برگزیده های پرشین تولز

پاتوق عطربازها؛معتبرترین و مطمئن ترین مرجع و فروشگاه اینترنتی عطر و اسانس ایران برمبنای صداقت و تخصص

rsh66166

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
46
سلام
راستش چند وقت بود نتونسته بودم به سایت سری بزنم تا امروز
نکته ای که میدونم خیلی مهمه بوی عطر برای پخش و ماندگاری به چند فاکتور وابسته هست که مهم‌ترین سردی و رطوبت هواست جدا از کیفیت
برای دوستانیکه در تهران و شمال و مناطق سرد و مرطوب هستند معمولا عطرها بهترین حالت رو دارن برای مناطق گرم و بخصوص خشک شاید بهترین عطر که دو روز پخش بو و ماندگاری داره دو ساعت هم دوام نیاره من اینرو تو منطقمون هر روز تجربه می‌کنم یعنی روزیکه بارون میاد و هوا سردتر هست بوی اونتوس تا عصر عطرافشانی داره ولی روزهای گرم خیلی ضعیف میشه
شده تو بافق عطر زدم صبح ساعت هفت ساعت نه اصلا بوش رو حس نمیکردم رفتم کوهستان همون لباسم دوباره عطر افشانی داشته
خوشبختانه امسال عید تا با الان تقریبا دو روز یکبار بارندگی داریم درست روزهای مرطوب و بارانی بوی عطر تا عصر کل شرکت رو پر میکنه و هر روزی که بارندگی بوده چون مراجعه کننده زیاد دارم حداقل یک نفر ‌پرسیده کی تو شرکت عطر زده
این باعث شده روزهای بارانی حتی از خیابون برگردم خونه بهترین عطر رو بزنم و برم دوباره بیرون و تا شب با عطرهای پاتوق حال کنم
همین اثر رو هم دمای هوا داره
یادتون باشه اگر عطر باز هستید باید اینها رو بدانید زود قضاوت نکنید تا از نظرتون بعدا پشمیون نشوید

Sent from my iPhone using Tapatalk

rsh66166

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
46
سلام
راستش چند وقت بود نتونسته بودم به سایت سری بزنم تا امروز
نکته ای که میدونم خیلی مهمه بوی عطر برای پخش و ماندگاری به چند فاکتور وابسته هست که مهم‌ترین سردی و رطوبت هواست جدا از کیفیت
برای دوستانیکه در تهران و شمال و مناطق سرد و مرطوب هستند معمولا عطرها بهترین حالت رو دارن برای مناطق گرم و بخصوص خشک شاید بهترین عطر که دو روز پخش بو و ماندگاری داره دو ساعت هم دوام نیاره من اینرو تو منطقمون هر روز تجربه می‌کنم یعنی روزیکه بارون میاد و هوا سردتر هست بوی اونتوس تا عصر عطرافشانی داره ولی روزهای گرم خیلی ضعیف میشه
شده تو بافق عطر زدم صبح ساعت هفت ساعت نه اصلا بوش رو حس نمیکردم رفتم کوهستان همون لباسم دوباره عطر افشانی داشته
خوشبختانه امسال عید تا با الان تقریبا دو روز یکبار بارندگی داریم درست روزهای مرطوب و بارانی بوی عطر تا عصر کل شرکت رو پر میکنه و هر روزی که بارندگی بوده چون مراجعه کننده زیاد دارم حداقل یک نفر ‌پرسیده کی تو شرکت عطر زده
این باعث شده روزهای بارانی حتی از خیابون برگردم خونه بهترین عطر رو بزنم و برم دوباره بیرون و تا شب با عطرهای پاتوق حال کنم
همین اثر رو هم دمای هوا داره
یادتون باشه اگر عطر باز هستید باید اینها رو بدانید زود قضاوت نکنید تا از نظرتون بعدا پشمیون نشوید

در مورد کیفیت عطرهای پاتوق :
امسال عید برای بعضی از مدیران میخواستیم ادکلن بخریم چون من خودم خرید و تحویل رو انجام میدم با توجه به عطرهایی که از پاتوق خریده بودم و برای مقایسه نمونه ها رو خرید کردم حدود پانزده میلیون تومن شد که عطرها رو هم از دیجی کالا خریدم روز بیست و هشتم اسفند خریدم روز بیست و پنجم فرودین بدستم رسید خیلی دیر
چون عطرها پلمپ بود با وسوسه زیاد بالاخره گرونها رو باز کردم بعد دوباره سلفون رو چسبوندم تا ببینم واقعا بوشون چطوره
اولین عطر رو که باز کردم شیخ 70 بود تو ماشین بازش کردم حدود پنج پاف زدم همون جا طبق تجربه این دوسال حس کردم این ظرف از فیکساتور پر شده ده دقیقه بعد رسیدم خونم خانمم تو حیاط بود اومد جلو دریغ از یه تعریف و متوجه شدن
چون میدونست رفتم پست پرسید عطرها نیومده ؟ گفتم چرا گرونترین رو زدم خانمم گفت بومیدی ولی بوی اونتوسیه که صبح زدی
درست هشتصد هزار تومن داده بودم هشتاد میل فیکساتور خریده بودم
جعبه این عطر فرسوده بود و نوار درب جعبه پاره یعنی شیشه نیمه خالی رو با الکل پر کردند و میفروشند حتی رنگ و طرح ظرف و عطر با عکس روی جعبه یکی نبود
زنگ زدم و شکایت کردم هرچند مال خودم نبود ولی وجدانم اجازه نمیداد اینطور سرم کلاه بذارن هنوز هم درگیر این شکایت هستم
روز بعد بقیه عطرها هم رسید
ده تا پیراهن هام رو از کمد در آوردم و عطر بهشون زدم برای تست روز بعد این نتیجه بود
تمام عطرهای گرون و میلیونی حتی یک دهم عطرهای پاتوق کیفیت نداشتن
فقط عطرهای دویست تا سیصد تومن مثل عطرهای رالف لورن و آرمانی دیجیو واقعا با کیفیت و زیبا بودند بجز خانواده رالف بخصوص سبزش که یکروز عطرافشانی داشت بقیه از دوساعت تا پنج ساعت پخش داشتند
اونتوس یک و سیصدی بوی خیلی قشنگی داره ولی موندگاریش و پخشش یک ساعت هم نبود
شیشه های عطر رضا هادی رو تو گاوصندوق نگهداری کنید
دیجیو آرمانی خیلی بوی قشنگی داره فقط پخش بو و ماندگاری صفر
فقط خواستم بگم تو ایران نمیشه عطر خرید بخصوص ما شهرستانیها که دسترسی به مراکز قابل اطمینان نداریم

drdexter

مدیر بازارچه و اقتصاد - فروشنده معتبر
مدیر انجمن
مدیر انجمن
لایک‌ها
3,550
مدیر محترم؛ منظور از گفتگوی خصوصی چیست؟ مگه به غیر اینه که در فروشگاه اینترنتی؛ خرید و فروش از طریق چت انجام میشه؟ و از طریق مطالعه همین چت هاست که دیگرون از سراسر کشور تصمیم می گیرن از کسی خرید کنن یا خیر؟ من تا حالا فروشگاهتون رو ندیدم اما اونجا هم حتما این جوریه که یکی خرید می کنه میاد نظرشو می نویسه و بقیه بر اساس نظرات دیگرون از شما خرید می کنن یا منصرف میشن. این گفتگوهای دربرگیرنده خرید و فروش؛ خود "معامله کردن"است و در واقع سند معامله انجام شده است. شما نظر دیگه ای دارین؟!

یک نفر اومده اینجا نشر اکاذیب کرده به قصد تشویش اذهان عمومی و شما سندی رو که من منتشر کردم و نشون میده ایشون مشکلش عطر نبوده؛ بلکه مشکل مالیش بوده رو پاک کردی؟
ایراد نداره! مدیر انجمن شمایی و سیاست گزار سایت شما. من مجدد دفاعیه ام رو منتشر می کنم؛ فقط اسکرین شات چتها با اون فردی که تهمت فروش عطر بی کیفیت زده رو نمی گذارم. هر کس خواست ببینه؛ پیغام خصوصی بده براش بفرستم.

دو پست بنده توسط شما حذف شده که به ترتیب منتشر میشه:

پست اول:

ماجرای سعید با نام کاربری root :
این گفتگو را بخوانید؛ تمام موضوع برای تان واضح می شود. ایشان در پست قبلی پیشاپیش این گفتگو را خصوصی اعلام کرده (!)؛ چون میداند همه ابهام ها برطرف می شود. اما این گفتگو خصوصی نیست ؛ چون خرید و فروش اینترنتی از همین طریق (تلگرام) انجام شده و در واقع بخشی از خرید و فروش است. ایشان به بنده تهمت تقلب در فروش عطر زده و توقع دارد که سکوت کنم و از خودم دفاع نکنم. حال آن که از خودم و پاتوق ؛ این معتبرترین فروشگاه اینترنتی عطر دفاع می کنم. تنها مورد خصوصی شماره موبایل ایشان است که چهار رقم آخرش در عکس پوشانده خواهد شد. برای دوستانی که عضو پرشین تولز نیستند و امکان دیدن اسکرین شاتهای این گفتگو را ندارند عرض می شود که ایشان بعد از این که دید جوسازی های دروغینش در پاتوق ثمری نداره و بیش از شش کامنت در مخالفت با نظرش نوشته شد ؛ در تایید اونتوس پاتوق؛ پیام داد و خواستار مرجوع کردن عطر شد. نوشتم که قبول داری مشکلت عطر نیست و هزینه اش است؟ چون وقتی قیمت کرید را گفتم ؛ گفتی عطر با قیمت مناسب تر می خوام؛ در حد گرمی دو سه تومن. قبول نکرد. گفت امتیاز بازارچه میدم.
گفتم منم می تونم امتیاز بدم. موجودی حساب بانکیم رو که دیدی (روز قبلش براش اسکرین شات فرستادم از موجودی کارتم تا ببینه ته مونده کارتم بالای 170 میلیون تومنهدلم برات سوخت دیدم دست و بالت تنگه؛ خواستم عطر رو بهت هدیه بدم؛ کل پولت رو برگردونم.
نوشت: من برای پولم از جون مایه میذارم ... نمیدونم چرا کسی منو باور نداره ....
نوشتم: چون اسکناس هفت تومنی چاپ کردی! ( به شهادت دهها کامنت) اونتوس پاتوق معروف ترین عطرشه؛ که بی تردید از اودکلن اورجینالش سرتره. دهها کامنت براش نوشته شده توسط عطربازان فرهیخته ای که اودکلن اورجینالش رو تست کردن...
نوشت: ممکنه چیزی (عطری) که به من دادین با عطر بقیه متفاوت باشه ...
نوشتم: متاسفم برات که سطح فرهنگت این قدر پایینه که نمی فهمی این حرف هم خودش یک توهینه. من تو بازار اعتبار میلیاردی دارم؛ نیازی ندارم سر تو رو که میگی جون می کنی پول در میاری رو کلاه بگذارم. لیاقت لطف و مرحمت رو نداری ....
دیروز هم وقتی نوشت غلظت عطر من 50 درصد نیست و 5 درصده؛ براش پیام صوتی دادم که این کار (تقلب در فروش) با منطق کاسبی نمی خونه. مشتری بنا به تعریف کسی است که به طور ثابت و همیشه خرید بکنه؛ نه فقط یک بار گذری خرید کنه.
به هر حال کل ماجرا این بود که جزییاتش رو در عکس ها می تونید بخونید: اقدام به خرید عطری گران قیمت و خارج از توان مالی؛ پشیمانی از خرید؛ گذاشتن پست های اسپم وار در پاتوق برای فضا سازی علیه بنده و اونتوس پاتوق ؛ خنثی سازی نقشه چاپ اسکناس 7 تومنیش توسط سایر دوستان؛ با کامنتهایی که در تایید عطرهای پاتوق به ویژه اونتوس نوشتن؛ تلاش برای عودت عطر؛ رد پیشنهاد بنده مبنی بر اعتراف به کیفیت عطر و دریافت عطر به صورت هدیه؛ علیرغم اعتراف به این که متوجه شده کسی حرفش رو باور نداره؛ در نهایت شفاف سازی همه ماجرا در محضر دوستان و سپردن داوری به شما.
الان هم چون متوجه شده تیرش به سنگ خورده و دستاوردی نداشته؛ دنبال کش ندادن ماجراست ؛ وگرنه من که همین دیروز از پیشنهادش مبنی بر تست عطر توسط یکی از دو پزشک نویسنده کامنت در تایید اونتوس پاتوق (که هر دو هم ساکن تهران هستن) استقبال کردم؛ دیگه دلیلی برای اسپم نویسی های بعدی نبود.

اما چرا تن به اجرای پیشنهاد خودش نداد؟

چون اگه عطر ارسالی من رو می رسوند دست عطربازان پاتوق؛ در جا مشخص میشد همه حرفاش دروغ بوده. اگر هم عطر دیگه ای رو میفرستاد؛ یا محتوای ظرف رو در ظرف دیگه خالی می کرد و با چیز دیگه پرش می کرد و ارسال می کرد؛ باز هم دستش رو می شد. اونتوس پاتوق؛ بخاطر نت دودیش کاملا شناخته شده است و من هم نیازی به تقلب در کارم ندارم.

حالا ایشون میتونه هر کاری دلش می خواد انجام بده. از ارسال امتیاز منفی در بازارچه گرفته تا پیگیری از پلیس فتا یا هر راه دیگه ای که به ذهنش میرسه. بعید میدونم ابهامی در موضوع برای کسی مونده باشه.

پست دوم:

وقتی به معروف ترین فروشگاه اینترنتی عطر و اسانس؛ رتبه یک گوگل؛ تهمت فروش اونتوس بی کیفیت زده شد؛ هیچ کس باور نکرد. خود فرد کتبا اعتراف کرد که "نمیدونم چرا کسی منو باور نداره".

تهمت زننده که حتی فکرش رو هم نمی کرد با واکنش گسترده عطربازان پاتوق نشین روبرو بشه در مخالفت صد درصد با هجویات مکتوبش؛ ترجیح داد سکوت کنه و از کنار حمایت تمام قد دوستان پاتوق رد شه. غافل از این که باقی مراجعین به پاتوق این مطالب رو خواندند:

آقا مصطفی:

به نقل از mustafamiry :
من دقیقا یک هفته قبل اونتوس هام بدستم رسید
هیچ تفاوتی با پارت های قبلی ارسالی خودم احساس نکردم
پخش بو عالی
ماندگاری عالی

۱۲ ساعت کاری در محل کار کاملا بوش احساس
میشد
مثه قبل
طوری که بسته رو تا خونه نبرده بعلت پخش بوش یه شیشه رو از من به اجبار خواستن
کلیک کنید تا بازشود...
دکتر بابک:

به نقل از babak59 :
اول اونتوس که تاپ لیسته منه ،کسی که اونتوس اصلی و بخصوص‌سری اول رو‌زده باشه میدونه که این ترکیب اونتوس پاتوق نت دودی سری اول رو داره با موندگاری خیلی بیشتر از اصلش ،و پخش بوی عالی، از همون لحظه اول میشه تغییر نتها رو‌حس کرد و بیشترین فیدبک رو‌من از اونتوس گرفتم،غلظتش برای من ۵۰ درصد بود ،و بنظرم جا داره کسایی که عاشق موندگارین ۷۰ درصدشو بگیرن، ولی خب پخش بوش کمتر میشه، پخش عالی ،موندگاری در حد ۱۵ ساعت ،شاید یکم بیشتر و‌کمتر بسته به نوع لباس، ،که صد البته میدونین ارجینالش در حد ۳ ۴ساعت موندگاری داره.در کل من از این عطر خیلی راضیم و‌بازهم‌تهیه میکنم
دکتر احمد:

به نقل از Ahmadhy :
اونتوس جدید به نظر من ترشی سری قبل رو نداره. اما تنها چیزی که درش فرق نکرده،پخش بوی خوب اونه.عملا همه چیز مثل قبله.
هیچ یک از اسانسهایی که من از عزیزمون تهیه کردم ماندگاری و پخش بوی کم نداشتن. حتی اونهایی که ذاتا ماندگاری و پخش بوی کمتری دارند مثل اسانسهای خنک.
حسین آقا:

به نقل از tlounge :
در مورد اونتوس پاتوق باید عرض کنم یکی از بهترین عطر های پاتوق هستش با ذکر دلیل /1)داشتن نوت دودی که در پتچ های ۲۰۱۱ به بعد نت آناناس غالب شده وهمین امرباعث بالا رفتن قیمت اونتوس با نت دودی شده بطوری که با قیمت نزدیک به ۲۲۰۰۰۰۰ تومان تا ۲۵۰۰۰۰۰ در بازار موجود هست و پتچ جدید با بوی آناناس غالب به قیمت ۱۵۰۰۰۰۰ تومان ... بعد از گذشت ۳ روز از اسپری همچنان رایحه اونتوس روی پیراهن نخی مشهود بود
آقا مهرداد:

به نقل از مهرداد چام چام :
دوست عزیز, من عطر اونتوس و وتیور از شما گرفتم با ترکیب و غلظت ۵۰درصد و همانطور که فرموده بودید جا برای رقیق شدن بیشتر هم داشت, ولی همینطوری هم میپسندم. از نظر ماندگاری یک روز کامل و به لحاظ پخش بو تا دوسه ساعت اول بسیار پراکنده و فراگیر بوده که کم کم و با گذشت زمان بصورت طبیعی محدودترو کمتر میشه, باز خورد بالا و قشنگی هم داشت و توجه اطرافیانم رو خوب جلب کر ده بود, حتا همون ساعت اول استفاده یک مشتری هم براتون گرفتم و ادرس سایتتون و با اسم عطرم بهش دادم, از خریدم خیلی راضی بودم از شما هم بخاطر صداقتتون و عطر اصل و خوبتون ممنونم. موفق باشید.
به نقل از مهرداد چام چام :
در تکمیل نظرم باید عرض کنم من در شمال و شهر بابل هستم و هوا نسبتا شرجی و رطوبتی هست و در این شرایط
پخش و ماندگاریش عالی بود
... در مجموع بسیار بسیار راضی هستم. سپاس از همه ی دوستان پاتوق و نظرات تخصصی و کاربردی عزیزان که کمک فراوانی در انتخابم داشت.
دکتر مسعود:

به نقل از 1masoud2mohammad :
با سلام خدمت اعضای محترم.
الان چند روزی هست که دارم از اونتوس نسخه 4 پاتوق استفاده میکنم و باید بگم که فوق العاده هست... فقط دارم اونتوس پاتوق را استفاده میکنم و به نظر من کیفیت بوی بی نظیری دارد. غلظت عطر من 50 درصد هست و متوجه شده ام که زدن بیش از 3 پاف از اون در یک ساعت اول، موجب ناراحتی اطرافیان میشه به دلیل تلخی که دارد. برای همین قصد دارم با باقیمانده فیکساتوری که دارم باز هم آن را رقیقتر کنم...
همین غلظتی که من از این عطر دارم ماندگاری و پخش بسیار خوبی دارد و بیشتر از حد انتظار است. همانطور که گفتم تا یک ساعت اول، ممکن است اذیت کننده باشد؛ بعدش تا 7-8 ساعت ملایم و عالی میشه و در انتهای این مدت زمان، به راحتی از فاصله 30-40 سانتی قابل تشخیص هست؛ بعد از آن به تدریج کم میشه ولی تا چند روز دیگر هم از نزدیک و با تماس بینی با لباس قابل استشمام است.
چند روز پیش بعد از ظهر، 5 پاف از این عطر را به پیراهن و کتم زده و رفتم شرکت. من و چند تا از مهندسین، در اتاق مشغول بررسی نقشه های یک ساختمان بودیم و درب اتاق هم باز بود که یکی از کارمندها نتونست خودش رو نگه داره و اومد کنار درب اتاق و پرسید که کدامیک از ما این اودکلن رو زده و اسمش را پرسید و گفت که بوش کل ساختمان را برداشته.
کلیک کنید تا بازشود...
فرد مذکور نهایتا ناچار به اعترافی دیگر شد:

بوی عطر عالیه....

مگه میشه عطری بوی عالی داشته باشه ؛ از فروشگاهی بسیار معتبر هم خریداری شده باشه؛ اما پخش بو و موندگاری نداشته باشه؟!
غیر ممکنه! حتی اگه اونتوس پاتوق غلظت نه 50 درصد؛ که 20 درصد هم داشته باشه ؛ باز پخش خیلی خوبی داره.

آیا عطربازی در حد و اندازه من نیازی به تقلب در فروش عطر داره و خیلی ساده از اعتبار بسیار بالاش در سطح کشور؛ به ویژه در بین پزشکان محترم و استادان معزز دانشگاه می گذره؟! هرگز! من فقط ته مونده حساب کارتم بالای 170 میلیون تومنه.جدا از صدها میلیون تومن اموال و ملکم. اینم سندش:

مشاهده پیوست 1066300

مشاهده پیوست 1066301
190 هزار تومن هزینه اونتوس این آقا بیشتره یا اعتبار میلیاردیم؟!

آیا مدیریت پاتوق نسبت به عطرهاش غیر پاسخگو است؟ همین دیروز حسین حسینی عزیز ؛ به صورت غیر منتظره اسکرین شاتی از چتش با من در تلگرام در معرض دید بقیه گذاشت که به من عکس شیشه شکسته و کارتن خیس پستی رو نشون میده (به محض دریافت مرسوله) و من فقط پرسیدم کدوم عطرت شیشه اش شکسته ؛ گفت وتیور؛ گفتم فدای سرت! و دیروز خارج از نوبت براش یک ظرف دیگه ارسال کردم. این وظیفه من بود؛

مشاهده پیوست 1066302

واکنش حسین:

به نقل از hossein.hosseini :
راستش بعد از پیامی که از بابت عطری که ظرفش شکسته بود از اقا رضا گرفتم احساس خوبی بهم دست داد و امروز که که پست اعتماد ده درصدی بین افراد جامعه رو میخوندم به ذهنم رسید که همین عدم اعتماد به دیگران برای رعایت اخلاق باعث شده که وقتی # آقا رضا بهانه ای برای ارسال مجدد عطر نمیگیره و به قول خوشون وظیفه خودشون میدونن که بار سالم به دست مشتری برسه دلیل احساس خوب من از واکنش ایشون بوده
هدفم بیان عرایضم تشکر از عطرهای بسیار دلپذیرشون و بالاتر از اون اخلاق حرفه ای و مشتری مداریشون بود

ممنون آقا رضای عزیز

در همین ماجرای اونتوس اخیر هم؛ بر همگان واضح شد که مشکل؛ کیفیت عطر نبود. صراحتا نوشتم قبول کن مشکلت عطر نیست و هزینه اش است؛ وضع مالیت خوب نیست؛ عیب نداره؛ عطر رو هدیه بردار و کل پولت رو برمی گردونم. اینو حتی بعد از دروغ پراکنی هاش ( نشر اکاذیب به قصد تشویش اذهان عمومی) در پاتوق نوشتم و پیشنهاد دادم. شگفتا که بر دروغش اصرار کرد و دل خوش کرد به امتیاز منفی دادن در بازارچه؛ که متقابلا امتیاز منفی براش ثبت شد. با این تفاوت که او از یک فرد شناخته شده و معتبر امتیاز منفی گرفت؛ من از یک فرد گمنام .

نکته پایانی این که تصور می کرد انتشار اسکرین شات های مربوط به معامله عطر؛ به همه ثابت میکنه من کلاهبردارم. در واقع چون می دونست دستش رو میشه این جور وانمود کرد تا منو پرهیز بده از انتشارش؛ اما به روال پاتوق؛ این گفتگو منتشر شد تا همه اعضای محترم پرشین تولز جزییات ماجرا رو بخونن و بدونن. دانستن حق شماست!

پارسال کامنتی گرفتم از یک شماره تلگرام ناشناس که برایم نوشت:

پاتوق عطربازها اسم ناقصیه برای فروشگاه شما. بگویید پاتوق عطربازهای پولدار.

آن نوشته را خصوصی برای برخی دوستان در تلگرام فرستادم. با احترام به سایر اقشار جامعه؛ ترجیح می دهم فرصت محدودم در خدمت پزشکان؛استادان دانشگاه و مدیران کارگاهها و کارخانه ها و شرکتها باشد. همان ها که این پاتوق؛ افتخار میزبانی شان را دارد .
قدر زر زرگر شناسد؛ قدر گوهر؛ گوهری.

پی نوشت:

جناب @drdexter ؛ مدیریت محترم کل سایت به بنده ای میل زدن و دارن به موضوع رسیدگی می کنن. لطفا تا حصول نتیجه؛ تامل بفرمایید. سپاس. اگه متن ای میل ایشون رو می خواین بخونین در پ خ آدرس ای میلتون رو بدین براتون فوروارد کنم.

پی نوشت دوم:

مطلب دوم قبل از حذف در همان ساعت اول شش لایک گرفت. سند:
مشاهده پیوست 1066306

براتون واضح نوشتم حق منتشر کردن موارد خصوصی من جمله سابقه چت رو ندارید . معامله ای که میکنید و خودتون فقط ذینفع و یا متضرر هستید مستقیما به خود شما مرتبط هست پس اگر مشکلی پیش میاد حل بفرمایید . پس مشکل رو به اینجا منتقل نکنید .

دل آهنگ

Registered User
لایک‌ها
3,516
درود و وقت خوش!
برای دسترسی راحت تر عطربازان پاتوق نشین؛ کامنتهای اونتوس نسخه چهارم پاتوق رو در این پست گردآوری کردم.
دکتر فتحی عزیز قبلا کامنتی نوشته بود که اونتوس رو هر وقت میزنه بیشترین فیدبک رو از دیگرون می گیره. امروز در مورد اونتوس جدید پاتوق (نسخه چهارم) کامنت داده که اونتوسهای قبلی سوءتفاهم بوده!
مشاهده پیوست 1042068

مشاهده پیوست 1042069

درود و وقت خوش؛
نظر نهایی علی عزیز رو بعد از چند روز تست؛ در خصوص پنج عطر دورو ناسوماتو؛ عود رویال آرمانی؛ کرید اونتوس (نسخه چهارم/جدید)؛بلک افغانو (نسخه سوم / جدید) و رز براتون منتشر می کنم.
مشاهده پیوست 1042337

درود و وقت خوش؛
دو کامنت جدید در خصوص کرید اونتوس نسخه چهارم پاتوق براتون منتشر می کنم. در کامنت داود اونتوس پاتوق با سمپلی از اودکلن اورجینال که مدتی قبل خریده بوده مقایسه شده و تشابه شون رو حیرت انگیز و ستودنی دیده. در کامنت دکتر فتحی کرید اونتوس فعلی با نسخه قبلی پاتوق (سوم) مقایسه شده که از هر نظر به تعبیر ایشون نسخه جدید برتری داره.
مشاهده پیوست 1043100

مشاهده پیوست 1043101

درود و وقت خوش؛
کامنت از آقای زوار در خصوص کرید اونتوس جدید (نسخه چهارم)؛ تام فورد توسکان لدر و الهوم لانویت.تایید این نکته که اونتوس جدید شبیه نسخه های قدیمی و کمیاب کرید اونتوسه که نت دودی داشت.

مشاهده پیوست 1043452

درود و وقت خوش!
کامنت دکتر توکلی عزیز بر کرید اونتوس نسخه چهارم پاتوق؛ تایید نظر دکتر فتحی :"اونتوس های قبلی سوءتفاهم بود". نت دودیش چقدر شیک و خاص کرده این اونتوس رو.

مشاهده پیوست 1046073

سلام خدمت دوستان عزیز، عطر اونتوس نسخه چهارم پاتوق به دستم رسید، باید بگم فوق العاده بود، رایحه خیلی قوی و دلپذیری داشت،خیلی به ادکلن اورجینالش نزدیک بود و به نظر من نسبت به قیمتش ارزش خیلی زیادی داره. در ضمن عطر موندگاری بسیار خوبی داره، دست آقارضا درد نکنه بابت تست و انتخاب بهترین اسانس های موجود

درود و وقت خوش؛
امروز کامنت دیگه ای رو در خصوص اونتوس نسخه چهارم منتشر می کنم که در اون دکتر بابک عزیز اظهارنظر کرده این اسانس اونتوس بسیار بسیار بسیار روح نوازتر از اودکلنشه و پیشنهاد داده شرکت کرید از این اسانس برای ساخت اودکلنهاش استفاده کنه! به نت دودیش اشاره کرده که "محشره"
مشاهده پیوست 1047938

درود و وقت خوش!
چند هفته قبل دوستی پس از مطالعه وبلاگ به این نتیجه رسیده بود که ده عطر برتر پاتوق عطربازها مطابق لیست ارائه شده اش هستش (عکس اول) و همه اش رو سفارش داد ؛ پس از دو هفته ازش خواستم بین این ده تا رتبه بندی انجام بده از یک تا ده و نظرش مطابق عکس دوم اینه:
برترین عطر پاتوق از دید خانواده ایشون : تام فورد گری وتیور و کرید اونتوس در رتبه اول؛ سپس بلو شنل؛ لالیک انکر نویر و تغ هرمس؛ جایگاه بعدی بلامیج ناسوماتو؛ سپس توسکان لدر تام فورد و اینترلود آمواج و جایگاه آخر هم متعلق به دو عطر بلک افغان ناسوماتو و تام فورد بلک ارکید.
با ذکر این نکته که " چون همه عطرها با کیفیت بودن؛ اختلاف بین عطر اول و آخر زیاد نیست" و در واقع این رتبه بندی صرفا بیانگر سلیقه و ترجیح بویایی ایشون هستش که نشون میده اولویت اولش روایح خنک و تلخه. بعد گرم و تلخ.
مشاهده پیوست 1048837

مشاهده پیوست 1048838

کامنتی رو منتشر می کنم از یوسف عزیز ساکن خوزستان که خیلی وقته اسپری همزمان کرید اونتوس و گری وتیور عطر امضاش شده.
مشاهده پیوست 1049283

من دقیقا یک هفته قبل اونتوس هام بدستم رسید
هیچ تفاوتی با پارت های قبلی ارسالی خودم احساس نکردم
پخش بو عالی
ماندگاری عالی
۱۲ ساعت کاری در محل کار کاملا بوش احساس
میشد
مثه قبل
طوری که بسته رو تا خونه نبرده بعلت پخش بوش یه شیشه رو از من به اجبار خواستن

عرض ادب و‌سلام خدمت دوستان و‌اقا رضای گل، من چند ماه قبل حدود ۱۸ ۱۹ تا عطر از اقا رضا تهیه کردم، که خب خیلیاش رو بار اول بود میشنیدم و صرفا برای تست گرفته بودم ،تقریبا ۹۰ درصد عطرهایی که با مشورت ایشون گرفتم مطابق با خواستم بود ،
راجع به چنتاش نظر میدم، چون ۴ ماهی میشه که استفاده میکنم،
اول اونتوس که تاپ لیسته منه ،کسی که اونتوس اصلی و بخصوص‌سری اول رو‌زده باشه میدونه که این ترکیب اونتوس پاتوق نت دودی سری اول رو داره با موندگاری خیلی بیشتر از اصلش ،و پخش بوی عالی، از همون لحظه اول میشه تغییر نتها رو‌حس کرد و بیشترین فیدبک رو‌من از اونتوس گرفتم،غلظتش برای من ۵۰ درصد بود ،و بنظرم جا داره کسایی که عاشق موندگارین ۷۰ درصدشو بگیرن، ولی خب پخش بوش کمتر میشه، پخش عالی ،موندگاری در حد ۱۵ ساعت ،شاید یکم بیشتر و‌کمتر بسته به نوع لباس، ،که صد البته میدونین ارجینالش در حد ۳ ۴ساعت موندگاری داره.در کل من از این عطر خیلی راضیم و‌بازهم‌تهیه میکنم

سلام به همه عزیزان.
اونتوس جدید به نظر من ترشی سری قبل رو نداره. اما تنها چیزی که درش فرق نکرده،پخش بوی خوب اونه.عملا همه چیز مثل قبله.
هیچ یک از اسانسهایی که من از عزیزمون تهیه کردم ماندگاری و پخش بوی کم نداشتن. حتی اونهایی که ذاتا ماندگاری و پخش بوی کمتری دارند مثل اسانسهای خنک.

در مورد اونتوس پاتوق باید عرض کنم یکی از بهترین عطر های پاتوق هستش

دوست عزیز, من عطر اونتوس و وتیور از شما گرفتم با ترکیب و غلظت ۵۰درصد و همانطور که فرموده بودید جا برای رقیق شدن بیشتر هم داشت, ولی همینطوری هم میپسندم. از نظر ماندگاری یک روز کامل و به لحاظ پخش بو تا دوسه ساعت اول بسیار پراکنده و فراگیر بوده که کم کم و با گذشت زمان بصورت طبیعی محدودترو کمتر میشه, باز خورد بالا و قشنگی هم داشت و توجه اطرافیانم رو خوب جلب کر ده بود, حتا همون ساعت اول استفاده یک مشتری هم براتون گرفتم و ادرس سایتتون و با اسم عطرم بهش دادم, از خریدم خیلی راضی بودم از شما هم بخاطر صداقتتون و عطر اصل و خوبتون ممنونم. موفق باشید.

با سلام خدمت اعضای محترم.
فقط دارم اونتوس پاتوق را استفاده میکنم و به نظر من کیفیت بوی بی نظیری دارد... با هر بار بوییدنش میرم فضا.
همین غلظتی که من از این عطر دارم ماندگاری و پخش بسیار خوبی دارد و بیشتر از حد انتظار است. همانطور که گفتم تا یک ساعت اول، ممکن است اذیت کننده باشد؛ بعدش تا 7-8 ساعت ملایم و عالی میشه و در انتهای این مدت زمان، به راحتی از فاصله 30-40 سانتی قابل تشخیص هست؛ بعد از آن به تدریج کم میشه ولی تا چند روز دیگر هم از نزدیک و با تماس بینی با لباس قابل استشمام است.

من تقریباً شش ماه پیش اولین خرید اونتوس رو از آقای هادی انجام دادم. از اونجا که خودم هم یک سمپل کوچیک از ادکلن اونتوس داشتم کیفیت عطر خریداری شده (50درصد اسانس و 50درصد فیکساتور) به جز اون نت آخر عطر، مابقی شباهت90 ، 80 درصدی با سمپل داشت
در پایان مجددا از اقای هادی نه تنها بابت کیفیت عطرهاشون بلکه در کنار اون ، از مشتری مداری عالی و پیگیری و حس مسئولیتی که بابت فروش هاشون دارند، تشکر می کنم.

تا الان حدود هفتاد یا هشتاد تا از کارهای پاتوق رو تست کردم من همه کرید اونتوس های پاتوق رو تست کردم تا الان و مطمئنم اقا رضا بهترین ها رو برای پاتوق انتخاب میکنه

در مورد کیفیت عطرهای پاتوق :
تمام عطرهای گرون و میلیونی حتی یک دهم عطرهای پاتوق کیفیت نداشتن
شیشه های عطر رضا هادی رو تو گاوصندوق نگهداری کنید

پی نوشت:

دوستان متعددی پیشنهاد داده اند پاتوق عطربازها؛ پرشین تولز را ترک کند. به دلایل مختلف. لطفا دوستانی که نظر مخالف دارن در پیغام خصوصی یا از طریق تلگرام نظرشان را ارسال بفرمایند. وبلاگ پاتوق عطربازها در سایت تبیان را که می شناسید؟ رتبه یک گوگل برای معروف ترین فروشگاه اینترنتی عطر؛ وبلاگ پاتوق است. نه فروشگاه پرشین تولز. نظر خودم این است که چه اینجا باشیم چه نباشیم؛ از طریق تلگرام در دسترس هم هستیم و حتی بدون تلگرام؛ تم تم و ایمو و برخی دیگر مسنجرها هست. نهایتا طبق روال چند ساله اخیر اسکرین شات چتها در وبلاگ پاتوق برای راهنمایی سایرین منتشر میشه.
این نظر منه. دوستانی که مثل من فکر نمی کنند خصوصی پیام بدن تا جمع بندی کنیم و تصمیم بگیریم. پاتوق متعلق به یک جمع فرهیخته پزشک و مدیر و استاد دانشگاهه و من به تنهایی براش تصمیم نمی گیرم.

Last edited:

Sins

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
17
سلام و وقت بخیر رضا جان.

تا بحال عطر های زیادی رو از شما دریافت کردم که میون اون ها، اکثرا کارهای نیش بودن. پیشتر خدمت شما گفته بودم که کارهایی که شما تحویل مشتری میدید، به طور عجیبی شباهت بالای 95 درصد داره با کارهای ارجینال، یعنی خود ادکلن کارخانه ای.
حتی تجربه ای که داشتم، اینترلود شما، پخش و ماندگاری خیلی بهتری نسبت به نسخه های 2015 به بعد داره. یا توسکان شما، خیلی هنرمندانه تر از نسخه های 2014 به بعد هست از نظر نوت پرامید. گری وتیور شما هم که رسما تام فورد رو شرمنده کرده از محلول رقیقی که چند سال اخیر به اسم ادوپرفیوم داده به بازار!
واسه همین خیلی برام عجیب هست کسی بیاد و راجب اونتوس شما، چنین نظری بده. اونتوس شما، به قول ما عطر بازها sought after ترین اونتوس ایران هست بدون تعارف. ویژگی اسموکی‌نس این اونتوس، چیزی هست که الان خود اولیور کرید هم دنبالش میگرده!
اگر محبت کنيد و همین اونتوسی که برای این آقایی که نظری چنین تباه راجع بهش داده رو برای من هم ارسال کنید ممنون میشم.
نسخه ای از اونتوس اورجینال 2011 رو دارم. دوست دارم تستی جی سی روی هر دو نسخه شما و اورجینال قدیمی بزنم جهت ارضای حس کنجکاوی. نتیجه رو همینجا براتون ارسال میکنم.
شما هم خودت از مهندسين شیمی کشور هستی. میدونین که جی سی نه دروغ میگه و نه قابلیت دستکاری داره. امیداورم بلکه بشه از این 11 12 سال وقتی که در رشته مهندسی شیمی گذاشتم، در کنار دانشجویانم، به دوستان عطرباز پاتوق هم خدمتی کنم.
قضاوت این بار رو میخوام به علم بسپارم و نه شامه.

دل آهنگ

Registered User
لایک‌ها
3,516
سلام و وقت بخیر رضا جان.
تا بحال عطر های زیادی رو از شما دریافت کردم که میون اون ها، اکثرا کارهای نیش بودن. پیشتر خدمت شما گفته بودم که کارهایی که شما تحویل مشتری میدید، به طور عجیبی شباهت بالای 95 درصد داره با کارهای ارجینال، یعنی خود ادکلن کارخانه ای.
حتی تجربه ای که داشتم، اینترلود شما، پخش و ماندگاری خیلی بهتری نسبت به نسخه های 2015 به بعد داره. یا توسکان شما، خیلی هنرمندانه تر از نسخه های 2014 به بعد هست از نظر نوت پرامید. گری وتیور شما هم که رسما تام فورد رو شرمنده کرده از محلول رقیقی که چند سال اخیر به اسم ادوپرفیوم داده به بازار!
درود و وقت خوش!
دکتر؛ حضور شیمی دان عطربازی مثل شما بسیار مایه مباهات پاتوق عطربازهاست.
نسخه ای از اونتوس اورجینال 2011 رو دارم. دوست دارم تستی جی سی روی هر دو نسخه شما و اورجینال قدیمی بزنم جهت ارضای حس کنجکاوی. نتیجه رو همینجا براتون ارسال میکنم.
شما هم خودت از مهندسين شیمی کشور هستی. میدونین که جی سی نه دروغ میگه و نه قابلیت دستکاری داره. امیداورم بلکه بشه از این 11 12 سال وقتی که در رشته مهندسی شیمی گذاشتم، در کنار دانشجویانم، به دوستان عطرباز پاتوق هم خدمتی کنم.
قضاوت این بار رو میخوام به علم بسپارم و نه شامه.
با کمال افتخار! نتیجه این آزمایش توسط استادی مثل شما؛ برای بنده و سایر عطربازان پاتوق نشین مغتنم است.

GNOME

Registered User
لایک‌ها
568
سلام و عرض ادب خدمت تمام دوستان عطربازم
قبل از هر چیزی بگم دو بار از اقا رضای گرامی 2 بار عطر گرفتم که از کیفیت کار ایشون بسیار راضی بودم و نیاز به تعریف نیست چون طبیعتا دوستان خریدهای زیادی رو داشتن از ایشون
در خصوص ممنوعیت انتشار چت ها ، تا وقتی که طرفین راضی باشند مشکلی نیست . چون اینجا نوعی پاتوق محسوب میشه و به نوعی همه از فیدبک ها و نظرات کاربران استفاده میکنند
همین که گروه تلگرامی ایجاد نشده و ماهیت گذشته حفظ شده جای شکرش باقیه

دل آهنگ

Registered User
لایک‌ها
3,516
درود و وقت خوش!
به این ترتیب دکتر مجتبی توکلی برنده خوش شانس جایزه پاتوق شد.
اینم از جشن تولد پر هیجان و شورانگیز پاتوق!

کامنت دکتر توکلی عزیز بر کرید اونتوس نسخه چهارم پاتوق؛ تایید نظر دکتر فتحی :"اونتوس های قبلی سوءتفاهم بود". نت دودیش چقدر شیک و خاص کرده این اونتوس رو.
مشاهده پیوست 1046073

یادداششت جدید دکتر توکلی:

dr.t.jpg

Mahdispn

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
95
سلام به آقای هادی و سایر دوستان
نیازی به این نوشته نیست، فقط از باب حق مشتری و فروشنده گفتم شاید باید چیزی بنویسم. به خصوص در فضایی که یک سوتفاهم می تواند موجب بی اعتمادی شود.

من برای اولین بار فکر می کنم 3 یا 4 سال پیش برای بار اول از آقای هادی خرید کردم. حضوری خرید می کردم و ایشان را از نزدیک ملاقات کردم. تا الان فکر میکنم تقریبا 6 یا 7 سفارش خرید کوچک داشتم.
اولا درباره شخصیت ایشان: انسانی محترم و قابل اعتماد هستند. آرام و مشتاق به عطر، به حدی که هنوز هم نمیتوانم حدس بزنم ایجاد این پاتوق به خاطر علاقه فردی ایشان است یا سود مالی، یا احتمالا هر دو!
اولین خریدم از ایشان هم اونتوس بود. نمیدانم نسخه اول پاتوق بود یا دوم اما آن زمان اینگونه توصیفش کردم:
"اونتوس نوت ابتدای تازه و تند که خیلی زود به بوی خنک دودی تغییر می کند، هرچه پیش میرود بوی آن دودی تر و شاید شیرین تر می شود. به نظر من نت ابتدایی آن خوب است اما نت میانی و پایانی عالی و خاص است!...
هنوز هم از آن اونتوس کمی نگه داشتم. بعدا هم یک بار از عطر فروشی خیابان مقدا کمی اونتوس خریدم برای تست و مقایسه، که بعد از 5 دقیقه دیگر نمیشد با آن کنار امد نسبتش به اونتوس آقای هادی مثل نسبت کفش چینی بود با کفش چرم تبریز!
آخرین بار که برای بار سوم اگر اشتباه نکنم عطر مورد علاقه ام گری وتیور را سفارش دادم، درخواست کردم عطر را خالص میخواهم که خودم با فیکساتور به میزان دلخواه ترکیب کنم. عطری که گرفتم در حالت خالص به سختی قابل استفاده و اسپری کردن است، ترکیب آن با فیکساتور ضروری است و به نظرم ایشان صادقانه عطر خالص بی فیکساتور تحویلم دادند. درباره دیگر خریدها هم که در پاتوق توضیح دادم...

اما در هر کاری طبیعی است که به هر دلیلی مشتری ناراضی باشد. من شده که 20 لپتاپ یکدست به شخصی فروختم و بعدا گفته راضی نبودم چون 2 تا از لپتاپ ها کند کار میکند! رفتم دیدم بله مشکل نرم افزاری بوده و دراورش را نریختند و... طبیعی است که کسی چند درصدی به هردلیلی انتظاراتشان براورده نشود و ناراضی باشند. اینکه مشکل را چگونه باید حل کرد را من نمیدانم اما بعید میدانم راه حل بد و بیراه گفتن به فروشنده باشد.
من برای خرید خودم به ایشان اطمینان پیدا کردم و از خریدهایم راضی هستم. شده که از رایحه ای خوشم نیاید، اما در آن موارد به داوری اشنایان و اطرافیان، مشکل ناهمخوانی سلیقه شخصی من بوده با آن رایحه، نه کیفیت عطر.
با آرزوی موفقیت برای آقای هادی و بقیه دوستان.

nn1335

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
سلام آقای هادی اگر 30 میل آیدل گرلن و تستر لانکوم لاوی است بل و ورساچه را بخواهم هزینه اش را میشه بفرمایید

Sins

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
17
درود رضا جان. وقت بخیر!
سه شنبه صبح مرسوله رو تحویل گرفتم.
7 قطره رو دادم برای تست اچ پی ال سی و 4 قطره هم صرف جی سی شد.
نتایج به امید خدا هفته ی آینده آماده میشه.
اما شامه ی من و این اونتوس در روز سه شنبه...!
رضا جان، با بازی با غلظت های مختلف، بهترین غلظت برای شامه ی من 32 درصد هست. من حدود 4 پاف از اونتوس 2011 داشتم که دو پاف اون رو بخشیدم به تست های اچ پی ال سی و جی سی، یک پاف رو مقایسه روی پوستم گذاشتم و یک پاف هم نگه داشتم چون عادت دارم هیچ وقت شیشه عطر ها رو تا انتها مصرف نمیکنم!
همون روز، با غلظت 32 درصد، ساعت 9 صبح تا نزدیک ساعت 19 مونده بود هنوز. البته روی پوست زدم نه پیراهن. اونتوس 2011، حوالی ساعت 13 بود که دیگه خبری ازش ندارم.
پخش بوی اونتوس 2011 در ساعت اول گردن به گردن با نمونه شما برابری کرد، که حدود 2 متر میشد. اما بعدش به صورت لگاریتمی روو به خاموشی رفت. نمونه ی شما پخش بوی خودشو تا حوالی ساعت 15 با همون قیاس 2 متر حفظ کرد. ساعت 19، به حدود یک آرنج رسیده بود که عالیه.
از نظر شباهت نوت ها و بوی کلی، یه چیز خنده دار بگم! این اونتوس دقیقا بویی برابر با نسخه 2011 داره در بخش اپنینگ. مو نمیزنه.
بوی اصلی یا تنه ای اون، به راحتی و به مراتب از اونتوس 2011 سر هست و تم دودی خیلی شیکی داره. در اتاق اساتید که بودم، همکاری که ایشون هم در این زمینه ها علاقمند هست، مصر به اقرار گرفتن بر این بود که این نسخه 2010 و ادیشن میله‌زیمه یا وینتیج کار هست!
وقتی دکانت اسپری شما رو بهش نشون دادم باز هم بر این باور بود که نسخه ی اصل رو دکانت کردم. آخر مجبور شدم خود پرفوم خالص رو نشونش بدم تا باور کنه.
و بوی نهایی اون... غوغا کرده. البته بوی نهاییش رو دیگه نتونستم با اونتوس 2011 قیاس کنم چون که خیلی وقته خبری ازش نیست بر من! ترکیبی از بوی دود، میوه و بیرچ هست. خاص و فوق العاده زیبا.

تست ها تا هفته آینده مشخص میشن و میخوام بدونم چقدر شباهت شیمیایی دارن با همدیگه. واسه همین علاوه بر تست جی سی، گفتم اچ پی ال سی هم بزنم تا خیالم راحت بشه.
اون از خدا بی خبری که امتياز منفی داد، مشکلش چیز دیگه ای هست رضا جان و نه کیفیت عطر. گرچه مطمئنم اونم هفته آینده به جوابی که شایسته ش هست میرسه!
این عطر رو این هفته به صورت مستمر تست کردم. هم بر روی پوست و هم بر روی پیرهن نخی. نتایج روی پوست رو که اون بالاتر نوشتم، اما روی پیرهن نخی، تا الان بوی اون از فاصله 15 سانتی متری حس میشه. نزدیک به 27 ساعت هم از اسپری کردنم گذشته. من نمیدونم اگر به این نمیگن عالی، پس عالی چیه؟ نظر به اینکه این عطر، از عطرهای معتدل محسوب میشه و عطرهای معتدل، بعد از عطرهای خنک، ماندگاری طبیعی شون کم هست.

برای کسانی که علاقه دارند با آزمون های جی سی و اچ پی ال سی آشنا بشن لینک های زیر رو میذارم.

https://en.m.wikipedia.org/wiki/Gas_chromatography

https://en.m.wikipedia.org/wiki/High-performance_liquid_chromatography

Last edited:

Perspanther

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
4
با سلام
بنده زياد به اين فروم سر نميزنم و عطرهام رو تلفني سفارش ميدم و هر از چندي وارد اين صفحه ميشم تا نظر بقيه رو در مورد عطرهاي مختلف بدونم و فكر كنم يا تاحالا اينجا پيام ندادم يا فقط يك بار.ولي اين مورد اخيري كه در مورد نارضايتي يكي از خريداران بود منو مجاب كرد كه چند سطري بنويسم.
هميشه ادكلنهاي اوريجينال ميزدم . چند سال قبل يك ادكلن اصل كريد green irish از يكي از معتبرترين ادكلن فروشيهاي تهران به قيمت يك ميليون تومان خريدم و با خيال راحت زدم و رفتم سر كار عليرغم انتظار هيچ بازخوردي از هيچ كس نداشتم چند روز به همين منوال گذشت و ١٠ پاف هم كه مي زدم بعد ٢ ساعت هيچ.خلاصه كوتاه بگم با آقا رضا آشنا شدم و بعدش اين فروم رو مطالعه كردم و عليرغم اينكه از ديجيكالا هم هنوز ريسك نكردم خريدي كنم به حساب اعتباري كه تو ذهنم ازيشون شكل گرفت اول ٣٠ ميل بلك افغان گرفتم و به محض تست،شدم مشتري پر و پا قرص.و موقع سفارش همه چيز رو واگذار مي كنم به خودشون از جمله درصد فيكساتور و ... روزي نيست كه كامنت در مورد عطري كه زدم نگيرم و اسم عطرم رو نپرسند و تا بحال بيشترين فيد بك رو از اونتوس گرفتم .و اقعا ماندگاري و پخش اين عطرهايي كه گرفتم عالي بوده و بيش از حد تصور و نميخوام مفصل تر توضيح بدم چون براي كسايي كه تجربه اين عطرها رو نداشتن و اين مطالب رو مي خونند شايد غير قابل باور برسه كه مثلا بلك افغاني كه يك ماه پيش زدم به كتم هنوز كه در كمد رو باز مي كنم عطر افشاني مي كنه و ...
كيفيت عالي، خريد مطمئن، صرفه جويي مالي چشمگير تجربه شخصي من از آشنايي با جناب آقاي هادي بوده است...

Last edited:

دل آهنگ

Registered User
لایک‌ها
3,516
درود و وقت خوش!

دکتر میثم عزیز؛ واقعا شمارش تعداد عطرهایی که از پاتوق عطربازها تست کردی؛ از دستم در رفته؛ اما می دونم که کرید اونتوس؛ همیشه در سفارشت هست. دوستان پاتوق می دونن که من از هر عطر فقط یک گرید و یک کیفیت رو دارم که اون نسخه معروفه به نسخه منتخب پاتوق. از بین انواع و اقسام اسانس هایی که از روی یک اودکلن ساخته شده.
به حساب اعتباري كه تو ذهنم ازيشون شكل گرفت اول ٣٠ ميل بلك افغان گرفتم و به محض تست،شدم مشتري پر و پا قرص... روزي نيست كه كامنت در مورد عطري كه زدم نگيرم و اسم عطرم رو نپرسند و تا بحال بيشترين فيد بك رو از اونتوس گرفتم .واقعا ماندگاري و پخش اين عطرهايي كه گرفتم عالي بوده و بيش از حد تصور...
كيفيت عالي، خريد مطمئن، صرفه جويي مالي چشمگير تجربه شخصي من از آشنايي با جناب آقاي هادي بوده است...

یک دلیل این که از همون روز اول محکم ایستادم و گفتم اتهام فروش اونتوس بی کیفیت به پاتوق نمی چسبه و گوینده اش اسکناس هفت تومنی چاپ کرده که همه میفهمن تقلبی است؛ قدرت خرید نداره و هیچ کس این حرف رو باور نمی کنه؛ همین کامنتها از سوی افراد شناسنامه دار و با هویتی مثل شماست. منتظرم دکتر سینای عزیز نتایج آزمایش هاش رو بر روی اونتوس پاتوق منتشر کنه تا از نظر علمی هم وضعیت اسانس پاتوق مشخص شه.
تا انتشار سند مذکور؛ فقط به اتکای شامه ایشون؛ اسانس اونتوس پاتوق ؛ با اختلاف قابل توجه از اودکلن اورجینالش ؛ اونم از نسخه قدیمی اش (2011 ) سره. در چند پست قبل؛ اسکرین شاتی که از دکتر توکلی هم گذاشتم؛ دقیقا همین مطلب رو بیان کرد.

همون روز، با غلظت 32 درصد، ساعت 9 صبح تا نزدیک ساعت 19 مونده بود هنوز. البته روی پوست زدم نه پیراهن. اونتوس 2011، حوالی ساعت 13 بود که دیگه خبری ازش ندارم.پخش بوی اونتوس 2011 در ساعت اول گردن به گردن با نمونه شما برابری کرد، که حدود 2 متر میشد. اما بعدش به صورت لگاریتمی روو به خاموشی رفت. نمونه ی شما پخش بوی خودشو تا حوالی ساعت 15 با همون قیاس 2 متر حفظ کرد. ساعت 19، به حدود یک آرنج رسیده بود که عالیه.

قبلا هم گفته بودم کسی اصلا متوجه نمیشه این اسانسه و اودکلن اورجینال نیست!اینم سندش:

از نظر شباهت نوت ها و بوی کلی، یه چیز خنده دار بگم! این اونتوس دقیقا بویی برابر با نسخه 2011 داره در بخش اپنینگ. مو نمیزنه.
بوی اصلی یا تنه ای اون، به راحتی و به مراتب از اونتوس 2011 سر هست و تم دودی خیلی شیکی داره. در اتاق اساتید که بودم، همکاری که ایشون هم در این زمینه ها علاقمند هست، مصر به اقرار گرفتن بر این بود که این نسخه 2010 و ادیشن میله‌زیمه یا وینتیج کار هست!
وقتی دکانت اسپری شما رو بهش نشون دادم باز هم بر این باور بود که نسخه ی اصل رو دکانت کردم. آخر مجبور شدم خود پرفوم خالص رو نشونش بدم تا باور کنه.

و در انتها: نت نهایی:

و بوی نهایی اون... غوغا کرده. البته بوی نهاییش رو دیگه نتونستم با اونتوس 2011 قیاس کنم چون که خیلی وقته خبری ازش نیست بر من! ترکیبی از بوی دود، میوه و بیرچ هست. خاص و فوق العاده زیبا.

با احترام به سایر اقشار جامعه؛ ترجیح می دهم فرصت محدودم در خدمت پزشکان؛استادان دانشگاه و مدیران کارگاهها و کارخانه ها و شرکتها باشد. همان ها که این پاتوق؛ افتخار میزبانی شان را دارد .
قدر زر زرگر شناسد؛ قدر گوهر؛ گوهری.

Sins

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
17
با سلام خدمت جناب هادی گرامی، دوستان عزیز و همکاران محترم؛

مطابق با قولی که خدمت عزیزان داده بودم، نتایج آزمون کروماتوگرافی همراه با تحلیلی که تا جای ممکن می‌تونستم ساده انجام بدم، در این فایل تقدیم حضور شما میشه.

برای اینکه در روند جریانات قرار بگیرید، شما رو به مطالعه صفحات 198 و 199 پاتوق دعوت می‌کنم.

با فرض اینکه در جریانات امور باشید، مستقیم وارد نتایج آزمون ها میشم.

همون‌طور که در شکل ها مشاهده می‌کنید سه آزمون بر روی سه نسخه متفاوت از اونتوس زده شده که نمونه یA مربوط به نسخه پاتوق، نمونه B مربوط به اونتوس 2011 و نمونه C مربوط به اونتوس 2016 هست که از یکی از همکاران سمپل گرفتم. نمونه های سری I نمونه هایی هستند که مستقیما از ویال مربوطه به ویال آزمون منتقل شدند و در معرض هوا و اکسیژن قرار نگرفند. نمونه های II، نمونه هایی هستند که بعد از یک دقیقه در معرض هوا بودن به ویال آزمون منتقل شدند.

مشاهده میشه که نسخه های I و II در نمونه A، درصد مشابهت شیمیایی بالای 98% داره با نمونه های B؛ و این در صورتی هست که نمونه C، کاملا ری‌فرموله شدن کار اصلی در سال 2016 رو نشون میده. این نمونه C، برای کسایی که در دنیای عطر دستی دارند، ارزشی نداره! آرومایی میوه‌ای و بسیار رقیقی هست که در بهترین حالت، اگر پوست‌تون همکاری کنه؛ برای مدت 2 ساعت بوی کمپوت سیب میده. نمونه C به طور مشهودی به سمت انتهای طیف میل داره که نشون دهنده‌ی وجود ترکیبات آروماتیک میوه ای هست. در صورتی که نمونه های A و B، تمرکزشون روی ابتدای طیف هست که در اصطلاح همون ترکیبات دودی-فوجیه‌ر هستند. اختلافی که بین نسخه پاتوق و 2011 مشهود و شایان به گفتن هست اینه که نسخه پاتوق، خصوصا در معرض هوا (موقعی که روی لباس یا پوست اسپری میشه) هم پیچیدگی بویایی بیشتری پیدا می‌کنه و غیرخطی تر هست، هم اینکه نوت های دودیش بر میوه‌ایش غلبه داره. این رو میشه در پیک زمانی بین 7.00 تا 9.00 به‌راحتی مشاهده کرد. نکته اون‌جایی جالب‌تر میشه که متوجه شدم جنس ترکیبات به کار رفته در پرفوم پاتوق، با جنس ترکیبات نمونه 2011 یکیه! حالا یا کرید به غلظ ادعا داره که ترکیباتش طبیعی و دست‌چین هستند، یا اینکه پرفوم پاتوق، دارای ترکیباتی هست که پیک کرومای طبیعی دارند و در نتیجه طبیعی هستند! گرچه، احتمال اول خیلی بیشتره تا احتمال دوم. نمی‌دونم چرا دستم به سمت تحلیل نمونه C نمیره! شاید فکر می‌کنم که واقعا این خرابکاری کرید، ارزش وقت گذاشتن ندارهJ ! به نظرم با داشتن پرفوم پاتوق، حتی نسخه 2011 هم دیگه ارزش خرید نداره چه برسه به کمپوت های سری 2015 به بعد. دوستان میدونن که نسخه‌های 2010 بالای 3 میلیون تومن و نسخه های 2011و 2012 بین 1.5 تا 2.4 میلیون تومن معامله میشن.

نکته ی بعدی که دوست دارم توجه شما رو بهش جلب کنم، این هست که این عطرها، چطور بعد از اسپری شدن، تغییر می‌کنن. اگر به سه نمونه سمت چپ و سه نمونه سمت راست توجه کنید، متوجه می‌شید که یه سری نوت‌های بویایی یا همون مولکول‌های آروماتیک هستند که تا اسپری نشده باشند و در معرض هوا و اکسایش قرار نگرفته باشند، خبری ازشون نمیشه! این، همون مولکول مٌشکی هست که از سال 2014 استفاده ازش در صنعت عطرسازی ممنوعه شده. پیک مربوط به این مولکول گرانقیمت و نایاب و ممنوع شده، پیک زمانی 5.93 تا 6.27 هست که به وضوح در کار جدید کرید، وجود نداره! اما در کار پاتوق و نسخه 2011 به خوبی مشاهده میشه. خاصیت مولکول‌های مشک اینه که تا اکسید نشن، خبری از تولید بو درشون نیست!

در خصوص سلامت مولکول‌های آروماتیک این مواد هم این نکته رو میگم که نسخه پاتوق بسیار از نسخه 2016 کرید سالم‌تر هست! دلیلش هم رزونانس بالای ترکیبات پلی‌آروماتیکی هست که در این دو نسخه نیست اما در نسخه های اخیر کرید، به وضوح مشخصه.

نکته ای رو هم در جهت تکمیل گفته‌هام در خصوص فیکساتوری که جناب هادی در کنار یا مخلوط با کارهاشون عرضه می‌کنند بگم و تمام. طبق کرماتوگرام موجود، این فیکساتور، دارای گرید خوراکی هست. بدین معنا که بدون هیچ گونه ایجاد سمیت، حساسیت و خطرات هم‌ارز، میشه ازش استفاده کرد. ذکر این هم ضروری هست که گرید خوراکی به معنای خوراکی بودن یه چیز نیست! این رو از این جهت میگم که رفع مسئولیت کرده باشم از این تحقیقات.

جدول مواد شیمیایی فوق هم موجود هست. همکاران دانشگاهی با ارائه مدرک معتبر کد استادی و نامه درخواست از طرف معاون پژوهشی بر روی سربرگ دانشگاه به من، می‌تونن لیست جزئیات شیمیایی کار رو داشته باشن. از ارائه‌ی این لیست به صورت عمومی معذورم.

پ.ن.: گراف ها در فایل پی دی اف پیوست شده، در دسترس هستند.

تشکر فراوان؛

https://publons.com/author/1320728/sina-matavos-aramyan#profile

https://scholar.google.com/citations?user=LaT52m8AAAAJ&hl=en

فایل های ضمیمه

• Aventus GC.pdf
    156 KB · نمایش ها: 26

rsh66166

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
46
واقعا باعث خوشحالی و خرسندی هست که با اینهمه اجناس تقلبی و فیک یه نفر پیدا شده اجناسی که ارایه می‌دهد باعث رضایت دوستان و مشتریهاش شده
چه با این تست و آزمایش و چه بدون آزمایش فردی مثل من در اولین خریدم فهمیدم با انسان بامعرفت و درستی دارم معامله می‌کنم
یاد شعر سعدی
مشک آنست که ببوید نه آنکه عطار بگوید
ولی این آزمایش جای هرگونه شبه و تردید و شک رو برطرف میکنه
من اعتقاد دارم بازار ایران در زمینه عطر و ادکلن یه بازار تقلبی داخلی هست که بسیار هم سیستماتیک در حال فروش اجناس تقلبی هست شما به غیر از پایتخت اگر فروشنده درستی نشناسی دیگر نمیتوانی عطر ارجینال و با کیفیت خرید کنی تمام سایتها دروغ میگویند و متاسفانه با مافیای تقلب عطر در ارتباط هستند من برای هدیه عطر اونتوس رو از دیجی کالا جم پرفیوم ارشاکو لیلیوم عطرافشان فروشگاه سفیر خرید کردم در سه سال پشت سرهم با جرات میگویم هیچ کدام حتی رایحه مشابه بهم نداشتن
من اصل این عطر را ندیدم ولی با توجه به دیگر اجناس اورجینال خارجی حدس میزنم اصلا عطرهای اصل وارد ایران نمی‌شود

دل آهنگ

Registered User
لایک‌ها
3,516
درود و وقت خوش!
دکتر آرامیان عزیز نتیجه تست کروماتوگرافی بر روی اونتوس پاتوق رو منتشر کرد تا از نظر علمی هم بین این اونتوس و نسخه اورجینالش مقایسه دقیق صورت بگیره:
نسخه ای از اونتوس اورجینال 2011 رو دارم. دوست دارم تستی جی سی روی هر دو نسخه شما و اورجینال قدیمی بزنم جهت ارضای حس کنجکاوی. نتیجه رو همینجا براتون ارسال میکنم. میدونین که جی سی نه دروغ میگه و نه قابلیت دستکاری داره. امیداورم بلکه بشه از این 11 12 سال وقتی که در رشته مهندسی شیمی گذاشتم، در کنار دانشجویانم، به دوستان عطرباز پاتوق هم خدمتی کنم. قضاوت این بار رو میخوام به علم بسپارم و نه شامه.

با سلام خدمت جناب هادی گرامی، دوستان عزیز و همکاران محترم؛

مطابق با قولی که خدمت عزیزان داده بودم، نتایج آزمون کروماتوگرافی همراه با تحلیلی که تا جای ممکن می‌تونستم ساده انجام بدم، در این فایل تقدیم حضور شما میشه.

من در باز کردن فایل پی دی اف اتچ شده در پاتوق مشکل داشتم. دکتر در نرم افزار مسنجر سیگنال؛ نسخه ای از اون رو برام ارسال کرده بود که با احتمال تکرار مشکل برای سایر دوستان؛ مجدد این فایل رو آپلود می کنم تا دوستان نمودارها رو ببینن:
Aventus GC.pdf - 147 KB

یا مستقیم از این لینک:
https://uploadkadeh.com/hlyi4drj19q0

یا از اینجا:

http://s8.picofile.com/file/8326084518/Aventus_GC.pdf.html

با افتخار بسیار؛ این برای اولین باره که در اینترنت مقایسه دقیق و علمی بین یک اسانس و اودکلن اورجینالش انجام شده. اگه کسی از دوستان هست که حتی در سایتهای انگلیسی زبان چنین موردی رو دیده؛ همینجا لینک بده بقیه هم ببینن. حالا دیگه به قول روح الله عزیز:

این آزمایش ... هرگونه شبهه و تردید و شک رو برطرف میکنه

هر چند که عطربازان پاتوق نشین بدون این آزمایش هم به پاتوق خودشون ایمان داشته و دارن که عطرهاش در بالاترین سطح کیفیته چون یک عطرباز انتخاب عطرها رو بر عهده داره؛ این مطلب رو به قلم کسی بخونید که تقریبا همه عطرهای شاخص پاتوق رو تست کرده:

واقعا باعث خوشحالی و خرسندی هست که با اینهمه اجناس تقلبی و فیک یه نفر پیدا شده اجناسی که ارایه می‌دهد باعث رضایت دوستان و مشتریهاش شده
چه با این تست و آزمایش و چه بدون آزمایش فردی مثل من در اولین خریدم فهمیدم با انسان بامعرفت و درستی دارم معامله می‌کنم

و قابل تامل این که :

من برای هدیه عطر اونتوس رو از دیجی کالا جم پرفیوم ارشاکو لیلیوم عطرافشان فروشگاه سفیر خرید کردم در سه سال پشت سرهم ؛ با جرات میگویم هیچ کدام حتی رایحه مشابه بهم نداشتن

برام جالبه بدونم واکنش مدیر محترم سایت @Forum Manager و مدیر بازارچه @drdexter بعد خوندن نتیجه این ازمایش چیه!

بفرمایید نهایت کیفیت؛ بفرمایید اونتوس!

دل آهنگ

Registered User
لایک‌ها
3,516
کامنتی رو براتون منتشر میکنم از جناب صادقی؛ در خصوص هرود مارلی پاتوق؛ نکته قابل تامل در کامنت این که نویسنده اشاره کرده:"در گری وتیور؛پگاسوس و توسکان لدر؛ زیبایی و دلربایی خاصی که در نظرها خوانده بودم دقیقا احساس کردم؛ بی خود نیست این همه نظر مثبت در مورد این عطرها نوشته اند".

herod.jpg

پی نوشت:
متن امضام در پرشین تولز دیده نمیشه؟ برخی از مراجعه کنندگان جدید ازم می پرسن به غیر از تلگرام چه نرم افزارهای دیگه ای دارم ( واتساپ و ایمو و تم تم و سیگنال و پرایوسی مسنجر) یا اصلا شماره تلفنم چنده! اطلاعات کامل در امضام اومده. در پست اول پاتوق هم اومده.

prn

Registered User
لایک‌ها
2,743
سلام دوست عزیز شرمنده هی مزاحم میشیم .
یه سری قیمت میخواستم
لالیک-گری وتیور-اونتوس-توسکان-اینترلود-تق هرمس-افغانو-212-شالیمارگرلن-سیلور مانتین-هرود مارلی-سایکدلیک-گرین ایریش-ویاج هرمس -سلطان-مولکول-بلوچنل-وود-تامی تی
با تخفیفات حساب کنی ممنون میشم :general601:

دل آهنگ

Registered User
لایک‌ها
3,516
درود و وقت خوش!
کامنتی رو براتون منتشر می کنم از دکتر بابک عزیز که مطابق سلیقه خودش به عطرهایی که اخیرا در پاتوق تست کرده نمره میده. قبلا مکرر کامنتهاشو در پاتوق خوندین و با دیدگاههاش آشنایید. از ده نمره؛ دورو ناسوماتو؛ بلک ارکید؛عود وود و تغ هرمس عدد 9 رو دریافت کردن؛ ایسی میاکه بلو و آکوا بولگاری مارین عدد 8 و دیور ساوج و ویاج هرمس عدد 7 رو گرفتن. از نظر ایشون عود وود نسخه اورجینال عودش غالب تره به چوبش؛ اما اسانس پاتوق چوب قویتری داره به نسبت عودش. هم چنین شباهت 99 درصدی دیدن بین دورو ناسوماتوی پاتوق با اودکلن اورجینالش که داشتن. با تاکید بر موندگاری عالی اسانس پاتوق. بخونید:

nomreh.jpg

مطالعه و تامل در کامنتهایی که از دوستان منتشر میشه نشون میده اولا اکثریت قاطع عطربازان پاتوق نشین؛ قبلا نسخه های اورجینال عطرها رو داشتن یا حداقل تست کردن. ثانیا بالاترین حجم رضایت از خرید متعلق به این دسته از مشتریان پاتوقه.
چنان که دکتر میثم عزیز کامنتش رو این چنین جمع بندی کرد:

پی نوشت:
مجدد خدمت دوستانی که به تازگی با پاتوق آشنا شدن یادآور میشم که ما در اینجا تجربیات مون رو از عطرهای پاتوق به اشتراک می گذاریم و سوالهای شخصی نظیر اعلام موجودی گرفتن از عطری یا پرسش در خصوص قیمت رو صرفا در تلگرام یا سایر نرم افزارهایی که اعلام شده انجام میدیم. پاتوق عطربازها یک فروشگاه معمولی عطر نیست و کانون مشارکت نخبگان در سنجش حرفه ای عطرهاست . ممنون از دوستانی که شان و وزن پاتوق رو می دونن و متناسب با اون رفتار می کنن.

دل آهنگ

Registered User
لایک‌ها
3,516
درود و وقت خوش!
کامنتی از آقا مهدی قشونی در خصوص کرید اونتوس پاتوق:

ghoshooni.jpg

دل آهنگ

Registered User
لایک‌ها
3,516
درود و وقت خوش!
یک مطلب بدیهی:
اگه سلیقه تون رو در عطر نمی دونید حتما از خرید عطر بدون تست خودداری کنید! دونستن این که عطر گرم دوست دارین یا خنک؛تلخ یا شیرین؛ یک حداقل لازمه تو خرید اینترنتی عطر. گاهی با موارد عجیبی برخورد می کنم. مورد بوده طرف دلارنتا و بلوشنل رو خیلی دوست داشته. معنیش میشه این فرد خنک و تلخ پسنده. اما اونتوس رو دوست نداشته و در مورد گری وتیور هم نظر داده که بوش شبیه اونتوسه؛ دوست ندارم! این در حالیه که گری وتیور بوش مطلقا شبیه اونتوس نیست و فقط در خنک و تلخ بودن با هم شبیهن. برای من اصلا قابل فهم نیست چطور میشه به رایحه بلوشنل و دلارنتا آری گفت؛ به رایحه اونتوس و گری وتیور و ویاج هرمس؛ نه! (بلوشنل هم نت وتیور داره) اگه یه نفر خنک و تلخ پسنده؛قاعدتا باید همه عطرای خنک و تلخ رو بپسنده و اگه نیست؛ هیچ کدوم!
جالب این که همین فرد رایحه عطر اوپن رو خیلی دوست داشته اما به رایحه دورو ناسوماتو؛هرود و پگاسوس مارلی گفته نه!
البته سلیقه ای تا این حد به دور از قاعده شاید در یک نفر از هر هزار نفر پیدا شه. اکثریت قاطع افراد سلیقه شون قابل دسته بندیه و وقتی عطر محبوب شون رو میگن؛ راحت میشه تو اون طیف بویایی بهشون عطر معرفی کرد. اما افراد این جوری هم پیدا میشن!

بالا