برگزیده های پرشین تولز

mercedes62

کاربر حرفه ای سیستم عامل
لایک‌ها
941
ماشینت 206 بود؟
من 405 دارم slx خیلی اوقات وقتی روشن میکنم و گاز که میدم گاز برنمیگرده و دور موتور چند ثانیه بالا میمونه
روغن هم این دفعه ایرانول ریختم هنوز 1000 تا کار نکرده به گاج رفته و نمیدونم چه روغنی بریزم
تو مواقع دیگه هم دور موتور بالا میمونه؟ یا بدون گاز دادن شما گاز بخوره و گاز هرز بخوره؟

منظورت چیه روغن بعد 1000مرخص شد؟ ماشینتون موتورش Xu7 هست یا tu5?

Last edited:

007saeed

کاربر فعال کسب درآمد از اینترنت
کاربر فعال
لایک‌ها
3,202
تو مواقع دیگه هم دور موتور بالا میمونه؟ یا بدون گاز دادن شما گاز بخوره و گاز هرز بخوره؟

منظورت چیه روغن بعد 1000مرخص شد؟ ماشینتون موتورش Xu7 هست یا tu5?
یعنی پا رو روی پدال گاز میزارم و بعد بر میدارم همچنان ماشین انگار پا روی پدال هستش
نه گاز که میدم بعدش که برمیدارم پا رو
----------------
یعنی که روغن از اون حالت اولیه ی خودش کلا تغییر کرده و بردم پیش مکانیک هم گفت که روغنش تصفیه ای هست و بدرد نمیخوره و باید سریع عوض کنی.
موتور tu5

amir7310

همکار بازنشسته بازارچه
لایک‌ها
17,660
یعنی پا رو روی پدال گاز میزارم و بعد بر میدارم همچنان ماشین انگار پا روی پدال هستش
نه گاز که میدم بعدش که برمیدارم پا رو
----------------
یعنی که روغن از اون حالت اولیه ی خودش کلا تغییر کرده و بردم پیش مکانیک هم گفت که روغنش تصفیه ای هست و بدرد نمیخوره و باید سریع عوض کنی.
موتور tu5
واسه من گاز هرز میخورد وقتی پامو از روی پدال گاز برمیداشتم.
ایراد از استپر بود. الان ۲۰۰ هست قیمتش فکر کنم

007saeed

کاربر فعال کسب درآمد از اینترنت
کاربر فعال
لایک‌ها
3,202
با تشکر از این تاپی خوب.. دلایل اصلی سوختن واشر سر سلیندر را در لینک زیر مطالعه کنید
من روغن ماشین بهران سوپر پیشتاز ریختم مشکل دود سفید و آب درون اگزوز تا حدودی حل شده ولی باز هم باید بررسی دقیق تر کنم

zgg123

کاربر فعال عکس و عکاسی
کاربر فعال
لایک‌ها
37,720
سلام
یه مدت باطری ماشین سولفاته میشد یه قسمت کابلش و باعث میشد برق نرشه و گه گاهی خاموش بشه که با شستن رفع میشد
چند وقت پیش دیگه کلا برق نداد و شستمش و درست نشد
با این علایم باطری کلا به فنا رفته؟
و اینکه چه کنم، چه مارکی بگیرم ؟

zgg123

کاربر فعال عکس و عکاسی
کاربر فعال
لایک‌ها
37,720

Hamid2day

مدیر ارشد
مدیر انجمن
مدیر ارشد
لایک‌ها
20,093
سوال داشتم در مورد باتری ماشین
55 آمپر برای 206 مناسب هست یا باید بالاتر گرفت؟
و آیا باتری ماشین در شتاب ماشین و عملکردش تاثیر داره ؟

nima_00989166

کاربر فعال پرشین تولز
کاربر فعال
لایک‌ها
16,235
سلام
یه مدت باطری ماشین سولفاته میشد یه قسمت کابلش و باعث میشد برق نرشه و گه گاهی خاموش بشه که با شستن رفع میشد
بهترین مارک صبا باتریه..
سوال داشتم در مورد باتری ماشین
55 آمپر برای 206 مناسب هست یا باید بالاتر گرفت؟
و آیا باتری ماشین در شتاب ماشین و عملکردش تاثیر داره ؟
باید اندازه فابریک خودشو بگیری..
چالش پاسخگویی آمپر توی ولوم دادن سیستم حرفه یی
و زمان روشن شدن کولر (روشن شدن هر دو فن خنک کننده )ماشین مشخص میشه...

Hamid2day

مدیر ارشد
مدیر انجمن
مدیر ارشد
لایک‌ها
20,093
بهترین مارک صبا باتریه..

باید اندازه فابریک خودشو بگیری..
چالش پاسخگویی آمپر توی ولوم دادن سیستم حرفه یی
و زمان روشن شدن کولر (روشن شدن هر دو فن خنک کننده )ماشین مشخص میشه...
مرسی پس برای این بودش هر وقت ماشین خاموش کردم آمپر آب کمی بالاتر می رفت نگو توان خنک کردن نداشته.

Hamid2day

مدیر ارشد
مدیر انجمن
مدیر ارشد
لایک‌ها
20,093
تو این ایام ماشین همش در پارکینگ بوده
این می تونه عامل خرابی باتری باشه
مثلا در هفته دو یا سه بار می رفتم بیرون باهاش

ms368

Registered User
لایک‌ها
8,724
سلام
من ۲با گرفتم دفعه قبل سر ۱۲ماه خراب شد، گارانتی قبول نکرد
سوال کردم گفتم بهترین مارک کره ایه که گارانتی نداره و البته چندبرابر ایرانی ها جواب میده

nima_00989166

کاربر فعال پرشین تولز
کاربر فعال
لایک‌ها
16,235
تو این ایام ماشین همش در پارکینگ بوده
این می تونه عامل خرابی باتری باشه
مثلا در هفته دو یا سه بار می رفتم بیرون باهاش
نه..اگه حداکثر 4 روز ماشین یکضرب خواب بوده و در حد یک ساعت هم باش دور زدید نمیتونه باعث خرابی باتری شده باشه..
مرسی پس برای این بودش هر وقت ماشین خاموش کردم آمپر آب کمی بالاتر می رفت نگو توان خنک کردن نداشته.
باتری هم میتونه عاملش باشه...ولی بازم نمیشه به طور قطع گفت..

Hamid2day

مدیر ارشد
مدیر انجمن
مدیر ارشد
لایک‌ها
20,093
من ۲با گرفتم دفعه قبل سر ۱۲ماه خراب شد، گارانتی قبول نکرد
سوال کردم گفتم بهترین مارک کره ایه که گارانتی نداره و البته چندبرابر ایرانی ها جواب میده
دقیقا کره ای
قبلی کره ای بودش که آقا دزده زد تو گوشش رفتم پرتون گرفتم دیروزم سوزکی

Hamid2day

مدیر ارشد
مدیر انجمن
مدیر ارشد
لایک‌ها
20,093
سه روز هست ماشینم وسط خیابون در حال حرکت خاموش میشه و هر چی استارت می زنم روشن نمیشه
بار اول فک کردم بنزین هست و بعد از ریخت ن بنزین روش شد با اینکه آمپر بنزین دو تا خونه پر بودش
روز بعد باز تکرار شد و هر چی استارت خبری نشد. استارت می خورد ولی انگار مشکل چیزه دیگه ای بودش.
باتری سازی گفت باتری خراب شد و باتری عوض کرد و ماشین به خوبی با یک استارت روشن شد.
فردا استارت کمی سخت خورد بعد از نیم ساعت رانندگی باز با 100 سرعت خاموش شد و هر چی استارت و باتری به باتری روشن نشد که نشد. باتری هم خالی کرد.
تا اینکه یک ماشین ایستاد و گفت من تعمیرکارم و چند جا را بررسی کرد و پایین موتور یک قطعه باز کرد گفت سنسور دور موتور کثیف شده و برق و جرقه نداری و تمیزش کرد و با یک استارت روشن شد.
بردم چند جا دیاگ زدن گفتن مشکلی نداره ماشین.
حالا سوالم این هست باز مشکل ساز نشه.
از ترس ماشین دست نزدم دو روزه

AM1N

کاربر فعال بخش فوتبال
کاربر فعال
لایک‌ها
4,574
حمیدجان باتری ساز دینام ماشین رو چک کرده ؟ دینام باتری رو به درستی شارژ میکنه ؟
من 9 سال پیش مشکلی مشابه شما داشتم. البته من تو سرعت بالا خاموش نمیکردم اتفاقا تو دور موتور پایین لوازم برقی ماشین مثل پخش خاموش میشد و چند لحظه بعدشم ماشین خاموش میشد.
باتری عوض کردم اما مشکلم حل نشد. مجدد ماشین رو بردم پیش همون باتری سازی که ازش باتری خریده بودم تست کرد گفت آفتامات دینام خراب شده.
3 بار آفتامات عوض کردم اما به فاصله زمانی 2-3 ماهه باز آفتامات میسوخت.
تا اینکه یه نفر یه باتری ساز تو محله های پایین شهر بهم معرفی کرد گفت برو ببین چی میگه. خلاصه رفتیم گفت آفتاماتهای تو بازار جنسشون خوب نیست حتی اگر 10 تا دیگه هم بگیری بازم میسوزن.
بهم گفت برو لوازم ماشین سنگین فروشیا یه آفتامات " 12 ولت بنزی کتابی " بگیر . البته یه برند خاص بهم معرفی کرد که الان اصلا یادم نمیاد اون برند چی بود. گفتیم حاجی آفتامات بنز 1921 رو ببندیم رو این زبون بسته پدرش درنمیاد؟ :D گفت تو برو بگیر خیالت راحت باشه.
خلاصه اون آفتامات رو با سیمکشی که انجام داد خارج از خود دینام نصب کرد. تا زمانی هم که اون ماشین رو فروختم دیگه هیچوقت مشکل برقی نداشتم :p

saeed_taj

همکار بازنشسته
لایک‌ها
5,787
حمید خان بهترین کار همون دیاگ زدن هست که شما انجام دادی.بعد یک مدت استفاده دوباره دیاگ بزن ببین خطا داره یا نه..خاموش شدنم ممکنه چند علت داشته باشه.من خودمم مشکل مشابه شما داشتم که ماشینم موقع حرکت خاموش میشد که در نهایت مشخص شد از سنسور اکسیژنم هست که خراب شده بود و تعویض کردم
سه روز هست ماشینم وسط خیابون در حال حرکت خاموش میشه و هر چی استارت می زنم روشن نمیشه
بار اول فک کردم بنزین هست و بعد از ریخت ن بنزین روش شد با اینکه آمپر بنزین دو تا خونه پر بودش
روز بعد باز تکرار شد و هر چی استارت خبری نشد. استارت می خورد ولی انگار مشکل چیزه دیگه ای بودش.
باتری سازی گفت باتری خراب شد و باتری عوض کرد و ماشین به خوبی با یک استارت روشن شد.
فردا استارت کمی سخت خورد بعد از نیم ساعت رانندگی باز با 100 سرعت خاموش شد و هر چی استارت و باتری به باتری روشن نشد که نشد. باتری هم خالی کرد.
تا اینکه یک ماشین ایستاد و گفت من تعمیرکارم و چند جا را بررسی کرد و پایین موتور یک قطعه باز کرد گفت سنسور دور موتور کثیف شده و برق و جرقه نداری و تمیزش کرد و با یک استارت روشن شد.
بردم چند جا دیاگ زدن گفتن مشکلی نداره ماشین.
حالا سوالم این هست باز مشکل ساز نشه.
از ترس ماشین دست نزدم دو روزه

Sent from my Redmi Note 8 using Tapatalk

Hamid2day

مدیر ارشد
مدیر انجمن
مدیر ارشد
لایک‌ها
20,093
دقیقا این مکانیک سیار اینو باز کرد تمیز کرد ماشین با استارت روشن شد

Hamid2day

مدیر ارشد
مدیر انجمن
مدیر ارشد
لایک‌ها
20,093
حمید خان بهترین کار همون دیاگ زدن هست که شما انجام دادی.بعد یک مدت استفاده دوباره دیاگ بزن ببین خطا داره یا نه..خاموش شدنم ممکنه چند علت داشته باشه.من خودمم مشکل مشابه شما داشتم که ماشینم موقع حرکت خاموش میشد که در نهایت مشخص شد از سنسور اکسیژنم هست که خراب شده بود و تعویض کردم

Sent from my Redmi Note 8 using Tapatalk
دو جا بردم دیاگ زد گفت مشکلی نداره تو محل برو بیا تا نشون بده
من یک روز کار کردم خاموش نشد
از ترس الان تو پارکینگ 3 روزه
البته تو این سه روز رفتم ماشین به راحتی استارت خورد بدون مشکل چند دقیقه کار کرد و خاموش کردم

Benchmarker

کاربر فعال پرشین تولز
کاربر فعال
لایک‌ها
31,829
دیروز رادیات ابش خالی شد امروز بازش کردم اب ریختم توش انتظار داشتم از اون قطعه پلاستیکی تهش اب بده و بدم تعویضش کنن اما از قسمت فلزی اب داد :confused:
قابل تعمیره یا کارش تمام شده 3 سال بیشتر کار نداد مارک کوشش رادیاتور

IMG_20200612_192120_960.jpg

پ.ن رادیات فابریک خودش شیر تخلیه داشت این نداره دزدا از همه چی میزنن که هزینه کمتر در بیاد

gheysar.

همکار بخش خودرو و رانندگی
همکار انجمن
لایک‌ها
4,492
دیروز رادیات ابش خالی شد امروز بازش کردم اب ریختم توش انتظار داشتم از اون قطعه پلاستیکی تهش اب بده و بدم تعویضش کنن اما از قسمت فلزی اب داد :confused:
قابل تعمیره یا کارش تمام شده 3 سال بیشتر کار نداد مارک کوشش رادیاتور

مشاهده پیوست 1183461

پ.ن رادیات فابریک خودش شیر تخلیه داشت این نداره دزدا از همه چی میزنن که هزینه کمتر در بیاد
عمو بنچمارکر این سروتهش عوض میشه ولی قبلش باهات طی میکنه آقا جواب نداد هزینش گردن خودته.(محله ما ک اینطوریه :دی)
خسیس بازی درنیار یه دونه نو بگیر بنداز رو ماشینت دیگه.خوبه تعمیرش کنی بری وسط بیابون بترکه؟
905.gif

بالا