برگزیده های پرشین تولز

omidsolo

Registered User
لایک‌ها
732

Hamid2day

مدیر ارشد
مدیر انجمن
مدیر ارشد
لایک‌ها
20,022

negrasombra

Registered User
لایک‌ها
2,164
میگن که اکتان و از این چیزا تو باک نریزید مشکل ساز میشه
فکر نکنم مشکلی داشته باشه. اتفاقا موتور و سیستم سوخت رسانی رو سالمتر نگر میداره.
اگر راهت به شهرستانها می افته اونجا رفتنی برو معاینه فنی بگیر. به این چیزا گیر نمیدن.

omidsolo

Registered User
لایک‌ها
732
میگن که اکتان و از این چیزا تو باک نریزید مشکل ساز میشه
اگه غیراستاندارد یا بی کیفیت باشه حتما نریختنش بهتره، این STP رو حدودا دوازده ساله مرتب استفاده میکنم و عالی جواب داده، ضمنا برای بعضی مدل خودرو ها که با بنزین ایران سازگاری ندارن لازمه - کسی قیمت این کاتالیزور مورد بحث رو داره؟

negrasombra

Registered User
لایک‌ها
2,164
اگه غیراستاندارد یا بی کیفیت باشه حتما نریختنش بهتره، این STP رو حدودا دوازده ساله مرتب استفاده میکنم و عالی جواب داده، ضمنا برای بعضی مدل خودرو ها که با بنزین ایران سازگاری ندارن لازمه
جایی داری تو ایران بفروشنش؟ منظورم خرید آنلاین هست ؟
و اینکه برای یک باک استفاده می کنی منظورت باک چند لیتری هست ؟

A.L.I-74

Registered User
لایک‌ها
1,471
فکر نکنم مشکلی داشته باشه. اتفاقا موتور و سیستم سوخت رسانی رو سالمتر نگر میداره.
اگر راهت به شهرستانها می افته اونجا رفتنی برو معاینه فنی بگیر. به این چیزا گیر نمیدن.
اونجا هم همین داستانه حالا شاید با شدت کمتر، بستگی به وضعیت ماشین داره دیگه
کسی قیمت این کاتالیزور مورد بحث رو داره؟
حول حوشه 3 تومن

omidsolo

Registered User
لایک‌ها
732
جایی داری تو ایران بفروشنش؟ منظورم خرید آنلاین هست ؟
و اینکه برای یک باک استفاده می کنی منظورت باک چند لیتری هست ؟
آنلاین نه راستش نمیشناسم ولی اینجا زیاد میارن از امارات، اگه مسافر داشتین بگین از بازار هرمز بخرن براتون بیارن، باک ۴۰ لیتر و ۶۰ لیتر یکی میریزم، روش نوشته تا ۲۱ گالن یا تقریبا ۸۰ لیتر اکی هست!

احتمالا شهرستان هایی باشن درسته، اینجا هیچوقت دستگاه تست آلاینده نداشتن و فقط ویژوال چک و تست کمک فنر انجام میشه! خیلی ابتدایی و کمتر از ۱۰ دقیقه معاینه رو صادر میکنن!

Last edited:

A.L.I-74

Registered User
لایک‌ها
1,471
آنلاین نه راستش نمیشناسم ولی اینجا زیاد میارن از امارات، اگه مسافر داشتین بگین از بازار هرمز بخرن براتون بیارن، باک ۴۰ لیتر و ۶۰ لیتر یکی میریزم، روش نوشته تا ۲۱ گالن یا تقریبا ۸۰ لیتر اکی هست!

احتمالا شهرستان هایی باشن درسته، اینجا هیچوقت دستگاه تست آلاینده نداشتن و فقط ویژوال چک و تست کمک فنر انجام میشه! خیلی ابتدایی و کمتر از ۱۰ دقیقه معاینه رو صادر میکنن!
محاله ممکنه بدون دستگاه تست آلایندگی،سیستم یکپارچه وآنلاینه تو کل کشور حتی دورافتاده ترین شهرستان ها،حالا ممکن سختگیری ها فرق بکنه ولی در بودنش شکی نیست
زمان انجام معاینه بین 5 تا 10 دقیقه هست،تست آلایندگی زمان بر نیست حول حوش 1 دقیقه وقت می بره

omidsolo

Registered User
لایک‌ها
732
محاله ممکنه بدون دستگاه تست آلایندگی،سیستم یکپارچه وآنلاینه تو کل کشور حتی دورافتاده ترین شهرستان ها،حالا ممکن سختگیری ها فرق بکنه ولی در بودنش شکی نیست
عزیز من هر سال میگیرم، توی برگه معاینه اسم تست های آلایندگی هست ولی خود تست انجام نمیشه دستگاهشم ندارن، با کاتالیزور خالی هم معاینه گرفتیم ✌️

تا جایی که شنیدم اینجا زیاد خالی میکنن، قیمتش جوری نیست که به چشم قطعه مصرفی نگاه کنن، مثلا این مدل قیمت کاتالیزور راست و چپ ۱۱۰۰ دلار:

Last edited:

A.L.I-74

Registered User
لایک‌ها
1,471
عزیز من هر سال میگیرم، توی برگه معاینه اسم تست های آلایندگی هست ولی خود تست انجام نمیشه دستگاهشم ندارن، با کاتالیزور خالی هم معاینه گرفتیم ✌️

تا جایی که شنیدم اینجا زیاد خالی میکنن، قیمتش جوری نیست که به چشم قطعه مصرفی نگاه کنن، مثلا این مدل قیمت کاتالیزور راست و چپ ۱۱۰۰ دلار:

مگه میشه انجام نشه بزرگوار!! دستگاهش چیزه عجیب و غریب و بزرگی نیست،توی دورافتاده ترین معاینه فنی توی روستا هم تست آلایندگی انجام میشه در مورد معاینه با کاتالیزور خالی هم گفتم چه طوریه چند پست قبل
قیمتش رو هم برای خودروهای داخلی معمول گفتم

A.L.I-74

Registered User
لایک‌ها
1,471
اینم عکس دستگاه تست آلایندگی،اون لوله ای که میره توی اگزوز انتهاشه خود دستگاهش هم چیزی به اندازه دوتا ستاپ باکسه که احتملا توی کشاب گذاشتن یا پشت اون میزه که معلوم نیست
%D9%85%D8%B9%D8%A7%DB%8C%D9%86%D9%87+%D9%81%D9%86%DB%8C.jpg

jetpack

Registered User
لایک‌ها
340
دوستان برای تمیز کردن موقت کاربرات فنی وجود داره که لازم به باز کردن کاربرات نباشه؟ مثل همین محلولایی که میگید.
یه موضوع دیگه هم اینه که ماشین من هر یک هفته یه بار خفه میکنه، یعنی بنزین زیادی میره تو کاربرات و بعد استارت دود سیاه بلند میشه از ماشین. گاهی اوقات خیلی سخت روشن میشه پدر باتری درمیاره. الان پیچ دور آرام و گاز کاربرات رو تا ته بستم خیلی بهتر شده و خفه نمیکنه دیگه ولی ماشین رو دور موتور پایین خاموش میکنه و باید حتما ساسات بکشی یا گاز رو یه نمور نگه داری. از بس تو خاک و خول رفتم کاربراتم بریده دیگه.

the raven

Registered User
لایک‌ها
644
دوستان برای تمیز کردن موقت کاربرات فنی وجود داره که لازم به باز کردن کاربرات نباشه؟ مثل همین محلولایی که میگید.
یه موضوع دیگه هم اینه که ماشین من هر یک هفته یه بار خفه میکنه، یعنی بنزین زیادی میره تو کاربرات و بعد استارت دود سیاه بلند میشه از ماشین. گاهی اوقات خیلی سخت روشن میشه پدر باتری درمیاره. الان پیچ دور آرام و گاز کاربرات رو تا ته بستم خیلی بهتر شده و خفه نمیکنه دیگه ولی ماشین رو دور موتور پایین خاموش میکنه و باید حتما ساسات بکشی یا گاز رو یه نمور نگه داری. از بس تو خاک و خول رفتم کاربراتم بریده دیگه.
اگه منظورت قسمت وردوی هوای کاربرات هست که آره با همون اسپری انژکتورشور میتونی تمیز کنی،ولی بهترین کار اینه که باز شه و یه سرویس کامل همراه با تعویض سوزن ها انجام شه
اگه خفه میکنه هم احتمال داره از شناور بنزین یا شیر یکطرفه بنزین باشه،بستگی به نوع کاربرات داره باید باز و بررسی شه
با کاربرات پیکان زیاد ور رفتم اگه پیکان بود دقیق راهنماییت میکردم.

jetpack

Registered User
لایک‌ها
340
اگه منظورت قسمت وردوی هوای کاربرات هست که آره با همون اسپری انژکتورشور میتونی تمیز کنی،ولی بهترین کار اینه که باز شه و یه سرویس کامل همراه با تعویض سوزن ها انجام شه
اگه خفه میکنه هم احتمال داره از شناور بنزین یا شیر یکطرفه بنزین باشه،بستگی به نوع کاربرات داره باید باز و بررسی شه
با کاربرات پیکان زیاد ور رفتم اگه پیکان بود دقیق راهنماییت میکردم.
دمت گرم، آره اسپری شاید افاقه کنه موقت. ماشین پاترول هست، ولی همونطور که گفتی باید باز شه، شاید یه شستوشو وضع رو بهتر کنه. منم هیچی از کاربرات سر در نمیارم. بدبختی تمعیرکار کاربلد هم اینجا نداریم. من در حال حاضر شهر نیستم و تا یکی دوماه دیگه میرم شهر.

Hamid2day

مدیر ارشد
مدیر انجمن
مدیر ارشد
لایک‌ها
20,022
دقیقا یکی از دوستان هم همینو بهم گفت
شهرستان گیر زیاد ندارن

Hamid2day

مدیر ارشد
مدیر انجمن
مدیر ارشد
لایک‌ها
20,022

Hamid2day

مدیر ارشد
مدیر انجمن
مدیر ارشد
لایک‌ها
20,022
درست ولی خوب این شوینده هستن و هر چی جرم هستو با خودشون میارن سر سوزن انژکتور که بدتره

حتی من دیده بودم و اتفاقا الان هم میفروشن در بعضی از ابزار فروشیها که تینر برای شستشو میریزن توی باک. راننده تاکسی اومد گفت تینر برای باک می خوام جالب روشم نوشته بود مخصوص باک و تمیز کردن انژکتور فک کنم گرفت 25 یا 45 دقیق یادم نیست همون جا ریخت تو باک
گفت آخرای باک باید بریزی و با دهنده 4 یا 5 تا خوب بشوره ببره

بالا