برگزیده های پرشین تولز

666Watts

Registered User
لایک‌ها
48
اقا یه سوال داشتم خدمتت .. یک دکمه بقل کلید ایر بگ 206 ( کنار تنظیم چراغ ) هست .. کاراییش چیه ؟ ؟

alex_pk

Registered User
لایک‌ها
109
سلام
آقا من دیشب یه مورد عجیبی دیدم!
206 تیپ 5 مدل 90
وقتی ماشین رو بادکمه سوئیچ قفل کردم و اومدم تست کنم ببینم واقعا قفل شده یا نه
دستگیره در عقب سمت راننده رو باز کردم (قاعدتا نباید باز میشد) ولی ماشین راهنما هاش چشمک زد
(مثل زمانی که دکمه باز کردن در ها رو سوئیبچ رو می زنیم) و در هم باز شد.
و دوباره در رو بستم و دوباره قفل کردم و همه در ها رو تست کردم ولی مشکلی نبود.
به نظرتون جریان چی بوده؟

Driver.1368

Registered User
لایک‌ها
82
آقا یه پرایده وقتی میشینم پشتش حس میکنم ماشین خفست !! جون نداره انگار !
فیلتر هوا و اینا رو باید عوض کرد ؟
روغن موتور تازه عوض شده !

سلام
به خیلی چیزا میتونه ربط داشته باشه!
آخرین بازدید دوره ای کی بوده؟
میتون از شمع ، وایر ها ، دیسک و صفحه ، فیلتر هوا ، فیلر گیری و گرفتن تایم سوپاپ باشه
میتونه از پر شدن منبع کاتالیست خودرو باشه
و چیز های دیگه که ریز تر و شایدم درشت تر بشه
ماشین چه مدلی هست و چند کیلومتر کار کرده ;)

cdcenter24

Registered User
لایک‌ها
40
سلام
به خیلی چیزا میتونه ربط داشته باشه!
آخرین بازدید دوره ای کی بوده؟
میتون از شمع ، وایر ها ، دیسک و صفحه ، فیلتر هوا ، فیلر گیری و گرفتن تایم سوپاپ باشه
میتونه از پر شدن منبع کاتالیست خودرو باشه
و چیز های دیگه که ریز تر و شایدم درشت تر بشه
ماشین چه مدلی هست و چند کیلومتر کار کرده ;)

آخرین بار فک کنم 10ماه پیش رفت کلا چکش کرد ! شستشو موتور و اینا فکر کنم !
اصلا تعمیرگاه نمیره ماشین حتی برای چک کردن ! مگر اینکه خراب بشه :دی
ببرم تعویض روغنی بگم یه چکاب کنه ؟!؟!؟!
مدل 89 الان 46هزار کارکرده !

light67

Registered User
لایک‌ها
282
مدتیه که بعضی موقع ها چراغ چک چند ثانیه ای روشن میشه و بعدش گاز قطع میشه یا کلا روشن نمیشه گاز، تا ماشینو 1 2 دقیقه خاموش کنم دوباره کار کنه
سمند دوگانه سوز کارخانه

Exporter

کاربر قدیمی پرشین تولز
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
5,172
اقا یه سوال داشتم خدمتت .. یک دکمه بقل کلید ایر بگ 206 ( کنار تنظیم چراغ ) هست .. کاراییش چیه ؟ ؟
شیشه های عقب رو توی همون حالتی که هست قفل میکنه که بالا و پایین نره.

farzad_sic

Registered User
لایک‌ها
21
آقا یه پرایده وقتی میشینم پشتش حس میکنم ماشین خفست !! جون نداره انگار !
فیلتر هوا و اینا رو باید عوض کرد ؟
روغن موتور تازه عوض شده !

با توجه به اینکه شما در شهر مرطوب بوشهر هستید انجام سرویس های دوره ای در وقت مناسب ضروری است،در هر بار سرویس،روغن و فیلتر روغن و فیلتر هوا را تعویض کنید،هر دو سرویس یکبار هم فیلتر بنزین و شمع ها،اگر از روغن موتور های نیمه سنتتیک استفاده کنید هر سرویس دوره ای رو میتوانید در 10.000 کیلومتر انجام دهید
اگر دیسک و صفحه خودروی شما فابریک کارخانه است و هنوز بعد از 46.000 کیلومتر تعویض نکردید آن را حتما به یک مکانیک نشان دهید تا اگر مشکل به دیسک و صفحه برمیگردد آن را تهیه و تعویض کنید(توجه کنید که دیسک و صفحه مرغوب تهیه کنید)
انجام فیلر گیری و پرشدن کاتالیست در این کیلومتر بعید به نظر میرسد،اما هنگامی که خودرو را برای بازدید دیسک و صفحه میبرید بگویید فیلرها را هم چک کند که صدا ندهند
تمیز کردن دریچه گاز با استفاده از اسپری مناسب و بدون استفاده از پارچه هم توصیه میشود

سلام
آقا من دیشب یه مورد عجیبی دیدم!
206 تیپ 5 مدل 90
وقتی ماشین رو بادکمه سوئیچ قفل کردم و اومدم تست کنم ببینم واقعا قفل شده یا نه
دستگیره در عقب سمت راننده رو باز کردم (قاعدتا نباید باز میشد) ولی ماشین راهنما هاش چشمک زد
(مثل زمانی که دکمه باز کردن در ها رو سوئیبچ رو می زنیم) و در هم باز شد.
و دوباره در رو بستم و دوباره قفل کردم و همه در ها رو تست کردم ولی مشکلی نبود.
به نظرتون جریان چی بوده؟

مشکلی نیست،احتمالا مشکل لحظه ای بوده و برطرف شده،در این حالت معمولا درهای عقب نباید باز شوند اما درهای جلو باز میشوند

مدتیه که بعضی موقع ها چراغ چک چند ثانیه ای روشن میشه و بعدش گاز قطع میشه یا کلا روشن نمیشه گاز، تا ماشینو 1 2 دقیقه خاموش کنم دوباره کار کنه
سمند دوگانه سوز کارخانه

شما باید به یک تنظیم موتوری یا تون آپ مراجعه کنید،دستگاه عیب یاب به خودرو وصل کنند و خطاهای ذخیره شده در کامپیوتر خودرو را بازخوانی کنند،آن موقع مشکل معلوم میشود

شیشه های عقب رو توی همون حالتی که هست قفل میکنه که بالا و پایین نره.

البته میشه گفت قفل کودک!

Last edited:

bijan darbari

Registered User
لایک‌ها
258
با سلام.واسه موتور TU5 چه شمعی مناسبه؟ماشین من(پژو 405) 38000 تا کار کرده،کی باید شمعها را تعویض کنم؟با تشکر

سلام

بوش fr7dc+ مناسبه.
مارک نور با این کد هم تو بازار موجوده که کیفیت خوبی داره.
شمع ها بین 20000 تا 30000 تا باید تعویض بشن.

nima_00989166

کاربر فعال پرشین تولز
کاربر فعال
لایک‌ها
16,051
سلام دوستان..مدتیه که فن رادیات پرایدمون یکسره شده!! مشکل از کجاست؟
مدل 86 انژکتوری هست..
اون قطعه هه که مثل آفتامات میمونه و کنار مخزن آب آبپاش هست رو روی پراید برادرم تست کردم ساله!!
مشکل دیگه از کجا میتونه باشه؟

Driver.1368

Registered User
لایک‌ها
82
سلام دوستان..مدتیه که فن رادیات پرایدمون یکسره شده!! مشکل از کجاست؟
مدل 86 انژکتوری هست..
اون قطعه هه که مثل آفتامات میمونه و کنار مخزن آب آبپاش هست رو روی پراید برادرم تست کردم ساله!!
مشکل دیگه از کجا میتونه باشه؟

ساحتمالا از همونی هست که گفتین
فشنگی فن

mahdi111101

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
5
سلام .من یه پرایدتکسوز مدل85 دارم. الان یه مدته از وقتی که انژکتور وسوزنهاشو با دستگاه شستشو دادم. تو دنده1و2وقتی پدال گازو فشار میدم موقع شروع حرکت ماشین کله میزنه.قبل از شستشو مشکلی نداشت. شمع هاووایرهارو عوض کردم.شمع بوش دوزمانه.فیلر گیری کردم.صافی بنزین و عوض کردم.دوبار به دستگاه وصل کردم هیچ خطایی نشون نداد.باطری سازی بردم بازم گفتن خطا نداره.روغن.فیلتر روغن. فیلتر هوا.همه رو عوض کردم بازم مشکل داره.البته همش نه گاهی اوقات خوب میشه.مکانیک پیشنهاد داد که وقتی ماشین بنزینش فوله یه تینر 20000 هزار فوری داخل باک خالی کنم مشکل حل میشه.به نظر شما این کار عقلانی هست؟یا اینکه ضرری واسه انژکتور نداره؟میگن احتمالا داخل باک کثیفه.ممنون میشم راهنمایی کنید.

farzad_sic

Registered User
لایک‌ها
21
اگر دقیقا بعد از شستشو انژکتور ها همچین اتفاقی افتاده باید ببرید پیش همون شخص تا درستش کنه،ممکنه یه اشتباهی کرده باشه هنگام بستن

در ضمن پیشنهاد تینر 20000 کار بسیار اشتباهیه،شما یخورده تینر بکش رو دستت ببین چی میشه،حالا فکرشو کن بخواد این تینر از تمام مسیر سوخت رسانی عبور کنه

pooria-ir

Registered User
لایک‌ها
2,424
اگر دقیقا بعد از شستشو انژکتور ها همچین اتفاقی افتاده باید ببرید پیش همون شخص تا درستش کنه،ممکنه یه اشتباهی کرده باشه هنگام بستن

در ضمن پیشنهاد تینر 20000 کار بسیار اشتباهیه،شما یخورده تینر بکش رو دستت ببین چی میشه،حالا فکرشو کن بخواد این تینر از تمام مسیر سوخت رسانی عبور کنه
سلام
شما همون آقا فرزاد تو تیونینگ تاکی؟ بخش رنو..؟

Sent from my GT-P7510 Using tapatalk 2

mr_khodaei2011

Registered User
لایک‌ها
179
سلام. اولا واسه پرایدم انژکتوری 84 که دوگانه هم هست البته دستی بهترین شمع که خیلی خوب باشه چی بگیرم ؟ وایر شمع هم چی بگیرم عالی باشه

دوما : من ماشینم وقتی ماشین یکم داغ میشد مثلا یه ربی باش میروندی وقتی توی دنده 2 یا 3 پام رو از رو گاز برمیدارم بعضی وقتا ماشین شروع میکنه به لگد زدن یعنی هی جلو عقب میشه مث وقتی که مثلا میخای حرکت کنی ولی کلاج را درس ول نکنی ماشین هی شل و سفت کنه ها همونجوری . دارم با دنده 2 میرم پا رو که از رو گاز برمیدارم اینجو میشه سرعتم هم برا دنده 2 خوبه خیلی کم نیست که بخای بگی بخاطر سرعت کم ودنده بالا هست

قبلا ها فقط روی بنزین اینجوری میشد ولی الان رو گاز هم داره میشه و رو بنزین هم زیادتر شده . تو سرعتهای بالا اصلا نمیشه ها

نشون دادم بعضی ها میگن مال شمع هست بعضیا میکن مال پمپ بنزینت . نمیدونم
اساتید کمک کنید

بالا