برگزیده های پرشین تولز

پایگاه مشاوره و راهنمایی درباره خدمت سربازی اعزام - معافیت

pedram99

Registered User
لایک‌ها
17
دوستان من 7 ماه خدمتم مونده و 8ماه برام کسری اومد که پدرم رفت تهران و حضوری ثبتش کرد و داخل پلیس +10 هم ثبت شده اما حالا که میرم ستاد برای تسویه میگن داخل سیستم ناجا ثبت نشده میگه یک ثبت اولیه داره یک ثبت ثانویه . یعنی چی ؟ پلیس+10 ثبت کرده دیگه چطور داخل سیستم ناجا نیومده . من باید چکار کنم ؟ من الان یک هفتس از سربازی اومدم بیرون و فرماندمون بهم گفت دیگه اینجا کار نداری برو برگه تسویه اینا رو بگیر بیار تموم کن اما الان که میرم اونا میگن توی ناجا چیزی ثبت نشده نمیدونم باید برگردم به ادارمون ؟ یا نه . من الان با احتساب کسری خدمتم تموم شدس

abbas joon

Registered User
لایک‌ها
218
سلام خدمت اساتید گرامی
اقا پدر بنده سال 78-79 تصادف کرد و از کار افتاده شدن که سال 81-82 بود که برادر بنده کفیل پدر شدن و کفالت از کار افتادگی پدر رو گرفتن اون موقع بنده زیر 18 بودم
پدر بنده سال 84 فوت کردن و برادر بنده هم عروسی کرد
یه برادر دیگه هم ذارم که بین ما هس که اونم معافیت پزشکی گرفته
بعد از فوت پدر ما تحت نظر کمیته رفتیم ولی هیچ تصحیلاتی رو دریافت نمیکنیم کلا ولی کارتشو داریم
بارها رفتم پرسیدم از پلیس +10 به خاطر کفالت میگن فقط فرزند ارشد خانواده ولی چند روز پیش تو نت میچرخیدم همیجوری یه دفعه دیدم از طریق کمیته میشه یکی از فرزندان کفالت مادرو بگیره
یه شماره هم زده بود که نوشته بود مشاوره تخصصی معافیت بنده هم تماس گرفتم و کلی هم ضحبت کردیم (جدا از این که دقیقه 2500 تومان وجه رایج مملکت میرفت تو حسابمون) طرف گفت 100 درصد معاف میشی و برو از **** وظیفه شهرتون پیگیری کن
ما هم رفتیم **** وظیفه و از اونجایی که ساکن شیرازیم و سالروز کوروش بود **** وظیفه کلا رفته بودن حالت اماده باش و کسی نبود و گفتن شنبه دیگه ایشالله
حالا در کل کسی چنین چیزی رو میدونه و یا دیده
ممنون میشم پاسخ بدید

zgg123

کاربر فعال عکس و عکاسی
کاربر فعال
لایک‌ها
37,719
سلام خدمت اساتید گرامی
اقا پدر بنده سال 78-79 تصادف کرد و از کار افتاده شدن که سال 81-82 بود که برادر بنده کفیل پدر شدن و کفالت از کار افتادگی پدر رو گرفتن اون موقع بنده زیر 18 بودم
بعد از فوت پدر ما تحت نظر کمیته رفتیم ولی هیچ تصحیلاتی رو دریافت نمیکنیم کلا ولی کارتشو داریم
بارها رفتم پرسیدم از پلیس +10 به خاطر کفالت میگن فقط فرزند ارشد خانواده ولی چند روز پیش تو نت میچرخیدم همیجوری یه دفعه دیدم از طریق کمیته میشه یکی از فرزندان کفالت مادرو بگیره
یه شماره هم زده بود که نوشته بود مشاوره تخصصی معافیت بنده هم تماس گرفتم و کلی هم ضحبت کردیم (جدا از این که دقیقه 2500 تومان وجه رایج مملکت میرفت تو حسابمون) طرف گفت 100 درصد معاف میشی و برو از **** وظیفه شهرتون پیگیری کن
ما هم رفتیم **** وظیفه و از اونجایی که ساکن شیرازیم و سالروز کوروش بود **** وظیفه کلا رفته بودن حالت اماده باش و کسی نبود و گفتن شنبه دیگه ایشالله
ممنون میشم پاسخ بدید
سلام
من هم دیدم قانونش اینه که یکی از برادر ها سربازی رفته باشه و تحت کمیته هم باشن یک برادر دیگه میتونه معافی بگیره

abbas joon

Registered User
لایک‌ها
218
سلام
من هم دیدم قانونش اینه که یکی از برادر ها سربازی رفته باشه و تحت کمیته هم باشن یک برادر دیگه میتونه معافی بگیره
داداش شما کجا دیدی که زده باید یکی سربازی رفته باشه؟
چون من اصلا چنین چیزی رو ندیدم
و حتی تو سایت میگشتم امشب دیدم که یکی همین مورد منو زده و برادر بزرگ تز کفالت پدر شده و اون یکی از طریق کمیته معافی گرفته

joker_war

کاربر فعال سخت افزار
کاربر فعال
لایک‌ها
430
سلام,دوستان یه سوال خیلی خیلییییییییییی فوری دارم
بنده اعزام 19/9/95 هستم,بعد 8 ماه از جبهه پدرم کسری بردم
امروز که 20/9/96 هست من چند روز پیش رفتم دیدم آمارم اومده
اما یه اتفاقی افتاده الان,5درصد جانبازی پدرم که 6ماه پیش دنبالش بود تایید شده
و گفتن نامه از اشتغال به خدمت بیار بنیاد شهید و نامه کسری(2ماه کسری)ببر یگان و ترخیص شو
حالا من 10 روز مرخصی داشتم همشو گرفتم,امروزم اقدام کردم برا نامه اشتغال ایشالا فردا پس فردا حاظره
فقط اینو میخوام بدونم من اگر نامه کسری گرفتم,بردم یگان,چقدر زمان میبره ترخیص شم؟

منی که امارم اومده و 1ماه از خدمتم مونده

sanja

Registered User
لایک‌ها
265
سلام,دوستان یه سوال خیلی خیلییییییییییی فوری دارم
بنده اعزام 19/9/95 هستم,بعد 8 ماه از جبهه پدرم کسری بردم
امروز که 20/9/96 هست من چند روز پیش رفتم دیدم آمارم اومده
اما یه اتفاقی افتاده الان,5درصد جانبازی پدرم که 6ماه پیش دنبالش بود تایید شده
و گفتن نامه از اشتغال به خدمت بیار بنیاد شهید و نامه کسری(2ماه کسری)ببر یگان و ترخیص شو
حالا من 10 روز مرخصی داشتم همشو گرفتم,امروزم اقدام کردم برا نامه اشتغال ایشالا فردا پس فردا حاظره
فقط اینو میخوام بدونم من اگر نامه کسری گرفتم,بردم یگان,چقدر زمان میبره ترخیص شم؟

منی که امارم اومده و 1ماه از خدمتم مونده
چند روز بشتر زمان نمیره

P!XAR

Registered User
لایک‌ها
8
من ۳ سال سابقه روانپزشکی دارم و ۲ بار بخاطر افسردگی شدید و خودکشی بستری بودم. چند بار الکترو شوک به مغزم زدن
(واقعا سخت بود، ۶ صبح من رو نادانسته میبردن یه آنژوکت میزدن و آمپول بی هوشی رو میزد تو انژوکت و منم نمیدونستم چیه. ۳-۴ ساعت بعد بهوش میومدم دقیقا نمیدونستم کجا بودم کیم. بعد از سه بار به مادرم گفتم منو بعد شوک از اینجا ببر، صبح فرداش فقط یادم بود که منو باید ببرن و نمیخواستم بمونم. للتش رو نمیدونستم. ۱۵ کیلو تو اون دوران بستری اضافه وزن پیدا کردم. قسمتون میدم الکی سمتش نرید. من اوضاعم خیلی بد بود و هر لحظه به چنتا چیز فکر میکردم و فقط میخواستم بمیرم تموم شه... ). همچنان هم تحت درمانم ولی پنیک و استرس و افسردگی و فکرای چرت و پرت و کمی تیک و خود ازاری و... هستش
حقیقتش برای معافیش اقدام نکردم چون شنیدم گواهی نامه نمیدن(دارم الان) و کدی که رو کارت میخوره با اونایی که مشکل روانی حاد دارن و دیوانه هستند یکی هست. ۳ سال صبر کنم میتونم بخرم.

میخواستم بدونم پاسپورت میدن؟ از کانادا کسی ویزای کاری برام اوکی کرده. موندم اقدام بکنم براش یا صبر کنم بخرمش. از یه طرف میترسم موقعیت کاری دیگه پیش نیاد از یه طرفم نمیدونم با کارت معافی اعصاب روان پاسپورت میدن یا نه؟!

Business plan

کاربر فعال کسب درآمد از اینترنت
کاربر فعال
لایک‌ها
14,016
دوستان عزیز هر چی سرچ میکنم قانون کسری چیز واضحی پیدا نمیکنم. من متولد 74 حالا برگ ایثارگری برا من زده در حال خدمت برای بقیه نوشته معافیت و استعلام هم از اونا نگرفتن برای من گفتن 15 روز بعد اس ام اس میاد یعنی سرکار گذاشتن الان قانون کسری چیه چند وقت کم میشه و چطوری قاطع و جدی پیگیر کسری باشم سرکارم نزارن

Business plan

کاربر فعال
لایک‌ها
14,016
میگم این نگهبانی برجک چه جوریه؟! روزش که دو تعطیل میشه شب ساعت چند باید برگردیم؟! از کجا برجکو پیدا کنیم؟ دو ساعتو کجا میخوابن؟ تا راه بره که دو ساعتم تموم میشه. کسی رو سراغ دارید که همینطوری سوءپیشینه براش درست کرده باشن؟

Business plan

کاربر فعال
لایک‌ها
14,016
فکر کنم یه چیزی را اشتباه فهمیدم، اینکه گفتن تا آخر این ماه فقط سهم 26 ماه به بالا جبهه داراست و کلا 20 هزار نفر، بقیه را گفتن سال دیگه، منظورشون از سال دیگه یکی دو ماه بعد از عید ننگین هست یا 365 روز دیگه، سال اینجا چه مفهومی میده؟

abbas joon

Registered User
لایک‌ها
218
سلام خدمت اساتید گرامی
ممنون میشم پاسخ بدید
سلام خدمت همه دوستان عزیز
اقا من امروز دیگه رفتم کمیسیون و تایید کردن و ایشالله دیگه منتظر کارت معافی هستم
من فقط وظیفه میدونم بگم چون مطمینم خیلیا نمیئدونن
اقا کسایی که پدرشون فوت شده و فرزند ارشد نیستن و نمیتونن از معافی کفالت استفاده کنن
از طریق ماده 44 میتونن پیگیری کنن و معاف بشن
حتی اگر مثل بنده برادر بزرگشون هم معافی کفالت گرفته باشه بازم میتونن معافی بگیرن فقط دوتا شرط داره
اول حتی یک روز هم مشمول نشده باشی من خداروشکر دانشگاه که نمیرفتم ولی همون که الکی ثبت نام میکردم معافیت تحصیلیمو داشتم
دو حداقل باید دوسال از زیر نظر کمیته بودن بگذره
یا علی

hmdn2012

Registered User
لایک‌ها
57
برادرم از دانشگاه انصراف داد که برگرده دوباره کنکور بده الاتچن دفترچه فرستاده تاریخ اعزامش خورده 19 اسفند ، کجا میفته احتمالا اموزشیش ؟

amiredge

Registered User
لایک‌ها
10
من تا 30 بهمن فرصت ارسال دفترچه دارم.پلیس +10 گفت 19 اسفند اعزامی.واقعا اینقد زود؟؟نمیشه کاریش کرد تیر سال آینده برم؟شنیدم واسه معافیت پزشکی اقدام کنم،2 ماه میندازن عقب بعد از این 2 ماه میشه از یکبار فرصت تاخیر 2 ماهه اعزام استقاده کرد؟

reza_558

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
سلام بچه ها آموزشی من تموم شده. توی امریه زده افتادم توپخونه نیرو زمینی ارتش اصفهان. حالا ببینم میشه از نیرو زمینی ارتش اصفهان انتقالی بگیرم برای پدافندهوایی شهرم؟
اگر یک اصفهانی رو توی پدافندهوایی بوشهر پیدا کنم می تونم با اون عوض کنم؟ یعنی اون بره نیرو زمینی شهرش و منم برم پدافند شهرم؟

بالا