برگزیده های پرشین تولز

پایگاه مشاوره و راهنمایی درباره خدمت سربازی اعزام - معافیت

IR4MT

Registered User
لایک‌ها
98
کسی هست داخل آموزش یگان واحدش باشه؟ آموزش جای خوبیه؟
منظور از آموزش کجاست؟ منظور افسر آموزشه؟
بستگی داره. ویژگی مثبت و منفی خودش رو داره.
مثلا در دوره ما در آموزشی اون افرادی که دوره سربازیشون رو شده بودن افسر آموزش یگان ما از حدود 6 صبح با ما بودن تا 5 بعد ظهر که زمان زیادیه. یعنی یه جورایی شده بودن دست راست فرمانده یگان و سربازهارو میبردن و میوردن و ازین مسایل. رژه چه جور برن و چه جور احترام بزارن و ازین دست موارد.
در صورتی که در یگان بیفتی برای افراد عادی از ساعت 7 تا نهایت 1-2 ظهر بیشتر نیست .

البته از موارد مثبتش اینه که کلی سرباز زیر دستته و شاید حس خوبی داشته باشی و یکم تو مخیت کمتره و کاری به کارت ندارن مدام. اما خب تو چشمی دیگه و همه سربازهات رو میبینن و ...

در کل داشتن حداقل مسولیت در سربازی بهترین چیزه. بسته به درجت خیلی مسولیت زیادی نگیری بهتره.

Business plan

کاربر فعال کسب درآمد از اینترنت
کاربر فعال
لایک‌ها
14,022
در هنگام آموزشی برگه ای به نام شرایط خاص میدن که میتونی ببینی شامل چیا هست. مواردی مثل ازدواج و تک فرزندی و اماثال اون هستش که باعث میشه خدمت رو در شهر خودت باشی و ازین چیزها.
برای کارهای پزشکی هم در دوره آموزشی میری درمانگاه داخل پادگان و موردت رو میگی و از اونجا میفرستنت به بیمارستان ارتش. اونجا که رفتی با توجه به مشکلت برات پرونده تشکیل میدن و با دادن چند نوبت متوجه میشی که میتونی معاف بشی یا خیر.البته بهتره وایسی دفترچه بیمت بیاد و بعد.
داخل یگان هم تقریبا همینجوریه و باید عاظم بشی بیمارستان تا از اون طریق پیگیری کنی. احتمالا
7 ماه خدمتم و از آموزشی و اینطور چیزا گذشته

Business plan

کاربر فعال
لایک‌ها
14,022

mh7313

Registered User
لایک‌ها
35
سلام
تو آموزشی بردن وسایلی مثل ساعت مچی و انگشتر و اینا ممنوعه؟

Business plan

کاربر فعال
لایک‌ها
14,022

mh7313

Registered User
لایک‌ها
35
انگشتر نبر
ساعت که نباشه دیونه میشی
تنها رفیقت همون ساعته
انگشتر رو خودشون نمیزارن یا ممکنه کسی بدزده؟
یه توضیح هم در مورد میدون تیر و باز کردن اسحه و رژه میدن؟ سخته؟ من خیلی لاغرم و نفس کم میارم نتونم میشه کاری کنم که بتونم معاف از رزم بشم تو خدمت؟

Business plan

کاربر فعال
لایک‌ها
14,022
یه توضیح هم در مورد میدون تیر و باز کردن اسحه و رژه میدن؟ سخته؟ من خیلی لاغرم و نفس کم میارم نتونم میشه کاری کنم که بتونم معاف از رزم بشم تو خدمت؟
روی آیدی من سرچ کن سربازی (سرچ بالای همین انجمن)
انرژی, توان و بنیه بدن در پزشکی **** وظیفه تعریف نشده هست!!!
من که ممکنه تا چند وقت دیگه ممکنه ترک خدمت کنم(فرار)
211.png

IR4MT

Registered User
لایک‌ها
98
انگشتر بردنش مشکلی نداره. منتها مثل یک حلقه باشه دییگه نه یه چیز ضایع و تو چشم.
ازین انگشرتر عقرق و نگین دارا هم مشکلی نیست.

و این موارد به درجه و تحصیلات شما و پادگان محل خدمت هم مرتبطه.

اما بردن انگشتر چیز تخلفی نیست.
ساعت هم حتما یه چیز ارزون ببرید که بدرد میخوره. مثلا برای اینکه نگهبانی هاتون رو بدونید، خصوصا در شب ها. پس حتما یه چیز ارزونش رو ببرید.

mh7313

Registered User
لایک‌ها
35
انگشتر بردنش مشکلی نداره. منتها مثل یک حلقه باشه دییگه نه یه چیز ضایع و تو چشم.
ازین انگشرتر عقرق و نگین دارا هم مشکلی نیست.

و این موارد به درجه و تحصیلات شما و پادگان محل خدمت هم مرتبطه.

اما بردن انگشتر چیز تخلفی نیست.
ساعت هم حتما یه چیز ارزون ببرید که بدرد میخوره. مثلا برای اینکه نگهبانی هاتون رو بدونید، خصوصا در شب ها. پس حتما یه چیز ارزونش رو ببرید.
ممنون بابت پاسخگویی
ساعت از این جی شاکا دارم یکم گرونه ، اونجا ممکنه ازم کف برن؟
راستی موها رو با نمره چند باید زد؟ رژه و میدون تیر اینا خیلی سخته؟

IR4MT

Registered User
لایک‌ها
98
ممنون بابت پاسخگویی
ساعت از این جی شاکا دارم یکم گرونه ، اونجا ممکنه ازم کف برن؟
راستی موها رو با نمره چند باید زد؟ رژه و میدون تیر اینا خیلی سخته؟

شما چه اصراری دارید وقتی میرید سربازی ازین ساعت ها ببرید؟
چه کاریه خب. بهتره یه چیز در حد 10-20 تومنی بگیرید که فقط ساعت نشون بده. کسی هم برنداره ممکنه گم بشه یا بشکنه و ازین جور چیزها. به هر حال مهمونی که نمیرید سربازیه.

موهای شما باید با نمره 6 زده بشه.

سربازی رفتن با درجه های تحصیلی مختلف میزان سختی و آسونی متفاوتی هم داره. مشخصه سرباز 0 با سرباز با مدرک مهندسی و خصوصا فوق لیسانس به بالا به مراتب فرق دارن.
پادگان آموزشی افراد فوق لیسانس کاملا جدا هست و اصلا درش سرباز 0 وجود نداره و همه مهندس هستند. مثل پادگان 01 افسریه تهران یا پادگان مدرس کرج و ... که در حد رفتن به اردو هستش.

رژه و ازین دست هم اصلا سخت نیست. اما ممکنه متفاوت باشه چون تا به حال ازین کارها نکردید. نترسید و چیز عجیب و غریبی نیست و بقیه هم مثل شما هستن. معمولا در رژه باید از یک مسیر 100-200 متری با نظم و **** خاصی عبور کرد. همین!
قواعد خودشو داره که بهتون میگن.

سعی کنید با سربازی رفتن کنار بیایید. بدونید که نمیخورن شمارو و تنها امر و نهی هست که باید تحمل کرد تا بگذره. همش باد خالیه. اصلا مقاومت نکنید. نگران این هم نباشید که برید شهر دیگه. میگذرونید و یکم جا بیفتید قلق همه چیز میاد دستتون.

میدان تیر هم در دوره آموزشی بسته به پادگانتون، 2-3 روز شمارو میبرن در کوه و دشت تا تیر اندازی بکنید. تیر انداختن هم اصلا کار سختی نیست. بسته به اون شهر محلی هست که چادر برپا می کنید و درش 2-3 روزی میگذرونید و در این بین شمارو دسته دسته میبرن تیر بزنید. آموزش هم میدن.

سعی حل کنید با لحظات، هرچند باب میلتون نباشه خوش باشید. فراموش نکنید سخت بگیرید سخت گذشته. پس راحت بگیرید و بچرخید برای خودتون تا وقت پر بشه.

Business plan

کاربر فعال
لایک‌ها
14,022
یادش بخیر نباشه این سربازی لعنتی یه ساعت 15 تومنی گرفته بودم آموزشی که رفتم هر یک ساعت 10 دقیقه میرفت جلو ! زنگش هم کار نمیکرد، قیمت ملاک نیست اصل بودنش مهمه

mh7313

Registered User
لایک‌ها
35
شما چه اصراری دارید وقتی میرید سربازی ازین ساعت ها ببرید؟
چه کاریه خب. بهتره یه چیز در حد 10-20 تومنی بگیرید که فقط ساعت نشون بده. کسی هم برنداره ممکنه گم بشه یا بشکنه و ازین جور چیزها. به هر حال مهمونی که نمیرید سربازیه.

موهای شما باید با نمره 6 زده بشه.

سربازی رفتن با درجه های تحصیلی مختلف میزان سختی و آسونی متفاوتی هم داره. مشخصه سرباز 0 با سرباز با مدرک مهندسی و خصوصا فوق لیسانس به بالا به مراتب فرق دارن.
پادگان آموزشی افراد فوق لیسانس کاملا جدا هست و اصلا درش سرباز 0 وجود نداره و همه مهندس هستند. مثل پادگان 01 افسریه تهران یا پادگان مدرس کرج و ... که در حد رفتن به اردو هستش.

رژه و ازین دست هم اصلا سخت نیست. اما ممکنه متفاوت باشه چون تا به حال ازین کارها نکردید. نترسید و چیز عجیب و غریبی نیست و بقیه هم مثل شما هستن. معمولا در رژه باید از یک مسیر 100-200 متری با نظم و **** خاصی عبور کرد. همین!
قواعد خودشو داره که بهتون میگن.

سعی کنید با سربازی رفتن کنار بیایید. بدونید که نمیخورن شمارو و تنها امر و نهی هست که باید تحمل کرد تا بگذره. همش باد خالیه. اصلا مقاومت نکنید. نگران این هم نباشید که برید شهر دیگه. میگذرونید و یکم جا بیفتید قلق همه چیز میاد دستتون.

میدان تیر هم در دوره آموزشی بسته به پادگانتون، 2-3 روز شمارو میبرن در کوه و دشت تا تیر اندازی بکنید. تیر انداختن هم اصلا کار سختی نیست. بسته به اون شهر محلی هست که چادر برپا می کنید و درش 2-3 روزی میگذرونید و در این بین شمارو دسته دسته میبرن تیر بزنید. آموزش هم میدن.

سعی حل کنید با لحظات، هرچند باب میلتون نباشه خوش باشید. فراموش نکنید سخت بگیرید سخت گذشته. پس راحت بگیرید و بچرخید برای خودتون تا وقت پر بشه.
ممنون داداش بابت پاسخگویی ، من مدرکم فوق لیسانسه ، میدونم سخته ولی بقول شما نباید سخت گرفت. با حرفات دلگرمی گرفتم. دمت گرم

IR4MT

Registered User
لایک‌ها
98
ممنون داداش بابت پاسخگویی ، من مدرکم فوق لیسانسه ، میدونم سخته ولی بقول شما نباید سخت گرفت. با حرفات دلگرمی گرفتم. دمت گرم

با مدرک فوق لیسانس شما اصلا نگرانی نداشته باشید.
اگر ساکن کرج و تهران هستید خیلی امکان داره ارتش و پادگان 01 تهران بیفتید. یا سپه پادگان مدرس کرج. بقیه مناطق ایران هم همینطوره. ممکنه در این جاها بیفتید. باز مونده قسمت چی باشه.
چون فوق لیسانس رو هر پادگانی نمیگیره اصلا و چند تا نقطه ایران هست. هر دو این پادگان ها عالیه و اصلا کاری به اون صورت با شما ندارن.
یک اشتباهی که میکنن اینه که طرف با فوق لیسانس قکر میکنه میفته دم مرز یا آموزشی مثلا فلان شهرستان دور که اصلا اینجوری نیست. پادگان هاش خاصه ومحدوده و همگی عالین برای این درجه.

قبل از تمام شدن آموزشی در روزهای آخرش اگر آشنایی چیزی دارید بگید سفارش کنن تا در شهر خودتون بیفتید. خیلی ها می کنن و شما هم در حد توان بکنید . حتما .

بعد آموزشی که تقسیم شدید درجه شما ستوان دوم هست که خیلی بالاست. با این درجه هم بقیه خدمت رو راحت میگذرونید و کارهای اداری و راحت دارید. به هیچ وجه کارهایی که با شما میکنن رو حتی با لیسانس نمیکنن. ارشد درجه افسری داره که برای همه یگان ها و رسته ها قابل احترام مضاعفه. رژه و کارهای نظامی گری و ازین دست "معمولا" نمی کنید با فوق لیسانس.
در ضمن بعد آموزشی نهایت شمارو تا حد امکان تا شعاع 300 کیلومتری محل زندگیتون میندازن. یعنی نهایت شهرهای همسایه محل زندگیتون میفتید.
البته این رو سعی میکنن برای همه در نظر بگیرن منتها شما اولویت دارید.

در کل اصلا نگران نباشید و بد نیست دنبال آشنایی کسی بگردید. غافل نشید از این کار.

Business plan

کاربر فعال
لایک‌ها
14,022

Business plan

کاربر فعال
لایک‌ها
14,022
مجلس برای نقش بیل در کشاورزی مصوبه میده بیرون ولی سربازی به *** هم نیست چون بچه های خودشون خارج دارن خوش گذرونی میکنن سربازی هم نمیرن

md70

Registered User
لایک‌ها
2,535
درود
آقا اگه معافیت کفالت پدرو بگیرم باید دوره آموزشیو طی کنم همچنان یا اینکه اونم قیچی میشه ؟!

Business plan

کاربر فعال
لایک‌ها
14,022
درود
آقا اگه معافیت کفالت پدرو بگیرم باید دوره آموزشیو طی کنم همچنان یا اینکه اونم قیچی میشه ؟!
چطوری میخوای کفالت پدرتو بگیری؟ نامه از کار افتادگی هم داشته باشه بجز شما بچه بالای 18 سال نباید داشته باشه
کفالت بگیری دیگه آموزشی کجا بود؟! یک هفته بعد از پذیرش کفالت، کارت معافی میاد در خونه!

md70

Registered User
لایک‌ها
2,535
چطوری میخوای کفالت پدرتو بگیری؟ نامه از کار افتادگی هم داشته باشه بجز شما بچه بالای 18 سال نباید داشته باشه
کفالت بگیری دیگه آموزشی کجا بود؟! یک هفته بعد از پذیرش کفالت، کارت معافی میاد در خونه!

بیماری داره، میخوام از طریق کمیسیون پزشکی اقدام کنم
فرزند ذکور به جز من نباید داشته باشه، خواهر که کفیل نمیتونه بشه

امروز توی چندتا سایت خوندم البته مال سال 91 که نوشته دوره آموزشی برای مشمولین کفالت الزامی شده
https://www.farsnews.com/news/13911018000716/دوره-آموزش-نظامی-برای-مشمولان-معاف-از-خدمت-الزامی-شد

Business plan

کاربر فعال
لایک‌ها
14,022
بیماری داره، میخوام از طریق کمیسیون پزشکی اقدام کنم
فرزند ذکور به جز من نباید داشته باشه، خواهر که کفیل نمیتونه بشه

امروز توی چندتا سایت خوندم البته مال سال 91 که نوشته دوره آموزشی برای مشمولین کفالت الزامی شده
https://www.farsnews.com/news/13911018000716/دوره-آموزش-نظامی-برای-مشمولان-معاف-از-خدمت-الزامی-شد
رفیق من معافی کفالت گرفت یک دقیقه هم از سربازی چیزی نفهمید یعنی کارت معافی دادنش تموم
الان شاید قانونش فرق کنه تا سال پیش، شاید خواهر هم حساب کنن، به هر حال سریعتر اقدام کن تا قانونش را عوض نکردن

IR4MT

Registered User
لایک‌ها
98
سلام به همگی

کسی گروه 401 مخابرات لویزان تهران افتاده؟
خبری ازش دارید؟ کلا برای درجه ستوانی چه جور جایی هست؟

بالا