برگزیده های پرشین تولز

پرسشهای اداری (گواهینامه، بیمه، جریمه، تصادفات و ...)

mahdi11

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
سلام
چند وقت است که در تلویزیون اعلام می کنند که گواهینامه رانندگی بین المللی می دهند که باید به دفاتر پست مراجعه کنید و ....
اولا می خواستم کاملی را در این باره داشته باشم
شرایط ان و نحوه گرفتن
همچنین ایا این گواهینامه با گواهینامه ترانزیت که برای رانندگان همراه با گذرنامه صادر می شود فرق می کند؟

ایا این گواهینامه در کشور هایی با فرمان راست مانند مالزی و استرالیا نیز معتبر است؟

با تشکر

Just Mohamad

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
15
سلام
چند وقت است که در تلویزیون اعلام می کنند که گواهینامه رانندگی بین المللی می دهند که باید به دفاتر پست مراجعه کنید و ....
شرایط ان و نحوه گرفتن
همچنین ایا این گواهینامه با گواهینامه ترانزیت که برای رانندگان همراه با گذرنامه صادر می شود فرق می کند؟

ایا این گواهینامه در کشور هایی با فرمان راست مانند مالزی و استرالیا نیز معتبر است؟

با تشکر

من خودم دارم، ولی من از پست نگرفتم، دفاتر مخصوص بود.
شرایط هم هیچی، یه پاسپورت، چند قطعه عکس، و گواهینامه خودت، کارت ملی، شناسنامه، و کپی هاشون.

بله فرق داره، تو همون دفاتر قسمت ترانزیت هم داره.

من که دارم تو مالزی رانندگی می کنم و کسی بهم گیر نداده تا حالا، ولی گواهینامه بین اللملی فقط یک سال اعتبار داره، واسه همین آخرش باید گواهی اینجا رو بگیری که یکم کتاب آیئن نامش سخته( هم کلفته هم انگلیسیه دیگه ;))

رانندگی با فرمون راست هم خیلی آسونه، یه ساعته دستت میاد، فقط مشکلش اینه که هی اشتباهی می ری تو لاین طرف مقابل :D

Wiseman

مدیر بازنشسته
لایک‌ها
138
سلام
شرایط ان و نحوه گرفتن

با تشکر

سال گذشته که من اقدام کردم دفتر پلیس + 10 بود ! یه تاپیک هم توی قسمت گفت و گوی آزاد زده بودم سرچ کنید پیداش میکنید .
کلا چیزی که نیازتون هست فقط داشتن گذرنامه هست ، همین !
البته که ترانزیت فرق میکنه !! مگه اینجا با کامیون رانندگی میکردین !!؟!!

//

کسی می دونه این گواهینامه توی امریکا اعتبار داره یا نه؟؟؟؟؟؟؟؟؟
داره دوست من ، یکی از دوستانم رفته بود سال گذشته و مشکلی نداشت . کلا توی 170 کشور مورد تایید هست ...
ولی همون طور که دوستان گفتن اعتباره 1 ساله ، بیشتر به درد استفاده توریستی و کرایه ماشین در دیار کفر (!) میخوره !!

پهلوان

Registered User
لایک‌ها
8
از همین هاییی که آموزشکا راه انداختند گواهینامه گرفتم

sJaguar

کاربر فعال موبایل و فوتبال
کاربر فعال
لایک‌ها
1,591
ببین پشت گواهینامه اینو نوشته:

اعتبار گواهینامه ب - 1 شما از تاریخ صدور یکسال می باشد که در صورت عدم ارتکاب تخلفات رانندگی و رعایت شرایط ابلاغی تا 5 سال معتبر خواهد بود.

یعنی اگه تا 1 سال خلاف نکنی اتومات 5 ساله میشه نیاز به تعویض گواهینامه نیست. اما قبلا باید گواهینامه های 1 ساله رو عوض میکردی بعد از 1 سال و 5 ساله میکردی که خوب حالا دیگه نیازی نیست.

پهلوان

Registered User
لایک‌ها
8
من میخوام پراید بخرم
با 5.5 میلوین تومن چه مدلی بخرم
وقتیکه ادم توی تنگنا قرار میگیره مجبور میش بره پراید بخره

sJaguar

کاربر فعال موبایل و فوتبال
کاربر فعال
لایک‌ها
1,591
خوب برو تو بازار یه چرخی بزن ببین با این پول چی میدن بهت.

schumi

Registered User
لایک‌ها
155
من یه نفرو پیدا کردم که میتونه گواهینامه بین المللی بگیره با عاتبار 20 ساله صادر شده از کشور آمریکا

ReD3ath++

کاربر فعال بازیهای کامپیوتری
کاربر فعال
لایک‌ها
7
کسی می دونه این گواهینامه توی امریکا اعتبار داره یا نه؟؟؟؟؟؟؟؟؟

بله - هیچ مشکلی نداره، من خودم 3 ماه اول ورودم به US ازش استفاده کردم... فقط 6 ماه از تاریخ ورودت به US قابل استفاده است، بعد از اون باید به فکر یه گواهینامه ملی باشی...

mojtaba_GK671

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
سلام
شرایط ان و نحوه گرفتن

با تشکر
سلام
من یک شرکت ( شرکت جاوید گشت ایرانیان ) سراغ دارم که گواهینامه ی بین المللی رانندگی رو با ویژگی های ممتازی صادر می کنه اینم توضیحاتش از خود سایتش :
صدور گواهینامه رانندگی بین المللی 10 و 20 ساله زیر نظر مستقیم سازمان جهانی اتومبیل رانی (IAA)

گواهینامه بین المللی رانندگی شما در 196 کشور جهان اعتبار دارد .

گواهینامه بین المللی شما شامل :
1- کارت گواهینامه بین المللی
2-دفترچه گواهینامه بین المللی

۱-کارت گواهینامه بین المللی شامل موارد زیر است:
- مشخصات فرد و نوع گواهینامه بین المللی (پایه یک ، دو ، ب 1 و موتور سیکلت)
- هولوگرام Secure , Geniun بروی کارت گواهینامه بین المللی شما که نشان دهنده ی اعتبار کارتتان می باشد.
۲-دفترچه گواهینامه بین المللی :
مانند پاسپورت می باشد که دارای مشخصات فرد و نوع گواهینامه بین المللی می باشد، که این مشخصات به 8 و 12 زبان بین المللی ترجمه شده است.

تلفن تماس:
09361717397

اخذ گواهینامه رانندگی بین المللی 20 ساله را تنها از طریق نماینده سازمان جهانی اتومبیلرانی در ایران انجام دهید. بدون واسطه با پایین ترین قیمت

Last edited:

gigoolia

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
من میخوام برم گواهینامه بگیرم . چند تا سوال دارم اگر ممکنه مراحل کار را توضیح بدید .
آیا باید برم آموزشگاه یا اول برم شهرک آزمایش آیین نامه رو امتحان بدم ؟
هزینه اش کلا چقدره ؟
من ماشین ندارم و اصلا کارم به رانندگی با ماشین نمیفته ، بنظر شما الان گواهینامه بگیرم یا بزارم هر وقت خواستم ماشین بخرم ؟

shervin

ASP.net
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
261
اول میری آموزشگاه
اونجا هم آئین نامه هم عملی اموزش میدن همونجا هم امتحان میگیرن
والا 3 سال پیش من رفتم حدودا 80 تومنی شد
ببین گواهینامه که میگیری فقط بلدی ماشینو روشن کنی راه بیوفتی
ینی وقتی بشینی پشت یه ماشین در حالی که دیگه مربیت کنارت نیست و بری توی شهر اونوقته که میبینی چه حالی میشی
کافیه تو ترافیک مخصوصا مثلا یه جای سربالایی گیر کنی
منظورم اینه که اگه ماشین نداری که بعد از گواهینامه بری تو شهر باهاش تمرین کنی فعلا نیازی نیست ولی اگر امکانشو داری حتما بگیر
چون حتی اگه قرار نباشه رانندگی کنی بالاخره یه روز میبینی لازم میشه بشینی پشت فرمون

gigoolia

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
ممنون فرقی .
همه آموزشگاهها گواهی نامه میدن ؟

Mahdy2021

Registered User
لایک‌ها
74
آره همه گواهینامه میدن (کارشون شده همین)

منم نظر شروین رو تایید می کنم. چون با گواهینامه فقط از نظر پلیس رانندگیت مشکلی نداره وگرنه چیز زیادی بلد نیستی

به نظر من هر چه زودتر بهتر.بگیر و هر وقت ماشین خریدی یا ... دیگه دنبال گرفتن مدرک نباشی و فقط شروع کنی به یاد گرفتن ( تقریبا من اینکارو کردم)

Wiseman

مدیر بازنشسته
لایک‌ها
138
چون با گواهینامه فقط از نظر پلیس رانندگیت مشکلی نداره وگرنه چیز زیادی بلد نیستی
البته اون پول ی رو که موقع ثبت نام در آموزشگاه ها میگیرن بیشترش برای آموزش ی هست که بهتون میدن !!
اگر مربی تشخیص بده که هنوز به اون مرحله نرسیدید که بتونید امتحان شهری بدید باید یه دوره ی دیگه هم بگذرونید ( که کم پیش میاد این مورد)

shervin

ASP.net
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
261
البته اون پول ی رو که موقع ثبت نام در آموزشگاه ها میگیرن بیشترش برای آموزش ی هست که بهتون میدن !!
اگر مربی تشخیص بده که هنوز به اون مرحله نرسیدید که بتونید امتحان شهری بدید باید یه دوره ی دیگه هم بگذرونید ( که کم پیش میاد این مورد)
بله اگه مشکلی باشه دوره مجدد داره
ولی در چه حد؟ مثلا پارک دوبل نتونی خوب بزنی ، پارک سی سانتو ..... که البته اینا هم مهمه
ولی مهم اینه که آیا فرد میتونه توی ترافیک ناجور مثلا تهران که فاصله ماشینا از هم بعضی وقتا به چند سانت میرسه خودش و ماشینو کنترل کنه؟ اینا خیلی مهمه
این معضلی هست که تقریبا همه بهش دچار میشن مثل خودم
وقتی گواهینامه گرفتم و ائین نامه رو بدون غلط قبول شدم و آزمون عملی رو اولین بار قبول شدم فکر میکردم شوماخر هستم
ولی وقتی ماشین گرفتم و به خاطر ساختو ساز ساختمون رو برویی کوچه خیلی تنگ شده بود و موقع تو رفتن از درب پارکینگ گیر کردم به در اونوقت فهمیدم هیچی بارم نیست
یا وقتی توی میدون ونک یه چراغ هست خیلی شیب پستش تنده وایساده بودم بعد از سبز شدن چراغ 4 بار خاموش کردم و بوق ماشینای پشت سری اعصابم رو داغون کرده بود بیشتر فهمیدم توی اموزشگاه هیچی یاد نمیگیرم
امکان نداره کسی که از آموزشگاه میاد بیرون بشینه پشت ماشین و تو ترافیک عصر تهران بدون مشکل رانندگی کنه
مگر کسی که قبلا پشت ماشین پدر یا مادرش نشسته باشه

Mahdy2021

Registered User
لایک‌ها
74
بله اگه مشکلی باشه دوره مجدد داره
ولی در چه حد؟ مثلا پارک دوبل نتونی خوب بزنی ، پارک سی سانتو ..... که البته اینا هم مهمه
ولی مهم اینه که آیا فرد میتونه توی ترافیک ناجور مثلا تهران که فاصله ماشینا از هم بعضی وقتا به چند سانت میرسه خودش و ماشینو کنترل کنه؟ اینا خیلی مهمه
این معضلی هست که تقریبا همه بهش دچار میشن مثل خودم
وقتی گواهینامه گرفتم و ائین نامه رو بدون غلط قبول شدم و آزمون عملی رو اولین بار قبول شدم فکر میکردم شوماخر هستم
ولی وقتی ماشین گرفتم و به خاطر ساختو ساز ساختمون رو برویی کوچه خیلی تنگ شده بود و موقع تو رفتن از درب پارکینگ گیر کردم به در اونوقت فهمیدم هیچی بارم نیست
یا وقتی توی میدون ونک یه چراغ هست خیلی شیب پستش تنده وایساده بودم بعد از سبز شدن چراغ 4 بار خاموش کردم و بوق ماشینای پشت سری اعصابم رو داغون کرده بود بیشتر فهمیدم توی اموزشگاه هیچی یاد نمیگیرم
امکان نداره کسی که از آموزشگاه میاد بیرون بشینه پشت ماشین و تو ترافیک عصر تهران بدون مشکل رانندگی کنه
مگر کسی که قبلا پشت ماشین پدر یا مادرش نشسته باشه
حالا اینایی که گفتی همش یه طرف :D
اینم یه طرف:
من چند ماه از گواهینامه گرفتنم میگذشت ولی زیاد پشت فرمون نمیشستم(پیش نمیومد)
نزدیک یکی از این بهمن گیرهای جاده چالوس یه اتوبوس یه سختی داشت رد میشد و پشت سرش ترافیک چند ده ماشینی درست کرده بود.
کمی هم هوا بارونی بود

چشمتون روز بد نبینه . تو سربالای از بس گاز کلاچ ترمز کردم که پاهام خسته شد و ماشین خاموش کرد :D فکر کنم 2 دقیقه ای لاین رو بستم :f34r: ( دست پشت سری ها درد نکنه که 2 دقیقه تحمل کردن و بوق نزدن )

کلا آموزشگاه چیز زیادی یاد نمیده و رانندگی بیشتر تجربی هست تا فراگرفتنی .... ترافیک تهران غیر از مهارت و قدرت بدنی ، اعصاب پولادین می خواد که من ندارم :p

Afshin1984

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
من امروز صبح برای دومین بار تو آزمون شهر گواهینامه رد شدم
بد طوری اعصابم خورده چون رانندگی بلدم از شانس گوه ما محل امتحان تو سراشیبی بدجوری هست و باید تو این سراشیبی پارک دوبل کنیم که من تو این مورد تمام محاسبتم بهم خورد و رد شدم .بار اول یه خرده ماشین فاصله داشت از جدول و بار دوم هم چسبوندم به جدول .فکر کنم هل کردم و اگر نه بهتر هم میتونستم کارکنم .جلوی من هم یه دو نفری بودن که راحت قبول شدن و همین باعث شد بیشتر بسوزم
بار اول یک پیرزنی ازمون امتحان گرفت و بار دوم یک سرهنگ گوه اخلاق.
این مسئله که هر وقت رد میشی باید یک هفته دیگه بری هم که نور علا نور هست...کلی پیش سرهنگه ننه من قریبم بازی در اوردم که بار اول ردم کردن و الان بلیط دارم ترخدا ردم نکن ولی فایده نداشت.
خلاصه در مجموع بگم که دهنم سرویس شده و ازتون میخوام منو راهنمایی کنید. تشکر.

بالا