برگزیده های پرشین تولز

پرسش و پاسخ هاي سوالات و مشكلهاي سخت افزار

mercedes62

کاربر حرفه ای سیستم عامل
لایک‌ها
941
1 هارد.اگه باید دو هارد داشته باشم لطفا توضیح بدید چرا و باید چیکار کنم؟

دوست عزیز اشتباه متوجه شدید ، منظور (سئوال 2 تا هارد)ما این بود شما وقتی میخایین از تو ویندوز Low Level کنید یعنی هارد 2 یا فلش یا کلا دیوایس ذخیره سازی(دوم و یا سومی دارید )، غیره هاردی که روش ویندوز نصبه

چون وقتی 1 دونه هارد دارید و مسلما ویندوز هو رو همون هارد نصبه ،پس نمیتونید از ویندوز Low level کنید (چون ویندوز رو هاردتون هست و از طریق اون میخایین فرمت کنید)

امیدوارم باتوضیحاتم تونسته باشم منظورم برسونم

ضمنا برا Low level فرمت میتونید از بوتبل های مثل hiren boot استفاده کنی
http://www.hirensbootcd.org/files/Hirens.BootCD.15.2.zip

اگه حجمش زیاده برات ، نوع هاردتو بگو برنامه مخصوص شو معرفی کنم
موفق باشید

AMD.POWER

مدیر بخش کامپیوتر
مدیر انجمن
مدیر انجمن
لایک‌ها
23,611
سلام خدمت همه اساتید

بنده 1مشکل کوچیک دارم که برای من به مشکل بزرگی تبدیل شده

بنده فروشگاه اینترنتی دارم و کارم رایت بازی هستش

سیستم من همیشه در حال دانلود اطلاعات جدید هستش و این ایجاد مشکل کرده در زمان نوع خاصی از رایت کردن

این رایت خیلی سنگین هستش و 28 دقیقه طول میکشه و بنده نه میتونم سیستمم رو از دانلود قطع کنم نه میتونم رایت هام رو انجام ندم

مشکل ایجاست که زمانی که دارم این رایت رو انجام میدم با کوچیک ترین کاری بافر به شدت کاهش پیدا میکنه و احتمال مشکل دار شدن دیسک و همچنین سوختنش هست

من این مشکل رو تا حدودی حل کردم . ابتدا تمام نرم افزار هایی که باز بوده از جمله مرورگر و فتو شاپ و انتی ویروس و TUNEUP و هر نرم افزاری که برای اجرا صحیح ویندوز لازم نبود رو از داخل task manager بستم و سیستم رو روی رایت قرار دادم باز هم مشکل کاهش بافر در هنگام رایت و دانلود 5 پارت هم زمان وجود داشت. مجبور شدم دانلود رو به 1پارت کاهش بدم و اینجوری مقداری مشکلم حل شد ولی نه به طور کامل!!

می خوام این مشکل رو کاملا حل کنم چون خیلی مزاحم کارم هستش

البته این رو هم بگم که این نوع رایت برای سیستم های با بالاترین کانفینگ هم بسیار سنگین هستش و نمیشه دو رایت هم زمان از این نوع رو انجام داد!

رم سیستم من 2 گیگ هستش و سی پی یو AMD A4-3300 . از ویندوز ایکس پی استفاده میکنم با هارد وسترن گرین 2 ترا 64مگ کش

میدونم سرعت این نوع هارد روی ویندوز ایکس پی خیلی پایین هستش و شاید هم مشکل همین باشه شاید مشکل از کابل های ساتا هارد باشه که از سرعت کافی برای انتقال اطلاعات برخوردار نیستش و یا شاید برای پایین بودن رم کامپیوتر بنده باشه که با بستن چند نرم افزار تا حدودی مشکل حل شده

لطفا راهنماییم کنید تا زودتر این مشکل رو حل کنم و راه حل اشتباهی رو انتخاب نکنم که هزینه بنده هدر بره

اینم عکس از کاهش بافر :

مشاهده پیوست 292475

دو تا راهكار داره مشكل شما :
افزايش رم به 8 گيگ و استفاده از ويندوز 64 بيت
2- استفاده از پيكربندي raid 0 توسط دو هارد وسترن بلك

MafiaGame

Registered User
لایک‌ها
410
دوست عزیز اشتباه متوجه شدید ، منظور (سئوال 2 تا هارد)ما این بود شما وقتی میخایین از تو ویندوز Low Level کنید یعنی هارد 2 یا فلش یا کلا دیوایس ذخیره سازی(دوم و یا سومی دارید )، غیره هاردی که روش ویندوز نصبه

چون وقتی 1 دونه هارد دارید و مسلما ویندوز هو رو همون هارد نصبه ،پس نمیتونید از ویندوز Low level کنید (چون ویندوز رو هاردتون هست و از طریق اون میخایین فرمت کنید)

امیدوارم باتوضیحاتم تونسته باشم منظورم برسونم

ضمنا برا Low level فرمت میتونید از بوتبل های مثل hiren boot استفاده کنی
http://www.hirensbootcd.org/files/Hirens.BootCD.15.2.zip

اگه حجمش زیاده برات ، نوع هاردتو بگو برنامه مخصوص شو معرفی کنم
موفق باشید
maxtor 320 gig 7200 sata3
ولی همین فایلی که گفتید دارم دانلود میکنم.
فقط اگه میشه روش استفادشم برام لطف کنید و بگید

Last edited:

AMD.POWER

مدیر بخش کامپیوتر
مدیر انجمن
مدیر انجمن
لایک‌ها
23,611

dvdforoosh1

Registered User
لایک‌ها
32
جناب dvdforoosh1 بنظر من دوست عزیز مشکل اصلیت رم هست رم رو آپگرید کن مشکلت حل میشه و ویندوزتو رو ultimate 7 کارکن منجمنت یا مدیریت بهتری روی پرفورمنس کامپونتها یا قطعات سیستم داره ، در مورد هاردتن موافقم پرفورمنس روتلف یا هرز میده Xp

موفق باشید

دو تا راهكار داره مشكل شما :
افزايش رم به 8 گيگ و استفاده از ويندوز 64 بيت
2- استفاده از پيكربندي raid 0 توسط دو هارد وسترن بلك

ممنون از دوستانی که پاسخ دادن

من نمیتونم زیاد هزینه کنم اگر میشه ارزون ترین سخت افزار هایی که کار بنده رو راه میندازه رو بهم معرفی کنید. مثلا با رم 4 گیگ نمیشه کارم راه بیفته؟

mercedes62

کاربر حرفه ای سیستم عامل
لایک‌ها
941
چناب dvdforoosh1 ، دوست عزیز هرچی رمو ببری بالاتر ، کارییت میره بالاتر ، حالا 4 از الانت 50 درصد بهتر میشه وبا 8 گیگ 100 کاریی بهتر میشه (البته همه اینا تقریبی گفتم که براتون جا بیافته
بهترین گزینه آپگرید یا ارتقا رم هست

موفق باشید

mercedes62

کاربر حرفه ای سیستم عامل
لایک‌ها
941
maxtor 320 gig 7200 sata3
ولی همین فایلی که گفتید دارم دانلود میکنم.
فقط اگه میشه روش استفادشم برام لطف کنید و بگید

آقا روی cd هایرن بوت رو رایت کن و با cd سیستم رو بوت کن
1 منو میاد مثل منو زیر
http://www.hirensbootcd.org/images/main_menu_1.gif

بعدش شما از hard disk tools میتونی HDD Low Level Format Tool یا Maxtor Low Level Formatter 1.1 یا چیزایی شبیه این کارتو کامل راه میندازه ، از هرکدومشون میتونی استفاده کنی ، البته چون هاردت Maxtor ، میتونی با Maxtor Low Level Formatter استفاده کنی

اگه جایی هم گیر کردی بگو اکی کنیم

موفق باشید

dvdforoosh1

Registered User
لایک‌ها
32
چناب dvdforoosh1 ، دوست عزیز هرچی رمو ببری بالاتر ، کارییت میره بالاتر ، حالا 4 از الانت 50 درصد بهتر میشه وبا 8 گیگ 100 کاریی بهتر میشه (البته همه اینا تقریبی گفتم که براتون جا بیافته
بهترین گزینه آپگرید یا ارتقا رم هست

موفق باشید

الان رم سیستمم 2 گیگ باس 1333 هستش حداکثر بتونم 2 تا 2گیگ با باس 1600 تهیه کنم. این برای کارم کافی هستش؟کارم رو راه میندازه؟

اگر میشه در رابطه با برند هایی که بهتر هستن هم راهنماییم کنین ( اگر اینجا نمیشه لطفا توی پیام خصوصی برام بنویسین )

ممنون

mercedes62

کاربر حرفه ای سیستم عامل
لایک‌ها
941
الان رم سیستمم 2 گیگ باس 1333 هستش حداکثر بتونم 2 تا 2گیگ با باس 1600 تهیه کنم. این برای کارم کافی هستش؟کارم رو راه میندازه؟

اگر میشه در رابطه با برند هایی که بهتر هستن هم راهنماییم کنین ( اگر اینجا نمیشه لطفا توی پیام خصوصی برام بنویسین )

ممنون

آقا باس رو همون 1333 بگیر چون باس با باس پایینتر ست میشه ، 1600 هزینه اضافست وبدون استفاده

آقا در مورد برند هم تو برندای با کیفیت بحث گیمینگ و اورکلاکینگ باهم دیگه فرق میکن معمولا که به کار شما نمیاد ، این برندا هموشون پروفشنال و جز بهترین ها هستن : G.SKILL، Corsair Crucial kingstone

اگه اختلاف قیمت تو این برندا زیاد بود (که هست )، برو سراغ kingstone با گارنتی سریر یا ایمانتک اینا معتبرن

سئوالی بود در خدمتیم

موفق باشید

dvdforoosh1

Registered User
لایک‌ها
32
آقا باس رو همون 1333 بگیر چون باس با باس پایینتر ست میشه ، 1600 هزینه اضافست وبدون استفاده

آقا در مورد برند هم تو برندای با کیفیت بحث گیمینگ و اورکلاکینگ باهم دیگه فرق میکن معمولا که به کار شما نمیاد ، این برندا هموشون پروفشنال و جز بهترین ها هستن : G.SKILL، Corsair Crucial kingstone

اگه اختلاف قیمت تو این برندا زیاد بود (که هست )، برو سراغ kingstone با گارنتی سریر یا ایمانتک اینا معتبرن

سئوالی بود در خدمتیم

موفق باشید

ممنون از راهنمایی های شما بسیار عالی بود

دوستان دیگه نظری ندارن؟ ممنون میشم دیگران هم راهنمایی کنن

به نظر دوستان 4 (2*2) گیگ رم با باس 1333 کارم راه میفته یا 4 (2*2) گیگ رم با باس 1600 تهیه کنم؟

الان رو سیستم من 2 گیگ رم کینگستون باس 1333 هستش در صورتی که توی وندوز میزان قابل استفاده رو زده 1.48 گیگ. ایا همه رم ها به همین صورت هستن؟رم هایی هستش که روی 2 گیگ میزان قابل استفاده بیشتری بدن؟

Last edited:

mercedes62

کاربر حرفه ای سیستم عامل
لایک‌ها
941
ممنون از راهنمایی های شما بسیار عالی بود

دوستان دیگه نظری ندارن؟ ممنون میشم دیگران هم راهنمایی کنن

به نظر دوستان 4 (2*2) گیگ رم با باس 1333 کارم راه میفته یا 4 (2*2) گیگ رم با باس 1600 تهیه کنم؟

الان رو سیستم من 2 گیگ رم کینگستون باس 1333 هستش در صورتی که توی وندوز میزان قابل استفاده رو زده 1.48 گیگ. ایا همه رم ها به همین صورت هستن؟رم هایی هستش که روی 2 گیگ میزان قابل استفاده بیشتری بدن؟

دوست عزيز علت اينكه رمتو 1.48 نشون ميده ربطي به رم نداره ، به مادربرد يا كارت كرافيكت ربط داره كه برا گرافيك از روي رم شير ميكنه
يا گرافيك مادربرد آنبرده از روي رم شير ميكنه( كه تا جايي كه يادمه مادربرد Vga آنبرد نداشت ) يا گرافيكت ( مخصوص انويديا Turbo Cache)باشه از روي رم بر ميداره

موفق باشيد

dvdforoosh1

Registered User
لایک‌ها
32
دوست عزيز علت اينكه رمتو 1.48 نشون ميده ربطي به رم نداره ، به مادربرد يا كارت كرافيكت ربط داره كه برا گرافيك از روي رم شير ميكنه
يا گرافيك مادربرد آنبرده از روي رم شير ميكنه( كه تا جايي كه يادمه مادربرد Vga آنبرد نداشت ) يا گرافيكت ( مخصوص انويديا Turbo Cache)باشه از روي رم بر ميداره

موفق باشيد

اره گرافیکم انبرد هستش . یعنی یه 2 گیگ دیگه هم بزارم بازم 5.2 رو برای گرفیک میکشه؟

mercedes62

کاربر حرفه ای سیستم عامل
لایک‌ها
941
اره گرافیکم انبرد هستش . یعنی یه 2 گیگ دیگه هم بزارم بازم 5.2 رو برای گرفیک میکشه؟

نه دیگه تا 2.5 ،باید ببینی گرافیکت تا چقدر شیر رو ساپورت میکنه تا مکس اونو میکشه!

hamidreza f

Registered User
لایک‌ها
150
با سلام و درود
آقا ما یه هفته پیش یه سیستم بستیم ولی بعد چند روز بایوسش مدام ریست میشد.
بردمش جایی که گرفته بودمش بایوسش رو عوض کرد ولی دوباره ریست میشه به نظرتون مشکل میتونه از کجاش باشه؟

A.GH.N

Registered User
لایک‌ها
115
سلام
لپتاپم چند وقته داغ می‌کنه. اول فنش رو تمیز کردم دیدم تاثیری نداشت. یه خرده نرم‌افزاری باهاش سر و کله زدم و متوجه شدم سقف دمایی که در نظر گرفته ۸۵‌ـه و کلاک رو تنظیم می‌کنه از این بالاتر نزنه. حالا این‌که این دما واقعا برای سی‌پی‌یوی لپتاپ زیاده، شک دارم.. خب، به هر حال من زیاد برنامه کمپایل می‌کنم و خیلی سریع به این دما می‌رسم. در نتیجه کلاک اسپیدم خیلی زود محدود می‌شه به ۱.۲ ، ۱.۶.. اصلا مشکل خاموش شدن و این‌ها ندارم، فقط می‌خوام از کلاک ۲ استفاده کنم. پول رفته بالاش :ی
به نظرم رسید خمیر سیلیکن رو عوض کنم و رفتم امجد،‌ سرنگ خوب گیر نیوردم و یه خمیر دیگه که مثل آدامس‌ـه خریدم. استفاده کردم و تغییری احساس نکردم. بعدا از کلی کلنجار رفتن با فرم‌ور، تونستم سرعت فن رو ببرم بالا. اینجا معلوم شد که مشکل از فن نیست، سرعت رو اگر خیلی می‌بردم بالا باد سرد می‌زد.
چیزی که امروز متوجه شدم اینه که لوله انتقال حرارت، سمت GPU و CPU به شدت گرمه ولی این گرما به نزدیکی فن نمی‌رسه.. سیستم هم همین رو نشون می‌ده. وقتی CPU مثلا مدت ۱۰ دقیقه رو دمای ۸۰ کار کنه، مدت زیادی طول می‌کشه تا دما بر گرده پایین، و اگر سرعت فن رو ببرم بالا، باد سرد رو احساس می‌کنم.

ممنون تا اینجا رو خوندین :ی حالا با این تفاسیر نمی‌دونم چه کار کنم، برم خمیر گرون بگیرم یا مشکل از سینک‌ـه یا ...؟

mehrdad_9048

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
1
سلام ،
به محض وصل شدن برق به PC خود به خود روشن میشه ، تنظیمات بایاس رو چک کردم درست بود ، یک بار که سیستم خاموش میشه درست کار می کنه تا زمانی که برق از پاور قطع بشه و باز وصل بشه
وقتی سیم های دکمه ها رو کلا از سیستم جدا می کنم دیگه رو شن نمیشه !! به نظرتون مشکل از دکمه های کیس هست ؟ چطوری مطمعن بشم ؟

mercedes62

کاربر حرفه ای سیستم عامل
لایک‌ها
941
با سلام و درود
آقا ما یه هفته پیش یه سیستم بستیم ولی بعد چند روز بایوسش مدام ریست میشد.
بردمش جایی که گرفته بودمش بایوسش رو عوض کرد ولی دوباره ریست میشه به نظرتون مشکل میتونه از کجاش باشه؟

آقا مشکل از خود چیپ بایوسه یا خوده کامپوننت های مادربرد و قطعات هست ، شما بایوس رو پروگرم میکنی و میریزی 2 باره اون قطعه یا کامپونت مشکل دار میزنه داغونش میکنه
این مشکلو من زیاد دیدم
باید به تعمیرکار حرفه ای بدیش چکش کنه و مشکل توضیح بده بهش (تعمیرکار حرفه ایی مثل گارانتی سازگار الماس یا حرفه ای تو بازار)

موفق باشید

mercedes62

کاربر حرفه ای سیستم عامل
لایک‌ها
941
سلام ،
به محض وصل شدن برق به PC خود به خود روشن میشه ، تنظیمات بایاس رو چک کردم درست بود ، یک بار که سیستم خاموش میشه درست کار می کنه تا زمانی که برق از پاور قطع بشه و باز وصل بشه
وقتی سیم های دکمه ها رو کلا از سیستم جدا می کنم دیگه رو شن نمیشه !! به نظرتون مشکل از دکمه های کیس هست ؟ چطوری مطمعن بشم ؟

ممکنه مشکل از اتصال کوتاه باشه در اصلاح یا پاور یا برد
نمیشه قطعی گفت
منتا شما چک کن ببین بردت با کیس و رسانایی چیزی اتصال نداره؟

mercedes62

کاربر حرفه ای سیستم عامل
لایک‌ها
941
سلام
لپتاپم چند وقته داغ می‌کنه. اول فنش رو تمیز کردم دیدم تاثیری نداشت. یه خرده نرم‌افزاری باهاش سر و کله زدم و متوجه شدم سقف دمایی که در نظر گرفته ۸۵‌ـه و کلاک رو تنظیم می‌کنه از این بالاتر نزنه. حالا این‌که این دما واقعا برای سی‌پی‌یوی لپتاپ زیاده، شک دارم.. خب، به هر حال من زیاد برنامه کمپایل می‌کنم و خیلی سریع به این دما می‌رسم. در نتیجه کلاک اسپیدم خیلی زود محدود می‌شه به ۱.۲ ، ۱.۶.. اصلا مشکل خاموش شدن و این‌ها ندارم، فقط می‌خوام از کلاک ۲ استفاده کنم. پول رفته بالاش :ی
به نظرم رسید خمیر سیلیکن رو عوض کنم و رفتم امجد،‌ سرنگ خوب گیر نیوردم و یه خمیر دیگه که مثل آدامس‌ـه خریدم. استفاده کردم و تغییری احساس نکردم. بعدا از کلی کلنجار رفتن با فرم‌ور، تونستم سرعت فن رو ببرم بالا. اینجا معلوم شد که مشکل از فن نیست، سرعت رو اگر خیلی می‌بردم بالا باد سرد می‌زد.
چیزی که امروز متوجه شدم اینه که لوله انتقال حرارت، سمت GPU و CPU به شدت گرمه ولی این گرما به نزدیکی فن نمی‌رسه.. سیستم هم همین رو نشون می‌ده. وقتی CPU مثلا مدت ۱۰ دقیقه رو دمای ۸۰ کار کنه، مدت زیادی طول می‌کشه تا دما بر گرده پایین، و اگر سرعت فن رو ببرم بالا، باد سرد رو احساس می‌کنم.

ممنون تا اینجا رو خوندین :ی حالا با این تفاسیر نمی‌دونم چه کار کنم، برم خمیر گرون بگیرم یا مشکل از سینک‌ـه یا ...؟

آقا دما 85 بالاست بنظرم
مدل لپ تاپ دقیقا چیه؟

بالا