• پایان فعالیت بخشهای انجمن: امکان ایجاد موضوع یا نوشته جدید برای عموم کاربران غیرفعال شده است

پرسش و پاسخ هاي سوالات و مشكلهاي سخت افزار

Ali Subi

Registered User
لایک‌ها
588
درباره رم مشکلی نیست و برد میتونه این مقدار ولتاژ رو تامین کند .
همون برنامه ها کفایت میکنه روی ssd باشه .
بستگی به مونیتور و گرافیک سیستم دارد .
مرسی تشکر.
هدف من از خرید ssd افزایش سرعت کلی ویندوز و صدالبته افزایش فریم تو بازی هست. با این وضع که بازی ها تو هارد معمولی ریخته بشه بازی ها هم بهبود پیدا میکنن یا بازی ها رو هم باید رو ssd بزنم؟
گرافیکم R9 270x oc هست. مانیتور فعلیم http://www.digikala.com/Product/DKP-893/LG-Monitor-W2086T/مانیتور-ال-جی-دبلیو-2086-تی هست.
مانیتور برای تعویض هم نظر رو http://lioncomputer.ir/product/3406/ASUS+VX238H+LED+monitor/ هست.
به نظرتون با این تعویض کلا کیفیت تصویر و فریم بازی هام بیشتر میشه ایا افت پیدا میکنه؟
خیلی ممنون از کمکتون.

AMD.POWER

مدیر بازنشسته
لایک‌ها
23,611
مرسی تشکر.
هدف من از خرید ssd افزایش سرعت کلی ویندوز و صدالبته افزایش فریم تو بازی هست. با این وضع که بازی ها تو هارد معمولی ریخته بشه بازی ها هم بهبود پیدا میکنن یا بازی ها رو هم باید رو ssd بزنم؟
گرافیکم R9 270x oc هست. مانیتور فعلیم http://www.digikala.com/Product/DKP-893/LG-Monitor-W2086T/مانیتور-ال-جی-دبلیو-2086-تی هست.
مانیتور برای تعویض هم نظر رو http://lioncomputer.ir/product/3406/ASUS VX238H LED monitor/ هست.
به نظرتون با این تعویض کلا کیفیت تصویر و فریم بازی هام بیشتر میشه ایا افت پیدا میکنه؟
خیلی ممنون از کمکتون.
نه برای گیم همان هارد سیستم کفایت میکنه .
با اون گرافیک افت فریم نخواهید داشت

reza76622201

کاربر حرفه ای سخت افزار
لایک‌ها
3,630
مرسی تشکر.
مانیتور برای تعویض هم نظر رو http://lioncomputer.ir/product/3406/ASUS VX238H LED monitor/ هست.
خیلی ممنون از کمکتون.
سلام. اکثر بازیها روی تنظیمات خوب در آخرین رزولوشن مانیتور ایسوس معرفی شده که 1080*1920 هستش جواب میدن , اما روی نهایت تنظیمات کیفیت روی بازیهای روز بازار یک کم افت فریم خواهید داشت. ضمنا اگر هارددیسک رو از حالت معمولی به SSD ارتقاء بدید , برخی بازیها که لودهای سنگینی دارن و ممکنه معطل سرعت پایین هارددیسک معمولی بمونن , فریم فریم میشن یا در حد بسیار کوتاه هنگ می کنن دیگه این مساله رو هم نخواهید داشت.

Last edited:

hassanrb6

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
3
درباره رم مشکلی نیست و برد میتونه این مقدار ولتاژ رو تامین کند .
همون برنامه ها کفایت میکنه روی ssd باشه .
بستگی به مونیتور و گرافیک سیستم دارد .
این مادر برد که ایشون داره تا اونجایی که میدونم تا باس 800 رو پشتیبانی نمیکنه و اگر اور کلاک کنه سیستم ریست میشه و بالا نمیاد در قسمت taskmaneger-performance-memory تو عکس مشخص کردم البته مادربرد من ایسوسه
memory.jpg

mansour14606

Registered User
لایک‌ها
62
با سلام به دوستان عزیز سیستم بنده:
Core i7 4770 - Gigabyte P85-D3 - Green Magnum 2 - Tuniq Tower 120 Extreme
تو گیم و کانورت دمای پردازنده تا 58 هم میره.میخوام دماش پایین تر بیاد تا عمرش کم نشه.
میخواستم ببینم تا حدود 300 تومن به نظرتون ایرکولر NOCTUA NH-D14 یا واتر کولر ENERMAX LIQTECH 120X AiO رو بگیرم؟

AMD.POWER

مدیر بازنشسته
لایک‌ها
23,611
تو گیم و کانورت دمای پردازنده تا 58 هم میره.میخوام دماش پایین تر بیاد تا عمرش کم نشه.
میخواستم ببینم تا حدود 300 تومن به نظرتون ایرکولر NOCTUA NH-D14 یا واتر کولر ENERMAX LIQTECH 120X AiO رو بگیرم؟
دما برای این پردازنده طبیعی هست . این کولینگ رو بهت پیشنهاد میکنم .
http://aghighrayane.com/products/cpu-cooler/cpucooler-nh-c14

reza76622201

کاربر حرفه ای سخت افزار
لایک‌ها
3,630
سلام عزیز. همونطور که گفتن این دما اصلا زیاد نیست. ضمنا عمر پردازنده رو پایین نمیاره. خیالتون راحت. به نظر من هر نوع Cooling هزینه اضافی است

esmigel

Registered User
لایک‌ها
417
سلام...
دوستان چرا من خمیر z5 که میزنم اینجوری میشه...مگه نباید یکنواخت مثل یه لایه بچسبه...چرا اینقدر پراکنده میشه...حتی بعضی جاها لخت میشه!....فن های خود اینتل خیلی قشنگ و یکنواخت همینجوری میمونه و تکون نمیخوره...z5 که باید به نسبت خمیر خوبی باشه...یعنی خمیرش خرابه؟ z9 بزنم خوبه؟ الکی باز 30تومن هزینه کنم! رفتم 2 تا z5 گرفتم..اخه اهل اور نیستم که یه خمیر مرغوب تر بگیرم...فشاری هم به فن نیاوردم که اینجوری پخش شده! الان دوماهه که خمیر زدم امروز باز کردم میبینم اینجوریه.....
ممنون..
دما هم همیشه 30..31 و تو لود 53..54 بیشتر نمیره...

فایل های ضمیمه

• 20140715_151216.jpg
    20140715_151216.jpg
    183.4 KB · نمایش ها: 8

AMD.POWER

مدیر بازنشسته
لایک‌ها
23,611
سلام...
دوستان چرا من خمیر z5 که میزنم اینجوری میشه...مگه نباید یکنواخت مثل یه لایه بچسبه...چرا اینقدر پراکنده میشه...حتی بعضی جاها لخت میشه!....فن های خود اینتل خیلی قشنگ و یکنواخت همینجوری میمونه و تکون نمیخوره...z5 که باید به نسبت خمیر خوبی باشه...یعنی خمیرش خرابه؟ z9 بزنم خوبه؟ الکی باز 30تومن هزینه کنم! رفتم 2 تا z5 گرفتم..اخه اهل اور نیستم که یه خمیر مرغوب تر بگیرم...فشاری هم به فن نیاوردم که اینجوری پخش شده! الان دوماهه که خمیر زدم امروز باز کردم میبینم اینجوریه.....
ممنون..
دما هم همیشه 30..31 و تو لود 53..54 بیشتر نمیره...
خمیر z5 خمیر خوبیه و مشکلی ندارد . دما هم نرماله

reza76622201

کاربر حرفه ای سخت افزار
لایک‌ها
3,630
عزیز اینتل با دستگاههای مکانیزه و نه دستی خمیر میزنه. شما باید با یک شی ء صاف مثل کاردک هستش که می تونید تا حدودی صاف و یکنواخت روی تمام سطحش بمالید. باید حواستونم باشه که سرریز نشه بیاد پایین. کلا هیچ چیز فن ارژینال خود اینتل نمیشه. دما هم طبیعیه.

esmigel

Registered User
لایک‌ها
417
نه دوستان مشکل دما نیست...میخوام بدونم چرا یکنواخت نیست هیچ وقت خمیر... تو عکس مشخصه...اصلا خمیر نزنم بهتره..هیچی خمیر نیست نه رو سی پی یو نه رو سینک..

esmigel

Registered User
لایک‌ها
417
خمیر رو یکنواخت پراکنده بودم...رو جفتشون...

reza76622201

کاربر حرفه ای سخت افزار
لایک‌ها
3,630
خمیر رو یکنواخت پراکنده بودم...رو جفتشون...
عزیز وقتی که جدا کنید واسه دیدن فن و پردازنده همون موقع هستش که خمیر جمع میشه و شما فکر می کنید که خوب مالیده نشده و برخی جاها نداره. اگه دقت کنید فن اصل اینتل خمیرش خیلی سفت و شبیه به جامده ولی همونم اگر نصب کنید و بازش کنید میبینید مثل اولش نیست. در هر صورت مهم خروجیه و دما که دمای که شما میگید به هیچ وجه بالا تیست.

esmigel

Registered User
لایک‌ها
417
عزیز وقتی که جدا کنید واسه دیدن فن و پردازنده همون موقع هستش که خمیر جمع میشه و شما فکر می کنید که خوب مالیده نشده و برخی جاها نداره. اگه دقت کنید فن اصل اینتل خمیرش خیلی سفت و شبیه به جامده ولی همونم اگر نصب کنید و بازش کنید میبینید مثل اولش نیست. در هر صورت مهم خروجیه و دما که دمای که شما میگید به هیچ وجه بالا تیست.
اره...اصلا بهش فکرنکرده بودم!..اخه باید زیاد فشار وارد کنم تا گیره های فن باز شه...بالطبع از دو طرف میزنه بیرون...ولی تو عکس اگه دقت کنین چند جاش مشخصه اصلا خمیر روشون نبوده...شایدم من اشتباه میکنم...
ممنون..

reza76622201

کاربر حرفه ای سخت افزار
لایک‌ها
3,630
اره...اصلا بهش فکرنکرده بودم!..اخه باید زیاد فشار وارد کنم تا گیره های فن باز شه...بالطبع از دو طرف میزنه بیرون...ولی تو عکس اگه دقت کنین چند جاش مشخصه اصلا خمیر روشون نبوده...شایدم من اشتباه میکنم...
ممنون..
عزيز . اگر چند جاش خمير نخورده باشه مطمئنا دماي پردازنده شما اينگونه نخواهد بود و همونطور كه خدمتتون عرض كردم هنگام باز كردن فن پردازنده اين اتفاق ميفته. طبيعتا وقتي شما فن رو باز مي كنيد به سبب حالت نيمه مايعي كه داره اين حالت پيش مياد و عكس هم بعد از بازكردن فن ميگيريد. پس طبيعيه.

AMD.POWER

مدیر بازنشسته
لایک‌ها
23,611
ممنون..
این مقاله روش صحیح زدن خمیر سیلیکون رو توضیح داده است :
http://www.hardwaresecrets.com/article/How-To-Correctly-Apply-Thermal-Paste/274

moty

Registered User
لایک‌ها
217
درود سروران گرامی
در مورد این 2 تا زرده کسی میدونه چیه!؟
و چجوری برطرف میشه
18-July-2014_15-17.png

AMD.POWER