برگزیده های پرشین تولز

پرسش و پاسخ هاي سوالات و مشكلهاي سخت افزار

amd>intel

مدیر بازنشسته
لایک‌ها
17
به نقل از mehdi.kharazi :
سلام به جماعت کامپیوتر بلد!
آقایون غرض از مزاحمت مشکلیه که جدیداً برامیش اومده،خواستم اگه کسی پیدا بشه یه دستی هم به سر ما بکشه و این مشکل رو حل کنه.
من مدت ها بود داشتم تو صلح و صفا با دستگام حال می کردم اما نمی دونم کدوم نامردی چشم دیدن این خوشی ما رو نداشت و چند روزی هست که خوردم به پیسی
آقا این سیستم ما حتی میون کارایی که ram زیادی می بره کم میاره و هنگ می کنه. من از زمان ویندوز 98 به بعد دیگه هنگ کردن سیستم ندیده بودم اما حالا می بینم اونم چه هنگی!
این سیستم من بجز دکمه restart روی کیسش دیگه هیچ دکمه ایش کار نمی کنه حتی چراغ های NUMLock و بقیه هم روشن و خاموش نمی شن
چند روز پیش موقع رایت کردن یه سی دی فزرتی هم همین مشکل اومد سراغم!!!!
البته لازم به ذکره که رم سیستم من 256ddr هستش و تا یه مدن پیشبهم جواب می داد اما حالا دیگه همون کارای گذشته رو هم انجام نمی ده؟
راستی تا یادم نرفته چراغ قرمز رنگ روی کیس هم موقعی که این اتفاق میوفته کاملاً خاموش میشه و چشمک نمی زنه
?:blush: Any Idea

سيستم رو از لحلظ ويروس بر سي كن. احتمال داره از هاردت هم باشه

hesam-Gammer

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
من 3 هفته پیش کامپیوتر خریدم بعد همین چند روز پیش کامپیوترم ویروسی شد

هرکاری کردم درست نشد مجبور شدم هارد فرمت کنم بعد از فرمت دیگه مثل اولش که نشد هیچی مشکل هم

پیداکرد :( . مثلا: موس ناپدید میشه ... سرعت اومده پایین ... موقع بوت ویندوز توی صفحه Loading چند ثانیه گیر

میکنه.

میخواستم ببینم سخت افزاریه یا نرم افزاری.

:blink: :wacko:

amd>intel

مدیر بازنشسته
لایک‌ها
17
شما اول با یه سیدی مطمئن ویندوزت رو عوض کن . بعد معلوم میشه

loyal280

Registered User
لایک‌ها
4
سلام به همه دوستان عزیز
یه مشکلی برام پیش اومده اگه میشه کمکم کنید
من یه کارت کپچر snazio tvpvr برای دوستم گرفتم که با نرم افزار intervideo windvr 3 مشکل داره .یعنی هر وقت این نرم افزارو اجرا میکنم سیستم ریستارت میشه..البته بعضی وقتا این اتفاق نمی افته..اما فوری خودش بسته میشه
اما میتونم با نرم افزارای ذیگه مثل movie maker یا snazipvr کار کنم

---------------------------------------------------------------------------------------------
ولی وقتی همین کارتو رو سیستم خودم میبندم بدون هیچ مشکلی نرم افزار inter video اجرا میشه و میشه باهاش کار کرد
خوهشا اگه کسی علت این مشکلو میدونه کمک کنه؟
مشخصات سیستم دوستم:
main asus p5ld2
cpu intel 805 dual core 2.66
vga asus 7600gt
ram 2*512 ddr2 533 kingmax
hard 160 sata2 maxtor
power 380 w real green
---------------------------
مشخصات سیستم من
main soltek 8i848p
cpu celeron d 2.8 socket 478
vga fx 5700 giga
ram 512 pqi
hard 120 sata maxtor
power 250 w real green
----------
اگه کسی علتشو می دونه کمک کنه .؟:( :(

loyal280

Registered User
لایک‌ها
4
بایوس رو آپدیت کردم ولی مشکل حل نشد:(
میشه یا سیستم مچ نباشه؟

amd>intel

مدیر بازنشسته
لایک‌ها
17
مشگل فکر کنم یا از ویندوز سیستم شما باشه . یا از درایور قدیمی کارت کپچر . میتونی درایورش رو اپ دیت کنی از سایت اسنازی

loyal280

Registered User
لایک‌ها
4
به نقل از amd>intel :
مشگل فکر کنم یا از ویندوز سیستم شما باشه . یا از درایور قدیمی کارت کپچر . میتونی درایورش رو اپ دیت کنی از سایت اسنازی

از ويندوز كه نميتونه باشه چون انواع و اقسام اونو نصب كردم
اين نرم افزار windvr فقط تو بعضي از ويندوزا كه درايور صداش نصب نميشد (مثل 64 بيتي) اجرا مي شد ولي نميشد باهاش كار كرد

الانم كه ويندوز 2005 نصب كردم درايور صداشو تازه دانلود كردم ولي وقتي مي خوام با movie maker هم كار كنم سيستم ريست ميشه
الان دارم درايور جديد كارتو دانلود مي كنم وخبرشو بهتون ميدم
ممنون

loyal280

Registered User
لایک‌ها
4
مشكلم حل شد ....ممنون از دوستان كه كمك كردن
مشكل از عدم هماهنگي درايورا و نرم افزاراي سي دي كارتم بود ..با آپديت مشكل حل شد

nakamichi

Registered User
لایک‌ها
4
سلام ، آقایون یه بنده خدایی یه کامپیوتری خریده یعنی آپگرید کرده بغیر از هاردشو ( یعنی ATA هست کماکان ) بقیشم intel 775 3.0 full .Giga 8I945PL-G . giga 7300GS . Geil 512 هست . حالا مشکل اینجای که میخواد ویندوز نصب کنه مشکل داره به اینصورت که هاردش دیتکت میشه اما بعد از کپی اولیه فایلها و restart میگه هارد رو نمیشناسه و بوت نمیشه .( گزینه بوتشم رو هارد هست ) یه بارم نمی دونم چی شد نصب شد اما وقتی دوباره راه اندازی که کردیم بعد از بوت اسکرین اون صفحه آبی اومد که خودتونم میدونید راهی جز ریست یا خاموش کردن نداره و دفعه های بعدم که دیگه کار به بوت نمیرسه !ویندوزم که دوباره نصب میکنه بعد از کپی یا بعد از فرمت میگه ادامه نصب امکان نداره !فکر میکنم یه جورایی از رو هارد نمیتونه بخونه اما میشناستش ! و قضایا از اول تکرار میشه .بنظرتون اشکال از هارد ؟با خرید یه ساتا مشکل حل میشه ؟ یا ایراد جای دیگس؟( اینم بگم هاردش با سیستم قبلیش مشکلی نداشت P III بودش) میخوام یکی یه نظر کارشناسی بده این بنده خدا از سر کردونی دراد. ممنون.

loyal280

Registered User
لایک‌ها
4
من چند تا احتمال مي دم

شايد سي دي ويندوزت مشكل داره
يا اين كه كابل ide مشكل داره يا سر جاش جا نخورده

در ضمن بگو ويندوزت چيه 98 يا ايكس پي؟
اگه 98 باشه كه مشكلت از همينه

شايدم هاردت بد سكتور داره..چكش كن

در ضمن اگه سي دي رام رو با هارد سري كردي بايد جامپر هارد رو master باشه و واسه cdrom رو slave

فكر كنم عقلم بيشتر از اين قد نده:)

nakamichi

Registered User
لایک‌ها
4
به نقل از loyal280 :
من چند تا احتمال مي دم

شايد سي دي ويندوزت مشكل داره
يا اين كه كابل ide مشكل داره يا سر جاش جا نخورده

در ضمن بگو ويندوزت چيه 98 يا ايكس پي؟
اگه 98 باشه كه مشكلت از همينه

شايدم هاردت بد سكتور داره..چكش كن

در ضمن اگه سي دي رام رو با هارد سري كردي بايد جامپر هارد رو master باشه و واسه cdrom رو slave

فكر كنم عقلم بيشتر از اين قد نده:)
ممنون عزیزم ، مشکلش از کابل بود و عوضش کرد ، البته سالم هم بود اما دیگه دلیلشو نمیدونم. خلاصه ممنون.

loyal280

Registered User
لایک‌ها
4
خوشحالم كه مشكل دوستتون حل شد:)

mehdi110

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
ُسلام. نمی دونم برای شما تا به حال این مشکل پیش اومده که موقعی که می خواهید کارت گرافیک Ati روی سیستمتون نصب کنید وسط نصب ارور بده که " Setup was unable to complete the installation.
Try to setup your display adapter with a standard VGA adapter before running setup"
من کلی توی اینترنت سرچ کردم اما چیزی دستگیرم نشد. از دوستان کسی هست که بدونه این مشکل را چجوری میشه حل کرد؟! ممنون میشم.

amd>intel

مدیر بازنشسته
لایک‌ها
17
100% کارت شما غیر اورجینال یا از درایور غیر سازگار با کارتتون استفاده می کنید .

nakamichi

Registered User
لایک‌ها
4
سلام دوستان ، من مشکلی با سیستمم ندارم اما یه موضوعی ذهنمو مشغول کرده به این صورت که :
احساس میکنم دمای سی پی یو و سرعت فن سی پی یوم بالاست ( در حالت بی بار نزدیک 50 درجه و با کوچکترین بار گذاری به سرعت به 70 میرسه و فنش در این حالت دیگه میخواد کنده شه ؛ تو اور هم که اصلا حرفشو نزنین که دیگه کیس از زمین مثل هلیکوپتر بلند میشه که من جراتشو ندارم ) ولی یه آشنایی همین سی پی یو رو داره در کل هم دماش پایین تره هم فنش انقد زور نمی زنه و بی صدا تره (در یه شرایط محیطی امتحان کردم ) . حالا بنظرتون جایی اشکالی وجود داره ؟ یا با خرید یه فن ترمال تیک مشکل به کلی محو میشه ؟ سی پی یو هم Ghz 3.0 FSB 800 1MB Cash .... تو همین جا یکی از بچه ها 3.2 داره 2 مگ کش نوشته بود در حالت پر کار بیشتر از 44 نمیشه ( با فن ترمال تیک) .گریم درومد. ممنون . منتظر جوابتون هستم .

loyal280

Registered User
لایک‌ها
4
ميشه بگي فن دوستت چيه ؟آيا همون فن استوكه؟در صورتي بايد نگران باشي كه فن تو با فن دوستت يكي باشه

.بگو ببينم پاورت چيه؟و چند واته؟
يكي از عوامل بالا بودن دماي سي پي يو اينه كه پاور نتونه انرژي اونو تامين كنه

فنتو چك كن ببين سر جاش محكمه يا نه وشايد خوب جا نزدي

با بالا رفتن دما ..دور فن زياد ميشه و اين طبيعي هستش..بايد ببيني چرا سي پي يو بيش از حد داغ ميشه

شايدم مادر بردت دما رو اشتباه نشون ميده و بايوسشو آپديت كن(البته اين كار ريسك داره اگه بلد نيستي از يه متخصص بپرس )

nakamichi

Registered User
لایک‌ها
4
سلام ، اونم فنش استوک خودشه .از نظر درست بودن نصب هم مشکلی نیست ، بایوسم هم آپدیت کردم ( هیچ تاثیری نداشته ) پاورم 250 وات گرین هست . از برنامه های مانیتور فن هم استفاده کردم بهمین صورت بوده ،خلاصه این همه اون چیزاس که شما خواستی . اگه چیزی به ذهنت میرسه بگو .ممنون.

loyal280

Registered User
لایک‌ها
4
پاور دوستتم همينه؟ ..اگه از مال تو قوي تره ..رو سيستم خودت وصل كن ببين چي ميشه

بالا