• پایان فعالیت بخشهای انجمن: امکان ایجاد موضوع یا نوشته جدید برای عموم کاربران غیرفعال شده است

پرسش و پاسخ پزشكي

hamed 1369

Registered User
لایک‌ها
173
سلام به دوستان
من قبلا تو نوجوانی اصلا این مشکل پف رو نداشتم
ولی از سنه بلوغ به اینور که خیلی جوش و آکنه داشتم فکر کنم شروع شده --مشکلم اینه که اکثرا بالای چشم من (ما بین زیر ابرو و چشم یا همون پلک بالایی ) پف زیادی داره و این مورد صبح ها خیلی بیشتره --دکترم تاثیری نداشته -میخواستم بدونم اگه کسی مورد مشابه ای رو دیده که درمان شده یه راهنمایی به ما کنه و اسم دکترش رو هم پی ام کنه ..

اهورا مزدا

Registered User
لایک‌ها
684
براي رفع چرك دندان و عفونت لسه قرص "كو آموكسي كلاو" 625 گرفتم
ميخوام ببينم روش مصرفش به چه شيوه ايه .چند ساعت يك بار و به چه ميزان نصف تمام يا دو تا دوتا؟

ممنون

Atlanta

Registered User
لایک‌ها
168
یه چند ماهی هستش که زیر بیضه به صورت چند تا نقطه ریز مشکی حالت جوش در اومده و از بین نمیره. پیش چه دکتری باید مراجعه کنم ؟ اورولوژیست ؟

m0stafa

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
8
با سلام
می خواستم بدونم رابطه جنسی با بیماری که دچار ام اس هست خطرناک نیست
منظورم اینکه مث ایدز و اینجور بیماری ها واگیر دار نیست یا خطری برای فرد سالم نداره

با تشکر از دوستانی که با اطلاعات کامل پاسخ می دن
و ی خواهشی از دوستانی که کمی نمک شون زیاده و تو هر تاپیکی شرکت می کنن و فک می کنن خیلی بامزه ن -خواهشا بی خیال این تاپیک بشن

babelirani

Registered User
لایک‌ها
127
با سلام

دوست عزیز بیماری MS یک بیماری نقص ایمنی هستش و به بندن خود فرد مربوط میشه و به هیچوجه بیماری واگیر داری نیست و از هیچ طریقی چه جنسی چه طریق های دیگه انتقال پیدا نمیکنه

barool

Registered User
لایک‌ها
2,864
با سلام

دوست عزیز بیماری MS یک بیماری نقص ایمنی هستش و به بندن خود فرد مربوط میشه و به هیچوجه بیماری واگیر داری نیست و از هیچ طریقی چه جنسی چه طریق های دیگه انتقال پیدا نمیکنه
جواب درست دادین .
در ادامه اطلاعات کامل تر ، ام اس ، از بین رفتن میلین های تارهای عصبیه . میلین ها به سرعت پیام های عصبی سرعت میدن و نبودن اونها مشخصا باعث کند شدن حرکت اطلاعات عصبی میشه.

barool

Registered User
لایک‌ها
2,864
یه چند ماهی هستش که زیر بیضه به صورت چند تا نقطه ریز مشکی حالت جوش در اومده و از بین نمیره. پیش چه دکتری باید مراجعه کنم ؟ اورولوژیست ؟[/QUOTمE]
سلام دوست عزیز
به احتمال زیاد به دلیل گرمای زیاد هست . شما هر روز حتی شده 2 بار استحمام کن و لباسای زیر رو عوض کن مشکل خاصی نیست به خاطر گرما و عرق کردنه

barool

Registered User
لایک‌ها
2,864
براي رفع چرك دندان و عفونت لسه قرص "كو آموكسي كلاو" 625 گرفتم
ميخوام ببينم روش مصرفش به چه شيوه ايه .چند ساعت يك بار و به چه ميزان نصف تمام يا دو تا دوتا؟

ممنون
سلام روز بخیر
کو اموکسی کلاو داروئیه که از دو ماده موثره داروئی ساخته شده ،یعنی از آموکسی سیلین و اسید کلاونیک. دو نوع هم عرضه شده
mg375 که هر هشت ساعت یک قرض و mg625 هر 12 ساعت یک قرص باید مصرف کنید.

barool

Registered User
لایک‌ها
2,864
سلام به دوستان
من قبلا تو نوجوانی اصلا این مشکل پف رو نداشتم
ولی از سنه بلوغ به اینور که خیلی جوش و آکنه داشتم فکر کنم شروع شده --مشکلم اینه که اکثرا بالای چشم من (ما بین زیر ابرو و چشم یا همون پلک بالایی ) پف زیادی داره و این مورد صبح ها خیلی بیشتره --دکترم تاثیری نداشته -میخواستم بدونم اگه کسی مورد مشابه ای رو دیده که درمان شده یه راهنمایی به ما کنه و اسم دکترش رو هم پی ام کنه ..
سلام روز بخیر
پف بالای چشم ممکنه در اثر مشکل کلیه یا کبد باشه و باید ازمایش انجام بدین اما راه های دمدستی که بهتون میگم:
. 1سیب‌زمینی: یک سیب‌زمینی خام را (بعد از اینکه چند دقیقه‌ای آن را در یخچال خنک کردید) دو تکه کنید و بعد چشم‌هایتان را بسته و هر تکه را روی یکی از چشم‌هایتان قرار دهید. طوری سیب‌زمینی‌ها را روی چشم‌هایتان بگذارید که نواحی پف‌کرده زیر چشمتان را هم در بر بگیرد و بگذارید که ۲۰-۱۵ دقیقه آنجا بمانند. بعد از این مدت خواهید دید که پف زیر چشم‌هایتان کمتر می‌شوند.

2. شیر: اگر پف‌کردگی زیر چشم‌هایتان بسیار زیاد است، این راهکار را باید همیشه دنبال کنید. دو تکه پنبه را در شیر خیس کرده و روی پلک‌هایتان بگذارید و بگذارید ۳۰-۲۰ دقیقه آنجا بماند. این به چشم‌هایتان برای حفظ آب کمک می‌کند و همچنین خنکشان می‌کند.

3. روغن: در یک کاسه کمی آب خنک ریخته و چند قطره روغن ویتامین E به آن اضافه کرده و خوب مخلوطشان کنید. دو تکه پنبه را در این مخلوط خیس کرده و برای ۲۰ دقیقه روی چشم‌هایتان بگذارید. این کار به برطرف کردن تورم دور چشم‌هایتان کمک می‌کند.

4. خیار: خیار داروی طبیعی بسیار عالی برای خلاص شدن از پف زیر چشم است. دو تکه خیار خنک و تازه برداشته و برای ۲۵ دقیقه روی چشم‌هایتان بگذارید. با خنکی فوق‌العاده خیار روی چشم‌هایتان حسابی ریلکس کنید و چُرتی بزنید. این کار به آرام کردن ذهنتان هم کمک می‌کند و خواص ضدالتهاب خیار پف‌کردگی بافت‌های زیر چشم را هم کاهش می‌دهد.

zgg123

کاربر فعال عکس و عکاسی
کاربر فعال
لایک‌ها
37,766
سلام
اقا یه دو هفته س سرگیجه حالت تهوع گلاب به روتون :general601:استفراغ دارم , گفتن برای گوش هست و چربی جمع شده و ...بعد که اونو شست و شو دادن (3-4 روز گذشته) و قظره دادن برای گوش
هنوز سرگیجه دارم - یعنی طول میکشه تا اوکی شه؟
دیگه خسته شدم چ کنم شما قبلا سابقه همچین چیزی نداشتین؟:(
@alireza771 @barool و سایر دکتران اطلاعی در این زمینه دارین؟:general406:
لازم به ذکره بعد از اینکه دکتر اون بوقشو فرو کرد تو گوشم خیلی بهتر شدم تااااا روز شست و شو:D

Last edited:

barool

Registered User
لایک‌ها
2,864
سلام
اقا یه دو هفته س سرگیجه حالت تهوع گلاب به روتون :general601:استفراغ دارم , گفتن برای گوش هست و چربی جمع شده و ...بعد که اونو شست و شو دادن (3-4 روز گذشته) و قظره دادن برای گوش
لازم به ذکره بعد از اینکه دکتر اون بوقشو فرو کرد تو گوشم خیلی بهتر شدم تااااا روز شست و شو:D
سلام دوباره
اون چربی گوش که میفرمایین احتمالا قهوه ای رنگ متمایل به روشن هست که ترشح گوش هست که از گوش داخلی ترشح میشه که بهب پرده گوش میرسه و گوش درد و حالت تهوع ایجاد میکنه . اگرم مقدار این چربی زیاد باشه ( موارد نادر) باعث پاره شدن پرده ی گوشه مبارک میشه. توصیه من به شما اینه که انتی بیتیک بخورین ، یک بیمار مثل شما داشتم کودک 5 ساله شدیدن گوشش درد میکرد و متاسفانه پدر و مادرش توجه نکرده بودن و بعد یک هفته پرده گوش کودک اسیب دیده بود. شما اگر چربی گوشتون جمع شده باید با پنبه ی اغشته به الکل ، به ارامی قسمت خارجی گوش رو پاک بفرمایید .
همیشه بیماری هاتونو جدی بگیرین و به خدمت اقای دکتر تشریف ببرین. نقطه سرخط

Masi mc

Registered User
لایک‌ها
364
سلام
اگه راهنمااییم کنید ممنون میشم
من 24 سالمه ومشکل وسابقه فشار خون دارم بطوریکه قرص لوزارتان 25 هم مصرف میکنم.ضمن ایتکه حدود 10 کیلو هم اضافه وزن دارم
تماما خودم رو چک کردم وخوشبختانه فشار خون هنوز تاثیر منفی روی اندام های اصلی بدنم مثل قلب وکلیه نداشته.فشار من از نوع بدون علتش هست.
خاستم روش هاییی که باعث میشه فشار روحالت طبیعی برگرده رو رو بگیید...
وایا قلیون روی فشار تاثیر داره؟واینکه وزن هم کم کنم بازم تاثری داره ؟
ممنون

barool

Registered User
لایک‌ها
2,864
سلام
اگه راهنمااییم کنید ممنون میشم
من 24 سالمه ومشکل وسابقه فشار خون دارم بطوریکه قرص لوزارتان 25 هم مصرف میکنم.ضمن ایتکه حدود 10 کیلو هم اضافه وزن دارم
تماما خودم رو چک کردم وخوشبختانه فشار خون هنوز تاثیر منفی روی اندام های اصلی بدنم مثل قلب وکلیه نداشته.فشار من از نوع بدون علتش هست.
خاستم روش هاییی که باعث میشه فشار روحالت طبیعی برگرده رو رو بگیید...
وایا قلیون روی فشار تاثیر داره؟واینکه وزن هم کم کنم بازم تاثری داره ؟
ممنون
سلام دوست عزیز امیدوارم حالتون خوب باشه
قرضلوزارتان کمکیه خوبیه برای کسایی که فشار خون دارن اما مصرف در بلندمدت باعث مشکلات کلیوی میشه پس دقت کنید حتما.
خوشبختانه هم فشارخونتون تاثیری روی بدن نذاشته.
اینم که گفتین فشار خونم از نوع بی دلیله کلا اشتباست . تحقیقات زیادی درباره ی دلایل فشار خون انجام شده اما هنوز دلیل اصلی این که چرا کسی فشار خون میگیره معلوم نیست.
فشار خون رو باید مدیریت کرد . یعنی اینکه عوامل خطرزایی که ممکنه باعث فشار خون بشه رو انجام نداد. حالا این عوامل یا مربوط به نوع زندگین یا نوع تغذیه.
وزن بالا یعنی چربی بیش از حد نرمال در بدن که ذخیره شده که ارتباط مستقیمی با افزایش فشار خون داره.
چربی های دور کمری خیلی مهمن . شما باید دور کمرتون از 95 سانتی متر بالاتر نباشه. برای این که چربی های ذخیره شده از بین برن ، خب مشخصا باید ورزش کنید.
سدیم فشارخونو بالا میاره ، نمک نخورید چرا که سدیم بالایی داره. قلیون و سیگارم که فرمودین طی تحقیقاتی معلوم شده فشار خونو 10برابر میکنه به مدت یک ساعت :general107:
دارویی هم که میتونم معرفی کنم باید دارویی استفاده کنینکه باعث دفع بیشتر سدیم بشه . دارویی مثل Hydrochlorothiazide رو بارها دیدم که بیمارا مصرفکردن و نتیجه بخشبوده .
کلا باید زندگیتونو مدیریت کنین دیگه
زیاد نوشتم :general402:
امیدوارم کمکتون کرده باشه

zgg123

کاربر فعال عکس و عکاسی
کاربر فعال
لایک‌ها
37,766
سلام دوباره
اون چربی گوش که میفرمایین احتمالا قهوه ای رنگ متمایل به روشن هست که ترشح گوش هست که از گوش داخلی ترشح میشه که بهب پرده گوش میرسه و گوش درد و حالت تهوع ایجاد میکنه . اگرم مقدار این چربی زیاد باشه ( موارد نادر) باعث پاره شدن پرده ی گوشه مبارک میشه. توصیه من به شما اینه که انتی بیتیک بخورین ، یک بیمار مثل شما داشتم کودک 5 ساله شدیدن گوشش درد میکرد و متاسفانه پدر و مادرش توجه نکرده بودن و بعد یک هفته پرده گوش کودک اسیب دیده بود. شما اگر چربی گوشتون جمع شده باید با پنبه ی اغشته به الکل ، به ارامی قسمت خارجی گوش رو پاک بفرمایید .
همیشه بیماری هاتونو جدی بگیرین و به خدمت اقای دکتر تشریف ببرین. نقطه سرخط
متشکر
گوش رو شست و چربی خارج شد
ولی مشکل اینه هنوز سرگیجه بیشتر اول صبح و شبا سراغم میاد موندم چ کنم:general503::general107:

MOHAMMAD026_1

مدیر بازنشسته
لایک‌ها
8,693
سلام
واشر شل کردی :general711:

sepehri302

Registered User
لایک‌ها
943
من تازگی ها خیلی سرم گیج میره وقتی میخوابم موقع بلند شدن همه جا سیاه میشه چیکار کنم؟

nasser_a

Registered User
لایک‌ها
4,425
سلام
ممکنه از بینایی شما هم باشه به چشم پزشک هم مراجعه کن ، سرگیجه و حالت تهوع به دلیل ضعیف شدن بینایی هم پیش میاد

Masi mc

Registered User
لایک‌ها
364
سلام دوست عزیز امیدوارم حالتون خوب باشه
قرضلوزارتان کمکیه خوبیه برای کسایی که فشار خون دارن اما مصرف در بلندمدت باعث مشکلات کلیوی میشه پس دقت کنید حتما.
خوشبختانه هم فشارخونتون تاثیری روی بدن نذاشته.
اینم که گفتین فشار خونم از نوع بی دلیله کلا اشتباست . تحقیقات زیادی درباره ی دلایل فشار خون انجام شده اما هنوز دلیل اصلی این که چرا کسی فشار خون میگیره معلوم نیست.
فشار خون رو باید مدیریت کرد . یعنی اینکه عوامل خطرزایی که ممکنه باعث فشار خون بشه رو انجام نداد. حالا این عوامل یا مربوط به نوع زندگین یا نوع تغذیه.
وزن بالا یعنی چربی بیش از حد نرمال در بدن که ذخیره شده که ارتباط مستقیمی با افزایش فشار خون داره.
چربی های دور کمری خیلی مهمن . شما باید دور کمرتون از 95 سانتی متر بالاتر نباشه. برای این که چربی های ذخیره شده از بین برن ، خب مشخصا باید ورزش کنید.
سدیم فشارخونو بالا میاره ، نمک نخورید چرا که سدیم بالایی داره. قلیون و سیگارم که فرمودین طی تحقیقاتی معلوم شده فشار خونو 10برابر میکنه به مدت یک ساعت :general107:
دارویی هم که میتونم معرفی کنم باید دارویی استفاده کنینکه باعث دفع بیشتر سدیم بشه . دارویی مثل Hydrochlorothiazide رو بارها دیدم که بیمارا مصرفکردن و نتیجه بخشبوده .
کلا باید زندگیتونو مدیریت کنین دیگه
زیاد نوشتم :general402:
امیدوارم کمکتون کرده باشه
ممنون بابت توضیحاتتون

barool

Registered User
لایک‌ها
2,864
من تازگی ها خیلی سرم گیج میره وقتی میخوابم موقع بلند شدن همه جا سیاه میشه چیکار کنم؟
سلام به احتمال زیاد انمی یا همون کم خونی دارین .حتما اسرع وقت تست خون بدین . قرص اهن هم فراموش نشه.

بالا