• پایان فعالیت بخشهای انجمن: امکان ایجاد موضوع یا نوشته جدید برای عموم کاربران غیرفعال شده است

پرسش و پاسخ پزشكي

sajadpbk

Registered User
لایک‌ها
268
سلام
مورمور شدن دست و پا به دلیل یکی ز این علت هاست :
اول اینکه ممکنه بیمار دچار اختلالات کلیوی یا کبدی باشه. (دلیل محتمل)
دلیل دوم هم ممکنه در اثر کمبود ویتاامین باشه کهه مصرف سبزی و میوه توصیه میشه
اگر هم دوست شما یه کارخونه ی صنعتی کار میکنه ، تنفس سرب و جیوه هم ممکنه از دلیل هاش باشه
ممنون از توضیحاتتون به دوستم میگم حتما

alireza771

همکار بازنشسته
لایک‌ها
2,869
سلتم دوستان
من یه دوستی دارم ک کف پای سمت چپش مور مور میشه ینی سوزن سوزن فقط پای چپ
مشکلش چیه؟

فقط پای چپ؟
از کجا شروع میشه ؟
ضمنا این مواردی که دوستان گفتن ضعف عمومی ایجاد میکنه و مختص یک اندام نیست
محل شروع شدنش از کجاست؟
دردم میکنه؟
با کار خاصی زیاد یا کم میشه؟
شغلشون چیه؟
کی ها معمولا بیشتره؟

ayma

کاربر فعال بخش پاتوق
کاربر فعال
لایک‌ها
3,581
سلام
اول اینکه عکس پروفاییلتو دوست دارم به چشم خواهری :general707:
دوم اینکه هیدروکسی زین یه انتی هیستامینه که برای درمان خارش و الرژی و حساسیت به کار میره . در ضمن ارامش بخش هم هست برای کسایی که اضطراب دارن . وقتی هم کسی از عمل میترسه ، ببینن خیلی سر و صدا میکنه قبلل عمل بهش از این قرصا میدن که دهنشو ببندن :D . اما کلا برای درمان بی خوابی استفاده نمیشه این قرص . عوارض ایین دارو هم خشکی دهان هست یا بی حسی و بی حالی بگیر برو بالاتر..

ببخشین جناب دکتر ، من حواسم نبود سوالمو دقیق تر بپرسم ، دلیل اشو نمی دونم اما هیدروکسی زین به یک ساعت نمی کشه کمک می کنه بخوابم ، اگر هر شب از این دارو استفاده کنم چی میشه ؟ دیشب باز هم نتونستم بخوابم ، الان هم به سختی چشامو باز کردم
پی نوشت : یک سوال نگارشی الان باس جلوی جناب دکتر علامت تعجب می زاشتم یا همون ویرگول درسته ؟

barool

Registered User
لایک‌ها
2,864
ببخشین جناب دکتر ، من حواسم نبود سوالمو دقیق تر بپرسم ، دلیل اشو نمی دونم اما هیدروکسی زین به یک ساعت نمی کشه کمک می کنه بخوابم ، اگر هر شب از این دارو استفاده کنم چی میشه ؟ دیشب باز هم نتونستم بخوابم ، الان هم به سختی چشامو باز کردم
پی نوشت : یک سوال نگارشی الان باس جلوی جناب دکتر علامت تعجب می زاشتم یا همون ویرگول درسته ؟
اول جواب پی نوشتو بگم :general304: . هر چی عکس پروفایلت بگه قبوله ما رو حرفش حرف نمیزنیم :general707::D
هیدروکسی زین انتی هیستامینه . عوارض مصررف زیاده هیدروکسین زین و انتی هستامینا ضعف بدن ، لاغری ، لکنت زبون ،خشکی پوست و اعتیاد به دارو هست .برای خواب شما باید ببینین مشکل چیه که نمیخواباین . ظهرا میخوابی که شبا خوابت نمیبره؟ از استرس نمیخوابی؟ مشکل کلیه نخوابیدنت چیه که درست حلش کنی نه با قرص.
تازه ممکنه مصرفش دورن بارداری برای بچه بد باشه پس به این که عکسش پروفایلته بگو حواسش باشه :general304::D

ayma

کاربر فعال بخش پاتوق
کاربر فعال
لایک‌ها
3,581
اول جواب پی نوشتو بگم :general304: . هر چی عکس پروفایلت بگه قبوله ما رو حرفش حرف نمیزنیم :general707::D
هیدروکسی زین انتی هیستامینه . عوارض مصررف زیاده هیدروکسین زین و انتی هستامینا ضعف بدن ، لاغری ، لکنت زبون ،خشکی پوست و اعتیاد به دارو هست .برای خواب شما باید ببینین مشکل چیه که نمیخواباین . ظهرا میخوابی که شبا خوابت نمیبره؟ از استرس نمیخوابی؟ مشکل کلیه نخوابیدنت چیه که درست حلش کنی نه با قرص.
تازه ممکنه مصرفش دورن بارداری برای بچه بد باشه پس به این که عکسش پروفایلته بگو حواسش باشه :general304::D
اول در مورد عکس پروفایلم بگم این خانم کامرون دیاز هس و الان قیاقه اش جوریه که اگه بهت پیشنهاد بی شرمانه می داد قبول نمی کردی چون پیر شده ، یکی از دلایل بی خوابی هم از اونجایی شروع شد.
سکانس رقص این خانم با ماسک رو دیدم (( یک ران های تپلی داشت ))، من صدها دلیل می تونم بیارم که چرا خوابم نمیاد ، بعضی شبا خوابم نمیاد چون یه جوری انرژی بدنم منو مجبور می کنه کاری بکنم ، بعضی شبا خوابم نمی بره چون به شدت اظطراب دارم بمیرم ، بعضی شبا خوابم نمی بره چون کلی سوال عجیب و غریب میاد تو ذهنم ..
بعضی شبا خوابم نمیاد چون قبلش با کسی درگیری لفظی داشتم اما اینا چیزی نیس که تازگی داشته باشه ، من در تمام عمرم هم اظطراب درونی داشتم هم هجوم افکار
ولی بی خوابی این مدلی نه ..، ، روزا یک ساعت بیشتر نمیخوابم.. به هر حال ممنونم از کمکت

barool

Registered User
لایک‌ها
2,864
اول در مورد عکس پروفایلم بگم این خانم کامرون دیاز هس و الان قیاقه اش جوریه که اگه بهت پیشنهاد بی شرمانه می داد قبول نمی کردی چون پیر شده ، یکی از دلایل بی خوابی هم از اونجایی شروع شد.
سکانس رقص این خانم با ماسک رو دیدم (( یک ران های تپلی داشت ))، من صدها دلیل می تونم بیارم که چرا خوابم نمیاد ، بعضی شبا خوابم نمیاد چون یه جوری انرژی بدنم منو مجبور می کنه کاری بکنم ، بعضی شبا خوابم نمی بره چون به شدت اظطراب دارم بمیرم ، بعضی شبا خوابم نمی بره چون کلی سوال عجیب و غریب میاد تو ذهنم ..
بعضی شبا خوابم نمیاد چون قبلش با کسی درگیری لفظی داشتم اما اینا چیزی نیس که تازگی داشته باشه ، من در تمام عمرم هم اظطراب درونی داشتم هم هجوم افکار
ولی بی خوابی این مدلی نه ..، ، روزا یک ساعت بیشتر نمیخوابم.. به هر حال ممنونم از کمکت
اتفاقا همین فیلم اخر که با برادر تام کروز بازی کردن بد به نظر نمیومدن . اون ران های تپل مپل هم موافقم کاملا :general304:
مشکل بیخوابیت پس دلیل داره . به جای دارو بهتره پیش یک روان شناس خوب بری . اضطراب هم دوست من همه دارن . منم دارم ، همه ی اطرافیمونم دارن . کیه که مشکل نداشته باشه تو زندگی؟
بخدا دیشب بیرون بودم 2 شب میدیدم زن بابچه کوچیک دنبال غذا توی اشغالی میگرده ، معتادم به نظرمیومد . ببین مشکلات مردم چقدر بزرگ تر از مشکلات ما هم میتونه باشه. حتما یه روان شناس یا روان پزشک خوب برو همه چیز حله .

ayma

کاربر فعال بخش پاتوق
کاربر فعال
لایک‌ها
3,581
اتفاقا همین فیلم اخر که با برادر تام کروز بازی کردن بد به نظر نمیومدن . اون ران های تپل مپل هم موافقم کاملا :general304:
مشکل بیخوابیت پس دلیل داره . به جای دارو بهتره پیش یک روان شناس خوب بری . اضطراب هم دوست من همه دارن . منم دارم ، همه ی اطرافیمونم دارن . کیه که مشکل نداشته باشه تو زندگی؟
بخدا دیشب بیرون بودم 2 شب میدیدم زن بابچه کوچیک دنبال غذا توی اشغالی میگرده ، معتادم به نظرمیومد . ببین مشکلات مردم چقدر بزرگ تر از مشکلات ما هم میتونه باشه. حتما یه روان شناس یا روان پزشک خوب برو همه چیز حله .
چشم ، حتما" می رم ، ولی شهر ما روان شناس قابلی نداره باس برم مرکز استان .. خیلی کمک کردی ممنون

Last edited by a moderator:

Masi mc

Registered User
لایک‌ها
364
سلام
یه سوال دیگه عزیز
من پارسال بود که رفتم دکتر وبهم گفت احتمالا واریکوسل داری.سونوگرافی بیضه دادم ووقتی نتیجه رو دکتر دید گفت خیلی ضعبفه وحتی درجه 1 هم حساب نمیشه.
متنش اینجوریه:
دیامتر وریدهای شبکه pampiniform چپ, قبل وبعد مانور والسالوا برابر 2/3 و2.6 میلیمتر است که دال بر واریکوسل میباشد.
ریفلاکس طولانی مدت حین مانور والسالوا در سمت چپ دیده میشود.
الان دو تا سوال
اینکه الان واریکوسلمن در چه حدیه واصلا درجه بندیش به چه صورته؟
ایا در اینده احنما داره درجه اش زیاد شه یعنی تغیر میکنه؟یا نه دیگه لزومی نداره چک کنم بعدا؟؟؟؟
ممنون

barool

Registered User
لایک‌ها
2,864
سلام
یه سوال دیگه عزیز
من پارسال بود که رفتم دکتر وبهم گفت احتمالا واریکوسل داری.سونوگرافی بیضه دادم ووقتی نتیجه رو دکتر دید گفت خیلی ضعبفه وحتی درجه 1 هم حساب نمیشه.
متنش اینجوریه:
دیامتر وریدهای شبکه pampiniform چپ, قبل وبعد مانور والسالوا برابر 2/3 و2.6 میلیمتر است که دال بر واریکوسل میباشد.
ریفلاکس طولانی مدت حین مانور والسالوا در سمت چپ دیده میشود.
الان دو تا سوال
اینکه الان واریکوسلمن در چه حدیه واصلا درجه بندیش به چه صورته؟
ایا در اینده احنما داره درجه اش زیاد شه یعنی تغیر میکنه؟یا نه دیگه لزومی نداره چک کنم بعدا؟؟؟؟
ممنون
سلام 2 باره .
واریکسول ، یعنی چی؟ یعنی اینکه این سیاهرگای بالای بیضه ی مبارک پیچ بخورن . اگه کسی این بیماری رو داشته باشه چیزی تو مایه های 25 درصد احتمال داره نابارور باشه .
واریکسول هم سه جوره : اول اینکه زمانی به خودت فشار بیاری (زور بزنی:general304:) ، ورید های مبارک اگه دست بزنی قابل لمس کردن باشن :eek: . تاکید میکنم ممکنه قابل دیدن نباشن ام با لمس کردن حس میشن. این زیاد خطری نیست
نوم دوم اینه که وقتی سر پا باشی بدون زور زدن ، اگه لمس کنی ، حس میکنی . بازم تاکید میکنم ممکنه قابل مشاهده نباشن.
نوع سوم که نوع ناجورش هست ، اینه که زمان پاشدن بدون لمس کردن ، میشه دیدشون . حتیبدون لمس کردن.
یه نوع هم داره که خیلی خفیفه و نه دیده میشه نه لمس فقط با سونوگرافی تشخیص داده میشه که شما از اون نوع داشتین احتمالا.
درمان هم نداره با دارو متاسفانه ، بگردین درمانشو کشف کنین خودتون کاشف شین جایزه نوبل ببرین پولدار شین معروف شین . اما درمانش با جراحیه اونم برای نو 3 و در مواردی 2. شما که یکم نیستی.
عمل هم شکم مبارک رو باز میکنن و کاراو ردیف میکنن :D .
شما هم مشکل زیادی نداری ، اما حتما چکاپ کن سالی یه بار.

اشئهی12

Registered User
لایک‌ها
106
سلام برای از بین بردن سیاهی زیر چشم چیکار کنم؟؟؟؟؟

barool

Registered User
لایک‌ها
2,864
سلام برای از بین بردن سیاهی زیر چشم چیکار کنم؟؟؟؟؟
سلام
سیاهی زیر چشم میتونه دلیل بر الرژی یا اختلالات خواب باشه و یا دلایل مختلف داشته باشه که فعلا اکثرشون ناشناخته هست متاسفانه ....
چند راه مفید خدمتتون میگم که میتونه کمک کنه ، با توجه به اینکه از نزدیک نمیتونم ببینمتون نمیتونم اسم دارو بهتون بگم ممتاسفانه:
اول از همه خوابتون ر درست کنید . حتما شب بخواببید و مدت خوابتون کم تر از 8 ساعت نباشه
انتی اکسیدان مصرف کنید ، که درچای سبز فراوان هست .
پوستتون رو مرطوب کنید همیشه
همیشه بعد از بیدار شدن اب به صورتتون بزنید
و در اخر از ماسک های خنک کننده مثل ماسک خیار استفاده کنین.

Mehran Mahmoodi

Registered User
لایک‌ها
350
سلام

من چند ماهی هستش که یه مشکلی دارم و گفتم توی محیط عمومی بپرسم شاید بقیه هم همین مشکل رو داشته باشن.....من چند ماه پیش داشتم کشاله ی پام رو با تیغ تمیز و پاکسازی می کردم (هر هفته می کنم) بهد از 2 هفته متوجه شدم در اون قسمتی که تیغ انداخته بودم یه جوری شده انگار یه غده در اومده که فشارش میدادم ازش چرک میزد بیرون و اندازش هم طولش 2 3 سانت و عرض هم 1 سانت کمتر است ....خلاصه گفتم بهش دست نزنم شاید درست بشه و اما بعد از 3 4 ماه هنوز همونه و هی کوچیک و بزرگ میشه....2 تا از دوستانم گفتن مو برگشته و رفته توی بدن و اینجوری شده....یکی دیگه از دوستانم هم گفت فیستوله که من شنیده بودم فیستول نزدیک مقعد ایجاد میشه . حالا نمیدونم دیگه اما همون 2 3 نفر گفتن باید جراحی کنی و این واقعا منو ترسوند و اعصاب منو بهم ریخته ...دوستان کسی مشکل بنده رو میدونه ؟ راه حلی چیزی ؟

barool

Registered User
لایک‌ها
2,864
سلام

من چند ماهی هستش که یه مشکلی دارم و گفتم توی محیط عمومی بپرسم شاید بقیه هم همین مشکل رو داشته باشن.....من چند ماه پیش داشتم کشاله ی پام رو با تیغ تمیز و پاکسازی می کردم (هر هفته می کنم) بهد از 2 هفته متوجه شدم در اون قسمتی که تیغ انداخته بودم یه جوری شده انگار یه غده در اومده که فشارش میدادم ازش چرک میزد بیرون و اندازش هم طولش 2 3 سانت و عرض هم 1 سانت کمتر است ....خلاصه گفتم بهش دست نزنم شاید درست بشه و اما بعد از 3 4 ماه هنوز همونه و هی کوچیک و بزرگ میشه....2 تا از دوستانم گفتن مو برگشته و رفته توی بدن و اینجوری شده....یکی دیگه از دوستانم هم گفت فیستوله که من شنیده بودم فیستول نزدیک مقعد ایجاد میشه . حالا نمیدونم دیگه اما همون 2 3 نفر گفتن باید جراحی کنی و این واقعا منو ترسوند و اعصاب منو بهم ریخته ...دوستان کسی مشکل بنده رو میدونه ؟ راه حلی چیزی ؟
سلام بر شما
خلاصه میگم بهتون
دست به این غده مبارک نزنین و زیارتش نکنین اصلا .
هر روز با اب گرم و صابون بشورینش
از تیغ یک بار مصرف استفاده کنین برای این کار
از صابون تری کلرو کروان استفاده کنین.
مشکلی نیست به نظر من اما باید دیدش این غده رو . شما این کارا رو کن خوب میشی 99%

shak

Registered User
لایک‌ها
521
یک غده ی مبارک هم مدتیه بالای سر بنده جا خوش کرده. بعد از مدتی جستجو در گوگل به این نتیجه رسیدم که اگر به پزشک مراجعه کنم دوباره بعد از مدتی غده بر خواهد گشت. راه کار چیه که دست از سر کچل من برداره؟

عرفان 13

Registered User
لایک‌ها
3,494
سلام .کمک !
سرم خیلی میخاره . اگر هر روز حمام کنم بازم همینطوریه . به پزشک پوست و مو مراجعه کردم میگه آلرژی داری هزارتا چیز لیست کرده میگه اینارو نخور از اون ورم بهم ستیریزین داده که میخورم تو روزم منگ میشم . چیکار کنم ? خسته شدم .
راستی وقتی میخارونم پوسته میده . ریزش مو هم دارم . یه شامپویی یا دارویی هست دوای کلم باشه ?

فرستاده شده از LG-P713ِ من با Tapatalk

alireza771

همکار بازنشسته
لایک‌ها
2,869
آقا من سریع گشنم میشه و هرچی غذا میخورم سیر نمیشم. قند هم ندارم. دلیلش چی میتونه باشه؟

اگه همه آزمایشاتت سالمه و مشکلی نداری احتمالا ترشح هورمون Ghrelin در شما بالاست و مشکل مهمی نیس. بازم میگم به شرطی که همه آزمایشات دیگه ات نرمال باشه

alireza771

همکار بازنشسته
لایک‌ها
2,869
سلام .کمک !
سرم خیلی میخاره . اگر هر روز حمام کنم بازم همینطوریه . به پزشک پوست و مو مراجعه کردم میگه آلرژی داری هزارتا چیز لیست کرده میگه اینارو نخور از اون ورم بهم ستیریزین داده که میخورم تو روزم منگ میشم . چیکار کنم ? خسته شدم .
راستی وقتی میخارونم پوسته میده . ریزش مو هم دارم . یه شامپویی یا دارویی هست دوای کلم باشه ?

فرستاده شده از LG-P713ِ من با Tapatalk

اولا باید معاینه بشه . اما از اونجا که پوسته ریزی هم دارید همراه با خارش احتمالا قارچی هست . شامپوی نیزورال بخرید برای موهای سرتون . شامپو Nizoral
به همین شکل نوشته میشه

بالا