• پایان فعالیت بخشهای انجمن: امکان ایجاد موضوع یا نوشته جدید برای عموم کاربران غیرفعال شده است

پرسش و پاسخ پزشكي

alireza771

همکار بازنشسته
لایک‌ها
2,869
یک غده ی مبارک هم مدتیه بالای سر بنده جا خوش کرده. بعد از مدتی جستجو در گوگل به این نتیجه رسیدم که اگر به پزشک مراجعه کنم دوباره بعد از مدتی غده بر خواهد گشت. راه کار چیه که دست از سر کچل من برداره؟

ببینید دوست من اون غده ای که رو سرتون هست شکلش چجوریه ؟ اگه نمی تونید توصیف کنید راهنمایی می کنم آیا کیست پیلار هست ؟
کیست پیلار به این شکله :
C0029582-Sebaceous_cyst_on_the_scalp-SPL.jpg

alireza771

همکار بازنشسته
لایک‌ها
2,869
سلام

من چند ماهی هستش که یه مشکلی دارم و گفتم توی محیط عمومی بپرسم شاید بقیه هم همین مشکل رو داشته باشن.....من چند ماه پیش داشتم کشاله ی پام رو با تیغ تمیز و پاکسازی می کردم (هر هفته می کنم) بهد از 2 هفته متوجه شدم در اون قسمتی که تیغ انداخته بودم یه جوری شده انگار یه غده در اومده که فشارش میدادم ازش چرک میزد بیرون و اندازش هم طولش 2 3 سانت و عرض هم 1 سانت کمتر است ....خلاصه گفتم بهش دست نزنم شاید درست بشه و اما بعد از 3 4 ماه هنوز همونه و هی کوچیک و بزرگ میشه....2 تا از دوستانم گفتن مو برگشته و رفته توی بدن و اینجوری شده....یکی دیگه از دوستانم هم گفت فیستوله که من شنیده بودم فیستول نزدیک مقعد ایجاد میشه . حالا نمیدونم دیگه اما همون 2 3 نفر گفتن باید جراحی کنی و این واقعا منو ترسوند و اعصاب منو بهم ریخته ...دوستان کسی مشکل بنده رو میدونه ؟ راه حلی چیزی ؟
باید شکلش رو ببینم و معاینه بشه اما توصیفی که کردید بیشتر به آبسه پوستی میخوره .
آبسه بزرگتر از 2 سانتی متر رو باید درناژ ( تخلیه کامل کرد ) و اگر بافت اطرافش سلولیت داشت توصیه به مصرف آنتی بیوتیک هم میشه
اما اگر آبسه کوچکتر از دو سانتی متر هست درناژ نیاز نیست و باید آنتی بیوتیک مصرف کنید
ضمنا اگر با توجه به شرایط بالا نیاز به مصرف آنتی بیوتیک بود آنتی بیوتیک موضعی توصیه نمیشه . باید آنتی بیوتیک سیستمیک ( خوراکی ) مصرف بشه . پماذهای آنتی بیوتیکی موثر نیست در درمانش

shak

Registered User
لایک‌ها
521
ببینید دوست من اون غده ای که رو سرتون هست شکلش چجوریه ؟ اگه نمی تونید توصیف کنید راهنمایی می کنم آیا کیست پیلار هست ؟
کیست پیلار به این شکله :
C0029582-Sebaceous_cyst_on_the_scalp-SPL.jpg
ممنون از پاسختون
بله ظاهرش مثل همين عكسيه كه گذاشتيد. اول كوچيك بود ولي الان بزرگ شده ، درد نداره و خيلي سفته.البته يكي هم پشت سرمه كه كوچكتره ولي اون حركت ميكنه و به سفتي ايني كه بالاي سرمه نيست.

Mehran Mahmoodi

Registered User
لایک‌ها
350
باید شکلش رو ببینم و معاینه بشه اما توصیفی که کردید بیشتر به آبسه پوستی میخوره .
آبسه بزرگتر از 2 سانتی متر رو باید درناژ ( تخلیه کامل کرد ) و اگر بافت اطرافش سلولیت داشت توصیه به مصرف آنتی بیوتیک هم میشه
اما اگر آبسه کوچکتر از دو سانتی متر هست درناژ نیاز نیست و باید آنتی بیوتیک مصرف کنید
ضمنا اگر با توجه به شرایط بالا نیاز به مصرف آنتی بیوتیک بود آنتی بیوتیک موضعی توصیه نمیشه . باید آنتی بیوتیک سیستمیک ( خوراکی ) مصرف بشه . پماذهای آنتی بیوتیکی موثر نیست در درمانش
مرسی از جوابتون . اما هی کوچیک و بزرگ میشه . خیلی ببخشید اما شورت جوری باشه که تنگ باشه و به کشاله فشار بیاره یزرگ میشه اما اگه بهش دست نزنم کوچیک میشه خیلی اما باز حسش می کنم دست می زنم .
میخوام برم دکتر اما بد جاییه و اگه بگه عمل باید بشه خیلی دردسر باید بکشم به خاطر جاش . نمیگم این کار رو میخوام بکنم اما کنجکاوم بدونم یکی تادیده بگیره چی میشه ؟ چون یکی از دوستانم هم که مکرر مو های پاش رو تیغ می زنه یه غده اما خیلی بزرگتر و سربسته روی ساق پاش داره که 1 2 سال هست اونجاست و میگه درد می کنه . پس این مو های بدن رو با چی باید زد که اینجوری بیچارمون نکنه....

shak

Registered User
لایک‌ها
521
مرسی از جوابتون . اما هی کوچیک و بزرگ میشه . خیلی ببخشید اما شورت جوری باشه که تنگ باشه و به کشاله فشار بیاره یزرگ میشه اما اگه بهش دست نزنم کوچیک میشه خیلی اما باز حسش می کنم دست می زنم .
میخوام برم دکتر اما بد جاییه و اگه بگه عمل باید بشه خیلی دردسر باید بکشم به خاطر جاش . نمیگم این کار رو میخوام بکنم اما کنجکاوم بدونم یکی تادیده بگیره چی میشه ؟ چون یکی از دوستانم هم که مکرر مو های پاش رو تیغ می زنه یه غده اما خیلی بزرگتر و سربسته روی ساق پاش داره که 1 2 سال هست اونجاست و میگه درد می کنه . پس این مو های بدن رو با چی باید زد که اینجوری بیچارمون نکنه....
فكر نكنم تيغ زدن موي بدن ارتباط مستقيمي با غده داشته باشه چون خيلي از بدنسازها رو ميشناسم كه سالهاست با تيغ موهاي بدنشون رو ميزنن ، اگه اينطوري بود پس بايد بدنشون پر غده ميشد. حدس ميزنم هم دوستتون و هم شما غده هاي خيلي كوچيك داشتيد و چون تيغ زدن كمي به غده فشار آورده اون فشار باعث رشد بيشترش شده. البته بايد پزشكها نظر بدن .

alireza771

همکار بازنشسته
لایک‌ها
2,869

عمل نیاز نداره، درناژ سوزنی انجام میدن اگر قابل تخلیه باشه، چون ندیدم نمیتونم دقیق نظر بدم. ببینید با تیغ زدن اگر خراش ایجاد بشه شما اسیبهای ریز رو پوست ایجاد میکنید. بعد اگر تیغ الوده باشه، میکروبها از طریق خراشهای ایجاد شده وارد پوست میشنو ابسه تشکیل میدن
گاهی اوقات عفونت و التهاب ریشه مو هم باعثش میشه که بهش میگن فولیکولیت
اگر تبدیل به جوش چرکی بشه بهش میگن فرونکل و اگر چند تا فرونکل با هم جمع بشن میشه کاربانکل
اسمایی که گفتمو تو گوگل سرچ کنید عکساش میاد

فكر نكنم تيغ زدن موي بدن ارتباط مستقيمي با غده داشته باشه چون خيلي از بدنسازها رو ميشناسم كه سالهاست با تيغ موهاي بدنشون رو ميزنن ، اگه اينطوري بود پس بايد بدنشون پر غده ميشد. حدس ميزنم هم دوستتون و هم شما غده هاي خيلي كوچيك داشتيد و چون تيغ زدن كمي به غده فشار آورده اون فشار باعث رشد بيشترش شده. البته بايد پزشكها نظر بدن .

غده منظور تومور نیس. اکثرا افراد به برجستگی ها میگن غده
زیاد خودتونو درگیر لغات نکنید :) مهم اینه که منظور ایشون رسید به ما

alireza771

همکار بازنشسته
لایک‌ها
2,869
ممنون از پاسختون
بله ظاهرش مثل همين عكسيه كه گذاشتيد. اول كوچيك بود ولي الان بزرگ شده ، درد نداره و خيلي سفته.البته يكي هم پشت سرمه كه كوچكتره ولي اون حركت ميكنه و به سفتي ايني كه بالاي سرمه نيست.

احتمالا همین کیست پیلار هست
البته معاینه برای تشخیص صد در صد لازمه
اونی که نرمه و متحرکه بهش میگن لیپوم که تجمع چربیه
کیست پیلار هم از جنس کراتین و سفت هست و البته متحرکه
میگم متحرک نه اینکه بلغزه ها یعنی میشه با انگشتا بگیریش چند میل اینور اونورش کنی
به هر حال از هر کدوم که باشن خوش خیمن و درمانشون برداشتن توسط جراحه

alireza9401

Registered User
لایک‌ها
331
دیروز شدید زمین خوردم.
و دستمو نمیتونم به چپ و راست حرکت بدم.وقتی چپ و راست حرکت میدم.درد شدیدی داره انگار رگ دست کشیده میشه.
رگ به رگ شده شاید.
برای بهتر شدن چه کاری میشه کرد؟
@alireza771

behzad00

Registered User
لایک‌ها
1,110

alireza771

همکار بازنشسته
لایک‌ها
2,869
دیروز شدید زمین خوردم.
و دستمو نمیتونم به چپ و راست حرکت بدم.وقتی چپ و راست حرکت میدم.درد شدیدی داره انگار رگ دست کشیده میشه.
رگ به رگ شده شاید.
برای بهتر شدن چه کاری میشه کرد؟
@alireza771

سلام عزیزم. عکس گرفتی از دستت که آسیب ندیده باشه ؟
فعلا دستتو ببند به گردنت حرکتش نده اصلا فشارم بهش نیار
قسمتی که درد داره اگه ورم کرده روش یخ بزار
داروخانه نزدیکتون هست برو کپسول ایندومتاسین 25 میلی گرمی بخر و یه دونه هر 8 ساعت بخور اگه بهتر نشد حتما برو عکس بگیر

عرفان 13

Registered User
لایک‌ها
3,494
سلام .
قلبم درد میکنه . به سینم فشار میاد . نفسم به سختی بالا میاد . یه هفتست روزی یه بار اینجوری میشم . بازو سمت چپم درد میکنه .
یه بارم اینجوری شدم رفتم متخصص بهم کلرودیازپوکساید داد . گفت باید اکو ام بدی . قلبت صدای اضافه داره . ولی هنوز اکو ندادم . با توجه به اینکه سابقه دارم خطرناکه یا نه ؟ بازم به دکتر مراجعه کنم یا همون دیاز پوکسایدو بخورم دوباره خوب میشه ؟با تشکر
rose.gif

alireza771

همکار بازنشسته
لایک‌ها
2,869
سلام .
قلبم درد میکنه . به سینم فشار میاد . نفسم به سختی بالا میاد . یه هفتست روزی یه بار اینجوری میشم . بازو سمت چپم درد میکنه .
یه بارم اینجوری شدم رفتم متخصص بهم کلرودیازپوکساید داد . گفت باید اکو ام بدی . قلبت صدای اضافه داره . ولی هنوز اکو ندادم . با توجه به اینکه سابقه دارم خطرناکه یا نه ؟ بازم به دکتر مراجعه کنم یا همون دیاز پوکسایدو بخورم دوباره خوب میشه ؟با تشکر
rose.gif

صدای اضافه قلب به علت اختلالات دریچه ای قلبه
پس اکو بدید و بعدش با جواب اکو به پزشک قلب مراجعه کنید

me-pc

Registered User
لایک‌ها
360
سلام دوستان

بنده حدود 7ماهه که عمل رباط صلیبی انجام دادم... در فعالیتهای ورزشی مشکلی نداشتم تا اینکه دیروز پام خالی کرد و الان یه مختصر درد و یکم ورم دارم...

الان تقریبا حس 2ماه بعد از عمل رو دارم!

میخواستم بدونم دوستانی که عمل کردن یه همچین مشکلی بعد عمل براشون پیش اومده و چی شده؟!

seminar

Registered User
لایک‌ها
44
با سلام

خیلی وقتی روی پوست صورتم چند جوش قرمز در 2طرف نزدیکه استخون فک پایین هستش
نمدونم دقیقا اسمشونو چی میگن!!!
ریش صورتم که هر چه قدر بلند تر بشه این جوش های قرمز رنگ هم بزرگتر میشن
مجبورم 2-3روز درمیون ریشام رو با ماشین کوتاه کنم...
علت و راه درمانش چیه؟؟؟؟
ممنون

Fereydoon74

Registered User
لایک‌ها
747
سلام
چند هفته پیش از دیوار نزدیک به سه متر پریدم و کمرم درد گرفت.
الان بعد از دو سه هفته استراحت مطلق و 10 جلسه فیزیوتراپی رفتن باز هم کمر درد میکنه و یکم که راه میرم پاشنه پام درد میگیره. رو صندلی هم نمیتونم بشینم.
عکس هم گرفتم دکتر گفت مشکل استخوانی نداره احتمالا بافت آسیب دیده.
واسه رفع درد کمر و پاشنه پا چه توصیه ای دارین؟

H_128

Registered User
لایک‌ها
210
سلام

من امروز صبح دو بار (قبل و بعد از صبحانه) آخرای ادرار چند قطره خون رقیق دفع کردم. درد هم ندارم، تا الآن هم خوب شده دیگه خونی ندیدم.

حالا بنظرتون نیازی هست برم دکتر؟

من دیشب جایی بودم برای چند ساعتی به دستشویی دسترسی نداشتم، بخاطر همین به مثانه ام فشار اومد.
دیشب با همون مثانه پُر چند تا شنا سوئدی با فشار هم رفتم.
احتمال داره بخاطر فشار به مثانه بوده باشه؟؟

ممنون

dreamypixy

کاربر فعال بخش فوتبال
کاربر فعال
لایک‌ها
12,610
سلام

من امروز صبح دو بار (قبل و بعد از صبحانه) آخرای ادرار چند قطره خون رقیق دفع کردم. درد هم ندارم، تا الآن هم خوب شده دیگه خونی ندیدم.

حالا بنظرتون نیازی هست برم دکتر؟

من دیشب جایی بودم برای چند ساعتی به دستشویی دسترسی نداشتم، بخاطر همین به مثانه ام فشار اومد.
دیشب با همون مثانه پُر چند تا شنا سوئدی با فشار هم رفتم.
احتمال داره بخاطر فشار به مثانه بوده باشه؟؟

ممنون
پیشنهاد من اینه که بری آزمایشگاه و یک آزمایش ادرار بدی. فکر نکنم نیاز به نسخه پزشک باشه و بصورت آزاد واست انجام میدن که هزینه زیادی نداره. بگو میخوام آزمایش آنالیز ادرار بدم یعنی U/A، که ببینی واقعا توی ادرارت خون هست یا نه.

Last edited:

H_128

Registered User
لایک‌ها
210
پیشنهاد من اینه که بری آزمایشگاه و یک آزمایش ادرار بدی. فکر نکنم نیاز به نسخه پزشک باشه و بصورت آزاد واست انجام میدن که هزینه زیادی نداره. بگو میخوام آزمایش آنالیز ادرار بدم یعنی U/A، که ببینی واقعا توی ادرارت خون هست یا نه.
ممنون
ببخشید استبراء هم میتونه دلیلش باشه؟؟ مثلاً با فشار زیادی انجام بشه و باعث دفع خون بشه؟

dreamypixy

کاربر فعال بخش فوتبال
کاربر فعال
لایک‌ها
12,610
ممنون
ببخشید استبراء هم میتونه دلیلش باشه؟؟ مثلاً با فشار زیادی انجام بشه و باعث دفع خون بشه؟
ببینید دوست عزیز دلیلش فعلا مهم نیست. مهم اینه که واقعا هنوز دفع خون دارید یا نه. اول آزمایش بدید و بعد بر اساس جواب آزمایش دنبال دلیل باشید. مهم اینه شما بدونین هماچوری یا همون دفع خون در ادرار دارید یا نه. استبرا بطور معمولی نباید باعث تروما و آسیب مجرا بشه!

H_128

Registered User
لایک‌ها
210
سلام

ببخشید دوستان این طبیعی ـه که چند قطره آخر ادرار باید با کمی فشار تخلیه بشه؟؟

بالا