• پایان فعالیت بخشهای انجمن: امکان ایجاد موضوع یا نوشته جدید برای عموم کاربران غیرفعال شده است

پرینتر و اسکنر

Persiastore

کاربر فعال تجارت آنلاین
کاربر فعال
لایک‌ها
212
مبارک باشه.
هر کی واسه خودش یه قیمت میده. من تانک رو 100 گرفتم همون موقع 120 هم میگفتند. هفته بعد شد80.
تانک ها و کلا اینجور جنسها که وارد ایران میشوند جزو کم کیفیت ترین و ارزانترین نوع خودشون به حساب میان. یعنی چیزی نیست که کسی بخاد تقلبیش رو بزنه.
تو r270 علاوه بر چیزهایی که شما گفتی یه بسته 15 تایی(یا20 تایی) ورق عکس 18*13 بود.
ممنون از جوابت
حالا به جز اینکه که نباید تانک بدون جوهر کار کنه مورد دیگه ای هستش که باید رعایت کنم که مثل مال شما و سایر دوستان خراب نشه ؟
فشار زیاد خرابش نمیکنه
کلا نیاز به تعویض هد و کارتریج بعد از تعداد خاص هست ؟

actros

کاربر قدیمی پرشین تولز
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
3,474
ممنون از جوابت
حالا به جز اینکه که نباید تانک بدون جوهر کار کنه مورد دیگه ای هستش که باید رعایت کنم که مثل مال شما و سایر دوستان خراب نشه ؟
فشار زیاد خرابش نمیکنه
کلا نیاز به تعویض هد و کارتریج بعد از تعداد خاص هست ؟

از همه مهمتر همون کارکرد بدون جوهر هده.
جوهر خوب هم توش بریز.
حد اقل هفته ای یکبار روشن و خاموشش کن.
از کاغذ کثیف و گرد وخاکی هم به هیچ وجه استفاده نکن.

یه مساله هم اینکه پرینترهای اپسون بعد از یه تعداد مشخصی چاپ پرینتر ارور میده که باید ببری سرویس.(فکر کنم 20000 تا یا کمتر)
دردش یه برنامه است که کانتر پرینتر رو صفر میکنه.(میر داره من مال R270 رو ازش خریدم و گذاشتم اینجا) اگه برنامه رو نداشته باشی باید پرینترت روببری پیش مغازه دار تا اونم بسته به انصافش ازت پول میگیره.
توجه داشته باش کا هز بار هد کلین 100 تا کانتر میندازه. پس سعی کن زیاد کارت بهش نیفته (اگه جوهرت پر باشه و تو لوله ها هوا نیفته به جز مواردی که خود پرینتر هد کلین میکنه نیازی بهش نخواهی داشت)

Persiastore

کاربر فعال تجارت آنلاین
کاربر فعال
لایک‌ها
212
از همه مهمتر همون کارکرد بدون جوهر هده.
جوهر خوب هم توش بریز.
حد اقل هفته ای یکبار روشن و خاموشش کن.
از کاغذ کثیف و گرد وخاکی هم به هیچ وجه استفاده نکن.

یه مساله هم اینکه پرینترهای اپسون بعد از یه تعداد مشخصی چاپ پرینتر ارور میده که باید ببری سرویس.(فکر کنم 20000 تا یا کمتر)
دردش یه برنامه است که کانتر پرینتر رو صفر میکنه.(میر داره من مال R270 رو ازش خریدم و گذاشتم اینجا) اگه برنامه رو نداشته باشی باید پرینترت روببری پیش مغازه دار تا اونم بسته به انصافش ازت پول میگیره.
توجه داشته باش کا هز بار هد کلین 100 تا کانتر میندازه. پس سعی کن زیاد کارت بهش نیفته (اگه جوهرت پر باشه و تو لوله ها هوا نیفته به جز مواردی که خود پرینتر هد کلین میکنه نیازی بهش نخواهی داشت)

ببخشید که زیاد سوال میکنم
ولی یه سوال خیلی ابتدایی هد کلین چیه ؟
دوم اصلا چطوری باید اینکار رو کرد اون دو تا دکمه که روی پرینتر هستند و شکل قطره و کارتریج روش هست انجام میدن
بعد موقعی که خریدم میر گفتش که هر چند تا میزنی ارور میده که باید کارتریج رو عوض کنی که در اون موقع باید یه دکمه سفید روی کارتریج ها رو بزنم تا درست بشه مال شما هم اینو داشت یه بار هم با زدن اون دکمه حل نشد و به گفته خوده میر کارتریج ها رو درآوردم و جا زدم درست شد

اون برنامه رو دارید ؟ قبلا لینک رو دیده بودم ولی نمی دونم کدوم صفحه هست اگر لینک رو لطف کنید ممنون میشم
ولی برای من خیلی سخته از کرج ببرمش تهران - خدا کنه کارش به اونجاها نکشه

مهرزاد

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
سلام یه مشکل من از برنامه خود اچ پی برای پرینت استفاده میکنم ولی هر چی پرینت میکنم یکم پرنگ تر از چیزی که توی مانیتور میبینم و یه چیز دیگه توی برنامه اندازه a4 نداره برای چاپ a4 باید چه گزینه ای انتخاب کرد

actros

کاربر قدیمی پرشین تولز
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
3,474
ببخشید که زیاد سوال میکنم
ولی یه سوال خیلی ابتدایی هد کلین چیه ؟
دوم اصلا چطوری باید اینکار رو کرد اون دو تا دکمه که روی پرینتر هستند و شکل قطره و کارتریج روش هست انجام میدن
بعد موقعی که خریدم میر گفتش که هر چند تا میزنی ارور میده که باید کارتریج رو عوض کنی که در اون موقع باید یه دکمه سفید روی کارتریج ها رو بزنم تا درست بشه مال شما هم اینو داشت یه بار هم با زدن اون دکمه حل نشد و به گفته خوده میر کارتریج ها رو درآوردم و جا زدم درست شد

اون برنامه رو دارید ؟ قبلا لینک رو دیده بودم ولی نمی دونم کدوم صفحه هست اگر لینک رو لطف کنید ممنون میشم
ولی برای من خیلی سخته از کرج ببرمش تهران - خدا کنه کارش به اونجاها نکشه

وقتی میخای پرینت بگیری برو رو تب سومی یعنی "maimntenance" گزینه سوم هد کلینه.
روش کلیک میکنی و start رو میزنی.
برنامه ای که گذاشته بودم مخصوص r270 بود و به r290 نمیخوره.
کافیه adjustment program r290 رو گوگل کنی.
لینک زیر رو امتحان کن ببین برنامه اش کار میکنه یا نه:
http://www.mediafire.com/?hzxbdhkzxv9
یا این لینک:
http://inkjetprinterhelp.us/epsonSSC.html

سلام یه مشکل من از برنامه خود اچ پی برای پرینت استفاده میکنم ولی هر چی پرینت میکنم یکم پرنگ تر از چیزی که توی مانیتور میبینم و یه چیز دیگه توی برنامه اندازه a4 نداره برای چاپ a4 باید چه گزینه ای انتخاب کرد

اگه مانیتورت crt یه تقریبا عادیه. چون مانیتورهای لامپی عکس رو کمرنگتر از اونی که هست نشون میدن.
a4 تا حالا ندیدم نباشه. (معمولا رو letter که باید بیاریش رو a4 ) یه اسکرین شات بگذار ببینم.

Last edited:

hamed-pc

Registered User
لایک‌ها
2
سلام
من یکی از دوستانم یک عدد پرینتر 3 کاره اپسون مدل cx3700 بهم داده به گفته خودش 10 ماهه که بدون استفاده مونده و کارتریجهاش رو هم در آورده و نمیدونه که کجاست و گمش کرده . از قرار اینکه شنیده بودم که در صورتی که به مدت طولانی استفاده نشه مسیرهای جوهر در هد خشگ میشه . بازش کردم وهد رو در آوردم . وقی که به زیر هد دستم رو کشیدم دستم جوهری شد. تصمیم گرفتم که از سمتی که جوهر وارد میشه توسط آب داغ و با سرنج آب رو بفرستم داخل تا ببینم از زیر هد به بیرون پاشیده میشه یانه . و دیدم که آب به همراه رنگ از زیر هد با فشار پاشیده میشه.
آیا اگر کارتریجهاش رو بخرم این پرینتر به کار می افته و درست میشه . یا نه؟
قیمت کارتریجهاش الان تو بازار چنده؟
ممنونم

actros

کاربر قدیمی پرشین تولز
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
3,474
سلام
من یکی از دوستانم یک عدد پرینتر 3 کاره اپسون مدل cx3700 بهم داده به گفته خودش 10 ماهه که بدون استفاده مونده و کارتریجهاش رو هم در آورده و نمیدونه که کجاست و گمش کرده . از قرار اینکه شنیده بودم که در صورتی که به مدت طولانی استفاده نشه مسیرهای جوهر در هد خشگ میشه . بازش کردم وهد رو در آوردم . وقی که به زیر هد دستم رو کشیدم دستم جوهری شد. تصمیم گرفتم که از سمتی که جوهر وارد میشه توسط آب داغ و با سرنج آب رو بفرستم داخل تا ببینم از زیر هد به بیرون پاشیده میشه یانه . و دیدم که آب به همراه رنگ از زیر هد با فشار پاشیده میشه.
آیا اگر کارتریجهاش رو بخرم این پرینتر به کار می افته و درست میشه . یا نه؟
قیمت کارتریجهاش الان تو بازار چنده؟
ممنونم

باهاش پرین بگیری ببین درست میزنه.
هدهای اپسون سخت پیدا میشه.
من بودم سزاغ دست 2 نمی رفتم.

Sarmaee

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
21
در مورد اسکنر بین Hp g3010 و اپسون V200 و کنون4400F کدام را پیشنهاد می کنید؟ مشخصات مشابهی دارند ولی اچ پی حدود ۱۲ تومان از کنون و ۲۰ تومان از اپسون ارزان تر است.

actros

کاربر قدیمی پرشین تولز
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
3,474
آخه وقتی کارتریج نداره که پرینت نمیگیره!!! ارور میده

پس بیخیالش شو.
مطمئن باش هدش مرخصه.

در مورد اسکنر بین Hp g3010 و اپسون V200 و کنون4400F کدام را پیشنهاد می کنید؟ مشخصات مشابهی دارند ولی اچ پی حدود ۱۲ تومان از کنون و ۲۰ تومان از اپسون ارزان تر است.

من اچ پی دارم و کوچکترین مشکلی باهاش ندارم عالی و بدون مشکل.
نگاتیوها رو هم عالی اسکن میکنه.

Sarmaee

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
21
من اچ پی دارم و کوچکترین مشکلی باهاش ندارم عالی و بدون مشکل.
نگاتیوها رو هم عالی اسکن میکنه.
ممنون.
تجربه ای از کیفیت کار دو مدل دیگر در مقایسه با اچ پی ندارید؟

Persiastore

کاربر فعال تجارت آنلاین
کاربر فعال
لایک‌ها
212
تانک رنگ مشکی کم شده بود و چند روز پیش رفتم و یک 100 میل وکس گرفتم اول رفتم پیش میر نداشت بعد از مهرگان خریدم و ریختم داخلش
بعد از دو روز که رنگ خود تانک تموم شد و به رنگ جدید رسیده حالا رنگ سیاه در عکس خط میندازه و اصلا کیفیت سابق رو نداره وقتی چند تا پشت سر هم میزنم دیگه خطها خیلی زیاد میشه
وقتی میزنم تست هد کلین میبینم که رنگ مشکی میخواد یک هد کلین میزارم یکی خوب میزنه باز بعدی ها رو خط میندازه - و تست هد میزنم مبینم باز سیاه میخواد
حالا فکر میکنم رنگ وکس اصل نباشه - با اینکه چند تا مغازه و گشتم بعد خریدم ولی اصلا به این مغازه ای ها اعتماد نیست
حالا من باید چیکار کنم ؟:(

actros

کاربر قدیمی پرشین تولز
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
3,474
تانک رنگ مشکی کم شده بود و چند روز پیش رفتم و یک 100 میل وکس گرفتم اول رفتم پیش میر نداشت بعد از مهرگان خریدم و ریختم داخلش
بعد از دو روز که رنگ خود تانک تموم شد و به رنگ جدید رسیده حالا رنگ سیاه در عکس خط میندازه و اصلا کیفیت سابق رو نداره وقتی چند تا پشت سر هم میزنم دیگه خطها خیلی زیاد میشه
وقتی میزنم تست هد کلین میبینم که رنگ مشکی میخواد یک هد کلین میزارم یکی خوب میزنه باز بعدی ها رو خط میندازه - و تست هد میزنم مبینم باز سیاه میخواد
حالا فکر میکنم رنگ وکس اصل نباشه - با اینکه چند تا مغازه و گشتم بعد خریدم ولی اصلا به این مغازه ای ها اعتماد نیست
حالا من باید چیکار کنم ؟:(

والا نمیدونم چی بگم مال من از همون اول مشکیش ایراد داشت (هد فابریکش خط می انداخت.)
ولی به مرور بهتر شد و تو چاپ عکس اصلا نشون نمیداد.حالا نمی دونم مال شما چه مشکلی پیدا کرده.
بعید میدونم از جوهر باشه. یه 6-5 بار هد کلین کن پشت هم ببین جواب میگیری.

Pooriaf

Registered User
لایک‌ها
0
سلام!

میشه یک پرینتر خوب واسه کار توی خونه در حدود 100 تومن پیشنهاد بدید؟!
رنگی یا لیزری بودنش فرقی نمیکنه!
یه چیز خوب باشه

actros

کاربر قدیمی پرشین تولز
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
3,474
سلام!

میشه یک پرینتر خوب واسه کار توی خونه در حدود 100 تومن پیشنهاد بدید؟!
رنگی یا لیزری بودنش فرقی نمیکنه!
یه چیز خوب باشه

اچ پی 5063.
حوالی 70 قیمتشه. چیز خوبیه.

Persiastore

کاربر فعال تجارت آنلاین
کاربر فعال
لایک‌ها
212
والا نمیدونم چی بگم مال من از همون اول مشکیش ایراد داشت (هد فابریکش خط می انداخت.)
ولی به مرور بهتر شد و تو چاپ عکس اصلا نشون نمیداد.حالا نمی دونم مال شما چه مشکلی پیدا کرده.
بعید میدونم از جوهر باشه. یه 6-5 بار هد کلین کن پشت هم ببین جواب میگیری.

ممنون
نه همون اشکال از جوهر بود روش ننوشته بود اپسون
جوهر رو عوض کردم درست شد

behnam_2000

Registered User
لایک‌ها
2,016
یک پرینتر خوب تا قیمت 150 تومان معرفی کنید

که مشکل پیدا کردن کارتریج و قیمت آن را نداشته باشد

در ثانی پیشنهاد می کنید که دارای قابلیت اسکن کردن هم باشد یا نه ؟

davood3d

Registered User
لایک‌ها
49
من توی این چند صفحه دیدم برای قیمت 70-80 تومن HP Scanjet G2710 رو توصیه کردید. می خواستم ببینیم تفاوت رزولوشن که با G3010 داره توی اسکن نگاتیو خیلی اثر داره؟و کلا ارزش 20-30 تومن بیشترو داره؟

برای عکس معمولی (نگاتیو نه) با رزلوشن 1200 اسکن کردم دیدم خوبه برای من.

بالا