• پایان فعالیت بخشهای انجمن: امکان ایجاد موضوع یا نوشته جدید برای عموم کاربران غیرفعال شده است

پرینتر و اسکنر

actros

کاربر قدیمی پرشین تولز
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
3,474
سلام دوستان
من یک پرینتر hp 5363 و چند تا سوال دارم
1. شماره کارتریج رنگی اون 41 و مشکی اون 40 هست میشه شارژ کرد
2. روی بسته اون نوشته 170 تا برگ میشه پرینت کرد ولی من 3 تا کاغذ a4 مخصوص عکس پرینت کردم از این کاغذ ها که توش شطرنجی یا کلافی ولی جوهر رنگی تا نصف مصرف شد پس جریان 170 تا کاغذ چی میشه این مصرف بخاطر کاغذ یا نرم افزار چون من روی عکس کلیک راست کردم و بعد پرینت
3. این امکان چاپ روی دی وی دی که داره باید کاغذ روی دی وی دی بچسبونم یا همینطوری چاپ میکنه

ببخشید زیاد حرف زدم خواهشا سوال 2 رو جواب بدین خیلی برام مهم دیدم اینقدر رنگ گرفت حالم گرفته شد

1-برو بازار بگو کیت شارژ 40 و 41 دارید؟
2-او مانیتور درست نشون نمیده.(زیاد خودت رو ناراحت نکن تازه اگه شارژ کنی دیگه همونم نشون ممیده.)
3-CD و DVD پرینتبل باید بگیری. خ کاگر جنوبی پائین تر از م انقلاب یه پاساژ هست که داره. مرکز کامپیوتر ولیعصر هم داره ولی گرونتره.(قیمتش بالای250 برای پک 50 تا میفته. تازه اگه 50 تا بفروشند)

سلام به همه دوستان. برای چاپ کاور dvd چه پرینتری توصیه می کنید؟ فقط برای مصرف شخصی می خوام البته.
یا اصلا کسی می شناسید که کاور آماده بفروشه؟ قیمتش چنده؟

چند تا در ماه میخای بزنی؟
R290 با تانک در میاد 230. اچ پی K550 هم اگه تانکش رو گیر یباری میشه 220. (که من اچ پی رو توصیه میکنم)

کاغذ A4 با کیفیت و قیمت مناسب برای چاپ عکس ، چی پیشنهاد می دین؟

انتخاب اول کاغذ های اچ پی. قیمتشون کمی بالاست ولی ارزشش رو داره.
Axon و اپسون هم خوبه.
فقط دور کونیکا رو خط بکش.

من شنیدم R290 رو نمیشه روش تانک نصب کرد. من از اون ماجرای R270 ، ظاهرا اپسون جوری طراحی کرده این مدل رو که به راحتی نمیشه روش تانک نصب کردو ارور میده بعدا --- R290 پرینتر هوشمندیه.

اشتباه شنیدی.
اتقاقا قبل از خودش تانکش تو ایران موجود بود.

مهرزاد

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
سلام خیلی ممنون که جواب دادین اگه برنامه درست نشون نمیده من چطوری بفهمم چقدر جوهر مونده تا تموم بشه
و تقریبا شما که واردین چند تا کاغذ a4 میشه پرینت بگیری

راستی اگه این شماره 40 و 41 شارژ نشه میشه شماره دیگه ای گرفت چند با میشه شارژ کرد و قیمت شارژ چقدر ببخشید یکم زیاد حرف زدم :blush:

actros

کاربر قدیمی پرشین تولز
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
3,474
سلام خیلی ممنون که جواب دادین اگه برنامه درست نشون نمیده من چطوری بفهمم چقدر جوهر مونده تا تموم بشه
و تقریبا شما که واردین چند تا کاغذ a4 میشه پرینت بگیری

راستی اگه این شماره 40 و 41 شارژ نشه میشه شماره دیگه ای گرفت چند با میشه شارژ کرد و قیمت شارژ چقدر ببخشید یکم زیاد حرف زدم :blush:

تموم شه رنگها رو خراب میگیره.(یه تست داره که تمام رنگها رو میزنه. اونجا مشخص میشه چه رنگیش تموم شده.)
نمی دونم مال شما چند میله ولی بالای 15 تا میگیره.
خیر فقط باید 40 و 41 بگیری.
هر چقدر خواستی حرف بزن و بپرس. این فروم برای همین کارها ساخته شده.

مهرزاد

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
هر کارتریج رنگی رو چند بار میشه شارژ کرد و روی پرینتر اچ پی میشه تانک بست

actros

کاربر قدیمی پرشین تولز
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
3,474
هر کارتریج رنگی رو چند بار میشه شارژ کرد و روی پرینتر اچ پی میشه تانک بست

من خودم تا 20 بار رو رفتم.
ولی چون قبل از شارژ ردن معمولا هد خالی ار میکنه دیگه اون کیفیت اولیه رو نداره. البته تو عکس زیاد معلوم نمیشه چون نقاط خیلی زیادند.
کلا کانتر خاصی نمیشه براش در نظر گرفت.
رو پرینترهای هد از کارتریج جدا مثل 1000- 1200 - K550 - K850 و امثالهم میشه بست ولی رو مال شما و نظلیرش نمیشه.

مهرزاد

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
مرس از جواب باز امیدار شدیم میشه شارژ کرد وگرنه بدبخت بودیم هی 40 تومن باید میدادیم برای رنگ .کلا اگه کارتریج فابریک رو بکنن دونه ای 5 هزار تومن یه دنیا رو خوشحال کردن نه:D

sargarmi

Registered User
لایک‌ها
0
انتخاب اول کاغذ های اچ پی. قیمتشون کمی بالاست ولی ارزشش رو داره.
Axon و اپسون هم خوبه.
فقط دور کونیکا رو خط بکش.
قیمت این ها چه حدودیه؟ (A4) چون مثل تانک احتمالاً کاغذ رو هم باید از تهران سفارش بدم ، کجا رو پیشنهاد می دید تماس بگیرم؟

tgeik

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
چند تا در ماه میخای بزنی؟
R290 با تانک در میاد 230. اچ پی K550 هم اگه تانکش رو گیر یباری میشه 220. (که من اچ پی رو توصیه میکنم)

کاملا برای مصرف شخصی می خوام. فوقش ماهی پنجاه صفحه.
اینا با تانک یا کارتریج تا چند صفحه پرینت می گیرن؟ هزینه شارژ کارتریج یا جوهر تانک چقدر می شه؟
نظرتون درباره HP1600 چیه؟ تو همین حدود قیمت در میاد، لیزری هم هست. ظاهرا تعداد بیشتری می تونه پرینت بگیره.

مهرزاد

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
بچه ها کسی توی این سایت هست که از کارتریج شماره 40 سیاه و 41 رنگی استفاده بکنه سوال دارم ازش

actros

کاربر قدیمی پرشین تولز
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
3,474
قیمت این ها چه حدودیه؟ (A4) چون مثل تانک احتمالاً کاغذ رو هم باید از تهران سفارش بدم ، کجا رو پیشنهاد می دید تماس بگیرم؟

برو سایت iranhp.ir ورقها رو زده.
ببین به شهرستان میفرستند.
من اچ پی A4 بسته 20 تایش رو 8500 می گرفتم.
Axon و epson هم رو 7500 می چرخند. ا

کاملا برای مصرف شخصی می خوام. فوقش ماهی پنجاه صفحه.
اینا با تانک یا کارتریج تا چند صفحه پرینت می گیرن؟ هزینه شارژ کارتریج یا جوهر تانک چقدر می شه؟
نظرتون درباره HP1600 چیه؟ تو همین حدود قیمت در میاد، لیزری هم هست. ظاهرا تعداد بیشتری می تونه پرینت بگیره.

من با تانک R270 نزدیک 600 تا کاور زدم.
اچ پی بیشتر از 1500 میزنه.
1600 خیلی عالیه. هزینه هر چاپ هر کاور (سوای کاغذ) حدودا 160 می افته. برای چاپ کاور با لیزری اکثرا از کاغذهای کوتد مخصوص ایزری(بهش کاغذ عروسکی میگن) بگیری که قیمتش یک چهرک کوتد جوهر افشانه. خ ظهیرالاسلام (نرسیده به بهارستان)مرکز کاغذ تهرانه.برای حتما پیدا میکنی.
1600 میگن 1000 تا میزنه ولی من به شخصه امتحان نکردم.
ببین کدوم به صرفته.

مهرزاد

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
من میخوام با جوهر افشان یه 10 تا کاور بزنم روی گلاسه با جوهر افشان نمیشه یه کاغذ روغنی نازک معرفی کنید

sargarmi

Registered User
لایک‌ها
0
وقتی یک عکس را از توی Windows picture viewer پرینت می کنم نتیجه خیلی بهتر از پرینتی است که از توی Lightroom یا خود Photoshop - بدون این که تغییری در عکس داده شود- می گیرم. رنگ ها و کنتراست در حالت دوم غیر طبیعی و نامطبوع است. (در دوحالت setting پرینتر ثابت است.) مشکل از کجاست؟

مهرزاد

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
من میخوام با جوهر افشان یه 10 تا کاور بزنم روی گلاسه با جوهر افشان نمیشه یه کاغذ روغنی نازک معرفی کنید

لطفا جواب بدین شما اگه بخواهین با جوهر افشان یک کاور چاپ کنید از چه کاغذی استفاده میکنید به جز a4 معمولی

actros

کاربر قدیمی پرشین تولز
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
3,474

معمولا کاور رو روی کوتد میزن از 100gr داره تا 300gr. که اگه 100 گرم خوب مثل اپسون گیر بایری نتیجه خیلی عالی میگیری.(کاغذ مثل مخمل میشه) بسته 100 تایی 100gr اش نزدیک 6000 تومنه.
اگه حتما گلاسه میخای باید 4-3 برابر هزینه کنی و کاغذ عکس گرم پائین(که همون گلاسه میشه) بخری. مثلا 130gr.
ولی کاور تو نایلون میره و همون کوتد کافیه.

وقتی یک عکس را از توی Windows picture viewer پرینت می کنم نتیجه خیلی بهتر از پرینتی است که از توی Lightroom یا خود Photoshop - بدون این که تغییری در عکس داده شود- می گیرم. رنگ ها و کنتراست در حالت دوم غیر طبیعی و نامطبوع است. (در دوحالت setting پرینتر ثابت است.) مشکل از کجاست؟

فکر کنم مشکل اینجا باشه:
شما وقتی تو محیط با dpi بالا کار میکنی مثلا 300 یا حتی 150 عکست باید خیلی اندازه بزرگی داشته باشه تا تو محیط گم نشه. در غیر اینصورت باید رو عکس زوم کنی که کیفیت چاپ رو پائین میاره.
چیز دیگه ای به ذهنم نمیرسه.

Persiastore

کاربر فعال تجارت آنلاین
کاربر فعال
لایک‌ها
212
ما بالاخره رفتیم و دیروز پرینتر رو گرفتیم !!!!
طبقه زیر همکف ایرانیان رفتم hp k550 نبود تمام ایرانیان رو گشتم نبود - بازار ولیعصر هم رفتم نداشت
کنار بانک مسکن هم رفتم نداشت میگفتند از رده خارج شده
آخرش رفتم و از کامپیوتر میر آر 290 رو گرفتم
ولی یه خورده شک دارم چون خیلی تونستم تخفیف بگیرم
همه جا میدادند با تانک wox = 210 تومن
این به ما داد 200 تومن :blink:
گارانتی تانک هم خودش
حالا هنوز توی شک هستم :hmm:
میخواستم بدونم این تانکهای wox کجاش نوشته wox ???
بعد دقیقا چه چیزهایی توی این پرینتر باید باشه ؟ به جز 6 تا کارتریج خوش و کارتریج های تانک ؟

Mamad_Javad

Registered User
لایک‌ها
2
سلام

یه چاپگر میخواستم بگیرم واسه زدن كاور رنگي دي وي دي و لیبل . کیفیت هم خیلی واسم مهم نیست !

هرچی ارزون تر و کم خرج تر بهتر !

ممنون
_________

Mamad_Javad

Registered User
لایک‌ها
2
ببخشید یه سوال هم داشتم

کارتریج با تیونر چه فرقی داره ؟ منظور از تانک چیست ؟ منظور از با پوشش و بدون پوشش چیه ؟

یا حق . .

actros

کاربر قدیمی پرشین تولز
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
3,474
ما بالاخره رفتیم و دیروز پرینتر رو گرفتیم !!!!
طبقه زیر همکف ایرانیان رفتم hp k550 نبود تمام ایرانیان رو گشتم نبود - بازار ولیعصر هم رفتم نداشت
کنار بانک مسکن هم رفتم نداشت میگفتند از رده خارج شده
آخرش رفتم و از کامپیوتر میر آر 290 رو گرفتم
ولی یه خورده شک دارم چون خیلی تونستم تخفیف بگیرم
همه جا میدادند با تانک wox = 210 تومن
این به ما داد 200 تومن :blink:
گارانتی تانک هم خودش
حالا هنوز توی شک هستم :hmm:
میخواستم بدونم این تانکهای wox کجاش نوشته wox ???
بعد دقیقا چه چیزهایی توی این پرینتر باید باشه ؟ به جز 6 تا کارتریج خوش و کارتریج های تانک ؟

مبارک باشه.
هر کی واسه خودش یه قیمت میده. من تانک رو 100 گرفتم همون موقع 120 هم میگفتند. هفته بعد شد80.
تانک ها و کلا اینجور جنسها که وارد ایران میشوند جزو کم کیفیت ترین و ارزانترین نوع خودشون به حساب میان. یعنی چیزی نیست که کسی بخاد تقلبیش رو بزنه.
تو r270 علاوه بر چیزهایی که شما گفتی یه بسته 15 تایی(یا20 تایی) ورق عکس 18*13 بود.

سلام

یه چاپگر میخواستم بگیرم واسه زدن كاور رنگي دي وي دي و لیبل . کیفیت هم خیلی واسم مهم نیست !

هرچی ارزون تر و کم خرج تر بهتر !

ممنون
_________

شما 15-10 صفحه آخر رو بخون بارها و بارها این سوال رو جواب دادم.اگه بازم نکته مبههمی بود بپرس.(همین آقا آرش برای همین کار داره میخره)

ببخشید یه سوال هم داشتم

کارتریج با تیونر چه فرقی داره ؟ منظور از تانک چیست ؟ منظور از با پوشش و بدون پوشش چیه ؟

یا حق . .

کارتریج به محفظه جوهر(تو پرینترهای جوهر افشان) یا تونر(در پرینترهای لیزری)میگن.
تانک یه وسیله اضافیه که زحمت شارژ و تعویض کارتریج رو ازت میگیره.
برای فهم دقیق continus cartridg رو گوگل کن تا انواع و اقسامش رو ببینی.(تو قسمت image برو)

منظور از پوشش درب روی کارتریجه که وقتی تانک میگذاری باید درش بیاری چون دیگه بسته نمیشه و مانع کار پرینتر میشه.

Mamad_Javad

Registered User
لایک‌ها
2
سلام

ممنون از راهنماییتون

میشه یکم بیشتر در مورد تانک توضیح بدید !

من خودم یه HP Photosmart 7260 دارم ! ولی هنوز کارتریجشو شارژ نکردم ! میخواستم ببینم برای هار بار شارژ کردن چقدر خرجش میشه ؟ هر کارتریج رو چند بار میشه شارژ کرد !؟ روش تانک نصب میشه ؟ در کل قیمت چاپ کردن یه کارور چقدر میشه ؟

actros

کاربر قدیمی پرشین تولز
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
3,474
سلام

ممنون از راهنماییتون

میشه یکم بیشتر در مورد تانک توضیح بدید !

من خودم یه HP Photosmart 7260 دارم ! ولی هنوز کارتریجشو شارژ نکردم ! میخواستم ببینم برای هار بار شارژ کردن چقدر خرجش میشه ؟ هر کارتریج رو چند بار میشه شارژ کرد !؟ روش تانک نصب میشه ؟ در کل قیمت چاپ کردن یه کارور چقدر میشه ؟

سرچ کردی؟
تانک همونیه که تو سرچ ها میبینی. وقتی جوهر تموم شد در بلای تانک(هر رنگ یک در داره) رو باز کرده و جوهر رو توش میریزی. به همین راحتی.
دیگه نه کیت شارژ میخای. نه شارژ.
هزینه چاپ کاور متغیره. ممکنه دستگاهت خراب شه و خرجش کنی ولی با اپسون حدودا 40 د میومد (بدون کاغذ)
چاپ کاور بدون تانتک رو بیخیال شو. برای 7260 هم تا حالا تانک ندیدم.ولی اگه حین شارژ و هواگیری به چیپش صدمه نزنی بالای 20 بار شارژ میشه.

بالا