• پایان فعالیت بخشهای انجمن: امکان ایجاد موضوع یا نوشته جدید برای عموم کاربران غیرفعال شده است

پرینتر و اسکنر

actros

کاربر قدیمی پرشین تولز
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
3,474
یک مدل HP پیدا کردم همه چیز داره و قیمتشم خیلی مناسبه :

HP - 4355

http://www.rayansaba.com/index.php?productID=823

کسی داره از این ؟ کیفیت ؟

رسما بیخیالش شو که چیز به درد بخوری نیست.
کیفیت مهم نیست دوام مهمه. جوهر افشانها استلاک بالایی دارند.
اومدی و بعد از 6 ماه پرینتش خراب شد و نگرفت اونوقت فقط یه تلفن ازش می مونه.

Farid.db

کاربر فعال دانشگاه و تحصیل
کاربر فعال
لایک‌ها
116
رسما بیخیالش شو که چیز به درد بخوری نیست.
کیفیت مهم نیست دوام مهمه. جوهر افشانها استلاک بالایی دارند.
اومدی و بعد از 6 ماه پرینتش خراب شد و نگرفت اونوقت فقط یه تلفن ازش می مونه.

چون جوهر افشان هست یی کیفیت هست ؟ منظورم اینه که ملاکتون این بود ؟

یک لیزری 3 کاره سامسونگ کار اصلی پرینت رو انجام میده ، پرینتر اینو بیشتر برای پرینت رنگی سریرگ می خوام .

پرینت خراب بشه تلفن، فکس و اسکن هم خراب میشند ؟ کارتریج های اینا چه قیمتی اند ؟

baricco

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
سلام ، اگر سوالم تکراریه ، پیشاپیش عذر میخوام . من برای چاپ عکس در حد مصارف خانگی دنبال یک پرینتر مناسب میگردم . به نظر شما بین canon ip 4500 و hp D5363 کدوم انتخاب بهتریه؟ و اگر انتخاب مناسب دیگه ای رو هم بفرمایید ممنون میشم.

actros

کاربر قدیمی پرشین تولز
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
3,474
چون جوهر افشان هست یی کیفیت هست ؟ منظورم اینه که ملاکتون این بود ؟

یک لیزری 3 کاره سامسونگ کار اصلی پرینت رو انجام میده ، پرینتر اینو بیشتر برای پرینت رنگی سریرگ می خوام .

پرینت خراب بشه تلفن، فکس و اسکن هم خراب میشند ؟ کارتریج های اینا چه قیمتی اند ؟

کی میگه بیکیفیته.
دوامشون پائینه پر دردسرند.
اگه یه ماه باهاشوا کار نکنی (تو اپسون 2 هفته ) به مشکل بر میخوری.
اگه جوهرت تموم شه و پرینت بگیری هدت خراب میشه.
سراغ سامسونگ هم نرو.
تا اچ پی هست آخه چرا سامسونگ.

اگه پرینت خراب بشه دیگه چه جوری میخای فکس کنی؟ (مگر اینه فکس رو تو کامپیوتر دریافت کنی)
کارتریجهای اچ پی در مجموع 70 درصد قیمت خود دستگاهه.چون هدش با خودشه گرونه. مال اپسون و کنن ارزونتره ولی نه خیلی ارزون نصف قیمت اچ پی.
برای سر برگ به نظر من بدی بیرون برات به صرفه تره. مگر اینکه سیاه سفید بزنی و با یه لیزری سیاه سفید سر و تهشو هم بیاری.
1چ پی 4 کاره لیزریش فکر کنم چیز خوبی باشه اگه اشتباه نکنم 3050Z هست.

سلام ، اگر سوالم تکراریه ، پیشاپیش عذر میخوام . من برای چاپ عکس در حد مصارف خانگی دنبال یک پرینتر مناسب میگردم . به نظر شما بین canon ip 4500 و hp D5363 کدوم انتخاب بهتریه؟ و اگر انتخاب مناسب دیگه ای رو هم بفرمایید ممنون میشم.

lمن اچ پی رو پیشنهاد میکنم.
اگه کمی فنی هستی میتونی کیت شارژ مخصوص کارتریجت رو بخری و خودت شارژ کنی. خیلی به صرفه میشه.

Sarmaee

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
21
من سر رشته ای از چاپگرها ندارم ولیکن چون قصد خرید یک جوهرافشان داشتم مقداری به جستجو پرداختم. نکته ای که برایم جالب و کمی عجیب بوده این است که در خیلی از سایت های خارجی اغلب محصولات کنون و اپسون را هم سطح و گاهی بهتر از اچ پی دانسته اند ولی اینجا و چند فورم ایرانی دیگر بالکل اچ پی ترجیح داده می شود. به عنوان مثال به این لینک ها توجه کنید:
علت عدم استقبال از کنون و اپسون در اینجا چیست؟

actros

کاربر قدیمی پرشین تولز
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
3,474
من سر رشته ای از چاپگرها ندارم ولیکن چون قصد خرید یک جوهرافشان داشتم مقداری به جستجو پرداختم. نکته ای که برایم جالب و کمی عجیب بوده این است که در خیلی از سایت های خارجی اغلب محصولات کنون و اپسون را هم سطح و گاهی بهتر از اچ پی دانسته اند ولی اینجا و چند فورم ایرانی دیگر بالکل اچ پی ترجیح داده می شود. به عنوان مثال به این لینک ها توجه کنید:
علت عدم استقبال از کنون و اپسون در اینجا چیست؟

این مساله رو میشه از 3 منظر بهش نگاه کرد:

1- محصولات کنن و اپسونی که وارد ایران میشن کیفیتشون با محصولات کنن و اپسونی که مثلا تو US یا UK پخش میشه کلی فرق داره. ولی اچ پی اینطور نیست. من یه نمونه 5150 مجار رو با چینیش مقایسه کردم کوچکترین تفاوت ی از لحاظ کیقیتی مشاهده نکردم.
5150 خودم درش یه کم بد بسته میشد هر دفعه که درش رو باز میکردم برای بستنش چندین مشت آهنی بهش میزدم شما بگو یه کم قر شد یا شکست؟ نه والا.
اصلا آدم کارتریجهاشو میدید کیف میکرد.
بعدش یه اپسون خریدم که واقعا مثل چی پشیمونم که چرا خریدمش. کیفیت فوق پائین بدنه. کار کرد پر سروصدا و یه نکته خنده دار عدم شناخت کارتریجهای ارجینال تو کارتن بود.و به اینها اضافه کنید مصرف هیولا وار جوهر که سر 10 تا A4 تمام رنگی کارتریجهاش تموم میشد تازه اگه هد کلین نمیکردی. و مشکل با کشش کاغذ که باید مثل چماق بالا سرش می ایستادی تا اگه نمیکشید دگمه کاغذ رو فشار بدی.(در عوض اچ پی مثل انسانهای متمدن کاغذ رو مکش میکنه و من حتی برای یکبارم شده ندیدم با کاغذ مشکل داشته باشه.کاغذ میمونه اون تو. ولی اپسون باید کاغذ رو در بیاری تا درش بسته شه)
اصلا اپسون رو به خاطر تانک خریده بودم که با اونهم به مشکل برخوردم و...
تو تبلیغات مادیران هم که مینویسه: کارتریج جدا فقط یک کارتریج رو عوض کنید.
نمیگه که ورقتان رو خیس جوهر میکنیم تا با خرید کارتریجهای تک تک بیشتر از جانب شما پول بیشتری به جیب بزنیم.
اچ پی با حساب من مصرفش حداقل یک هشتم اپسون و کننه.

2- شما داری تو ایران زندگی میکنی.
تو US کسی نمیاد کارتریج شارژ کنه (یکی از مزایای اچ پی) اکثرا کارتریج ارجینال میخرند.(کارتریجهای ارجینال اپسون ستی 70 تومنه و تنها 10 برگ A4 میگیره و کارتریجهای مادیران نیمی از کیفیت و ماندگاری آنها رو ندارند.)

3- سایتهای ریویو مثل PC mag و C net و... جدای از مسائل سود گرایانه میان یه برگ پرینت میگیرن میگن این بهترین کیفیت رو داره(و شاید راست هم بگن) ولی دیگه این رو نمیگن که چقدر جوهر مصرف کرده؟ آیا بعد از 6 ماه هم قادره اینجوری چاپ کنه؟ آیا با جوهرها و کاغذهای قابل تهیه در اون ناحیه میشه به این کیفیت رسید؟ و1000 تا آیا دیگه که به هیچ کدومشون اشاره ای نمیشه.(تازه تو همینها هم اپسون حرفی برای گفتن نداره یا کننه یا اچ پی)

شما با خیال آسوده اچ پی بخر.

sgwp

Registered User
لایک‌ها
585
چند وقته تصميم دارم با خريد يه اسكنر جمع و جور خونگي عكسهاي خانوادگي رو اسكن كنم و بودجه اي هم كه در نظر گرفتم حول و حوش 70 - 80 تومانه
چند صفحه آخر رو خوندم متوجه شدم دوستان براي كارهاي خونگي مدل g2710 اچ پي رو پيشنهاد دادند .
مدل خوبيه با امكاناتش. فقط خواستم نظر دوستان رو راجع به مدل OpticPro ST28 از محصولات ماديران بدونم و مقايسه اون با اچ پي.

om.ir

Registered User
لایک‌ها
0
actros سلام خوبين سلامتين

راستش دوست عزيز يه دوكاره مي خواستم واسه مصارف خونگي يعني هم پرينت بگيره سياه و سفيد و هم عكس چاپ كنه A4

البته مي خوام عمري و با دوام باشه من شايد يه هفته روزانه يه 5 الي 10 تايي با اون پرينت بگيرم و شايد يه هفته اصلا دست به اون نزنم به هر حال متغيره كار كشيدن از اون عكس خوب طبيعيه پيش مي يات ديگه كه چاپ كنم

هزينه تا 200 تومن راه داره هزينه كنم شما يه چيز توپ لطف كنيد معرفي كنيد ممنونتون مي شم

موفق و سلامت باشيد .

actros

کاربر قدیمی پرشین تولز
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
3,474
actros سلام خوبين سلامتين

راستش دوست عزيز يه دوكاره مي خواستم واسه مصارف خونگي يعني هم پرينت بگيره سياه و سفيد و هم عكس چاپ كنه A4

البته مي خوام عمري و با دوام باشه من شايد يه هفته روزانه يه 5 الي 10 تايي با اون پرينت بگيرم و شايد يه هفته اصلا دست به اون نزنم به هر حال متغيره كار كشيدن از اون عكس خوب طبيعيه پيش مي يات ديگه كه چاپ كنم

هزينه تا 200 تومن راه داره هزينه كنم شما يه چيز توپ لطف كنيد معرفي كنيد ممنونتون مي شم

موفق و سلامت باشيد .

اچ پی گزینه های زیادی داره. 5063 کار شما رو راه می اندازه هزینه اضافی جز کمی (فقط کمی) سرعت بیشتر سودی براتون نداره. همین 5063 با قیمت حوالی 70 مناسبه.
کیت شارژ هم میگیری و شارژش میکنی یا میدی بیرون برات شارژ میکنن.
با کارتریجهای خودش فکر کنم یه 40 تا A4 برات بزنه.
فقط از کاغذهای مرغوب استفاده کنید. اگه اچ پی دیدید حتما بگیرید عالیه. ماندگاری رنگش حرف نداره. قیمتشم مناسبه.
حالا اگه 5063 نبود یه مدل تو این رنج هم جواب کارت رو میده.(فقط اگه قصد شارژ داری از موجود بودن کیت شارژش اطمینان حاصل کن)
موفق باشی.

Persiastore

کاربر فعال تجارت آنلاین
کاربر فعال
لایک‌ها
212
جناب actors عزیز
اگر ممکنه یه پرینتر برای پرینت رنگی به من معرفی کنید که با تانک چقدر درمیاد ؟
ممنون از شما
بای

om.ir

Registered User
لایک‌ها
0
اچ پی گزینه های زیادی داره. 5063 کار شما رو راه می اندازه هزینه اضافی جز کمی (فقط کمی) سرعت بیشتر سودی براتون نداره. همین 5063 با قیمت حوالی 70 مناسبه.
کیت شارژ هم میگیری و شارژش میکنی یا میدی بیرون برات شارژ میکنن.
با کارتریجهای خودش فکر کنم یه 40 تا A4 برات بزنه.
فقط از کاغذهای مرغوب استفاده کنید. اگه اچ پی دیدید حتما بگیرید عالیه. ماندگاری رنگش حرف نداره. قیمتشم مناسبه.
حالا اگه 5063 نبود یه مدل تو این رنج هم جواب کارت رو میده.(فقط اگه قصد شارژ داری از موجود بودن کیت شارژش اطمینان حاصل کن)
موفق باشی.

دوست عزيز كمال تشكر از اين كه تفضل كرديد جواب ما را داديد ممنون واقعا ممنونم از توضيحاتتون بزرگواريد

خوب براي خودم همين كه شما معرفي كرديد پيدا مي كنم و مي خرم دستت درد نكنه

چندتا سوال داشتم ؟

اين مساله خشك شدن و اينا كه ما را مي ترسونن چي قضيش مي گن خشك مي شه و ديگه ممنكه خراب بشه و اين حرفها ؟

خوب دوست عزيز يكي مي خوام معرفي كني واسه دوستم مي خوام كارش تقريبا خونگي نيست تو يه موسسه كاريه كه خوب تو ساعتهاي اداري ازش كار مي كشن البته بيشتر پرينته تا عكس گرفين - كار پرينت خيلي زيادتره پرينت خيلي مهمتره -

خوب اين مدل خونگي كه معرفي كرديد فكر نمي كنم كفاف بده درسته

دوست عزيز پيشاپيش از كمكتون بسيار بسيار ممنونم موفق و پيروز باشيد .

mohsenz65

Registered User
لایک‌ها
1
سلام من واسه کارای دانشجویی مثل پرینت تمرین و مقاله اینا می خوام پرینتر بگیرم می خواستم بدونم اگر جوهر افشان بگیرم ماهی 40 60 برگ
شارژشو اینا می صرفه؟یا همون اول برم سراغ لیزری سیاه و سفید؟
مرسی

farb

Registered User
لایک‌ها
1
:rolleyes:سلام من پرينتر clp 300 دارم ميخواستم بدون براي چاپ روي كاغذ مخصوص عكس (همينا كه عكاسيها ميدن ) بايد نوع كاغذ را روي چه گزينه اي بزارم
متشكرم

actros

کاربر قدیمی پرشین تولز
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
3,474
جناب actors عزیز
اگر ممکنه یه پرینتر برای پرینت رنگی به من معرفی کنید که با تانک چقدر درمیاد ؟
ممنون از شما
بای

hp مدل 1000 و K550 هردو قیمتی نزدیک 120 دارند و تانکشون رو بین 80 تا 100 میدن.
از بازار ایران هم میتونین تهیه کنید. ولی تانکش کمی سخت پیدا میشه.
یه مغازه تو زیر زمین پاساژ ایرانیان هست ( روبروی پاساژ ایران کمی بالاتر) که تانکش رو داره ولی کمی گرون میده.

دوست عزيز كمال تشكر از اين كه تفضل كرديد جواب ما را داديد ممنون واقعا ممنونم از توضيحاتتون بزرگواريد

خوب براي خودم همين كه شما معرفي كرديد پيدا مي كنم و مي خرم دستت درد نكنه

چندتا سوال داشتم ؟

اين مساله خشك شدن و اينا كه ما را مي ترسونن چي قضيش مي گن خشك مي شه و ديگه ممنكه خراب بشه و اين حرفها ؟

خوب دوست عزيز يكي مي خوام معرفي كني واسه دوستم مي خوام كارش تقريبا خونگي نيست تو يه موسسه كاريه كه خوب تو ساعتهاي اداري ازش كار مي كشن البته بيشتر پرينته تا عكس گرفين - كار پرينت خيلي زيادتره پرينت خيلي مهمتره -

خوب اين مدل خونگي كه معرفي كرديد فكر نمي كنم كفاف بده درسته

دوست عزيز پيشاپيش از كمكتون بسيار بسيار ممنونم موفق و پيروز باشيد .

کافیه 15 روز یکبار دستگاهتون رو روشن و یه پرینت کوچک بگیرید دیگر خشک شدنی در کار نیست.
برای کار اداری اصلا سراغ جوهر افشان نرو فقط لیزری.
برای پرینت P1006 با قیمت 82 تومن عالیه.

سلام من واسه کارای دانشجویی مثل پرینت تمرین و مقاله اینا می خوام پرینتر بگیرم می خواستم بدونم اگر جوهر افشان بگیرم ماهی 40 60 برگ
شارژشو اینا می صرفه؟یا همون اول برم سراغ لیزری سیاه و سفید؟
مرسی

لیزری سیاه سفید بهتره. خیلی کم دردسرتر و سریعتر.
P1006 بگیرید و ازش لذت ببرید.

:rolleyes:سلام من پرينتر clp 300 دارم ميخواستم بدون براي چاپ روي كاغذ مخصوص عكس (همينا كه عكاسيها ميدن ) بايد نوع كاغذ را روي چه گزينه اي بزارم
متشكرم

CLP300 سوزنی نیست؟
میتونی باهاش رو کاغذ عکس چاپ کنی؟
اگه می تونی بهتره روی Photo Paper بگذاری. درکل خیلی مهم نیست.

Last edited:

Persiastore

کاربر فعال تجارت آنلاین
کاربر فعال
لایک‌ها
212
hp مدل 1000 و K550 هردو قیمتی نزدیک 120 دارند و تانکشون رو بین 80 تا 100 میدن.
از بازار ایران هم میتونین تهیه کنید. ولی تانکش کمی سخت پیدا میشه.
یه مغازه تو زیر زمین پاساژ ایرانیان هست ( روبروی پاساژ ایران کمی بالاتر) که تانکش رو داره ولی کمی گرون میده.
ممنون از شما بابت جواب
خوب تفاوت k550و 1000 در چیه ؟
دوم اینکه آیا اینها از 1600 190 تومنی لیزری خرجشون کمتره ؟
سوال آخرم اینکه که اینها همین سیاه و سه رنگ اصلی هستند یا نه مثل اپسون 6 رنگ ؟ و باید جوهر وکس براش گرفت یا میشه از این ارزون ها هم واسش گرفت ؟

actros

کاربر قدیمی پرشین تولز
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
3,474
ممنون از شما بابت جواب
خوب تفاوت k550و 1000 در چیه ؟
دوم اینکه آیا اینها از 1600 190 تومنی لیزری خرجشون کمتره ؟
سوال آخرم اینکه که اینها همین سیاه و سه رنگ اصلی هستند یا نه مثل اپسون 6 رنگ ؟ و باید جوهر وکس براش گرفت یا میشه از این ارزون ها هم واسش گرفت ؟

تفاوت خاصی ندارند. 1000 کمی سگ جونتره. کارتریجشم بزرگتره. برای کارهای اداریه.
هزینه جوهر اینها با جوهر عالی نزدیک 30 تومن برای هر برگ A4 می افته.(کاری با مخارج تعمیر و نگه داریش نداریم) لیزری بالای 140 برای هر برگ می افته.(رنگیش شارژ نمیشه و طبق آخرین قیمت هر رنگش 45 تومن بود) با یه کارتریج پر شاید 1000 تا a4 رو هم بزنه. (من به شخصه تست نکردم فقط شنیدم)
البته لیزری کاغذهاش ارزونتره. کاغذ کوتدش نصف قیمت کوتد جوهر افشانه.
اگه برات مقرون به صرفه است لیزری بگیر.
اگه میخای تو کاغذ A4 معمولی بزنی جوهر افشان بگیر.
1000 و K550 هر دو 4 رنگ هستند. من از جوهر Inknara استفاده میکردم. اون موقع ارزونترین بود ولی الان جزو گرونترینهاست. 200 میلش فکر کنم 30 تومنه.(ارزونترینش 20 تومنه)
میگن ارزونهاش رسوب میکنه ته کارتریج. ولی چرت میگن. اگه بر این قرار باشه همه جوهرها رسوب میکنن چون هیچ کدوم HP و یا مورد تائید اچ پی نیستند.

Persiastore

کاربر فعال تجارت آنلاین
کاربر فعال
لایک‌ها
212
تفاوت خاصی ندارند. 1000 کمی سگ جونتره. کارتریجشم بزرگتره. برای کارهای اداریه.
هزینه جوهر اینها با جوهر عالی نزدیک 30 تومن برای هر برگ A4 می افته.(کاری با مخارج تعمیر و نگه داریش نداریم) لیزری بالای 140 برای هر برگ می افته.(رنگیش شارژ نمیشه و طبق آخرین قیمت هر رنگش 45 تومن بود) با یه کارتریج پر شاید 1000 تا a4 رو هم بزنه. (من به شخصه تست نکردم فقط شنیدم)
البته لیزری کاغذهاش ارزونتره. کاغذ کوتدش نصف قیمت کوتد جوهر افشانه.
اگه برات مقرون به صرفه است لیزری بگیر.
اگه میخای تو کاغذ A4 معمولی بزنی جوهر افشان بگیر.
1000 و K550 هر دو 4 رنگ هستند. من از جوهر Inknara استفاده میکردم. اون موقع ارزونترین بود ولی الان جزو گرونترینهاست. 200 میلش فکر کنم 30 تومنه.(ارزونترینش 20 تومنه)
میگن ارزونهاش رسوب میکنه ته کارتریج. ولی چرت میگن. اگه بر این قرار باشه همه جوهرها رسوب میکنن چون هیچ کدوم HP و یا مورد تائید اچ پی نیستند.

ممنون
من از این konic , toyko میخرم که هر 200 میلش 4 تومنه !
بعد این پرینترها که همه کارتریج اصل روشون هست یا نه اونم باز میکنند و طرح میندازن ؟
شما خودتون از این 1000 گرفتی یا نه هنوز آر 270 رو دارید ؟

actros

کاربر قدیمی پرشین تولز
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
3,474
ممنون
من از این konic , toyko میخرم که هر 200 میلش 4 تومنه !
بعد این پرینترها که همه کارتریج اصل روشون هست یا نه اونم باز میکنند و طرح میندازن ؟
شما خودتون از این 1000 گرفتی یا نه هنوز آر 270 رو دارید ؟

ببخشید یه اشتباه لپی شد.
من قیمتهای لیتر جوهر رو گفتم.اشتباها 200 میل نوشتم.
جوهرهایی که شما نوشتی تا به حال استفاده نکردم و اثراتش رو نمیدونم.
راستش من پرینتر تو دست و بالم زیاده ولی 1000 ندارم.
کارتریجهاش اصله.
این تیپ از پرینترهای اچ پی مثل اپسون و کنن هد از کارتریج جدا هستند. در واقع کارتریج فقط یک ظرف پلاستیکیه.
که اگه تانک بخری به کل درش میاری و کارتریجهای تانک رو میگذاری جاش.(پس زیاد سخت نگیر).

بالا