• پایان فعالیت بخشهای انجمن: امکان ایجاد موضوع یا نوشته جدید برای عموم کاربران غیرفعال شده است

پرینتر و اسکنر

vahiddddd

Registered User
لایک‌ها
352
من یک پرینتر canon lbp2900 دارم که فقط باهاش مقاله میگیرم و فوق العاده است و روخودش نوشته با تونرش میشه تا 2000 پرینت گرفت ولی من تاحالا بالای 2000 تا باهاش پرینت گرفتم و یکسالم هست که دارمش (این در جواب دوستانی که می خوان حدود 100 تومان پیرنتر بگیرن)
اما سوالم : می خوام یه پرینتر رنگی بگیرم که باهاش بیشتر عکس چاپ کنم (کارای متنیمو با لیزریم می گیرم) و خیلی برام مهمه که جوهرش ارزون دراد و راحت باشه (اگر کارتریج اورجینال باشه بهتره) خیلیا بهم اپسونو پیشنهاد کردن و گفتن چون کارتریجاش جداس خیلی بهتره و ارزون درمیاد می خوام بدونم که حدود 60 چه پرینتری خوبه برام (یکم بالاتر مشکلی نیست)

من حدود 1 ماه پيش بود فکر کنم 1 چند کاره ميخواستم بگيرم،اينجا سؤال کردم کسی جوابی نداد
اما بعد از کلی تحقيق در مورد جوهر افشان 1 چيز های فهميدم
اپسون پرينتر خوبی هستش اما مشکلش همون کارتريجها ارزون ماديران هستش که تا اونجايی که فهميدم آدم رو بد تو دردسر ميندازه و مشکلاتی مثل نشناختن کارتريج و درست کار نکردن دستگاه با کارتريج های ماديران داره،اما اگه از کارتريج اصل اپسون که گرون هستش استفاده کنی اين مشکلات رو نخواهی داشت.
حالا اگه اعصاب سر و کله زدن با عيب های مختلف رو داری اپسون رو انتخاب کن،چون تا اونجايی که فهميدم هيچ تضمينی نيست که اذيت نکنه

اما اگه کيفيت عالی ميخوای و دردسر کم با خيال راحت برو سراغ کانن البته از 1 طرف خرج کارتريج بالايی داره،البته شنيدم که با قيمت 4 تومان برای هر کارتريج ، کارتريج هاش قابل شارژ هم هست

mhaf

کاربر فعال برق و الکترونیک
کاربر فعال
لایک‌ها
314
1020 خیلی پرینتر خوبیه، اما فکر کنم دیگه تولید نمیشه برای همین توی بازار یا نیست یا خیلی کم شده و اگه پیدا بشه خیلی گرونه. الان پرینترهایی که هستند همینهایی هستند که توی سه چهار پست اخیر در موردشون صحبت شده، حالا اگه دوستان واردتر بیان در مورد 1005 و سامسونگ1640 نظر بدن، خیلی خوب میشه. فکر کنم همینها برای متن بهترین باشن.
1020 هنوز تولید میشه اما تولیدش کم شده و چون HP مارو تحریم کرده قیمتش رفته بالا
وگرنه سازگارترین نوع پرینتر ارزون همین 1020 هست

استیل آذین

Registered User
لایک‌ها
5
سلام دوستان
من قصد داشتم یک سه کاره بگیرم. اما منصرف شدم. چون فکر می کنم یک اسکنر و یک پرینتر بهتر باشه. در ضمن همون کارها رو انجام میدم. البته فقط سیستم کپی کردن مشکل پیدا می کنه. می خوام از دوستان عزیز سئوال کنم آیا میشه برای پرینتر و اسکنر تنظیماتی انجام داد که بشه به همون راحتی پرینتر سه کاره کپی گرفت ؟ و اگر پرینتر خاصی می خواد لطفا معرفی کنید.
با سپاس

Last edited:

vahiddddd

Registered User
لایک‌ها
352
سلام دوستان
من قصد داشتم یک سه کاره بگیرم. اما منصرف شدم. چون فکر می کنم یک اسکنر و یک پرینتر بهتر باشه. در ضمن همون کارها رو انجام میدم. البته فقط سیستم کپی کردن مشکل پیدا می کنه. می خوام از دوستان عزیز سئوال کنم آیا میشه برای پرینتر و اسکنر تنظیماتی انجام داد که بشه به همون راحتی پرینتر سه کاره کپی گرفت ؟ و اگر پرینتر خاصی می خواد لطفا معرفی کنید.
با سپاس

سلام
راه خاصی که فکر نميکنم باشه ،شما بايد اول از متن يا تصوير مورد نظر اسکن بگيريد،و بعد به وسيله پرينتر ازش پرينت بگيريد،که واسه تعداد بالا کاره خسته کننده اي ميشه
اگه خيلی به کپی نياز داری 3 کاره بگير

ALIAK28

Registered User
لایک‌ها
2
سلام دوستان
با سپاس

البته مي تونيد راه رو يه كم كمتر كنيد !‌:happy:
در واقع اگر اسكنر و پرينتر داريد اين برنامه رو هم كنارش داشته باشيد ....مطمئن باشيد خيلي به درد مي خوره ...
نرم افزار زير " اسكنر+ پرينتر شما رو به يك دستگاه فتوكپي تبديل مي كنه ...كافيه سند مورد نظر رو تو اسكنر قرار بديد و كليد كپي رو تو نرم افزار كليك كنيد ...
Photocopier PRO v3.09
2002656089634750748_rs.jpg

البته بديهي است كه كمي _ فقط كمي_ نسبت به كپي عادي بيشتر طول مي كشه ..
http://rapidshare.com/files/191284610/T-309PCP.rar

darya_s

کاربر فعال دوربین دیجیتال
کاربر فعال
لایک‌ها
5
بالاخره، دیروز یک P1005 از پاساژ ایران خریدم به قیمت 88000 تومان.

mhaf

کاربر فعال
لایک‌ها
314
البته مي تونيد راه رو يه كم كمتر كنيد !‌:happy:
در واقع اگر اسكنر و پرينتر داريد اين برنامه رو هم كنارش داشته باشيد ....مطمئن باشيد خيلي به درد مي خوره ...
نرم افزار زير " اسكنر+ پرينتر شما رو به يك دستگاه فتوكپي تبديل مي كنه ...كافيه سند مورد نظر رو تو اسكنر قرار بديد و كليد كپي رو تو نرم افزار كليك كنيد ...
Photocopier PRO v3.09
2002656089634750748_rs.jpg

البته بديهي است كه كمي _ فقط كمي_ نسبت به كپي عادي بيشتر طول مي كشه ..
http://rapidshare.com/files/191284610/T-309PCP.rar
خیلی برنامه خوبی گذاشتی
اما فقط یه ایراد داره که نمیدونم چرا اسکنر منو نمیشناسه
میگه اصلا Twin اسکنر وصل نشده
میشه بگین یعنی چی؟
من این مشکل رو تو ویستا هم با اسکنر خود ویستا و فوتوشاپ دارم که میگه TWIN وصل نشده
چی میتونه باشه
اسکنرم هم Genius Vivide 1200XE هست
آخرین درایورش هم گرفتم

mohammadali19

Registered User
لایک‌ها
119
با سلام خدمت دوستان گرامی من میخوام یک اسکنر بایگانی بگیرم(حجم کارم سنگینه)بوجه ام هم محدوده 200-250تومن دوستان چی پیشنهاد میکنند در ضمن میخواستم بدونم ارزون ترین اسکنری که مخزن کاغذ داشته باشه وارزونترین اسکنری که به طور خودکار(بدون ورقه کردن کتاب )اونو اسکن کنه چنده؟ باتشکر از شما

ALIAK28

Registered User
لایک‌ها
2
خیلی برنامه خوبی گذاشتی
اما فقط یه ایراد داره که نمیدونم چرا اسکنر منو نمیشناسه
میگه اصلا Twin اسکنر وصل نشده
میشه بگین یعنی چی؟
من این مشکل رو تو ویستا هم با اسکنر خود ویستا و فوتوشاپ دارم که میگه TWIN وصل نشده
چی میتونه باشه
اسکنرم هم Genius Vivide 1200XE هست
آخرین درایورش هم گرفتم

درودي دوباره..
به نظرم بايد ورژن جديد تر نرم افزار رو ( كه پرتابل هم نباشه) بگيريد. الان امكانش رو ندارم وگرنه براتون مي گذاشتم...

mhaf

کاربر فعال
لایک‌ها
314
من تو نمایشگاه یه سری کداک دیدم که جای کاغذ داشت هم اتوماتیک خودش اسکن میکرد
کیفیتش هم خوب بود
راستی ALIAK28 ممنون از شما

draria

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
دوستان یه پرینتر با قیمت تقریبی 200 یا کمتر یا بیشتر برای چاپ کاور دی وی دی می خوام که روزی 10 تا کاور باهاش پرینت بگیرم که میشه ماهی 300 تا یا بیشتر . یه چیزی می خوام به قول معروف عمری باشه و خیلی خیلی هزینه پرینتم و شارژم و همه چیم بیاد پایین . خیلی بهم اپسون r290
پیشنهاد کردن نظر شما چیه

محمدی

Registered User
لایک‌ها
14
سلام
فرق پرینتر 1005 و 1006 اچ پی در چیه ؟ ممنون میشم توضیح بدین

MehdiOmnia

Registered User
لایک‌ها
215
بچه ها بین اچ پی 1005 یا 1006 با سامسونگ 1640 کدوم بهتره
الته از نظر قیمت دیروز ایرانیان بودم 10 تومن فرق دارن پس از لحاظ
کیفیت
مصرف
خر کاری
دوام و عمر تیونر و شارژ
در دسترس بودن قطعات
با توجه به تحریم توسط اچ پی
با توجه به معتبر نبودن همه گارانتی های سامسونگ و اچ پی
لطفا مقایسه کنید و بگید واسه روزی 10 تا 20 پرینت کدوم بهتره
البته اینم بگم سامسونگ 1640 خوشگلتره
و بین 1005 و 1006 هم فرقشون سرعت چاپ و رنگشون هست که 1006 سرعت بیشتر و رنگ نقره ای مشکی هست

Last edited:

miigmiigii

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
سلام دوستان

راستش تا قبل از عید میخوام یه پرینتر بخرم با مشخصات زیر

- تک کاره باشه
- رنگی باشه
- حجم تونر یا کارتریجش خیلی زیاد باشه و یا بهتر اینکه تانک خور باشه
- قیمت زیر 1 تومان باشه
- قابلیت چاپ عکس خوب روی A4 و یا کلا هر جور کاغذ دیگر رو داشته باشه
- روزی 30 تا سیاه و سفید و 15 تا رنگی رو راحت جواب بده

راستش تاپیک ها رو خوندم و از بازار هم سئوال کردم

اپسون R290 و یا کانن ip4500 رو تو بازار پیشنهاد کردند که تانک هم میخوره و میگن خیلی به صرفه هست
در مورد این 2 پرینتر برخی از فروشندگان اینگونه گفتند :

- کانن زیاد با تانک جور در نمیاد ( اپسون راحت تر با تانک ست میشه )
- اپسون پس از پرینت 15000 برگ با تانک میسوزه و باید بندازیش دور
- اپسون با تانک vox اصل بهتر جاب میده

حالا این دو به کنار ، خودم هم رفتم سراغ hp-3505 معمولی که لیزری تک کاره هستش

این خوبه حجم تونرش هم به نظرم بالاست ( حالا نظر اساتید چی باشه ) ولی توی مشخصاتش عمق عکس و یا رزولیشن رو نهایت 600 * 600 زده که به نظر من برای چاپ عکس مناسب نیست ( یا برای چاپ عکس مناسبه ، من نظرم درست نیست )

حالا اساتید بگن که از بین این مدلا کدومش برای من مناسبه و اصلا دستگاه دیگری هست که از اینا بهتر باشه

نکته خیلی مهم برام اینه که دیر به دیر جوهرش تموم شه و هزینه شارژ دیر به دیر بدم

دوستان منتظرم ، دانسته های خود رو بریزید بیرون تا برادر کوچک ترتون قبل از عید یه پرینتر بخره

ممنــــــــــــــــــون

میلاد

کاربر فعال
کاربر فعال
لایک‌ها
4
سلام
این Officejet های HP چطوره؟ برای مصرف خونگی کدوم مدل بهتره؟ همش جوهر افشانه؟

prsiangame

Registered User
لایک‌ها
24
سلام
پرینترr270 من هد سیاهش خشک شد میشه برای کاری کرد تا درست بشه یه جا زنگ زدم گفت برای عوض کردن هد 60 تومن بایذ هزینه کنی

Persiastore

کاربر فعال تجارت آنلاین
کاربر فعال
لایک‌ها
212
سلام
پرینترr270 من هد سیاهش خشک شد میشه برای کاری کرد تا درست بشه یه جا زنگ زدم گفت برای عوض کردن هد 60 تومن بایذ هزینه کنی

من توی یه مجله دیدم یه شرکت جدیدا محلوهای باز کننده هد اپسون رو آورده
چی شد خشک شد ؟ - پرینت باهاش نکردی ؟

prsiangame

Registered User
لایک‌ها
24
اگه همون محلول های سبز رنگ باشه چند روز پیش خریدم فایده نداشت ولی چیز عالیه حتما برای جلوگیری از خشک شدن بگیرید.
نه من هر هفته می گرفتم ولی نمی ذونم چرا خشک شد کسی قیمت هد داره؟الان r290چنده؟

بالا