• پایان فعالیت بخشهای انجمن: امکان ایجاد موضوع یا نوشته جدید برای عموم کاربران غیرفعال شده است

پرینتر و اسکنر

atoolah

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0

atoolah

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
سلام
ممنون از دوستان
بذارید یه جور دیگه انتظاری که از اسکنر دارم رو بیان کنم
من دوربین آنالوگ دارم که میخام عکسامو باهاش اسکن کنم ولی میخام جوری باشه که نشه تشخیص داد که عکس با انالوگ گرفته شده یا با دیجیتال
نمی تونم بگم که 3010 واسم خوبه یا نه
لطفا در این زمینه کمکم کنید.

بازم ممنون

Mohammadirani@

Registered User
لایک‌ها
10
ممنون كه گفتيد.
من با نرم افزارهاي Microsoft Scanner and Fax Wizard, Microsoft Word, PhotoShop امتحان كردم اما كيفيت در بهترين حالت (Color) بالاتر از 600 dpi نميره.
آيا شما با MSFW مي تونيد بالاي 600 dpi بريد؟ آخه من ديدم حتي اسكنرهايي كه با نرم افزارهاي خودشون بيش از 600 dpi دارند با MSFW بالاتر از اين اسكن نمي كنند.
سلام اقا جواد اگر اشتباه نکنم یه تاپیک داشتید که در مورد خرید پرینتر ها توضیح داده بودید هر چی گشتم پیداش نکردم میتونید لینک بدید ..

من یه پرینتر لییزی ساده میخوام .. حدود صد و خورده ای زیر 120 میتونم هزینه کنم .

ممنونم . :)

javad2000

Registered User
لایک‌ها
25
با تشکر از دوستان اگه ممکنه به این سوالات هم جواب بدین ممنون میشم:

1-آیا 4183 فتواسمارته؟ اصلا فتواسمارت چیه؟
2-کیت شارژ چیه و کدوم مدلها کیت شارژ دارن؟
3-c4183 قبلیت OCR رو داره وآیا میشه برای متن فارسی هم استفاده کرد؟کدوم مدلها این قابلیت رو دارن؟

با تشکر
1- بلي فتو اسمارته. در مورد اين كه فتو اسمارت چيه اينجا يه كم توضيح داده:
http://www.shopping.hp.com/printers...jnlsQq12QJ31rDtWnDHqJGDZQS7pypnFJJs!413523176

فتو اسمارت، نام خط توليد چاپگرهاي مخصوص عكس اچ پي هست. در واقع چاپگرهاي فتواسمارت اچ پي، مدل هايي هستند كه قابليت چاپ عكس با كيفيت و ماندگاري بالايي رو دارند. (اكثر مدل ها) از جوهرهاي مخصوص عكس استفاده مي كنند، قابليت اتصال مستقيم به انواع كارت حافظه و همچنين بعضيهاشون مانيتور LCD دارند.

2- كيت شارژ، در واقع يك سرنگ و چند قوطي جوهر (رنگ هاي مختلف) هست كه براي شارژ كارتريج ها از اون استفاده مي كنيم. تقريباً همه مدل هاي اچ پي دارند (البته بايد جدا خريد).

3- OCR قابليتي هست كه تمام اسكنرها دارند و ربطي به سخت افزار نداره بلكه يه قابليت نرم افزاري هست. OCR فارسي هم در صورت استفاده از نرم افزار OCR فارسي امكان پذيره.

اگه ميخواي 4183 بگيري، خوب 4283 بگير كه جديدتره:
http://www.rayansaba.com/index.php?productID=1942

javad2000

Registered User
لایک‌ها
25
سلام:

به من یه پرینتر Samsung CLP300 و Samsung ML2510 هدیه دادن! موندم که چیکار کنم اینارو بفروشم یا استفاده کنم! چون میترسم جنسشون خوب نباشه تاحالا سامسونگ رو امتحان نکردم! میترسم استفاده کنم بد از آب در بیاد منتظرم کسی هستمطلاع داره بهم خبر بده که خوبه یا نه!
ضمنا تونرش راحت پیدا میشه"؟! سام سرویس خوب گارانتی می کنه؟! یا اذیت میکنه؟!

وحید
بستگي داره كه چاپگرشو بيشتر لازم داري يا پولشو.
از لحاظ كيفيت خيالت راحت باشه. ليزري هاي سامسونگ كيفيت خوبي دارند.
اما clp-300 كه رنگي هست، سرعت چاپ نسبتاً پاييني داره (8 برگ در دقيقه) اگه ليزري رنگي لازم نداري اين يكي رو بفروش بيشتر از 200 تومن كاسب شو. اين رو هم بگم كه ليزري رنگي، كيفيت چاپ عكس بالايي نداره.

javad2000

Registered User
لایک‌ها
25
سلام
ممنون از دوستان
بذارید یه جور دیگه انتظاری که از اسکنر دارم رو بیان کنم
من دوربین آنالوگ دارم که میخام عکسامو باهاش اسکن کنم ولی میخام جوری باشه که نشه تشخیص داد که عکس با انالوگ گرفته شده یا با دیجیتال
نمی تونم بگم که 3010 واسم خوبه یا نه
لطفا در این زمینه کمکم کنید.

بازم ممنون
از اين لحاظ، با اكثر مدل هاي بالاي 60 تومن به مقصودت مي رسي (مثلاً hp 2400). (بهتره مدل هايي كه قابليت اسكن نگاتيو هم دارند بگيري تا بتوني اگه دوست داشتي، به جاي اسكن عكس، مستقيماً نگاتيوهاي عكس رو اسكن كني)

اما اگه تعداد عكس هايي كه ميخواي اسكن كني زياده، بهتره مدل هاي يه كم گرونتر رو بگيري كه از پس كارهاي سنگين تر هم بر ميان و سرعت بيشتري هم دارند.

javad2000

Registered User
لایک‌ها
25
سلام اقا جواد اگر اشتباه نکنم یه تاپیک داشتید که در مورد خرید پرینتر ها توضیح داده بودید هر چی گشتم پیداش نکردم میتونید لینک بدید ..

من یه پرینتر لییزی ساده میخوام .. حدود صد و خورده ای زیر 120 میتونم هزینه کنم .

ممنونم . :)
متاسفانه اون تاپيك، بدون هشدار قبلي، توسط يكي از مديران حذف شد.
براي مقصود شما 1020 hp گزينه مناسبي هست.

moonomid

کاربر فعال علم و دانش
کاربر فعال
لایک‌ها
4
سلام خدمت دوستان عزيز
شارژ كارتريج يك پرينتر ليزري چقدر در مياد؟
ممنون

moonomid

کاربر فعال علم و دانش
کاربر فعال
لایک‌ها
4
سلام خدمت دوستان عزيز
من اين دستگاه را 2 هفته پيش از ايران اچ پي گرفتم و خيلي راضي هستم

All-in-Ones M1005 MFP

c178_m.jpg

قيمت : 1,950,000 ريال

مشخصات:
http://www.iranhp.ir/shp/item/detail.aspx?c=178&lang=Fa

moonomid

کاربر فعال علم و دانش
کاربر فعال
لایک‌ها
4
من بودجم حدود 200 تومن هستش و به علت کمبود جا و احتیاج به سه کاره لیزری قصد خرید hp 1005 رو داشتم که به مشکلی که در پست 1239 گفتم برخوزدم
سلام دوست عزيز
من اين مدل را خريدم و مشكلي ندارم
با تشكر

بهناز

Registered User
لایک‌ها
4
با سلام دوباره میشه بگین کارتریجهای این 5183 چجوریه؟و کدوم رنگهاست و آیا به صرفه هست؟چه تفاوتهای نسبت به 4183 داره؟
قیمتش چنده؟

Mohammadirani@

Registered User
لایک‌ها
10
متاسفانه اون تاپيك، بدون هشدار قبلي، توسط يكي از مديران حذف شد.
براي مقصود شما 1020 hp گزينه مناسبي هست.
ممنون اقا جواد

حدود قیمتش رو دارید ؟ تونر ش چند ه اگرروزی بخوام عوضش کنم ؟ شارش هم میکنن ؟ هر تونر حدود چند صفحه چاپ میکنه ؟

javad2000

Registered User
لایک‌ها
25
ممنون اقا جواد

حدود قیمتش رو دارید ؟ تونر ش چند ه اگرروزی بخوام عوضش کنم ؟ شارش هم میکنن ؟ هر تونر حدود چند صفحه چاپ میکنه ؟

شارژ كارتريج يك پرينتر ليزري چقدر در مياد؟
ممنون

سلام
كارتريج هاي اچ پي قابل شارژ هست. هزينه شارژ اونها هم 10 تومنه كه با هر بار شارژ حدوداً 1500 برگ پرينت مي كنه. البته اگه توي تنظيمات چاپ، گزينه Econo رو انتخاب كنيد، مصرف دستگاه 40% پايين مياد (متن ها رو يه كم كمرنگ تر چاپ مي كنه).

Mohammadirani@

Registered User
لایک‌ها
10
خوبه خیلی خوبه

بعد این پرینتر تو ویستا که مشکل نصب نداره که ؟ چون تو سایت HP وقتی قسمت مقایسه دو پرینتر 1020 , 1018 رو زدم برای 1018 زده بود که تو ویستا جواب میده اما برای 1020 چیزی ننوشته بود !!

الان 1022 اومده امکانات بیشتری هم داره .. قیمتش رو دارین ؟ دو تا کاست برای کاغذ های سایز متنوع داره که خیلی میتونه کاربرد داشته باشه .. نظرتون چیه ؟

javad2000

Registered User
لایک‌ها
25
سلام دوست عزيز
من اين مدل را خريدم و مشكلي ندارم
با تشكر
سلام
مبارك باشه.
ميشه يه سوال ازتون بپرسم؟

آيا اسكنر دستگاه شما با نرم افزار Microsoft Scanner and Camera Wizard سازگار هست؟
يعني وقتي ميريد توي My Computer آخرين گزينه اي كه اونجا مي بينيد همنام دستگاهتون هست و با دوبار كليك روي اون مي تونيد كار اسكن رو انجام بديد؟

متشكرم

javad2000

Registered User
لایک‌ها
25
با سلام دوباره میشه بگین کارتریجهای این 5183 چجوریه؟و کدوم رنگهاست و آیا به صرفه هست؟چه تفاوتهای نسبت به 4183 داره؟
قیمتش چنده؟
بهناز خانم
يه سري به سايت RayanSaba.com و Hp.com بزنيد بد نيست. جواب خيلي از سوال هاتون رو پيدا مي كنيد.
5183 قيمتش 200 تومن هست و سه تا تفاوت نسبت به 4183 داره:
1- كارتريج هاي مجزا داره (اگه يكي از كارتريج ها خراب شد، فقط همون يكي رو تعويض مي كنيم)
2- LCD رنگي داره
3- كارتريج هاش بزرگتر هستند و ديرتر نياز به شارژ پيدا مي كنه.

moonomid

کاربر فعال علم و دانش
کاربر فعال
لایک‌ها
4
سلام
كارتريج هاي اچ پي قابل شارژ هست. هزينه شارژ اونها هم 10 تومنه كه با هر بار شارژ حدوداً 1500 برگ پرينت مي كنه. البته اگه توي تنظيمات چاپ، گزينه Econo رو انتخاب كنيد، مصرف دستگاه 40% پايين مياد (متن ها رو يه كم كمرنگ تر چاپ مي كنه).
ممنون
تا چند بار مي شود اين كارتريج را شارژ كرد؟
شنيدم كه 2 يا 3 بار بيشتر نمي شه!
بعدش هم ايا اين 1500 برگ با فعال كردن encono هست يا نه!

در مورد سوال هم چك مي كنم بهتون مي گم
ممنون

moonomid

کاربر فعال علم و دانش
کاربر فعال
لایک‌ها
4
سلام
مبارك باشه.
ميشه يه سوال ازتون بپرسم؟

آيا اسكنر دستگاه شما با نرم افزار Microsoft Scanner and Camera Wizard سازگار هست؟
يعني وقتي ميريد توي My Computer آخرين گزينه اي كه اونجا مي بينيد همنام دستگاهتون هست و با دوبار كليك روي اون مي تونيد كار اسكن رو انجام بديد؟

متشكرم
سلام دوست عزيز
بله
زماني كه دو كليك روي ان مي كنم يك صفحه باز مي شود و نوع برنامه را مشخص مي كنم مثلا
Microsoft Office Document scanning
بعد يك صفحه باز مي شود و شروع به اسكن مي كنه
البته پيغام اينه ocr را نصب كنيد را مي دهد
با تشكر

javad2000

Registered User
لایک‌ها
25
خوبه خیلی خوبه

بعد این پرینتر تو ویستا که مشکل نصب نداره که ؟ چون تو سایت HP وقتی قسمت مقایسه دو پرینتر 1020 , 1018 رو زدم برای 1018 زده بود که تو ویستا جواب میده اما برای 1020 چیزی ننوشته بود !!

الان 1022 اومده امکانات بیشتری هم داره .. قیمتش رو دارین ؟ دو تا کاست برای کاغذ های سایز متنوع داره که خیلی میتونه کاربرد داشته باشه .. نظرتون چیه ؟
من همين الآن توي ويستا نصب كردم مشكل خاصي هم نداره. (1020)
1020 و 1022 هر دوشون ورودي دوم براي كاغذهاي سايز متفاوت دارند اما 1022 يه سيني پلاستيكي بزرگ براي ورودي دوم داره كه گذاشتن و برداشتن كاغذها رو راحت تر مي كنه ولي با توجه به اختلاف قيمت زيادش، همون 1020 براي مصارف معمولي بهتره. (1020: 115 هزار تومان، 1022: 175 هزار تومان)

javad2000

Registered User
لایک‌ها
25
بله
زماني كه دو كليك روي ان مي كنم يك صفحه باز مي شود و نوع برنامه را مشخص مي كنم مثلا
Microsoft Office Document scanning
بعد يك صفحه باز مي شود و شروع به اسكن مي كنه
البته پيغام اينه ocr را نصب كنيد را مي دهد

ممنون كه گفتيد. پس ديگه حرف نداره.
اگه در آينده مشكلي با اون داشتيد لطفاً بگيد كه بقيه دوستان هم بدونند.

با تشكر

بالا