برگزیده های پرشین تولز

پیشنهادات، انتقادات و اطلاعیه های بخش هواشناسی

mohamad-tehran

Registered User
لایک‌ها
22,762
دوست خوب و عزیزم مایاک جان

پیشنهاد خوبتون رو خوندم و نشان از فهم و درک بالای شما دوست عزیزم داره.

درسته ما در اینجا 2 راهکار مهم داریم :
1- ارائه آمار و ارقامی که بتونه فرد خاطی رو مجاب کنه
2- بی اهمیت تلقی کردن و پاسخ ندادن به کامنت های بی ارزش از این دست افراد

بنظرم من هر دو راهکار بسیار موثر بنظر میرسه از این بابت که راهکار اول باعث جمع آوری اطلاعات خوبی میشه که میتونه مرجع آماری مناسبی برای کلیه کاربران عزیز بشه و راهکار دوم هم باعث میشه که شخص خاطی دو راه حل بیشتر نداشته باشه یا خودش رو اصلاح کنه و یا در صورت ادامه روند موجود باهمراهی سایر دوستان عزیز در صورت پاسخ نگرفتن از سایر کاربران فورم بصورت اتوماتیک وار از مبحث حذف بشه .

امیر محسن

من یه تاپیک زدم به عنوان آمار هواشناسی . توش لینک گذاشتم . به راحتی میشه آمار رو فهمید .

http://forum.persiantools.com/t223889.html

Amadea

مدیر علم و دانش
مدیر انجمن
مدیر انجمن
لایک‌ها
1,720
الان راه حلی که به ذهنم رسید این هست که یک مقایسه آماری برای مناطق مختلف کشور انجام بدیم و نتایجش رو در فروم بذاریم هم کار جالبی می‌شه و خیلی‌ها توی اینترنت می‌تونند ازش استفاده کنند و هم شاید بشه امیدوار بود که به این بحث‌ها خاتمه داده بشه. هر چند اون‌هایی که به این بحث‌های بی اساس علاقمند هستند احتمالش هست که دوباره از یه منظر دیگه به بحث بپردازند.

سلام مایاک عزیز.

اولا خیلی خوشحالم که اخیرا بیشتر به این جا سر می زنید. این بخش کاربرانی مثل شما که با دید علمی و نه به قول خودتون که قبلا جای دیگه گفتید "خاله زنکی و عمو مردکی" به مسائل هواشناسی نگاه می کنند لازم داره. در مورد پیشنهادتون، من تقریبا مطمئنم کاربرانی که به این جور بحث ها علاقمند هستند، به هیچ وجه به آمار جمع آوری شده توجه نمی کنند و فقط دوست دارند در مورد این مسائل بحث بی پایه بکنند. برای کسی مثل من که تا حدودی می خواد حق آزادی بیان عقاید هر چند عجیب و غریب هم باشند حفظ بشه، برخورد با این رفتار ها منجر به پارادکس درونی شدیدی می شه.

این که می گید کاربر ها به همچو بحث هایی توجه نکنند، عملا مقدور نیست، چون کاربرانی هستند که به همین منظور می آن این جا. یعنی ممکنه که این کار رو یک نفر شروع بکنه و بقیه با وجود تعصب نسبت به شهرشون بدون در نظر گرفتن آمار و یا حتی بر پایه آمار به دام چنین بحث هایی بیفتن. من الان تنها راه حل نسبتا مسالمت آمیزی که به نظرم می آد، اینه که یه تاپیک بررسی و مقایسه آب و هوای مناطق مختلف کشور ایجاد کنیم، کسایی که علاقمند به مقایسه هستند به اون جا ارجاع داده بشن. تاپیک جدیدی هم برای بررسی آب و هوای حال حاضر کشور تشکیل بشه، با قوانینی که از مقایسه آب و هوا در اون تاپیک پرهیز بشه. فقط این کار امیرمحسن عزیز رو زیاد می کنه، چون اون وقت پست هایی که مربوط به مقایسه هست رو باید از تاپیک مباحث عمومی هواشناسی پاک کنند ولی اگر کاربران به این کار اصرار کنند، بعد خب برخورد های شدیدتری بشه.

یه راه حل به سیم آخر زدنی هم هست که من به خاطر مسائلی که اون اول گفتم باهاش مخالف بودم، اما خب روی میزه! لووول. بستگی داره امیر محسن رو کی این کاربرهای فوق الذکر خسته کنند. من که خسته شدم و کار رو به ایشون واگذار کردم، اما خب اگر ایشون هم دیگه به اون مرحله رسیدند، احتمالا همین کار رو بکنیم و بی خیال ایده آل هامون بشیم.

maiak

کاربر فعال هواشناسی
کاربر فعال
لایک‌ها
2,316
سلام مایاک عزیز.

اولا خیلی خوشحالم که اخیرا بیشتر به این جا سر می زنید. این بخش کاربرانی مثل شما که با دید علمی و نه به قول خودتون که قبلا جای دیگه گفتید "خاله زنکی و عمو مردکی" به مسائل هواشناسی نگاه می کنند لازم داره. در مورد پیشنهادتون، من تقریبا مطمئنم کاربرانی که به این جور بحث ها علاقمند هستند، به هیچ وجه به آمار جمع آوری شده توجه نمی کنند و فقط دوست دارند در مورد این مسائل بحث بی پایه بکنند. برای کسی مثل من که تا حدودی می خواد حق آزادی بیان عقاید هر چند عجیب و غریب هم باشند حفظ بشه، برخورد با این رفتار ها منجر به پارادکس درونی شدیدی می شه.

این که می گید کاربر ها به همچو بحث هایی توجه نکنند، عملا مقدور نیست، چون کاربرانی هستند که به همین منظور می آن این جا. یعنی ممکنه که این کار رو یک نفر شروع بکنه و بقیه با وجود تعصب نسبت به شهرشون بدون در نظر گرفتن آمار و یا حتی بر پایه آمار به دام چنین بحث هایی بیفتن. من الان تنها راه حل نسبتا مسالمت آمیزی که به نظرم می آد، اینه که یه تاپیک بررسی و مقایسه آب و هوای مناطق مختلف کشور ایجاد کنیم، کسایی که علاقمند به مقایسه هستند به اون جا ارجاع داده بشن. تاپیک جدیدی هم برای بررسی آب و هوای حال حاضر کشور تشکیل بشه، با قوانینی که از مقایسه آب و هوا در اون تاپیک پرهیز بشه. فقط این کار امیرمحسن عزیز رو زیاد می کنه، چون اون وقت پست هایی که مربوط به مقایسه هست رو باید از تاپیک مباحث عمومی هواشناسی پاک کنند ولی اگر کاربران به این کار اصرار کنند، بعد خب برخورد های شدیدتری بشه.

یه راه حل به سیم آخر زدنی هم هست که من به خاطر مسائلی که اون اول گفتم باهاش مخالف بودم، اما خب روی میزه! لووول. بستگی داره امیر محسن رو کی این کاربرهای فوق الذکر خسته کنند. من که خسته شدم و کار رو به ایشون واگذار کردم، اما خب اگر ایشون هم دیگه به اون مرحله رسیدند، احتمالا همین کار رو بکنیم و بی خیال ایده آل هامون بشیم.

سلام. ممنون از نظرتون. من خوشحالم كه اينجا توسط امثال شما و اميرمحسن اداره مي‌شه كه حق آزادي بيان عقايد براتون مهمه. هر چند بعضي اوقات شرايط ايجاب مي‌كنه كه بعضي پست‌ها رو حذف كنيد كه اميدوارم شرايط به سمتي پيش بره كه مجبور به اين كار نشيد. به هر حال مطمئنم با وجود همه‌ي اين بحث‌ها و جدل‌ها، كنار هم بيش‌تر ياد مي‌گيريم كه چطور تخصصي‌تر به مباحث نگاه كنيم. اميدوارم بتونم وقتي سرم كمي خلوت‌تر شد بيش‌تر فعاليت كنم و اون بخش مقايسه‌ آمارها رو كمي پربارترش كنيم. بازم ممنون از جوابتون.

Amadea

مدیر علم و دانش
مدیر انجمن
مدیر انجمن
لایک‌ها
1,720
اول از همه، اگر کسی بیشتر از همه توسط "مژگان از تهران" بهش توهین شد، من و امیر محسن بودیم. کسایی که این جا بودن، از پست هایی که طول کشید تا پاک شد، باید این موضوع رو بدونند. وقتی شما می آیید و ادعا می کنید کاربری تازه وارد با هویت حقیقی مژگان از تهران یکی هست، حالا چه در دنیای واقعی چه این ادعا درست باشه، چه غلط؛ اول از همه دارید به من، امیر محسن و بعدم به خودتون توهین می کنید. تا بحال از این حرکت ها در تاپیک گذشتم، اما بعد از این مجبورم برخورد کنم. ما که کار فراقانونی نمی تونیم بکنیم، به دلخواه خودمون و شما هم آیدی جدیدی رو بن نمی کنیم، دلیلش هم اینه:

در پرشین تولز، هر کاربر یه هویت مجازی جدید داره. یعنی اگر کاربری می آد و می گه من فلانیم، ما خارج از اون هویت دیگه ای براش فرض نمی کنیم، مگر خودش بگه، اونم در حد فرض می مونه. مشترک بودن آی پی ها، دلیلی بر یکی بودن افراد نیست. هر کسی از خونه ما، شرکت ما و حتی آی اس پی ما بیاد این جا، آی پیش با من یکی هست. دلیلی نیست که من هم اون شخص باشم. تا خودم با این آیدی نیومدم بگم من فلانی هستم، فرض بر این هست که من همونی هستم که آیدیم می گه. در عین حال حتی اگر اسم آیدیم سعدی بود، یقین حاصل نخواهد شد که من سعدی شیرازی هستم. ما این جا به دنبال هویت حقیقی افراد نیستیم و ثابتش هم نمی تونیم بکنیم و مسئولیتی هم در این مورد نمی پذیریم.

مژگان از تهران به خاطر خودش بن نشد، به خاطر حرف ها، طرز برخورد با بقیه کاربران و توهین ها بن شد. این جا ما با افراد کاری نداریم، با نظر هاشون هست که کار داریم. بنابراین مادامی که کاربری در مورد چیزهایی که اشخاص نمی تونن عوض کنند (مثل رنگ پوست، قومیت و نژاد، جنسیت، زادگاه و ...) توهین نکنه، ما برخوردی با اون کاربر نمی کنیم، چون صرفا نظرش با شما فرق داره. بنابراین بیخود این طور پست ها رو ریپورت نکنید، مگر توهینی از جنسی که گفتم داشته باشه.

این جا کاملا مثل جامعه می مونه. ما باید بتونیم هم دیگه رو تا وقتی بهمون توهینی نشده تحمل کنیم. از همه افرادی که همکاری می کنند، صمیمانه سپاسگزارم.

Last edited:

فربد

Registered User
لایک‌ها
45
با سلام و ادب سرکار علیه میشه بفرمایند آیات قران توهین حساب میشد که حذف فرمودند !!!

Amadea

مدیر علم و دانش
مدیر انجمن
مدیر انجمن
لایک‌ها
1,720
با سلام و ادب سرکار علیه میشه بفرمایند آیات قران توهین حساب میشد که حذف فرمودند !!!

سلام مرامنامه که امضا کردید زمان ثبت نام رو مجددا بخونید: http://forum.persiantools.com/t38293.html

6. بحث در مورد دين، سياست، مذهب، مقدسات و مسایل مربوطه در هر نوع و روش آن (چه موافق و چه مخالف) ، هيچ كمكي در راستاي نيل به اهداف فني سايت ننموده و تحت هیچ شرایطی مجاز نیست.

hamed zagros

Registered User
لایک‌ها
6,223
خانم امادیا حرف شما درست ولی چیزی که روشنه از وقتی که این کاربر اومدن فوروم بهم ریخته و تا نره ارامش برنمیگرده هرجور صلاح میدونین

Amadea

مدیر علم و دانش
مدیر انجمن
مدیر انجمن
لایک‌ها
1,720
خانم امادیا حرف شما درست ولی چیزی که روشنه از وقتی که این کاربر اومدن فوروم بهم ریخته و تا نره ارامش برنمیگرده هرجور صلاح میدونین

هر کاریری که از پست هاش خوشتون نمی آد، ازتون خواهش می کنم، تمنا می کنم، به خاطر من نادیده بگیرید. ملتهب شدن جو این چند روزه اگر بخوایم یه طرفه پیش قاضی نریم، تقصیر خیلی ها بود.

hamed zagros

Registered User
لایک‌ها
6,223
هر کاریری که از پست هاش خوشتون نمی آد، ازتون خواهش می کنم، تمنا می کنم، به خاطر من نادیده بگیرید. ملتهب شدن جو این چند روزه اگر بخوایم یه طرفه پیش قاضی نریم، تقصیر خیلی ها بود.

من یکی دیگه کاریش ندارم،روچشم، ولی بدونید این کاربر تلفات زیادی میده مطمئن باشید

Amadea

مدیر علم و دانش
مدیر انجمن
مدیر انجمن
لایک‌ها
1,720
من یکی دیگه کاریش ندارم،روچشم، ولی بدونید این کاربر تلفات زیادی میده مطمئن باشید

هر کس بمونه قدمش رو چشم، و هر کسی بخواد بره من متاسف می شم، اما جلوش رو نمی تونم بگیرم. اختیارات من در همین حد هست. توصیه ام به همه شما این هست که خودتون فضا رو برای خودتون بابت چیز هایی مثل این تنگ نکنید.

mohamad-tehran

Registered User
لایک‌ها
22,762
من امروز یه سوال پرسیدیم مبنی بر اینکه اگر موج شمالی بود چرا تهران سرد نشد بعدش بقیه فکر کردند من میخوام اینجا طرفداری مژگان رو بکنم . درحالی که من فقط قصدم سوال بود .

الان تا اون اینجاست هر کی بخواد از تهران تعریفی بکنه همه میگن این طرفدار مژگان هست در حالی که اگر مژگان این فروم نبود این تصور پیش نمیومد .

متاسفانه وجود این شخص باعث شده که نشه هیچ حرفی در مورد تهران هست . حتی SPAD فکر کرد من دارم طرفداری مژگان و میکنم در حالی که من من اصلا و ابدا صنمی با این زن ندارم .

Amadea

مدیر علم و دانش
مدیر انجمن
مدیر انجمن
لایک‌ها
1,720
من امروز یه سوال پرسیدیم مبنی بر اینکه اگر موج شمالی بود چرا تهران سرد نشد بعدش بقیه فکر کردند من میخوام اینجا طرفداری مژگان رو بکنم . درحالی که من فقط قصدم سوال بود .

الان تا اون اینجاست هر کی بخواد از تهران تعریفی بکنه همه میگن این طرفدار مژگان هست در حالی که اگر مژگان این فروم نبود این تصور پیش نمیومد .

متاسفانه وجود این شخص باعث شده که نشه هیچ حرفی در مورد تهران هست . حتی SPAD فکر کرد من دارم طرفداری مژگان و میکنم در حالی که من من اصلا و ابدا صنمی با این زن ندارم .

خب این دو کلمه شفاف سازی لازم داره. دیگه این قدر عزا و ماتم نداره که. خوشبختانه چیزی که در دسترس هست، ابزار توضیح دادن و شفاف سازی.

hamed zagros

Registered User
لایک‌ها
6,223
هر کس بمونه قدمش رو چشم، و هر کسی بخواد بره من متاسف می شم، اما جلوش رو نمی تونم بگیرم. اختیارات من در همین حد هست. توصیه ام به همه شما این هست که خودتون فضا رو برای خودتون بابت چیز هایی مثل این تنگ نکنید.

این دوستانی که میبینید اینجا جمعن یه روزه جمع نشدن دوساله کنار هم هستیم بهم عادت کردیم طبیعی که اگه یکیمون بره دیگران ناراحت میشن این کاربر هرکجا میریم میاد و اونجارو بهم میریزه، من دیگه کاری با اون کاربر ندارم امیدوارم بقیه دوستانم همین کارو بکنن و ذهن خودشونو مشغول نکنن

mohamad-tehran

Registered User
لایک‌ها
22,762
من دوست ندارم SPAD از این فروم بره . یکی از اعضای فعال فروم هست .

Amadea

مدیر علم و دانش
مدیر انجمن
مدیر انجمن
لایک‌ها
1,720
این دوستانی که میبینید اینجا جمعن یه روزه جمع نشدن دوساله کنار هم هستیم بهم عادت کردیم طبیعی که اگه یکیمون بره دیگران ناراحت میشن این کاربر هرکجا میریم میاد و اونجارو بهم میریزه، من دیگه کاری با اون کاربر ندارم امیدوارم بقیه دوستانم همین کارو بکنن و ذهن خودشونو مشغول نکنن

ممنون از شما، یه ادیت کوچولو کردم، امیدوارم که همین طور که می گید رعایت کنید.

hamed zagros

Registered User
لایک‌ها
6,223

کسی این چنین فکری نکرده ما با رفتار شما اشنا هستیم و حق دارین از شهر خودتون تعریف کنین

Amadea

مدیر علم و دانش
مدیر انجمن
مدیر انجمن
لایک‌ها
1,720
من دوست ندارم SPAD از این فروم بره . یکی از اعضای فعال فروم هست .

اختیار بقیه که دست ما نیست. هر کسی اختیار موندن و رفتنش دست خودش هست. منم از ایشون خواهش می کنم برگرده، دیگه تصمیم با خودشونه.

mohamad-tehran

Registered User
لایک‌ها
22,762
اختیار بقیه که دست ما نیست. هر کسی اختیار موندن و رفتنش دست خودش هست. منم از ایشون خواهش می کنم برگرده، دیگه تصمیم با خودشونه.

ممنون . منم امیدوارم برگرده . راضیش میکنم

بالا