برگزیده های پرشین تولز

پیشنهادات، انتقادات و اطلاعیه های بخش هواشناسی

arashzam

Registered User
لایک‌ها
3,543
عذر میخوام من راضی نیستم کسی از فروم بره، اما طرز نوشتن و پست های ایشون بعضا توهین آمیز هست، بسوزید! از فلانی خوشت میومد و ... اصلا زیبنده چنین فرومی که بعضی از اعضا اش اطلاعات فوق العاده دارن نیست.

بنده به شخصه از این به بعد هر پستی رو که زیبنده این فروم نبینم بعنوان توهین گزارش میکنم و امیدوارم به این موارد رسیدگی بشه.

maiak

کاربر فعال هواشناسی
کاربر فعال
لایک‌ها
2,316
سلام. دوستان همون طور كه احتمالا مي دونيد سايت اسنوفوركست مرجع بسيار خوبي براي اطلاعات راجع به پيست‌هاي اسكي دنيا و آب و هواي روزهاي آينده و وضعيت فعلي برفشون هست. بسياري از كشورهاي دنيا پيست‌هاشون تو اين سايت وجود داره. ايران با وجود اين كه پيست‌هاي متعددي در شمال و جنوب و شرق و غرب و مركز كشور داره اما تنها 8 تا از پيست‌هاش در اين سايت هستند (http://www.snow-forecast.com/countries/Iran/resorts) كه به جز دو تا پيست اسكي سپيدان (سپيدان و پولادكف) مابقي پيست‌ها همه پيست‌هاي اطراف تهران هستند (دماوند و توچال و شمشك و آبعلي و دربندسر و ديزين). پيشنهاد مي‌كنم هر كدوم از شما كه اطلاعاتي راجع به پيست‌هاي ديگه داريد ايميلي به مسئولين وب سايت بزنيد و اطلاعات جغرافيايي پيست مورد نظرتون رو بگيد تا اون ها پيست رو اضافه كنند. من اين كار رو دو سال پيش براي پيست هاي پولادكف و سپيدان انجام دادم و مسئول سايت در كمتر از يك ماه جواب ايميلم رو داد و صفحات اين دو تا پيست رو به سايت اضافه كرد و شناسه كاربري مديريت صفحات اين دو تا پيست رو هم بهم داد تا اطلاعاتشون رو كامل تر كنم و هر وقت هم برف جديدي مي باره گزارش بدم. من هم چون خودم ايران نيستم يه بار به مسئولين پيست پولادكف مراجعه كردم و شناسه كاربري رو بهشون دادم و الان اون ها به طور منظم بعد از هر بارش برف اطلاعات پيست رو به روز مي كنند. اين هم متن ايميلي كه به مسئول سايت ارسال كردم كه بدونيد چه اطلاعاتي از پيست بديد:

Hi,

Firs of all thank you for your services and detailed snow forecasting. I have a question.
How we can request to add a resort in your site? I mean you decide which resort will included in your site or anybody else can request it? If others can also request what are other requirements for that?

We have two ski resorts near Shiraz in Iran.

The firs one is "Sepidan Ski Resort":
30.301310°, 51.964483°
Bottom Elevation: 2603 m, Top Elevation: 2655, Length: 280 m
Direct distance to Shiraz: 74 km

The second one is "Pooladkaf Ski Resort":
30.370141°, 51.918739°
Bottom Elevation: 2809 m, Middle Elevation: 2912 m, Top Elevation: 3230 m
Direct Distance to Shiraz: 84 km

In some weekends we have 18000 people coming to these resorts, so weather forecast for these resorts are very important! So we want to know if it is possible to add our resorts to your website.

Best Regards,
Mohsen

اين هم آدرس ايميلشون:
<[email protected]>;

Last edited:

ماهان1

Registered User
لایک‌ها
21,419
بنده پیشنهاد می کنم تعدادی از تاپیک های این فروم حذف یا ادغام بشن

تاپیک هایی که به نظرم وجودشون فقط فضا رو اشغال کرده

[h=3]نقشه هاي دمايي(حداكثر-حداقل)و بارش كشور---به صورت روزانه[/h]
[h=3]مباحث عمومی هواشناسی (فقط شمال کشور)[/h]
[h=3]زیبایی های بینالود - قسمت دوم[/h]
[h=3]مقایسه پارامتر های همدیدی مراکز استان ها در هر ماه[/h]
[h=3]مقایسه پارامتر های همدیدی مراکز استان ها در هر ماه[/h]
[h=3]گرمای بی سابقه و بهار زودرس بریتانیا[/h]
[h=3]آرشیو نقشه های روزانه ترازهای جو[/h]
[h=3]نظر سنجی در مورد پیشبینی آب و هوای روز های آتی[/h]
[h=3]آمار 181 ايستگاه سينوپتيك كشور تا پایان سال 2005 میلادی[/h]
به نظر من چون این تاپیک ها مدت مدیدیه که آپدیت نمیشن و به طریق اولی بازدید کننده هم ندارند پس بهتره ریق رحمت رو سر بکشن!!

Amadea

مدیر علم و دانش
مدیر انجمن
مدیر انجمن
لایک‌ها
1,720
این قدر سخت نگیر ماهان جان. این جا یه فروم هست. تاپیکی که ایجاد می شه و آپدیت نمی شه، دلیلی نداره با تاپیک دیگه ادغام بشه. مثلا اون تاپیک سوم و ششم، دیگه هیچ وقت هم که آپدیت نشه، باید یه تاپیک جداگانه بمونه. اصلا ما این جا خیلی سعی کردیم که اعضا تاپیک ها رو تخصصی تر کنند تا این که مثل یه وبلاگ همین طوری زیر یه پست کامنت بگذارند، اما نشد. در مورد تاپیک دوم، و امثالش، اگر باز کننده تاپیک درخواست کنه ادغام می کنم. چهارم و پنجم هم که خودش یکی هست.

Datis0

Registered User
لایک‌ها
42
پیشنهاد می کنم تاپیک مباحث عمومی رو چند تیکه کنید به بخش ها و یا مثلا شهر های مختلف این جوری اصلا نمی شه دنبالش کرد هر ساعت چندین صفحه می ره جلو
IRC شده برای خودش :)

Amadea

مدیر علم و دانش
مدیر انجمن
مدیر انجمن
لایک‌ها
1,720
پیشنهاد می کنم تاپیک مباحث عمومی رو چند تیکه کنید به بخش ها و یا مثلا شهر های مختلف این جوری اصلا نمی شه دنبالش کرد هر ساعت چندین صفحه می ره جلو
IRC شده برای خودش :)

ما کلی زحمت کشیدیم تا این که بچه های این بخش صحبت راجع به مسائل مالی، موسیقی، موارد متفرقه و غیره رو ببرند به بخش های دیگه این فروم. دیگه جدا کردن هوای شهر های ایران پیش کش. بچه های این تاپیک به نظر می آد فقط این تاپیک رو رفرش می کنند و قابلیت های فروم براشون اهمیتی نداره. بنابراین کاری از دست من بر نمی آد، مگر خودشون بخوان.

arashzam

Registered User
لایک‌ها
3,543
ممنون بابت توجه شما در مورد مباحثی که مطرح شد، امیدوارم با مشکلات کمتری در ادامه راه مواجه باشیم.

Amadea

مدیر علم و دانش
مدیر انجمن
مدیر انجمن
لایک‌ها
1,720
خواهش می کنم، منم امیدوارم همین طور باشه.

arashzam

Registered User
لایک‌ها
3,543
سرکار خانم آمادا

بنده با امیرکوروش موافق هستم، تمام پیام های خصوصی ایشون رو که برای من و بقیه دوستان ارسال کرده به راحتی میتونید ببینید، ایشون از فحش ناموسی گرفته تا تحدید به ضرب و جرح رو در پیامهاش عنوان کرده! شما بعنوان مسئولین یک فروم و محلی که افراد از مناطق مختلف در اون فعالیت میکنند مسئول آرامش و نظم و امنیت یوزرهاتون هستید! پیگیری این موضوع و پیدا کردن این افراد برای شما که یک فروم مجوزدار هستید از طریق فتا اصلا کاری نداره!

یکبار برای همیشه این موضوع رو تمام کنید! صبر و تحمل هم حدی داره!

Amadea

مدیر علم و دانش
مدیر انجمن
مدیر انجمن
لایک‌ها
1,720
سرکار خانم آمادا

بنده با امیرکوروش موافق هستم، تمام پیام های خصوصی ایشون رو که برای من و بقیه دوستان ارسال کرده به راحتی میتونید ببینید، ایشون از فحش ناموسی گرفته تا تحدید به ضرب و جرح رو در پیامهاش عنوان کرده! شما بعنوان مسئولین یک فروم و محلی که افراد از مناطق مختلف در اون فعالیت میکنند مسئول آرامش و نظم و امنیت یوزرهاتون هستید! پیگیری این موضوع و پیدا کردن این افراد برای شما که یک فروم مجوزدار هستید از طریق فتا اصلا کاری نداره!

یکبار برای همیشه این موضوع رو تمام کنید! صبر و تحمل هم حدی داره!

شما چند اشتباه دارید. اولا من پیغام خصوصی شما رو به راحتی نمی تونم ببینم. اگر گزارش کنید، متنش فقط توی ایمیل می آد، با آیدی کاربر مزبور که من فقط تنها کاری که می تونم بکنم بن کردنش هست. فکر می کنید پیغام خصوصی خودم چرا بسته اس؟ من حوصله این دردسر ها و تهدید های تو خالی رو ندارم، چون چیزی بیشتر از اینم نیست.

یه بارم گفتم، ما به عنوان یه سایتی که مشخص هست ساختارش، هیـــــــــــــــــــــچ گونه مسئولیتی در قبال هویت حقیقی افراد نمی پذیریم. ایشون می آد و چند خط الکترونیکی تهدید می کنه و ما هم الکترونیکی بن می کنیم و بیشتر از این نه کاری انجام خواهیم داد، نه بر عهده ماست که انجام بدیم. برید هر سایتی توی اینترنت دوست داشتید ببینید که غیر از این هست یا نه. بازارچه خرید و فروش که نیست که سر شما کلاه رفته باشه. هیچ ماهیت حقیقی نداره کار ایشون. تازه اگر هم داشت، شما به پلیس نمی تونی بری بگی ایشون تهدید کرده بیاد مثلا خونه ما دزدی. فکر می کنی پلیس تا اتفاقی نیفتاده کاری می کنه؟

persiannews

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
1
تاپیک پیشنهاد و انتقاد واسه چی هست؟ چرا هی این جا رو به هم می ریزید؟ اگر پیشنهادی دارید اون جا بدید. مثلا چی کار کنم؟ از امروز صبح سه تا یوزر بن کردم. می گید برم با پلیس دم خونشون دستگیرش کنم؟ نه واقعا اون جا پیشنهاد بدید ببینم مثلا چی کار باید بکنم که نکردم.

در ضمن من به شما دو نفر پیشنهاد می کنم که فعلا پیغام خصوصیتون و پیغام پروفایل رو ببندید.

بانوی گرامی ، مدیر بخش علم و تکنولوژی ( دانش و فناوری ) ، سرکار خانم ارجمند Amadea

آی پی آدرس شناسایی شده ، باید ردگیری و تحویل مقامات بالاتر بشه یا با این آی پی دیگه نتونه عضو بشه.

IP این کاربر دست شما هست ، شما به راحتی قابلیت مسدود کردن این آی پی آدرس را دارید من نمیدونم چرا مماشات می کنید ؟ یک بار برای همیشه قضیه را حل کنید.

در ضمن ، این اولین و آخرین نظر من درباره این موضوع هست دیگه پستی از من نخواهید دید ، مشخص هست شما نمی خوایید کاری کنید و اجازه عضویت مجدد را به این کاربر میدید.

اینم گفتم تا خودتون رو به اون راه نزنید که نمیتونید ، بگید نمیخوایید!

اگر شما توانایی انجام این کار را ندارید ، به مدیران ارشد پرشین تولز بفرمایید.

این ماجرا داره به جاهای باریک کشیده میشه ، تا چند وقت دیگه ابعاد تازه ای پیدا خواهد کرد و در تلویزیون ، مطبوعات ، و رسانه ها و ... اخبار منتشر خواهد شد و اون وقت شما هم متهم خواهید بود که کار شما به دادگاه و دادسرا میکشه. شما شخصیت حقیقی دارید ، مواظب خودتون باشید اگر نظرات بقیه و امنیت انجمن براتون مهم نیست ، نگران اوضاع خودتون باشید.

تمام!

arashzam

Registered User
لایک‌ها
3,543
شما چند اشتباه دارید. اولا من پیغام خصوصی شما رو به راحتی نمی تونم ببینم. اگر گزارش کنید، متنش فقط توی ایمیل می آد، با آیدی کاربر مزبور که من فقط تنها کاری که می تونم بکنم بن کردنش هست. فکر می کنید پیغام خصوصی خودم چرا بسته اس؟ من حوصله این دردسر ها و تهدید های تو خالی رو ندارم، چون چیزی بیشتر از اینم نیست.

یه بارم گفتم، ما به عنوان یه سایتی که مشخص هست ساختارش، هیـــــــــــــــــــــچ گونه مسئولیتی در قبال هویت حقیقی افراد نمی پذیریم. ایشون می آد و چند خط الکترونیکی تهدید می کنه و ما هم الکترونیکی بن می کنیم و بیشتر از این نه کاری انجام خواهیم داد، نه بر عهده ماست که انجام بدیم. برید هر سایتی توی اینترنت دوست داشتید ببینید که غیر از این هست یا نه. بازارچه خرید و فروش که نیست که سر شما کلاه رفته باشه. هیچ ماهیت حقیقی نداره کار ایشون. تازه اگر هم داشت، شما به پلیس نمی تونی بری بگی ایشون تهدید کرده بیاد مثلا خونه ما دزدی. فکر می کنی پلیس تا اتفاقی نیفتاده کاری می کنه؟

پس خدا رو شکر که گزارش کردم! پس تمام اراجیفی که ایشون برای بنده ارسال کرده رو خوندید! با این حساب، تمام قوانین سایت عملا بدون استفاده میشه چون هر کس هر کاری رو که دلش بخواد انجام میده به صرف این که اینجا یک محیط الکترونیکی و مجازی هست!

Amadea

مدیر علم و دانش
مدیر انجمن
مدیر انجمن
لایک‌ها
1,720
بانوی گرامی ، مدیر بخش علم و تکنولوژی ( دانش و فناوری ) ، سرکار خانم ارجمند

آی پی آدرس شناسایی شده ، باید ردگیری و تحویل مقامات بالاتر بشه یا با این آی پی دیگه نتونه عضو بشه.

IP این کاربر دست شما هست ، شما به راحتی قابلیت مسدود کردن این آی پی آدرس را دارید من نمیدونم چرا مماشات می کنید ؟ یک بار برای همیشه قضیه را حل کنید.

در ضمن ، این اولین و آخرین نظر من درباره این موضوع هست دیگه پستی از من نخواهید دید ، مشخص هست شما نمی خوایید کاری کنید و اجازه عضویت مجدد را به این کاربر میدید.

اینم گفتم تا خودتون رو به اون راه نزنید که نمیتونید ، بگید نمیخوایید!

تمام!

واقعا من موندم به شما جوابی بدم فایده داره یا نه. چون شما یه مسئله خیلی ساده رو که پست کردن این مطالب توی تاپیک پیشنهادات و انتقادات هست رو مثل این که متوجه نمی شید، یا نمی خواید متوجه بشید.

آی پی ایشون، مثل آی پی بقیه کاربران ایرانی، آی پی ثابتی نیست. با یه خاموش روشن کردن مودم عوض می شه. این آی پی با آی پی اکثر کاربرانی که از مخابرات اینترنت دارند یکی هست. ثانیا وقتی وی پی ان هست، این کار ها خنده داره.

شما اگر شکایتی دارید، و فکر می کنید مقامات بالاتر براشون این مسائل مهم هست و پیگیری می کنند، برید خودتون پیگیری کنید.

Amadea

مدیر علم و دانش
مدیر انجمن
مدیر انجمن
لایک‌ها
1,720
پس خدا رو شکر که گزارش کردم! پس تمام اراجیفی که ایشون برای بنده ارسال کرده رو خوندید! با این حساب، تمام قوانین سایت عملا بدون استفاده میشه چون هر کس هر کاری رو که دلش بخواد انجام میده به صرف این که اینجا یک محیط الکترونیکی و مجازی هست!

اگر فکر می کنید وقتی کسی زد کورتون کرد، قصاصش اینه که با تانک از روش رد بشید، بله از این کارا نمی شه کرد. هر کسی هر کاری بخواد هم نمی شه بکنه. کاربر بن شده. دیگه باید چی کار کرد؟

arashzam

Registered User
لایک‌ها
3,543
اگر فکر می کنید وقتی کسی زد کورتون کرد، قصاصش اینه که با تانک از روش رد بشید، بله از این کارا نمی شه کرد. هر کسی هر کاری بخواد هم نمی شه بکنه. کاربر بن شده. دیگه باید چی کار کرد؟

عذر میخوام اما مثال شما رو اصلا متوجه نمیشم؟؟!! تانک چه ربطی به فروم داره؟!

پس با این حساب شما میفرمائید ما هر دقیقه منتظر یک پیام توهین آمیز باشیم، صدامون هم در نیاد چون شما کاری بغیر از بن کردن یوزر ها نمیتونید انجام بدید؟!!! دارید کم لطفی میکنید! اصلا یک پیشنهاد! طرف رو بن نکنید! چون در عرض چند ثانیه دوباره عضو میشه و دوباره به کثافت کاری هاش ادامه میده! در قوانین سایت هم در زمان عضویت این بند رو اضافه کنید ما در مورد پیام های خصوصی و این که به پدر و مادرتون در این فروم اهانت بشه کاری نداریم و هیچ مسئولیتی رو قبول نمیکنیم! تا ما هم تکلیف خودمون رو اینجا بدونیم!!!

Amadea

مدیر علم و دانش
مدیر انجمن
مدیر انجمن
لایک‌ها
1,720
عذر میخوام اما مثال شما رو اصلا متوجه نمیشم؟؟!! تانک چه ربطی به فروم داره؟!

پس با این حساب شما میفرمائید ما هر دقیقه منتظر یک پیام توهین آمیز باشیم، صدامون هم در نیاد چون شما کاری بغیر از بن کردن یوزر ها نمیتونید انجام بدید؟!!! دارید کم لطفی میکنید! اصلا یک پیشنهاد! طرف رو بن نکنید! چون در عرض چند ثانیه دوباره عضو میشه و دوباره به کثافت کاری هاش ادامه میده! در قوانین سایت هم در زمان عضویت این بند رو اضافه کنید ما در مورد پیام های خصوصی و این که به پدر و مادرتون در این فروم اهانت بشه کاری نداریم و هیچ مسئولیتی رو قبول نمیکنیم! تا ما هم تکلیف خودمون رو اینجا بدونیم!!!

چی کار باید کرد غیر از بن مثلا؟

arashzam

Registered User
لایک‌ها
3,543
فصل 5 ماده 18 قانون جرائم رایانه ای:

ماده18ـ هر كس به قصد اضرار به غیر یا تشویش اذهان عمومی یا مقامات رسمی به وسیله سامانه رایانه‌ای یا مخابراتی اكاذیبی را منتشر نماید یا در دسترس دیگران قرار دهد یا با همان مقاصد اعمالی را بر خلاف حقیقت، رأساً یا به عنوان نقل قول، به شخص حقیقی یا حقوقی به طور صریح یا تلویحی نسبت دهد، اعم از اینكه از طریق یادشده به نحوی از انحاء ضرر مادی یا معنوی به دیگری وارد شود یا نشود، افزون بر اعاده حیثیت (در صورت امكان)، به حبس از نود و یك روز تا دو سال یا جزای نقدی از پنج میلیون (5.000.000) ریال تا چهل میلیون (40.000.000) ریال یا هر دو مجازات محكوم خواهدشد.

Amadea

مدیر علم و دانش
مدیر انجمن
مدیر انجمن
لایک‌ها
1,720
فصل 5 ماده 18 قانون جرائم رایانه ای:

ماده18ـ هر كس به قصد اضرار به غیر یا تشویش اذهان عمومی یا مقامات رسمی به وسیله سامانه رایانه‌ای یا مخابراتی اكاذیبی را منتشر نماید یا در دسترس دیگران قرار دهد یا با همان مقاصد اعمالی را بر خلاف حقیقت، رأساً یا به عنوان نقل قول، به شخص حقیقی یا حقوقی به طور صریح یا تلویحی نسبت دهد، اعم از اینكه از طریق یادشده به نحوی از انحاء ضرر مادی یا معنوی به دیگری وارد شود یا نشود، افزون بر اعاده حیثیت (در صورت امكان)، به حبس از نود و یك روز تا دو سال یا جزای نقدی از پنج میلیون (5.000.000) ریال تا چهل میلیون (40.000.000) ریال یا هر دو مجازات محكوم خواهدشد.

شما مثلا توی خیابون کسی بهتون فحش می ده، ازش به عنوان نشر اکاذیب شکایت می کنید، یا به عنوان تشویش اذهان عمومی؟ چه ربطی داره فحش دادن الکترونیکی یه کاربر به یه کاربر دیگه به نشر اکاذیب و تشویش اذهان عمومی؟

arashzam

Registered User
لایک‌ها
3,543
شما مثلا توی خیابون کسی بهتون فحش می ده، ازش به عنوان نشر اکاذیب شکایت می کنید، یا به عنوان تشویش اذهان عمومی؟ چه ربطی داره فحش دادن الکترونیکی یه کاربر به یه کاربر دیگه به نشر اکاذیب و تشویش اذهان عمومی؟

اتفاقا از لحاظ قانونی میتونید پیگیری کنید! حتی میتونید اعاده حیثیت کنید!

ضمنا فحش الکترونیکی هم میشه نشر اکاذیب، قابل پیگیری هست! مگه حتما باید به مسئولی یا مقامی توهین بشه؟!!!

Amadea

مدیر علم و دانش
مدیر انجمن
مدیر انجمن
لایک‌ها
1,720
اتفاقا از لحاظ قانونی میتونید پیگیری کنید! حتی میتونید اعاده حیثیت کنید!

ضمنا فحش الکترونیکی هم میشه نشر اکاذیب، قابل پیگیری هست! مگه حتما باید به مسئولی یا مقامی توهین بشه؟!!!

من به مدیر ارشد سایت منعکس می کنم، ببینم چی می گن.

بالا