برگزیده های پرشین تولز

چرا اينجا بحثي از سيستم هاي بزرگتري مثل كوئيست وebl نیست

mostafa_gm

Registered User
لایک‌ها
438
به نقل از daftarekhaterat :
نرود ميخ آهنين در سنگ...
اميدوارم توي كارهاي خوبي كه ميكني موفق باشي عزيز.
موافقم.
مثل همه بحثهاي ديگه بي فايده است خصوصا اينكه داره شديدا منحرف هم ميشه.

mamalionline

Registered User
لایک‌ها
0
به نقل از daftarekhaterat :
نرود ميخ آهنين در سنگ...
اميدوارم توي كارهاي خوبي كه ميكني موفق باشي عزيز.
نمرديم و سنگ هم شديم !
biggrinsmiley.gif

مرسي همچنين شما موفق باشي

ali313

Registered User
لایک‌ها
0
زیر خون قمه ، زنجیر ، سینه ، لطم ، سیلی و ... جای
به نقل از mamalionline :
نمرديم و سنگ هم شديم !
biggrinsmiley.gif

مرسي همچنين شما موفق باشي
عزيزم من تو رو مثل بقيه بروبچ اين فروم دوست دارم و برات احترام قائلم لازم هم نيست قهر كني بري ولي اينو بدون من همه حرفايي كه در مورد ... زدي قبول دارم ولي اين دليل نمي شه كه ما بد بشيم
اين نظر شخصي منه اگه يه روز همه آدمهاي دنيا دزد بشن بازم من يكي دزدي نمي كنم
يه نصيحت هم از داداش كوچيكت بشنو
اسلام رو از روي مسلمونا نشناس
:wub: :wub: :heart: :heart:

mamalionline

Registered User
لایک‌ها
0
به نقل از ali313 :
عزيزم من تو رو مثل بقيه بروبچ اين فروم دوست دارم و برات احترام قائلم لازم هم نيست قهر كني بري ولي اينو بدون من همه حرفايي كه در مورد ... زدي قبول دارم ولي اين دليل نمي شه كه ما بد بشيم
اين نظر شخصي منه اگه يه روز همه آدمهاي دنيا دزد بشن بازم من يكي دزدي نمي كنم
يه نصيحت هم از داداش كوچيكت بشنو
اسلام رو از روي مسلمونا نشناس
:wub: :wub: :heart: :heart:
دوست عزيز من با كسي قهر نيستم

يك سر به فروم پي اچ پي بزن ! ببين در عين اين كه رو سر كله ميزنيم با هم رفيقيم !

منم نگفتم شما بدي !!!!

در مرود اين كه اسلام را از روي مسلمونا نشناس بايد بگم كه اسلام را براي ما عوض كردن ! اسلامي كه من ميشناسم اصلا اينجوري نيست كه آقايون آخوندا ميگن !

m_amin

Registered User
لایک‌ها
268
منم نتورکهارو قبول ندارم تو هیچ کدوم هم نیستم
اما اینقدر مراجع مراجع نکنین
هر کی عقل داره فکر کنه در این جور موارد هر کی هم فکر میکنه خوبه خوب بره عضو شه با این بحثها هم کسی نه قبول میکنه نه چیزی دیگه

mehrzad_50cent

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
به نظر من اين جور سيستم ها انقدر كامل هستند كه احتياج به بحث نداره.
چون هيچ وقت كلاه برداري نمي كنند. :)

Benyaminj

کاربر فعال بازیهای کامپیوتری
کاربر فعال
لایک‌ها
1,888
متأسفانه ما ایرانيا چشم نداريم ببينيم يکی داره پول در میشه..وقتيم که میشه میگيم از راهه
کلاه برداری به پول رسيده...اگر خواستيد بياييد من حضوری با تمامه
مدرکايه قانع کننده بهتون ثابت میکنم که تو 90% جهان ايين سيتمها شناخته شدست
و بيشتره کشورهايه اروپايی قبولش دارن..ايينجوری آدم به هيجا نمیرسه که بياد يه سری
ارجيف از خودش بگه..حالا ( َQuest) به کنار آيا گلد ماين هم که طلاش 20 گرم هست و 375$ ارزشه
سکه هست آيا میشه گفت که ايين شرکت جنسشو به قيمته بيشتر از قيمته واقعيی سکه میفرشه
اگه سکرو ذوبشم کنيد ببريد بديد به طلا فروش با همون قيمته اوليه ازتون ميخره
ايين کجاش کلاه بردريه...آقا لطفاً بياييد جواب بديد...چرا به نظرتون ايين شرکتا تويه
توليدات سکه فعاليت میکنن....جوابی داريد بگيد يا نه.........فقط به فقط به خاطره ايينکه
طرف بد از خريده سکه باز ميتونه سکشو به قيمته خريداری شده روزه اول که داده بفروشه..و هيچگونه
ضرر ی نخواهد کرد...پس چرا وقتی مياد يه همچين طرح بسيار جالبو میزاره ما نريم
ازش طلا بخريم ..هان ..چرا واقعاً....صحبته من واسه ايينه که همه شرکتارو نمیشه
کلاه بردار دونست...خوش باشيد

farhad12

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
آينها همه مربوط ميشه به سيستم بيمار اقتصاد ايران يعني سيستم دلالي و اقتصاد بسيار بسيار ناپايدار و وابسته به نفت
در اينجا هزاران مشكل بر سر راه واحدهاي توليدي است و امنيت سرمايه گذاري براي واحدهاي بزرگ و كارخانجات هم صفر است و سرمايها به دوبي و امارات سرازير ميشه
در نتيجه يك دانشجو كه اميدي پس از فارغ التحصيلي نداره خيلي راحت جذب اين سيستمها ميشه چون فرصت شغلي مناسبي توسط واحدهاي توليدي و مفيد بوجود نيامده است
من هيچكدام از افرادي كه درون اين سيستم هستن رو مقصر نميدونم مقصر سياستگذاران كلان مملكت هستن كه در سال 2005 هم اجازه سرمايه گذاري خارجي را نميدهند يا حتي براي سرمايه گذاري داخلي چنان 100 خان رستمي درست مي كنند و چنان برخورد مي كنند كه ايراني صاحب سرمايه بر خود لعنت مي فرستد و سرمايه اش را منتقل مي كند به كشورهاي حاشيه خليج فارس يا كشورهاي خارجي ديگر
ولي مثلا دلالي و قاچاق كالا و معاملات زيزميني و موبايلي (اخيرا)حسابي رونق داره
خوب ديگه خودتون قضاوت كنيد
شرايط براي رشد چنين سيستمهايي كاملا مهيا است (در ايران)

mostafa_gm

Registered User
لایک‌ها
438
به نقل از benyaminj :
متأسفانه ما ایرانيا چشم نداريم ببينيم يکی داره پول در میشه..وقتيم که میشه میگيم از راهه
کلاه برداری به پول رسيده...اگر خواستيد بياييد من حضوری با تمامه
مدرکايه قانع کننده بهتون ثابت میکنم که تو 90% جهان ايين سيتمها شناخته شدست
و بيشتره کشورهايه اروپايی قبولش دارن..ايينجوری آدم به هيجا نمیرسه که بياد يه سری
ارجيف از خودش بگه..حالا ( َQuest) به کنار آيا گلد ماين هم که طلاش 20 گرم هست و 375$ ارزشه
سکه هست آيا میشه گفت که ايين شرکت جنسشو به قيمته بيشتر از قيمته واقعيی سکه میفرشه
اگه سکرو ذوبشم کنيد ببريد بديد به طلا فروش با همون قيمته اوليه ازتون ميخره
ايين کجاش کلاه بردريه...آقا لطفاً بياييد جواب بديد...چرا به نظرتون ايين شرکتا تويه
توليدات سکه فعاليت میکنن....جوابی داريد بگيد يا نه.........فقط به فقط به خاطره ايينکه
طرف بد از خريده سکه باز ميتونه سکشو به قيمته خريداری شده روزه اول که داده بفروشه..و هيچگونه
ضرر ی نخواهد کرد...پس چرا وقتی مياد يه همچين طرح بسيار جالبو میزاره ما نريم
ازش طلا بخريم ..هان ..چرا واقعاً....صحبته من واسه ايينه که همه شرکتارو نمیشه
کلاه بردار دونست...خوش باشيد
اصلا در مورد ارزش سكه حرف شما قبول، ولي اگه وعده درآمدش نبود چند نفر از اين تعداد اعضاي موجود كه هر روز هم بهشون اضافه ميشه، بازم ميرفتن اين سكه رو ميخريدن؟

Benyaminj

کاربر فعال
لایک‌ها
1,888
دوسته من...خوب حرفه شما کاملاً قبول هيچکس نمیرفت طلا بخره ولی آدم
وقتی دو دو تا 4تا میکنه میبينه به هيچ وجه نه خودش ضرر میکنه نه طرفی که ميخواد بياد عضو شه
ما هم فقط به خاطره طرح درامد زاييش امديم تو ايين سيستم و طلا ميخريم..طلا چون
چيزی نيست که آدم روش ضرر بکنه...آدم طلا رو ميخره بد در کنارش ايين طرح درامد زاييم هست
که بسيار کار رو جالب میکنه واسه کسی که از ايين شرکت طلا خريداری کرده...اگه به غير از طلا
ايين شرکتا چيزه ديگيی رو میفروختن به نظره من میشه گفت کلاه برداری..من خودم به شخصه( EBL )
قبول ندارم...چون در ازايه پولی که میدی
ديکشنری ( Online) دريافت میکنی...درسته که ميتونی ازش استفاده بکنی خودت ولی
آيا کسی که ميخواد وارده ايين سيستم بشه و ديکشنری ( Online) بگيره آيا بدردش ميخوره...ولی
کسی که مياد طلا خريداری میکنه مسلما ضرر نخواهد کرد...

mostafa_gm

Registered User
لایک‌ها
438
به نقل از benyaminj :
وقتی دو دو تا 4تا میکنه میبينه به هيچ وجه نه خودش ضرر میکنه نه طرفی که ميخواد بياد عضو شه
چيزی نيست که آدم روش ضرر بکنه...آدم طلا رو ميخره بد در کنارش ايين طرح درامد زاييم هست
که بسيار کار رو جالب میکنه واسه کسی که از ايين شرکت طلا خريداری کرده...اگه به غير از طلا
ايين شرکتا چيزه ديگيی رو میفروختن به نظره من میشه گفت کلاه برداری..من خودم به شخصه( EBL )
آيا کسی که ميخواد وارده ايين سيستم بشه و ديکشنری ( Online) بگيره آيا بدردش ميخوره...ولی
خوب كلاهبرداري همينه ديگه!
كسي رو كه قصد خريد سكه نداره با وعده پولدار شدن و سودهاي هنگفت وادار به خريدن محصولشون ميكنن در حالي كه هممون ميدونيم اين وعده شايد حداكثر براي 30 درصد افراد وارد شده به سيستم محقق بشه.
فقط نگو كه اين سيستم جايي متوقف نميشه چون مطمئناً يه زماني اشباع ميشه. (رشد جمعيت با در نظر گرفتن ميزان مرگ و مير يه روند تقريباً خطيه در حالي كه رشد اين سيستم تصاعديه اونم با سرعت خيلي زياد.)
اگه واقعا بدون دادن وعده هاي پوچ و طرح سيستمهاي شاخه اي و شبكه اي فقط محصولشون رو تبليغ كنن و يه پورسانت معقولي براي فروشنده در نظر بگيرن، حالا اين محصول هر چي كه ميخواد باشه، همونطوري كه بسياري از سيستم هاي بازاريابي سنتي اين كارو بدون در نظر گرفتن پورسانتهاي فوق العاده براي بازارياب انجام ميدن، ديگه حرفي از كلاهبرداري وسط نمياد. (اين پورسانتهاي بالا خودش نشون ميده ارزش و هزينه واقعي جنس فروخته شده به اندازه مبلغش نيست، چون بخش زيادي از درآمد فروش داره به جيب نتوركرهاي مراحل بالا و بالاتر ميره!)

jimi

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
به نقل از benyaminj :

ببخشید که برای اولین و آخرین حرف وارد اين قضیه شدم ولی من خودم از قدیمی های گوئست هستم با بیش از 150 زیر مجموعه که بیشترشون ضرر کردند. من ضرری نکردم ولی حالا هر کدومشون را که میبینم واقعا خجالت میکشم اگه می تونستم حتما یک جوری پولهاشون را بهشون بر می گردوندم با اینکه از اول به همشون گفته بودم این یک ریسکه عزیزم نه سکه اش اون قدر که پای شما در می آید ارزش داره ونه این کار ارزش کلاه گذاشتن سر دیگرانرا داره. من هم اول فکر می کردم سکه فلانه ، بعد از گذشت چند سال میشه فلان قیمت ولی افسوس !
تی سی او من هم اچ آ صفر 62.... است بدونی که دروغ نمیگم من سه سال پیش ضرری نکردم ولی خیلی از دوستهام حتی با پلانهای اون موقع که سه سکه ای هم می شد خرید کرد و بايد برای هر سکه 380 دلار پول می دادی نزدیک یک میلیون هم ضرر کردند. ختم کلام!

shervin

ASP.net
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
261
من هميشه اولش به همه ميگم که ريسک داره که هر کسي با اطلاعات عضو بشه. که بعدا عذاب وجدان نداشته باشم. من اگه دارم تو جبهه ي مخالف مطلب ميدم دليل بر اين نيست که خودم تو اين سيستما کار نميکنم. من از نظر شرعي کاملا توجيه شدم. از نظر انسانيهموقتي به طرف بگي که ممکنه سود نکني و طرف مثل خودم با آگاهي بياد ديگه ناراحت نيستم

Benyaminj

کاربر فعال
لایک‌ها
1,888
ببينيد دوستان من من اولا حرفم برايه شرکته ( Quest) نيست اون بحث سکهايه کلکسينی به کنار...
شرکته گلد ماين وقتی شما سکيرو ازش خريداری میکنيد...به همون قيمتم شما ميتونيد
اون سکرو هرجايی که میريد بفروشيد..پس ضرر مالی به هيچ عنوان نکرديد...ايين سکه حالا
به کنار...حالا چه بهتر که علاوه بر ايين که شما ضرر ی رو سکه نکرديد بياييد کساييهم به
ايين سيستم معرفی بکنيد تا طلا بخرن..فقط تنها ضرر ی که شخص تو ايين سيستم میبينه
ايينه که وقت و انرژی هست که به کار میبره و ممکنه بد از تلاشو کشش
موفق نشه که کسيرو بياد به زيرمجموه خودش هدايت بکنه..در اون صورت ميتونيم بگيم
طرف وقتشو به حدر داده...ولی به هيچ وجه ضرر ه مالی نديده...
من ايين رو هم خدمته دوسته عزيزم عرض کنم که ايين سيستمها به هيچ وجه اشباه نمیشه
باز اگه ايينم خواستيد حضور ی طور ی بهتون ثابت میکنم که خودتون میفهميد که به هيچ وجه
اين سيستمها اشباه نمیشه...

vahidrk

کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
561
به نقل از benyaminj :
ببينيد دوستان من من اولا حرفم برايه شرکته ( Quest) نيست اون بحث سکهايه کلکسينی به کنار...
اون سکرو هرجايی که میريد بفروشيد..پس ضرر مالی به هيچ عنوان نکرديد...ايين سکه حالا
به کنار...حالا چه بهتر که علاوه بر ايين که شما ضرر ی رو سکه نکرديد بياييد کساييهم به
باز اگه ايينم خواستيد حضور ی طور ی بهتون ثابت میکنم که خودتون میفهميد که به هيچ وجه
هرچند در مقابل خريد سكه و يا فعاليت در اين شبكه كه منجر به خروج ارز از كشور مي‌شود، مقداري مسكوكات طلا و پورسانت وارد مي‌شود اما بايد توجه داشت ورود بي‌رويه طلا، به داخل ايران كه هميشه 30 درصد از بازارهاي جهاني طلا ارزان‌تر است، موجب تزلزل بازار طلا، تغيير قيمت‌ها و در نتيجه از كنترل خارج شدن اين بازار مي‌شود و اين در حالي است كه طلا، پشتوانه پول ايران است. :happy:

ali313

Registered User
لایک‌ها
0
زیر خون قمه ، زنجیر ، سینه ، لطم ، سیلی و ... جای
به نقل از vkamali :
هرچند در مقابل خريد سكه و يا فعاليت در اين شبكه كه منجر به خروج ارز از كشور مي‌شود، مقداري مسكوكات طلا و پورسانت وارد مي‌شود اما بايد توجه داشت ورود بي‌رويه طلا، به داخل ايران كه هميشه 30 درصد از بازارهاي جهاني طلا ارزان‌تر است، موجب تزلزل بازار طلا، تغيير قيمت‌ها و در نتيجه از كنترل خارج شدن اين بازار مي‌شود و اين در حالي است كه طلا، پشتوانه پول ايران است. :happy:
قيمت طلا ايران با خارج از كشور هيچ فرقي نداره فقط 12 ساعت اختلاف داره يعني اگه قيمت جهاني طلا بره بالا 12 ساعت بعد تو ايران هم ميره بالا ضمنا ورود ارز و نيز ورود طلا هر دو براي اقتصاد يك كشور مفيده

mostafa_gm

Registered User
لایک‌ها
438
به نقل از benyaminj :
خيلي دوست دارم استدلالت رو درباره اشباع نشدن اين سيستمها بشنوم. البته اگه ميتوني همين جا بگي.

Benyaminj

کاربر فعال
لایک‌ها
1,888
اشكال عمده اي كه به گلدكوئست ميگيرن مسئله ي خروج ارزه. بخاطر اينكه اين مورد ، اساسي ترين اشكاليه كه به گلدكوئست وارد ميكنن ، مفصلتر به اين مورد ميپردازم. درابتدا جا داره كه اين نكته رو بگم كه خروج ارزي كه توسط هر يك از اعضا اتفاق ميفته به هيچ وجه غيرقانوني نبوده. توضيح اينكه هر فرد تابع ايراني ميتونه درسال مجموعا 5000 دلار رو (بصورت دستي يا از طريق حواله) از كشور خارج كنه. درواقع تمام افرادي هم كه باعث خروج ارز شده ن از اين ظرفيت قانونيشون (و نه حتي از تمام اين ظرفيت) استفاده كردن. ولي پيش بيني نميشده كه حجم »به اصطلاح« وسيعي از افراد از اين پتانسيل قانوني استفاده كنن.

خب حالا بررسي مي كنيم كه چه مقدار ارز ميتونه تابحال از اين طريق از كشور خارج شده باشه. گفته شد كه 130 هزار نفر درايران عضو گلدكوئست شدن. ما فرض ميكنيم كه همه شون هم محصولي با بالاترين قيمت يعني هزار دلار خريده باشن (كه البته اغلب افراد ارزونترين محصولات رو انتخاب ميكنن) يعني 130 ميليون دلار خروج داشته باشيم. اگر اين افراد رو زير هم بچينين ميتونين مشاهده كنين كه حدود 75 ميليون دلار در درازمدت به صورت پورسانت به كشور برگشته (اگر خواسته شد حاضرم توضيحات بيشتري هم بدم) و اگر تصور كنيم كه قيمت واقعي محصول هزاردلاري هم حتي از وزن طلاي محصول هم كمتر باشه و فقط 200 دلار باشه ، بيشتر از 25 ميليون دلار هم بصورت طلا به كشور وارد شده. كه مجموع ارز ورودي ميشه حدود 100 ميليون دلار. بنابراين ميبينيم كه با درنظر گرفتن مبلغ ورودي ، درمجموع حدود 30 ميليون دلار از كشور خارج شده.
ما تمام اين آمار و ارقام ، و همه اين حرفها به كنار! من از تمام مخالفان سؤال ميكنم كه اگه ديگه خروج ارز اتفاق نيفته ، آيا شما دست از مخالفت برميدارين؟ اگر اينطوره جا داره كه بهتون بگم كه يكي از اهداف تاسيس نمايندگي تهران همين جلوگيري از خروج ارز بوده. به اينصورت كه درآمدي كه قراره گلدكوئست از ايران خارج كنه به جاي اينكه حواله بشه به كشور خارجي ، در ايران مي مونه و درازاي اون گلدكوئست ميتونه معادل اون ارز رو به صورت غيرنقدي از كشور دريافت كنه. يعني صادرات درقبال واردات. به اينصورت نه تنها ضربه اي به اقتصاد مملكت نميخوره ، بلكه اينكار باعث ميشه كه صادرات غيرنفتي ما هم بيشتر راه بيفته و درواقع كمپاني گلدكوئست ميشه فروشنده محصولات غيرنفتي ايران (مثلا فرش) در دنيا. بنابراين مسئله خروج ارز به سادگي قابل حله. همونطور كه ديدين دليل اصلي مخالفت با گلدكوئست ، مسئله خروج ارز نيست. اگر اينطور بود روزنامه اي مثل كيهان خواهان جلوگيري از فعاليت شركتهاي مشابه ايراني نميشد ، كه چه بسا ميتونستن با عضوگيري از كشورهاي ديگه، ورود ارز هم داشته باشن.
دوستانه من يه ذره منطقی به مسئله فکر کنيد
حالا با ايين توضيحات بازم مشکل ارز از کشور باقی ميمونه..اگه هست بگيد جواب میدم

بالا