برگزیده های پرشین تولز

کسر خدمت سربازی با سابقه بسیج (لطفا راهنمایی کنید)

kiavash661

Registered User
لایک‌ها
534
سلام دوستان . . .
برای اینکه بتونید از کسری بسیج برای خدمت استفاده کنید باید حتما بسیج فعال باشید . یعنی میزان کسری شما از زمانی کنتور میندازه که بسیج فعال شدید.
سقف کسری هم الان 6 ماهه.
اگه کارت سبز هم داشته باشید و **** بیوفتید علاوه بر اینکه دوره 2 ماه آموزشی رو نمیرید ، 2 ماه هم از زمان خدمتتون کم میشه .
برای گرفتن کارت سبز هم اول باید دوره مقدماتی و بعد دوره تکمیلی رو برید . ( فکر میکنم اگه دروس آمادگی دفاعی راهنمایی و دبیرستان رو گذرونده باشید دوره مقدماتی رو براتون معادل سازی می کنن ).
دوستان کسی سوالی چیزی داره بپرسه . من تمام این راه ها رو رفتم و الان یک هفتس که خدمتم تمام شده و دیگه آزاد شدم . . .
خیلی حال میده . . .
انشاالله نصیب همه بشه طعم خوش آزادی . . . :D

davood21

Registered User
لایک‌ها
86
سلام دوستان . . .
برای اینکه بتونید از کسری بسیج برای خدمت استفاده کنید باید حتما بسیج فعال باشید . یعنی میزان کسری شما از زمانی کنتور میندازه که بسیج فعال شدید.
سقف کسری هم الان 6 ماهه.
اگه کارت سبز هم داشته باشید و **** بیوفتید علاوه بر اینکه دوره 2 ماه آموزشی رو نمیرید ، 2 ماه هم از زمان خدمتتون کم میشه .
برای گرفتن کارت سبز هم اول باید دوره مقدماتی و بعد دوره تکمیلی رو برید . ( فکر میکنم اگه دروس آمادگی دفاعی راهنمایی و دبیرستان رو گذرونده باشید دوره مقدماتی رو براتون معادل سازی می کنن ).
دوستان کسی سوالی چیزی داره بپرسه . من تمام این راه ها رو رفتم و الان یک هفتس که خدمتم تمام شده و دیگه آزاد شدم . . .
خیلی حال میده . . .
انشاالله نصیب همه بشه طعم خوش آزادی . . . :D
سلام

پس در صورت گذروندن دوره تکمیل:
- اگه توی ارتش و وزارت دفاع و نیروی انتظامی بیافتیم؛ فقط 2 ماه از خدمت یگان کم میشه.
- اگه توی **** بیافتیم؛ 2 ماه آموزشی و 2 ماه از خدمت یگان کم میشه.
درسته؟

درضمن، دوره تکمیلی رو یک کم توصیف کنید. چه کارهایی انجام میدن. چند روز اردو و پادگان و... رفتن داره؟

jujushow

Registered User
لایک‌ها
1,107
سلام

پس در صورت گذروندن دوره تکمیل:
- اگه توی ارتش و وزارت دفاع و نیروی انتظامی بیافتیم؛ فقط 2 ماه از خدمت یگان کم میشه.
- اگه توی **** بیافتیم؛ 2 ماه آموزشی و 2 ماه از خدمت یگان کم میشه.
درسته؟

درضمن، دوره تکمیلی رو یک کم توصیف کنید. چه کارهایی انجام میدن. چند روز اردو و پادگان و... رفتن داره؟

اگه توی **** بیافتی فقط 2 ماه اموزشی کم میشه نه 4 ماه . دوره تکمیلی یه دورس مثل اموزشی ولی راحتتر . حدود 35-40 روز توی یه مدرسه یا حوزه بسیج براتون کلاس تئوری و نظامی میزارند کلاسا که تموم شد یه امتحان ساده و بعدشم حدود 1 هفته اموزش عملی دارید . با اسلحه و ... که توی یکی از پادگانها برگزار میشه

miladdn

Registered User
لایک‌ها
1,629
بابا این مساجد هم وقتی میخوام بسیج فعالت کنن پدرتو در میارن من خودم دو سال باید فعال بشم اما همش امروز و فردا میکنن و به قول معروف سر میدوونن

آوانگارد

Registered User
لایک‌ها
482
بابا این مساجد هم وقتی میخوام بسیج فعالت کنن پدرتو در میارن من خودم دو سال باید فعال بشم اما همش امروز و فردا میکنن و به قول معروف سر میدوونن

ساندیس هم میدن؟

Kara Dayi

Registered User
لایک‌ها
173
ببخشید من 4 تا سوال داشتم اونایی که تک پسر هستند مثل اینکه باید تو شهر خودشون خدمت کنند؟
سوال دوم : معافیت پزشکی در استخدام در ادارات دولتی مشکل ایجاد میکنه ؟
سوال سوم : کسانی که تجربه دارن بگن قبل از خدمت یعنی زمانی که داری اماده میشی بری چه کارهایی باید انجام داد؟
سوال چهارم : خواهشا هر تجربه دیگه ای هم دارید بگید به صورت کاملا مفصل

alicorleone

Registered User
لایک‌ها
65
ببخشید من 4 تا سوال داشتم اونایی که تک پسر هستند مثل اینکه باید تو شهر خودشون خدمت کنند؟
سوال دوم : معافیت پزشکی در استخدام در ادارات دولتی مشکل ایجاد میکنه ؟
سوال سوم : کسانی که تجربه دارن بگن قبل از خدمت یعنی زمانی که داری اماده میشی بری چه کارهایی باید انجام داد؟
سوال چهارم : خواهشا هر تجربه دیگه ای هم دارید بگید به صورت کاملا مفصل

خب من از تجاربم از دوندگی هام واسه گرفتن کسری بگم.
اول اینکه دوستانیکه می خوان از شر دوره آموزشی خلاص شن بهتره اگه اون 2 روز میدون تیر توی دوره دبیرستان رو رفتن برن از مدرسه اقدام کنن و دو ماه کسری آموزشی رو بگیرن.
من اقدام کردم و گرفتم اما متاسفانه فهمیدم که فقط و فقط دوره آموزشی رو کسر می کنن. نه از کل دوره خدمت!
پس قبل از سربازیتون حتما اگه اون 2 روز میدون تیر رو رفتین برین مدرسه و پیگیر باشین. یه کم دوندگی و امضا گرفتن داره. اما به 2 ماه کسری آموزشی میازره.

دوم اینکه واسه گرفتن کسری بسیج هم باید از مدرسه اقدام کنین. اگه کارت بسیج فعال رو دارید پا پیش بذارید. اگه نه بیخیالش بشید.
من سر یه موضوع عصبانی شدم و کارت بسیج فعالمو انداختم دور. الان رفتم مدرسه واسه کسری میگه پرونده دست آموزش پرورش کله. رقتم اونجا میگن الکترونیکی شده و پرونده های کاغذی رو ریختیم دور. الکترونیکی هم سابقمو عادی رد کردن. میگم چرا اشتباه شده. میگه چون گروه قبلی ناشی بودن!
خلاصه که بین مدرسه و آموزش و پرورش و بسیج هی پاس خوردم و آخرشم هیچکی پاسخگو نیست. اما اگه کارت فعالمو داشتم الان 6 ماه کسری می گرفتم...

hamsokhan68

Registered User
لایک‌ها
52
سلام
به ازای هر سال سابقه بسیجی فعال چه مدت از خدمت کم میشود!؟
شنیدم کم شده جدیدا.

※※※※※※※※جهت اطلاع دوستان※※※※※※※※※
شما وقتی تو دوره دبیرستان برید میدون تیر بهتون کارت مقدماتی بهتون میدن که برای معاف شدت از دوره آموزشی خدمت کافی نیست،بنابراین پس از عضو فعال شدن باید یک دوره برگ تکمیلی هم بگذرونید که برگ سبز هم بهش میگن.پس از گذروندن این دوره و اخذ مدرک میتونید درصورتیکه تو **** بیفتید معاف از آموزشی بشید.
والسلام
≤≤≤≤≤≡≡≡≡≡≤≤≤≤≤

Last edited:

Stolen Ground

Registered User
لایک‌ها
148
دوستان با بسیج فعال و کارت سبز میشه رفت **** محل و برگه سبز و برد و اونجا خدمت کرد؟

Last edited:

hamsokhan68

Registered User
لایک‌ها
52
دوستان لااقل بگید کی باید برای کسری اقدام کنم؟ قبل خدمت یا حین خدمت؟

جناب_مهندس

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
100
متشکرم از راهنماییتون.کاش این قسمت هم لایک داشت
نمیدونم یه خاطر اینکه دوستان با Tapatalk میان هست یا دلیل دیگه ای داره، گاهاً پست های من در این بخش هم لایک میخورن!

بالا