• پایان فعالیت بخشهای انجمن: امکان ایجاد موضوع یا نوشته جدید برای عموم کاربران غیرفعال شده است

کلوب هواداران منچستر یونایتد

Farzin.K

Registered User
لایک‌ها
678
نمیدونم تا کجا صحت داره این قضیه ولی قرارداد دخیا، Release Clause به مبلغ 30 میلیون پوند داره...
ممکنه صحیح باشه اما معلوم نیست کسی قراردادو ندیده اما بعیده یه بازیکنه بند ازادسازیش هم قیمت فروشش باشه

Old Ali

کاربر افتخاری موسیقی
لایک‌ها
3,530
معلوم بود زورش امده. نیمه دوم به جای گزارش بیشتر ، هوادارهای لیورپول رو دلداری میداد
مزدک میرزایی کاملا مشخصه از منچستر متنفره و هر فرصتی دستش بیاد تیم رو میکوبه
مزدک هم بنده خدا طرفدار لیورپول هست دیگه حق داره از تیم ما متنفر باشه و اونجوری گزارش کنه
مزدک جر خورده!!!!!
این مزدک چرا داره خودشو پاره میکنه واسه لیورپول
من به کرات دیدم که بچه‌ها چنین نظری دارند و برام هم جای تعجب داشت. من نظری کاملا متفاوت با این اعتقاد (ظاهرا پذیرفته شده در بین شماها) دارم. معمولا افشین مسئول مخالفت هستش. این‌بار من می‌خوام این نقش رو ایفا کنم. خوبه که می‌دونید چقدر طرفدار تیم هستم و نیازی به قسم خوردن نیست. بنابراین نظر متفاوت من رو به عنوان یک هوادار جدی تیم، بشنوید.
به دلایلی موفق نمیشم فوتبال‌ها رو از تلویزیون ببینم و کمتر شانسش رو دارم که گزارش مزدک و فردوسی‌پور (که او هم متهم به دری‌وری گفتن بر علیه تیم ما هست) رو بشنوم. اما همیشه تو نوشته‌های شما دیدم که چقدر از این مسئله شاکی هستید. من چند بار گزارش‌شون رو شنیدم. شخصا خیلی خوشم اومد (بخصوص گزارش عادل که به نظرم یک کلاس متفاوت و خاص داره). چیزی که اصلا احساس نکردم همین بود که اون‌ها علیه تیم به شکل ویژه موضع دارند.
دیروز شانسش رو داشتم که نیمه دوم رو از تلویزیون ببینم. دقیق گوش کردم. واقعا چنین حالتی نبود. اصلا نبود. همون موقع که همزمان می‌خوندم بچه‌ها بازم شاکی هستند تعجب کردم. که آخه به چی اعتراض می‌کنند؟ این که چیز خاصی نمیگه.

استنتاج من از علت احساس شما اینه که شما انتظار دارید این‌ها از تیم ما تعریف کنند. اتفاقا بارها این کار را هم کرده‌اند اما به چشم ما (در واقع به گوش ما) نیومده. چون اون رو امری بدیهی احساس می‌کنیم.
یک نکتهء کلیدی که بهش توجه نشده اینه که کلا گزارشگران ما (فکر کنم با تاسی از عادل) خیلی دوست دارند تیکه بپرونند. من کاملا به خاطر میارم که یک بازی لیورپول رو عادل گزارش می‌کرد. چون خودش قبلا به صراحت گفته بود و می‌دونستم لیورپولیه، توجهم جلب شده بود که چقدر بازیکن‌های تیم و مربی رو کیسه می‌کشه، اونم بدجور. و کنجکاو بودم که آیا بچه‌های خودمون متوجه این کلام هستند؟ همونجا به این باور رسیدم که لغزخوانی و تیکه‌پرانی برای این‌ها شده یک رویهء همیشگی که می‌تونه به نظر گروهی ناپسند بیاد و از اونور بعضی‌ها هم خیلی با این تیپ گزارش حال کنند. من جزو گروه دوم هستم اگر زیاده‌روی نشه (گاهی افراط شده که خوشم هم نیومد).
القصه به نظرم فارغ از تمایل قلبی این گزارشگران (مشخصا همین دو نام) اونا دوست دارن گیر بدن به همه چیز (که گاهی لوس میشه) و به همه. داخلی و خارجی هم نداره. البته بعضی گزینه‌های داخلی هستند که اون‌ها کمتر میرن سراغش (چون جراتش رو ندارند) و بعضی‌ها هم خوراکند. مثل تهامی یا میثاقیان.

حالا اصلا واسه چی این‌همه انگشت زدم؟ دفاع از این دو نفر؟ نه بابا به من چه؟ تازه اونا فحش‌خورشون ملسه و اصلا نیازی به همچین حمایت رقیقی ندارند.
علتش برمیگرده به رفتار غالب ما در برخورد با پدیده‌هایی که مطلوب ما نیست. مثلا من منچستری، دوست دارم از تیمم (لااقل در صحن علنی) تعریف بشه و گزارشگر اگر رقیب ما رو بچزونه، ما حتی متوجه‌اش نمیشیم چون فکر می‌کنیم حرف حسابه و اصلا هم‌ارز دری‌وری‌هایی نیست که به تیم ما گفته شده.
چون کلام فلان گزارشگر یا فلان منتقد، احساس رضایت ما رو فراهم نمی‌کنه سریعا موضعی خیلی مشهور و تکرار شونده می‌گیریم. یک رویهء کلی در جهان سوم یعنی احساس مظلوم واقع شدن. همیشه تیم ما، شهر ما، بازیکن ما، قوم ما و فقط ما مورد ستم واقع میشه.

الان بعضی‌ها میگن اوووو. چقدر جدی گرفتی داستان رو؟
دوستان خوبم، آخه جدیه. اصلا هم ربطی به منچستر یا فوتبال نداره.

Last edited:

AslanSalarkia

همکار بازنشسته
لایک‌ها
22,271
من به کرات دیدم که بچه‌ها چنین نظری دارند و برام هم جای تعجب داشت. من نظری کاملا متفاوت با این اعتقاد (ظاهرا پذیرفته شده در بین شماها) دارم. معمولا افشین مسئول مخالفت هستش. این‌بار من می‌خوام این نقش رو ایفا کنم. خوبه که می‌دونید چقدر طرفدار تیم هستم و نیازی به قسم خوردن نیست. بنابراین نظر متفاوت من رو به عنوان یک هوادار جدی تیم، بشنوید.
به دلایلی موفق نمیشم فوتبال‌ها رو از تلویزیون ببینم و کمتر شانسش رو دارم که گزارش مزدک و فردوسی‌پور (که او هم متهم به دری‌وری گفتن بر علیه تیم ما هست) رو بشنوم. اما همیشه تو نوشته‌های شما دیدم که چقدر از این مسئله شاکی هستید. من چند بار گزارش‌شون روشنیدم. شخصا خیلی خوشم اومد (بخصوص گزارش عادل که به نظرم یک کلاس متفاوت و خاص داره). چیزی که اصلا احساس نکردم همین بود که اون‌ها علیه تیم به شکل خاص موضع دارند.
دیروز شانسش رو داشتم که نیمه دوم رو از تلویزیون ببینم. دقیق گوش کردم. واقعا چنین حالتی نبود. اصلا نبود. همون موقع که می‌خوندم بچه‌ها بازم شاکی هستند تعجب کردم. که آخه به چی اعتراض می‌کنند؟ این که چیز خاصی نمیگه.

استنتاج من از علت احساس شما اینه که شما انتظار دارید این‌ها از تیم ما تعریف کنند. اتفاقا بارها این کار را هم کرده‌اند اما به چشم ما (در واقع به گوش ما) نیومده. چون اون رو امری بدیهی احساس می‌کنیم.
یک نکتهء کلیدی که بهش توجه نشده اینه که کلا گزارشگران ما (فکر کنم با تاسی از عادل) خیلی دوست دارن تیکه بپرونند. من کاملا به خاطر میارم که یک بازی لیورپول رو عادل گزارش می‌کرد. چون خودش قبلا به صراحت گفته بود و می‌دونستم لیورپولیه، توجهم جلب شده بود که چقدر بازیکن‌های تیم و مربی رو کیسه می‌کشه، اونم بدجور. و کنجکاو بودم که آیا بچه‌های خودمون متوجه این کلام هستند؟ همونجا به این باور رسیدم که لغزخوانی و تیکه‌پرانی برای این‌ها شده یک رویهء همیشگی که می‌تونه به نظر گروهی ناپسند بیاد و از اونور بعضی‌ها هم خیلی با این تیپ گزارش حال کنند. من جزو گروه دوم هستم اگر زیاده‌روی نشه (گاهی افراط شده که خوشم هم نیومد).
القصه به نظرم فارغ از تمایل قلبی این گزارشگران (مشخصا همین دو نام) اونا دوست دارن گیر بدن به همه چیز (که گاهی لوس میشه) و به همه. داخلی و خارجی هم نداره. البته بعضی گزینه‌های داخلی هستند که اون‌ها کمتر میرن سراغش (چون جراتش رو ندارند) و بعضی‌ها هم خوراکند. مثل تهامی یا میثاقیان.

حالا اصلا واسه چی این‌همه انگشت زدم؟ دفاع از این دو نفر؟ نه بابا به من چه؟ تازه اونا فحش‌خورشون ملسه و اصلا نیازی به همچین حمایت رقیقی ندارند.
علتش برمیگرده به رفتار غالب ما در برخورد با پدیده‌هایی که مطلوب ما نیست. مثلا منِ ِمنچستری، دوست دارم از تیمم (لااقل در صحن علنی) تعریف بشه و گزارشگر اگر رقیب ما رو بچزونه، ما حتی متوجه‌اش نمیشیم چون فکر می‌کنیم حرف حسابه و اصلا هم‌ارز دری‌وری‌هایی نیست که به تیم ما گفته شده.
چون کلام فلان گزارشگر یا فلان منتقد احساس رضایت ما رو فراهم نمی‌کنه سریعا موضعی خیلی مشهور و تکرار شونده می‌گیریم. یک رویهء کلی در جهان سوم یعنی احساس مظلوم واقع شدن. همیشه تیم ما، شهر ما، بازیکن ما، قوم ما و فقط ما مورد ستم واقع میشه.

الان بعضی‌ها میگن اوووو. چقدر جدی گرفتی داستان رو؟
دوستان خوبم، آخه جدیه. اصلا هم ربطی به منچستر یا فوتبال نداره.
علی جان متوجه پیام کلی حرفتون هستم،
ولی درباره گزارش های شخص مزدک میرزائی، انقدری دیدم که جای دفاع نگذاشته باشه،
برای این که کلی گوئی هم نکرده باشم، با اینکه موارد بسیار هستند ولی مسلماً همشون توی ذهنم نیست، اما تو همین بازی آخر توی نیمه اول بود،
لیورپول با 11 تا بازیکن تو زمین خودش مشغول دفاع از اول بازی... یونایتد هم در حال پاسکاری به سبک آقای ون حال برای پیدا کردن یه راه به سمت دروازه ای که جلوش اتوبوس چیده شده،
گزارش آقای مزدک: چقدر منچستر بد داره بازی میکنه و هیچ جذابیتی نداره بازیش :| حالا اگر فیلم بازی باشه میشه تک تک مواردی که دوستان به خاطرش بد و بیراه گفتن به این آدم رو دید و شنید! اینی هم که بالا گفتم شاید عیناً حرفش نباشه، ولی مضمون دقیقاً این بود که لیورپول با 10 بازیکن جلوی دروازه داره دفاع میکنه و مزدک خان میاد از یونایتد انتقاد میکنه!
مطمئناً بقیه دوستان حضور ذهن بیشتری دارن و همین عزیزانی که نقل قول کردی ازشون میان و مثال های دیگه ای میزنن.
اما در کل، با کمال احترام برای نظر شما که از قضا مخالف هم هست :p ، و اینکه با مضمون کلی حرفتون موافقم، اما درباره یونایتد و گزارش این آقا (صد البته حرف من با فردسی پور نیست، عادل حتی اگر مسخره هم میکنه انقدر هوشمنداس که من ـــه هوادار هم حتی لبخند میزنم و میگم دهنشو ... :D ) مصداقی نداره. :)

Old Ali

کاربر افتخاری موسیقی
لایک‌ها
3,530
علی جان متوجه پیام کلی حرفتون هستم، ولی درباره گزارش های شخص مزدک میرزائی، انقدری دیدم که جای دفاع نگذاشته باشه،
برای این که کلی گوئی هم نکرده باشم، با اینکه موارد بسیار هستند ولی مسلماً همشون توی ذهنم نیست، اما تو همین بازی آخر توی نیمه اول بود،
همونطور که نوشتم من نیمه اول رو ندیدم (و نشنیدم) حتما همینه که میگی. همچنین نمی‌دونم که نوشته‌هایی که از دیگر دوستان نقل‌قول کردم در کدام زمان نوشته شده. نیمه اول یا دوم. چه بسا اون‌ها هم تو نیمه اول کاسه صبرشون لبریز شده باشه.
اما همونطور که خودت هم اشاره داشتی صحبت من بیش از اون که بخواد طابق‌النعل‌بالنعل با مثال‌هایی تایید و یا تکذیب بشه حرفی است کلی‌تر. و حتی با وجود مثالی که زدی، هم‌چنان فکر می‌کنم دوستانم زیادی حساس شده‌اند. البته حرص آدم در میاد که می‌بینی تیمت زور می‌زنه و گل نمی‌زنه. و یکی هم رفته رو اعصاب و به تیمت تیکه میندازه.
با این وجود فکر می‌کنم میزان حساسیت ما به تیم‌مان موجب میشه که رفتار مشابه با سایر تیم‌ها، از جانب یکی مثل مزدک، به چشم‌مون نیاد. و البته این حرف من اصلا برای توضیح یا توجیه مزدک و امثالهم نیست.
بر خلاف دوستانم من صد بار ترجیح میدم که فوتبال رو با صدای گزارش‌گران ایرانی (بشرط اینکه اسمشون علیفر یا خیابانی نباشه) بشنوم تا گزارشگر عرب، لهستانی و حتی انگلیسی. متاسفانه کم پیش میاد که چنین موقعیتی داشته باشم.

Old Ali

کاربر افتخاری موسیقی
لایک‌ها
3,530
علی خان به شما پیشنهاد میکنم گزارش فینال ومبلی رو یه بار دیگه گوش کنید. همین
آقا بیخیال. من معذرت میخوام. تا همینجا دارم کور میشم از بس به تصویر نگاه کردم. تازه الانم باید منتظر فینال فدرر-جوکوویچ بمونم که بارون لامصب باعث شد زمان بازی یک ساعت عقب‌تر بره. فردا صبح چه غلطی بکنم با این نخوابی‌ها؟!!
مگه قبلا میخورد؟:general304:
:D:D:D
با این تیکه‌هایی که تو می‌پرونی، اون آقایون باید بیان شاگردی‌ات رو بکنن.

batoobato

کاربر قدیمی پرشین تولز
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
6,559
برد رو تبریک میگم بازی رو ندیدم و نمیتونم نظر بدم ولی با دیدن هایلایت بازی گل مارتیال رو دوست داشتم موقعیتی که خودش خلق کرد و خودش گل کرد اینجور مهاجم ها کم پیدا میشن البته با یک بازی نمیشه حرف زیادی زد و باید دید چجوری پیش میره و خوب اون نوزده سالشه و این هم نباید یادمون بره که البته قیمتش شاید باعث بشه انتظارها بالا بره در مورد دخیا این ساده انگاریه که بگیم اون میمونه توی تیم ولی موندنش به نفع ما شد چون سه احتمال هست شاید نظرش عوض بشه و بمونه دوم اینکه یک سال حداقل برای ما میتونه بازی کنه و سوم اینکه قیمت بالاتری میشه فروختش...

batoobato

کاربر قدیمی پرشین تولز
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
6,559
در مورد قضیه میرزاریی میگم من بازی رو ندیدم پس نمیتونم چیزی بگم ولی در کل متاسفانه در ایران با کم بودن سرعت اینترنت عملاً اینها حق انتخاب رو از افراد گرفتن چون من واقعاً مشکلی اینجا ندارم و وقتی گزارشگر بد باشه از جای دیگه استریم میکنم دوم اینکه بازهم چیزی که داره رخ میده از ساختار دولتی صدا و سیما بر میاد توی یک سیستم سالم تلویزیون ها برای جذب مخاطب و آگهی مجبور هستند که بهترینها رو ارایه بدند ولی توی ایران بودجه نفت ریخته شده توی صدا و سیما و خوب اونها رسانه تک قطبی رسمی هستند اینجوری یکسری افرادی مثل میرزایی که تریبون دستشونه هر چی دلشون میخواد میگن و کسی نیست که بخواد بازخواستشون کنه چون اصولاً رضایت مردم ......مهم....... نیست چون اونی که باید پول رو بده دولته که راضیه و نه مردم از طریق جذب اسپانسر و ....

در الفاظی که به کار میبرید دقت کنید

Last edited:

dreamypixy

کاربر فعال بخش فوتبال
کاربر فعال
لایک‌ها
12,610
علی جان چون نیمه اول رو ندیدی اینجوری میگی. نیمه دوم مجبور شد متعادل تر گزارش کنه چون یونایتد گل زده بود و دیگه نمیتونست بی دلیل انتقاد کنه.
نیمه اول دقیقا لیورپول اتوبوس چیده بود جلو دروازش و به غیر از بنتکه که اونهم وسط زمین بود، بقیه داشتم اتوبوسی دفاع میکردن و چشم به ضدحمله ها دوخته بودن. مزدک هم فقط میگفت یونایتد بد بازی میکنه، اینهمه خرج کرده، کسل کننده بازی میکنه و اینا و هیچ حرفی از بازی زیبای!! لیورپول نمیزد.
اینقدری هم صحبت از خرجهای یونایتد تو 3 سال اخیر کرد از بازی حرف نزد! و جالبه فقط حرف از هزینه ای که واسه خرید شده صحبت میکنه همیشه. همین امسال یونایتد با توجه به میزان فروش بازیکنها فقط هزینه خرید مارشال رو میشه گفت که داده یعنی 36 میلیون پوند. فقط پارسال زیاد هزینه کرد.
حالا ریز به ریز گزارشش یادم نیست که مصداقی بهت بگم که این چقدر یکطرفه گزارش میکنه ولی بازی بعدی یونایتد اگه باز مزدک گزارش کرد از دوستان میخوام تک تک تیکه های یکطرفه ای که به یونایتد میندازه و تیم حریف رو کلا نادیده میگیره تو تیکه هاش، اینجا بنویسن یا خودت زحمت بکش نیمه اول همین بازی رو با گزارش مزدک گوش کن و ببین چه گزارش یکطرفه ای میکنه.
اگه گزارش و تیکه پروندن دوطرفه باشه حرفت کاملا صحیحه و میشه گفت روش گزارشش اینه تیکه بپرونه ولی این 95% به یونایتد داره تیکه میپرونه و اون 5% هم یوقتایی مجبور میشه چیزی به تیم حریفش میگه مثلا یونایتد گل بزنه و جلو باشه.

Farzin.K

Registered User
لایک‌ها
678
دوستان این سایت ورژش ۳ اولا خبرشو از کجا میاره؟دوما کی مینویسه؟سوما کسی رو ندارن که چک کنه اخبار خودشونو؟باشگاه ما خودش به خودش پیشنهاد داده به مولر؟

به گزارش "ورزش سه"، شیاطین سرخ در طول تابستان برای جذب توماس مولر تلاش زیادی کردند ولی هر بار به در بسته خوردند. بایرن مونیخ به هیچ وجه حاضر به مذاکره برای فروش مولر نیست و از همین رو، پیشنهادات 80 میلیونی یونایتد را رد کرده است.

روزنامه Kicker آلمان گزارش داد که شیاطین سرخ پیشنهادی نجومی برای جذب مولر به باشگاه منچستر ارائه کردند. آنها قصد دارد 120 میلیون یورو برای جذب مولر هزینه کنند و این رقم، رکورد انتقال گرث بیل به تاتنهام را خواهد شکست. همچنین منچستر می‌خواهد حقوقی معادل 175 هزار پوند در هفته برای مولر در نظر بگیرد که رقم بسیار بالایی محسوب می‌شود.

plsboy

Registered User
لایک‌ها
21,502
این هم از آخرین مصاحبه حضرت فن خال:
http://www.goal.com/en/news/1716/ch...nited-can-compete-in-the?ICID=HP_HN_HP_RI_1_3
ایشون فرمودن که منچستر تو CL هم شانسی نداره، یه مربی داشته باشی اینجوری، دیگه بازیکنات هم نمیان تو زمین بازی کنن...
نه تو EPL و نه تو CL ، پس برای چی تیم داره بازی میکنه؟؟؟

Farzin.K

Registered User
لایک‌ها
678
http://www.goal.com/en/news/1716/ch...nited-can-compete-in-the?ICID=HP_HN_HP_RI_1_3
ایشون فرمودن که منچستر تو CL هم شانسی نداره، یه مربی داشته باشی اینجوری، دیگه بازیکنات هم نمیان تو زمین بازی کنن...

سوال ابن هست بقیه تیم ها واسه جی بازی میکنن؟

Mehdiwol

Registered User
لایک‌ها
20,249
بازی و جنگ روانی
حرفهایی که جلوی دوربین و در بین خبرنگارا می زنن با حرفهایی که در پشت دوربین و در جمع بازیکنان زده میشه قطعا متفاوته
این نوع مصاحبه ها رو بیشتر بخاطر کاهش فشار از روی تیم و بازیکنا انجام میدن
ملاک عملکرد مربیه نه حرفهایی که می زنه

plsboy

Registered User
لایک‌ها
21,502
بازی و جنگ روانی
حرفهایی که جلوی دوربین و در بین خبرنگارا می زنن با حرفهایی که در پشت دوربین و در جمع بازیکنان زده میشه قطعا متفاوته
این نوع مصاحبه ها رو بیشتر بخاطر کاهش فشار از روی تیم و بازیکنا انجام میدن
ملاک عملکرد مربیه نه حرفهایی که می زنه
خوب اگه اینقدر خوب هستش، چرا یادم نمیاد که هیچ مربی درسته حسابی دیگه ای تو تاریخ از این کارها کرده باشه، رئیس که عمرا...:general210:
بازی امشب هم رفت روی شبکه ورزش و احتمالا یکی از این مجری های جدید گزارشش میکنه، که باید گفت خدارو شکر، نه میرزایی هستش و نه بیابانی ولی احتمال میدم استاد دفاع خطی میاد گزارش میکنه...

Farzin.K

Registered User
لایک‌ها
678
خوب اگه اینقدر خوب هستش، چرا یادم نمیاد که هیچ مربی درسته حسابی دیگه ای تو تاریخ از این کارها کرده باشه، رئیس که عمرا...:general210:
بازی امشب هم رفت روی شبکه ورزش و احتمالا یکی از این مجری های جدید گزارشش میکنه، که باید گفت خدارو شکر، نه میرزایی هستش و نه بیابانی ولی احتمال میدم استاد دفاع خطی میاد گزارش میکنه...

همین امشب قبل بازی تو کنفرانس مورینیو اومده گفته تیم من ممکنه به مکابی ببازه الان این حرفو اگه فان خال جای مورینیو بود میومدید میگفتید بیا سرمربی اومده گفته ممکنه جلوی تیمی که اولین حضورش تا لیگ قهرمانان هست حرفی برای زدن نداره اما همون طور که دوستمون گفتن برای برداشتن فشار از روی بازیکناش که خوب نتیجه نمیگیرن گفته ضمنا تیم ما تو لیگ قهرمانان نشون داده روانتر از لیگ بازی میکنه .
براین باور هستم من و شما و شاید بعضیا تفاوت نظر کلی داشته باشیم اما هممون عاشق اینیم که امشب متحد و یکصدا پیروزی شیرینمون رو جشن بگیریم فکر میکنم شما هم همینو بخواید که اخر بازی به هم تبریک بگیم پس همه چیز بیخیال به امید یه بازی خوب و نتیجه خوب

بالا