• پایان فعالیت بخشهای انجمن: امکان ایجاد موضوع یا نوشته جدید برای عموم کاربران غیرفعال شده است

کمک در تهيه مقالات علمی ؛ معرفی و درخواست کتاب ، سایت و منابع علمی

seymour

مدیر بازنشسته
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
84
كتابخانه منطقه‌اي علوم و تكنولوژي ايران

من یه گشتی که زدم ، توی این قسمتش ظاهرا متن کتابهای فارسی در حوزه های مختلف رو هم داشت ..

كتابخانه منطقه‌اي علوم و تكنولوژي ايران به عنوان يك پايگاه اطلاعاتي برتر با استفاده از تكنولوژي‌ و فناوريهاي نو، اولين نهاد اطلاع رساني بين‌المللي را با در اختيار داشتن كليه اطلاعات علمي توليد شده در كشور، منطقه و جهان ايجاد كرده و ارزشيابي و رتبه بندي نشريات علمي كشورهاي اسلامي، ايجاد شبكه ملي كتابهاي ايران و استخر دانش از انتشارات علمي كشور جزو برنامه‌هاي آينده آن است

اطلاعات بیشتر

Mahiar0

کاربر افتخاری سئو و معرفی سایتها
لایک‌ها
1,209

linghuchong

مدیر بازنشسته
لایک‌ها
2
بله اگر لطف کنید و این مقالات رو برام بزارید ممنون میشم
ببخشيد دير شد:blush: من يه چند روزی نبودم.:blush:

اينا اون سری اي بود که دفعه پيش پيدا کرده بودم و خواسته بودين:
اينم يه سری جديد هست ولی نميدونم به دردتون ميخوره يا نه؟؟! :eek:

linghuchong

مدیر بازنشسته
لایک‌ها
2
سلام خواهر فریدای عزیز
و سلام دوستان گلم
در زمینه طراحی و ساخت موتورهای جستجو خیلی سرچ کردم اما مقاله بدردبخوری پیدا نشد . در واقع هیچ کدوم به الگوریتم مشخصی نپرداخته بودن که خب لازمه کار با موتورهای جستجو هست.
خواستم ببینم کسی اطلاعی در این زمینه داره ؟ یا دسترسی به مقاله ای که مفصل در این مورد توضیح داده باشه ؟
مقاله هم به زبان انگلیسی(ترجیحا) یا آلمانی باشه ( فارسی که می دونم گیر نمی یاد).
ممنون :)
سلام

راستش منم نتونستم چيزی پيدا کنم.:( يعنی چيزايی که پيدا کردم فکر نکنم به دردت بخوره ولی باز يه نگاهی به اينا بنداز ببين اگه به دردت ميخوره من سفارش بدم بيان:

http://www.4shared.com/file/28153810/263158ad/05_online.html?dirPwdVerified=fe97edb7

اين 3 تا مورد رو هم يه نگاهی بکن، اينا هم سفارشی هستن:wacko::

Blog search engines

Abstract: Purpose - The purpose of this article is to explore the capabilities and limitations of weblog search engines. Design/methodology/approach - The features of a range of current blog search engines are described. These are then discussed and illustrated with examples that illustrate the reliability and coverage limitations of blog searching.
Findings - Although blog searching is a useful new technique, the results are sensitive to the choice of search engine, the parameters used and the date of the search. The quantity of spam also varies by search engine and search type.
Research limitations/implications - The results illustrate blog search evaluation methods and do not use a full-scale scientific experiment.
Originality/value - Blog searching is a new technique, and one that is significantly different from web searching. Hence information professionals need to understand its strengths and weaknesses.

Web metasearch engines - A comparative study on search capabilities using an evaluation check-list

Abstract: Purpose - Metasearch engines (MSEs) which have been designed to solve problems of internet users in finding relevant resources are not seemingly as recognized as the other web search tools such as search engines (SEs) and directories. As a result, this paper aims to compare and evaluate some of them in terms of search features included in their interface so that users can be familiar with these search tools. Design/methodology/approach - This research compares and evaluates 20 general MSEs in English, which are free of charge, based on a researcher-made checklist. Finally, those MSEs which have better search features have been introduced.
Findings - According to results obtained, it is self-evident that most MSEs offer an excellent alternative for users.
Research limitations/implications - MSEs which have great features and high facilities are not necessarily user-friendly. So, usability studies or user-oriented ones on MSEs seem to be required.
Practical implications - Hopefully, these findings help users choose and make use of an MSE, MSE developers design more efficient and effective ones and information professionals identify and retrieve high relevant documents, meeting their information needs.
Originality/value - This paper provides clear and relatively comprehensive descriptive evidence for evaluating search facilities and potentials of MSEs which are commonly used by internet users today.

A scholarly semantic web system for advanced search functions

Abstract: Purpose - The semantic web gives meaning to information so that humans and computers can work Approved for publication together better. Ontology is used to represent knowledge on the semantic web. Web services have been 29 October 2006 introduced to make the knowledge conveyed by the ontology on the semantic web accessible across different applications. This paper seeks to present the use of these latest advances in the context of a scholarly semantic web (or SSWeb) system, which can support advanced search functions such as expert finding and trend detection in addition to basic functions such as document and author search as well as document and author clustering search. Design/methodology/approach - A distributed architecture of the proposed SSWeb is described, as well as semantic web services that support scholarly information retrieval on the SSWeb.
Findings - Initial experimental results indicate that the proposed method is effective.
Research limitations/implications - The work reported is experimental in nature. More work is needed, but early results are encouraging and the authors wish to make their work known to the research community by publishing this paper so that further progress can be made in this area of research.
Originality/value - The work is presented in the context of scholarly document retrieval, but it could also be adapted to other types of documents, such as medical records, machine-fault records and legal documents. This is because the basic principles are the same.

linghuchong

مدیر بازنشسته
لایک‌ها
2
از دوستاني كه تجربه‌ي پيدا كردن مقاله در اينترنت دارن ميخوام لطفاً نكاتي رو كه براي پيدا كردن مقاله توي گوگل بكار ميبرن اينجا يا توي يك تاپيك ديگه قرار بدن.
مثلاً از چه كليد واژه‌هايي براي پيدا كردن مقاله استفاده ميكنيد؟
Article, Paper, Information, Proccess, Methods, outline...
منظورم كليد واژه‌هاي كلي هست كه شما رو به سمت مقاله‌هاي موردنظرتون هدايت ميكنه.
فقط PDFها رو جستجو ميكنيد؟
همون google schalor که برادر mohammad_1ta گفتن از همه بهتره. البته بسته به موضوع تحقيق تون سايت های خوب ديگه اي وجود داره که ميتونه همه مقالات خوب روز (خلاصه شون) رو بهتون بده. مثلاً اگه در مورد مسائل پزشکی يا مهندسی پزشکی بخواين مقاله پيدا کنين بهترين جا، اينجاست:

به طور کلی بايد دنبال اين نوع سايت ها باشين و مسقيم توی اينا search کنين. نميدونم به اين سايت هاي زير شماها دسترسی دارين يا نه؟ :eek: ولی بهترين ها هستن:

linghuchong

مدیر بازنشسته
لایک‌ها
2
برای درس "مبانی نظری معماری" دنبال مقاله انگلیسی میکردم ترجیحا" در مورد مبانی معماری دیجیتال یا هر مقاله ای که مربوط به معماری قرن 21 باشه
20.gif
key word اينگيليسی لطفاً! :rolleyes:

======================

بچه ها لطفاً دقيق معلوم کنين در چه ضمينه اي دنبال مقاله ميگردين!:cool: وقتی اينجور وسيع آدرس ميدين من نميتونم کمکی کنم.:(

brayan

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
سلام به خواهر فریدا
اولا خیلی متشکرم که چنین کاری می کنین و برای کمک به دوستان وقت میگذارین.
و بعد از اون یه در خواست :
Cooperative Q-learning with heterogeneity in actions
http://ieeexplore.ieee.org/xpl/freeabs_all.jsp?tp=&arnumber=1173250&isnumber=26298
اگه بشهCiting Documentsرو هم برام مشخص کنین ممنون می شم
بازم متشکرم

linghuchong

مدیر بازنشسته
لایک‌ها
2
سلام به خواهر فریدا
اولا خیلی متشکرم که چنین کاری می کنین و برای کمک به دوستان وقت میگذارین.
سلام و خواهش ميکنم :happy:
و بعد از اون یه در خواست :
Cooperative Q-learning with heterogeneity in actions
http://ieeexplore.ieee.org/xpl/freeabs_all.jsp?tp=&arnumber=1173250&isnumber=26298
اگه بشهCiting Documentsرو هم برام مشخص کنین ممنون می شم
ام ... منظورتون اينه که از کجا گرفتم؟ :eek: از خوده IEEE.:)

brayan

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
سلام و خواهش ميکنم :happy:

ام ... منظورتون اينه که از کجا گرفتم؟ :eek: از خوده IEEE.:)

سلام و بسیار ممنون
خیلی لطف کردین
تو همون صفحه که لینکش رو داده بودم ، اون پایینش نوشته Citing Documents. اما من چون login نمی تونم بکنم نمی دونم چیه. فکر کنم مقالاتی رو بیاره که به این مقاله ارجاع داده ان.
سپاس فراوان

sana

Registered User
لایک‌ها
2
سلام دوستان،

من دنباله این مقاله هستم که متاسفانه پولی هستش.کسی میتونه کمک کنه این رو دانلود کنم؟:rolleyes:

linghuchong

مدیر بازنشسته
لایک‌ها
2

linghuchong

مدیر بازنشسته
لایک‌ها
2
تو همون صفحه که لینکش رو داده بودم ، اون پایینش نوشته Citing Documents. اما من چون login نمی تونم بکنم نمی دونم چیه. فکر کنم مقالاتی رو بیاره که به این مقاله ارجاع داده ان.
اوه تازه فهميدم منظورت چی بوده!:p راستش من وقتی ميخوام اين مقاله رو بگيرم تو يه صفحه ديگه بهم اينو ميده که لينک اون citing documents رو به من نميده که برات بگيرم.:( شرمنده :blush: چون من به اين سايت دسترسی غير مستقيم دارم.:wacko: ولی اگه لينک داشتی بگو برات ميگيرم ;)

qwerty1002

Registered User
لایک‌ها
0
نوشته ای از amin_lili
سلام خواهر فریدای عزیز
و سلام دوستان گلم
در زمینه طراحی و ساخت موتورهای جستجو خیلی سرچ کردم اما مقاله بدردبخوری پیدا نشد . در واقع هیچ کدوم به الگوریتم مشخصی نپرداخته بودن که خب لازمه کار با موتورهای جستجو هست.
خواستم ببینم کسی اطلاعی در این زمینه داره ؟ یا دسترسی به مقاله ای که مفصل در این مورد توضیح داده باشه ؟
مقاله هم به زبان انگلیسی(ترجیحا) یا آلمانی باشه ( فارسی که می دونم گیر نمی یاد).
ممنون

با سلام و کسب اجازه از دوست گرامی جناب linghuchong :)

این کتاب را داشتم که از سری For Dummies است که فقط در مورد موتورهای جستجو است که امیدوارم که به این دوستمان کمک کند. مخصوصاً بخش اول در مورد اصول موتورها صحبت کرده که فکر میکنم بدرد این دوست بخورد. امیدوارم که کمک کند.خودم آپلود کردم و در راپیدشیر. اگر پاک شد بگید دوباره آپ کنم.:happy:​

qwerty1002

Registered User
لایک‌ها
0
از دوستان کسی مقاله ای در زمینه نوت بوک نداره ؟؟؟؟

اگر در مورد نحوه خرید نوت بوک سوال دارید می توانید براحتی چند کتاب فارسی در بازار پیدا کنید. کلی هم ویژه نامه وجود دارد که یک مجله هم تخصصی نوت بوک وجود دارد که اسمش خاطرم نیست.
در کل نوت بوک چندان مبحث علمی در آن وجود ندارد . بیشترین مطلب علمی که دارد در مورد نحوه بهینه سازی انرژی است. ولی در سایت شرکت اینتل می توانید انواع paper را در مورد cpuهای موبیل پیدا کنید.

امیدوارم که کمکی کرده باشم.

linghuchong

مدیر بازنشسته
لایک‌ها
2
سلام

و خواهش ميکنم.:blush: تاپيک مال همست.:happy: هر کی بتونه کمک کنه!:rolleyes:

و لطفاً به من نگين جناب linghuchong،:f34r: فريدا خيلی بهتره.:D

ممنون :happy:

===========

حالا من يه سوال بپرسم گرچه جاش اينجا نيست ولی بين شماها کسی هست که matlab بلد باشه؟!:) راستش کمک لازم دارم !:wacko:

qwerty1002

Registered User
لایک‌ها
0
سلام

و خواهش ميکنم.:blush: تاپيک مال همست.:happy: هر کی بتونه کمک کنه!:rolleyes:

و لطفاً به من نگين جناب linghuchong،:f34r: فريدا خيلی بهتره.:D

ممنون :happy:

===========

حالا من يه سوال بپرسم گرچه جاش اينجا نيست ولی بين شماها کسی هست که matlab بلد باشه؟!:) راستش کمک لازم دارم !:wacko:

لطف دارید فریدای عزیز! ما که بابت آن قضیه هنوز داریم عرق می ریزیم.:rolleyes:

تا چه حد matlab بلد باشه؟ simulik هم بلد باشه؟ چند کتاب دارم که اگر کارتون را راه می اندازه بگید آپلود کنم. در مورد برنامه نویسی، متدهای عددی ، Toolboxها، ODEها مشخصاً کتاب دارم.

linghuchong

مدیر بازنشسته
لایک‌ها
2
تا چه حد matlab بلد باشه؟
راستی بی خيال اون قضيه ;)

========

دنبال کتاب نميگردم چون اونقدر وقت نمونده که برسم بخونم ببينم چی به چيه!:eek: يه code بايد بنويسم برای يه هفته ديگه، چون 2 هفته ديگه يه کنفرانس دارم که بايد نتيجه اين code رو هم توش ارائه بدم.:f34r:

يه نفر رو ميخوام که بهش بگم اينجا اين error رو دارم ميگيرم مشگل از کجاست؟!:wacko: و در ضمن يه نفر که بلد باشه با دستور read و انواع و اقسامش کار کنه و بتونه به من بگه چه جوری ميشه داده ها رو از يه فايل خوند و چه جوری ميشه تو يه فايل طبق ترتيبی که ميخواين write شون کرد. کسی در اين حد matlab بلده؟!:rolleyes::eek:

بالا