برگزیده های پرشین تولز

گفتگو پیرامون صندوقهای سرمایه گذاری مشترک -درآمد ثابت ، مختلط ، سهام

PaPaTi

Registered User
لایک‌ها
91
شما توی صندوق های درامد ثابت سرمایه گذاری دارید در حال حاظر؟

سلام
نمیدونم اطلاع دارید یا نه،صندوق های درآمد ثابت ماهیانه حداکثر 2% سود میدن،یا به عبارتی سالیانه 20-24 درصد سود
از سپرده گذاری توی بانک بهتر هستن اما بازم بدرد سرمایه گذاری نمیخورن

به نظر من توی صندوق های مختلط سرمایه گذاری کنید یا اگر کمی ریسک پذیرتر هستید توی صندوق های سهامی سرمایه گذاری کنید

من بررسی های زیادی انجام دادم و به نظرم صندوق مختلط یکم نیکوکاری آگاه صندوق کم ریسکیه و سود معقولی هم داره،از طرفی چون مختلط هست توی بازارهای مختلف سرمایه گذاری میکنه و از افزایش قیمت توی همه بازارها سود میکنه ( برای سرمایه گذاری باید برید دفاتر کارگزاری آگاه )
از طرفی به نظرم بهترین صندوق ، صندق سهام بزرگ کاردان هست که فقط توی سهام سرمایه گذاری میکنه و ریسک بالایی داره اما صندوق مطمئنی هست ( خودمم توی همین صندوق سرمایه گذاری کوچیکی کردم ) ،درواقع یه صندوق مشترک بین بانک سامان،تجارت و آینده هست که هر سه هم از بزرگترین و آینده دار ترین بانک های کشور هستن ( حداقل سرمایه گذاریتون باید 14 واحد باشه که همین امروز 14 واحد بیشتر از 18 میلیون تومن میشه )
دقت کنید که این صندوق بزرگ کاردان هست و یه صندوق ETF کاردان هم توی بورس داریم که اون قضیش فرق میکنه

tiyam 01

Registered User
لایک‌ها
7,686
بازده 2 صندوق درآمد ثابت ETF

اعتماد داریک
سالانه -
شش ماهه -
سه ماهه 5.86
ماهانه 4.32
هفتگی 0.47

تصمیم
سالانه 47.73
شش ماهه 14.97
سه ماهه 4.18
ماهانه 2.5
هفتگی 0.47

و
اندیشه فردا
سالانه 54.98
شش ماهه 18.16
سه ماهه 6.13
ماهانه 2.47
هفتگی 0.45

صندوق بهتر چی هست؟

Last edited:

Hamid2day

مدیر ارشد
مدیر انجمن
مدیر ارشد
لایک‌ها
20,139
بازده 2 صندوق درآمد ثابت ETF

اعتماد داریک
سالانه -
شش ماهه -
سه ماهه 5.86
ماهانه 4.32
هفتگی 0.47

تصمیم
سالانه 47.73
شش ماهه 14.97
سه ماهه 4.18
ماهانه 2.5
هفتگی 0.47

و
اندیشه فردا
سالانه 54.98
شش ماهه 18.16
سه ماهه 6.13
ماهانه 2.47
هفتگی 0.45

صندوق بهتر چی هست؟

امین یکم
احتمالا بگیرم

Hamid2day

مدیر ارشد
مدیر انجمن
مدیر ارشد
لایک‌ها
20,139

الهه.آتش

Registered User
لایک‌ها
2,384
عرض کردم به مبلغ واریزی بستگی داره. مثلا من می‌خواستم معادل 900 واحد حساب باز کنم، آنلاین ریختم. شاید یکی بخواد به فرض 400 میلیون تومان بریزه، طبیعتا نمی‌تونه آنلاین پرداخت کنه. مگر با چند کارت یا در چند روز.
شما توی این سایت ثبت نام کردید و بعدش آنلاین واریز کردید؟قبل از واریز باید هماهنگی کرد با مدیر صندوق؟

الهه.آتش

Registered User
لایک‌ها
2,384
عرض کردم به مبلغ واریزی بستگی داره. مثلا من می‌خواستم معادل 900 واحد حساب باز کنم، آنلاین ریختم. شاید یکی بخواد به فرض 400 میلیون تومان بریزه، طبیعتا نمی‌تونه آنلاین پرداخت کنه. مگر با چند کارت یا در چند روز.
این صندوق چجوریه که ضامن نقد شوندگیش بانک پارسارگاد هست ولی مبالغ واریزی رو به حساب بانک دی میریزن سرماگذارها؟

dsaipdsadsaewqk

Registered User
لایک‌ها
1,379
شما توی این سایت ثبت نام کردید و بعدش آنلاین واریز کردید؟

ثبت‌نام کردم، حضوری رفتم دفتر پیشخوان برای احراز هویت، وارد سایت شدم و واریز کردم.

قبل از واریز باید هماهنگی کرد با مدیر صندوق؟

نه.

این صندوق چجوریه که ضامن نقد شوندگیش بانک پارسارگاد هست ولی مبالغ واریزی رو به حساب بانک دی میریزن سرماگذارها؟

پاسارگاد قبلا ضامن بوده، الان شرکت سرمایه‌گذاری «پارس آريان» جایگزین شده. اگر می‌خواید ضامن نقدشونگی‌اش بانک باشه، صندوق‌های دیگه هستند. پارسیان، دی، ملت، آینده و...هر کدوم صندوق مخصوص خودشون رو دارن.

tiyam 01

Registered User
لایک‌ها
7,686
بازده صندوقهای درامد ثابت تا 9/24
رنگهای سبز و آبی بیشترین بازدهی
بیشترین بازدهی هفتگی کمند و تصمیم، بیشترین بازدهی ماهانه اعتماد داریک و افرا نما پایدار
1608036119794.png

بین درامد ثابت ها کدوم رو پیشنهاد میدین

dsaipdsadsaewqk

Registered User
لایک‌ها
1,379

اول باید ببینی قابل معامله/بورسی (ETF) می‌خوای یا غیر قابل معامله. منطق می‌گه ETF به خاطر نقدشونگی لحظه‌ای و شفاف بودن معامله شاید برای بورسی‌ها بهتر باشه. حتی اخیرا به لحاظ بازدهی هم برخی‌هاشون خوب عمل کردن و از غیر قابل معامله‌ها زدن جلوتر. البته در بازدهی سالانه (لینک) همچنان غیر قابل معامله‌ها پیشرو هستن. اینکه این روال ادامه خواهد داشت یا نه، مشخص نیست. اما مثلا خود من اگر پولی تو چند صندوق‌ درآمد ثابت گذاشتم، همه سپردۀ بانکی بوده که کشیدم بیرون و عملا، دست بر قضا، نمی‌خوام نقدشوندگی لحظه‌ای (ثانیه‌ای) تو پنل کارگزاری داشته باشه، چرا که هر لحظه ممکنه وسوسه بشم و به خاطر سندرم دست بی‌قرار به سهم تبدیلش کنم. از این نظر تو صندوق‌های غیر قابل معامله گذاشتم تا تصمیمات هیجانی و لحظه‌ای گریبانم رو نگیره و برام حکم همون سود بانکی (اندکی بیشتر) رو داره. خب، البته این دلیلی منطقی به حساب نمیاد و رویکردی شخصیه. علاوه بر این باید ببینی سود ماهیانه ثابت می‌خوای یا نه. بعضی صندوق‌ها مثل بانک در تاریخی مشخص سود رو واریز می‌کنن و برخی NAVشون پیوسته حرکت می‌کنه و فقط در پایان - بعد از ابطال - سود و زیان احتمالی نصیب شخص می‌شه و پرداخت دوره‌ای ندارن. در هر دو مدل قابل معامله و غیر قابل معامله این استراتژی پرداخت وجود داره و صندوق به صندوق فرق می‌کنه. این موارد رو که مشخص کنی و بازدهی صندوق‌ها رو که بسنجی، گزینه‌های نهایی تا حدودی مشخص می‌شن.

Hamid2day

مدیر ارشد
مدیر انجمن
مدیر ارشد
لایک‌ها
20,139
بازده صندوقهای درامد ثابت تا 9/24
رنگهای سبز و آبی بیشترین بازدهی
بیشترین بازدهی هفتگی کمند و تصمیم، بیشترین بازدهی ماهانه اعتماد داریک و افرا نما پایدار
مشاهده پیوست 1213573

منم می خوام بگیریم موندم کدوم خوبه بازدهی خوبی داره

Hamid2day

مدیر ارشد
مدیر انجمن
مدیر ارشد
لایک‌ها
20,139
اول باید ببینی قابل معامله/بورسی (ETF) می‌خوای یا غیر قابل معامله. منطق می‌گه ETF به خاطر نقدشونگی لحظه‌ای و شفاف بودن معامله شاید برای بورسی‌ها بهتر باشه. حتی اخیرا به لحاظ بازدهی هم برخی‌هاشون خوب عمل کردن و از غیر قابل معامله‌ها زدن جلوتر. البته در بازدهی سالانه (لینک) همچنان غیر قابل معامله‌ها پیشرو هستن. اینکه این روال ادامه خواهد داشت یا نه، مشخص نیست. اما مثلا خود من اگر پولی تو چند صندوق‌ درآمد ثابت گذاشتم، همه سپردۀ بانکی بوده که کشیدم بیرون و عملا، دست بر قضا، نمی‌خوام نقدشوندگی لحظه‌ای (ثانیه‌ای) تو پنل کارگزاری داشته باشه، چرا که هر لحظه ممکنه وسوسه بشم و به خاطر سندرم دست بی‌قرار به سهم تبدیلش کنم. از این نظر تو صندوق‌های غیر قابل معامله گذاشتم تا تصمیمات هیجانی و لحظه‌ای گریبانم رو نگیره و برام حکم همون سود بانکی (اندکی بیشتر) رو داره. خب، البته این دلیلی منطقی به حساب نمیاد و رویکردی شخصیه. علاوه بر این باید ببینی سود ماهیانه ثابت می‌خوای یا نه. بعضی صندوق‌ها مثل بانک در تاریخی مشخص سود رو واریز می‌کنن و برخی NAVشون پیوسته حرکت می‌کنه و فقط در پایان - بعد از ابطال - سود و زیان احتمالی نصیب شخص می‌شه و پرداخت دوره‌ای ندارن. در هر دو مدل قابل معامله و غیر قابل معامله این استراتژی پرداخت وجود داره و صندوق به صندوق فرق می‌کنه. این موارد رو که مشخص کنی و بازدهی صندوق‌ها رو که بسنجی، گزینه‌های نهایی تا حدودی مشخص می‌شن.
عالی از توضیحات
من الان می خوام دقیقا ماهانه سود برام واریز شه.
فکر می کنم از طریق سجام واریز می کنند سود ماهانه را؟

dsaipdsadsaewqk

Registered User
لایک‌ها
1,379
عالی از توضیحات
من الان می خوام دقیقا ماهانه سود برام واریز شه.
فکر می کنم از طریق سجام واریز می کنند سود ماهانه را؟

اگر صندوق از نوع قابله معامله/بورسی (ETF) با پرداخت ثابت ماهیانه باشه، یعنی شما نماد رو مثل سهم عادی تو پنل خریداری کنید (نمونه: کمند)، سود رو در تاریخ مشخص (در این نمونه 15ام هر ماه) می‌ریزن به شماره حسابی که به کارگزاری دادید. اگر صندوق از نوع غیر قابل معامله باشه (نمونه: اندیشه فردا) به کل مرتبط با سجام و بورس و این داستان‌ها نیست و سود رو به شماره حسابی که تو سایتشون ثبت کردین واریز می‌کنن.

tiyam 01

Registered User
لایک‌ها
7,686
بله اینا رو میدونم. به خاطر همین سندرم دست بی قرار بیشتر میخوام تو صندوق مشترک باشه.

این پول هم تو حساب یکساله هست ، فردا زمانش تموم میشه.

چند تا صندوق مقایسه کردم صندوقهای etf اعتماد داریک و تصمیم و مشترک اندیشه فردا به نظر خوب اومدن

اون لینک از سایت رده ، صندوق البرز هم بد نبود، صندوق گنجینه الماس دی و گنجینه الماس پایدار بازده هفتگی شون منفی بود.

FX.HOSSEINY

همکار بازنشسته
لایک‌ها
4,430
سلام
فایلی که قبلا تهیه کرده بودم
بازدهی برخی از ۱۰ صندوق برتر شش ماهه ابتدای سال
همیشه چنین درصدهایی وجود نداره

برای انتخاب صندوق چند روز بررسی دقیق گذشته را انجام دهید تا درصد موفقیت تان افزایش یابد

فایل های ضمیمه

• 3.jpg
    3.jpg
    285.7 KB · نمایش ها: 19

الهه.آتش

Registered User
لایک‌ها
2,384
ثبت‌نام کردم، حضوری رفتم دفتر پیشخوان برای احراز هویت، وارد سایت شدم و واریز کردم.

نه.

پاسارگاد قبلا ضامن بوده، الان شرکت سرمایه‌گذاری «پارس آريان» جایگزین شده. اگر می‌خواید ضامن نقدشونگی‌اش بانک باشه، صندوق‌های دیگه هستند. پارسیان، دی، ملت، آینده و...هر کدوم صندوق مخصوص خودشون رو دارن.
از کی ضامن نقد شوندگی اندیشه فردا حذف شده؟

الهه.آتش

Registered User
لایک‌ها
2,384
پارس آریان که بانک نیست درسته؟
کدوم صندوق ها العان ضامن نقدشوندگیشون بانک هست؟

الهه.آتش

Registered User
لایک‌ها
2,384
سلام
فایلی که قبلا تهیه کرده بودم
بازدهی برخی از ۱۰ صندوق برتر شش ماهه ابتدای سال
همیشه چنین درصدهایی وجود نداره

برای انتخاب صندوق چند روز بررسی دقیق گذشته را انجام دهید تا درصد موفقیت تان افزایش یابد
سلام از این صندوق اطلاعی دارین؟
صندوق سرمایه‌گذاری آتیه ملت

tiyam 01

Registered User
لایک‌ها
7,686
بازده چند تا صندوق etf رو بررسی کردم
صندوق تصمیم 3 ماهه 15 مرداد تا 15 آبان بازده منفی داشته. حتما به خاطر ریزش بورس .. اگه باز بورس ریزش کنه سود اینم میاد پایین
صندوق پارند هر ماه سودی واریز میکنه و بعد از واریز سود قیمت واحدها کاهش پیدا میکنه.. بعضی وقتا این کاهش قیمت از سودی که پرداخت شده بیشتره
آسامید از خرداد سود ماهانه واریز نمیکنه، مثل سهام قیمت افزایش پیدا میکنه. از خرداد 11 درصد بالا رفته.
اوصتا هم مثل آسامید هست. از خرداد 12 درصد بالا رفته

1608210696438.png

1608210783100.png

1608210881725.png

Last edited:
بالا