برگزیده های پرشین تولز

یک جوان 30 ساله با این شرایط چقدر پس انداز داشته باشد خوب هست

2630144892

Registered User
لایک‌ها
90
نه عزیز همه مثه شما دکتر نیسن ما هنو مهندس نشدیم (هروقت ارشد گرفتیم سربازی رفتیم بیکار شدیم معتادم شدیم تازه مهندس حساب میشیم) من مشکلی با شهرستانیها ندارم مشکل عمده ام هم الودگی تهرانه و حوزه رفت و امدیم که مترو و بی ار تی باشه که متاسفانه شهرستانیها اشغالش کردن اگه خلوتش کنن میشه همزیستی مسالمت امیز اونم با مشغله زندگی و بی پولی فراموش میشه اونایی که جنگ شهرستانی و تهرونی بودن دارن یا اغا زادن یا ادمای پولدار بی دغدغه که بیکارن و مجبورن ذهنشون مشغول کنن با یکی یا یچیزی در کل این افراد تو تهران کمن با توجه به تجربم بالای این اشخاص محل زندگیشون بالای میرداماد و گهگاهی هم بچه های شهرک غرب انگار از دماغ فیل افتادن که کوتاهی از تربیتشون توسط والدینشون کسایی هم که میخوان تتهرونی اصیل پیدا کنن باید پایین تهرون سرچ کنن(این بالاشهری ها هم 99 درصدشون جنوب تهرون پا شدن رفتن بالا شهر )پس زیاد به خودشون فشار نیارن ما در مورد کلمات شما ذکتر جان فک کنم شرایط خودتون با اختصارات توضیح دادین سعی کردیم متوجه نشیم حالا خودت خواستی میتونی بیضشتر توضیح بدی

2630144892

Registered User
لایک‌ها
90
گند زدن به تاپیک استارتر بنده خدا فک کنم مشکلات خودشو فراموش کرد واقعا جای تاسف داره برا بعضی از دوستان که گویا دغدغه ی دیگه ندارن دکی الان که فک میکنم میبینم این اختصاراتی که گفتی گویا میخواستی شرایط زندگی خودتو بگی که دوستان بیشتر درکت کنن نکنه دهاتی هستی ما خبر نداریم فک کنم غیر مستقیم میخواستی بگی دهاتی اصیل هستی پس لطف کن که به مترو و بی ار تی نیا که ... اقای پاترولی مگه گوش سگم میبرن به حق چیزای نشنیده از من به شما نصیحت با ادمای بی مذهب بحث نکن چون به جایی نمیرسی دوستان عزیز دیگه لطف کنن تاپیک به گند نزنن البته بعید میدونم با وجود اقایانی مثه ... تاپیک به ... نشه

hossputer7.8

Registered User
لایک‌ها
141
اتفاقا من از شما خوشم میاد:D.شما یک تهرانی اصیل هستی ، بر خلاف خیلی از تهرانی نماهایی که ذات دهاتی دارن:rolleyes:

من تند مزاجم ؟ اصلا تا حالا دیدی من عصبانی بشم ؟:D.دعواهای من همش هدفداره .در کمال خونسردی :cool:. الان وقت توضیح دادن ندارم ، تهرانیها خودشون میفهمن;). موافقم که بگذریم.جواب دهاتیان خاموشی است:p

و اما برای اینکه مثل دهاتیها اسپم نداده باشم ، چند جمله با استارتر صحبت کنم !

ببین آقا من چند تا از تاپیکهایی که شما شروع کرده بودی خوندم. شما با خودت رک و رو راست باش که هدفت از زدن این تاپیک چیه ؟ احساس میکنی تو زندگی عقب افتادی و دلداری میخوای یا واقعا میخوای زندگیت رو جمع و جور کنی ؟
اگر دلداری میخوای که آره... شما با توجه به نداشتن پشتیبانی خانواده و مشکلات مالی، خیلی هم خوب تونستی گلیمت رو از آب بیرون بکشی و عمررا :D کسی میتونست با شرایط شما زندگی کنه و هرکی بود تا حالا معتاد شده بود و بچه میلیاردر میشناسم که همه جور امکاناتی براش فراهم بود و معتاد شد و 3 تا زن طلاق داد و همه ثروتشو به باد داد و فلان وفلان وفلان :p

اگر نه... مشورت واقعی میخوای برای جمع کردن زندگیت .... من یکی رو میشناسم که ندیده شرط میبندم که وضعیت حمایت خانوادگیش از شما خیلی خیلی بدتر بود ، الان در اروپا استاد دانشگاهه و در مرکز تحقیقاتی هم کار میکنه و شرکت خصوصی هم داره .میتونم با اطمینان بگم که از تمام دوستها و همکلاسهامون وضع اقتصادی-اجتماعی بهتری داره.آدرس فیسبوکش هم موجوده جهت اثبات حرفهام:D.... پس مشکلات خانوادگی و مالی رو تبدیل به یک لنگر برای خودت نکن که در حالت تسلیم شما رو بفرسته ته دریا ! پس انداز آدم 30 ساله سقف که نداره ، وسطش هم همون 100 میلیونیه که اول تاپیک یکی از دوستان گفتن.اینجوری هم نیست که پس انداز 1 تومن 1 تومن بالا بره. درس خوندن هم یجور پس اندازه که بعدا به پول تبدیل میشه. شما دکترها رو ببینی خیلیهاشون تا 31 سالگی پس اندازشون همون حقوق انترنی و رزیدنتیشونه که چیزی نمیشه. اما بعدش در 3-4 سال بارشون رو میبندن
مسئله مهم بعدی ... اینجوری که من از صحبتهای شما برداشت کردم، 30 سالت نیست اما زیاد هم با 30 سال فاصله نداری... خب چند تا تاپیک زدی که درآمد ماهیانه شما چقدره ، پس اندازتون چقدره ، درآمد شما از وبمستری چقدره ، با چقدر سرمایه کارتون رو شروع کردید و.... خداییش اگر خودت به عقل سلیمت مراجعه کنی، ایشون :D هم به شما میگه از فروم جواب درست درمون برات در نمیاد... اینجا آدم هست که از کار امروزش که تو امضاش هست، ماهی 15 میلیون درآمد داره و خرج زن و بچه میده و دیگه کارش ایده آله و قربون کارش بره الهی :lol: و اینا ... 3ماه بعد امضا و کارش عوض میشه و دوباره همون آش و همون کاسه...آدم هست که روزی 5 هزار دلار از گوگل ادسنس درآمد داره ، بعد از اونور روم به دیوار گل شورتی میفروشه... آدم هست که حدود 20 سالشه و دانشجو ، ولی چنان از تجربیات گذشتش سخن میگه و دیگران رو نصیحت و راهنمایی میکنه که شما میگی این بابا اگر بیل گیتس نباشه ، دیگه لری پیج هست:lol:........ خلاصه در فضای مجازی و حقیقی خالی بند زیاده ... خالی بند جوون و مجازی خودشو برتر از چیزی که هست نشون میده و خالی بندهای فضای حقیقی مخصوصا از نوع پا به سن گذاشته ، معمولا خودشون رو پایینتر از چیزی که هستن نشون میدن...یارو آه وناله میکنه که نهار برنج رو میذاریم لای نون بربری میخوریم ، بعد یهو میبینی آقا مهاجرت کردن امریکا... صدی 90 به شما در مورد شغل و درآمدشون راست نمیگن.خودت باید بتونی بازار کار و درآمد یک شغل و مزایا و معایبش را استخراج کنی. البته معدود افراد فرهیخته تهرانی مثل افتک هم هستن که مثل آینه زلالن و همیشه راست میگن:cool:

مرسی از افتک جان شما لطف دارید و تشکر میکنم از بابت جوابتون به این دوسته عزیزمون

ولی بنده اهوازی هستم .

دوست عزیز ( استارتر ) تصمیم خاصی نگرفتید بعد از راهنمایی دوستان ؟

daramadnet

Registered User
لایک‌ها
58
ممنون از همه دوستانی که راهنمایی کردند با استفاده از راهنمایی های دوستان وفکر خودم یک سری تصمیم هایی گرفتم که در ادامه میگم
الان دو تا تصمیم دارم یکی اینکه برم جایی کارکنم که یک فنی چیزی یاد بگیرم حتی با ساعات کاری بیشتر از الان کار کنم تا هم یه فنی یاد بگیرم وهم اینکه یه سرمایه کوچک بعد چند سال جمع کم وبتونم خودم مستقل کارکنم
دوم اینکه یک شغل راحتر با خستگی کمتر و باساعت کاری پایینتر مثلا نیمه وقت پیدا کنم بعد اکثر وقت آزادم رو بذارم برای کنکور و درس بخونم وبرم یک رشته درست وحسابی وبا اینده

خوب هر کدوم از اینها یک سری مزایا ویک سری معایب دارند

اولی که خوب باشرایطی که من دارم یعنی شروع از صفر کامل شایدحدودا10 یا 15 سال طول بکشه تا بتونم مستقل کار کنم ویک سرمایه برای شروع کار بذارم کنار
ولی خوب مزیت اش اینه که اگه جور بشه تقریبا از نظر مالی خوب میشه برام ولی خوب احتمالش هم هست به هر دلیلی کار نگیره تازه این که برم توی چه کاری خودش یک بحث جداست

اما راه دوم کار الان رو بذارم کنار یک کار نمیه وقت سبک پیدا کنم بشینم برای کنکور بخونم ویک رشته درست وحسابی البته خوب دوران دانشگاه هم باید یک کار نیمه وقت داشته باشم اینهم فقط در صورتی امکان پذیر هست که کلاس های دانشگاه تا ظهر تمام بشوند مثلا اگر بتونم خودم رو وارد یکی از رشته های خوب توی دانشگهای مطرح بکنم مثلا تهران یا یک شهر خوب که مدرکش ارزش خوبی داتشه باشد خوب اول اینکه مشکل اسکان تقریبا حل میشود (با خوابگاه دانشگاه) پس قسمت اصلی هزینه هم کم میشه ولی خوب قبول شدن توی این دانشگاهها خیلی سخت هست مخصوصا برای من که چند سال از درس دور بودم دوم اینکه حتما باید بعد از ظهر یک کاری چیزی داشته باشم
بنابراین اگر کلاس ها رو تا بعد از ظهر طول بدهند با مشکل مواجه میشوم
دوستانی که توی داشگاه های دولتی درس میخونند اینا کلاس هاشون تا ظهر تموم میشه چون ازاد ها اکثرا بعد از ظهر هم کلاس دارند

دوستان اگر نظری چیزی در مورد این دو راهکار دارند ومزیت ها ومعایب هرکدوم رو بگند تا به یک تصمیم کلی برسم

Last edited:

2630144892

Registered User
لایک‌ها
90
نه عزیز متاسفانه تا غروب باید درس بخونی البته به رشتت و واحدات ربط داره اوایل خلوتی ولی بعدا خود به خود به در س کشیده میشه ولی اخر هفته هارو تعطیلی میتونی به کار فک کنی فک کنم پیام نور کلاس هاش طوریه که فقط دو روز در کلاس میری یه رفیق داشتیم فقط برا امتحان ترم میرفت ولی دولتی به نفع شماست

daramadnet

Registered User
لایک‌ها
58
ممنون بابت جواب بله دولتی برای من خیلی بهتر هست چو هم شهریه نمی دهم وهم خوابگاه میدهند با یک کار نیمه وقت هم میشه هزینه کتاب ورفت امد واینها رو تامین کرد دیگه فکر نکنم بعد از مثلا 5 بعد از ظهر کلاس باشه (حالا واقعیتش اطلاعاتم خیلی کامل نیست) ولی در کل شاید بشه کلاس هایی رو انتخاب کرد که توی قبل از ظهر هستند نهایتا یک سال بیشتر طول میکشه طول درس خوندن البته خوب این طور که حساب کردم توی درس خوندن وچه توی کار کردن هر دو تقریبا بعد از 10 سال جواب میدهند
حالا واقعیتش بین این دوتا موندم

Last edited:

daramadnet

Registered User
لایک‌ها
58
ونکته دیگه این که فرصت اشتباه ندارم چون هرکدوم که الان شروع کنم بعد از اتمامش سنم یکم میره بالاتر
چیزی که خودم بهش رسیدم اگه توی یک رشته با کار خوب واینده خوب اگه برم شاید این چند سال دوره تحصیل هموضعیت مالی خیلی جالب نخواهد بود ولی خوب تقریبا چند سال بعد از اتمام دوره تحصیل یک جورایی وضعیت برمیگرده واوضاع بهتر میشه

اما در مورد کار در طی این چند سال که حق بیمه برام رد میشه توسط کارفرما که خوب بهتره برای دوران پیری بعد هم حدودا 10 سال دیگه یک سرمایه جمع میشه که بتوم باهاش خودم مستقل کارکنم البته خوب طبق توصیه دوستان هم بهتره توی زمینه ای باشه که در واقع یک فن باشه ویک چیزی یاد بگیرم

حالا یک سوال مهم تر

به نظرتون میشه با حدودا یک سال درس خوندن ( البته نصف روز چون اون نیمه دیگه رو باید کارکنم) توی یک رشته در حد پزشکی واینا قبول شد

Last edited:

ArashMiniStar

Registered User
لایک‌ها
8,061
ونکته دیگه این که فرصت اشتباه ندارم چون هرکدوم که الان شروع کنم بعد از اتمامش سنم یکم میره بالاتر
چیزی که خودم بهش رسیدم اگه توی یک رشته با کار خوب واینده خوب اگه برم شاید این چند سال دوره تحصیل هموضعیت مالی خیلی جالب نخواهد بود ولی خوب تقریبا چند سال بعد از اتمام دوره تحصیل یک جورایی وضعیت برمیگرده واوضاع بهتر میشه

اما در مورد کار در طی این چند سال که حق بیمه برام رد میشه توسط کارفرما که خوب بهتره برای دوران پیری بعد هم حدودا 10 سال دیگه یک سرمایه جمع میشه که بتوم باهاش خودم مستقل کارکنم البته خوب طبق توصیه دوستان هم بهتره توی زمینه ای باشه که در واقع یک فن باشه ویک چیزی یاد بگیرم

حالا یک سوال مهم تر

به نظرتون میشه با حدودا یک سال درس خوندن ( البته نصف روز چون اون نیمه دیگه رو باید کارکنم) توی یک رشته در حد پزشکی واینا قبول شد
نمیخوام نا امیدت کنم! ولی پزشکی؟ یا جیز دیگه؟ پزشکی که شوخی نیست شما الان از درس دوری الکی الکی که خدایی نمیتونی قبول بشی.مگه پول داشتی فک کنم دانشگاه بین الملل کیش پزشکی میتونی بری ولی شهریش بالاس

daramadnet

Registered User
لایک‌ها
58
الکی که نه خوب باید زحمت کشید
واقعیتش همون طور که دوستان در چند صفحه قبل هم اشاره کردند مثلا یک پزشک تا سن بالا درس میخونه بعد نتیجه میگیره که خوب درامدی که داره میاد این چد سال رو جبران میکینه
حالا یکی از رشته های پزشکی دندانپزشکی وداروسازی بین اینهاهم دندانپزشکی ودارو سازی به نظر زود بازده تر میرسند
واقعیتش اینه که برای من رشته های دیگه زیاد مناسب نیست چون اگه بخوام مثلا با مدرک اونا استخدام بشیم خوب محدودیت سنی برای استخدام ها هست تازه کلی دردسر وایناهم داره
ولی اگر بخواهیم خودمون با اون تخصص کار کنیم که خوب باز با شرایط ذکر شده من مغایرت داره
پس برای ادامه تحصیل برای فردی مثل من فقط این رشته ها میتونه خوب باشه البته خوب قبولی شون سخته
وگرنه باید برم دنبال اون راه حل فن وحرفه و..

2630144892

Registered User
لایک‌ها
90
اگه بخواین چرا نمیشه قبول شد مهم فعل خواستن بستگی به هدف و ارادتون داره موفقیت شما همزمان با دانشگاه دولتی کار نیمه وقتم هم میتونید انجام بدین و هم پروژه های دانشجویی که بنده خودمم در این زمینه فعالیت دارم که بستگی به رشتتون درامد عالی داره مخصوصا اگه نرم افزار های تخصصی مهندسی یاد بگیرین که دیگه محدودیتی نداره وهمه رشته ها رو میتونید ساپورت کنید و خیلی کارای دیگه من دانشجو میشناختم نه تهنا یتیم بودو خرج خانوادشو و اجاره خونه و ... میداد با اب حوض کشیدن الان دوتا خونه داره سخت نگیر همچی تو تغییر نگاه انسان که درست میشه

Ali.Agha

Registered User
لایک‌ها
165
سلام دوست عزیز

هرچند که موقعیت شما خاص خودتون هست ، اما به نظر من اگر میخواین قدمهای بلند بردارید سراغ دانشگاه نرید!
مدرک داشتن (به جز کارهای کارمندی) به درد خاصی نمیخوره! بعد هم که کلی هزینه و وقت از شما میبره ...
بازم خودتون بهتر از احوال خودتون خبر دارید :)

daramadnet

Registered User
لایک‌ها
58
ممنون البته همون طور که عرض کردم اگه بخوام برم دنبال درس فقط او سه تا رشته به نظر میرسه که بعد از چند سال میتونه جبران ایها رو بکنه برای بقیه رشته ها یا باید استخدام شد یا باید ادم خودش کارکنه که خوب اونم تقریبا تو وضعیت بی پولی اونم با شرایط من سخت تر هست

اگه بشه تو کنکور قبول شد خوب تحصیل تو یکی از این رشته ارزش رو داره ادم چند سال وقت بذاره مخصوصا دارو سازی یا دندانپزشکی که خوب ظاهرا طول تحصیلشون هم کمتره ویاز چندای به گرفتن تخصص ندارند

اما اگر انتخابم کار شد واقعا نمیدونم دنبال چه کاری برم خوب طبیعتا کار یکم زودتر جواب میده اما تحصیل تو این رشته ها یک دیرتر ولی خوب اینده اش بهتره

حالااگه انتخابمون کار بود نمی دونم دنبال چه فنی برم یا چه کاری بکنم

trex2008

Registered User
لایک‌ها
180
برو فنی حرفه ایی plc برق یادبگیر یا مهندسی شبکه

عمرت رو تو دانشگاه به گاج نده ترمی 400 باید به خواببگاه بدی حداقل!11
تاززه 3-4 شکمت خرج کنی
اخرشم هیچ هست برات
برو سراغ فنی وحرفه ایی شهرتون 4 تا دوره بدرد بخور ببین
مثلا ارایشگری
برق
یا جهادکشاورزی شهرت برو کلاس رایگان برات میزاره برای اشتغال زایی خودشم محصولت رو میخره

ibest

کاربر فعال ادبیات
لایک‌ها
11,872
تا 30 سالگی حداقل 200 م سرمایه

درآمد متوسط ماهانه 3 م :rolleyes:

daramadnet

Registered User
لایک‌ها
58
ممنون این plc دقیقا چیه کارش چیه چقدر سرمایه میخواد

راستی از یکی شنیده بودم فنی وحرفه ای دوره های رایگان داره نمیدونم چقدر درسته کسی در موردش اطلاعی داره ؟
این دوره های جهاد کشاورزی شرایطش چطوری هست؟

daramadnet

Registered User
لایک‌ها
58
راستی دوستان نظرتون چیه اول پس انداز کنم وپول جمع کنم بعد برم دنبال درس یا اینکه ازهمون اول برم دنبال درس

واقعیتش اینکه که ته دلم خودم به درس علاقه دارم یعنی خیلی دوست دارم که حتما برم دانشگاه وادامه تحصیل بدم ولی خوب شرایطش برای تو این دوران سخته ولی اگه الان نتونم برای دل خودم هم که شده حتما یک روزی میرم

اما در موقیعت الانم نمی تونم درست تصمیم بگیریم

بالا