برگزیده های پرشین تولز

‫galaxy note II دو میلیون تومان هزینه معادل یه لپ تاپ برای یه آشغال بی مصرف و بی قواره ۵ اینچی

iphone

Registered User
لایک‌ها
188
به جای اینکه چندین گوشی اندرویدی بخرید گوشی های اپل را یک سال یک بار بخرید پشیمون نمیشید

Last edited:

Mazi

* مدیر موبایل و اسمارت فون ها* مدیر پاتوق
مدیر انجمن
مدیر انجمن
لایک‌ها
10,460
متوجه منظور شما نشدم. دقیقتر توضیح بدین. روی Note II من نمی‌تونم اینکار رو انجام بدم. یعنی شماره تلفن کارتی که ازش عکس گرفتم رو موقعی دارم عکس رو نگاه می‌کنم ذخیره کنم یا شماره گیری کنم. شما روی گوشی خودتون چطور اینکار رو انجام میدین؟‌ اگه ممکنه با اسکرین شات توضیح بدین.

شما دارید کار اشتباهی میکنید....با دوربین خود گوشی از کارت ویزیت عکس میگیرید بعد توقع دارید برنامه ای باشه که عکس رو اسکن بکنه و شماره ها رو براتون جدا بکنه.....این کار روی خود ویندوز به راحتی میسر نیست چه برسه به یه گوشی فزرتی...:)

شما باید برنامه ای برای اسکن کارت ویزیت روی گوشی تون نصب کنید.( من اندروید ندارم و هیچ اطلاعی هم ندارم از اسم یا لینک برنامه ...فقط اساس کار رو توضیح میدم) بعد موقعی که یک کارت ویزیت دیدید ابتدا برنامه رو باز میکنید و بعد توسط برنامه از کارت ویزیت عکس میگیرید اینطوری برنامه خودش همون موقع میتونه اسم و شماره رو تفکیک کنه و به صورت یه کانتکت تحویل بده//

Benyaminj

کاربر فعال بازیهای کامپیوتری
کاربر فعال
لایک‌ها
1,888
نظراتی بس حکیمانه در این تاپیک شنیدیم !

اولا که تبلیغات اگر فروش یک محصول رو زیاد کنه تضمین کننده این نیست که محبوبیتشم زیاد کنه...ولی اگر فروش بالا بود و محبوبیت هم بالا بود انوقت میشه یه محصول ناب.

نظری که تو پست اول مطرح شد که یه نظر کاملا بی پایه و اساس و کاملا فن بویسمی بود.

اول یکم تحقیق کنید ببینید واقعا همچین چیزایی که نوشتی ایا در سطح جهانی هم درسته ؟ یا این که نظر شخصی خودت رو کردی منبع اطلاعاتی !

دوم این که من هم به شخصه از وقتی نوت 2 گرفتم دیگه هیچ گوشی کوچکتری رو نمیتونم دستم بگیرم و کاملا عذاب اوره برام.

من همیشه میخوام برم گوشی بخرم میدونی اول به چی فکر میکنم بعد میرم میخرم ؟

به این که با گوشیم شاید در روز 3 یا 4 باز زنگ بخوره و یا 3 یا 4 بار بخوام باهاش تماس بگیرم..پس کلا شاید در روز 10 15 دقیقم با گوشیم حرف نزنم.

بعد میگم خوب حالا یه گوشی باشه که بتونم با بهترین سخت افزار بالاترین فریم ریت رو تو بازی تجربه کنم و بتونم حالشو ببرم.

بعدش میگم خوب خیلی دوست دارم وقتی شبا رفتم تو تخته خوابم بخوابم بتونم باهاش فیلم ببینم یا وبگردی بکنم و بتونم کامل با صفحش همچیز رو ببینم نه این که همش با 2 انگشتم صفحرو زوم کنم ببینیم چی نوشته !

بعد باز فکر میکنم میبینم خیلی دوست دارم یه دوربین خوبم داشته باشه.

و از همه مهمتر میرم 10 تا سایت خارجی رو مطالعه میکنم ببینم چی نوشتن از گوشی و مقایسه هارو با گوشی های دیگه میبینم.

بعد در نهایت تصمیم میگیرم گوشیم رو انتخاب کنم.

فرهنگ استفاده از گوشی های بزرگ تا 4 5 سال دیگه تو ایران همینه...همیشه این جور چیزا تو ایران همین بوده.

من جمله خود من دیگه گوشیه زیر ۴.۷ حکم اسباب بازیو داره

عینه خودمی پس.

من که سالی یبار گوشی عوض میکنم چون شرکت سازنده گوشی من سالی یه مدل گوشی بیشتر تولید نمیکنه .

ولی من خیلی دوست دارم هر چند ماه یک بار گوشی قویتر از قبل رو تجربه کنم..الان گوشی من 4 تا پردازنده 1.6 و 2 گیگ رم داره..ولی خیلی دوست دارم تا 3 4 ماه دیگه سامی یه گوشی دیگه بزنه 2 برابر این قدرت داشته باشه و سه سوته برم بخرمش.

تلفن همراه یعنی وسیله ای برای تماس و پیام

این نظر شماست دوست عزیز..ولی من علاوه بر ی تماس خیلی قابلیت های دیگم ازش میخوام..به خاطر همین حاظرم برای نیاز هام پول بیشتری ببپردازم.

7_f_7

Registered User
لایک‌ها
255
نظراتی بس حکیمانه در این تاپیک شنیدیم !

اولا که تبلیغات اگر فروش یک محصول رو زیاد کنه تضمین کننده این نیست که محبوبیتشم زیاد کنه...ولی اگر فروش بالا بود و محبوبیت هم بالا بود انوقت میشه یه محصول ناب.

نظری که تو پست اول مطرح شد که یه نظر کاملا بی پایه و اساس و کاملا فن بویسمی بود.

اول یکم تحقیق کنید ببینید واقعا همچین چیزایی که نوشتی ایا در سطح جهانی هم درسته ؟ یا این که نظر شخصی خودت رو کردی منبع اطلاعاتی !

دوم این که من هم به شخصه از وقتی نوت 2 گرفتم دیگه هیچ گوشی کوچکتری رو نمیتونم دستم بگیرم و کاملا عذاب اوره برام.

من همیشه میخوام برم گوشی بخرم میدونی اول به چی فکر میکنم بعد میرم میخرم ؟

به این که با گوشیم شاید در روز 3 یا 4 باز زنگ بخوره و یا 3 یا 4 بار بخوام باهاش تماس بگیرم..پس کلا شاید در روز 10 15 دقیقم با گوشیم حرف نزنم.

بعد میگم خوب حالا یه گوشی باشه که بتونم با بهترین سخت افزار بالاترین فریم ریت رو تو بازی تجربه کنم و بتونم حالشو ببرم.

بعدش میگم خوب خیلی دوست دارم وقتی شبا رفتم تو تخته خوابم بخوابم بتونم باهاش فیلم ببینم یا وبگردی بکنم و بتونم کامل با صفحش همچیز رو ببینم نه این که همش با 2 انگشتم صفحرو زوم کنم ببینیم چی نوشته !

بعد باز فکر میکنم میبینم خیلی دوست دارم یه دوربین خوبم داشته باشه.

و از همه مهمتر میرم 10 تا سایت خارجی رو مطالعه میکنم ببینم چی نوشتن از گوشی و مقایسه هارو با گوشی های دیگه میبینم.

بعد در نهایت تصمیم میگیرم گوشیم رو انتخاب کنم.

فرهنگ استفاده از گوشی های بزرگ تا 4 5 سال دیگه تو ایران همینه...همیشه این جور چیزا تو ایران همین بوده.

عینه خودمی پس.

ولی من خیلی دوست دارم هر چند ماه یک بار گوشی قویتر از قبل رو تجربه کنم..الان گوشی من 4 تا پردازنده 1.6 و 2 گیگ رم داره..ولی خیلی دوست دارم تا 3 4 ماه دیگه سامی یه گوشی دیگه بزنه 2 برابر این قدرت داشته باشه و سه سوته برم بخرمش.

این نظر شماست دوست عزیز..ولی من علاوه بر ی تماس خیلی قابلیت های دیگم ازش میخوام..به خاطر همین حاظرم برای نیاز هام پول بیشتری ببپردازم.

شما یه نوکیا 1100 برای تماس و پیامک به همراه یه تبلت برای سایر کارهاتون بگیرید، راحت تر نیستید؟

Benyaminj

کاربر فعال
لایک‌ها
1,888
شما یه نوکیا 1100 برای تماس و پیامک به همراه یه تبلت برای سایر کارهاتون بگیرید، راحت تر نیستید؟

تبلت به سلیقه من نمیخوره.

ولی نمیام اینجا هوار بزنم تبلت اشغالی بیش نیست..اندازش خیلی بزرگه ..چجوری بگیرم ببرم تو خیاباون..اصلا روم نمیشه بگیرم دستم...و از این دست حرفهای بی پایه و اساس.

اگر من حال نمیکنم باهاش دلیلی وجود نداره او جنس بد باشه.

وقتی نوت 2 هست ، هم تلفن هست هم قوی هست هم صفحه نمایش خوبی برای تماشای فیلم و... داره ترجیح می دم نوت 2 داشته باشم تا یک تبلت و نوکیا 1100.

AmirArsalaan

Registered User
لایک‌ها
68
تبلت به سلیقه من نمیخوره.

ولی نمیام اینجا هوار بزنم تبلت اشغالی بیش نیست..اندازش خیلی بزرگه ..چجوری بگیرم ببرم تو خیاباون..اصلا روم نمیشه بگیرم دستم...و از این دست حرفهای بی پایه و اساس.

اگر من حال نمیکنم باهاش دلیلی وجود نداره او جنس بد باشه.

وقتی نوت 2 هست ، هم تلفن هست هم قوی هست هم صفحه نمایش خوبی برای تماشای فیلم و... داره ترجیح می دم نوت 2 داشته باشم تا یک تبلت و نوکیا 1100.
آقاجان بزار حرفشو بزنه اتفاقن خيلى روون و سليس داره ميره جلو، مرديم از بس نقدها و بررسى هاى متخصصان رو خونديم، به شهامت كاربر داش آكل آفرين ميگم كه انقدر خوب داره اظهاراتش رو درميون ميگذاره

dashakol

Registered User
لایک‌ها
44
شما دارید کار اشتباهی میکنید....با دوربین خود گوشی از کارت ویزیت عکس میگیرید بعد توقع دارید برنامه ای باشه که عکس رو اسکن بکنه و شماره ها رو براتون جدا بکنه.....این کار روی خود ویندوز به راحتی میسر نیست چه برسه به یه گوشی فزرتی...:)
//

شما کاملاً منظور من رو اشتباه متوجه شدین. تنها چیزی که من میخوام اینه که بتونم وقتی دارم به عکسی که از یک کارت ویزیت گرفتم نگاه می‌کنم بتونم شماره تلفن روی کارت رو همزمان بگیرم نه اینکه مجبور باشم یه جا بنویسمش بعد شماره گیری کنم. امیدوارم متوجه منظور من شده باشید. اون چیزی که شما میگین قابلیت OCR هست که خیلی وقته نرم‌افزارهاش موجوده اما مطمئن نیستم برای فارسی هم چیز بدرد بخوری داشته باشه اگه دوستان موردی پیدا کردن که برای اندروئید و فارسی درست کار میکرد ممنون می‌شم به ما هم معرفی کنن اما این چیزی نبود که من دنبالش بودم.

به جای اینکه همینطوری یه چیزی بگید دقیقاً به مواردی که فکر می‌کنید بی‌پایه هستن اشاره کنید و بگید چرا. البته اگه از لحاظ فرهنگ شما مشکلی ایجاد نمیکنه!
اون مواردی که گفتم کار نمیکنه آیا برای شما کار می‌کنه؟

من هم دقیقاً برای یک سری قابلیتها این گوشی رو خریدم البته غیر از وب گردی و تماشای فیلم شبها تو رختخواب! اما همونطور که به چندین موردش اشاره کردم هیچ‌کدوم رو انجام نمیده. به مواردی که نوشتم مراجعه کنید و اگر برای شما کار می‌کنه لطفاً صادقانه بگید.

الان یه مورد دیگه یادم اومدم که در این گوشی به اصطلاح هوشمند کار گذاشته شده و کار نمیکنه اونهم pen keeper هست. وقتی این گزینه رو چک می‌کنید این گوشی مثلاً هوشمند اگه قلم رو تو گوشی جا نندازید و ازش دور بشین باید با زنگ و ویبره هشدار بده. چندین بار اینو تست کردم اما به هیچ عنوان کار نمی‌کنه. دوستانی که نوت۲ دارن اگه برای اونها کار میکنه لطفاً بگن.

Benyaminj

کاربر فعال
لایک‌ها
1,888
شما کاملاً منظور من رو اشتباه متوجه شدین. تنها چیزی که من میخوام اینه که بتونم وقتی دارم به عکسی که از یک کارت ویزیت گرفتم نگاه می‌کنم بتونم شماره تلفن روی کارت رو همزمان بگیرم نه اینکه مجبور باشم یه جا بنویسمش بعد شماره گیری کنم. امیدوارم متوجه منظور من شده باشید. اون چیزی که شما میگین قابلیت OCR هست که خیلی وقته نرم‌افزارهاش موجوده اما مطمئن نیستم برای فارسی هم چیز بدرد بخوری داشته باشه اگه دوستان موردی پیدا کردن که برای اندروئید و فارسی درست کار میکرد ممنون می‌شم به ما هم معرفی کنن اما این چیزی نبود که من دنبالش بودم.

به جای اینکه همینطوری یه چیزی بگید دقیقاً به مواردی که فکر می‌کنید بی‌پایه هستن اشاره کنید و بگید چرا. البته اگه از لحاظ فرهنگ شما مشکلی ایجاد نمیکنه!
اون مواردی که گفتم کار نمیکنه آیا برای شما کار می‌کنه؟

من هم دقیقاً برای یک سری قابلیتها این گوشی رو خریدم البته غیر از وب گردی و تماشای فیلم شبها تو رختخواب! اما همونطور که به چندین موردش اشاره کردم هیچ‌کدوم رو انجام نمیده. به مواردی که نوشتم مراجعه کنید و اگر برای شما کار می‌کنه لطفاً صادقانه بگید.

الان یه مورد دیگه یادم اومدم که در این گوشی به اصطلاح هوشمند کار گذاشته شده و کار نمیکنه اونهم pen keeper هست. وقتی این گزینه رو چک می‌کنید این گوشی مثلاً هوشمند اگه قلم رو تو گوشی جا نندازید و ازش دور بشین باید با زنگ و ویبره هشدار بده. چندین بار اینو تست کردم اما به هیچ عنوان کار نمی‌کنه. دوستانی که نوت۲ دارن اگه برای اونها کار میکنه لطفاً بگن.

تمام مواردی که ذکر کردید خودتم میدونی کاملا بی پایه و اساس هست..گوشی شما وقتی خرابه یا بهتون انداختن و یا از قصد دارید این حرف هارو میزنید که مثلا فلان رقیب رو جاودانه کنید باید بگم که سخت در اشتباهید.

اولا که اگر این مواردی که گفتید واقعا صحت داشت حتما در یکی از معتبر ترین سایت های ریویو دنیا از جمله Cnet , PC Magazine , PC World , GSMArena بهش اشاره می شد.

احتمالا اونها خیلی خیلی خیلی بیشتر از من و شما حالیشونه و اگر این همه مشکل داشت امتیاز های بالا از این ها نمی گرفت.

1. در رابطه با Quick glance باید بگم که گوشی شما مشکل داشته ویا از قصد دارید اینارو میگید..چون من باهاش مشکلی ندارم..هر وقت دستم رو رد میکنم گوشی روشن میشه.

2.smart screen rotation : هیچ مشکلی ندارم باهاش و کاملا درست عمل میکنه.

3.S voice : شما بهتره یه مقدار رو تلفظ زبان انگیسی کار کنید.

4.در صفحه اصلی وقتی search رو از منو انتخاب می‌کنید امکان جستجو در فایلهای گوشی خودتون رو نداره : شما برو تو فایل منیجر خود گوشی دکمه سمت چپ رو بزن خواهی دید امکان سرچ در فایل های شما وجود داره.

5.pen keeper : شما احتمالا گزینه s pen keeper رو تو سیتینگ نزدید...به سیتینگ برید بعد S Pen و از گزینه های موجود تیک S Pen Keeper رو بزنید..تا موقع ترک محیط به شما هشدار بده..برای من هیچ مشکلی نداره و به درستی کار میکنه.

6.ضبط صدا موقع مکالمه : ببین دوست عزیز یا اطلاعات بسیار پایین هست یا داری الکی یه چیزی میگی که گفته باشی واسه خودت...با نصب مد Xposedinstall که مخصوص نوت 2 هست به راحتی گزینه کال رکوردینگ به منوی مکالمه شما اضافه میشه.

Screenshot_2012-11-19-12-32-10.png

7.multi window : چه ایراد بزرگی....وای بر سامسونگ !!!!!!!!!! چقدر نوت 2 بده.

8. double tap to top : چه ایراد بزرگی....وای بر سامسونگ !!!!!!!!!! چقدر نوت 2 بده.

------------

این حرفهارو شما بهتره برید به فن های ایفون بزنید تا مهر تایید بر حرف های شما بزنن.

Last edited:

onyx1980

Registered User
لایک‌ها
145
درودی دوباره ، دوست خوبم ، من با اینکه کلاً با سری نوت سامسونگ (به جز نوت 10.1) مشکل دارم ، ولی نمیتونم انتقاداتتون رو بپذیرم ، چون صحبتاتون منطقی نیست و بیشتر دارین از روی تعصب و یا کینه و نفرت گفته هاتون رو ارایه میدین. من سالهاست که دارم از گوشیهای اسمارت استفاده میکنم ، و تا به حال هیچ کدوم از مشکلات و ناراحتی های شما رو نداشتم ، چون میدونم چیزی که دارم براش پول میدم قراره چه خدماتی رو بهم ارایه بده ، و تو چه زمینه هایی قراره به کارم بیاد و به دادم برسه. شما هیچوقت نمیری لامبورگینی بخری که باهاش تو مسابقات Off-Road شرکت کنی ، و اگر هم اینکار رو کردی ، و لامبورگینیت رو تو دستانداز گیر انداختی ، نباید بری شرکت لامبورگینی رو متهم کنی که خودرو هایی که تولید میکنه ، نمیتونن دستاندازی رو که حتی پیکان مدل 67 هم میتونه رد کنه ، نمیتونن رد کنن!

این مشکلی که شما با آپشنهای خود گوشی مثل quick glance دارید ، اینور گه از گفته هاتون بر میاد از این بابت هست که گوشیتون خرابه و باید تعویض بشه ، و بهتره به جای اینکه انقدر از این موضوع شکوه کنید ، یه روز برید گارانتی مورد نظر ، و مشکل رو بهشون بگید. هیچ کمپانییی نتونسته تا به حال 100% محصولاتش رو سالم تحویل بده ، و به همین دلیل هم هستش که نمایندگیها ی این کمپانیها ، وجود دارند تا جنس معیوب شما رو تعویض کنند.

درباره ی اون موردی که فرمودید میخواین هنگامی که عکس کارت ویزیت رو دارین تو گوشیتون میبینید شماره ی نوشته شده رو بگیرید ، 2 راه داره!
1. یا خودتون باید شماره رو ببینید و بگیریدش ، برای اینکار ، عکس مورد نظر رو باز کنید ، دکمه ی هوم رو بزنید ، سپس شماره گیر (Dialer) خود گوشی رو باز کنید ، سپس دکمه ی هوم رو نگه دارید ، تا Task Manager استاک خود گوشی باز بشه ، و با اینکار میتونید بین عسک و شماره گیر گوشی جا به جا بشید ، هر وقت که شماره یادتون رفت ، تسک منیجیر رو باز کنید و عکس رو بیارید.
2. یا باید بزارید که از طریق برنامه خود گوشی شماره رو بشناسه و بگیره ، که برای اینکار برنامه وجود داره ، و فقط کافیه که یکم سرچ کنید.

در مورد اون قضیه هم که گفتم یه گوشی ساده رو در کنار گوشی اسمارت استفاده میکنم ، برداشتتون اشتباهه دوست من. من یه سیم کارت میدازم رو گوشی ساده ، یه سیم کارت هم میندازم رو گوشی اسمارتم ، یعنی کلاً 2 خط دارم. خط اصلیم خطیه که روی گوشی ساده ام میندازم و همیشه جوابش میدم. خطی که میندازم روی گوشی اسمارتم ، برای استفاده از اینترنت و تماسها و اس ام اس های غیر ضروریه.

در مورد اینکه گفتید سرچی که با منو میارید فایلهای pdf روی گوشیتون رو پیدا نمیکنه ، به قول آمریکایی ها DUUUH!!! خوب معلومه پیدا نمیکنه. شما انتظار دارید که گوشی برداره از تمامی دایرکتوریها و فایلهای سیستم چیزی رو که خواستید سرچ کنه ، که مثل ویندوز ، سرچتون نیم ساعت طول بکشه؟ اگه میخواین توی دایرکتوریها دنبال فایل بگردین ، باید از طریق File Manager اینکار رو انجام بدین ، که در این زمینه من بهتون پیشنهاد میکنم حتماً ES File Explorer رو ، روی گوشیتون بریزید.

برای کانتکتها هم ، اگه نمیتونین روی صفحه ی دسکتاپتون بریزید ، کانکتهای مورد نظرتون رو Favorite کنید ، و هر بار که خواستید اس ام اس بدید ، از طریق Contacts/Favorites بهشون دسترسی پیدا کنید ، یا حتی میتونید گروهشون کنید. راه های دیگه هم هست ، به جای اینکه انقدر سخت بگیرید برید چندتا برنامه رو گوشیتون بریزید ببینید چقدر گره از کارتون باز میکنن.

دوست گرامی ، داری واقعاً نا امیدم میکنی ، یعنی واقعاً وقتی وارد مسیجهای یه کانتکت میشی نمیفهمی کدوم رو شما فرستادی کدوم رو براتون فرستادن؟؟؟؟ خوب اونایی که سمت راست به رنگ آبی هست ، مسیجهای هست که شما فرستادید ، اونایی که سمت چپ به رنگ دیگه هست ، مسیجهایی هست که براتون فرستادن. به این شیوه ی دیدن مسیج میگن threaded View .

در مورد ژست هم که فرمودید ، تا حدی حرفتون رو قبول دارم ، و تو ایران هم خیلیها برای ژست و کلاس و ... میرن سراغ این گوشیها ، ولی دیگه اول و آخرش اینا گوشیهای با کلاسی در سطح جهانی نیستند. Vertu یا Mobiado یا ... نیستند که گوشیهای با کلاس و گرون باشن.

در مورد مشکلتون با خوندن فایلهای pdf هم واقعاً نمیتونم کمکتون کنم ، چون من همین الانش دارم با گوشی با صفحه ی کوچکتری یه فایل pdf رو میخونم ، و مشکل چندانی با سایز نوشته ها ندارم ، مسلماً خوندن این نوشته ها تو یه مانیتور 17 اینچ ، خیلی راحت تره تا خوندنشون توی یه گوشی با صفحه ی 4.5 اینچی ، اما شما نمیتونید یه مانیتور 17 اینچی رو همش با خودتون ببرید اینور اوونور.

اینکه برای خرید یه محصول انقدر دنبال اطلاعات باشید ، نباید حرصتون رو در بیاره ، به جاش باید از این لذت ببرید که بعد از دیدن این ویدیو ها و خوندن مقالات و اطلاعات ، چقدر سطح دانشتون افزایش پیدا کرده ، و چقدر دیدتون بازتر شده ، و در ضمن ، 2 میلیون پول ، مبلغ زیادیه ، پس نباید الکی و بدون هیچ دانسته ای خرجش کرد. کسی که برای پولیش زحمت کشیده باشه ، و پولش براش ارزشمند باشه ، این سختی رو به جون میخره که پولش هدر نره.

اون آقاییون طراحی هم که رابط کاربری این گوشی رو طراحی کردن ، به خیلی از استانداردها باید توجه میکردن که شاید به ذهن شما خطور نکنه. اگه قرار باشه رابط کاربری رو در حالت دیفالت با انواع و اقسام برنامه ها پر بشه و هر چیزی از کوچکترین تا بزرگترین نیازهای ما رو پر کنه ، رابط کاربری سنگین میشه و اون بازده ای که قراره داشته باشه رو نخواهد داشت ، از طرف دیگه هم ، دیولوپرها باید برن برای درآمد گدایی کنن. پلی استور هم باید درشو تخته کنه بره. گوشی اسمارت به شما قدرت تصمیم گیری و انتخواب میده که خودتون برنامه هایی که به کارتون میاد یا رامی که باهاتون سازگارتره رو رو گوشیتون نصب کنید.

دوست من ، من راهنمایی هایی که باید میکردم رو کردم ، دیگه این با شماست که یا از گوشیی که داری استفاده کنی و لذتش رو ببری ، یا اینکه تا آخر عمر اون گوشی بزنی تو سرش ، و زندگی رو به کام خودت سخت کنی. امیدوارم گزینه ی نخست رو انتخواب کنی . پیروز و سربلند باشید ;)

Last edited:

S O N Y

Registered User
لایک‌ها
68
به نظر من اصلا اشتباه ادم 2میلیون بده پای یه گوشیه اندرویدی
4 یا 4sبعترین گزینه ست

dashakol

Registered User
لایک‌ها
44
فن=طرفدار fan

با اصطلاحاتش آشنا بشین:
فن بوی! fan boy

اول فکر کردم یعنی آدم فنّی. خیلی وقتها هم واقعاً فنّی هستن! فنِ فنّی!...
باورم نمیشد برای گوشی موبایل هم گروه طرفدار اپل یا سامسونگ وجود داشته باشه. تا اینکه تو این بحث نمونه واقعیش رو به چشم دیدم.

طرفدار=فن معنی خاصی داره
همیشه برای من تصور اینکه یه سری طرفدار یه خواننده یا کمپانی یا محصول بشن و به مفهوم ایرانیش در موردش غیرت داشته باشن خنده دار بوده. اینکه یه شرکت دیگه داره سود میلیاردی میکنه یا یه نفر دیگه داره موفقیت کسب میکنه یه نفر دیگه به عنوان طرفدار سینه چاک میکنه گلوشو پاره میکنه و براش غش میکنه جوری که فکر میکنی حقوق بگیر یا سهامدار اون شرکت یا قوم و خویش اون طرف هست. گاهی وقتها آدم فکر میکنه واقعاً اینجوریه اما زیبائی این داستان در اینه که اینجوری نیست و این توده سینه چاک داوطلبانه ثبت نام کردن! مثالهاش اطراف ما خیلی زیاده و طرفدارهای اندروئید و اپل که به همدیگه می‌پرن،‌ طرفدارهای فلان هنرپیشه و فلان خواننده، همه اینها با یه میکانیزم درست میشن همون میکانیزمی که در طول تاریخ توده‌های اصولگرای افراطی، تروریستهای انتحاری، کمونیستها و فاشیستها ساخته شدن. در نوع غیر مکتبی و خامش (هنوز آشپز چیزی ازشون درست نکرده!) آدمهائی که برای تماشای اعدام یه میدون رو پر می‌کنن یا موقع تصادف تو خیابون بجای رد شدن آهسته می‌کنن که قشنگ تماشا کنن. طرفداران خشن فوتبال که همدیگرو به خاک و خون میکشن کیلومترها سفر میکنن تا به یه بازی برسن و روزها پشت استادیوم تو هوای سرد چادر میزنن هجوم می‌برن یه ساندویچ کالباس بوگندو میگیرن و به دندون میکشن از روی فاضلاب و گنداب توالتها رد میشن و گلوشون رو برای فحشهای رکیک پاره می‌کنن. هَمَه با هم! دستور پخت تمام اونها تقریباً مشابه هست و از یه ماده اولیه اصلی استفاده میکنه اونهم حماقت توده‌هاست. اون ور دنیا با این دستور پخت و با گوشتی نه چندان متفاوت توده‌‌‌هائی رو درست می‌کنن که چندین روز پشت در فروشگاه اپل می‌خوابن تا اولین نفری باشن که محصول جدیدش رو میگیره یا چند شب تو خیابون بیتوته می‌کنن برای اینکه فقط اجازه داشته باشن کنار فرش قرمز فیلم twilight وایسن و از فاصله چند متری اون هنرپیشه رو ببینن یا براش جیغ بکشن. این ور دنیا تود‌ه‌هائی که به بهانه یه فیلم که حتی ندیدنش و بهشون گفتن توهین آمیزه تو خیابونها میریزن و آدم میکشن.
وقتی با چند نفر از دخترهائی که کنار فرش قرمز twilight‌ چند شب خوابیده بودن مصاحبه کرده بودن گفته بودن این فیلم فرصت فرار از واقعیت مزخرف زندگیشون رو میده و برای همین حاضرن اونجا کف خیابون تو سرما براش خوابیدن!
کمپانیها دولتها و دیکتاتورها از این ویژگی و اینکه در اکثریت قرار داره به خوبی آگاهن و از اونها توده‌‌های مورد نیاز خودشون رو میسازن. توده‌هائی که چرخهای بزرگ اقتصادی رو می‌چرخونن و باهاش چرخیده میشن.
با این توده اصلاً‌ نمیشه گفتگو داشت فقط زبانهای سطح پائین که بر اساس غریزه کار میکنن.
اینکه می‌پرسی چه چیزی به این طرفداراها میرسه که اینجوری میکنن؟ احساس کاذب ارزشمند بودن و اینکه یه کسی هستن و به یه جریان و گروه تعلق دارن. این احساس خیلی وقتها مجانی یا با قیمت خیلی کمی بهشون داده میشه. لم دادن جلو تلویزیون تخمه شکوندن و فریاد زدن گل گل! یا یه بلیط سینما یا خرید یه وسیله الکترونیک محبوبشون.
وقتی به حماقت توده‌ها و اتفاقاتی که در طول تاریخ توسط این حماقت رقم خورده و میخوره فکر می‌کنم دیگه خنده دار نیست.

dashakol

Registered User
لایک‌ها
44
دوستان میتونن اینجا ببینن که این ویژگی به اصطلاح هوشمند quick glance چطور کار میکنه. یا بهتره بگم کار نمیکنه!
کند و کاملاً از روی تصادف و غیر قابل پیش بینی جوری که قیدش رو میزنید.

AmirArsalaan

Registered User
لایک‌ها
68
واقعن متاسفم داش آکل، با این بخش آخر صحبتاتون قلم روون و نقدهای جالبتو زیر سوال بردی، دو تا از کاربرا که خوب داشتن متقاعدت می کردن حداقل به احترام زحمتی که کشیدن و بحث خوبی که راه افتاده بود ای کاش طرفدارای تکنولوژی رو با فاشیسم و احمق ها مقایسه نمیکردی، تو هر زمینه ای ممکنه یکسری افراد زیاده روی کنن چه ربطی به این تاپیک داره، اگر دلار ارزون تر بود و گوشیتو 500 تومن میخریدی بازهم این حرفا رو میزدی؟؟ مشکل اقتصادی ما باعث این قیمت ها شده.
ازون گذشته همین اندروید رو ببین چند سال پیش چقدر نو پا بود، حالا چقدر پیشرفت کرده این رشد مرحله به مرحله انجام میشه، حالا تو مرحله ی بلوغ اش شما یه محصولی رو خریدی، اینها همه اش زیبایی های پیشرفت تکنولوژی هست که در نهایت باعث آسایش مردم میشه و مردم هم دوست دارند این پیشرفت رو گیریم دو تا مشکل هم همراه محصول باشه که بعدها اونها برطرف میشه اینکه یه اسمارت فون خیلی از کارهای تورو مثل مطالعه و اینترنت گردی و در عین حال تماس تلفنی رو انجام بده خیلی ارزشمنده و این چیزی هست که تو نسل های قبلی موبایل وجود نداشته، مثلا پدر من خودش میدونه که هیچ وقت به ال سی دی بزرگ نیاز نداره و از لمسی بودن گوشی خوشش نمیاد، اینترنت هم نیازی نداره خوب مسلما همون k700 ای که شما گفتی به دردش می خوره وگرنه برای من قابلیت های الان اسمارت فون خیلی به درد بخوره خوب اگر تو یه کشور دیگه همین note II رو می خریدم ( با قیمت معقولانه ) و چند تا مخلفاتش هم معیوب بود باز نیاز من رو مرتفع میکنه و راضی هستم.

avands

Registered User
لایک‌ها
108
دوست عزیز

۱.شما توقع خیلی‌ زیادی دارین از یک محصول دیجیتال

۲.با یه تصور غلط این گوشیرو خریدین

۳.امکانات این گوشی در کشورهای خارجی‌ خیلی‌ بهتر عمل می‌کنه

۴.توصیه می‌شه گوشی با سیستم عامل جاوا تهیه کنید

dashakol

Registered User
لایک‌ها
44
امیر ارسلان دوست گرامی مخاطب من در اون پست به هیچ عنوان دوستداران تکنولوژی نبوده و نیست. تکنولوژی یعنی ابزار و ابزار یعنی هر چه کارها رو ساده تر و بهینه تر به انجام برسونه. کی میتونه مخالف همچین چیزی باشه؟ مخاطب من کسانی بودن که طرفدار یا عاشق یه وسیله یا کمپانی بیشتر بخاطر نما میشن تا کارکرد و اگر کسی در موردش نقدی داشت جوری برخورد میکنن که انگار به ناموسشون توهین شده و غیرتشون جریحه دار شده. این دو گروه خیلی با هم فرق میکنن. چه ایرادی داره من به یه محصول سخت بگیرم؟ به یه انسان که سخت نگرفتم. شما هم خیلی خوب میدونید که خیلی وقتها تکنولوژی ظاهر فریبی میکنه و بجای اینکه کارکرد رو بهبود ببخشه بیشتر جلوه کار رو فریبنده میکنه و سعی در مد گرائی و فریب مشتری با الفاظ قلمبه و ویژگیهای دکوری و غیرکاربردی میکنه.
برای من اصل کابر انسانی هست نه محصول در واقع چیزی که من میگم اینه که محصول باید خودشو با کاربر تطابق بده نه کاربر خودشو با محصول. همیشه حق با کاربره نه محصول!
در پایان یه نیم نگاه دوباره به چندتا از اصول طراحی خوب دیتر رامز به نقل از یک پزشک داشته باشین:
- یک طراحی خوب باید کار کردن با یک محصول را ساده کند.
- یک طراحی خوب باید خودش با کاربر حرف بزند و نحوه استفاده از محصول را به کاربر نشان بدهد.
- طراحی باید صادقانه باشد و نباید طوری باشد که خریدار با دیدن آن انتظاری از آن پیدا کند که واقعا عملی نشود.
طراحی نباید به اشیاء و افراد غلبه کند بلکه باید به آنها کمک کند.

Sasameki

Registered User
لایک‌ها
71
سه احتمال بیشتر نداریم:
1- یا این گوشی منحوس سامسونگ واقعا اینقدر تقلبی و آشغال بوده و کسی تاکنون متوجه نشده بوده و شما دوست گرامی نخستین کاشف این خدعه و نیرنگ کثیف سامسونگ هستید که متوجه چنین عیوب فجیعی در این محصول عملا بیمصرف شده.
2- گوشی ای که شما خریدید خرابه باید بره گارانتی.
3- شما طرز استفاده رو بلد نیستید.

e h s a n

Registered User
لایک‌ها
702
سه احتمال بیشتر نداریم:
1- یا این گوشی منحوس سامسونگ واقعا اینقدر تقلبی و آشغال بوده و کسی تاکنون متوجه نشده بوده و شما دوست گرامی نخستین کاشف این خدعه و نیرنگ کثیف سامسونگ هستید که متوجه چنین عیوب فجیعی در این محصول عملا بیمصرف شده.
2- گوشی ای که شما خریدید خرابه باید بره گارانتی.
3- شما طرز استفاده رو بلد نیستید.

pen keeper رو راست میگن من توی یوتیوبم دیدم خالی بندیه:D

mohsen15930

Registered User
لایک‌ها
31
با کسب اجازه از استارتر محترم و تمامی حضار فی التایپیک... حرف و انتقاد همه دوستان در جای خود صحیح و منطقی هستش. سامسونگ مخصوصا در زمینه موبایل شرکتی نوظهور و تازه به دوران رسیده است. دقیقا همانند صنعت خودرو سازی خود میخواهد و توانسته ره صد ساله را با یکی چند سال کپی کاری و انتقال تکنولوژی که بعضا داد شرکتهای صاحب آن را درآورده ، طی کند. البته بنده با اینحال باز هم طرفدار محصولات جدید کره ای هستم زیرا اگر کپی هم میکنند اما واقعا سنگ تمام گذاشته اند. چینی وار یا ایرانی وار کپی نکرده اند بلکه نهایت مهندسی و افزودن تکنولوژی را نیز دسر آن کرده اند. محصولات دو شرکت کیا و هیوندا رو در نظر بگیرین لطفا...اونایی که ماشین باز هستن به سادگی تشخیص میدن که استایل و هویت این ماشینا اصلا شرقی نیست. بلکه کپی و یا انتقال دانش غربی است. اما آنچنان با سلیقه مردم دنیا ست شده که تو همه کشورها شدیدا طرفدار دارن و مقبول همه. مضاف براین بالاترین کیفیت ساخت و سخت ترین و شدیدترین استانداردهای بین المللی تو دلشون به چشم میاد که البته عرضشو و مدیریتشو دارن(قابل توجه گروه های فرغون سازی ایرانی) . در زمینه موبایل هم باید بگم حداقل تا 80 درصد همینجوریه. تنها عیبی که تو گوشیهای سامسونگ دیده میشه کیفیت پایین بدنه و قابه. بعضی وقتا آدم فک میکنه یه تیکه لاک یا پلاستیک تو دستشه درست برعکس زمانی که یه آیفون یا موتورولا تو دستتونه. بخاطر همین موضوع هم به نظر میرسه باید یکم قیمتشون پایینتر باشه. ولی با این حال سری گلکسی سامسونگ واقعا قابل قبول هستند اما...

بالا