• پایان فعالیت بخشهای انجمن: امکان ایجاد موضوع یا نوشته جدید برای عموم کاربران غیرفعال شده است

✅ بحث و گفتگو بین وبمسترها

محمد هستم

Registered User
لایک‌ها
1,067
دوستان من سوالی مرا به فکر فرو برده آنچنان که خیلی درگیر موضوع شده ام!
به نظر شما (مخصوصا برنامه نویسان عزیزم همچون @aalireza439 ) یه برنامه نویس تو این مملکت تا کی باید از کد نوشتن پول بدست بیاره؟! افق این کار در کشور ما چیست؟! یعنی مثلا یه برنامه نویس باید تا 60 سالگی همچنان پشت سیستم کد بزنه؟!
فکر می کنم سوال مهمی باشه که اگر هر کسی بیاد تو این حرفه و بخواد آیندشو در نظر بگیره این موضوع بخشی از اون آینده نگریه خواهد بود! شاید یه تاپیکی بزنم در این مورد!

F A R Z A D

کاربر فعال کسب درآمد از اینترنت
کاربر فعال
لایک‌ها
2,582
یه سایت تازه تاسیس داشتم تو هفته اول هر روز ورودی گوگلش دو برابر دیروز می شد الان دو روزه ورودی داره نصف دیروز میشه :| ...
صاحب نظران عزیز نظری دارید در این باره ؟
یا پیشنهادی ؟

Hamid2day

مدیر ارشد بازنشسته
لایک‌ها
20,164
خوراکش چی بوده؟ محتوا منظورمه؟
یه سایت تازه تاسیس داشتم تو هفته اول هر روز ورودی گوگلش دو برابر دیروز می شد الان دو روزه ورودی داره نصف دیروز میشه :| ...
صاحب نظران عزیز نظری دارید در این باره ؟
یا پیشنهادی ؟

MihanV

مدیر بازنشسته
لایک‌ها
30,423
به نظر شما (مخصوصا برنامه نویسان عزیزم همچون @aalireza439 ) یه برنامه نویس تو این مملکت تا کی باید از کد نوشتن پول بدست بیاره؟! افق این کار در کشور ما چیست؟! یعنی مثلا یه برنامه نویس باید تا 60 سالگی همچنان پشت سیستم کد بزنه؟!
فکر می کنم سوال مهمی باشه که اگر هر کسی بیاد تو این حرفه و بخواد آیندشو در نظر بگیره این موضوع بخشی از اون آینده نگریه خواهد بود! شاید یه تاپیکی بزنم در این مورد!

بیمه بازنشستگی برای این سوال شما در نظر گرفته شده
برنامه نویس میتونه خودشو بیمه کنه , 30 سال بیمه بریزه و بعد 30 سال باز نشسته بشه و حقوق بگیره

aalireza439

کاربر فعال وب مسترها
کاربر فعال
لایک‌ها
7,670
اینکه مثلا تو 50 سالگی می خواهی چه وضعی داشته باشه و چه کاری انجام بدی ، حالا چه شغل برنامه نویسی داشته باشی یا هر شغل دیگه ای ، بر میگرده به خودت ، شما وقتی تو دهه 20 سالگی ات هستی ، با توجه به مهارتی که داری و زمینه ای که توش فعالیت میکنی باید یک بینشی داشته باشی که تو 50 سالگی چطور خودت رو میبینی ، با به عبارت دیگه اینکه تو 50 سالگی چی میخواهی باشی و بر اساس اون بینش الویت ها و هدف ها تو مشخص کنی و موفقیت بستگی به این داره که با چه دقتی اون اهداف ات رو برای رسیدن به اون بینش برنامه ریزی کنی.

درست مثل سفر کردن ، تا وقتی ندونی که کجا میخواهی بری ، هیچ وقت نمیدونی که به کجا میخواهی برسی .

نکته ای که باید بهش توجه داشته اینکه همیشه باید انعطاف پذیر باشید ، برای مثال اکثر افراد تو دهه 20 بر این تصور اند که ، شریک زندگی ایده الشون رو پیدا میکنن (اگه تا الانش پیدا نکرده باشن :دی) ، به خوبی خوشی زندگی رو شروع میکنن ، بچه دار میشن ، خونه و ماشین میخرین و... خوب این یکی از اصیل ترین برنامه ریزی های جوان هاست ، اما نکته ای که وجود داره اینکه همیشه قرار نیست ، همه چی طبق مرادتون پیش بره ، همیشه وقتی شرایط تغییر کرد باید خودتون رو برای تغییر آماده کنید و همیشه و همیشه از هر شرایط بیشتر استفاده رو ببرید.

این هم یک برنامه ریزی بلند مدت برای شرایط ایده آل :android12:

1. پیدا کردن زمینه شغلی ای که بهش علاقه دارید
2. کسب مهارت و متخصص شدن تو اون زمینه
3. پس انداز کردن مقدار قابل توجه پول برای ایجاد یک شرکت
4. ایجاد شرکت خودتون تو زمینه شغلیتون
5. مبارزه و کردن و نهایت تلاش برای به موفقیت رسوندن شرکتتون (سخت ترین مرحله)
6. لذت بردن از زندگی (خوشگذرونی از اینجا شروع میشه)
7. بازنشتگی و متعجب از اینکه چرا بچه های بی عرضه و بی مصرف تون ارزش پول رو نمیدونن :android06:
8. کمک کردن به مراکز خیریه
9. مرگ در آرامش
10. (نامشخص ، اگه میدنید به من هم بگید.)

در کل بخواهم خلاصه کنم حرفام رو برای اینکه بدونید در آینده چی مخواهید بشید باید به دو تا سوال جواب بدید:
اول اینکه ، از خودتون بپرسید که انجام چه کاری شما رو به اشتیاق میاره و دوست اش دارید ؟
دوم اینکه ، چقدر تو انجام اون کار خوب هستید ؟
اگر شما به صورت واضح به این دوتا سوال جواب بدید ، شما یک برنامه ای دارید حالا برای هر کاری که میخواهید انجام بدید و بهش برسید.

007saeed

کاربر فعال
لایک‌ها
3,202
اینکه به نظرم بخواد تا 50-60 سالگی کد بزنه و قبلش رو هر چی در میاورده پس انداز کرده باشه برای اون موقع یه تفکر اشتباهه
البته من فقط نظرم رو میگم و اگر فکر کنم صحبت هام کاملا درسته دقیقا اشتباه کردم
به نظرم کسی که کد میزنه باید در کنار کد زدنش یه کارای دیگه ای هم بکنه (بیرون کار کنه (شغل ثابت دیگه ای ) یا میتونه یه سایت در کنارش بزنه = سایت آینده دار)
و اینکه فقط کد بزنی و در ازاش پول در بیاری یه جوری ماهی گرفتنه از دیگرونه فقط و هیچی برای خودت نداری و اگر یه روزی خسته شدی هیچ پشتوانه ای نداری برای اینکه بخوای بعدا زندگی راحت تری رو داشته باشی و فقط تا زمانی پول خواهی داشت که اولا مشتری باشه و دوما بتونی کد بزنی
نه فقط برنامه نویسی که خیلی از کارایی که ما در دنیای مجازی به عنوان شغل بهش نگاه میکنیم هم همینطوره

007saeed

کاربر فعال
لایک‌ها
3,202
واسه کارت شارژ هست.
شارژ از کجا می خوای بیاری
نمیدونم دیگه
کلا منظورم اینه که طرز کار این سایت های شارژ و ... چطوریه؟
اصلا پیشنهاد میشه؟
هزینه ها و ... چطوره؟

2ila

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
1
eways.ir چند روزه برای ساب دومین فعال میکنه؟
سیستم بهتری هست با پورسانت بالاتر که پرداخت قبض هم حتما داشته باشه؟

signul

Registered User
لایک‌ها
938
نمیدونم دیگه
کلا منظورم اینه که طرز کار این سایت های شارژ و ... چطوریه؟
اصلا پیشنهاد میشه؟
هزینه ها و ... چطوره؟
اگه منظورت کارت شارژهای اپراتور ها هست به نظر این طور سایتی نزنی بهتره چون دست خیلی زیاده و به قول افشین هر ایرانی یه سایت شارژ داره و الان هم اکثرا با همین کدهایی ussd یا از کارت خوان ها شارژ می گیرن و خرید اینترنتی شارژ کمتر شده
کارت شارژ ها رو می تونی به صورت تخفیفی 4 درصد یا بالاتر و پایینتر بخری و بفروشی

Ehsan_king99

Registered User
لایک‌ها
6,516
قالب این سایتو ببینین .:general705: آدمو یاد قالبای 7 . 8 سال پیش سایتای ایرانی که با نیوک بالا آورده بودن میندازه . البته اونا از این بهتر بودن:general304::general509: چقدر هم کد و آموزش برنامه نویسی گذاشته لامصب:general611:

signul

Registered User
لایک‌ها
938
امروز یک لحظه چشمم به اخبار توی تلویزیون افتاد که داشت در مورد سایت های پاپ آپ و کلیلک دزدی و اینها می زد و گفت شدیدا برخورد می شه
یه لحظه سایت http://irpopup.ir رو نشون داد و گفت ببینید این سایت یک نماد اعتماد داره که بعد از کلیک روی اون گفت ببینید نماد این سایت هم منسوخ شده است (در صورتی که منسوخ نشده بود ) اینها به این پیغام که اومده بود گفتن نماد منسوخ شده :|
"این پیغام به دلیل اتمام مدت زمان اعتبار نمایش نماد در صفحه وبسایت کسب و کار به شما نمایش داده می شود (مدت زمان اعتبار 3 دقیقه). اگر مایل به مشاهده پروفایل کسب و کار هستید این پنجره را ببندید و صفحه وبسایت را refresh كنید و مجددا بر روی نماد كلیك نمایید. "

محمد هستم

Registered User
لایک‌ها
1,067
بیمه بازنشستگی برای این سوال شما در نظر گرفته شده
برنامه نویس میتونه خودشو بیمه کنه , 30 سال بیمه بریزه و بعد 30 سال باز نشسته بشه و حقوق بگیره
خب بله اونکه صددرصد و برای هر شغلی این مورد میتونه وجود داشته باشه ولی شما فرض کن ما از سن 25 سالگی خودمونو بیمه کنیم! بازم باید تا 55 سالگی کد زد!!! تو کشورایی که برای برنامه نویس ارزش قائلن فکر می کنم فرد تا 50 سالگی به حدی درآمد خواهد داشت که از بقیه وضعش بهتر باشه و از اونطرف اگر خودش استارتاپ خودشو و یا شرکت خودشو راه ننداخته باشه حداقل تو شرکتی که کار می کنه از اون سن به بعد بیشتر ازش به عنوان تحلیلگر سیستم استفاده خواهند کرد تا کسی که بخواد فقط کد بزنه! و بیشتر وقتش رو احتمالا بر روی نظارت و پرورش نیروهای جوان و مدیریت اون ها و مدیریت پروژه میذاره! (البته در مورد این چیزایی که گفتم مطمئن نیستم) ولی تو ایران اگر بتونی شرکت خودتو داشته باشی که خب خیلی خوبه ولی سخته جذب مشتری و تناسب بین دخل و خرج! استارتاپ هم که در حد نمایش بازی کردنه! کارمند دولت هم که احتمالا هر کاری خواهد کرد جز برنامه نویسی! شرکت های خصوصی هم که دنبال ربات میگردن تا آدم!
من خودم نمیتونم متصور شم که بخوام تو 50 سالگی پشت سیستم نشسته باشم و در حالی که زل زدم به مانیتور و دو دستی میزنم تو سر دکمه های کیبورد از صبح تا شب کد بزنم! آیا شما عزیزان تا بحال به این موضوع فکر کردید؟! که ته این قضیه تو کشوری که هیچ جایگاه درستی برای برنامه نویسان توش وجود نداره قراره سر پروگرمرها و دولوپرها چی بیاد؟! و این که اگر فکر کردید، چجوری باهاش کنار اومدید؟!

اینکه مثلا تو 50 سالگی می خواهی چه وضعی داشته باشه و چه کاری انجام بدی ، حالا چه شغل برنامه نویسی داشته باشی یا هر شغل دیگه ای ، بر میگرده به خودت ، شما وقتی تو دهه 20 سالگی ات هستی ، با توجه به مهارتی که داری و زمینه ای که توش فعالیت میکنی باید یک بینشی داشته باشی که تو 50 سالگی چطور خودت رو میبینی ، با به عبارت دیگه اینکه تو 50 سالگی چی میخواهی باشی و بر اساس اون بینش الویت ها و هدف ها تو مشخص کنی و موفقیت بستگی به این داره که با چه دقتی اون اهداف ات رو برای رسیدن به اون بینش برنامه ریزی کنی.

درست مثل سفر کردن ، تا وقتی ندونی که کجا میخواهی بری ، هیچ وقت نمیدونی که به کجا میخواهی برسی .

نکته ای که باید بهش توجه داشته اینکه همیشه باید انعطاف پذیر باشید ، برای مثال اکثر افراد تو دهه 20 بر این تصور اند که ، شریک زندگی ایده الشون رو پیدا میکنن (اگه تا الانش پیدا نکرده باشن :دی) ، به خوبی خوشی زندگی رو شروع میکنن ، بچه دار میشن ، خونه و ماشین میخرین و... خوب این یکی از اصیل ترین برنامه ریزی های جوان هاست ، اما نکته ای که وجود داره اینکه همیشه قرار نیست ، همه چی طبق مرادتون پیش بره ، همیشه وقتی شرایط تغییر کرد باید خودتون رو برای تغییر آماده کنید و همیشه و همیشه از هر شرایط بیشتر استفاده رو ببرید.

این هم یک برنامه ریزی بلند مدت برای شرایط ایده آل :android12:

1. پیدا کردن زمینه شغلی ای که بهش علاقه دارید
2. کسب مهارت و متخصص شدن تو اون زمینه
3. پس انداز کردن مقدار قابل توجه پول برای ایجاد یک شرکت
4. ایجاد شرکت خودتون تو زمینه شغلیتون
5. مبارزه و کردن و نهایت تلاش برای به موفقیت رسوندن شرکتتون (سخت ترین مرحله)
6. لذت بردن از زندگی (خوشگذرونی از اینجا شروع میشه)
7. بازنشتگی و متعجب از اینکه چرا بچه های بی عرضه و بی مصرف تون ارزش پول رو نمیدونن :android06:
8. کمک کردن به مراکز خیریه
9. مرگ در آرامش
10. (نامشخص ، اگه میدنید به من هم بگید.)

در کل بخواهم خلاصه کنم حرفام رو برای اینکه بدونید در آینده چی مخواهید بشید باید به دو تا سوال جواب بدید:
اول اینکه ، از خودتون بپرسید که انجام چه کاری شما رو به اشتیاق میاره و دوست اش دارید ؟
دوم اینکه ، چقدر تو انجام اون کار خوب هستید ؟
اگر شما به صورت واضح به این دوتا سوال جواب بدید ، شما یک برنامه ای دارید حالا برای هر کاری که میخواهید انجام بدید و بهش برسید.
من هم به اینکه هر کسی باید جایگاه خودش رو در نظر بگیره و براش تلاش کنه کاملا ایمان دارم! ولی همونطور که خودت اشاره کردی آدم باید با توجه به شرایط کارهاشو ساماندهی کنه! اما متاسفانه تو ایران شرایط طوریه که واقعا آدم اونموقع رو نمیدونه چی میشه! فکر کن تو دریا بخوای بدون اینکه خیس بشی راه بری! در حالت عادی امکان نداره چون وقتی بستر دریا هست شما نه میتونی راه بری و نه میتونی خیس نشی! من میخوام یه روند عادیشو در نظر بگیرم! مثلا شرایط کار برای یک مهندس عمران اگر خود اون مهندس کارشو بلد باشه چه در ایران و چه در خارج تا حدودی شبیه هم هست! البته از لحاظ فرصت های شغلی و نوع اشتغال و درآمد مطمئنا وضعیت ما بدتره که این تو تمام موارد جز دلالی صدق میکنه! ولی اینو از این لحاظ میگم که بیایم همون مهندسی عمران رو با برنامه نویسی مقایسه کنیم! ما تو اینجا چیزی به نام کپی رایت نداریم! فرهنگ خرید هم وجود نداره! دیدی که به این حوزه هم تو مردم وجود داره یه دید مفت استفاده کردنه و فکر می کنن برنامه نویسان کارشون اونقدر ارزش نداره که براش پول بدن! تو بازار کار هیج چیزی وجود نداره که تعیین کنه مثلا برای طراحی و کدنویسی یه قالب وردپرس شما باید حداقل قیمتت این باشه! و اینطوری هیچ نظارتی وجود نداره! اما یه مهندس عمران یا یک پزشک این دردسرارو نداره و اصلا جزو دغدغه هاش نیست! در کل چون کشور ما یه کشور سنتیه که مردمش فقط فکر می کنن که مدرنن و در حالی که فقط توهمش رو دارن، دوست دارن که باشن، این باعث شده که تکنولوژی مدرن در قالب تفکر سنتی مورد استفاده قرار بگیره و نتیجش میشه بی ثباتی! حالا فرض کن ما 50 سالمون بشه و این وضعو بخواهیم تحمل کنیم! البته هیچ منکر این موضوع نیستم که تو همین وضع میشه کارای فوق العاده ای کرد ولی همونطور که گفتم من یه روند عادی رو در نظر گرفتم!

اینکه به نظرم بخواد تا 50-60 سالگی کد بزنه و قبلش رو هر چی در میاورده پس انداز کرده باشه برای اون موقع یه تفکر اشتباهه
البته من فقط نظرم رو میگم و اگر فکر کنم صحبت هام کاملا درسته دقیقا اشتباه کردم
به نظرم کسی که کد میزنه باید در کنار کد زدنش یه کارای دیگه ای هم بکنه (بیرون کار کنه (شغل ثابت دیگه ای ) یا میتونه یه سایت در کنارش بزنه = سایت آینده دار)
و اینکه فقط کد بزنی و در ازاش پول در بیاری یه جوری ماهی گرفتنه از دیگرونه فقط و هیچی برای خودت نداری و اگر یه روزی خسته شدی هیچ پشتوانه ای نداری برای اینکه بخوای بعدا زندگی راحت تری رو داشته باشی و فقط تا زمانی پول خواهی داشت که اولا مشتری باشه و دوما بتونی کد بزنی
نه فقط برنامه نویسی که خیلی از کارایی که ما در دنیای مجازی به عنوان شغل بهش نگاه میکنیم هم همینطوره
دقیقا من با اینجای قضیه مشکل دارم که اگر قرار بود من دنبال این باشم که فضای مجازی و حوزه نرم افزار رو به عنوان شغل دوم بهش نگاه کنم اصلا چرا باید میرفتم سراغ رشته دانشگاهی تو این حوزه؟! مگه بیکارم عمرمو الکی تلف کنم! پس آدم وقتی میره تو رشته دانشگاهیش دیگه باید اونو محکم نگه داره و به فکر این نباشه که اون مدرکو بگیره تا تو اون حوزه کارشو به عنوان شغل دوم در نظر داشته باشه! هرچند دروس دانشگاه کسی رو عملا برنامه نویس نمیکنه و فقط ساختار و تفکر برنامه نویسیو اون هم دست و پا شکسته و با هزارتا ایراد در شخص جا میندازه ولی کلی میگم!

شرمنده که زیاد شد ولی فکر می کنم لازم بود!:general601:

Last edited:

ehsanina

Registered User
لایک‌ها
335
یه صفحه رو یکی از برنامه های اجتماعی داریم .
ملت یه نظراتی میفرستن واقعا خنده داره :(

007saeed

کاربر فعال
لایک‌ها
3,202
بعضی سایت های خارجی هستند که مطلب مینویسن دو خط , عنوان میزنن 5 خط :|

007saeed

کاربر فعال
لایک‌ها
3,202
امروز یک لحظه چشمم به اخبار توی تلویزیون افتاد که داشت در مورد سایت های پاپ آپ و کلیلک دزدی و اینها می زد و گفت شدیدا برخورد می شه
یه لحظه سایت http://irpopup.ir رو نشون داد و گفت ببینید این سایت یک نماد اعتماد داره که بعد از کلیک روی اون گفت ببینید نماد این سایت هم منسوخ شده است (در صورتی که منسوخ نشده بود ) اینها به این پیغام که اومده بود گفتن نماد منسوخ شده :|
"این پیغام به دلیل اتمام مدت زمان اعتبار نمایش نماد در صفحه وبسایت کسب و کار به شما نمایش داده می شود (مدت زمان اعتبار 3 دقیقه). اگر مایل به مشاهده پروفایل کسب و کار هستید این پنجره را ببندید و صفحه وبسایت را refresh كنید و مجددا بر روی نماد كلیك نمایید. "
منم امروز نماد یه سایت رو زدم دیدم اینو گفت فکر کردم کلا منسوخ شده بعد دقیق خوندم دیدم گفته رفرش کن اوکی میشه :دی

بالا