• پایان فعالیت بخشهای انجمن: امکان ایجاد موضوع یا نوشته جدید برای عموم کاربران غیرفعال شده است

✅ بحث و گفتگو بین وبمسترها

boorsekala

Registered User
لایک‌ها
152
نوشتن cms ساده تره؟ سخت در اشتباهید. شما یک سی ام اس رو تصور کنید که باید قابلیت ماژول پذیری و کامپوننت و پلاگین داشته باشه و mvc باشه و ضمنا oop باشه . حالا در هر صورت.
مشکل open source بودن خیلی خطرناکه. ضمن اینکه مثل ویبولتین تا یه جایی میان و ولش می کنن و خلاص.
بنده با دیدگاه شما کاملا مخالفم.

boorsekala

Registered User
لایک‌ها
152
حس می کنم قیمتش واقعا تخیلی ه
نظر شمام همینه دوستان؟
قبول دارم. یعنی 200 تا وی پی اس از ایران داشته باشیا آخر پولدار میشی من خودم شتاب دهنده بسازم پس :rolleyes: سعی می کنم دنده اتوماتم باشه . صفرتاصدشم 2 ثانیه.:general611:

boorsekala

Registered User
لایک‌ها
152
آقا نظرتون در مورد http://erfanizade.com/ چی هست به نظرم بد جور داره شیره می ماله. قیمت های بالا و کلاس هایی که به هم پیوسته است و هزینشم از دانشگاه آزاد بیشتره. راز میلیاردر شدنشم عمرا به داداشش نگه چه برسه به هنرجوها. رازشم فکر کنم ساده بودن هنرجوهاست که ماهانه صدها ملیون میدن میرن کلاس تا آقای عرفانی زاده میلیاردر بشه وقتی جلسه آخر راز رو بفهمن خودکشی می کنند
اینم لینک راز یک میلیون دلاری جناب عرفانی زاده مافیای خالی بندی
http://erfanizade.com/start-your-online-business

Quen

کاربر فعال هنرهای نمایشی
کاربر فعال
لایک‌ها
3,806
توسعه قابلیت های XF
درسته که نوشتن cms از پایه ساده تره ولی خوب وقتی برق اختراع شده دیگه چرا دوباره اختراعش کنیم :D
هسته XF واقعا بی نقص نوشته شده طبق آمار امسال VB رو پشت سر می زاره :general703:
موافقم، مثلا پلاگین نویسی برای وردپرس از همه لحاظ بهتر و به صرفه تره... با PHP بعلاوه وردپرس هرکاری میشه کرد
bigeye.gif

البته پروژه های خاص بحثش جداست
آقا نظرتون در مورد http://erfanizade.com/ چی هست به نظرم بد جور داره شیره می ماله. قیمت های بالا و کلاس هایی که به هم پیوسته است و هزینشم از دانشگاه آزاد بیشتره. راز میلیاردر شدنشم عمرا به داداشش نگه چه برسه به هنرجوها. رازشم فکر کنم ساده بودن هنرجوهاست که ماهانه صدها ملیون میدن میرن کلاس تا آقای عرفانی زاده میلیاردر بشه وقتی جلسه آخر راز رو بفهمن خودکشی می کنند
نوش جونش
cafe.gif

boorsekala

Registered User
لایک‌ها
152
اتفاقا با وردپرس هرکاری نمی شه کرد. بزرگ ترین مشکل جوملا و وردپرس اوپن سورس بودنش هست. که برای سایت هایی که فکر میک نی قراره معروف شه بزرگ شه خطرناکه. ضمنا یک جاهایی مجبوری تغییراتی در core بدی ولی در جوملا و وردپرس و اونها نمی تونی core رو بهینه و سفاشی کنی که باید تیکت بزنی توسعه دهندش اصلاح کنه تازه شاید با شما مخالف باشه.
بماند بحث نشه. ولی سی ام اس اختصاصی گرون در میاد مثلا هشت تا 15 تومن برای سایت خبری. اونی هم که میاد سمتش تحقیق کرده قدرشو می دونه.
تنها مزیت وردپرس و جوملا تم های رایگان و پلاگین های رایگان و ارزونن که البته باید بگم هیچ سایت تجاری معروف و بزرگ با وردپرس و جوملا نیست مگرینکه مغز خر خورده باشه یه نگاه به دیجیکالا 5040 و بامیلو ... بندازیم می بینیم که برنامه نویس استخدام کردن سی ام اس اختصاصی نوشتن.

boorsekala

Registered User
لایک‌ها
152
آغا یه حدسی زدم اگه درسته لایک بزن.
فکر کنم به دستور قضایی popupads.ir بن شده و سرور ارائه دهنده ، مجبور شده فولدر اصلی public_html رو دسترسی شو ببنده.
من قبلا از ایران سرور داشتم روال سرورهای ایران یکم فرق داره اگه هاستت خارج باشه فیلتر میشی و اخطار وو....
اگر هاستت ایران باشه اخطار به شرکت هاستینگ سایتت میره. من قبلا سرورپارس زنگ زد گفت فیلترینگ اخطار داده سرورت بلاک شه نیم ساعت وقت داری از انجمن فلان تاپیک رو حذف کنی. اینه که من گفتم چرا اومدن یک سری از لینک های popupads.ir رو فیلتر کردند
www.intodns.com/popupads.ir
چون intodns تو خارجه اون آدرس فیلر شده ولی چون popupads.ir در ایران هاست شده بود فیلتر نشده عوضش سرورش بلاک یا متوقف شده.
البته popupads.ir سایت خوبیه و درامد بالا. فکر کنم اون محصول جنسیش رو برداره مشکلش حل شه.
تکبیر.

aalireza439

کاربر فعال وب مسترها
کاربر فعال
لایک‌ها
7,670
توسعه قابلیت های XF
درسته که نوشتن cms از پایه ساده تره ولی خوب وقتی برق اختراع شده دیگه چرا دوباره اختراعش کنیم :D
هسته XF واقعا بی نقص نوشته شده طبق آمار امسال VB رو پشت سر می زاره :general703:
این که فقط یک انجمن سازه ،
CMS ها به دلیل اینکه برای یک هدف خاص ساخته میشن ، دارای محدودیتی زیادی هست ، به همون دلیل هم برای شخصی سازی نیازهای خاص زمان زیادی میبرن (زمان توسعه رو افزایش میدن)،
و اینکه تغییر در کد اصلی CMS ها غیر ممکن هست (به دلیل از دست دادن سازگاری با نسخه های بعدی همون CMS)

CMS ها تنها تبعه ای که داشتن تو دهه ی اخیر ، تربیت توسعه های دهنده های تنبل و تولید اپلیکیشن های ناکارآمد.
خوشبختانه تو چند سال اخیر به لطف فریمورک های مثل ریلیز و محیط های توسعه ای مثل Node.js توسعه دهنده ها تمایل کمتری به استفاده از CMS ها دارن.(البته تو ایران اوضاع فرق داره)

• Like
Reactions: mg6

mg6

Registered User
لایک‌ها
1,627
اتفاقا با وردپرس هرکاری نمی شه کرد. بزرگ ترین مشکل جوملا و وردپرس اوپن سورس بودنش هست. که برای سایت هایی که فکر میک نی قراره معروف شه بزرگ شه خطرناکه. ضمنا یک جاهایی مجبوری تغییراتی در core بدی ولی در جوملا و وردپرس و اونها نمی تونی core رو بهینه و سفاشی کنی که باید تیکت بزنی توسعه دهندش اصلاح کنه تازه شاید با شما مخالف باشه.
بماند بحث نشه. ولی سی ام اس اختصاصی گرون در میاد مثلا هشت تا 15 تومن برای سایت خبری. اونی هم که میاد سمتش تحقیق کرده قدرشو می دونه.
تنها مزیت وردپرس و جوملا تم های رایگان و پلاگین های رایگان و ارزونن که البته باید بگم هیچ سایت تجاری معروف و بزرگ با وردپرس و جوملا نیست مگرینکه مغز خر خورده باشه یه نگاه به دیجیکالا 5040 و بامیلو ... بندازیم می بینیم که برنامه نویس استخدام کردن سی ام اس اختصاصی نوشتن.
این لیست 50 برند و سایت معروف که از وردپرس استفاده می کنن (بعضی هاشون به تنهایی از کل وب ایران ارزشمندتر و بزرگتر هستن)
http://winningwp.com/examples-of-big-name-brands-and-businesses-using-wordpress/
برای نمونه newsroom.fb.com
مثلا برندهایی مثل فیسبوک یا CNN مشکل مالی دارن که سراغ وردپرس رفتن؟
اوپن سورس بودن مزیت هست نه ایراد
وقتی یک پلتفرم جا افتاده وجود داره که برنامه نویس های کارکشته زیادی از سراسر جهان روش کار می کنن دیگه آدم محدود به یک شخص یا گروه خاص نمیشه
وقتی برنامه نویس کارش رو درست انجام نداد خیلی راحت می ری سراغ کس دیگه ایی
cms اختصاصی داشتن ملاک بهتر بودن، خفن بودن یا برند بودن یک سایت نیست

mg6

Registered User
لایک‌ها
1,627
این که فقط یک انجمن سازه ،
CMS ها به دلیل اینکه برای یک هدف خاص ساخته میشن ، دارای محدودیتی زیادی هست ، به همون دلیل هم برای شخصی سازی نیازهای خاص زمان زیادی میبرن (زمان توسعه رو افزایش میدن)،
و اینکه تغییر در کد اصلی CMS ها غیر ممکن هست (به دلیل از دست دادن سازگاری با نسخه های بعدی همون CMS)

CMS ها تنها تبعه ای که داشتن تو دهه ی اخیر ، تربیت توسعه های دهنده های تنبل و تولید اپلیکیشن های ناکارآمد.
خوشبختانه تو چند سال اخیر به لطف فریمورک های مثل ریلیز و محیط های توسعه ای مثل Node.js توسعه دهنده ها تمایل کمتری به استفاده از CMS ها دارن.(البته تو ایران اوضاع فرق داره)
XF خیلی فراتر از یه انجمن سازه :D یه نگاه به لیست پلاگین هاش بکن ببین په کارایی که نکردن تا الان
خوبیش از نظر من اینه که محدود نیستم خیلی ها می تونن نیازهام رو برطرف کنن و لنگ نمی مونم

miladgraph

همکاربازنشسته
لایک‌ها
6,018
اینایی که قیمتشون بالای 100ه رو که همون لحظه باید سفارش بدی پرداخت کنی :D
من منتظر اون تبلتم که 360 قیمتشه قراره بشه 100 :D اون احتمالا 5 دقیقه ای تموم بشه
هر چند ساعت چند ساعت محصول جدید میزارن ؟

mg6

Registered User
لایک‌ها
1,627
من منتظر اون تبلتم که 360 قیمتشه قراره بشه 100 :D اون احتمالا 5 دقیقه ای تموم بشه

برای سایت هایی که مطلب منتشر میکنن (یعنی کل کارشون همینه مثل سایت های خبری یا وبلاگ یا سایت های دانلود نرم افزار) وردپرس انتخاب خوبیه. ولی برای یه چیزی مثل فروشگاه یا کلا وب اپلیکیشنی مثل digitalocean نوشتن سیستم اختصاصی بهتره.
درسته
من در اصل قصدم این بود که بگم وردپرس بد نیست و دلیل استفاده کردن ازش رایگان بودن و این چیزا نیست
وقت هم که طلاست وقتی پلتفرمی هست که نیاز رو کاملا برطرف می کنه چرا هزینه دوباره کاری بدیم؟ :D
بعضی مواقع یک شخصی می خواد ی ایده جدید اجرا کنه و پلتفرم های موجود براش کارایی ندارن خوب می ره سراغ اختراع نیازهاش :general711:

M+J

مدیر بازنشسته
لایک‌ها
4,011

برای سایت هایی که مطلب منتشر میکنن (یعنی کل کارشون همینه مثل سایت های خبری یا وبلاگ یا سایت های دانلود نرم افزار) وردپرس انتخاب خوبیه. ولی برای یه چیزی مثل فروشگاه یا کلا وب اپلیکیشنی مثل digitalocean نوشتن سیستم اختصاصی بهتره.
دو س روزه منتظرش بودم. فکر نمیکردم اینقدر زود تموم بشه :|

aalireza439

کاربر فعال وب مسترها
کاربر فعال
لایک‌ها
7,670
XF خیلی فراتر از یه انجمن سازه :D یه نگاه به لیست پلاگین هاش بکن ببین په کارایی که نکردن تا الان
خوبیش از نظر من اینه که محدود نیستم خیلی ها می تونن نیازهام رو برطرف کنن و لنگ نمی مونم
ببینید مشکل همینجاست ، زمان استفاده از CMS های آماده ، وقتی با استفاده از پلاگین مختلف نیازهاتون رو برطرف میکنید ، اکثر اوقات باید سطح انتظارات تون پایین بیارید و باید خودتون رو با امکانات که اون CMS به همراه پلاگین هاش بهتون میده وفق بدید.
البته من استفاده از CMS ها به طور کلی بد نمیدونم ، وقتی یک CMS نیازهای شما رو در اون سطحی که میخواهید برطرف میکنه ، نیازی نیست که هزینه اضافی کنید ، اما زمانی که استفاده از یک CMS در ابتدا نیازهاتون رو برطرف کنه ، اما خودتون میدونید که در آینده به طور کامل نمیتونه جوابگوی نیازهاتون باشه ، استفاده از CMS ها پیشنهاد نمیشه.

• Like
Reactions: mg6

محمد هستم

Registered User
لایک‌ها
1,067
این لیست 50 برند و سایت معروف که از وردپرس استفاده می کنن (بعضی هاشون به تنهایی از کل وب ایران ارزشمندتر و بزرگتر هستن)
http://winningwp.com/examples-of-big-name-brands-and-businesses-using-wordpress/
برای نمونه newsroom.fb.com
مثلا برندهایی مثل فیسبوک یا CNN مشکل مالی دارن که سراغ وردپرس رفتن؟
اوپن سورس بودن مزیت هست نه ایراد
وقتی یک پلتفرم جا افتاده وجود داره که برنامه نویس های کارکشته زیادی از سراسر جهان روش کار می کنن دیگه آدم محدود به یک شخص یا گروه خاص نمیشه
وقتی برنامه نویس کارش رو درست انجام نداد خیلی راحت می ری سراغ کس دیگه ایی
cms اختصاصی داشتن ملاک بهتر بودن، خفن بودن یا برند بودن یک سایت نیست
البته نیاز میدونم اینجا به این اشاره کنم که داستان این لیست کلا فرق داره با اون وردپرسی که الان هر کی یدونه واسه خودش حالا چه رو لوکال یا چه آنلاین نصب کرده! و قضیه هر گردی گردو نیست پیش میاد!:D این سایت ها از یک امکان کاملا اختصاص یافته و ایزوله شده، که زیر نظر wordpress.com (نه org.) هست و بصورت vip هم هست که از آدرس https://vip.wordpress.com/ میتونید امکاناتش رو ببینید استفاده می کنن! که تحت همون نام wordpress vip شناخته میشه! برخی از مشتریاش رو میتونید تو این جا ببینید» https://vip.wordpress.com/clients/
قیمت این سرویس ها به شدت بالا هست طوری که سایت های ایرانی هیچ صرفه ای براشون نداره حتی اونایی که وابسته به دولت یا نهاد بزرگ دیگه ای هستن! (البته فکر کنم اصلا سرویس هم نمیده به ایران! از اونطرف خودمونم بخاطر کار اصلیش که بلاگدهی هست فیلترش کردیم!) سایت های خارجی هم فقط سایت هایی بسیار گنده (همونایی که میگید بعضیاشون به اندازه کل وب ایران می ارزن البته با اغراق) براشون صرفه داره که به این سرویس رو بیارن! طوری که تو این لینک در اولین پاسخش، طرفی که پاسخ داده و خودش رو **** تیم مربوط به wordpress vip تو شرکت اتوماتیک معرفی کرده (در زمان ارسال پاسخ)، در اول صحبتش اشاره می کنه که این سرویس کاملا متفاوته و مختص سایت هایی هست که بازدید بالایی دارن و یا سازمان هایی هست که پایداری و امنیت بالاترین اولویتشونه و بعد اشاره میکنه که اگر فکر می کنید این ها براتون مهم نیست، البته که جاهای ارزون زیادی برای هاست وجود دارن!
خلاصه که همون هر گردی گردو نیست خیلی تو این مبحث مهمه که فکر نکنیم چون این سایت ها رو وردپرسه پس این وردپرس همونه که ما داریم استفاده می کنیم! (این موضوع رو قبلا میخواستم بیان کنم ولی موقعیتش نبود الان دلمو خالی کردم! :general304: )

یادم نیست کجا بود ولی یجایی یکی میگفت یا نوشته بود، برنامه نویس خوب اونی نیست که همه چی رو خودش انجام بده بلکه اونی خوبه که چیزایی که وجود دارن رو گسترش بده! (یه چیز تو این مایه ها) این حرف درستیه و در مورد خیلی از سایت های ایرانی وردپرس زیادشون هم هست! و بعضی از سایت ها هم میتونن وردپرس رو به میل خودشون گسترش بدن چون ماژولاره و حتما دسترسی به هسته مهم نیست چه بسا اگر مهم بود میتونید باز هم تغییرش بدید ولی برای آپدیت و بروزرسانی کارتون یخورده سخت میشه (باید ببینید چیا آپدیت شدن و دستی از تو سورس کد تغییرات رو لحاط کنید!) و برخی افزونه ها هم ممکنه دیگه سازگاری نداشته باشن و یه سری چیزای دیگه! اما واقعیت اینه که وردپرس برای خیلی کارها یخورده سنگینه و برای خیلی از کارهای دیگه هم کافی نیست!

اینم اضافه کنم که اصلا wordpress.org (همونی که هممون استفاده می کنیم) اومده بود تا یک محیط ایزوله رو برای وبلاگ ها به وجود بیاره با یه سری امکانات قابل گسترش که هر کسی روی وبلاگ خودش مدیریت کامل داشته باشه و محدود نباشه! ولی خب الان میشه باهاش شبکه اجتماعی هم زد و یا حتی سایت اشتراک ویدیو ساخت یا اینکه آپلود فایل و یا حتی همون انجمن!!!! اما هیچ وقت ارزشش رو نداره که بصورت تخصصی این سایت هارو با وردپرس ساخت!

البته دروپال رو میگن خیلی قابلیت توسعه پذیریش بالاست! ولی باز هم نه برای کارهای اختصاصی!

والسلام!;):general601:

boorsekala

Registered User
لایک‌ها
152
خوب نظرات رو خوندم کامل. من خودم با خیلی از پروژه ها کار کردم جوملا از وردپرس اولا سرتره. دوما مشکل اینجاست که هر زمان اینها بروزرسانی می کنند شماهم باید بروز کنید.
ضمنا حرف من اینه که شما اگر از خود هسته جوملا یا وردپرس ایراد بگیری و اصلاحات بخوای بدی دیگه واویلا. دوستان از کد نویسی افزونه ای صحبت می کنند بحث اینه که یکی اصلا از خود ورد پرس و ساختارش ایراد شخصی بگیره و بخواد اصلاحات بده کارش خیلی سخته چون تو آپدیت بعدی اولا به مشکل می خوره ثانیا هر زمان باید کد رو بروز کنه.

دوما برنامه نویسی که هرچی زی رو دانلود کنه استفاده کنه یخورده تنبله. من نمیی گم هرچی رو از صفر باید نوشت نه. ولی از نوشتن تحت وردپرس و جوملا هراس دارم. چند سال هم انواع پلاگین و کامپوننت mvc برای جوملا نوشتم و چندین سایت وردپرسی دارم اخرش به این نتیجه رسیدم خودم برای مشتریان خوبم (3 تا 15) ملیون هز cms خودم استفاده کنم مزایای بههتری داره ضمنا خوبی های وردپرس و جوملا رو هم رد نمی کنم.

بالا