• پایان فعالیت بخشهای انجمن: امکان ایجاد موضوع یا نوشته جدید برای عموم کاربران غیرفعال شده است

✅ بحث و گفتگو بین وبمسترها

Me.ostad

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
14
سلام برو بچ
من تازه اومدم! :)
یه سوال داشتم: ایا تبادل لینک برای گوگل منسوخ شده؟
یا برچسب برای پست ها دیگه بدرد نمیخوره؟
درباره این اپدیتای گوگل بهم بگید چون بعد از سالها دوباره دارم به وبمستری بر میگردم! ممنون
راستی راستی...
میشه ادرس وب هاتونو بدین تا ی نگاهی بهشون داشته باشم؟ممنون میشم.

Hamidreza23

Registered User
لایک‌ها
4,509

amir7310

همکار بازنشسته بازارچه
لایک‌ها
17,669
اگه از کسی پول طلب دارین از ارور پسوورد دانلود منیجر یاد بگیرین چجوری میشه کلید کرد وپول گرفت..

دانلود منیجر ک سرویس میکنه آدمو
خیلی گیره
هیچ جور نمیشه پیچوندش

محمد هستم

Registered User
لایک‌ها
1,067
شماهم وقتی میشنوید یکی رشتش IT هست یاد پزشک عمومی میفتید؟
میخوام با طرز فکر وبمستر ها آشنا بشم.
من یاد آدمایی می افتم که خودشون نخواستن (یعنی خواستن واقعی که همراه با علم به موضوع باشه) ولی سر از یک راهی درآوردن و در نهایتِ امر شدن همون پشت میز نشین های اداره هایی که توش **** بوروکراسیِ غیر اصولی بر انفورماتیک به شدت میچربه!
-------
دعوت به پاسخ به این پرسش کمی تا قسمتی عجیب!
حالا یه سوال من میخوام بکنم مخصوصا از اونایی که تو برنامه نویسی دستی دارن یا دوست دارن که برنامه نویس باشن!
اگر همین الان به شما بگن حاضری بدون هیچ آزمونی و بصورت آزادانه پزشکی دانشگاه تهران بخونی یا مهندسی نرم افزار دانشگاه صنعتی شریف؟! (یا اصلا به صورت کلی پزشکی یا مهندسی نرم افزار بدون هیچ آزمونی!) کدوم رو انتخاب میکنی؟! (اینم تو پرانتز بگم که گزینه هیچ کدام نداریم که بخواید بگید اصلا تحصیل چیه!!!)
برام مهمه که دلیلشم بدونم! مثلا یکی ممکنه بگه درسته که به برنامه نویسی علاقه داره ولی میشه پزشکی رفت و کنارش برنامه نویس شد! یکی هم ممکنه بگه با اینکه پزشکی جایگاه بالایی تو جوامع امروزی حتی تو آمریکا داره (و مخصوصا که تو ایران از پول خوبی هم برخورداره نسبت به رشته های دیگه) ولی هیچ علاقه ای نسبت بهش نداره!
باز هم میگم که در نظر بگیرید که بر فرض مثال هر دو گزینه مهندسی نرم افزار شریف و پزشکی تهران (یا هر دانشگاه خوب دیگه ای) به عنوان انتخاب آزاد براتون در نظر گرفته شده بدون هیچ سدی!!!
در کل برام جالبه که بدونم چقدر موقعیت اجتماعی و شغلی یک رشته میتونه در انتخابتون تاثیر بذاره! مخصوصا که تو ایران، حوزه نرم افزار واقعا ارزش واقعی خودش رو نداره و از طرفی فاصله پزشکی در حدی بالاتر هست که اصلا نمیشه کتمانش کرد! لطفا واقعا خودتون رو در این موقعیت فرض کنید و تعصب نداشته باشید! این رو هم در نظر بگیرید که فرض بر اینه که تا آخر قراره تو ایران بمونید، نه اینکه بخواهید بورس شید یا مهاجرت کنید!
@l3est @جناب خان @aalireza439 @MR-S و سایر دوستان که یا یادم نیست یا نمیدونم که برنامه نویسن یا علاقه دارن به برنامه نویسی!
لازم به ذکره بیشتر مقایسم روی پزشکی و مهندسی نرم فزار هست چون مهندسی نرم افزار یخورده فرق می کنه با مهندسی های دیگه و اگر کسی صرفا بخاطر برنامه نویسی بره تو این رشته خب میتونه تو هر رشته دیگه ای هم باشه و برنامه نویسی کنه!

@l3est ممنون که باعث شدی همچین سوالی در ذهنم شکل بگیره! ;)

اگه یوتیوب فیلتر نبود کسی آپارات نمیرفت ..
اونوقت اصلا آپاراتی نبود که بخواد کسی بره! فقط من موندم اینا چقدر پول دادن همچین دامنه ای رو بخرن! (مطمئنا آزاد نبوده دامینش!)

از اونطرف اگر آمازون بود دیجیکالایی نبود!
اگر گوگل پلی بود کافه بازاری نبود!
اگر ebay بود دیوار و شیپوری نبود!
اگر گوگل هست ولی یوزم هست! این به اون در! :general304:

Last edited:

AhangCity.CoM

Registered User
لایک‌ها
1,907
علت این که یه مطلب بعد از انتشار مثلا یکی دو ساعت تو پیج اول لینک اوله ( نه فقط برا من برا همه و تو اون مدت خیلی بازدید می گیره ) ولی بعدش کلا محو می شه چیه؟
سایت تازه تاسیس هست

1rouh

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
10
اگه یوتیوب فیلتر نبود کسی آپارات نمیرفت ..
بعده فیلتر شدن یوتیوب یه سایت ویدیو خیلی خوب به اسم کلام تی وی اومد که بنظرم خیلی بهتر از آپارات بود ولی متاسفانه اونم فیلتر شد، بهر حال نیازی بابت یه سایت ویدیو در ایران وجود داشت و فرصتی بود که تیم آپارات شناسایی کرد. البته حمایت های زیادی هم از جاهای مختلف شدن که خیلی تو پیشرفتشون موثر بود.

MR-S

Registered User
لایک‌ها
7,680
من یاد آدمایی می افتم که خودشون نخواستن (یعنی خواستن واقعی که همراه با علم به موضوع باشه) ولی سر از یک راهی درآوردن و در نهایتِ امر شدن همون پشت میز نشین های اداره هایی که توش **** بوروکراسیِ غیر اصولی بر انفورماتیک به شدت میچربه!
-------
حالا یه سوال من میخوام بکنم مخصوصا از اونایی که تو برنامه نویسی دستی دارن یا دوست دارن که برنامه نویس باشن!
اگر همین الان به شما بگن حاضری بدون هیچ آزمونی و بصورت آزادانه پزشکی دانشگاه تهران بخونی یا مهندسی نرم افزار دانشگاه صنعتی شریف؟! (یا اصلا به صورت کلی پزشکی یا مهندسی نرم افزار بدون هیچ آزمونی!) کدوم رو انتخاب میکنی؟! (اینم تو پرانتز بگم که گزینه هیچ کدام نداریم که بخواید بگید اصلا تحصیل چیه!!!)
برام مهمه که دلیلشم بدونم! مثلا یکی ممکنه بگه درسته که به برنامه نویسی علاقه داره ولی میشه پزشکی رفت و کنارش برنامه نویس شد! یکی هم ممکنه بگه با اینکه پزشکی جایگاه بالایی تو جوامع امروزی حتی تو آمریکا داره (و مخصوصا که تو ایران از پول خوبی هم برخورداره) ولی هیچ علاقه ای نسبت بهش نداره!
باز هم میگم که در نظر بگیرید که بر فرض مثال هر دو گزینه مهندسی نرم افزار شریف و پزشکی تهران (یا هر دانشگاه خوب دیگه ای) به عنوان انتخاب آزاد براتون در نظر گرفته شده بدون هیچ سدی!!!
در کل برام جالبه که بدونم چقدر موقعیت اجتماعی و شغلی یک رشته میتونه در انتخابتون تاثیر بذاره! مخصوصا که تو ایران، حوزه نرم افزار واقعا ارزش واقعی خودش رو نداره و از طرفی فاصله پزشکی در حدی بالاتر هست که اصلا نمیشه کتمانش کرد! لطفا واقعا خودتون رو در این موقعیت فرض کنید و تعصب نداشته باشید! این رو هم در نظر بگیرید که تا آخر قراره تو ایران بمونید، نه اینکه بخواید بورس شید یا مهاجرت کنید!
@l3est @جناب خان @aalireza439 @MR-S و سایر دوستان که یا یادم نیست یا نمیدونم که برنامه نویسن یا علاقه دارن به برنامه نویسی!
لازم به ذکره بیشتر مقایسم روی پزشکی و مهندسی نرم فزار هست چون مهندسی نرم افزار یخورده فرق می کنه با مهندسی های دیگه و اگر کسی صرفا بخاطر برنامه نویسی بره تو این رشته خب میتونه تو هر رشته دیگه ای هم باشه و برنامه نویسی کنه!

@l3est ممنون که باعث شدی همچین سوالی در ذهنم شکل بگیره! ;)

اونوقت اصلا آپاراتی نبود که بخواد کسی بره! فقط من موندم اینا چقدر پول دادن همچین دامنه ای رو بخرن! (مطمئنا آزاد نبوده دامینش!)

از اونطرف اگر آمازون بود دیجیکالایی نبود!
اگر گوگل پلی بود کافه بازاری نبود!
اگر ebay بود دیوار و شیپوری نبود!
اگر گوگل هست ولی یوزم هست! این به اون در! :general304:
منکه قطعا پزشکی رو انتخاب میکردم ، البته خودم دندان پزشکی رو بیشتر میپسندم (دردسر کمتر و بعضی مواقع درامد بیشتری داره) اما حتما کنارش وقت آزادم رو با برنامه نویسی و وبمستری پر میکردم.
بعدشم برنامه نویسی رو میشه تو کلاس های آزاد هم یاد گرفت خیلی بیشتر ازون که تو دانشگاه میخوان یاد بدن ، اما پزشکی شدنی نیست.
دیگه تو این مدت فهمیدم که دنبال علاقه رفتن حرف مفته ، یعنی حتی الان اگه برمیگشتم به 3-4 سال پیش احتمالا تو رشته های پرستاری (به شدت تنفر داشتم از پرستاری ینی مطمئن بودم ترم اول تموم نشده انصراف میدم) یا هوشبری همین دانشگاه علوم پزشکی ساوه ادامه تحصیل میدادم ، خیلی از اونایی که سطحشون حتی نصف منم نبود الان دارن اینجا درس میخونن کلی هم کلاس میذارن.

کاش یه گزینه جیم هم میزاشتی برای رشته حقوق (اسم دقیق رشته رو نمیدونم٫ اونی که برای وکالت میخونن)
من چند وقت پیش فکر میکردم اگه کامپیوتر نبود چی ؟ یا اگه یه روزی وقت آزادت زیاد شد دوست داری چیکار کنی ؟‌ فکرم رفت طرف وکالت و این حرفا :D (البته حفظیاتم از اول افتضاح بوده)
حالا دلیلش چیه ؟
اول اینکه سرت کلاه نمیره حالا تو هرجا٬ مشکل با صاحبخونه و خیلی اتفاق های کوچک و بزرگ دیگه. اگه بخوای برای هر مسئله کوچیک وکیل بگیری کل درآمدت رو باید بدی بهش :D
دوم خیلی راحت تر میشه با کلاهبردار های شریف مذاکره کرد.
سوم درجه گرگ بودن رو شدیدا میبره بالا (طوری که هیچ رشته دیگه ای تو این زمینه بهش نمیرسه) جهت اطلاع بیشتر سریال better call saul رو ببینید :general601:

مهندسی نرم افزار دانشگاه های ایران کارش از خنده دار هم گذشته. حالا من دانشگاه فنی رو دیدم اونایی که از ریاضی میرن به مراتب وضعشون بدتره.
یکی از اساتید ما برای رشته #C پروژه داده بود آخر ترم داشت پروژه ها رو میدید من پشت سرش بودم نگاه میکردم.
نفر اول قشنگ OOP رو رعایت کرده بود ولی از نظر گرافیکی کاری نکرده بود (پیشفرض سی شارپ بدون رنگ و استایل و...)
نفر دوم دیگه حتی اسم کنترل ها رو عوض نکرده بود button_1 و button_2 و... و کد ها رو هم خیلی بد نوشته بود. اصلا کلاس استفاده نکرده بود تو برنامش. ولی گرافیک داشت.
این استاد ما وقتی برنامه نفر دوم رو دید به اولیه گفت ببین یاد بگیر برنامه یعنی این. (هنوز اون قیافه عاقل اندر سفیه احمقشو یادمه ‌:|‌ ) از قضا رشته ایشون هم ریاضی بوده و مهندس نرم افزار تشریف دارن.
این چهار خط رو گفتم که کلا از مهندسی نرم افزار ناامید بشی :D
مهندسی نرم افزار هرکی خوبه خودش کار کرده از دانشگاه چیزی بهش نرسیده.

درباره پزشکی هم که چیزی نمیدونم که نظر تخصصی بدم٬ ولی دکتر خوب تو ایران زیاد داریم٬ دکتر هم که تجربی نمیشه (بر خلاف برنامه نویسی) یعنی همه دکتر ها از دانشگاه میان بیرون. => دانشگاه پزشکی بهتر از مهندسی نرم افزار هست.
تو پزشکی چیزی به اسم دیباگ روی انسان ها نداریم :D برنامت باگ داشته باشه ممکنه یه نفرو به کشتن بدی.

درباره موقعیت اجتماعی هم تو ایران یه کت شلوار بپوشی موقعیت اجتماعیت میاد بالا ترجیحا کراوات هم داشته باشه :general208: (نمونش هم تو همین سمینار های به درد نخور زیاده)

پ.ن : @MR-S کوتاه تر ازین نمیشد نوشت.
دیگه دلو زدم به دریا خوندمش:D ، راستی دیوار مهربانی به ساوه هم رسیده اتفاقا سر راه هم هست از پیشش زیاد رد میشم هی امیدوار میشم هی امیدوار میشم : )))

siavashx

کاربر فعال کسب درآمد از اینترنت
کاربر فعال
لایک‌ها
6,667
منکه قطعا پزشکی رو انتخاب میکردم ، البته خودم دندان پزشکی رو بیشتر میپسندم (دردسر کمتر و بعضی مواقع درامد بیشتری داره) اما حتما کنارش وقت آزادم رو با برنامه نویسی و وبمستری پر میکردم.
بعدشم برنامه نویسی رو میشه تو کلاس های آزاد هم یاد گرفت خیلی بیشتر ازون که تو دانشگاه میخوان یاد بدن ، اما پزشکی شدنی نیست.
دیگه تو این مدت فهمیدم که دنبال علاقه رفتن حرف مفته ، یعنی حتی الان اگه برمیگشتم به 3-4 سال پیش احتمالا تو رشته های پرستاری (به شدت تنفر داشتم از پرستاری ینی مطمئن بودم ترم اول تموم نشده انصراف میدم) یا هوشبری همین دانشگاه علوم پزشکی ساوه ادامه تحصیل میدادم ، خیلی از اونایی که سطحشون حتی نصف منم نبود الان دارن اینجا درس میخونن کلی هم کلاس میذارن.

دیگه دلو زدم به دریا خوندمش:D ، راستی دیوار مهربانی به ساوه هم رسیده اتفاقا سر راه هم هست از پیشش زیاد رد میشم هی امیدوار میشم هی امیدوار میشم : )))
یعنی تو با اون وضعیت توپت میخوای بری از دیوار چیز میز کش بری؟:eek::eek:

elco

Registered User
لایک‌ها
211
دیگه تو این مدت فهمیدم که دنبال علاقه رفتن حرف مفته ، یعنی حتی الان اگه برمیگشتم به 3-4 سال پیش احتمالا تو رشته های پرستاری (به شدت تنفر داشتم از پرستاری ینی مطمئن بودم ترم اول تموم نشده انصراف میدم) یا هوشبری همین دانشگاه علوم پزشکی ساوه ادامه تحصیل میدادم ، خیلی از اونایی که سطحشون حتی نصف منم نبود الان دارن اینجا درس میخونن کلی هم کلاس میذارن. )))
این حرفتو قبول ندارم شایدم من اینطوری باشم اما اگر یه کم پرس و جو کنی متوجه میشی که اشتباهه
من علاقه شدیدی به الکترونیک و ربات و ... داشتم جوری که دوره راهنمایی رفتم دنبالش و وقتی دبیرستان رفتم همه چیو کامل فول بودم هنوزم مدارایی که میساختمو دارمعلاقم طوری بود که از کرج میرفتم تهران جمهوری وسایل بخرم مثلا فیبرو قطعاتو ... از این چیزا یعنی تا ته پولمو خرید میکردم میومدم بیرون کرایه نداشتم برگردم کرج میرفتم مترو یه جوری اوکی میکردم :D
ولی وقتی وارد دانشگاه شدم دیدم از اون حالت عملی در اومد و رفت سرغ درس و .. یه درسی داشتیم به اسم مدارو دیجیتال و اینا زد همه اون چیزی که فکر میکردمو نابود کرد
لیسانسو که گرفتم با اینکه خیلی جاها میخواستن واس کار از بس زده شده بودم از الکترونیک نتونستم برم کار کنم واس همین یه اتفاقایی افتاد که رفتم سمت تجربی ( علاقه به خون و آنکولوژی هم داشتم )
اونم نشد ادامه بدم خیلی زود زده شدم
اما توی وب و وبرنامه نویسی که از همون اول اومده بودم داخلش دیدم هیچوقت از این یه دونه زده نشدم پس اینو محکم چسبیدم حتی کم درآمد باشه بازم راضی میمونی

در کل برو سمت چیزی که علاقه داری نه اینکه فقط به پولش فک کنی چون اگر علاقه داشته باشی درآمدت هم کمتر باشه همه جوره راضی هستی اما اگر بری سمت شغلی که علاقه نداشته باشی هرچقدم در بیاری باز آخر راضی نیستی
رضایت تو زندگی و خیال راحت و آروم خیلی با ارزشتر از پولو .... هست

جناب خان

Registered User
لایک‌ها
335
برام مهمه که دلیلشم بدونم! مثلا یکی ممکنه بگه درسته که به برنامه نویسی علاقه داره ولی میشه پزشکی رفت و کنارش برنامه نویس شد! یکی هم ممکنه بگه با اینکه پزشکی جایگاه بالایی تو جوامع امروزی حتی تو آمریکا داره (و مخصوصا که تو ایران از پول خوبی هم برخورداره نسبت به رشته های دیگه) ولی هیچ علاقه ای نسبت بهش نداره!
البته پرسشت میتونست بهتر باشه ولی به هر حال ...
قطعا پزشکی ، با این که علاقه ای بهش ندارم ولی باز انتخاب اجباریم بین این 2 تا پزشکیه چون علاوه بر جایگاه بالاتری که داره و میشه حتی در کنارش برنامه نویسم شد(همونطور که خودت گفتی) حداقل دکتری میشم که یه دانشی ، اطلاعاتی داره که توی دانشگاه اونارو کسب کرده ولی الان که مهندسی نرم افزاری میخونم که اساتیدش حتی دانش اولیه برای تدریس رو هم ندارن ( به یکی از استادامون میگم MVC چیه چپ چپ منو نگاه میکنه بعد میپیچونه یا یکی دیگه از استادامون داشت در مورد شی گرایی تدریس میکرد خودش کامل روش مسلط نبود من که بلد بودم رو هم داشت گیج میکرد چ برسه کسی که میخواد از این استاد شی گرایی رو تازه یاد بگیره ، شی گرایی که کسی یادم داده بود که فقط دیپلم داشت!) ، من برای چی باید رشته مهندسی نرم افزار رو انتخاب کنم با این که شدید بهش علاقه دارم ؟!

rezatak6

کاربر فعال کسب درآمد از اینترنت
کاربر فعال
لایک‌ها
1,906
یه چیزی میخواستم بنویسم یادم رفت فقط یادمه مهم بود :general208:

elco

Registered User
لایک‌ها
211
کاش یه گزینه جیم هم میزاشتی برای رشته حقوق (اسم دقیق رشته رو نمیدونم٫ اونی که برای وکالت میخونن)
من چند وقت پیش فکر میکردم اگه کامپیوتر نبود چی ؟ یا اگه یه روزی وقت آزادت زیاد شد دوست داری چیکار کنی ؟‌ فکرم رفت طرف وکالت و این حرفا :D (البته حفظیاتم از اول افتضاح بوده)
حالا دلیلش چیه ؟
اول اینکه سرت کلاه نمیره حالا تو هرجا٬ مشکل با صاحبخونه و خیلی اتفاق های کوچک و بزرگ دیگه. اگه بخوای برای هر مسئله کوچیک وکیل بگیری کل درآمدت رو باید بدی بهش :D
دوم خیلی راحت تر میشه با کلاهبردار های شریف مذاکره کرد.
سوم درجه گرگ بودن رو شدیدا میبره بالا (طوری که هیچ رشته دیگه ای تو این زمینه بهش نمیرسه) جهت اطلاع بیشتر سریال better call saul رو ببینید :general601:
یعنی دلایلت برای وکیل شدن از پهنا تو حلقم از معدم بزنه بیرون : ))
یه آمار بگیر بیشترین کلاهی که سر افرادی تو جامعه میره همین وکیل ها هستن ( از نظر تعداد نه از نظر ارزشی مثلا اگه سر آدم معمولی 1 تومن کلاه رفته باشه سر وکیل 100 تومن رفته )
آمار بگیر اگر چراشو متوجه نشدی بیا بهت بگم چراشو ( البته اگه میخوای زودتر متوجه شی یکی از بزرگان یه جمله گفته برای زمانی که تو تیمارستان بستری بوده اونو بخونی متوجه میشی )

مهندسی نرم افزار دانشگاه های ایران کارش از خنده دار هم گذشته. حالا من دانشگاه فنی رو دیدم اونایی که از ریاضی میرن به مراتب وضعشون بدتره.
یکی از اساتید ما برای رشته #C پروژه داده بود آخر ترم داشت پروژه ها رو میدید من پشت سرش بودم نگاه میکردم.
نفر اول قشنگ OOP رو رعایت کرده بود ولی از نظر گرافیکی کاری نکرده بود (پیشفرض سی شارپ بدون رنگ و استایل و...)
نفر دوم دیگه حتی اسم کنترل ها رو عوض نکرده بود button_1 و button_2 و... و کد ها رو هم خیلی بد نوشته بود. اصلا کلاس استفاده نکرده بود تو برنامش. ولی گرافیک داشت.
این استاد ما وقتی برنامه نفر دوم رو دید به اولیه گفت ببین یاد بگیر برنامه یعنی این. (هنوز اون قیافه عاقل اندر سفیه احمقشو یادمه ‌:|‌ ) از قضا رشته ایشون هم ریاضی بوده و مهندس نرم افزار تشریف دارن.
این چهار خط رو گفتم که کلا از مهندسی نرم افزار ناامید بشی :D
مهندسی نرم افزار هرکی خوبه خودش کار کرده از دانشگاه چیزی بهش نرسیده.
آخ گفتی :(
طرف میاد میگه پایان نامه دارم پروژشو انجام بدین میپرسی چیه میگه یک صفحه با html و css که مقادیری دریافت کنه و در بانک اطلاعاتی ذخیره کنه و دوبراه فراخوانی کنیم :|
منم اول کیبردو گاز میگیرم موسو پرت میکنم تو حیاط بعد با سر میرم تو مانیتور و درود میفرستم به آرمان های انقلاب اسلامی :|

درباره پزشکی هم که چیزی نمیدونم که نظر تخصصی بدم٬ ولی دکتر خوب تو ایران زیاد داریم٬ دکتر هم که تجربی نمیشه (بر خلاف برنامه نویسی) یعنی همه دکتر ها از دانشگاه میان بیرون. => دانشگاه پزشکی بهتر از مهندسی نرم افزار هست.
تو پزشکی چیزی به اسم دیباگ روی انسان ها نداریم :D برنامت باگ داشته باشه ممکنه یه نفرو به کشتن بدی.
اتفاقا پزشکی علم آزمون و خطاست اما خب درسته نه روی انسان اما تا اونجایی که من رفتم توی درمان بیماری های دفاعی بدن مثلا مثل gvhd که یکی از ساده ترین راه درمان و کنترلش کورتون هست کاملا با آزمون و خطاست که روی انسان انجام میشه
چون تضعیف کننده سیستم ایمینی بدن برای درمان بیماریهایی مثل gvhd روی هیچ بدنی واکنش تکراری انجام نمیده و در هر بیماری یه واکنشی داره ( لامصب رو بدن من که فقط کنترل میکنه )

پ.ن : چه عجب یه بار تو این تاپیک بحث شیرین داریم :D

جناب خان

Registered User
لایک‌ها
335
دوستان امضا الکتریکی که یه فرد تو سایتمون بزنه از نظر حقوقی ارزش داره ؟ اگه نداره راهی هست که ارزش پیدا کنه ؟ مثلا قرار دادمون با کارفرما یا پیمانکارو بنویسیم بعد یارو بیاد مثلا تو سایتمون یه روندی درست کنیم که بتونه اونو امضا کنه که ارزش حقوقی داشته باشه که بعدا دبه کرد یا ... بشه از لحاظ قانونی وارد عمل شد:D

بالا