• پایان فعالیت بخشهای انجمن: امکان ایجاد موضوع یا نوشته جدید برای عموم کاربران غیرفعال شده است

✅ بحث و گفتگو بین وبمسترها

AhangCity.CoM

Registered User
لایک‌ها
1,907

007saeed

کاربر فعال کسب درآمد از اینترنت
کاربر فعال
لایک‌ها
3,202
من یاد آدمایی می افتم که خودشون نخواستن (یعنی خواستن واقعی که همراه با علم به موضوع باشه) ولی سر از یک راهی درآوردن و در نهایتِ امر شدن همون پشت میز نشین های اداره هایی که توش **** بوروکراسیِ غیر اصولی بر انفورماتیک به شدت میچربه!
-------
دعوت به پاسخ به این پرسش کمی تا قسمتی عجیب!
حالا یه سوال من میخوام بکنم مخصوصا از اونایی که تو برنامه نویسی دستی دارن یا دوست دارن که برنامه نویس باشن!
اگر همین الان به شما بگن حاضری بدون هیچ آزمونی و بصورت آزادانه پزشکی دانشگاه تهران بخونی یا مهندسی نرم افزار دانشگاه صنعتی شریف؟! (یا اصلا به صورت کلی پزشکی یا مهندسی نرم افزار بدون هیچ آزمونی!) کدوم رو انتخاب میکنی؟! (اینم تو پرانتز بگم که گزینه هیچ کدام نداریم که بخواید بگید اصلا تحصیل چیه!!!)
برام مهمه که دلیلشم بدونم! مثلا یکی ممکنه بگه درسته که به برنامه نویسی علاقه داره ولی میشه پزشکی رفت و کنارش برنامه نویس شد! یکی هم ممکنه بگه با اینکه پزشکی جایگاه بالایی تو جوامع امروزی حتی تو آمریکا داره (و مخصوصا که تو ایران از پول خوبی هم برخورداره نسبت به رشته های دیگه) ولی هیچ علاقه ای نسبت بهش نداره!
باز هم میگم که در نظر بگیرید که بر فرض مثال هر دو گزینه مهندسی نرم افزار شریف و پزشکی تهران (یا هر دانشگاه خوب دیگه ای) به عنوان انتخاب آزاد براتون در نظر گرفته شده بدون هیچ سدی!!!
در کل برام جالبه که بدونم چقدر موقعیت اجتماعی و شغلی یک رشته میتونه در انتخابتون تاثیر بذاره! مخصوصا که تو ایران، حوزه نرم افزار واقعا ارزش واقعی خودش رو نداره و از طرفی فاصله پزشکی در حدی بالاتر هست که اصلا نمیشه کتمانش کرد! لطفا واقعا خودتون رو در این موقعیت فرض کنید و تعصب نداشته باشید! این رو هم در نظر بگیرید که فرض بر اینه که تا آخر قراره تو ایران بمونید، نه اینکه بخواهید بورس شید یا مهاجرت کنید!
@l3est @جناب خان @aalireza439 @MR-S و سایر دوستان که یا یادم نیست یا نمیدونم که برنامه نویسن یا علاقه دارن به برنامه نویسی!
لازم به ذکره بیشتر مقایسم روی پزشکی و مهندسی نرم فزار هست چون مهندسی نرم افزار یخورده فرق می کنه با مهندسی های دیگه و اگر کسی صرفا بخاطر برنامه نویسی بره تو این رشته خب میتونه تو هر رشته دیگه ای هم باشه و برنامه نویسی کنه!

@l3est ممنون که باعث شدی همچین سوالی در ذهنم شکل بگیره! ;)

اونوقت اصلا آپاراتی نبود که بخواد کسی بره! فقط من موندم اینا چقدر پول دادن همچین دامنه ای رو بخرن! (مطمئنا آزاد نبوده دامینش!)

از اونطرف اگر آمازون بود دیجیکالایی نبود!
اگر گوگل پلی بود کافه بازاری نبود!
اگر ebay بود دیوار و شیپوری نبود!
اگر گوگل هست ولی یوزم هست! این به اون در! :general304:
من قطعا اگر پزشکی یا حقوق یا هر رشته ی دیگه ای بود و کنار شهم برنامه نویسی بود سمت هیچکدوم نمیرفتم
چون علاقه ی شدیدی به کار ویدیویی و گرافیک و زبان های بیگانه دارم و اصلا و عمرن سمت هیچکدوم از رشته هایی که گفتی نمیرفتم چون مطمئنم بعد از یک سال باید از بی حوصله گی مانیتور گاز میزدم.

جناب خان

Registered User
لایک‌ها
335
@elco
@l3est
@جناب خان
@aalireza439
@MR-S
@محمد هستم

در شرایط کنونی وب ایران به نظرتون در باره بالا آوردن سایت محتوا محور چی هست؟

محتوا محور خوبه ولی موفقیت سایت محتوا محور با پول نسبت مستقیم داره :D البته موضوع هم باید جالب و خوب باشه هرچی موضوعت به سمت تکراری و کپی پیش بره بیشتر باید خرج کنی و ریسکت هم بیشتر میشه;)

irsalam

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
40

signul

Registered User
لایک‌ها
938
من یاد آدمایی می افتم که خودشون نخواستن (یعنی خواستن واقعی که همراه با علم به موضوع باشه) ولی سر از یک راهی درآوردن و در نهایتِ امر شدن همون پشت میز نشین های اداره هایی که توش **** بوروکراسیِ غیر اصولی بر انفورماتیک به شدت میچربه!
-------
حالا یه سوال من میخوام بکنم مخصوصا از اونایی که تو برنامه نویسی دستی دارن یا دوست دارن که برنامه نویس باشن!
اگر همین الان به شما بگن حاضری بدون هیچ آزمونی و بصورت آزادانه پزشکی دانشگاه تهران بخونی یا مهندسی نرم افزار دانشگاه صنعتی شریف؟! (یا اصلا به صورت کلی پزشکی یا مهندسی نرم افزار بدون هیچ آزمونی!) کدوم رو انتخاب میکنی؟! (اینم تو پرانتز بگم که گزینه هیچ کدام نداریم که بخواید بگید اصلا تحصیل چیه!!!)
برام مهمه که دلیلشم بدونم! مثلا یکی ممکنه بگه درسته که به برنامه نویسی علاقه داره ولی میشه پزشکی رفت و کنارش برنامه نویس شد! یکی هم ممکنه بگه با اینکه پزشکی جایگاه بالایی تو جوامع امروزی حتی تو آمریکا داره (و مخصوصا که تو ایران از پول خوبی هم برخورداره نسبت به رشته های دیگه) ولی هیچ علاقه ای نسبت بهش نداره!
باز هم میگم که در نظر بگیرید که بر فرض مثال هر دو گزینه مهندسی نرم افزار شریف و پزشکی تهران (یا هر دانشگاه خوب دیگه ای) به عنوان انتخاب آزاد براتون در نظر گرفته شده بدون هیچ سدی!!!
در کل برام جالبه که بدونم چقدر موقعیت اجتماعی و شغلی یک رشته میتونه در انتخابتون تاثیر بذاره! مخصوصا که تو ایران، حوزه نرم افزار واقعا ارزش واقعی خودش رو نداره و از طرفی فاصله پزشکی در حدی بالاتر هست که اصلا نمیشه کتمانش کرد! لطفا واقعا خودتون رو در این موقعیت فرض کنید و تعصب نداشته باشید! این رو هم در نظر بگیرید که فرض بر اینه که تا آخر قراره تو ایران بمونید، نه اینکه بخواهید بورس شید یا مهاجرت کنید!
@l3est @جناب خان @aalireza439 @MR-S و سایر دوستان که یا یادم نیست یا نمیدونم که برنامه نویسن یا علاقه دارن به برنامه نویسی!
لازم به ذکره بیشتر مقایسم روی پزشکی و مهندسی نرم فزار هست چون مهندسی نرم افزار یخورده فرق می کنه با مهندسی های دیگه و اگر کسی صرفا بخاطر برنامه نویسی بره تو این رشته خب میتونه تو هر رشته دیگه ای هم باشه و برنامه نویسی کنه!

اونوقت اصلا آپاراتی نبود که بخواد کسی بره! فقط من موندم اینا چقدر پول دادن همچین دامنه ای رو بخرن! (مطمئنا آزاد نبوده دامینش!)

بنده قطعا نرم افزار رو انتخاب می کنم
چون هیچ علاقه ای به پزشکی ندارم چرا بیام با جون آدما بازی کنم

amir7310

همکار بازنشسته بازارچه
لایک‌ها
17,669

007saeed

کاربر فعال
لایک‌ها
3,202
بنده قطعا نرم افزار رو انتخاب می کنم
چون هیچ علاقه ای به پزشکی ندارم چرا بیام با جون آدما بازی کنم
میتونی بازی نکنی
میتونی نجات بدی :دی
-------------
بلد باشی میتونی نجات بدی , برنامه نویس باشی و بلد نباشی میشه با جون آدما بازی کرد نمیشه؟

paris2020

Registered User
لایک‌ها
2,233
درود

یکی از قالبهای فارست تم رو میخواستم

کسی از دوستان هست بتونهاز سایتش بخره یا تو سایت اکانت داشته باشه

جناب خان

Registered User
لایک‌ها
335
درود

من خیلیاشو دارم اگه خواستی بگو ببینم دارم یا نه اگه نداشته باشم هم میتونم بخرم

amir7310

همکار بازنشسته بازارچه
لایک‌ها
17,669
درود

چرا ریپش نمیزنی؟
منظورت اون سایت خارجیه نیست؟

007saeed

کاربر فعال
لایک‌ها
3,202
@elco
@l3est
@جناب خان
@aalireza439
@MR-S
@محمد هستم
امان از دست این برنامه نویسان همیشه بیدار و پای کار
h9w7pl2qbqnmd12jtyh2.gif

ACUN

Registered User
لایک‌ها
253
محتوا محور خوبه ولی موفقیت سایت محتوا محور با پول نسبت مستقیم داره :D البته موضوع هم باید جالب و خوب باشه هرچی موضوعت به سمت تکراری و کپی پیش بره بیشتر باید خرج کنی و ریسکت هم بیشتر میشه;)

الان حدود هزار تا پست اختصاصی رو اماده کردم.ولی با این اوضاع فیلترینگ،سایت های اسپم،کانال های تلگرام که باعث شده به نسبت بازدید سایت ها محتوا محور بیاد پایین ولی در عوض برای سایت های خدماتی نطقه قوت شده

به همین خاطر تو بالا اوردن سایت کمی تردید دارم

Ehsan_king99

Registered User
لایک‌ها
6,516

درباره پزشکی هم که چیزی نمیدونم که نظر تخصصی بدم٬ ولی دکتر خوب تو ایران زیاد داریم٬ دکتر هم که تجربی نمیشه (بر خلاف برنامه نویسی) یعنی همه دکتر ها از دانشگاه میان بیرون. => دانشگاه پزشکی بهتر از مهندسی نرم افزار هست.
تو پزشکی چیزی به اسم دیباگ روی انسان ها نداریم :D برنامت باگ داشته باشه ممکنه یه نفرو به کشتن بدی.

دیگه از استادامون داشت در مورد شی گرایی تدریس میکرد خودش کامل روش مسلط نبود من که بلد بودم رو هم داشت گیج میکرد چ برسه کسی که میخواد از این استاد شی گرایی رو تازه یاد بگیره ، شی گرایی که کسی یادم داده بود که فقط دیپلم داشت!) ، من برای چی باید رشته مهندسی نرم افزار رو انتخاب کنم با این که شدید بهش علاقه دارم ؟!
به نظر من برا برنامه نویس شدن کار اشتباهی بری دانشگاه :D چون تا اونجایی که من شنیدم همه چیز یاد میدن چیز برنامه نویسی (فکر کنم خوتون هم گفتید نوشته ها زیاد بود:general712:) من الان رشته ام دکتری دامپزشکی ه(بهم میگن دکتر:general707::D) در کنارش برنامه نویسی هم یاد گرفتم و میگیرم و میکنم:general206: خوبیش اینه از مدرک رشتم استفاده میتونم بکنم در اینده:general711:(ولی از ای تی ؟؟)و برناه نویسی فکر نکنم نیاز به مدرک تحصیلی داشته باشه . ولی خب اگه بخوای در کنار رشته های غیر مرتبط برنامه نویسی هم کرد کلن فقط باید به پاس کردن درسا اکتفا کرد :general705:

amir7310

همکار بازنشسته بازارچه
لایک‌ها
17,669
الان حدود هزار تا پست اختصاصی رو اماده کردم.ولی با این اوضاع فیلترینگ،سایت های اسپم،کانال های تلگرام که باعث شده به نسبت بازدید سایت ها محتوا محور بیاد پایین ولی در عوض برای سایت های خدماتی نطقه قوت شده

به همین خاطر تو بالا اوردن سایت کمی تردید دارم

باید کاربرای تلگرام رو توسط کانال ها جذب کرد

takesh

Registered User
لایک‌ها
4,325
دوستان امضا الکتریکی که یه فرد تو سایتمون بزنه از نظر حقوقی ارزش داره ؟ اگه نداره راهی هست که ارزش پیدا کنه ؟ مثلا قرار دادمون با کارفرما یا پیمانکارو بنویسیم بعد یارو بیاد مثلا تو سایتمون یه روندی درست کنیم که بتونه اونو امضا کنه که ارزش حقوقی داشته باشه که بعدا دبه کرد یا ... بشه از لحاظ قانونی وارد عمل شد:D
الکتریکی رو نمیدونم ولی الکترونیکی رو من چندسال پیش به یه شرکت معتبر سفارش دادم ( یه ایمیجه دیه با یه سری کد به جای اسم عکس) ! گفتن امضا الکترونیکی بزن همونو آپ کردم براشون قبول کردند :دی
حالا یا همون منظورشون بود یا دیدن ما خیلی شوتیم دیه گیرندادن :دی

AhangCity.CoM

Registered User
لایک‌ها
1,907
علت این که یه مطلب بعد از انتشار مثلا یکی دو ساعت تو پیج اول لینک اوله ( نه فقط برا من برا همه و تو اون مدت خیلی بازدید می گیره ) ولی بعدش کلا محو می شه چیه؟
سایت تازه تاسیس هست
؟؟؟؟

elco

Registered User
لایک‌ها
211
-------

از من نپرسیدی برنامه نویس هم نیستم تجربه خواصی هم ندارم اما میگم :

تو هرجای دنیا باشی ظاهر حرف اولو میزنه اما تو ایران شدیدا بالاست طوری که مثلا طرف آیفون میگیره 3 تومن پول میده اما جز اس زدن و عکس گرفتن چیز دیگه ای نمیدونه حتی کار کردن با آیتونز !
من برنامه نویس نیستم اما چون اکثرا خونه هستم توی فامیل ما ( ترکیم ) هرکی میبینه کار نمیکنم ( تو بیرون ) میگه از کجا میاری میخوری ؟
اوایل چون میدونستم نمیفهمن میگفتم میرم دزدی شبا و طرف خودش میگرفت چی شد دیگه ادامه نمیداد بعد که دیدم ناراحت میشن الآن میگم برنامه نویس هستم یعنی قریب به 99% میگن خب پس چرا بچه منم که 24 ساعته میشینه پای کام در نمیاره چیزی :| یعنی از هزارتا فحش بدتره
درآمد و جایگاه برنامه نویس تو جاهای دنیا کمو بیش بیشتر از پزشکیه اما تو ایران هیچ جایگاهی نداره ( این عادیه چون ایران هیچش شبیه بقیه جاهای دنیا نیست )
من برای مشکل پیوندم BMT که حدود یه سال اونور بودم کاملا اینو فهمیدم که طرف وقتی میگفت برنامه نویس همه مردم یه دیده دیگه داشتن به اون یه احترامی میزاشتن که کاش از نزدیک ببینید ( یکی از دلایلی که رفتم سمت یاد گرفتن برنامه نویسی دیدن همین جایگاه شغلی برنامه نویسی بودم )

حالا اینو میخوام بگم اینکه همه چیز تو وجود آدم مخصوصا ما ایرانیا ذاتن زیبا پسند هستیم و همین باعث میشه اینطوری باشیم

حالا اینکه میگی چقد میتونه تو انتخاب تاثیر داشته باشه مشکلیه که همه دارن و واس همینه خیلی از ایرانیا در اون شغلی که هستن راضی نیستن و بازدهی میاد پایین که نتیجش میشه ایرانی که الان میبینی ... ( آمار رسمی که همین تازگیا منتشر شده گفت که میانگین کار مفید ایرانیا در روز 45 دقیقه تا 1 ساعت هست )

نمیخوام زیاد بنویسم اما به طور خلاصه میشه این :

انتخاب از روی فقط ظاهر و موقعیت یک شغل : آینده خراب و پشیمونی
یه نمونش اینکه زیباترین و بهترین رو هم داشته باشی بعد از یه مدت ازشزده میشی و برات عادی میشه
انتخاب از روی علاقه و تخصص : آینده تضمین شده
نمونش خیلی از آدمای موفق تو ایران و خارج که همه میشناسن مثلا فرض کن بیل گیتس میرفت سراغ پزشکی چون بهتره یا استیو جابز میرفت سراغ درس و ...

ایران طوریه که طرف میره جنسیس کوپه میخره میگه این بهتر توجه جلب میکنه اما bmw نمیکنه یا جدیدا که مد شده شاسی بلندای خشک کره ای رو میخرن فقط واس اسم و کلاس گذاشتن

شده همین قضیه انتخاب شغل که طرف میگه این رشته پول داره یا نه ؟ و اصلا به بقیه چیزها توجه نمیکنه و همین باعث میشه هیچوقت راضی نباشه از زندگیش ...

ایران است دیگر ...

اگر سایتهای معروف مثل فیس و یوتیوب و .... فیلتر نبودن ممکن بود خیلی سایت های قویتر از کلوب و آپارات داشته باشیم
همیشه رقابت باعث میشه بهترینا بیان بالا اما الان چون رقابتی نیست به همینشم میگیم خوب :)

! :general304:
تو وب آرشیو هنوز فک کنم باشه سایت فروش دامنه آپارات رو اون موقع که دلار گرون نشده بود گذاشته بود 11 هزار دلار که تقریبا میشه 30 میلیون اما جناب شکوری میگن 180 میلیون من موندم دلارو چند حساب کرده : ))

elco

Registered User
لایک‌ها
211
@elco
@l3est
@جناب خان
@aalireza439
@MR-S
@محمد هستم

در شرایط کنونی وب ایران به نظرتون در باره بالا آوردن سایت محتوا محور چی هست؟
هیچوقت با سایت محتوا محور موافق نبودم چون هم زحمت زیادی میخواد هم دردسر و هم اینکه تضمین شده نیست
سایت فقط خدماتی باشه که کاربر محور باشه
شما هم بستگی به موضوعت داره تو هر سایتی خیلی چیزها مهمه اما مهمترینش سرمایه برای تبلیغات :)
و از همه مهمتر و مهمتر از همه : پارتی !

signul

Registered User
لایک‌ها
938
میتونی بازی نکنی
میتونی نجات بدی :دی
-------------
بلد باشی میتونی نجات بدی , برنامه نویس باشی و بلد نباشی میشه با جون آدما بازی کرد نمیشه؟
هر چی باشه با جان آدمها در ارتباطی کلا رشته پزشکی رو دوست ندارم
بین این همه رشته فقط رشته نرم افزار رو دوست دارم ولاغیر :D با من بحث هم نکن :D

بالا