• پایان فعالیت بخشهای انجمن: امکان ایجاد موضوع یا نوشته جدید برای عموم کاربران غیرفعال شده است

✅ بحث و گفتگو بین وبمسترها

ALIREZA567

Registered User
لایک‌ها
656
به یک کشف بزرگ رسیدم:D
وقتی از اینترنت 3g در کنار اسپیکر استفاده کنید دیگه اون صدای معروف رو نخواهید شنید(برخلاف نسل قبل):general402:
من برم به کشفای دیگم برسم:general707::D

محمد هستم

Registered User
لایک‌ها
1,067
خدایا به امید تو!
این پست چقدر طولانی بشه خدا میدونه!
خداییش اگر کلشو نمیخونید حداقل جواب مربوط به خودتون رو بخونید دیگه! اون قسمت بولد شده که اون پایینا هست رو هم بخونید! دیگه امیدوار باشم که الکی این همه ننوشتم! دیگه حداقلش این باشه که تونسته باشم یه نقشی در تنویر افکار عمومی ایفا کرده باشم!:general304:
علت این که یه مطلب بعد از انتشار مثلا یکی دو ساعت تو پیج اول لینک اوله ( نه فقط برا من برا همه و تو اون مدت خیلی بازدید می گیره ) ولی بعدش کلا محو می شه چیه؟
سایت تازه تاسیس هست
شاید بشه گفت سه دلیل که البته همونطور که گفتی اصولا برای همه سایت ها هست!
یکیش این که گوگل آپدیت بودن سایت هارو دوست داره پس اینطوری بهشون لطف میکنه و تحریک میکنه که آپدیت باشن!
دومیش اینکه گوگل میخواد ببینه بازخورد کاربران نسبت به مطالب جدید سایت های مختلف چطوریه!
سومیش اینکه اینا فقط حدس و گمان هستن!
کاش یه گزینه جیم هم میزاشتی برای رشته حقوق (اسم دقیق رشته رو نمیدونم٫ اونی که برای وکالت میخونن)
من چند وقت پیش فکر میکردم اگه کامپیوتر نبود چی ؟ یا اگه یه روزی وقت آزادت زیاد شد دوست داری چیکار کنی ؟‌ فکرم رفت طرف وکالت و این حرفا :D (البته حفظیاتم از اول افتضاح بوده)
حالا دلیلش چیه ؟
اول اینکه سرت کلاه نمیره حالا تو هرجا٬ مشکل با صاحبخونه و خیلی اتفاق های کوچک و بزرگ دیگه. اگه بخوای برای هر مسئله کوچیک وکیل بگیری کل درآمدت رو باید بدی بهش :D
دوم خیلی راحت تر میشه با کلاهبردار های شریف مذاکره کرد.
سوم درجه گرگ بودن رو شدیدا میبره بالا (طوری که هیچ رشته دیگه ای تو این زمینه بهش نمیرسه) جهت اطلاع بیشتر سریال better call saul رو ببینید :general601:

مهندسی نرم افزار دانشگاه های ایران کارش از خنده دار هم گذشته. حالا من دانشگاه فنی رو دیدم اونایی که از ریاضی میرن به مراتب وضعشون بدتره.
یکی از اساتید ما برای رشته #C پروژه داده بود آخر ترم داشت پروژه ها رو میدید من پشت سرش بودم نگاه میکردم.
نفر اول قشنگ OOP رو رعایت کرده بود ولی از نظر گرافیکی کاری نکرده بود (پیشفرض سی شارپ بدون رنگ و استایل و...)
نفر دوم دیگه حتی اسم کنترل ها رو عوض نکرده بود button_1 و button_2 و... و کد ها رو هم خیلی بد نوشته بود. اصلا کلاس استفاده نکرده بود تو برنامش. ولی گرافیک داشت.
این استاد ما وقتی برنامه نفر دوم رو دید به اولیه گفت ببین یاد بگیر برنامه یعنی این. (هنوز اون قیافه عاقل اندر سفیه احمقشو یادمه ‌:|‌ ) از قضا رشته ایشون هم ریاضی بوده و مهندس نرم افزار تشریف دارن.
این چهار خط رو گفتم که کلا از مهندسی نرم افزار ناامید بشی :D
مهندسی نرم افزار هرکی خوبه خودش کار کرده از دانشگاه چیزی بهش نرسیده.

درباره پزشکی هم که چیزی نمیدونم که نظر تخصصی بدم٬ ولی دکتر خوب تو ایران زیاد داریم٬ دکتر هم که تجربی نمیشه (بر خلاف برنامه نویسی) یعنی همه دکتر ها از دانشگاه میان بیرون. => دانشگاه پزشکی بهتر از مهندسی نرم افزار هست.
تو پزشکی چیزی به اسم دیباگ روی انسان ها نداریم :D برنامت باگ داشته باشه ممکنه یه نفرو به کشتن بدی.

درباره موقعیت اجتماعی هم تو ایران یه کت شلوار بپوشی موقعیت اجتماعیت میاد بالا ترجیحا کراوات هم داشته باشه :general208: (نمونش هم تو همین سمینار های به درد نخور زیاده)

پ.ن : @MR-S کوتاه تر ازین نمیشد نوشت.
اما برعکس در مورد وکالت چون تهش باید وکیل آدمایی بشی که خودتم میدونی حق با طرف مقابله ولی مجبوری که حقو بیاری طرف اینور دل خوشی ندارم هرچند این چیزایی که گفتی بیشتر به نظر مسائل شخصی بود که دوست داشتی جلو جماعت گرگ آهویی خفته در چمنزار نباشی!
اینکه تو مهندسی نرم افزار وضع خرابه که اظهر من الشمسه! ولی در کل میخواستم بدونم که بین شماها که با برنامه نویسی و فضای اون آشنا هستین اگر گزینه ای پرطمطراق مثل پزشکی براتون آزاد بود باز هم به مهندسی نرم افزار رجوع می کردید!
در مورد کت و شلوار هم حداقل من با پوشیدن کت و شلوار و دیدن احترام، ارضا نمیشم! دیگران نمیدونن تو کی هستی! خودت و اطرافیانت که میدونین!
منکه قطعا پزشکی رو انتخاب میکردم ، البته خودم دندان پزشکی رو بیشتر میپسندم (دردسر کمتر و بعضی مواقع درامد بیشتری داره) اما حتما کنارش وقت آزادم رو با برنامه نویسی و وبمستری پر میکردم.
بعدشم برنامه نویسی رو میشه تو کلاس های آزاد هم یاد گرفت خیلی بیشتر ازون که تو دانشگاه میخوان یاد بدن ، اما پزشکی شدنی نیست.
دیگه تو این مدت فهمیدم که دنبال علاقه رفتن حرف مفته ، یعنی حتی الان اگه برمیگشتم به 3-4 سال پیش احتمالا تو رشته های پرستاری (به شدت تنفر داشتم از پرستاری ینی مطمئن بودم ترم اول تموم نشده انصراف میدم) یا هوشبری همین دانشگاه علوم پزشکی ساوه ادامه تحصیل میدادم ، خیلی از اونایی که سطحشون حتی نصف منم نبود الان دارن اینجا درس میخونن کلی هم کلاس میذارن.

دیگه دلو زدم به دریا خوندمش:D ، راستی دیوار مهربانی به ساوه هم رسیده اتفاقا سر راه هم هست از پیشش زیاد رد میشم هی امیدوار میشم هی امیدوار میشم : )))
چیزی که من هم دارم بهش میرسم دقیقا همینه که علافه کلیشس! ولی در کل به سمت چیزی که ذره ای علاقه ندارم و حتی منزجر کننده هم هست برام هم نمیرم چون دلیلی نداره حالا هر چند که خوب باشه!!!! ولی از اونطرف مثلا شما علاقه به موسیقی داشته باشی یا نقاشی یا هر هنر دیگه ای! آیا عاقلانس که در ایران زندگی رو بر پایه این ها گذاشت؟! فکر نکنم مگر کلا بیخیال از دنیا و اتفاقاتش باشی! البته اگر کسی برنامه نویسی بلد باشه به مراتب وضعش از خیلی آدمای دیگه بهتره ولی دردسری که برنامه نویسی داره هم خودش داستانیه!
البته پرسشت میتونست بهتر باشه ولی به هر حال ...
قطعا پزشکی ، با این که علاقه ای بهش ندارم ولی باز انتخاب اجباریم بین این 2 تا پزشکیه چون علاوه بر جایگاه بالاتری که داره و میشه حتی در کنارش برنامه نویسم شد(همونطور که خودت گفتی) حداقل دکتری میشم که یه دانشی ، اطلاعاتی داره که توی دانشگاه اونارو کسب کرده ولی الان که مهندسی نرم افزاری میخونم که اساتیدش حتی دانش اولیه برای تدریس رو هم ندارن ( به یکی از استادامون میگم MVC چیه چپ چپ منو نگاه میکنه بعد میپیچونه یا یکی دیگه از استادامون داشت در مورد شی گرایی تدریس میکرد خودش کامل روش مسلط نبود من که بلد بودم رو هم داشت گیج میکرد چ برسه کسی که میخواد از این استاد شی گرایی رو تازه یاد بگیره ، شی گرایی که کسی یادم داده بود که فقط دیپلم داشت!) ، من برای چی باید رشته مهندسی نرم افزار رو انتخاب کنم با این که شدید بهش علاقه دارم ؟!
البته هم استادها هم اینقدر بی علم نیستن حداقل طبق تجربه من! ولی خب این بنده خداها براشون سخته که با متدهای روز آشنا شن! درکشون کنید!:D برنامه نویسی هر روز یه چیز جدید بهش اضافه میشه ولی اینا فکر میکنن دارن زیست درس میدن که بعد از 20 سال ممکنه فقط یه سری چیزاش عوض شه!
اتفاقا پزشکی علم آزمون و خطاست اما خب درسته نه روی انسان اما تا اونجایی که من رفتم توی درمان بیماری های دفاعی بدن مثلا مثل gvhd که یکی از ساده ترین راه درمان و کنترلش کورتون هست کاملا با آزمون و خطاست که روی انسان انجام میشه
چون تضعیف کننده سیستم ایمینی بدن برای درمان بیماریهایی مثل gvhd روی هیچ بدنی واکنش تکراری انجام نمیده و در هر بیماری یه واکنشی داره ( لامصب رو بدن من که فقط کنترل میکنه )

پ.ن : چه عجب یه بار تو این تاپیک بحث شیرین داریم :D
حالا این یه مثال رو که نمیشه به کل پزشکی تعمیم داد! :D ولی یه پزشک تشخیص دادن بیماری بیمارش مهم ترین مرحله کاریش هست و در این مورد فقط چند ثانیه وقت داره که تشخیص درست بده و اگر غلط شد که وای به حال اون بیمار!
@elco
@l3est
@جناب خان
@aalireza439
@MR-S
@محمد هستم

در شرایط کنونی وب ایران به نظرتون در باره بالا آوردن سایت محتوا محور چی هست؟
سایت محتوا محور دو گونه هست! یا در اولویتش فقط به دنبال بازدید از گوگله یا دنبال اینه که برند (brand) بشه و بازدید کننده ثابت بدست بیاره که باز هم بازدید از گوگل میتونه براش حکم یک ابزار رو داشته باشه! اگر به دنبال گوگله که باید بگم اگر به اصول سئو و قوانین نانوشتش واردی و از اونطرف میتونی مطالبی بزنی که کاربر فقط تو گوگل به دنبالش باشه و پرکار هم باشی تا گوگل سایتت رو به عنوان یک سایت به روز بشناسه و خسته هم نشی (چون مطلب زدن یک کار فرسایشی هست!) که خب میتونه خوب باشه! اما اگر دنبال برندشدنی که خب کارت خیلی سخته مثلا سایت محتوا محوری مثل زومیت رو در نظر بگیر که یک برنده و چقدر قوی هست! این سایت ها هم باید به گوگل فکر کنن هم به کاربر!
سایت های کاربر محور و خدماتی که هم اصلا بحثش جداس!
من قطعا اگر پزشکی یا حقوق یا هر رشته ی دیگه ای بود و کنار شهم برنامه نویسی بود سمت هیچکدوم نمیرفتم
چون علاقه ی شدیدی به کار ویدیویی و گرافیک و زبان های بیگانه دارم و اصلا و عمرن سمت هیچکدوم از رشته هایی که گفتی نمیرفتم چون مطمئنم بعد از یک سال باید از بی حوصله گی مانیتور گاز میزدم.
اینکه آدم بره سمت علاقش و توش موفق باشه بهترین چیز برای هر انسانیه ولی تو ایران...
باز هم میگم من شخصا به سمت کاری که بهش علاقه ندارم و هیچ انگیزه ای هم براش ندارم نمیرم!
بنده قطعا نرم افزار رو انتخاب می کنم
چون هیچ علاقه ای به پزشکی ندارم چرا بیام با جون آدما بازی کنم
ایکاش خیلی از این بچه هایی که میرن پزشکی به همین فکر میکردن که جون آدم ها براشون مهم باشه! و فقط بخاطر جو موجود نرن تو این کار!

به نظر من برا برنامه نویس شدن کار اشتباهی بری دانشگاه :D چون تا اونجایی که من شنیدم همه چیز یاد میدن چیز برنامه نویسی (فکر کنم خوتون هم گفتید نوشته ها زیاد بود:general712:) من الان رشته ام دکتری دامپزشکی ه(بهم میگن دکتر:general707::D) در کنارش برنامه نویسی هم یاد گرفتم و میگیرم و میکنم:general206: خوبیش اینه از مدرک رشتم استفاده میتونم بکنم در اینده:general711:(ولی از ای تی ؟؟)و برناه نویسی فکر نکنم نیاز به مدرک تحصیلی داشته باشه . ولی خب اگه بخوای در کنار رشته های غیر مرتبط برنامه نویسی هم کرد کلن فقط باید به پاس کردن درسا اکتفا کرد :general705:
خب الان خودت هم یعنی فقط داری به پاس کردن درسا اکتفا می کنی؟! شاید مشکل از این باشه که کلا ما ایرانیا نمی تونیم با برنامه جلو بریم!
از من نپرسیدی برنامه نویس هم نیستم تجربه خواصی هم ندارم اما میگم :

تو هرجای دنیا باشی ظاهر حرف اولو میزنه اما تو ایران شدیدا بالاست طوری که مثلا طرف آیفون میگیره 3 تومن پول میده اما جز اس زدن و عکس گرفتن چیز دیگه ای نمیدونه حتی کار کردن با آیتونز !
من برنامه نویس نیستم اما چون اکثرا خونه هستم توی فامیل ما ( ترکیم ) هرکی میبینه کار نمیکنم ( تو بیرون ) میگه از کجا میاری میخوری ؟
اوایل چون میدونستم نمیفهمن میگفتم میرم دزدی شبا و طرف خودش میگرفت چی شد دیگه ادامه نمیداد بعد که دیدم ناراحت میشن الآن میگم برنامه نویس هستم یعنی قریب به 99% میگن خب پس چرا بچه منم که 24 ساعته میشینه پای کام در نمیاره چیزی :| یعنی از هزارتا فحش بدتره
درآمد و جایگاه برنامه نویس تو جاهای دنیا کمو بیش بیشتر از پزشکیه اما تو ایران هیچ جایگاهی نداره ( این عادیه چون ایران هیچش شبیه بقیه جاهای دنیا نیست )
من برای مشکل پیوندم BMT که حدود یه سال اونور بودم کاملا اینو فهمیدم که طرف وقتی میگفت برنامه نویس همه مردم یه دیده دیگه داشتن به اون یه احترامی میزاشتن که کاش از نزدیک ببینید ( یکی از دلایلی که رفتم سمت یاد گرفتن برنامه نویسی دیدن همین جایگاه شغلی برنامه نویسی بودم )

حالا اینو میخوام بگم اینکه همه چیز تو وجود آدم مخصوصا ما ایرانیا ذاتن زیبا پسند هستیم و همین باعث میشه اینطوری باشیم

حالا اینکه میگی چقد میتونه تو انتخاب تاثیر داشته باشه مشکلیه که همه دارن و واس همینه خیلی از ایرانیا در اون شغلی که هستن راضی نیستن و بازدهی میاد پایین که نتیجش میشه ایرانی که الان میبینی ... ( آمار رسمی که همین تازگیا منتشر شده گفت که میانگین کار مفید ایرانیا در روز 45 دقیقه تا 1 ساعت هست )

نمیخوام زیاد بنویسم اما به طور خلاصه میشه این :

انتخاب از روی فقط ظاهر و موقعیت یک شغل : آینده خراب و پشیمونی
یه نمونش اینکه زیباترین و بهترین رو هم داشته باشی بعد از یه مدت ازشزده میشی و برات عادی میشه
انتخاب از روی علاقه و تخصص : آینده تضمین شده
نمونش خیلی از آدمای موفق تو ایران و خارج که همه میشناسن مثلا فرض کن بیل گیتس میرفت سراغ پزشکی چون بهتره یا استیو جابز میرفت سراغ درس و ...

ایران طوریه که طرف میره جنسیس کوپه میخره میگه این بهتر توجه جلب میکنه اما bmw نمیکنه یا جدیدا که مد شده شاسی بلندای خشک کره ای رو میخرن فقط واس اسم و کلاس گذاشتن

شده همین قضیه انتخاب شغل که طرف میگه این رشته پول داره یا نه ؟ و اصلا به بقیه چیزها توجه نمیکنه و همین باعث میشه هیچوقت راضی نباشه از زندگیش ...

ایران است دیگر ...

اگر سایتهای معروف مثل فیس و یوتیوب و .... فیلتر نبودن ممکن بود خیلی سایت های قویتر از کلوب و آپارات داشته باشیم
همیشه رقابت باعث میشه بهترینا بیان بالا اما الان چون رقابتی نیست به همینشم میگیم خوب :)

تو وب آرشیو هنوز فک کنم باشه سایت فروش دامنه آپارات رو اون موقع که دلار گرون نشده بود گذاشته بود 11 هزار دلار که تقریبا میشه 30 میلیون اما جناب شکوری میگن 180 میلیون من موندم دلارو چند حساب کرده : ))
اون اولش تیکه انداختی؟! :general210: یا شکسته نفسی بود؟! :D به امید خدا که اون مشکلت حل شده باشه ولی براش کدوم کشور رفته بودی؟! اینو پرسیدم چون:
من تو گوگل قبلا یه سری سرچ کرده بودم در مورد اینکه مهندسی بهتره یا پزشکی! اکثرا تو سایتای خارجی نظرشون این بود که مهندسی راه سریع تر با پول نسبتا خوب رو در پیش داره و پزشکی طولانی تره و استرس زا هست ولی علاوه بر پول بیشتر، افتخار و غرور برای شخص و خانواده رو در پی داره (در آمریکا!)! یعنی میخوام بگم در حالت عادی حتی تو کشورهای غربی هم پزشکی از لحاظ مالی و پرستیژ و کلاس اجتماعی از مهندسی بالاتره!
در مورد درآمد هم یه بار پستی گذاشتم که خود گوگل در آمد شغل های مختلف رو گذاشته بود و در آمد یک پزشک عمومی حدود دو برابر در آمد یک مهندس نرم افزار بود! این لینک
چیزی که مهمه و تو ایران زیاد بهش توجهی نمیشه اینه که مبحث مهندسی نرم افزار با برنامه نویس فرق داره! یعنی تو جاهای دیگه اینارو کاملا به دو دسته software engineer و programmer دسته بندی می کنند که باز حقوق یک پروگرمر (همینی که ما در پی اون هستیم) از حقوق یک مهندس نرم افزار کمتره! در حقیقت یک برنامه نویس کد زدن و استفاده از سیستم هارو بلده ولی یک مهندس نرم افزار نیاز به ریاضیات و مدلسازی داره و یک علم به ساختار و کارکرد نرم افزار (این موضوع رو احتمال داره بعدا در موردش بیشتر صحبت کنم:general601:)

این قسمت رو بولد کردم که اگر کسی بقیه رو نخوند این قسمتو بخونه چون به نظرم قسمت مهمیه! ;)
اگر سایتهای معروف مثل فیس و یوتیوب و .... فیلتر نبودن ممکن بود خیلی سایت های قویتر از کلوب و آپارات داشته باشیم
همیشه رقابت باعث میشه بهترینا بیان بالا اما الان چون رقابتی نیست به همینشم میگیم خوب :)
اینکه سایت های قوی تر از آپارات میومدن که مهم نبود! مهم اینه که اصلا کسی طرفشون نمیرفت!!! کی هست که بتونه با گوگل و فیس بوک و این شرکت ها رقابت کنه؟! اصلا مگه داریم! یوز رو که پشتوانش دولت بود با میلیاردها تومان تهش شبیه یه اسپمر شد :|
تو وب آرشیو هنوز فک کنم باشه سایت فروش دامنه آپارات رو اون موقع که دلار گرون نشده بود گذاشته بود 11 هزار دلار که تقریبا میشه 30 میلیون اما جناب شکوری میگن 180 میلیون من موندم دلارو چند حساب کرده : ))
این شکوری مقدم کارشو درست انجام میده ولی من هرچی فکر میکنم به این نتیجه می رسم که بعیده که خودش به تنهایی و بدون پشتوانه خاصی به اینجا رسیده باشه! البته خودش تو مصاحبش گفت که ایران سیستم که قرابت فامیلی باهاشون داره در ابتدا حمایتشون کرده! حالا نمیدونم آیا جای دیگه ای هم کسی بوده که حمایت کنه در ابتدا یا نه!

در نهایت
به نظرم بحث خیلی خوبی بود و برام جالب بود که طرز فکر موجود رو بدونم. سپاس از شرکتتون تو بحث! :general601:

fq5opr9xl5rckmiksdao.jpg

کاربران بخش بحث و گفتگو بین وبمسترهای پرشین تولز بعد از دیدن این پست
اونیکه از رو صندلی افتاد هم خودمم!

Last edited:

ArAsH.DMA

Registered User
لایک‌ها
431
درود
بنظرتون کسب درامد از طریق پاپ اپ کار درستیه؟
چ راه های دیگه ای میشناسید بجز پاپ اپ برای کسب درامد...
لطقفا کمکم کنید چون همه دوستام دارن از سایتاشون پول در میارن ولی من هنوز نتونستم
ایا ای پی رنک و میترا رتک و امثالهم کمک میکنن؟
اون سایت هایی که گفتی اگر کد پاپاپ داشته باشی تو رو بلاک میکنن !
در ضمن اکثر دوستان که از پاپاپ درامد دارند بازدید کننده واقعی دارند !
یک چیز دیگه هم اینه که الان ای پی رنک و بقیه بازدید میفرستن نه ای پی و پاپاپ هم برای ای پی پول میده نه بازدید !

siavashx

کاربر فعال کسب درآمد از اینترنت
کاربر فعال
لایک‌ها
6,667

PrMaster

Registered User
لایک‌ها
401
خدایا به امید تو!
خداییش اگر کلشو نمیخونید حداقل جواب مربوط به خودتون رو بخونید دیگه! اون قسمت بولد شده که اون پایینا هست رو هم بخونید! دیگه امیدوار باشم که الکی این همه ننوشتم! دیگه حداقلش این باشه که تونسته باشم یه نقشی در تنویر افکار عمومی ایفا کرده باشم!:general304:

یکیش این که گوگل آپدیت بودن سایت هارو دوست داره پس اینطوری بهشون لطف میکنه و تحریک میکنه که آپدیت باشن!
دومیش اینکه گوگل میخواد ببینه بازخورد کاربران نسبت به مطالب جدید سایت های مختلف چطوریه!

اما برعکس در مورد وکالت چون تهش باید وکیل آدمایی بشی که خودتم میدونی حق با طرف مقابله ولی مجبوری که حقو بیاری طرف اینور دل خوشی ندارم هرچند این چیزایی که گفتی بیشتر به نظر مسائل شخصی بود که دوست داشتی جلو جماعت گرگ آهویی خفته در چمنزار نباشی!
اینکه تو مهندسی نرم افزار وضع خرابه که اظهر من الشمسه! ولی در کل میخواستم بدونم که بین شماها که با برنامه نویسی و فضای اون آشنا هستین اگر گزینه ای پرطمطراق مثل پزشکی براتون آزاد بود باز هم به مهندسی نرم افزار رجوع می کردید!
در مورد کت و شلوار هم حداقل من با پوشیدن کت و شلوار و دیدن احترام، ارضا نمیشم! دیگران نمیدونن تو کی هستی! خودت و اطرافیانت که میدونین!

چیزی که من هم دارم بهش میرسم دقیقا همینه که علافه کلیشس! ولی در کل به سمت چیزی که ذره ای علاقه ندارم و حتی منزجر کننده هم هست برام هم نمیرم چون دلیلی نداره حالا هر چند که خوب باشه!!!! ولی از اونطرف مثلا شما علاقه به موسیقی داشته باشی یا نقاشی یا هر هنر دیگه ای! آیا عاقلانس که در ایران زندگی رو بر پایه این ها گذاشت؟! فکر نکنم مگر کلا بیخیال از دنیا و اتفاقاتش باشی! البته اگر کسی برنامه نویسی بلد باشه به مراتب وضعش از خیلی آدمای دیگه بهتره ولی دردسری که برنامه نویسی داره هم خودش داستانیه!

البته هم استادها هم اینقدر بی علم نیستن حداقل طبق تجربه من! ولی خب این بنده خداها براشون سخته که با متدهای روز آشنا شن! درکشون کنید!:D برنامه نویسی هر روز یه چیز جدید بهش اضافه میشه ولی اینا فکر میکنن دارن زیست درس میدن که بعد از 20 سال ممکنه فقط یه سری چیزاش عوض شه!

حالا این یه مثال رو که نمیشه به کل پزشکی تعمیم داد! :D ولی یه پزشک تشخیص دادن بیماری بیمارش مهم ترین مرحله کاریش هست و در این مورد فقط چند ثانیه وقت داره که تشخیص درست بده و اگر غلط شد که وای به حال اون بیمار!

سایت محتوا محور دو گونه هست! یا در اولویتش فقط به دنبال بازدید از گوگله یا دنبال اینه که برند (brand) بشه و بازدید کننده ثابت بدست بیاره که باز هم بازدید از گوگل میتونه براش حکم یک ابزار رو داشته باشه! اگر به دنبال گوگله که باید بگم اگر به اصول سئو و قوانین نانوشتش واردی و از اونطرف میتونی مطالبی بزنی که کاربر فقط تو گوگل به دنبالش باشه و پرکار هم باشی تا گوگل سایتت رو به عنوان یک سایت به روز بشناسه و خسته هم نشی (چون مطلب زدن یک کار فرسایشی هست!) که خب میتونه خوب باشه! اما اگر دنبال برندشدنی که خب کارت خیلی سخته مثلا سایت محتوا محوری مثل زومیت رو در نظر بگیر که یک برنده و چقدر قوی هست! این سایت ها هم باید به گوگل فکر کنن هم به کاربر!
سایت های کاربر محور و خدماتی که هم اصلا بحثش جداس!

اینکه آدم بره سمت علاقش و توش موفق باشه بهترین چیز برای هر انسانیه ولی تو ایران...
باز هم میگم من شخصا به سمت کاری که بهش علاقه ندارم و هیچ انگیزه ای هم براش ندارم نمیرم!

ایکاش خیلی از این بچه هایی که میرن پزشکی به همین فکر میکردن که جون آدم ها براشون مهم باشه! و فقط بخاطر جو موجود نرن تو این کار!

خب الان خودت هم یعنی فقط داری به پاس کردن درسا اکتفا می کنی؟! شاید مشکل از این باشه که کلا ما ایرانیا نمی تونیم با برنامه جلو بریم!

اون اولش تیکه انداختی؟! :general210: یا شکسته نفسی بود؟! :D به امید خدا که اون مشکلت حل شده باشه ولی براش کدوم کشور رفته بودی؟! اینو پرسیدم چون:
من تو گوگل قبلا یه سری سرچ کرده بودم در مورد اینکه مهندسی بهتره یا پزشکی! اکثرا تو سایتای خارجی نظرشون این بود که مهندسی راه سریع تر با پول نسبتا خوب رو در پیش داره و پزشکی طولانی تره و استرس زا هست ولی علاوه بر پول بیشتر، افتخار و غرور برای شخص و خانواده رو در پی داره (در آمریکا!)! یعنی میخوام بگم در حالت عادی حتی تو کشورهای غربی هم پزشکی از لحاظ مالی و پرستیژ و کلاس اجتماعی از مهندسی بالاتره!
در مورد درآمد هم یه بار پستی گذاشتم که خود گوگل در آمد شغل های مختلف رو گذاشته بود و در آمد یک پزشک عمومی حدود دو برابر در آمد یک مهندس نرم افزار بود! این لینک
چیزی که مهمه و تو ایران زیاد بهش توجهی نمیشه اینه که مبحث مهندسی نرم افزار با برنامه نویس فرق داره! یعنی تو جاهای دیگه اینارو کاملا به دو دسته software engineer و programmer دسته بندی می کنند که باز حقوق یک پروگرمر (همینی که ما در پی اون هستیم) از حقوق یک مهندس نرم افزار کمتره! در حقیقت یک برنامه نویس کد زدن و استفاده از سیستم هارو بلده ولی یک مهندس نرم افزار نیاز به ریاضیات و مدلسازی داره و یک علم به ساختار و کارکرد نرم افزار (این موضوع رو احتمال داره بعدا در موردش بیشتر صحبت کنم:general601:)

این قسمت رو بولد کردم که اگر کسی بقیه رو نخوند این قسمتو بخونه چون به نظرم قسمت مهمیه! ;)

اینکه سایت های قوی تر از آپارات میومدن که مهم نبود! مهم اینه که اصلا کسی طرفشون نمیرفت!!! کی هست که بتونه با گوگل و فیس بوک و این شرکت ها رقابت کنه؟! اصلا مگه داریم! یوز رو که پشتوانش دولت بود با میلیاردها تومان تهش شبیه یه اسپمر شد :|

این شکوری مقدم کارشو درست انجام میده ولی من هرچی فکر میکنم به این نتیجه می رسم که بعیده که خودش به تنهایی و بدون پشتوانه خاصی به اینجا رسیده باشه! البته خودش تو مصاحبش گفت که ایران سیستم که قرابت فامیلی باهاشون داره در ابتدا حمایتشون کرده! حالا نمیدونم آیا جای دیگه ای هم کسی بوده که حمایت کنه در ابتدا یا نه!

در نهایت
به نظرم بحث خیلی خوبی بود و برام جالب بود که طرز فکر موجود رو بدونم. سپاس از شرکتتون تو بحث! :general601:

fq5opr9xl5rckmiksdao.jpg

You are banned from this site for ever
چرا به حجم داده های پی تی اضافه میکنی:confused:

rezatak6

کاربر فعال
لایک‌ها
1,906
یکی بود تو بخش ویژه وبمسترها یه تاپیک زده بود سایت های رنک دار میرفت تو قسمت کامنتاشون نظر میدادی واسه بک لینک
تاپیکش رو کسی داره؟

elco

Registered User
لایک‌ها
211
خدایا به امید تو!
مگه میشه نخونیم :D

همچین چیزی نیست اگر با یک آی پی دیگه تست کنید میبینید که لینکتون نیست ( وارد حساب جی میل هم شده باشی باز لینک رو میبینی اما بگو یکی دیگه چک کنه لینکی نیست !

متاسفانه تو ایران و خیلی جاهای دیگه همه چیز تو ظاهره اینکه بگیم نیست واقعا گول زدن خودمونه
توی بیرون بری کمی بچرخی کاملا مشخصه که چطور با یک نفر که تیپش خوبه و یکی که معمولیه برخورد میکنن

ما ترکا خیلی وضعمون تو این موضوع بدتر از بقیست یه مثالی دارن میگن : ایچیم اوزومو یاندیریر ، اشییم اوزگنی
معنیش هم میشه اینکه داخلم خودمو میسوزونه و بیرونم دیگران رو
خیلی ها نمیدونم بدبختانه یا خوشبختانه با این که نه وضع مالی خوبی دارن نه چیزی اما در ظاهر مثل یه آقا زاده میمونن
یه مثالش اینکه برو تو علاءدین کارمندایی رو میبینی که حقوق 1.5 میگیرن اما میان قسطی گوشی آیفون میگیرن 3 تومن فقط هم بلدن زنگ بزنن و اس بدن ... :(

نمیدونم شماها اینو حس کردین یا نه اما تو مملکت ما کافیه یه ظاهر خوب داشته باشی و یه زبون اونوقت باهات طوری برخورد میکنن که حس

غرورت خودتو خفت میکنه حداقل برای من تو این چند ساله این ثابت شده

رک هم بگم خیلی خودم اینطوری هستم گوشی ای که خریدم آره 90% واس کلاسش بود تبلتی که خریدم شاید با یه تب معمولی کارم راه

میفتاد اما واس کلاسش بیشتر خرج کردم و ....
خودم از درون اینطوری نیستم اما دلیلش فقط دید مردم نسبت به تو هست که آدمو مجبور میکنه

نوع شغل هیچ تاثیری نداره برای مثال تو موسیقی همین خواننده هارواگه یه نیگا کنی واس یهشب خوندن تو تولد فلانی راحت 20 تومن میگیرن

یا همین اواخر صدا ساز شد تبلیغات ملانی بود که 30 میلیون همراه با رقاص :|

توی تهران هم چند باری دیدم که نقاش ها نمایشگاه میزارن و تابلوهاشون به قیمت خوبی هم فروش میره
در کل یه چیزیرو خیلی خوب بهش ایمان آوردم اینکه نوع شغل اصلا مهم نیست و مهمترینش علاقه و زرنگیو تیزهوشیت تو اون کاره !

ولی خب آخرش میرسیم به اینکه اینجا ایران است و یه کوچولو نه زیاد با همه دنیا فرق داره :D

تو مرحله اول آره
اون پزشکی که تشخیص میده فقط از رو علائمیه که بهش گفته شده اگه اینو دیدی فلان بیماریه
اما از 0 همون آزمون و خطاس که من خیلی تجربش کردم و متاسفانه تو ایران چون هیچ چیزی رو اصول نیست گند زد به کل بدنم :(
فرض کن 2 تا دارو یکی سیکلوسپورین ( ساندیمون هم میگن بهش ) و یه دارو به اسم سل سپت
این 2 هر جفتشون تضعیف کننده سیستم ایمنی و جلوگیری از پس زدن پیوند هست یعنی کارکرد کاملا یک سانی دارن اما تو ایران دکتر میاد یهو برای یه بیمار میزنه اولی یکیرو میزنه دومی و این یعنی فاجعه !
که همه اینا باعث میشه عوارض بعد از پیوند مثل همون gvhd برای بیمار پیش بیاد :(

اگر به دنبال گوگله که باید بگم اگر به اصول سئو و قوانین نانوشتش واردی ....
یعنی کاش میتونستم دستتو ببوسم واس این مورد
وقتی این تاپیک های سئو رو میبینم تنها چیزیکه میگم اینه : هرکسی اینارو بالور کنه همون بهتر وارد چاه بشه
نمیدونم کنفرانس های سئوی گوگل رو دیدی یا نه دقیق نمیدونم کدومش بود اما تو یکیش میگه معیارهای سئو و رتبه دهی گوگل به سایت ها حتی از رمز عبور مدیر گوگل هم امنیتش برای ما مهمتره که کسی نفهمه
اونوقت بعضی دوستان میان اینجا جوری از سئو حرف میزنن که خود اریک اینطوری حرف نمیزنه ...

اما اگر دنبال برندشدنی که خب کارت خیلی سخته مثلا سایت محتوا محوری مثل زومیت رو در نظر بگیر که یک برنده و چقدر قوی هست!
یاد نارنجی خدا بیامرز افتادم و کل کل سامی ها با اپلی ها یادش بخیر ...
سهامدارای این 2 شرکت میومدن زیر پست ها با هم بحث میکردن :D

اون اولش تیکه انداختی؟! :general210: یا شکسته نفسی بود؟! :D
کاملا جدی گفتم و خدایی خیلی حال کردم به چشم برنامه نویس ندیدی منو
محمد جون چون میدونم خیلی قشنگ متوجه میشی میگم اینو
چون برنامه نویسی علمی نیست که بگی من تموم کردم یا رسیدم به جایی

اون اوایل کارم زیاد میگفتم برنامه نویسم اما هرچی جلوتر اومدم دیدم حتی یه کد زن ساده هم نیستم چه برسه برنامه نویس !
همین گفتنش باعث شد خیلی عقب بمونم من به یه پسر 13 ساله داشتم وردپرس و php یاد میدادم خب یه کم راه افتاد رفت سراغ کار خودش
بعد یه مدت دیدم من همونجایی که بودم موندم ولی اون 10 ها برابر از من رفته بالاتر با فریمورک هایی کار میکنه که من حتی اسمشو نشنیدم
افزونه هایی واس وردپرس نوشت که من حتی فکرشم نمیکردم
واس همین دیگه هیچوقت به چشم برنامه نویس به خودم نیگا نمیکنم سعی میکنم بیشتر یاد بگیرم ...

به امید خدا که اون مشکلت حل شده باشه ولی براش کدوم کشور رفته بودی؟!
خود پیوند خوب بود اما عوارض هیچوقت حل نمیشه دوستداشتی یه جستجو در مورد gvhd تو گوگل کن لامصب هیچ درمانی نداره
لندن بود
من از تنها چیز دولت احمدی خوشم اومد این بود که تمام هزینه هارو هیئت امنای صرفه جویی ارزی خودش داد فک کنم نزدیک 600 میل بود که همرو دولت خودش داد وگرنه الآن تو بهشت داشتم درختارو آب میدادم :D

اینو پرسیدم چون:
تو لندن که ندیدم
اونجا اینطوری بود که به پزشکا به چشم خدماتی نیگا میکردن یعنی یه پزشک باید مثل یه کارگر حال مریضو خوب میکرد البته اون استاداشون که جای خود احترام واقعا ویژه داشتن
ولی برنامه نویسارو به چشم عجیب میدیدن یعنی نظر همشون این بود که برنامه نویسا آدمای عجیبی هستن و همیشه واقعا طوری باهاشون رفتاد میکردن که انگاری رییس فلان جاست
بعضی هاشون واقعا به آدم حس غرورمیدن در مورد ایرانیا وقتی حرف میزنن ایرانیارو اسطوره میدونن
یکی از این مسئولای ایران که اومده بود یه سری پرسید چرا اینطوریه ؟
طرف گفت من میدونم وضع داخل چطوریه تا حدی اما اونی که ما در جای دیگه دنیا میبینیم متفاوته چون من دوستان ایرانی ای دارم که مدیر شرکت فلان هست و فلان ایرانی موفق رو ببینید و ...
یعنی فوق العاده حس غرور بهت دست میده وقتی میبینی انقدری شعور داره که چند نفر ایرانی موفق رو مثال میزنه و میگه ایرانیا اسطوره ان نه اینکه بگه بابک جون ایرنو فروخته و تو دادگاه گفت من ایرانو فروختم یه هفته مهلت دارین تخلیه کنین :|

تو زومیت و دیجیاتو هم پست هست که درامد یه مهدندس نرم افزار سالیانه میانگین 130 هزار دلاره ولی در همه جا هستن درآمدهایی که بالا و پایین بشه مثلا پزشک عمومی با پزشک متخصص و ...

چیزی که مهمه و تو ایران زیاد بهش توجهی نمیشه اینه که مبحث مهندسی نرم افزار با برنامه نویس فرق داره! یعنی تو جاهای دیگه اینارو کاملا به دو دسته software engineer و programmer دسته بندی می کنند که باز حقوق یک پروگرمر (همینی که ما در پی اون هستیم) از حقوق یک مهندس نرم افزار کمتره! در حقیقت یک برنامه نویس کد زدن و استفاده از سیستم هارو بلده ولی یک مهندس نرم افزار نیاز به ریاضیات و مدلسازی داره و یک علم به ساختار و کارکرد نرم افزار (این موضوع رو احتمال داره بعدا در موردش بیشتر صحبت کنم
تو ایران ترجیح میدم بگم مسافرکشم تا برنامه نویس !
یه سری بخدا طرف تو ثبت احوال گفت ااا شما برنامه نویسی بلدی من خیلی نیاز دارم شمارتونو بدین
منم گفتم بله خوشال میشم کمکی کنم کارتمو دادم گرفت گذاشت تو کیفش برگشت گفت ویندوزم خیلی میپره این بچه ها زیاد انگولک میکنن اگر خراب شد میگم بیاین برامون نصب کنید :|
گفتم ببخشید اون کارتو بدین گفت چرا گفتم فک کنم اشتباهیی برای یکی دیگرو دادم بدین ببینم داد منم پا شدم رفتم
یعنی در این حد برنامه نویس رو کوچیک میبینن :(

تو بولد هم نکنی میخونیم :D

حالا بحث رقابتش به کنار ولی من اگر نیازمو یه سایت ایرانی برطرف کنه هیچوقت سمت جای دیگه نمیرم
همین الآنش با اینکه از یوتیوب میتونم استفاده کنم اما گاهی از آپارات استفاده میکنم
یه جورایی راحت طلبی :D

حرف در مورد شکوری زیاده بداشو نمیگم اما خوبشو بگم :
فوق العاده از یه سری اخلاقاش خوشم میاد اینکه هیچ کاری برای کسی نمیکنه و فقط برای سایتهای خودشون کار انجام میدن

دوم اینکه خیلی خیلی حال کردم باهاش وقتی برای مصاحبه کاری میری پیشش اصن کاری نداره چی بلدی یا چه مدرکی داری یعنی تو بگو تمام زبانای برنامه نویسیو فولی و تو 1 روز میتونی گوگل رو بنویسی بازم کاری نداره

نه فرمی بهت میده نه چیزی یه کم خوشو بش میکنه بعد میگه کاری ندارم چی بلدی اینو به من بگو : چی میتونی یاد بگیری و در آینده چیکار میتونی کنی ؟
یعنی این اخلاقش زندگی منو از این رو به اون رو کرد جوری که دیگه منشی و برنامه نویس برام فرقی نداره
سودی برام نداشت اما درس خوبی بود :D

بعیده که خودش به تنهایی و بدون پشتوانه خاصی به اینجا رسیده باشه! البته خودش تو مصاحبش گفت که ایران سیستم که قرابت فامیلی باهاشون داره در ابتدا حمایتشون کرده! حالا نمیدونم آیا جای دیگه ای هم کسی بوده که حمایت کنه در ابتدا یا نه!
یه کم جا خوردم این سوالو پرسیدی اما اینو بدون که خیلی چیزارو نمیشه اینجا گفت خواستی بیا تلگرام با مدرک هم بهت نشون میدم از کجاها ساپورت شده ...
البته فک کنم میدونی چون هرکی تو ایران باشه متوجه هست خودش ...

در نهایت

fq5opr9xl5rckmiksdao.jpg

خواهش میکنم قابلی نداره نقدی باشه بهتره :D
بحث کردن فوق العادست اما نه با کسی که نمیفهمه
من عاشق بحث کردنم چون نه تنها باعث ناراحتی نمیشه بلکه باعث میشه توی این بحث ها دید بقیه ، رفتار ، علاقه و هزاران چیز دیگه مثل اطلاعات جدید به بار علمیت اضافه بشه
من توی دانشگاه بیشتر توی کلاسای تاریخی سر تاریخ بحثم میشد که همین باعث شده بود همه به چشم دیگه ببینن ( مثلا ضد انق... ) ولی خیلی استادا عاشق این اخلاقم بودن که سر کوچیکترین چیز هم دوست داشتم بحث کنم
تو این عکسه اونی که خوابه هم منم تو کلاسای عربی و دینی
حاظرم 100 سال بنایی کنم اما 1 ساعت سر کلاس عربی و دینی نباشم :|

در کل دمت گرم مخصوصا اون تیکه در مورد سئو که گفتی فوق العاده حال کردم کاش انقدی پیشرفت کرده بودیم که از همینجا دستتو میبوسیدم ...

elco

Registered User
لایک‌ها
211
سرویس ندارم ولی میدونم سرویس هاشون خوبه.
دلیلش هم اینه که چند ار از پشتیبانی سوال کردم خیلی سریع جواب دادن. + مشخصات سرور ها رو ببینی سخت افزار بروز استفاده میکنن.
مشخصات و سرویسها که عالیه اما پشتیبانی از نظر فنی داغون :|
میگم وایلد کارد هزینه داره ؟ میگه باید ssl تهیه کنید
بعد میگم ویندوز 2012 نصب کن میگه 2008 بهتره
یعنی ترکوندن منو : ))

elco

Registered User
لایک‌ها
211
  • Like
Reactions: ap3

signul

Registered User
لایک‌ها
938

Hamidreza23

Registered User
لایک‌ها
4,509
این ارور دقیقا یعنی چی ؟
آپارات چطور اینکارو کرده ؟
http://www.aparat.com/v/CShLY
مشاهده پیوست 894890
میدونم بلدی ، دارم میگم کسای دیگه استفاده کنن
لینک های آپارت رو بزنین تو سایت هایی که از یوتیوب دانلود میکنن یا یه چیزی شبیه اونا ، مثلا این: videograbber.net
بعد از اونجا دانلود کنید.
این سایت بالا مستقیم نمیکنه لینک خود سورس رو میده. سایت های دیگه لیچ میکنن تو هاست خودشون.

محمد هستم

Registered User
لایک‌ها
1,067
به نام خدا
سه دقیقه طول کشید تا تموم شد:D
شرکتی که بخواد با اینا رقابت کنه اینا میرن میخرنش:general408:
آفرین به سرعت عملت!:general601:
راستی آخر از اون آموزشه سر در نیاوردی حالا دنبال افزونه میگردی؟!!!:D

You are banned from this site for ever
چرا به حجم داده های پی تی اضافه میکنی:confused:
منو باید مدیر هم بکنن! به تنهایی دارم برای پرشین تولز تولید محتوا میکنم!:D

مگه میشه نخونیم :D

همچین چیزی نیست اگر با یک آی پی دیگه تست کنید میبینید که لینکتون نیست ( وارد حساب جی میل هم شده باشی باز لینک رو میبینی اما بگو یکی دیگه چک کنه لینکی نیست !
من نمیدونم یا شما منظور منو بد متوجه شدی یا من منظور @AhangCity.CoM رو بد متوجه شدم! اینی که شما میگی وقتیه که رفتی توی اون سایت! چیزی که من میگم اینه که اصولا سایت ها وقتی یه مطلب جدید میزنن روی برخی کلمات کلیدی در ابتدا در صفحات جلوتری قرار میگیرن و به مرور اون سایت به عقب تر میره تو گوگل تا به جایگاه اصلیش برسه! اینو من بارها تست کردم! مثلا یه مطلبی رو یه سایت پربازدید زده و تا چند ساعت روی یک کلمه کلیدی نسبتا خوب تو صفحه اول بوده بعد رفته عقب! حالا هر سایتی با توجه به قدمت و قدرتش روی کلمات کلیدی محدودتری در ابتدا میاد اول و بعد کم کم میره تو جایگاه واقعیش! اوکی؟! :D اینا هم فقط بر اساس تجربه ای که کردمه!

متاسفانه تو ایران و خیلی جاهای دیگه همه چیز تو ظاهره اینکه بگیم نیست واقعا گول زدن خودمونه
توی بیرون بری کمی بچرخی کاملا مشخصه که چطور با یک نفر که تیپش خوبه و یکی که معمولیه برخورد میکنن

ما ترکا خیلی وضعمون تو این موضوع بدتر از بقیست یه مثالی دارن میگن : ایچیم اوزومو یاندیریر ، اشییم اوزگنی
معنیش هم میشه اینکه داخلم خودمو میسوزونه و بیرونم دیگران رو
خیلی ها نمیدونم بدبختانه یا خوشبختانه با این که نه وضع مالی خوبی دارن نه چیزی اما در ظاهر مثل یه آقا زاده میمونن
یه مثالش اینکه برو تو علاءدین کارمندایی رو میبینی که حقوق 1.5 میگیرن اما میان قسطی گوشی آیفون میگیرن 3 تومن فقط هم بلدن زنگ بزنن و اس بدن ...

نمیدونم شماها اینو حس کردین یا نه اما تو مملکت ما کافیه یه ظاهر خوب داشته باشی و یه زبون اونوقت باهات طوری برخورد میکنن که حس

غرورت خودتو خفت میکنه حداقل برای من تو این چند ساله این ثابت شده

رک هم بگم خیلی خودم اینطوری هستم گوشی ای که خریدم آره 90% واس کلاسش بود تبلتی که خریدم شاید با یه تب معمولی کارم راه

میفتاد اما واس کلاسش بیشتر خرج کردم و ....
خودم از درون اینطوری نیستم اما دلیلش فقط دید مردم نسبت به تو هست که آدمو مجبور میکنه
من که نگفتم تو ایران اینطوری نیست! من گفتم در مورد من حداقل این چیزا ارضام نمیکنه!

نوع شغل هیچ تاثیری نداره برای مثال تو موسیقی همین خواننده هارواگه یه نیگا کنی واس یهشب خوندن تو تولد فلانی راحت 20 تومن میگیرن

یا همین اواخر صدا ساز شد تبلیغات ملانی بود که 30 میلیون همراه با رقاص :|

توی تهران هم چند باری دیدم که نقاش ها نمایشگاه میزارن و تابلوهاشون به قیمت خوبی هم فروش میره
در کل یه چیزیرو خیلی خوب بهش ایمان آوردم اینکه نوع شغل اصلا مهم نیست و مهمترینش علاقه و زرنگیو تیزهوشیت تو اون کاره !

ولی خب آخرش میرسیم به اینکه اینجا ایران است و یه کوچولو نه زیاد با همه دنیا فرق داره
بذار رک بگم چون خودت بنظر آدم رکی هستی! حرفات بی ربطه! :D من هنوزم میگم اگر کسی عاشق موسیقی و نقاشی و هر هنر دیگه ای باشه تو ایران نمیتونه روش حساب باز کنه مگر یه عاشق رو به دیوانگی باشه که به هیچی جز اینا فکر نمیکنه و پول و جایگاه اجتماعی و درآمد براش مهم نیست! و اصولا یک فرد در حالت عادی باید این هارو به عنوان یک کار موازی با یک کاری که بشه از توش نون درآورد در نظر بگیره! مگه چند نفر هستن که نمایشگاه میزنن؟! مثل این میمونه که بگیم دیجیکالا رو میبینی؟! ببین چقدر حوزه وبمستری خوبه! (فکر کنم این مثال منظورو به خوبی مشخص کنه! حوزه هنر که دیگه خیلی وضعش بدتره!)

تو مرحله اول آره
اون پزشکی که تشخیص میده فقط از رو علائمیه که بهش گفته شده اگه اینو دیدی فلان بیماریه
اما از 0 همون آزمون و خطاس که من خیلی تجربش کردم و متاسفانه تو ایران چون هیچ چیزی رو اصول نیست گند زد به کل بدنم
فرض کن 2 تا دارو یکی سیکلوسپورین ( ساندیمون هم میگن بهش ) و یه دارو به اسم سل سپت
این 2 هر جفتشون تضعیف کننده سیستم ایمنی و جلوگیری از پس زدن پیوند هست یعنی کارکرد کاملا یک سانی دارن اما تو ایران دکتر میاد یهو برای یه بیمار میزنه اولی یکیرو میزنه دومی و این یعنی فاجعه !
که همه اینا باعث میشه عوارض بعد از پیوند مثل همون gvhd برای بیمار پیش بیاد
آزمون و خطا تو پزشکی رو با دیباگ کردن برنامه تو برنامه نویسی یکی میدونی؟؟؟! به نظرم اون پزشک بی وجدان یا بی علمیه که با آزمون و خطا روی بیمارش پیش میره!

یعنی کاش میتونستم دستتو ببوسم واس این مورد
وقتی این تاپیک های سئو رو میبینم تنها چیزیکه میگم اینه : هرکسی اینارو بالور کنه همون بهتر وارد چاه بشه
نمیدونم کنفرانس های سئوی گوگل رو دیدی یا نه دقیق نمیدونم کدومش بود اما تو یکیش میگه معیارهای سئو و رتبه دهی گوگل به سایت ها حتی از رمز عبور مدیر گوگل هم امنیتش برای ما مهمتره که کسی نفهمه
اونوقت بعضی دوستان میان اینجا جوری از سئو حرف میزنن که خود اریک اینطوری حرف نمیزنه ...
نفهمیدم الان تعریف کردی یا تیکه انداختی؟! :D
قرار نیست که گوگل بیاد بگه الگوریتم من اینطوری کار میکنه! گوگل خودش یه سری چیزارو گفته مثلا تو این لینک و بالطبع یه سریا میگن الگوریتم گوگل اینطوریه! یه سریا هم بر اساس یک تجربه کلی حرف میزنن! مثلا شرکت moz از خودش چیزی رو در نمیاره مطمئنا! حالا اینکه 4 تا اسپمر یه مدت بازدید بگیرن که نمیشه دلیل برای اینکه مثلا گوگل الگوریتمشو کسی نمیدونه! (البته اینو شما نگفتی ولی کلی دارم میگم!) در کل یه سری چیزارو که گوگل خودشم تایید میکنه و یه سری چیزارو هم که هر کسی بر اساس تجربیات میگه! حالا بعضیا یجوری میگن که انگار الگوریتم گوگلو خودشون نوشتن! دیگه اینارو من کاری ندارم!

یاد نارنجی خدا بیامرز افتادم و کل کل سامی ها با اپلی ها یادش بخیر ...
سهامدارای این 2 شرکت میومدن زیر پست ها با هم بحث میکردن
مدیرش پزشک هم بود :|
برنامه نویسی هم بلد بود!
شرکت هم داشت!
نمونه ای بود از بحث ما!
یک پزشک برنامه نویس وبمستر!

کاملا جدی گفتم و خدایی خیلی حال کردم به چشم برنامه نویس ندیدی منو
محمد جون چون میدونم خیلی قشنگ متوجه میشی میگم اینو
چون برنامه نویسی علمی نیست که بگی من تموم کردم یا رسیدم به جایی

اون اوایل کارم زیاد میگفتم برنامه نویسم اما هرچی جلوتر اومدم دیدم حتی یه کد زن ساده هم نیستم چه برسه برنامه نویس !
همین گفتنش باعث شد خیلی عقب بمونم من به یه پسر 13 ساله داشتم وردپرس و php یاد میدادم خب یه کم راه افتاد رفت سراغ کار خودش
بعد یه مدت دیدم من همونجایی که بودم موندم ولی اون 10 ها برابر از من رفته بالاتر با فریمورک هایی کار میکنه که من حتی اسمشو نشنیدم
افزونه هایی واس وردپرس نوشت که من حتی فکرشم نمیکردم
واس همین دیگه هیچوقت به چشم برنامه نویس به خودم نیگا نمیکنم سعی میکنم بیشتر یاد بگیرم ...
احتمالا اینو از جناب ایمان فخار تو انجمن وردپرس پارسی یاد گرفتی! که با اون همه حرفه ای بودنش آشنایی با وردپرس و برنامه نویسی و طراحیو زده متوسط!
اون پسری که میگی تو همون انجمن وردپرس نیست الان؟! یک کاربری اونجا هست به نام Ehsaan فکر کنم 15 16 سالشه ولی تو توسعه افزونه هاشون کمک میکنه و به نظر حرفه ای هست!

خود پیوند خوب بود اما عوارض هیچوقت حل نمیشه دوستداشتی یه جستجو در مورد gvhd تو گوگل کن لامصب هیچ درمانی نداره
لندن بود
من از تنها چیز دولت احمدی خوشم اومد این بود که تمام هزینه هارو هیئت امنای صرفه جویی ارزی خودش داد فک کنم نزدیک 600 میل بود که همرو دولت خودش داد وگرنه الآن تو بهشت داشتم درختارو آب میدادم
امیدوارم حل بشه مشکلاتت
یعنی الان این دولت نمیده این پولو برای بیماری های خاص؟!

تو لندن که ندیدم
اونجا اینطوری بود که به پزشکا به چشم خدماتی نیگا میکردن یعنی یه پزشک باید مثل یه کارگر حال مریضو خوب میکرد البته اون استاداشون که جای خود احترام واقعا ویژه داشتن
ولی برنامه نویسارو به چشم عجیب میدیدن یعنی نظر همشون این بود که برنامه نویسا آدمای عجیبی هستن و همیشه واقعا طوری باهاشون رفتاد میکردن که انگاری رییس فلان جاست
بعضی هاشون واقعا به آدم حس غرورمیدن در مورد ایرانیا وقتی حرف میزنن ایرانیارو اسطوره میدونن
یکی از این مسئولای ایران که اومده بود یه سری پرسید چرا اینطوریه ؟
طرف گفت من میدونم وضع داخل چطوریه تا حدی اما اونی که ما در جای دیگه دنیا میبینیم متفاوته چون من دوستان ایرانی ای دارم که مدیر شرکت فلان هست و فلان ایرانی موفق رو ببینید و ...
یعنی فوق العاده حس غرور بهت دست میده وقتی میبینی انقدری شعور داره که چند نفر ایرانی موفق رو مثال میزنه و میگه ایرانیا اسطوره ان نه اینکه بگه بابک جون ایرنو فروخته و تو دادگاه گفت من ایرانو فروختم یه هفته مهلت دارین تخلیه کنین :|
ای وایِ من! ترکیدم از خنده! :general304: اونی که میدیدی مثل یک کارگر بود تو ایران هم همینه! اونا اینترنن یا همون کارورز هستن! این بنده خداها همه بار بیمارستانو رو دوش میکشن! مربوط میشه به یکی دو سال آخر پزشکیشون! که رزیدنت ها زیاد باهاشون خوب برخورد نمیکنن تا کارورزیده شن! هر اشتباهی هم اتفاق بیفته به گردن این بنده خداها میندازن! اینا باید مدام شرح حال بگیرن و بنویسن و مدام مراقب باشن و شیفت وایسن! چیزایی که من در موردشون از خودشون و در کل شنیدم اینا بود! وگرنه پزشک همه جا، جایگاه بالایی داره! از طرفی تا اونجایی که میدونم تو اونجا یه پزشک عمومی وقتی مدرکشو گرفت و دیگه وارد زندگی و کار شد اینطور نیست که مثل اینجا روزی 100 تا بیمار ویزیت کنه بلکه وقت بیشتر میذارن برای هر بیمار و تعداد کمتری هم بیمار میپذیرن و مردمشون برای یه سرماخوردگی نمیرن پیش متخصص اول در مورد بیماریاشون میرن پیش عمومی بعد اگر نیاز بود میرن پیش متخصص! "طبق یافته های من!"
در مورد اون قسمت ایرانیارو اسطوره میدونن احتمالا دوربین مخفی نبوده؟!!! پس اینا که میگن ایرانیا تروریستن کدوماشونن؟! من به این قضیه مشکوکم!!! احتمالا یه جای کار میلنگیده!

تو زومیت و دیجیاتو هم پست هست که درامد یه مهدندس نرم افزار سالیانه میانگین 130 هزار دلاره ولی در همه جا هستن درآمدهایی که بالا و پایین بشه مثلا پزشک عمومی با پزشک متخصص و ...
http://digiato.com/article/2014/09/28/مهندسین-نرم-افزار-در-شرکت-های-بزرگ-چقدر/
اینو میگی؟!!! همرو ول کردی رفتی به بهترینشون که گوگل باشه چسبیدی؟!!! :D که اونم 130 هزار دلار نیست 127.827 دلاره:general304: حالا بماند که این درآمد بهترین شرکتاشونه!
بازم میگم پزشکی وضعش بهتره! :D
اینو هم آمار میگه هم مردم عادیشون!

تو ایران ترجیح میدم بگم مسافرکشم تا برنامه نویس !
یه سری بخدا طرف تو ثبت احوال گفت ااا شما برنامه نویسی بلدی من خیلی نیاز دارم شمارتونو بدین
منم گفتم بله خوشال میشم کمکی کنم کارتمو دادم گرفت گذاشت تو کیفش برگشت گفت ویندوزم خیلی میپره این بچه ها زیاد انگولک میکنن اگر خراب شد میگم بیاین برامون نصب کنید :|
گفتم ببخشید اون کارتو بدین گفت چرا گفتم فک کنم اشتباهیی برای یکی دیگرو دادم بدین ببینم داد منم پا شدم رفتم
یعنی در این حد برنامه نویس رو کوچیک میبینن
درود که همون که بایدو گفتی! دوروبریا فکر میکنن کار ما رفع مشکلات اینترنتو ویندوز نصب کردنه! بدتر اینه که طرف میاد میگه سیستمش ریخته به هم بعد میبینی سیستمش کلا نابوده! حالا درست کردنش اگر میداد بیرون 50 تومن راحت میگرفتن ولی تو باید مجانی درست کنی! تهش هم خیلی لطف کنن میگن عجب جوون با استعدادی! از کامپیوتر خیلی حالیته!:general601:

پ.ن: این چی بود دیگه؟! جواب جوابای من به کاربرای دیگرو هم دادی؟! فکر رقابت با مارو نکن یدفعه دیدی 500 صفحه نوشتما! :D

@محمد هستم و @elco به فکر ما هم باشید لطفا!!! سرعت خوندن ما اندازه سرعت تایپ کردن شما نیست!!!
وبمستری که پرسرعت (در حد اینترنت مخابرات :D) نتونه بنویسه وبمستر نیست! من که بدون نگاه کردن به کیبورد مینویسم! ;) شما چطور؟!

پ.ن: دکمه اسکرولتون که خراب نشد؟!:general304:

Last edited:

ap3

کاربر فعال
لایک‌ها
2,936
وبمستری که پرسرعت (در حد اینترنت مخابرات :D) نتونه بنویسه وبمستر نیست! من که بدون نگاه کردن به کیبورد مینویسم! ;) شما چطور؟!
وبمستر باید وبمستر باشه وبمستری که وبمستر نباشه وبمستر نیست!!!

elco

Registered User
لایک‌ها
211
آفرین به سرعت عملت!:general601:
راستی آخر از اون آموزشه سر در نیاوردی حالا دنبال افزونه میگردی؟!!!:D

یعنی روانی این سیاوشم با سوالای خوبش :D
تو تلگرام دیدمش ترسیدم
@siavashx چرا انقد بزرگی نسبتبه سنت :(

من نمیدونم یا شما منظور منو بد متوجه شدی یا من منظور @AhangCity.CoM رو بد متوجه شدم! اینی که شما میگی وقتیه که رفتی توی اون سایت! چیزی که من میگم اینه که اصولا سایت ها وقتی یه مطلب جدید میزنن روی برخی

کلمات کلیدی در ابتدا در صفحات جلوتری قرار میگیرن و به مرور اون سایت به عقب تر میره تو گوگل تا به جایگاه اصلیش برسه! اینو من بارها تست کردم! مثلا یه مطلبی رو یه سایت پربازدید زده و تا چند ساعت روی یک کلمه کلیدی نسبتا خوب

تو صفحه اول بوده بعد رفته عقب! حالا هر سایتی با توجه به قدمت و قدرتش روی کلمات کلیدی محدودتری در ابتدا میاد اول و بعد کم کم میره تو جایگاه واقعیش! اوکی؟! :D اینا هم فقط بر اساس تجربه ای که کردمه!

حالا نمیدونم یا من بد متوجه شدم یا تجربه من چیز دیگه بوده پس اینو ادامه نمیدم
حالا اگر خواستی یه کم واضح تر بگو شاید متوجه شدم یه کم ماهی کم میخورم جدیدا فسفرا کم شده دیر میگیرم ِ:D

من که نگفتم تو ایران اینطوری نیست! من گفتم در مورد من حداقل این چیزا ارضام نمیکنه!

مایه داری ؟

بیشتر از 50 تومن در میاری ماهی حتما :D

بذار رک بگم چون خودت بنظر آدم رکی هستی! حرفات بی ربطه! :D من هنوزم میگم اگر کسی عاشق موسیقی و نقاشی و هر هنر دیگه ای باشه تو ایران نمیتونه روش حساب باز کنه مگر یه عاشق رو به دیوانگی باشه که به هیچی جز اینا فکر

نمیکنه و پول و جایگاه اجتماعی و درآمد براش مهم نیست! و اصولا یک فرد در حالت عادی باید این هارو به عنوان یک کار موازی با یک کاری که بشه از توش نون درآورد در نظر بگیره! مگه چند نفر هستن که نمایشگاه میزنن؟! مثل این میمونه که

بگیم دیجیکالا رو میبینی؟! ببین چقدر حوزه وبمستری خوبه! (فکر کنم این مثال منظورو به خوبی مشخص کنه! حوزه هنر که دیگه خیلی وضعش بدتره!)
دقیقا من فوق العاده رکم پس دوس دارم همه باهام رک باشن :D

نمیدونم چطور اینو میگمی اما من که اینطوری دیدم
99% به خاطر درآمدش میرن سمت کاری خب وقتی تو هر کاری راهشو پیدا کنی پس فرقی نمیکنه تو ایران باشه یا اونور

اگه تونستی کاربر بفروشی و آه پدر و مادری پشتت باشه بهم بگو تا واست اوکی کنم برو سایت پ.و.ر.ن بزن با دامنه آی آر و هیچکی هم بهت هیچی نگه :)

پس اگه نت ایران داغونه ولی راهی هم داره

بعدم اینکه دوست داشتی تو پ.خ آدرس یه عکاسو میدم اسمش ثمینه بردنشو خودم ثبت کردم ماهیانه بالای 300 تومن داره فقط از عکاسی در میاره هنوزم لیسانسشو نگرفته

ولی به هرکی بگی عکاس بهت میخنده میگه درامد نداره که

در کل من به این نتیجه واقعا رسیدم که فرقی نمیکنه تو ایران چه شغلی داشته باشی کافیه فقط کمی زرنگ باشی

ایران بهترین جا برای درآمده اما شرایطی داره که ...

یه مثال کوچیکش اینکه میری برای یه سایت مجوز بگیری تا بتونی حمایت دولتو بگیری که سرمایه بده یا .... اولین چیزی که ازت میخوای دسترسی کامل به اطلاعات کاربرانه :)

هنر هم که میگی وضعش بده یکی از پردرآمدترین شغل هاست اما نه برای هر کسی !

آزمون و خطا تو پزشکی رو با دیباگ کردن برنامه تو برنامه نویسی یکی میدونی؟؟؟! به نظرم اون پزشک بی وجدان یا بی علمیه که با آزمون و خطا روی بیمارش پیش میره!
پرفسور جهانی ، پرفسور مقدم رئیس بخش خون ایران و bmt بیمارستان شریعتی و فوق تخصص ایروانی و ... که بزرگای خون و آنکولوژی تو ایران هستن همینکارو کردن :)

بازم میگم هر بیماری ای نه آزمون و خطا نداره اما خیلی ها دارن

یه کم در مورد پیوند جستجو کن به نظرم اطلاعاتت پایینه تو این مورد چون 90% درمان ها متفاوته و با آزمون و خطاست تو این 9 سالی که دارم میرم همین بوده !

نفهمیدم الان تعریف کردی یا تیکه انداختی؟! :D
قرار نیست که گوگل بیاد بگه الگوریتم من اینطوری کار میکنه! گوگل خودش یه سری چیزارو گفته مثلا تو این لینک و بالطبع یه سریا میگن الگوریتم گوگل اینطوریه! یه سریا هم بر اساس یک تجربه کلی حرف میزنن! مثلا شرکت moz از خودش

چیزی رو در نمیاره مطمئنا! حالا اینکه 4 تا اسپمر یه مدت بازدید بگیرن که نمیشه دلیل برای اینکه مثلا گوگل الگوریتمشو کسی نمیدونه! (البته اینو شما نگفتی ولی کلی دارم میگم!) در کل یه سری چیزارو که گوگل خودشم تایید میکنه و یه سری

چیزارو هم که هر کسی بر اساس تجربیات میگه! حالا بعضیا یجوری میگن که انگار الگوریتم گوگلو خودشون نوشتن! دیگه اینارو من کاری ندارم!

کلا حرفای منو تیکه برداشت میکنی
داداش با ما مهربون باش ما دوست داریم :D

اسپمرای منو یادته ؟
یکی از سایتام اومد 62 ایران که بالای 90 هزارتا ورودی از گوگل داشتم سورس سایتو ببینی خندت میگیره حتی تگ هایی مثل h1 هم نداشتم

طرف پیشنهاد 20 میلیونی واس خرید سیستم میداد میگفت 40 تومنم میدم واسم سئو کن مثل مال خودت :|

هرکی ندونه فک میکنه من آره سئو بلدم و ... اما به جرات میگم 1 هزارم درصد از سئو نمیدونم هیچوقتم ادعایی نکردم با هرکی هم که دم از سئو میزنه همیشه مخالفت کردم و گفتم کلاه برداریه

همه فک مکینن سئوی بالا برای سایت خوبه اما من میگم مضره
حالا اینو اگر خواستی میتونم برات ثابت کنم حضوری یا ... :

مدیرش پزشک هم بود :|
برنامه نویسی هم بلد بود!
شرکت هم داشت!
نمونه ای بود از بحث ما!
یک پزشک برنامه نویس وبمستر!

فک کنم با این مثالی که زدی متوجه شده باشی کاملا که شکوری چرا الآن رسیده اولین شرکت ایران بدون هیچ مشکلی :)

احتمالا اینو از جناب ایمان فخار تو انجمن وردپرس پارسی یاد گرفتی! که با اون همه حرفه ای بودنش آشنایی با وردپرس و برنامه نویسی و طراحیو زده متوسط!
اون پسری که میگی تو همون انجمن وردپرس نیست الان؟! یک کاربری اونجا هست به نام Ehsaan فکر کنم 15 16 سالشه ولی تو توسعه افزونه هاشون کمک میکنه و به نظر حرفه ای هست!

نه محمد جون اون بالا هم گفتم نه با کسی تارف دارم و اینکه خیلی رکم
من خیلی مبتدی ام اگر هم بلد باشم چیزی در حدی نیست که اسم برنامه نویس بزاری روش کافیه 2 تا برنامه نویس حرفه ای ببینی خودتو بسنجی اونوقت متوجه میشی

من الآن هر سیستمی بخوای برات مینویسم هر نوع بات و اسپمری که تضمینی 1 سال گوگل نفهمه هر مدله راه دور زدن بخوای تو برنامه نوشتن بلدم ولی باز ادعام نمیشه

خیلی چیزا تو این مدت دیدم که واقعا از خودم ناامید شدم که چرا تو این چند ساله یه جا میخکوب موندم و پیشرفت نکردم :)

ایمان فخار که جای خود نوکرشم هستم و اینکه میزنه متوسط واقعا از روی شکسته نفسیشه

اون اوایل که من زده بودم متوسط همه چیو تو تاپیک مدیرا بحث شد که چرا وقتی بلدید میزنید متوسط چون وقتی کاربر میبینه متوسط زدید فک میکنه پاسختون اشتباهه

من الآن وردپرس رو میتونم بگم خط به خط کدهاشو حفظ شدم اما زدم متوسط اونجا !

چون هر روز که بیشتر یاد میگیرم میبینم دونسته های قبلیم چقد کم بوده

نه اونی که مثال زدم احسان نبود

در مورد احسان هم که اون جیگر منه با اون لهجه زیبای اصفهانیش :D من از 9 سالگی احسانو میشناسمش موقعی که تو پرشین اسکریپت بودیم

درسته همه جا میگه از من یاد گرفته وردپرس و یا ... حتی تو همایش وردپرس ازش پرسیدن برگشت گفت من از کسری یاد گرفتم و اونو استاد خودم میدونم یعنی ترکیده بودم روم نمیشد سرمو بالا بگیرم

فرض کنیم من بهش یاد دادم اما الآن اون کجا و من کجا !

میشه همون مثالی که در مورد وکیل به @l3est زدم

دقیقا من چون فک کردم خیلی بارمه و به خودم و علمم مغرور شدم بزرگتری ضربرو از همونجا خوردم که الآن دارم حسرتشو میخورم

شاگرد داشتم که بهش php یاد میدادم اما اون الآن پایتون رو هم فوله اما من تازه دارم با پایتون آشنا میشم !

مغرور شدن من از وقتی شروع شد که تو پی سی ول اسکریپت نال میکردیم ... :(

هعی دنیا ...

امیدوارم حل بشه مشکلاتت
یعنی الان این دولت نمیده این پولو برای بیماری های خاص؟!

فعلا که نشده ولی وجدانن کم نمیارم خود پرفسورای ایران میگن چه جونی داری تو :D

نه احتمالا اخبار رو دنبال نمیکنی
داروهای پیوندی گرونه تو بعضی موارد یه آمپول ساده بالای 5 تومنه که بیمه نمیده پس میمونه دولت
دولت قبلی همینش خوب بود که کاملا ساپورت میکرد اما الان کافیه بری بخش bmt شریعی تا ببینی چه خونواده های کلیه میفروشن تا هزینه داروی بچشونو جور کنن :(

ای وایِ من ترکیدم از خنده! :general304: اونی که میدیدی مثل یک کارگر بود تو ایران هم همینه! اونا اینترنن یا همون کارورز هستن! این بنده خداها همه بار بیمارستانو رو دوش میکشن! مربوط میشه به یکی دو سال آخر

پزشکیشون! که رزیدنت ها زیاد باهاشون خوب برخورد نمیکنن تا کارورزیده شن! هر اشتباهی هم اتفاق بیفته به گردن این بنده خداها میندازن! اینا باید مدام شرح حال بگیرن و بنویسن و مدام مراقب باشن و شیفت وایسن! چیزایی که من در موردشون

از خودشون و در کل شنیدم اینا بود!

شنیدن کی بود مانند دیدن
آره رزیدنت و کاراموز و ... آره اما اونجا به پزشک به عنوان مسئول جون بیمار نگاه میکنن و ازش انتظار فوق بالایی دارن
چون مثل ایران نیست که هرکاری خواستن بکنن یا مثال همین کندن بخیه بچهه که خبرساز شد کاری نکنن

اونجا حتی اگه تایم ویزیت بیمار کم باشه میتونی شکایت کنی و ثابت کنی تا بیکارش کنن !

اینجا تو آی سیو خدمه کار پرستارو میکنن کار پزشکم میکنن گاهی

اما اونجا پزشک تو هر ثانیه چشمش بهته پرستار کار خودشو میکنه بهیار کار خودشو و خدمه کار خودشو

هیچ پرستاری اجازه نداره بدون ماسک باشه و قبل ضد عفونی کردن وارد اتاق بیمار بشه اما تو ایران کافیه بری ببینی ...

اونجا خوبیش اینه پزشکاشون خودشونو نمیگیرن که ما پزشکیم و مثل یه خدمه رفتار میکنن

پرستاراشون چون یه کم حجابشون درست نبود من بابامینا رفتن گفتن از فرداش دیدم با حجاب کامل اومدن فقط مو باز
یعنی دعوا بود که با بابام میکردم چرا رفتی این کارو کردی :D
یعنی در این حد اهمیت میدن
خدا نکنه مثل من برای بیماری بری اما انشاالله برای تفریح بری تا از نزدیک ببینی فهنگشونو

بزرگای ما میگن ما بچه بودیم جرات نداشتیم جلوی پدرو مادر پامونو دراز کنیم
این مثالو الآن همتون حتما شنیدین

ولی کافیه برین تا ببینید اگر ما یه روزی همچین فرهنگی داشتیم اونور الآن هنوزه که هنوزه دارن همچین چیزیو !

ولی متاسفانه دیدی که تو ذهن ملت از اونور ساختن کاملا متفاوته !

فرهنگ و شعور و احترام و انسانیتی که اونا الآن دارن برای ما شده خاطره پدرو مادرمانون و کوروش 2500 سال پیش !

اینکه میگی یه جای کار میلنگه هم برمیگرده به همین دیدی که ما داریم
ملت ما میگن فلانی دشمنه مرگ بر فلانی اما داریم کسایی مثل من که با چشمکای خودم دیدم و میگم اون کسی که ما مرگ میفرستیم واسش خیلی درست تر از منو توی مثلا مسلمونه !

آره اسطوره میدونن چون نیمه منفیو که میبینو اونا نمیبینن و میگن هرجا خوب و بد داره ما خوبشو دیدیم نمیتونیم در مورد بدش حرفی بزنیم !

در مرود تروریست دونستن هم همون عده ای هستن که مثل ریش به صورتای ایران خودمونن که میگن اسرائل دشمنه و آمریکا نمیدونم شیطانه و ...

http://digiato.com/article/2014/09/28/مهندسین-نرم-افزار-در-شرکت-های-بزرگ-چقدر/
اینو میگی؟!!! همرو ول کردی رفتی به بهترینشون که گوگل باشه چسبیدی؟!!! :D که اونم 130 هزار دلار نیست 127.827 دلاره:general304: حالا بماند که این درآمد بهترین شرکتاشونه!
بازم میگم پزشکی وضعش بهتره! :D
اینو هم آمار میگه هم مردم عادیشون!

یعنی میگی من برم پزشکیو ادامه بدم ؟ :D

تا حالا کلاس اسمش دقیق یادم نیست تشریح چی بود اما جنازرو که میارن دلشو بشکافی دیدن اینکه میزنه بیرون هرچی داره واااای تا یه هفته نمیتونستم هیچ غذایی بخورم بخدا با شیرموز مونده بودم :|

تو بگو ماهی یه میلیارد من بازم نمیرم سمت پزشکی :D

دید بقیه هم که اصلا مهم نیست بگن شغل من چیه یا ...

درود که همون که بایدو گفتی! دوروبریا فکر میکنن کار ما رفع مشکلات اینترنتو ویندوز نصب کردنه! بدتر اینه که طرف میاد میگه سیستمش ریخته به هم بعد میبینی سیستمش کلا نابوده! حالا درست کردنش اگر میداد بیرون 50 تومن راحت میگرفتن

ولی تو باید مجانی درست کنی! تهش هم خیلی لطف کنن میگن عجب جوون با استعدادی! از کامپیوتر خیلی حالیته!:general601:

یه زمون اینطوری بود

بعد طوریه که هیشکی یادت نمیکنه کارش افتادنی یادت میکنه

منم یه مدت عصابم خورد شد تو محل و فامیل و ... طرف رزولیشن مانیتورو کوچیکو بزرگ میکرد میگفت بالا نمیاد بیا درست کن :|

بعدش هرکی زنگ زد احوالپرسی که میکردیم میگفتم فک کنم کارت افتاده یاد ما کردی

بنده خدا خودش دیگه کارشو نمیگفت میگفت نه خواستم حالتو بپرسم

این شد که دیگه کسی واس این کارا نمیاد سراغ من :D

پ.ن مهم: این چی بود دیگه؟! جواب جوابای من به کاربرای دیگرو هم دادی؟! فکر رقابت با مارو نکن یدفعه دیدی 500 صفحه نوشتما! :D
جدی ؟
من فک کردم واس من بود شرمنده

نه باوا من با گوشی مینویسم جان من رقابتو نگو که میرم پشت کام که دیگه خود دانی :D

من که بدون نگاه کردن به کیبورد مینویسم!

پست اول که پشت کام بودم برات نوشتم کیبورد رو انگلیسی بود حدودای آخرش بود که نیگا کردم دیدم فارسی ننوشته :|

یعنی حیف کیبرد رو تازه خریده بودم وگرنه تیکه تیکش میکردم :(

ارجاعت میدم به پست برادرمون که بسیار زیبا گفت :

وبمستر باید وبمستر باشه وبمستری که وبمستر نباشه وبمستر نیست!!!

پ.ن : میگم کاربرا ناراحت نشن یه موقع از زیاد شدن این بحث :D

شرمنده از دوستان واس زیاد شدن این پست و بحث ...

:D

EmpireWorld

همکار بازنشسته
لایک‌ها
7,770
این ارور دقیقا یعنی چی ؟
آپارات چطور اینکارو کرده ؟
http://www.aparat.com/v/CShLY
مشاهده پیوست 894890
به نظر میرسه فایل هایی که فرمتشون .ts هست رو دانلود نمیکنه
ولی خب برای دانلودشون میتونی از لیچر یا لینک جنریتور ها استفاده کنی که حمیدرضا هم یکیشو داد
از لحاظ دانلود مستقیم توی سیستم هم فک میکنم فقط IDM این مشکل رو داره و اگه لینکشو بدی به بقیه برنامه های مدیریت دانلود ، بتونن دانلودش کنن

میدونستم که نمیپرسیدم :D
مچکر.
از بس هی ادعا میکنی که من فلانم و من بلدم و من Node.js کار میکنم و اینا بنده خدا فک کرده اینم بلدی :p:general404::D

بالا