• پایان فعالیت بخشهای انجمن: امکان ایجاد موضوع یا نوشته جدید برای عموم کاربران غیرفعال شده است

✅ بحث و گفتگو بین وبمسترها

ali998

Registered User
لایک‌ها
779
خیلی وقت پیش یه مقاله میخوندم. یک نفری چندسایت با محتوای ثابت و seo یکسان روی دامنه های
.com
.net
.org
.info
بالا میاره و بعد چند ماه دات کام صفحه دوم میاد. دات نت چهارم. دات ارگ یادم نیست و دات اینفو صفحه ده.
از طرف دیگه گوگل گفته بجز دامنه های .edu و چند دامنه خاص دیگه، نوع دامین روی seo تاثیری نداره و مهم محتواس.

شما خودتون تجاربی داشتید مثل اون مقاله که گفتم؟
من یک دامین خیلی ناب .info برای پروژه سایت انگلیسیم پیدا کردم که اسمش تو tld های دیگه اشغال شده و موجود نیست و دو کلمه ایی هست و کلمات کلیدی. حالا موندم .info ثبت کنم یا بیخیالش بشم و یک اسم دیگه برای. Com پیدا کنم.
اگه کسی تجربه‌ای در این زمینه داره ممنون میشم بگه.

موضوع وبسایت هم دقیقا اطلاعات پزشکی هست و دات اینفو بیربط نیست براش
این که یک سایت رو با چند تا دامنه بالا بیارید و هر کدوم به صورت مستقل توسط گوگل قابل خزش باشند کار درستی نیست.

معمولا اگر چند تا دامنه هم ثبت کنن. یکی رو اصلی در نظر می گیرن و بقیه رو ریدایرکت می کنن رو اولی...

EmpireWorld

همکار بازنشسته
لایک‌ها
7,770
خیلی وقت پیش یه مقاله میخوندم. یک نفری چندسایت با محتوای ثابت و seo یکسان روی دامنه های
.com
.net
.org
.info
بالا میاره و بعد چند ماه دات کام صفحه دوم میاد. دات نت چهارم. دات ارگ یادم نیست و دات اینفو صفحه ده.
از طرف دیگه گوگل گفته بجز دامنه های .edu و چند دامنه خاص دیگه، نوع دامین روی seo تاثیری نداره و مهم محتواس.

شما خودتون تجاربی داشتید مثل اون مقاله که گفتم؟
من یک دامین خیلی ناب .info برای پروژه سایت انگلیسیم پیدا کردم که اسمش تو tld های دیگه اشغال شده و موجود نیست و دو کلمه ایی هست و کلمات کلیدی. حالا موندم .info ثبت کنم یا بیخیالش بشم و یک اسم دیگه برای. Com پیدا کنم.
اگه کسی تجربه‌ای در این زمینه داره ممنون میشم بگه.

موضوع وبسایت هم دقیقا اطلاعات پزشکی هست و دات اینفو بیربط نیست براش
محتوای دقیقا یکسان باعث داپلیکت شدن میشه و گوگل یه سایت رو به عنوان مرجع در نظر میگیره و بقیه رو کپی کننده
برای همین هیچوقت دو تا دامنه با آدرس ها و محتوای کاملا یکسان رتبه های نزدیک به هم رو بدست نمیارن، اگه هم باشه زودگذره و بعد یا از نتایج محو میشه یا میره عقب تر

Count.Duckula

Registered User
لایک‌ها
174
محتوای دقیقا یکسان باعث داپلیکت شدن میشه و گوگل یه سایت رو به عنوان مرجع در نظر میگیره و بقیه رو کپی کننده
برای همین هیچوقت دو تا دامنه با آدرس ها و محتوای کاملا یکسان رتبه های نزدیک به هم رو بدست نمیارن، اگه هم باشه زودگذره و بعد یا از نتایج محو میشه یا میره عقب تر
بله. مقصود آزمایش هم همین بوده که گوگل از بین چند سایت با محتوای مشابه و همزمان ارسال شده، کدوم رو اولویت قرار میده که اولویت تا اونجایی که یادمه اول دات کام بود بعد دات نت بعد دات اینفو. یعنی این انتخاب اتفاقی بوده؟
الان داشتم در همین مورد میخوندم. تقریبا همه منابع گفتند تاثیری نداره. از لحاظ معرفی و در یاد موندن فقط تاثیر داره. اما اون آزمایش یکم مرددم کرده. البته هدف من برندسازی نیست و به یاد موندن دامینم مهم نیست. فقط میخوام وقتی در نتایج گوگل به نمایش در اومدم کاربر بخاطر نوع دامین سایت رو غیر معتبر یا کم اعتبار تلقی نکنه و روی نتیجه کلیک کنه (البته عواملی مثل عنوان مقاله و توضیحات تاثیرش بیشتره ولی خب هرچه این نکات ریز رو هم رعایت کنی بهتره برای جذب بیشتر ترافیک ارگانیک)

انتخاب دامین دوحرفی کلیدی و کاملا مناسب و مرتبط با پسوند اینفو، یا انتخاب دامینی دات کام با اسمی متوسط؟
از اونجایی که جامعه هدف من اکثرا امریکاییها هستند دربارش تحقیق کردم، اونا هم عوام و اکثریتشون تلقیشون از یک وبسایت اینه که با www شروع بشه و با .com تموم بشه.

مثلا یک آمریکایی درباره عوارض یک بیماری سرچ میکنه. دوتا سایت گزینه اول هستند. یکی دات کام. یکی دات اینفو. تو حالت نام یکسان احتمال کلیک روی دات کام بیشتره. اما اگه اسم دامنه دات اینفو خیلی جامع و مرتبط و کوتاه باشه احتمال جلب اعتمادش بیشتره فکر کنم.
کلا اون آزمایشه فقط منو کمی ترسونده که با مطالعاتی که الان انجام دادم هم خود گوگل، هم تقریبا همه seo کاران معتبر خارجی گفتند tld ها (بجز چند استثنا) هیچ تاثیری در بهتر یا بدتر شدن seo ندارن.

Last edited:

rhdan

Registered User
لایک‌ها
2,716
چیزی هم درآوردی؟ چون وبمستر ایرانی نمیاد پول به دلار بده تحریم هم هست
من که تازه شروع کردم. فکرکنم هم کلا سیستم بازاریابیشون تازه اونطرف راه افتاده.چون چند هفته میشه ایمیل زدن.
از اینکه گفتی "چون وبمستر ایرانی نمیاد پول به دلار بده تحریم هم هست"

هم متوجه نشدم منظورت چیه. منظورت از وب مستر-> نت افرازه؟

rhdan

Registered User
لایک‌ها
2,716
یعنی باید وبمستر خارجی پیدا کنی که کار سختیه

بازم متوجه نشدم. تا جایی که من سایت
https://www.axspace.com/

خوندم و پنل کاربری چک کردم درگاه پرداخت پیپال هست و کلا این یه شرکت انگلیسی

https://www.axspace.com/about.php

چه ارتباطی به تحریم و پرداخت داره؟ مثل این می مونه برای یوتیوب و گوگل و بلو هاست و هاست گیتور و و و بازاریابی کنی. فقط چون گفتن با نت افراز همکاری می کنیم برای ایرانی ها می تونیم پورسانت به ریال پرداخت کنیم.(از طریق نت افراز). شرایطش برای منی که حساب خارجی ندارم عالیه.

Business plan

کاربر فعال کسب درآمد از اینترنت
کاربر فعال
لایک‌ها
14,223
بازم متوجه نشدم. تا جایی که من سایت
https://www.axspace.com/

خوندم و پنل کاربری چک کردم درگاه پرداخت پیپال هست و کلا این یه شرکت انگلیسی

https://www.axspace.com/about.php

چه ارتباطی به تحریم و پرداخت داره؟ مثل این می مونه برای یوتیوب و گوگل و بلو هاست و هاست گیتور و و و بازاریابی کنی. فقط چون گفتن با نت افراز همکاری می کنیم برای ایرانی ها می تونیم پورسانت به ریال پرداخت کنیم.(از طریق نت افراز). شرایطش برای منی که حساب خارجی ندارم عالیه.
میگم ایرانی جماعت نمیاد از اونجا هاست بگیره باید مشتری خارجی پیدا کنی که کار سخت تری هست

Last edited:

amir7310

همکار بازنشسته بازارچه
لایک‌ها
17,669
@rhdan
سلام. این شرکت هاستینگ خارجی که معرفی کردید، مالکش نت افراز هستش؟
پشتیبان هاش هم ایرانی هستن؟ و میشه به زبان فارسی باهاشون مکاتبه کرد؟
----
و اینکه الکساش رنک ایران گرفته و تابلو هست که ماهیتش ایرانیه

rhdan

Registered User
لایک‌ها
2,716
میگم ایرانی جماعت نمیاد از اونجا هاست بگیره باید مشتری خارجی پیدا کنی که کار سخت تری هست

خوب مسلما همینطوره. بلو هاست برای هر خرید 65 دلار پورسانت می ده

https://www.bluehost.com/affiliates

How It Works

Simply promote Bluehost on your website with custom banners and links. For every visitor who clicks through these links and signs up, your receive $65. Help others learn why Bluehost is so great. The more you do so, the more you make!

@rhdan
سلام. این شرکت هاستینگ خارجی که معرفی کردید، مالکش نت افراز هستش؟
پشتیبان هاش هم ایرانی هستن؟ و میشه به زبان فارسی باهاشون مکاتبه کرد؟
----
و اینکه الکساش رنک ایران گرفته و تابلو هست که ماهیتش ایرانیه

اینکه مالکش نت افرازه من نمی دونم. موارد دیگه (مثل پشتیبان) هم من نمی دونم. من فقط طبق ایمیلی که زدن در مورد بازاریابیش صحبت کردم
اون الکساش هم چک نکردم. برام مهم پول بازاریابیشه اگر بدست بیاد :general106:

sajad-tnt

Registered User
لایک‌ها
5,018
سلام.
بچه ها بازدید امروز شماهم پایینه یا مشکل از طرف منه:general505:؟

ap3

کاربر فعال
لایک‌ها
2,936

amir7310

همکار بازنشسته بازارچه
لایک‌ها
17,669
سلام.
بچه ها بازدید امروز شماهم پایینه یا مشکل از طرف منه:general505:؟
هر سال همینجوریه سجاد:general703:
واسه منم نزدیک 30 یا 40 درصد افت بازدید داشتم.که البته خوب طبیعیه. اکثر مردم ایران رسم دارن که تو این ایام میرن روستا و دهاتشون
یا شب ها میرن مراسم و...
----------------
جمعه غروب بازدید خوب میشه:general601:
---------------
ولی از اونطرف میخوره به اول مهر ماه
یک شوک 1 هفته تا 10 روزه هست بعدش خوب میشه

Business plan

کاربر فعال
لایک‌ها
14,223
تایم کامپیوتر به فارسی تنظیم شده ولی همه چیز عربی نشون میده! چرا اینطوریه؟

38untitled-png.1087018

ed2008

Registered User
لایک‌ها
436
سلام
دوستان کسی روشی بلد هست که بشه زیرنویس فیلم از سایت آپارات را با خود فیلم دانلود کرد ؟در واقع چطور زیرنویس فیلم را از سایت دانلود کنیم ؟ فیلم دانلود میشه اما زیرنویسش نه
مثلا زیرنویس این فیلم را چطوری میشه دانلود کرد
www.aparat.com/v/7yTI8

ممنون اگر راهنمایی کنید

zgg123

کاربر فعال عکس و عکاسی
کاربر فعال
لایک‌ها
37,766

EmpireWorld

همکار بازنشسته
لایک‌ها
7,770
سلام
دوستان کسی روشی بلد هست که بشه زیرنویس فیلم از سایت آپارات را با خود فیلم دانلود کرد ؟در واقع چطور زیرنویس فیلم را از سایت دانلود کنیم ؟ فیلم دانلود میشه اما زیرنویسش نه
www.aparat.com/v/7yTI8

ممنون اگر راهنمایی کنید
به اینجور زیرنویس ها میگن هاردساب و هیچ کاریش نمیتونی بکنی، نه میتونی جداگونه دانلودش کنی و نه میتونی از فیلم خارجش کنی
البته یه حالت دیگه هم وجود داره که بهش سافت ساب که توی این حالت هم زیرنویس به فیلم چسبیده ولی میشه خارجش کرد
حالا برای اینکه بفهمی این زیرنویس مورد نظر از کدوم مدل هست برو این کلیپه رو دانلود کن و بعد با برنامه MkvToolnix بازش کن و اگه دیدی داخلش زیرنویس هست تیکش رو بردار
آموزش کار با این برنامه ها توی نت موجوده و میتونی خودت سرچ کنی

ms368

Registered User
لایک‌ها
8,738
سلام
www.aparat.com/v/7yTI8

ممنون اگر راهنمایی کنید
اگه زیرنویس داره و در زمان دانلود میبینی زیرنویسی نداره پس سافته
با kmplayer یا potplayer و ... میتونی کلیک راست کنی و بری توی گذینه Subtitle و زیرنویسو انتخاب کنی، خیلی هم راحت میتونی استخراجش کنی
اما از انجایی که آپارات از Jwplayer استفاده میکنه پس امکان این هم وجود داره که زیرنویس جداگانه اضاف شده به ویدئو
برای اینکار هم میتونی توی source اون صفحه دنبالش بگردی مثه کد زیر که البته فرمتش باید vtt باشه که میتونی تبدیلش به فرمتای مختلف هم کنی
کد:
tracks: [{
           file: "/assets/YOUR_CAPTION_FILE_NAME_captions-english.vtt",
           label: "English",
           kind: "captions",
           "default": true
       },{
           file: "/assets/YOUR_CAPTION_FILE_NAME_captions-french.vtt",
           kind: "captions",
           label: "French"
       }]
ویرایش: زیرنویسی هم که شما میخاید لینک زیره که میتونی دانلودش کنی