• پایان فعالیت بخشهای انجمن: امکان ایجاد موضوع یا نوشته جدید برای عموم کاربران غیرفعال شده است

✅ بحث و گفتگو بین وبمسترها

miladsharifitedi

Registered User
لایک‌ها
1,656
پاور کامپیوتر هم تعمیر می کنن یا تعویض کنم اگر مشکل داشته باشه؟

گردگیری رو می تونم انجام بدم ، میشه بدون باز کردن انجام بدم؟ می ترسم بستنش سخت باشه بعدش

پ.ن: دوستان اگر بنا باشه پاور بخرم چه مارکی بگیرم؟ 600 وات حداقل ، نهایت تو رنج 500 - 550 ، هم گرین هست ، هم دیپ کول ، هم کولرمستر
مشکل از خود پاور نیست مشکل از اتصالات بین قطعات حساس مثل cpu هست
کیس رو برق جدا کن و همه قطعاتی که خمیر دارن ( خمیر سیلیکون ) جدا کن و با خمیر سیلیکون جدید دوبراه وصل کن
وقتی خمیر ها بعد از یه مدت کارایی اولشونو تو انتقال گرما از دست میدن باعث میشه فن بره روی دور تند یا اضطراری برای خنک کردن

saeid700

همکار بازنشسته
لایک‌ها
5,283
مشکل از خود پاور نیست مشکل از اتصالات بین قطعات حساس مثل cpu هست
کیس رو برق جدا کن و همه قطعاتی که خمیر دارن ( خمیر سیلیکون ) جدا کن و با خمیر سیلیکون جدید دوبراه وصل کن
وقتی خمیر ها بعد از یه مدت کارایی اولشونو تو انتقال گرما از دست میدن باعث میشه فن بره روی دور تند یا اضطراری برای خنک کردن
فن پاور ربطی به دمای سی پی یو و قطعات روی مادربرد نداره فن پاور فقط قطعات و برد خود پاور رو خنک میکنه حالا اگه دما تو قطعات خود پاور بالا بره این مشکل پیش میاد .
پاور کامپیوتر هم تعمیر می کنن یا تعویض کنم اگر مشکل داشته باشه؟
نه فک نکنم کسی تعمیر کنه حالا مثلا از فنش باشه تعویض و اینا مشکلی نیست
گردگیری رو می تونم انجام بدم ، میشه بدون باز کردن انجام بدم؟ می ترسم بستنش سخت باشه بعدش
سخت نیست ولی اگه اطلاعات نداری باز نکن خود پاور رو ولی از کیس راحت باز میشه باز کن ببر فضای ازاد من از سشوار استفاده میکنم و میزارمش رو باد خنک و دور تند

miladsharifitedi

Registered User
لایک‌ها
1,656
فن پاور ربطی به دمای سی پی یو و قطعات روی مادربرد نداره فن پاور فقط قطعات و برد خود پاور رو خنک میکنه حالا اگه دما تو قطعات خود پاور بالا بره این مشکل پیش میاد .

نه فک نکنم کسی تعمیر کنه حالا مثلا از فنش باشه تعویض و اینا مشکلی نیست

سخت نیست ولی اگه اطلاعات نداری باز نکن خود پاور رو ولی از کیس راحت باز میشه باز کن ببر فضای ازاد من از سشوار استفاده میکنم و میزارمش رو باد خنک و دور تند
منم نگفتم که پاور میاد cpu رو خنک کنه !
برای من همچین مشکلی پیش اومده بود بدرم میرداماد مجتمع پایتخت طبقه 4
جلوی خودم باز کرد کیسو خمیرارو عوض کرد و گفت چون مقدار جریان مصرفی cpu بالا رفته و برای خنک کردن جریان بیشتری میخواد پاور به این شکل میشه
توی خود پاور رو هم یه چیزی مثل سشوار داشت گرفت خاکاش زد بیرون کلا 30 هزار تومنم گرفت

saeid700

همکار بازنشسته
لایک‌ها
5,283
جلوی خودم باز کرد کیسو خمیرارو عوض کرد و گفت چون مقدار جریان مصرفی cpu بالا رفته و برای خنک کردن جریان بیشتری میخواد پاور به این شکل میشه
این حرف شما وقتی ممکنه که فن سی پی یو هم تمام مدت با دور تند کار کنه . سی پی یو ایشون فنش رو دور معمولی کار میکنه . وقتی دور فن بالا بره جریان بیشتری مصرف میکنه برای خنک کردن. جریان سی پی یو با دما فرقی نداره مقدارش خنک کننده هم همون فن هستش که عرض کردم معمولیه دورش .

miladsharifitedi

Registered User
لایک‌ها
1,656
این حرف شما وقتی ممکنه که فن سی پی یو هم تمام مدت با دور تند کار کنه . سی پی یو ایشون فنش رو دور معمولی کار میکنه . وقتی دور فن بالا بره جریان بیشتری مصرف میکنه برای خنک کردن. جریان سی پی یو با دما فرقی نداره مقدارش خنک کننده هم همون فن هستش که عرض کردم معمولیه دورش .
بله ولی چرا دقت نمیکنی وقتی خمیر درست نباشه نمیتونه میزران گرمارو انتقال بده و فن cpu بره رو دور تند
برای همین افزایش دما باعث بالا رفتن جریان میشه و فن پاور اونطوری میشه
من اون موقع زیاد تو اینترنت گشتم تو همه انجمنا تاپیک زدم الان دنبالش گشتم پیدا نکردم بدم بخونید همه همینارو گفتن ولی آخرش بردم اونجا درست کرد

saeid700

همکار بازنشسته
لایک‌ها
5,283
بله ولی چرا دقت نمیکنی وقتی خمیر درست نباشه نمیتونه میزران گرمارو انتقال بده و فن cpu بره رو دور تند
برای همین افزایش دما باعث بالا رفتن جریان میشه و فن پاور اونطوری میشه
من اون موقع زیاد تو اینترنت گشتم تو همه انجمنا تاپیک زدم الان دنبالش گشتم پیدا نکردم بدم بخونید همه همینارو گفتن ولی آخرش بردم اونجا درست کرد
اقا دقت کن اندازه گیری دمای سی پی یو توسط خودش انجام میشه نه توسط فن !! یعنی اینطوری بگم بهت یه قطعه داخل سی پی یو هستش درست ؟(یا زیر سی پی یو تو مادر برد) سی پی یو خودش خودش رو خنک نمیکنه اگه برشته هم بشه مصرف جریانش بالا نمیره .مصرف سی پی یو وقتی بالا میره که مثلا اورکلاک کرده باشی .(یا پردازش بالا) حالا مصرف فن سی پی یو که قطعه جداست متغییره چون دور فن فرق داره . در مورد خمیر سیلیکون هم کاربردش اینه که حرارت سی پی یو رو به هیت سینک بهتر انتقال بده و فن هم مدام کار میکنه که هیت سینک رو خنک کنه دیگه ساده تر از این راه نداشت . شما فن رو بکنی بندازی دور باز هم نباید پاور بره رو دور تند (شما اینطور در نظر میگیری که فن دمای سی پی رو رو اندازه گیری میکنه و نسبت به اون دورش رو تنظیم میکنه ولی فن و هیت سینک قطعه هوشمندی نیستن و خود مادربرد دستور سرعت رو براش صادر میکنه)

AhangCity.CoM

Registered User
لایک‌ها
1,907
اومدم بازش کنم ، دو تا از پیچ ها باز نشد ، خراب شدن دیگه کلا باز نمیشه ، سشوار گرفتم داخلش ، بازم فایده نکرده همونه

saeid700

همکار بازنشسته
لایک‌ها
5,283
دو تا از پیچ ها باز نشد
حتما پیچگوشتی مناسبشو نداشتی. پاور هم یکم حساسه واقعا ممکنه باعث خرابی مادر برد و سایر قطعات بشه وقتی پاور میره رو دور تند شما دستتو بزن بدنش ببین داغ شده ؟ نسبت به کار کرد عادی شاید به قدری باشه که قابل حس کردن باشه

AhangCity.CoM

Registered User
لایک‌ها
1,907
حتما پیچگوشتی مناسبشو نداشتی. پاور هم یکم حساسه واقعا ممکنه باعث خرابی مادر برد و سایر قطعات بشه وقتی پاور میره رو دور تند شما دستتو بزن بدنش ببین داغ شده ؟ نسبت به کار کرد عادی شاید به قدری باشه که قابل حس کردن باشه
اره پیچگوشتی خوبی نبود
اصلا داغ نیست اینقدر سرده که انگار داخل یخچال بوده :D

miladsharifitedi

Registered User
لایک‌ها
1,656
عزیزان یک سوال
من بالخره تصمیم گرفتم سایتمو رو بلاگ بیان راه اندازی کنم
دامین هم ثبت کردم و وصل کردم بهش
سوالم اینه برای مثال من بخوام بعدا مثلا زیر دامنه راه اندازی کنم باید چیکار کنم ؟ مثلا دامین من domain.ir به وبلاگ وصله و چون هاست نداره نمیشه ساب دامین درست کرد
اگر بخوام forum.doamin.ir راه بندازم باید چیکار کنم ؟

mg6

Registered User
لایک‌ها
1,627
رفقا کسی خبر داره واسه payment24 چه اتفاقی افتاده؟

Portre.Ir

Registered User
لایک‌ها
1,348
کسی می تونه یه پلاگین سئو رایگان برای ورد پرس به من معرفی کنه؟

All In One SEO و Yoast انگاری پولی شدن!

Portre.Ir

Registered User
لایک‌ها
1,348
نسخه رایگان داره از مخزن وردپرس نصب کن

از همونجا دانلود کردم. مثل All In One SEO نمی شه خودمون تگ بزنیم برای مطالب؟
سایتم اصلا ورودی گوگل نداره.
سایت های دیگم All In One SEO هستن خیلی خوب ورودی دارن.

behnam_2000

Registered User
لایک‌ها
2,016
Yoast مجانی هست و نسخه پولی هم داره
خوده وردپرس اجازه میده در هر پست شما تگ بزنی

Portre.Ir

Registered User
لایک‌ها
1,348
Yoast مجانی هست و نسخه پولی هم داره
خوده وردپرس اجازه میده در هر پست شما تگ بزنی

پس اون تگ هایی که تو خود وردپرس می زنم کافیه؟

پس چرا حتی یه دونه ورودی گوگل هم نداره این سایتم :general208:

saeid700

همکار بازنشسته
لایک‌ها
5,283
تگ هایی که رو پست میزنی رو حساب مبکنه یواست و تگ زدن پست دلیل بر ورودی گوگل نیست اول چک کن ببین ایندکس میشن پست هات یا نه .

nima_00989166

کاربر فعال پرشین تولز
کاربر فعال
لایک‌ها
16,486
بخوام فروشگاه فایل بزنم برای دو مخاطب ایرانی و خارجی
با درگاه پرداخت وب مانی و زرین پال
بهترین اسکریپت فروشگاهی پیشنهادیتون چیه؟

javadth

کاربر فعال پرشین تولز، همکار بازنشسته
کاربر فعال
لایک‌ها
15,990
سایت رایگانی سراغ دارید که بگه یک سایت از چه کلمات کلیدی ورودی داره ؟

mg6

Registered User
لایک‌ها
1,627
رفقا کسی خدمات اینستاگرام انجام میده؟ (واقعی می خوام نه فیک)

بالا