برگزیده های پرشین تولز

CD-Rom,Writer

blacklife1

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
جونم برات بگه كه
يكي از اين رايتر ها بعد از 6 ماه كه خريداري شده بود بعد از رايت 10 عدد سي دي پشت سر هم ديگه سي دي رايت نكرد و بعد از كنكاش و فرستادن براي گارانتي شركتي كه گارانتيش بود ( نمي دونم كجابود ) با هزار جور بهانه گفتن كه از گارانتي خارجه
خلاصه بعد از برگشتن رايتر از گارانتي ما خودمون كه بازش كرديم و يخورده اينور و اونورش كرديم مشخص شد كه چشمش مورد پيدا كرده و بعد از تست يه چشم ديگه مشخص شد كه بله از چشمش بوده و چشمش خراب شده بود
رايتر دوم هم طرف بعد ازيك سال ( البته اينو بگم كه توي اين يك سال خيلي سي دي رايت كرده بود ) رايتر ديگه رايت نكرد

در مورد اينكه گفتين از رايتر به عنوان سي دي رام استفاده شده , اينو بگم كه من خودم مدت 1.5 سالي هست كه از رايترم به عنوان سي دي رام استفاده مي كنم و سي دي هايي رو هم كه توي سي دي رام بعضي مواقع اجرا نمي شن رو اجرا مي كنه

در مورد TDK هم كه همونجور كه گفتم من هم ازش راضي هستم و كارش رو تاييد مي كنم و Lite on رو هم نديدم و كار نكردم باهاش ( ولي مطمئن هستم كه مارك خوبي بايد باشه كه شما خوشتون اومده )

با جمله هاي آخرتون هم موافقم كه اگه از جنسي راضي نباشه آدم اينقدر باهاش ور ميره تا يه بلايي سرش بياد و سر آخر هم ميگه كه اون مشكل داره و خودش تقصيري نداره

segmenta7

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
ميخوام يه رايتر بخرم كسي ميتونه كمك كنه ، بگه چه ماركي از همه بهتره؟؟
از لحاظ كيفيت و مقدار رايت ؟؟؟
تو مايه هاي 50 هزار...
رايتر پلكستور رو زياد شنيدم... اما 2 نوع داره ، يعني 2 نوع سرعت داره...
كدومش بهتره؟؟
ممنون...
امير

gooyapardaz

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
1
به نظر من توی رایتر های ارزون قیمت مارک

LITEON با یکسال گارانتی تعویض فاره رایانه خوبه یعنی حداقل تقلبی نداره قیمتش هم حدود 32 تومانهمن خیلی اش را مصرف کردم تا حالا مشکلی نداشته .

در مورد پلکستور هم من فقط ازش تعریف شنیدم البته از کسانی که خودشون نداشتند ولی از کسی سوال کن که خودش جدیدا گرفته باشه

موفق باشی

daftarekhaterat

کاربر قدیمی پرشین تولز
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
58

blacklife1

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
آقا لايت آن و تيك ( اصل ) اگه پيدا كردي خيلي عاليه

Jacky

مدیر بازنشسته - فروشنده معتبر
کاربر فعال
لایک‌ها
34
به نظر من انتخاب يك رايتر بعنوان بهترين ، كار درست و منصفانه اي نيست .
من در حال حاضر plextor دارم ، رايت كردنش خوبه و سرعت خوندن بسيار خوبي هم داره ( اگه cd هيچ مشكلي نداشته باشه ) ولي براي خوندن ، خيلي حساس و ناز نازيه . اگه دنبال رايتري هستي كه هد خوندن قوي داشته باشه ، و روي read قوي رايتر بخواي حساب باز كني ، plextor رو كلا بي خيال شو .

براي اينكه اطلاعات بيشتري در مورد رايتر ها پيدا كني ، به لينكهاي زير سر بزن :
امتيازات رايتها در سايت Hardwarezone
TDK, MSI, Plextor, Asus, LiteOn

و اين هم از سايت CDRLabs
Teac, Samsung
Plextor
MSI
Liteon, LG, Asus, TDK
در لينك اين لينك هم اين بحث مطرح شده ، به اونجا هم سري بزن .

mehrdad1355

کاربر قدیمی پرشین تولز
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
30
به طور کلی به نظر من با توجه به اینکه الان سی دی رام ارزونه بهتره یه سی دی رام خوب برای خوندن بگیری +یک رایتر خوب!
چون اگه از رایتر به عنون سی دی رام زیاد استفاده بشه زود مستهلک میشه (البته حساب جیب رو هم باید کرد)

Control Panel

Registered User
لایک‌ها
0
آقا در مورد رايتر هاي External هم اگه قيمت و مارك خوب سزاغ داريد يه ندايي بديد

amin007110

کاربر فعال نرم افزار
کاربر فعال
لایک‌ها
37
جدیدا یه رایتر Sony 52x32x52x خریدم سرعت رایتش خیلی خوبه.الان 2ماهه دارمش میانگین روزی 50 تا باهاش زدم و راضیم.

nima178

Registered User
لایک‌ها
12
آره اين سوني خيلي ارزون و خوبه منم دارم
ولي اگر براي كار مي خواي كاركني باش و عمري باشه ياماها بخر
ما يه موتور ياماها داشتيم عجب خركاري بود

night wolf

Registered User
لایک‌ها
5
روي رايتر هاي Plextor 52x32x52 نوشته شده :
Records Up To 1.2 Gigabayte On 99 Minnute CD
من يكي از اينا خريدم اما بلد نيستم از اين قابليت استفاده كنم :blush:
يكي توضيح ميده واسم اين رو ؟

daftarekhaterat

کاربر قدیمی پرشین تولز
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
58
شما اول سي دي 99 دقيقه اي پيدا كنين. بقيه اش كاري نداره! :happy: ;)

Jacky

کاربر فعال
لایک‌ها
34
اين مدل Premium از رايترهاي Plextor است كه همونطور كه دوستمون گفت سرعتش 52x32x52 است ، رايترهاي معمولي Plextor سرعتشون 52x24x52‌ است .

اين سري يه قابليت ويژه دارن كه مي تونه روي CD با ظرفيت 700 مگابايت ، 1 گيگابايت رايت كنه . اسم اين ويژگي در اين رايترها Giga Rec است و براي اينكه از اين ويژگي بخواي استفاده كني بايد نرم افزار Plextor‌رو حتما نصب كرده باشي روي رايترت حتما يه CD بهت دادن ، يه نرم افزار به اسم Plextools داره ، اون رو حتما بايد نصب كني .

و overburning رو نيز داخل nero بايد فعال كني تا اجازه رايت بيش از 700 مگابايت رو بهت بده . ( اين گزينه داخل expert features ‌داخل منوي configure است ، البته اگه از نسخه express‌استفاده مي كني ، اگه از همون نسخه هاي قديمي استفاده مي كني داخل prefrences مي توني پيدا كني )

بعد بايد Plextools رو باز كني ،در بخش جزييات درايو برو سراغ Giga Rec ،‌احتمالا يه سري اخطار براي دفعه اول بهت مي ده . بعد اين گزينه رو فعال كن و تنظيمات مربوطه رو انجام بده (1.2x, 1.3x, 1.4x) بايد يكي از اين حالات رو انتخاب كني . در اينجا تنظيمات giga Rec بهت مي گه كه با هر كدوم از اين تنظيمات چه حجم داده رو مي توني روي Cd‌ جا بدي .

حالا برو به Nero و فايل هاي مورد نظرت رو براي رايت بهش بده . تنظيمات رايت رو بايد به اين صورت قرار بدي : سرعت روي 4X و نوع رايت روي Disc At Once . حالا مي توني رايت رو شروع كني ، Nero احتمالا يه اخظار بهت مي ده كه بايد رد كني بره و بذاري رايت شروع بشه .

در پايان رايت تنظيمات Giga Rec‌ بطور اتوماتيك غير فعال مي شه .

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

اگه اطلاعات بيشتر خواستي به اينجا مراجعه كن .

خبرش رو بدي كه تونستي يا نه

موفق باشي :)

hwt

کاربر قدیمی پرشین تولز*مدیر سخت افزار
مدیر انجمن
مدیر انجمن
لایک‌ها
2,415
يه سوال!
فرض 1 گيگ رايت كرد !
تو همه سي دي رامها قابل خوندن هست يا نه؟

Jacky

کاربر فعال
لایک‌ها
34
اين رو مطمئن نيستم ،‌مي توني لينك بالا رو يه نگاهي بندازي . خود بنده خدايي كه اين Review رو نوشته cd هاي رايت كرده رو با يه رايتر external asus هم تست كرده و براحتي همگي خونده شدن و تونسته روي هارد كپي كنه .

ولي من يه نكته ديگه رو بايد يادآوري كنم ، كه قيمت اين رايتر حدود 100 ( شايد الان 85 هزار تومان هم ) باشه . وشما با قيمتي در همين حدود براحتي مي تونين يه DVD writer بخرين و طبعا روي ديسكها 4 گيگي رايت كنين .

البته اميدوارم اين حرفم باعث ناراحتي دوستمون كه اين رايتر رو خريده ، نشده باشه . ولي بايد اين قياس رو انجام مي دادم تا دوستان ديگه درست تصميم بگيرن .

Jacky

کاربر فعال
لایک‌ها
34
تا اونجايي كه من مي دونم بله .
الكي نيست كه بعنوان غول رايترها معروفه و همه به عنوان king‌ خطابش مي كنن .

بالا