برگزیده های پرشین تولز

CD-Rom,Writer

night wolf

Registered User
لایک‌ها
5
Jacky جان يه دنيا ممنون
لاقل فهميدم الان بايد چي كار كنم .
اين برنامه PleXtools خودس مياد و CD شما رو آناليز ميكنه و بهتون ميگه كه دقيقا چقدر ميتونيد روي اين CD رايت كنيد .
اين CD كه من الان گذاشتم يه Datalife معمولي هست . 703 مگابايت هست و تا 797 ميتونم Overwrite بزنم . آصلا هم 1 گيگ نيست . نميدونم اشكال از cd هست يا از خودم :D
وقتي كه 790 مگابايت فايل انتخاب كردم به من Error ميداد كه CD داخل رو بفرست داخل ... در صورتي كه CD خام توش بود .
خلاصه من مجبور شدم كم كنم حجم فايل هايي كه انتخاب كردم رو .
الا ن هم كه داره رايت ميكنه با سرعت 4x ميزنه !
ميخوام نباشه همچين قابليتي :))))

hwt

کاربر قدیمی پرشین تولز*مدیر سخت افزار
مدیر انجمن
مدیر انجمن
لایک‌ها
2,415
عجب!
با 4 رايت مي كنه :eek:
سلطان رايتها همين بود :happy:
البته من مي گم هيچي ياماها نميشه :D
گاش داداش دي وي دي رايتر مي گرفتي :(

night wolf

Registered User
لایک‌ها
5
ولي من يه نكته ديگه رو بايد يادآوري كنم ، كه قيمت اين رايتر حدود 100 ( شايد الان 85 هزار تومان هم ) باشه . وشما با قيمتي در همين حدود براحتي مي تونين يه DVD writer بخرين و طبعا روي ديسكها 4 گيگي رايت كنين .

البته اميدوارم اين حرفم باعث ناراحتي دوستمون كه اين رايتر رو خريده ، نشده باشه . ولي بايد اين قياس رو انجام مي دادم تا دوستان ديگه درست تصميم بگيرن

والا هميشه آدم خودش بهتر ميتونه تصميم بگيره
من اين رايتر رو 79 هزار تومن خريدم كه البته قيمت User بيشتر هست ,من يكم استفاده ام حرفه اي هست . پروژه Knoppix remastering هست . تا حالا يه CDROOM سوزوندم .
همون طور كه خودت گفتي ميتونستم با يه مقدار پول بيشتر يه DVD رايتر بخرم .
Teach دي وي دي رايتر هاي خوبي زده كه قيمتشون 100 تومان بيشتر نيست .
اما متاسفانه وقتي يه جنسي وارد بازار ميشه همون اولش كه مياد خوبه .بهد از يه مدت جنساي آشغال و تغلبي بازار رو پر ميكنن .
نمونه خيلي واضح همين رايتر هاي Asus هست . من 2 سال پيش واسه دوستم يه Asus 52x24x52 خريدم 89 تومن ,تا الان آخ نگفته . دوستم هم به اندازه يه اسب ازش كار ميكشه .
الان يه رايتر Asus 52x32x52 حدود 28 تومن هست . اما كيفيت ......
يكي گرفتم اما 1 ماه بعد از كار افتاد .
DVD رايترهاي Pioner هم همينطورن , اول كه اومد 240 تومن بود كيفيت هم واقعا خوب بود حالا مشخصات فني رو كار نداريم ... بحث سر كيفيت جنس هست .
من 80 تومن پول دادم اما ميدونم كه حالا حالا ها واسم كار ميكنه . ديگه خسته شدم از جنساي تقلبي .
قابليت هاي جانبيش م بد نيست اما واسه من كيفيت مهم تره ...
راستي همه اينا به كنار يكي از دوستام DVD رايتر Teach خريده, ولي وقتي باهاش CD رايت ميكنه اصلا راضي نيست . كنارش يه CD رايتر گذاشته واسه اين كار .
حالا واقعا اين جوريه ؟ DVDWriter واسه رايت كردن CD اذيت ميكنه ؟

Jacky

مدیر بازنشسته - فروشنده معتبر
کاربر فعال
لایک‌ها
34
البته من مي گم هيچي ياماها نميشه
نمي دونم واقعا اينقدر كه ياماها در ايران طرفدار داره ، در بقيه جاها هم داره :blink:
يه زماني فقط دو تا رايتر در بازار ما بود : Teac , Yamaha و همين هم باعث شد كه اين دو تا واسه مردم اسطوره بشه .
حكايت همون كوري كه مي گفت خدا يه لحظه چشم من رو بينا كن ، يه دفعه هم زد و واسه يه لحظه چشمهاش ديد ، از قضا جلوش يه خروس بود و زل زد در چشم خروسه . ديگه هم چيزي نديد . از اون به بعد هم هر كي براش از زيبايي چيزي تعريف مي كرد ، مي گفت از چشم خروس قشنگ تره !!! :blink:

حكايت اين رايتر ياماها هم مثل همون چشم خروسه . ميزان موفيقت شركت هم كاملا مشخصه كه چند سال ديگه optical drive توليد نمي كنه . (( تو خود حديث مفصل بخوان از اين مجمل ))

Jacky

کاربر فعال
لایک‌ها
34
اما متاسفانه وقتي يه جنسي وارد بازار ميشه همون اولش كه مياد خوبه .بهد از يه مدت جنساي آشغال و تغلبي بازار رو پر ميكنن

دوست عزيز با توجه به اينكه اكثر جنس ها دارن بصورت شركتي وارد مي شن و در انحصار چند شركت شناخته شده هستن ، من اين حرف قديمي و جديد بودن رو قبول ندارم . يكي نمونه هاي موفق يك جنس
رو مي بينه و ازش تعريف مي كنه ، يكي نمونه منفي رو مي بينه و ازش بد مي گه . بايد در يك آمار قابل توجه عملكرد جنس رو بررسي كرد . و من حالا حدود 30 تا رايتر asus در عرض 3 تا 4 سال اخير خريدم و هيچكدوم هم به مشكل نخوردن . و اساسا الان جنس تقلبي در بازار ما كمه ، به همون خاطر شركتي بودن اجناس كه گفتم . شركتها و گارانتي ها كاملا شناخته شده هستن . ( البته در مورد كارت گرافيك جنس هاي متفرقه زياده ، كه اونها هم تابلو است )

اين CD كه من الان گذاشتم يه Datalife معمولي هست

راستي اين قضيه Giga Rec به Cd خامي هم كه استفاده مي كني بستگي داره . شما با بدترين حالت ممكن تست كردي . به نظرم حيف پولي كه بابت datalife داده بشه .

والا هميشه آدم خودش بهتر ميتونه تصميم بگيره

شكي نيست . من قصد جسارت نداشتم . من هم موافقم كه ادم خودش تصميم بگيره . اميدوارم نياز شما با اين رايتر بر طرف بشه و توقعي اي كه ازش داشتي برات براورده كنه .

موفق باشي :)

Jacky

کاربر فعال
لایک‌ها
34
اين هم يه لينك از سوابق درخشان رايترهاي Yamaha

Yamaha Writers

در مورد بقيه رايترها رو نيز دوست داشتين يه نگاه بندازين .

MN399

Registered User
لایک‌ها
1
کسی در مورد cd writer های SCSI اطلاع داره که کجا تو ایران می شه پیدا کرد. حتی دست دوم.

rax

کاربر قدیمی پرشین تولز
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
2,351
اقا من يه دونه ياماها دارم يه كم فديميه .4.4.16 كه مي دم 4 هزار تومن .
با كارت اسكازي PCI مي دم 8 هزار.
اگه سريعتر هم خواستي ميتونم برات جور كنم.

MN399

Registered User
لایک‌ها
1
rax عزيز

اين yamaha كه گفتي رو خريدارم بدون كارت scsi.
مي توني يه دونه ديگه با سرعت بالاتر با مارك plextor جور كني؟ اون رو هم مي خوام.

rax

کاربر قدیمی پرشین تولز
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
2,351
اگه ضروريه يه سر برو اولكا تو مركز كامپيوتر ايران.
شايد برات جور كنه.
من ميدونم كه همه yamaha f1 اسكازي رو دارن ميفروشن ولي به فيمت خون باباشون.
فردا ميرم بازار شايد چيزي واست پيدا كنم.

MN399

Registered User
لایک‌ها
1
به نقل از rax :
اگه ضروريه يه سر برو اولكا تو مركز كامپيوتر ايران.
شايد برات جور كنه.
من ميدونم كه همه yamaha f1 اسكازي رو دارن ميفروشن ولي به فيمت خون باباشون.
فردا ميرم بازار شايد چيزي واست پيدا كنم.

rax عزیز
لطفا آدرست رو بده تا بیام ازت cd writer رو بگیرم

hwt

کاربر قدیمی پرشین تولز*مدیر سخت افزار
مدیر انجمن
مدیر انجمن
لایک‌ها
2,415
به نقل از MN399 :
rax عزیز
لطفا آدرست رو بده تا بیام ازت cd writer رو بگیرم
اين ديگه جاش تو پيغام خصوصيه نه اينجا :blink:

MN399

Registered User
لایک‌ها
1
آقا كسي اگه cd writer external با پورت USB و مارک YAMAHA ترجیحا دست دوم داشته باشه خریدارم.

MohammadR

مدیر بازنشسته
کاربر فعال
لایک‌ها
10
دقیقا.
در ضمن اگر در بازارچه فروم مطرح کنی ساید بهتر جواب بگیری اینجا فقط قسمت مشاوره است نه خرید و فروش
http://forum.persiantools.com/f34.html

daftarekhaterat

کاربر قدیمی پرشین تولز
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
58
در حال حاضر مارك رايتر چي پيشنهاد ميكنين. اولا ارزون باشه ثانيا خوب باشه.
در ضمن براي رايتر پرتابل واسه لپ تاپ چيزي ميشناسين؟! صرف ميكنه؟
فوري ها.. ممنون ميشم. :)

Jacky

کاربر فعال
لایک‌ها
34
دفتر خاطرات عزيز الان اكثر رايترها حدود 30 هزار تومان هستن و هيچكدوم گرون نيستن . رايترهاي خوب در بازار كم نداريم : Lite on , asus , TDK‌ و... فقط موقع خريد حتما گارانتي رو چك كن كه مال كجاست و چقدر ارش باقيمونده .
راستي اكثر لپ تاپ ها كه رايتر دارن ،‌رايتر براي چي مي خواي ؟!

daftarekhaterat

کاربر قدیمی پرشین تولز
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
58
به نقل از Jacky :
دفتر خاطرات عزيز الان اكثر رايترها حدود 30 هزار تومان هستن و هيچكدوم گرون نيستن . رايترهاي خوب در بازار كم نداريم : Lite on , asus , TDK‌ و... فقط موقع خريد حتما گارانتي رو چك كن كه مال كجاست و چقدر ارش باقيمونده .
راستي اكثر لپ تاپ ها كه رايتر دارن ،‌رايتر براي چي مي خواي ؟!
لپ تاپ دوستم combo داره. اما خيلي ازش كار كشيده و گاهي وقتها قاط ميزنه اساسي! ميخواد يه رايتر هم داشته باشه كه اگه خواست از اون استفاده كنه. چون توي خوابگاه دانشجويي هست و خيلي دسترسي به رايتر از طريق كامپيوتر معمولي نداره.
يه رايتر معمولي هم ميخواد واسه يكي دوستانش بخره توي همين مايه هاي 30 تومن. سامسونگ شنيدم ارزونه. قديما ازش متنفر بودم چون بعد از 6 ماه خراب شد ولي نميدونم حالا اوضاعش بهتر شده يا نه.

Jacky

کاربر فعال
لایک‌ها
34
optical drive ‌هاي سامسونگ در كل جنس بدي نيستن ، ولي انتخابهاي بسيار بهتري هم نسبت به اون وجود داره . قيمت هم كه گفتم asus رو مي توني حدود 28 بخري ، lite 0n‌ رو فكر كنم 26 هم بشه خريد .

رايترهاي external lite on ‌هم در بازار پيدا مي شه .

بالا