• پایان فعالیت بخشهای انجمن: امکان ایجاد موضوع یا نوشته جدید برای عموم کاربران غیرفعال شده است

GPS / سخت افزار - راهنما - سوال و جواب

aghdam

Registered User
لایک‌ها
0
خیلی ممنون :)

چرا اونایی که توی خارج هستن اینجا بی مصرف به حساب میان ؟
چون که نقشه ایران ندارن ؟ یا کلا gpsهای اونا اینجا کار نمیکنن ؟
اگه مشکل فقط نقشه هست , به نظر من نقشه توی ایران اصلا معنی نمیده! حتی همون گارمین هم نقشه اش به دردی نمیخوره ! خیلی نقشه مختصری داره. به نظر من همین که بشه جاهایی که رفتیم رو ببینیم خیلی خوبه
-
چرا استفاده محدوده ؟

دوست من gps که اینجا و اونجا نداره !!!
فقط منظورشون نقشه هستش . چون اگر از اونجا بدون نقشه بگیرین باز باید یه هزینه هنگفت بکنین تا از این شرکت ها نقشه هاشونو خریداری کنین

مرغابی

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
دوست من gps که اینجا و اونجا نداره !!!
فقط منظورشون نقشه هستش . چون اگر از اونجا بدون نقشه بگیرین باز باید یه هزینه هنگفت بکنین تا از این شرکت ها نقشه هاشونو خریداری کنین
خیلی ممنون .

میگم حالا GSM چیه ؟

aghdam

Registered User
لایک‌ها
0
خیلی ممنون .

میگم حالا GSM چیه ؟

gsm هم معرف امواج موبایل هاست یعنی شما الان با استفاده از gsm با موبالت صحبت می کنی و با استفاده از gprs به اینترنت کانکت می شی و با استفاده از gps راهتو تو بیابون و خیابون پیدا می کنی.;)

fara85

Registered User
لایک‌ها
0
سلام دوستان. من دو روز پیش یک ETEN G500+ گرفتم و به جمع شما پیوستم :cool:
حتماً میدونید که G500 گیرنده GPS داره ولی هیچ برنامه ای براش نداره. من برنامه ArcPad و نقشه تهران را (با تشکر فراوان از آقا نیما و آقا بهروز) نصب کردم. برنامه به خوبی و با دقت بالا کار میکنه.
فقط مشکلی که هست اینه که موقعیتم رو خیلی دیر refresh میکنه. مثلاً وقتی دارم راه میرم، 30 ثانیه من رو ثابت نشان میده و بعد ناگهان من رو در محل جدید نشان میده.
کسی میدونه مشکل از چیه؟ مربوط به setting برنامه است یا ArcPad اینجوریه؟...
ممنون.

mahsafar

Registered User
لایک‌ها
0
آقا بهروز می خواستم بدونم نقشه هائی که شما خودت می سازی ,به صورت دستی فایلهای عکست رو کنار هم می ذاری یا نرم افزار خاصی داری که این فایلهای عکس رو بهش میدی و نرم افزار به صورت عمودی یا افقی فایلها رو کنار هم می چینه؟

Mehran_Storm

Registered User
لایک‌ها
0
سلام دوستان من حدود یک هفته پیش یه گوشی nokia e65 خریدم . یک قسمتی تو این گوشی هست به اسم navigator که شامل سه بخش navigation , position , trip distance هستش. وقتی وارد قسمت navigator میشی یه پیغام میده : searching for gps satellites بعد هم میگه دنبال blue tooth device میگرده. حالا سوال من اینه که من میتونم از gps رو گوشیم استفاده کنم؟ باید براش یه gps bluetooth بخرم؟ از قیمت ها اصلاً اطلاع ندارم اگه میشه منو راهنمایی کنید که چه چیزی و از کجا باید تهیه کنم تا بتونم از gps رو گوشیم استفاده کنم . ممنون میشم

X_Farhad

Pocket PC کاربر فعال
کاربر فعال
لایک‌ها
4
بله مهران خان می تونید از یه gps bluetooth استفاده کنید؛ البته می دونید که استفاده هاتون محدوده، یعنی مهم ترین قابلیتش که همون navigation ـه برای ما ایرانی ها غیر قابل استفاده 'ست !

در مورد قیمت ها و محل فروش من اطلاع دقیقی ندارم, دوستان راهنمایی می کنن، ولی اگه بتونید از خارج تهیه کنید، خیلی بهتره، مدل های جدید تر و کوچکتر رو می شه با قیمت خیلی مناسب تر از قیمت ایران تهیه کرد...

من توصیه ام این دستگاهه: Holux GPSlim 240

fara85

Registered User
لایک‌ها
0
از دوستان کسی میدونه برنامه های TomTom یا Route66 رو چطور میتونم تهیه کنم؟
از برنامه های جی پی اس که تو فروم دیدم، فقط Arcpad قابل دریافت بود که زیاد برنامه جالبی نیست.

Mehran_Storm

Registered User
لایک‌ها
0
بله مهران خان می تونید از یه gps bluetooth استفاده کنید؛ البته می دونید که استفاده هاتون محدوده، یعنی مهم ترین قابلیتش که همون navigation ـه برای ما ایرانی ها غیر قابل استفاده 'ست !

در مورد قیمت ها و محل فروش من اطلاع دقیقی ندارم, دوستان راهنمایی می کنن، ولی اگه بتونید از خارج تهیه کنید، خیلی بهتره، مدل های جدید تر و کوچکتر رو می شه با قیمت خیلی مناسب تر از قیمت ایران تهیه کرد...

من توصیه ام این دستگاهه: Holux GPSlim 240

خیلی ممنون از راهنماییتون فرهاد خان. منظورتون از استفاده محدود چیه ؟ نقشه ی تهرانو داره؟ مثلاً اگر تو بزرگراه صدر باشی نشون میده اسم بزرگراهو یا یه چیز کلی نشون میده . راستشو بخواین من یه دستگاه gps تو پایتخت دیدم که حتی کوچه های بن بست هم نشون میداد. حالا اگر من gps bluetooth بخرم به این صورت نشون میده یا نه ؟ اگه به این صورت نباشه خریدنش ارزش نداره .

SEP/\H/\N

Pocket PC کاربر فعال
کاربر فعال
لایک‌ها
1
خیلی ممنون از راهنماییتون فرهاد خان. منظورتون از استفاده محدود چیه ؟ نقشه ی تهرانو داره؟ مثلاً اگر تو بزرگراه صدر باشی نشون میده اسم بزرگراهو یا یه چیز کلی نشون میده . راستشو بخواین من یه دستگاه gps تو پایتخت دیدم که حتی کوچه های بن بست هم نشون میداد. حالا اگر من gps bluetooth بخرم به این صورت نشون میده یا نه ؟ اگه به این صورت نباشه خریدنش ارزش نداره .

اون دستگاه GPS که شما دیدین Megaforce هست و نه ربطی به موبایل داره و نه ربطی به PPC. حتی نمیشه نقشه هاشو استخراج کرد. اون یک Navigator کامل هست برای تهرانیا و حدود 500 پولشه.
اگه میخواهین از گوشیتون همراه با GPS استفاده کنین اصلاً نمیتونین انتظار Megaforce را ازش داشته باشین. و چون صفحه نمایش شما مثل PPC لمسی نیست، خیلی از کاربردهای GPS را از دست میدین. اونجوری که من با Nokia N73 امتحان کردم و با توجه به اینکه نقشه GPS برای سیمبین من تاحالا ندیدم، این آمار را به شما میده: مختصات، سرعت و یک سری اطلاعاتی که با همین 2 تا اندازه گیری میکنه.

شما میتونین دستگاه GPS را از فروشگاه مجیدکو در پاساژ امجد (جمهوری، بعد از پل حافظ، اولین پاساژ سمت راست) بخرید. چون فقط تو کار GPS هست.

SEP/\H/\N

Pocket PC کاربر فعال
کاربر فعال
لایک‌ها
1
سلام دوستان. من دو روز پیش یک ETEN G500+ گرفتم و به جمع شما پیوستم :cool:
حتماً میدونید که G500 گیرنده GPS داره ولی هیچ برنامه ای براش نداره. من برنامه ArcPad و نقشه تهران را (با تشکر فراوان از آقا نیما و آقا بهروز) نصب کردم. برنامه به خوبی و با دقت بالا کار میکنه.
فقط مشکلی که هست اینه که موقعیتم رو خیلی دیر refresh میکنه. مثلاً وقتی دارم راه میرم، 30 ثانیه من رو ثابت نشان میده و بعد ناگهان من رو در محل جدید نشان میده.
کسی میدونه مشکل از چیه؟ مربوط به setting برنامه است یا ArcPad اینجوریه؟...
ممنون.

شما برو تو Setting. بگردی یه جایی را پیدا میکنی که میشه مدت زمان Refresh را کم و زیاد کرد. برای اینکه باطری را هم نخوره، 5 ثانیه زمان مناسبیه.

SEP/\H/\N

Pocket PC کاربر فعال
کاربر فعال
لایک‌ها
1
آقا بهروز می خواستم بدونم نقشه هائی که شما خودت می سازی ,به صورت دستی فایلهای عکست رو کنار هم می ذاری یا نرم افزار خاصی داری که این فایلهای عکس رو بهش میدی و نرم افزار به صورت عمودی یا افقی فایلها رو کنار هم می چینه؟

متاسفانه به صورت دستی و خیلی هم وقت میبره. به خاطر همینه که خیلی وقته ازین کارا نکردم دیگه.

hassani_4713

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
مخلص آقا بهروز نازنین:happy: :happy: :blush:
سفارشش رو دادم به عموم...احتمالاً تا 2-3 روز دیگه تهیه ش می کنن...و آخرای اسفند می رسه دستم..:wacko:
یه دونه Visiontac VGPS-700 گفتم بگیرن...کوچیکترین و خوشگلترین BT GPS دنیا!!!
294.gif

سلام بروبچ من تازه واردم:blush: یه jamin:ph34r2: black دارم میخوام ببینم این مدل بلوتوس VGPS-700 رو دستگاه منم جواب میده یا نه :wub: و اگر میشه قیمتش هم بدین ممنون میشم

X_Farhad

Pocket PC کاربر فعال
کاربر فعال
لایک‌ها
4
سلام بروبچ من تازه واردم:blush: یه jamin:ph34r2: black دارم میخوام ببینم این مدل بلوتوس VGPS-700 رو دستگاه منم جواب میده یا نه :wub: و اگر میشه قیمتش هم بدین ممنون میشم

سلام، به پی تی خوش اومدید
character0144.gif

این مدل با جمین هم جواب می ده ولی یه نمه گرونه (200 دلار!!)
برای خرید در تهران به همین آدرسی که بهروز گذاشت می تونید مراجعه کنید،
اگرهم از خارجه قصد خرید دارید (برای بار هزارم!!) پیشنهاد می کنم این دستگاه رو تهیه کنید: Holux GPSlim 240
قیمتش هم با شیپینگ باید حدود 100 دلار درآد ;)

SEP/\H/\N

Pocket PC کاربر فعال
کاربر فعال
لایک‌ها
1
بروبچ من 3 هفته هست یک لپتاپ خریدم. اگه بدونین چه حالی میده لپتاپ + GPS + Google Earth Pro

:lol:

SEP/\H/\N

Pocket PC کاربر فعال
کاربر فعال
لایک‌ها
1
از چه نظر حال میده؟ :confused:

بدون هیچ دردسری موقعیت را توی googe earth نشون میده و قابلیت مشخص کردن Path را هم به راحتی داره. فقط اون آمار و مشخصاتی که برنامه هایی نظیر Pathaway و GPSTuner میدن را نمیده:(

fara85

Registered User
لایک‌ها
0
بدون هیچ دردسری موقعیت را توی googe earth نشون میده و قابلیت مشخص کردن Path را هم به راحتی داره. فقط اون آمار و مشخصاتی که برنامه هایی نظیر Pathaway و GPSTuner میدن را نمیده:(

خیلی جالبه :rolleyes:
آقا این TomTom6 رو نگفتی از کجا گیر بیارم. الان یک هفته اس دارم با ایمیول داون لود میکنم، هنوز چیز به درد بخوری گیرم نیومده :(

SEP/\H/\N

Pocket PC کاربر فعال
کاربر فعال
لایک‌ها
1
خیلی جالبه :rolleyes:
آقا این TomTom6 رو نگفتی از کجا گیر بیارم. الان یک هفته اس دارم با ایمیول داون لود میکنم، هنوز چیز به درد بخوری گیرم نیومده :(

Tomtom 6 را من ندارم. اما مثل اینکه آقای Pshivaee داشتن. اما به درد ما ایرانیها نمیخوره ها :wacko:

fara85

Registered User
لایک‌ها
0
Tomtom 6 را من ندارم. اما مثل اینکه آقای Pshivaee داشتن. اما به درد ما ایرانیها نمیخوره ها :wacko:

نقشه هاش به درد ما نمیخوره، ولی از امکانات دیگه اش که میشه استفاده کرد.
دیروز GPS Tuner رو نصب کردم. برنامه خوبیه، فعلاً کارم رو راه انداخت.
اگه tomtom6 یا route66 گیر آوردید، بی زحمت ما رو هم خبر کنید. :happy:

بالا