• پایان فعالیت بخشهای انجمن: امکان ایجاد موضوع یا نوشته جدید برای عموم کاربران غیرفعال شده است

GPS / سخت افزار - راهنما - سوال و جواب

pshivaee

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
از دوستان ممکنه یکی فرق gprs و gps رو به من به زبان ساده بگه:blush: :D

GPRS:General Packet Radio Service که یک پروتکل ارتباطی است برای شبکه های GSM. از طریق GPRS شما میتوانید DATA دریافت ویا بفرستید.
(Global Positioning System (GPS سیستمی است که شما میتونید به وسیله آن موقعیت خود را در روی کره زمین شناسایی کنید. با داشتن دستگاه GPS شما از موقعیت جغرافیایی ، سرعت ، ارتفاع و جهت خود مطلع میشوید. در مدار زمین 24 ماهواره وجود دارد که شما میتوانید به وسیله انها هدایت شوید.

nima62us

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
GPRS:General Packet Radio Service که یک پروتکل ارتباطی است برای شبکه های GSM. از طریق GPRS شما میتوانید DATA دریافت ویا بفرستید.
(Global Positioning System (GPS سیستمی است که شما میتونید به وسیله آن موقعیت خود را در روی کره زمین شناسایی کنید. با داشتن دستگاه GPS شما از موقعیت جغرافیایی ، سرعت ، ارتفاع و جهت خود مطلع میشوید. در مدار زمین 24 ماهواره وجود دارد که شما میتوانید به وسیله انها هدایت شوید.

از راهنماییت ممنون پس در کل gprs با gps هیچ ربطی به هم ندارن؟;)

X_Farhad

Pocket PC کاربر فعال
کاربر فعال
لایک‌ها
4
مرسی کلارک جان
2ij21yq.gif

//

کسایی که توی ایران gps می خرن، ممکنه این سوال براشون پیش بیاد که با نبود نقشه های gps ، روز اول که gps رو خریدن چطور می تونن از درستی مختصاتی که دستگاهشون بر می گردونه مطمئن شن. خوب تصدیق این مساله خیلی ساده ست، از WikiMapia استفاده می کنید! wikimapia یه سرویس رایگان آنلاینه که از نقشه های google earth استفاده می کنه.
کافیه دستگاه gps تون رو به کامپیوتر یا ppc وصل کنید، و از هر برنامه ای که استفاده می کنید، مختصات رو بردارید و و توی این URL جایگزین کنید، باید یه تصویر هوایی از منطقه ای که هستین رو ببینید بلافاصله، به مرکزیت محل دقیقتون:

کد:
 http://wikimapia.org/#y=[B]36332379[/B]&x=[B]59482437[/B]&z=[B]17[/B]&l=0&m=a

عدد اولی latitude یا عرض جغرافیایی (north or south the equator) و دومی longitude یا طول جغرافیایی (east or west from the prime meridian) هستش. عدد سوم هم zoom level هستش.

2q89544.jpg

aghdam

Registered User
لایک‌ها
0
سلام به همگی دوستان و سال نو مبارک
آقا من یه جمین دارم و می خوام یه gps براش بخرم
از شما استید راهنمایی می خواستم که هم قیمت رو ذکر بفرمایین و هم امکانات رو تا بنده بعد از خرید همیشه دعاتون بکنم:D
البته یکی از فامیل هامون قراره تو این ماه بره آلمان اگر لازم باشه و تفاوت قیمتش زیاد باشه می تونم بگم از اونجا هم بیارن
ممنون

mahsafar

Registered User
لایک‌ها
0
برای من عجیبه که این مگافورس اصلا توی یه سایت خارجی هم دیده نمی شه
نکنه می خوان قالب ایرانیا کنن
کسی اگر سایت خارجی در این رابطه دیده لطفا بگه

aghdam

Registered User
لایک‌ها
0
اول عذر خواهی می کنم بابت بی تابی که می کنم
ولی برای تصمیم گیری وقت خیلی کمی دارم برای همین
البته یک موردی رو هم می خواستم عرض کنم که به من کمک کنید تا تصمیم درست تری بگیرم و اون اینکه من الن حدود 6-7 ماه هست که منتظر eten m700 بودم که به تهران بیاد و بتونم بخرم که gps هم داره نظر شما در این مورد چیه؟

king_dani

مدیر بازنشسته
لایک‌ها
5
سلام

دوستان من یه جی پی اس میخوام که یکی از دوتا کار زیر رو هم برام انجام بده :
1- پی دی ای
2- موبایل

اگه همه ی این کارا رو هم انجام بده که عالی میشه
800 تومن دارم .

ولی کار اصلی ای که میخوام برام انجام بده همون جی پی اس هست . نمیخوام از کیفیت کار جی پی اسش زیاد کم بشه

درضمن من توی این چیزا وارد نیستم :( ممنون میشم راهنمایی بفرمایید

آیدا خانوم ، شما جی پی اس رو برای مصرف در ایران می خواهید ؟ باید بدونید که توی ایران نقشه برای جی پی اس وجود نداره ، اگر م باشه یا خیلی قدیمی ست ، یا خیلی ساده، نمی دونم این نقشه ها که روی دستگاه های مگافورس هست رو دیده اید یا نه ، ولی این ها ، نقشه های کاملی هستن که به هر دلیل برای ما قابل دسترسی نیستن
بنابراین در خرید دستگاهی که اولویت اولش جی پی اس دار بودنش باشه در ایران ، بهتره دوباره فکر کنید
موفق باشید

X_Farhad

Pocket PC کاربر فعال
کاربر فعال
لایک‌ها
4
(درضمن من 5شنبه میرم دوبی اگه اونجا ارزونتر باشه و سرم کلاه نذارن ترجیح میدم همونجا بخرم . )

خیلی متشکرم

آیدا خانوم شما اگه بتونید از ایرانسل استفاده کنید ازین به بعد، پیشنهاد می کنم یه دونه Eten M700 بگیرید از دوبی، حدود 600 الی 700 تومن قیمتشه، pda phone + gps sirf star III

king_dani

مدیر بازنشسته
لایک‌ها
5
دوست عزیز ممنون که جواب دادید .

ببینید من به نقشه زیاد اهمیت نمیدم . فقط همین مثل garmin etrix vista کار کنه خوبه . (یعنی فقط بشه mark بذاریم و سرعت و فاصله رو بسنجیم و اینا ) توقع زیادی ازش ندارم .

خلاصه فکر کنم جی پی اسی که پی دی ای با تاچ اسکرین باشه خیلی نیازم رو برطرف کنه . اگه سراغ دارید ممنون میشم معرفی کنید .(اگه بلوتوث داشته باشه دیگه نور الی نور هست) (اینقدر اینها انواع مختلفی دارن که آدم نمیفهمه کدومش رو بخره )
(درضمن من 5شنبه میرم دوبی اگه اونجا ارزونتر باشه و سرم کلاه نذارن ترجیح میدم همونجا بخرم . )

خیلی متشکرم

این ایسر حلال زاده هست

این دستگاه رو پی دی ای گلد ، مرور کرده و فکر کنم دقیقا همون چیزی باشه که شما می خواهید
Acer c530
قیمت رو زده 240پوند که البته ازش تکس کم می شه
البته نمی دونم بتونید گیر بیارید یا نه
ولی باید بدونید که تلفن نداره ، دوربین هم نداره
بلوتوث داره ، وای فای داره ، جی پی اس داره ،ویندوز موبایل 5 داره و امکانات واقعا معقولی داره

البته با توضیحی که شما دادید، به نظر من ، خیلی دستگاه های دیگه هم هستن که می تونید ازمیونشون انتخابکنید ، به این شرط که قید فون ادیشن بودن دستگاه رو بزنید
موفق باشید

X_Farhad

Pocket PC کاربر فعال
کاربر فعال
لایک‌ها
4
سلام به همگی دوستان و سال نو مبارک
آقا من یه جمین دارم و می خوام یه gps براش بخرم
از شما استید راهنمایی می خواستم که هم قیمت رو ذکر بفرمایین و هم امکانات رو تا بنده بعد از خرید همیشه دعاتون بکنم:D
البته یکی از فامیل هامون قراره تو این ماه بره آلمان اگر لازم باشه و تفاوت قیمتش زیاد باشه می تونم بگم از اونجا هم بیارن
ممنون
تهران می شه دستگاه های خوبی تهیه کرد، ولی هم قیمت ها گرون تره خارج و هم جدیدترین هارو ندارن هم دستگاه ها یه خورده ای بی ریخته(!) ، از خارج تهیه کنید به نظر من بهتره...مهمترین خصوصیتی هم که باید در نظر داشته باشید اینه که چیپست دستگاه sirf star 3 باشه (مصرف باطریش هم خیلی بالا نباشه)
دستگاه های garmin و magellan خیلی خوبن ولی گرونن... Holux و Evermore هم مارک های خوبی هستن...
این دستگاه ها هم خیلی ریویو های خوبی دارن، قیمتشون هم حدود 100 دلاره:
Holux GPSlim 240
Garmin GPS 10
ایـــــنجا هم یه مجموعه کامل از ریویوهای gps های بلوتوث...کلاً مدل های های خیلی خوب خیلی زیادن! ، اگه بخواید بگید از خارج براتون بیارن و روی یه مدل خاص انگشت بزارید، ممکنه به مشکل بر بخورید...;) :)
البته یک موردی رو هم می خواستم عرض کنم که به من کمک کنید تا تصمیم درست تری بگیرم و اون اینکه من الن حدود 6-7 ماه هست که منتظر eten m700 بودم که به تهران بیاد و بتونم بخرم که gps هم داره نظر شما در این مورد چیه؟
خیلی مثبته(!) ، فقط ممکنه شما یه سال دیگه هم صبر کنید و این فروشنده های محترم این رو نیارن
164.gif

آقای فرهاد چیز جالبی باید باشه ولی چون این دستگاه هر سه کار رو انجام میده فکر نکنم بتونه خوب کار موبایل رو انجام بده . ولی در کل چیز جالب و به درد بخوری هست . قیمتشم مناسبه
چرا کار موبایل رو هم به خوبی انجام می ده:) ریویوش رو می تونید اینجا بخونید تا با مزایا و معایبش آشنا شید؛
بردار کوچکترش (x500) هم خیلی خوبه، اگه کی بورد براتون استفاده ای نداره

برای من عجیبه که این مگافورس اصلا توی یه سایت خارجی هم دیده نمی شه
نکنه می خوان قالب ایرانیا کنن
کسی اگر سایت خارجی در این رابطه دیده لطفا بگه
والا نکته اش اینه که فقط همین یه شرکت با همین یه مدل سخت افزار، نقشه های تهران و حومه رو دیجیتال کرده و روی یه دستگاه برای navigation پیاده کرده. ولی کلاً همینجوریش هم فوق العاده دستگاه جالبیه... من نقل قول می کنم از tamoochin :

با درود
امروز یک دستگاهی معرفی می کنم که خودم تا چند ساعت دیدمش کف کرده بودم:D
این دستگاه یک GPS می باشد که به صورت مجزا و فقط GPS می باشد حالا چرا کف کرده ام به خاطر اینکه این دستگاه مخصوص ایران ساخته شده و تمامی نقاط تهران کرج و حومه رو داره.حتی کوچه های بن بست و جا هایی که اصلا فکرش رو نمی کنید.این دستگاه دارای یک رسیور قوی به طوری که وقتی روشنش کردم بعد از 10 ثانیه 4 ماهواره رو پیدا کرد.همچنین این دستگاه سخن گو به زبان فارسی داره و نقشه ها رو به صورت سه بعدی نیز نشون می ده.در ضمن این دستگاه به طور دائم با ماهواره در ارتباطه یعنی اگر جایی تو شهر تغییر کنه به صورت اتوماتیک رو دستگاه اعمال میشه.همچنین این دستگاه به مرکز ترافیک رادیو پیام وصل هستش [قراره وصل شه] و شما رو می تونه در هر لحظه از سریعترین مسیر راهنمایی کنه(من که کف کردم).این هم عکسایی که ازش گرفتم.

این دستگاه 1 میلیون تومان قیمتش و ساخت کمپانی megaforce هستش.

الان حدود 480 تومنه
4ih6e0y.gif

X_Farhad

Pocket PC کاربر فعال
کاربر فعال
لایک‌ها
4
کسایی که توی ایران gps می خرن، ممکنه این سوال براشون پیش بیاد که با نبود نقشه های gps ، روز اول که gps رو خریدن چطور می تونن از درستی مختصاتی که دستگاهشون بر می گردونه مطمئن شن. خوب تصدیق این مساله خیلی ساده ست، از WikiMapia استفاده می کنید! wikimapia یه سرویس رایگان آنلاینه که از نقشه های google earth استفاده می کنه.
کافیه دستگاه gps تون رو به کامپیوتر یا ppc وصل کنید، و از هر برنامه ای که استفاده می کنید، مختصات رو بردارید و و توی این URL جایگزین کنید، باید یه تصویر هوایی از منطقه ای که هستین رو ببینید بلافاصله، به مرکزیت محل دقیقتون:

کد:
 http://wikimapia.org/#y=[B]36332379[/B]&x=[B]59482437[/B]&z=[B]17[/B]&l=0&m=a

عدد اولی latitude یا عرض جغرافیایی (north or south the equator) و دومی longitude یا طول جغرافیایی (east or west from the prime meridian) هستش. عدد سوم هم zoom level هستش.

2q89544.jpg

یادم رفت بگم. این wikimapia یه برنامه مخصوص pc هم داره، نصبش که بکنید و gps رو بهش وصل کنید، توی browser تون به صورت لایو نقشه ی مکانی که هستید رو نشون می ده (و با عوض شدن مکان شما اونو آپدیت می کنه)
48nq5n4.jpg

مناسب کسانیه که به لپ تاپ و اینترنت پر سرعت روی موبایل دسترسی دارن.
در ppc هم می شه با برنامه ی google maps همین کارو انجام داد. البته برای استفاده از اون هم به یه کانکشن نسبتاً پر سرعت نیاز دارید

درضمن اگه gps تون فقط بلوتوثه، ممکنه برای شناسوندش به ویندوز دچار دردسر بشید... من که خواستم pair ش کنم، اول از نرم افزار bluesoleil استفاده کردم، دوتا com port درست به شماره های 30 و 31 . بعد bluesoleil رو آن اینستال کردم و از نرم افزار بلوتوث خود xp استفاده کردم، بازم ایندکس پورت ها شد 30 و 31 . حالا مشکلش چیه؟ اینکه بعضی برنامه ها (مثل همین wikimapia gps) فقط تا پورت 16 رو می بینن. اگه به این مشکل برخوردید برای حلش ، باید remap کنید پورت هارو. یعنی مثلاً پورت 30 رو بزارید روی 15 .
Control Panel-->System-->Hardware tab-->Device Manager

4gyx6b6.jpg

2ljj1mv.jpg

وارد Advanced که شدید، اون پایین می تونید شماره ی پورت رو تغییر بدید. باید بزاریدش روی یکی از همین in use ها

2lurv2q.jpg

چند تا وارنینگ می ده که باید اوکی کنید ( البته موقع تغییر پورت ها دقت کنید که روی چه پورتی دارید ری مپ می کنید).
درضمن، می تونید بعد ازینکه این کارو انجام دادید دوباره پورت هارو برگردونید به ایندکس های اولیه شون، بعد پاکشون کنید، بعد دوباره دستگاه رو pair کنید، تجربه می گه که باید این بار ایندکس پورت ها مناسب نظرمون در بیان خود به خود!! (توی همین اسکرین شات هایی که انداختم می بینید که serial over bluetooth ها خودشون بعد نصب نشستن روی پورت های 15 و 16)

موقع استفاده از یه gps BT با ppc هم، ممکنه با اینکه دستگاه رو pair کردید ببینید برنامه ها نمی تونن پیداش کنن. کافیه برید توی connections-->bluetooth-->com ports و اونجا یه outgoing port ایجاد کنید و gps تون رو بهش معرفی کنید. مثلاً من گذاشتم روی com 2 و حالا توی هر برنامه ای که بخوام از gps استفاده کنم توی configuration جی پی اس، پورت رو com 2 انتخاب می کنم و buadrate روهم طبق اون چیزی که رفترچه راهنما نوشته ست می کنم، سه سوت وصل می شه!

2prh8cz.png

432ywbo.png

aghdam

Registered User
لایک‌ها
0
خیلی مثبته(!) ، فقط ممکنه شما یه سال دیگه هم صبر کنید و این فروشنده های محترم این رو نیارن
164.gif

فرهاد جان بازم شما!!!
خیلی تعجب کردم آخه اینهمه بچه های فعال ولی سئوال ما بی جواب!!!
آقا فرهاد عزیز پس پیشنهادتون gps بلوتوث هست؟
بنظر شما ( والبته سایر دوستان اگر لطف کنن) چی بگیرم؟
از اینجا بگیرم یا از آلمان و چرا؟

X_Farhad

Pocket PC کاربر فعال
کاربر فعال
لایک‌ها
4
فرهاد جان بازم شما!!!
خیلی تعجب کردم آخه اینهمه بچه های فعال ولی سئوال ما بی جواب!!!
آقا فرهاد عزیز پس پیشنهادتون gps بلوتوث هست؟
بنظر شما ( والبته سایر دوستان اگر لطف کنن) چی بگیرم؟
از اینجا بگیرم یا از آلمان و چرا؟

قربان شما
18.gif

ببینید من شخصاً ترجیح می دادم m700 رو بگیرم، ولی خوب مشکل رجیستر داره؛
البته خرید gps بلوتوث خوبی های خاص خودشو داره،
مثلاً اگه 1 سال دیگه تصمیم گرفتید یه دونه ازین ultimate ها رو بگیرید، یا مثلاً xda flame ،
اون وقت غصه ی gps نداشتنشونو نمی خورید!
تهران می شه دستگاه های خوبی تهیه کرد، ولی هم قیمت ها گرون تره خارج و هم جدیدترین هارو ندارن هم دستگاه ها یه خورده ای بی ریخته(!) ، از خارج تهیه کنید به نظر من بهتره...مهمترین خصوصیتی هم که باید در نظر داشته باشید اینه که چیپست دستگاه sirf star 3 باشه (مصرف باطریش هم خیلی بالا نباشه)
دستگاه های garmin و magellan خیلی خوبن ولی گرونن... Holux و Evermore هم مارک های خوبی هستن...
این دستگاه ها هم خیلی ریویو های خوبی دارن، قیمتشون هم حدود 100 دلاره:
Holux GPSlim 240
Garmin GPS 10
ایـــــنجا هم یه مجموعه کامل از ریویوهای gps های بلوتوث...کلاً مدل های های خیلی خوب خیلی زیادن!

Holux GPSlim240 در کنار این مدلی که توی امضای منه، کوچکترین gps های بلوتوث دنیا هستن، و هر دو هم ریویو های بسیار خوبی دارن، ولی holux ــه ارزون تره، حدود 100-120 دلار. اینا راحت توی جیب کوچیک شلوار لی آدم غیب می شن، واسه همین دیگه تیپ آدم قلمبه نمی شه!
bee.gif

SEP/\H/\N

Pocket PC کاربر فعال
کاربر فعال
لایک‌ها
1
سلام بر همه دوستان. میبینم که حسابی سر بحث باز شده اینجا.
ممنونم از دکتر. من که چند وقته نمیرسم بیام توی PT. اصلاً انتظار نداشتم Label کاربر فعال به من بدی:happy:
از آیدا خانم هم ممنونم که باعث شد این تاپیک شلوغ بشه.
به فرهاد خان هم تبریک میگم مدیریت را. هورااااااااا:lol:

آیدا خانم من هم پیشنهاد میکنم GPS BT و PPC بخرید. یعنی جدا جدا. توی صفحه های قبل دلیلش زیاد گفته شده. حواستون هم به این باشه که باطری هر دو قوی باشه. PPC من 1540mAh و GPS من 1050mAh هست و من باز مشکل باطری دارم. اما چون برای هر دوتاش شارژر فندکی ماشین را دارم، وقتی تو ماشینم مشکلی از این لحاظ ندارم.
دبی خوش بگذره;)

semorena

Registered User
لایک‌ها
2
آقای فرهاد چیز جالبی باید باشه ولی چون این دستگاه هر سه کار رو انجام میده فکر نکنم بتونه خوب کار موبایل رو انجام بده . ولی در کل چیز جالب و به درد بخوری هست . قیمتشم مناسبه

اگه هنوز گوشي مورد نظرتون رو نخريديد پيشنهاد ميكنم Qtek G100 رو نگاه كنيد. هم تو ايران پيدا ميشه هم قيمت مناسبي داره. هم پاكت پي‌سي فون اديشن هست. (فقط دوربين نداره.) شركت سازندش هم يبيشتر اين گوشي رو بعنوان يك GPS مطرح كرده تا پاكت پي‌سي و خيلي روي قابليت GPSش تبليغ كرده.
8570-g100_front.gif

تو ايران قيمتش حدود 500و خورده‌اي هست.
لينك سايت

pshivaee

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
اگه هنوز گوشي مورد نظرتون رو نخريديد پيشنهاد ميكنم Qtek G100 رو نگاه كنيد. هم تو ايران پيدا ميشه هم قيمت مناسبي داره. هم پاكت پي‌سي فون اديشن هست. (فقط دوربين نداره.) شركت سازندش هم يبيشتر اين گوشي رو بعنوان يك GPS مطرح كرده تا پاكت پي‌سي و خيلي روي قابليت GPSش تبليغ كرده.
8570-g100_front.gif

تو ايران قيمتش حدود 500و خورده‌اي هست.
لينك سايت
دوست عزیز این دستگاه سیستمشGSM نیست. فکر نمیکنید تو ایران کارایی نداره؟البته به عنوان PDA ازش میتونید استفاده کنید
"G100
The new Qtek G100 is the first device in the Qtek range to focus on personal navigation. This non-GSM device features an integrated GPS module for complete global tracking. The 64K colour display measures 2.8” to provide a large area from which to view your choice of navigation software. At the heart of the device is the new Microsoft Window Mobile 5.0 operating system supporting full PDA business functionality. The device can be connected via a number of convenient and high speed options such as WiFi, Bluetooth or Mini USB. Qtek is once again 'leading the way' with new technology

king_dani

مدیر بازنشسته
لایک‌ها
5
دوست عزیز این دستگاه سیستمشGSM نیست. فکر نمیکنید تو ایران کارایی نداره؟البته به عنوان PDA ازش میتونید استفاده کنید
"G100
The new Qtek G100 is the first device in the Qtek range to focus on personal navigation. This non-GSM device features an integrated GPS module for complete global tracking. The 64K colour display measures 2.8” to provide a large area from which to view your choice of navigation software. At the heart of the device is the new Microsoft Window Mobile 5.0 operating system supporting full PDA business functionality. The device can be connected via a number of convenient and high speed options such as WiFi, Bluetooth or Mini USB. Qtek is once again 'leading the way' with new technology

تایید می شه ، این دستگاه جی اس ام نیست ؛ به عبارتی non phone edition هست
یادمه رمضانی یه بار اورده بود ، می گفت 400 یا یه کم بیشتر
در ضمن dopod ش رو اورده بود

مرغابی

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
میگم این جی چی اس گارمین چرا اینقدر گرونه ؟

یه سوال دیگه اینکه آیا جی پی اسهایی که مخلوط با ppc یا pda هستن به خوبی gpsهای تنها مثل گارمین کار میکنن ؟

گارمین رنگیش 500 هزار تومن واقعا قیمتش وحشتناکه!! اخه مگه چیه ؟ خوب آدم میره pda+gps میخره خیلی هم بهتره

X_Farhad

Pocket PC کاربر فعال
کاربر فعال
لایک‌ها
4
میگم این جی چی اس گارمین چرا اینقدر گرونه ؟

یه سوال دیگه اینکه آیا جی پی اسهایی که مخلوط با ppc یا pda هستن به خوبی gpsهای تنها مثل گارمین کار میکنن ؟

گارمین رنگیش 500 هزار تومن واقعا قیمتش وحشتناکه!! اخه مگه چیه ؟ خوب آدم میره pda+gps میخره خیلی هم بهتره

خوب اینا in-car navigation هستن، قیمتشون همون دورو براست دیگه! البته این هایی هم که خارج فروش می ره در ایران بی مصرف هستن تقریباً! ولی همین مگافورس که نقشه ی تهران و حومه رو داره هم اینجا 480 هزار تومنه. مهم تر از سخت افزارش، نقشه های دیجیتالیه، که اونا هم داخل قیمت حساب می شن. بعدم مزایای خودش رو داره. مثلاً صفحه شون معمولاً خیلی بزرگتر از 2.8 اینچه!

یادتون نره که شما حتی اگه بخواید یه pda همراه یه gps bt بگیرید، استفاده هاتون محدوده. در عوض تا دلتون بخواد جا برای توسعه و طرح های جدید هستش!

مرغابی

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
خوب اینا in-car navigation هستن، قیمتشون همون دورو براست دیگه! البته این هایی هم که خارج فروش می ره در ایران بی مصرف هستن تقریباً! ولی همین مگافورس که نقشه ی تهران و حومه رو داره هم اینجا 480 هزار تومنه. مهم تر از سخت افزارش، نقشه های دیجیتالیه، که اونا هم داخل قیمت حساب می شن. بعدم مزایای خودش رو داره. مثلاً صفحه شون معمولاً خیلی بزرگتر از 2.8 اینچه!

یادتون نره که شما حتی اگه بخواید یه pda همراه یه gps bt بگیرید، استفاده هاتون محدوده. در عوض تا دلتون بخواد جا برای توسعه و طرح های جدید هستش!
خیلی ممنون :)

چرا اونایی که توی خارج هستن اینجا بی مصرف به حساب میان ؟
چون که نقشه ایران ندارن ؟ یا کلا gpsهای اونا اینجا کار نمیکنن ؟
اگه مشکل فقط نقشه هست , به نظر من نقشه توی ایران اصلا معنی نمیده! حتی همون گارمین هم نقشه اش به دردی نمیخوره ! خیلی نقشه مختصری داره. به نظر من همین که بشه جاهایی که رفتیم رو ببینیم خیلی خوبه
-
چرا استفاده محدوده ؟

بالا