برگزیده های پرشین تولز

GPS / سخت افزار - راهنما - سوال و جواب

SEP/\H/\N

Pocket PC کاربر فعال
کاربر فعال
لایک‌ها
1

gps-cours3.jpg

gps.GIF

GPS-iPAQ.jpg

خيلي جاي اين بحث توي فروم Pocket PC خالي بود. اميدوارم كه اينجا يك مرجع اطلاعاتي قوي در مورد GPS بشه.
از تمامي دوستاني كه علاقمند به اين مبحث ميباشند درخواست همكاري ميكنم.

amoo milad

Registered User
لایک‌ها
0
بهروز جان ، شما واسه اتمت دستگاه GPS هم خريدي؟
اگه خريدي ،چند خريدي؟
عكسش هم ميشه بزاري؟؟
ممنون

SEP/\H/\N

Pocket PC کاربر فعال
کاربر فعال
لایک‌ها
1
بهروز جان ، شما واسه اتمت دستگاه GPS هم خريدي؟
اگه خريدي ،چند خريدي؟
عكسش هم ميشه بزاري؟؟
ممنون

من هنوز GPS نخريدم . آخه هنوز اطلاعاتم تكميل نشده. نميدونم garmin بخرم يا evermore يا چيزاي ديگه. هر شركتي كه فقط در مورد جنس خودش تبليغ ميكنه و ميگه مال ما بهترينه. ميخوام چيزي بخرم كه با همه نرم افزارهايي كه ميخوام كار كنه. به خاطر همين يكم گيج شدم.
من اين تاپيك را زدم براي همين ردو بدل كردن اطلاعات همديگه. اميدوارم بقيه هم كمك كنند.
من دو سه هفته ديگه دارم ميرم دبي. ميخوام از اونجا GPS بخرم. :happy:

amoo milad

Registered User
لایک‌ها
0
ميخواي واسه اتمت بخري يا يدونه جدا ميخواي بخري
اگه راه داره و زحمتي واستون نداره ، يه خبر هم به من بده كه پول بدم بهتون و يه دونه هم واسه من بياريد
البته بازم ميگم اگه واستون زحمتي نميشه

SEP/\H/\N

Pocket PC کاربر فعال
کاربر فعال
لایک‌ها
1
ميخواي واسه اتمت بخري يا يدونه جدا ميخواي بخري
اگه راه داره و زحمتي واستون نداره ، يه خبر هم به من بده كه پول بدم بهتون و يه دونه هم واسه من بياريد
البته بازم ميگم اگه واستون زحمتي نميشه

آره عمو ميلاد. ميخوام براي اتم بخرم. اما به Loptop هم كار بده.
مهمتر از همه براي من اينه كه هم با همه برنامه هاي PPC از جمله pocket earth , google earth , pocket street , my sport training و arcview كار بده و هم با برنامه هاي PC از جمله Arc GIS , Google earth pro , Encarta و غيره كار كنه.

ضمناً يك چيزايي هم در مورد استفاده GPS در autocad و امثال آن شنيدم. :)

باشه. اگر ميخواهي از اونجا مثل همون كه خودم ميخرمو ، برات ميخرم.

X_Farhad

Pocket PC کاربر فعال
کاربر فعال
لایک‌ها
4
آره عمو ميلاد. ميخوام براي اتم بخرم. اما به Loptop هم كار بده.
مهمتر از همه براي من اينه كه هم با همه برنامه هاي PPC از جمله pocket earth , google earth , pocket street , my sport training و arcview كار بده و هم با برنامه هاي PC از جمله Arc GIS , Google earth pro , Encarta و غيره كار كنه.

ضمناً يك چيزايي هم در مورد استفاده GPS در autocad و امثال آن شنيدم. :)

باشه. اگر ميخواهي از اونجا مثل همون كه خودم ميخرمو ، برات ميخرم.

من تاحالا خیلی دوست داشتم که یه gps هم بگیرم ولی چون نیاز مبرم نداشتم فعلاً بیخیال موضوع شده بودم، ولی واقعاً بااین برنامه sport training حال کردم، چه کارا که نمی شه کرد با gps:cool: :wacko:
حالا بهروز جان این دستگاه هایی که شما دیدید تا الان تو چه رنج قیمتی هستن؟
73.gif

SEP/\H/\N

Pocket PC کاربر فعال
کاربر فعال
لایک‌ها
1
من تاحالا خیلی دوست داشتم که یه gps هم بگیرم ولی چون نیاز مبرم نداشتم فعلاً بیخیال موضوع شده بودم، ولی واقعاً بااین برنامه sport training حال کردم، چه کارا که نمی شه کرد با gps:cool: :wacko:
حالا بهروز جان این دستگاه هایی که شما دیدید تا الان تو چه رنج قیمتی هستن؟
73.gif

من يك evermore سراغ دارم از شركت پارت آسيا به قيمت 145000 و يك garmin از نميدونم كجا به قيمت 170

اما نميدونم كدوم بهتره يا اينكه بقيه GPSها چطورين. بعد كه تحقيق كردم اينجا مينويسم.

Parham

Registered User
لایک‌ها
2
معتبرترین GPS هایی که من میشناسم همین Garmin و همچنین Magellan هست.

fotocopy

مدیر بازنشسته
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
42
به چه دردی میخوره پس ؟

30naa

Registered User
لایک‌ها
3
اگه منظورت اون نقشه ای هست که استاد "کینگ دانی" گزاشت همون جاوا هه رو میگی اون فک نکنم بدرد جی پی اس بخوره ولی نقشش رو توی پایتخت یجا دیدم گفت میدیم برات بریزن

mars1920

Registered User
لایک‌ها
40
سلام
من رشتم تو دانشگاه سیستم اطلاعات جغرافیایی و سنجش از دور است همون GIS که خیلی با gps و ماهواره ها و عکس های هوایی و نقشه های ژئورفرنس شد سرو کار داریم و من با لبتاب خودم خیلی از نقشه های زمین شناسی و عکسهای هوایی رو تحت نرم افزار های خودش تیدیل کردم که با GPS می شد انو به عنوان رهیاب استفاده کرد تبدیل کردیم
اخیرا که من قصد خرید یک پاکت پی سی گرفتم دنبال این برنامه های بالا بود در مورد مارک خوب GPS هم همون Magellan و Garmin که هر دوتاشون تو پایتخت نمایندگی رسمی دارند از بهترین ها هستند ولی من بیشتر از Garmin کارکرد دیدیم ولی Magellan نیز جای خودش دارد.
ضمنا GPS که می خرید نسبت به امکانات که دارند قیمت ها متفاوت است GPS ها در راستای سه محور X و Y و Z به ما می توانند با استفاده از سه حداقل سه ماهواره موقیت یابی کنند و کمترین GPS های که از سه ماهواره استفاده می کنند ارزانترین هستن تا 4 و 7 یا 11 یا 14 ماهواره ای نبز داریم که هم دقت رو بالا می برند و نیز زمان لود شدن انها را بسیار پایین می یاره چون خیلی زود تر اون سه ماهوراه می باشد.
ضمنا GPS ها در دو راستاری X , Y دراری دقت تا 10 متر هستند و در راستای Z دارای دقت بهترین دقت 100 متر هستند و نیز اگه بخاهید که تا دقت 1 میلی متر هم داریم که من چند تا برای سازمان آب اهواز تهیه کردم هر کدام حدود 30 میلون بود
موفق باشید

SEP/\H/\N

Pocket PC کاربر فعال
کاربر فعال
لایک‌ها
1
تشکر میکنم از دوست عزیزمان که اینجا اطلاعات گذاشتند.
من امروز رفتم پیش دکتر سفیانیان استاد GIS دانشکده منابع طبیعی دانشگاه صنعتی اصفهان و یک سری اطلاعات از ایشون گرفتم.
من تصمیم گرفتم یک گیرنده Garmin GPS 10 بخرم. تا چند روز دیگه دستم میاد. نمیدونم دقیقاً قیمتش چنده. اما همه با Garmin کار کردند و ازش راضی اند.
من میخوام با نرم افزارای pathaway , arcpad کار کنم. این برنامه ها را جور کردم برای Pocket PC اما کرکشو ندارم. دنبال اینم که پیداشون کنم.
من بعد از اینکه از سفر اومدم تصمیم دارم نقشه راههای ایران و نقشه راه خودروی تهران را برای نرم افزار pathaway تبدیل کنم. جوری که به راحتی با یک دستگاه GPSبشه با این نقشه ها کار کرد.
منتظر نظرات دوستان هم هستم.
اگر کسی کرک این برنامه ها را هم بذاره خیلی ممنون میشم ازش.

X_Farhad

Pocket PC کاربر فعال
کاربر فعال
لایک‌ها
4
واسه دوستانی که خارج از کشور هستن و می تونن از فروشگاه های آنلاین حرید کنن، ایــــنجا تعداد زیادی gps receiver های ارزون قیمت (زیر 100 دلار) برای فروش لیست شده. در بین همه ی این ها، فکر می کنم اون garmin 10 آز همه معروف تر و reliabe تر باشه، از خوبی هاش اینه که می شه بیرون مثلاً روی سقف ماشین هم گذاشتش، ارزون ترین قیمتی که من روی نت دیدم 112 دلار بود، بهروز خان، شما خریدینش؟ اگه آره ، مبارکه
34.gif
ولی چـــند؟!
73.gif

البته اگه اشتباه نکنم توی review ش نوشته بود که حداکثر از 9 تا ماهواره سیگنال بر می داره، درصورتی که یکی از مدل های ارزون قیمت تر بود که نوشته بود می تونه از حداکثر 20 تا ماهواره سیگنال برداره...

راستی می دونستین سربازهای آمریکایی توی افغانستان و عراق از دستگاه های gps گـــارمین استفاده می کردن و می کنن؟!
13.gif

MohsenID

PocketPC کاربر فعال
کاربر فعال
لایک‌ها
0
بچه ها يه سؤال ازتون دارم
من گوشيم qtek s200 هستش ميخواستم برم يه SDIO GPS بخرم ميخواستم ببينم کسی از
شما تاحالا با SDIO GPS کار کرده يا نه؟يا اصلاً پيشنهاد ميکنيد که بخرم،و اينکه کارايی هاش
مطابق GPS بلوتوس هستش يا نه؟
البته تو کاتالوگ gps زده بود qtek s200 رو ساپورت ميکنه ولی به نظر شما با اين سرعت کم
cpu :( ميشه ازش استفاده کرد،ممنون ميشم اگه جواب بديد:)

اينم لينکش

http://www.mobileplanet.com/product.asp?code=119019&tab=3

X_Farhad

Pocket PC کاربر فعال
کاربر فعال
لایک‌ها
4
بچه ها يه سؤال ازتون دارم
من گوشيم qtek s200 هستش ميخواستم برم يه SDIO GPS بخرم ميخواستم ببينم کسی از
شما تاحالا با SDIO GPS کار کرده يا نه؟يا اصلاً پيشنهاد ميکنيد که بخرم،و اينکه کارايی هاش
مطابق GPS بلوتوس هستش يا نه؟
البته تو کاتالوگ gps زده بود qtek s200 رو ساپورت ميکنه ولی به نظر شما با اين سرعت کم
cpu :( ميشه ازش استفاده کرد،ممنون ميشم اگه جواب بديد:)

اينم لينکش

http://www.mobileplanet.com/product.asp?code=119019&tab=3

محسن جان، احتمالاً سرعت کم cpu اشکال ایجاد نمی کنه، چون htc Artemis هم سی پی یوش همین omap 850 هستش، و gps بیلت این داره... ولی من شدیداً توصیه می کنم که SDIO GPS نگیری! کلی دردسر داره! اول اینکه فرض کن gps رو گذاشتی داخل، مموری sd ت رو کجا می خوای بزاری؟! دوم اینکه این gps ها باید ماهواره هاشون رو ببینن، فرض کن توی ماشین صندلی عقب نشستی و پشت سرت هم سایه بونه، خوب نمی گیره خیط می شی
187.gif
بعد مثلاً فرض کن یه لپ تاپ گرفتی، می خوای gps ت با اون هم کار کنه ، نمـــی شه!
186.gif

در کل یه gps جدا خیلی به دردبخور تره:) مثلاً همین garmin 10 رو می شه قشنگ روی سقف ماشین گذاشت! (ضد آبه)

MohsenID

PocketPC کاربر فعال
کاربر فعال
لایک‌ها
0
فرهاد جان مرسی از اطلاعاتی که دادی اتفاقاً خودم هم زياد موافق SDIO نبودم
ولی چون خيلی جم و جور بود ازش خوشم اومد:happy: :)

SEP/\H/\N

Pocket PC کاربر فعال
کاربر فعال
لایک‌ها
1
بروبچ من 2 روز پيش بالاخره يك دستگاه GPS خريدم.
evermore R700 bluetooth
فكر نميكردم اينقدر آنتن بده. خونه ما طبقه همكف هست. 2 طبقه ديگه هم روش. اما مثل سگ از 4 تا 5 تا ماهواره سيگنال ميگيره. باطريشم كه خداست: 1050MA بيشتر از يك روز كار ميده. خطاي دستگاه هم كمه. كمتر از 3 متر.
خطاي ارتفاع هم در صورتي كه آنتن دهي بيشتر از 2 تا ماهواره باشه كمتر از 2 متر هست.
من كه فعلاً هر جاي اصفهان ميرم روشنش ميكنم تا بتونم كم كم يك نقشه GPS از اصفهان تهيه كنم.
و حالا در مورد خود PDA:
RAM دستگاه خيلي مهمه. من قبلاً كه i-mate PDA2K داشتم كه RAM 128 داشت با برنامه pathaway با سرعت بالايي نقشه هايي كه از عكس تبديل شده بودند و ظرفيتهاي بالاي 30 MB داشتند را باز ميكرد و ميشد راحت باهاش كار كرد. اما الان كه O2 atom دارم جون RAM اون 64 هست اصلاً نميتونه اونارو باز كنه. CPU هم خيلي مهمه. قافل نباشيد از اينا. سرعت Win 2003 هم از Win5 براي اين كارا بيشتر بود.
فعلاً اينا باشه تا بعد كه بيشتر از GPSبراتون بگم.

shahab anderson

Registered User
لایک‌ها
4
اگه منظورت اون نقشه ای هست که استاد "کینگ دانی" گزاشت همون جاوا هه رو میگی اون فک نکنم بدرد جی پی اس بخوره ولی نقشش رو توی پایتخت یجا دیدم گفت میدیم برات بریزن

سلام دوست عزیز میشه بگی تو کدوم فروم هست مرسی

بالا