برگزیده های پرشین تولز

✅ بحث و گفتگو بین وبمسترها

ali-tahmasb

Registered User
لایک‌ها
1,856
تازه همه یادشون افتاده پک سورس باران رو میخوان:confused: خوب از اون موقع تا حالا کجا بودید؟ بنده خدا اینهمه گفت کسی دیگه نمیخواد، باید حساب DVD ها دستش میومد که بخره دیگه.

MOHAMMAD026_1

مدیر بخش ویژه وب مستر
مدیر انجمن
لایک‌ها
8,690

hossein_online

Registered User
لایک‌ها
412
تازه همه یادشون افتاده پک سورس باران رو میخوان:confused: خوب از اون موقع تا حالا کجا بودید؟ بنده خدا اینهمه گفت کسی دیگه نمیخواد، باید حساب DVD ها دستش میومد که بخره دیگه.
من در جریان نبود :(
اینو یه مدت داشتم خوب بود.
البته به نظرم هر چند وقت یه بار ویندوز عوض کنی بهتره. چون اینا هم رم و سی پی یو اشغال میکنن.
ccleaner هم خوبه.

دیگه دیره :D

@AMIR0098 کامل کپی شد میفرستم.
حیف. اگه بازم خواستی رایت کنی ، خبر بده.
دمت گرم

aalireza439

کاربر فعال وب مسترها
کاربر فعال
لایک‌ها
7,670
مهندس جان یه پروژه دروپاله که قراره با یک قالب HTML هماهنگ سازیش انجام بشه بعد طراحی.
من از دروپال تقریباً چیزی نمی دونم ! (یعنی از توابع و کاربرد اونها) سایت پیچیده ای هم نیست.
برای هماهنگ سازی یک مارک آپ ساده با دروپال به چه اطلاعات کلی نیاز هست؟
هند بوکی چیزی از توابع اصلی وجود داره؟ مثلاً حلقه مطالب، منو ها و .... .
هر قالب دروپال دارای یک ساختار پایه هست ، من الان مختصر فایل های ضروری رو توضیح میدم

.INFO File
info. این یک از فایل های ضروری هر قالب دروپالی هست ، اطلاعات خیلی مهم در مورد قالبتون تو این فایل قرار میگیره.
شاید برای کسایی که وردپرس کار کردن بشه اون مشابه کامنت هایی که تو فایل CSS قرار میدید گفت.
این فایل می تونه تمام اطالاعات در مورد المنت های قالب تون ، تنظیمات و خیلی چیزهای دیگه رو در بر بگیره.

template.php
این فایل جایی است که بیشتر اتفاق هایی که قرار تو قالب تون اتفاق بفته قرار میگیره ، چیزی مشابه functions.php در قالب های
وردپرسی هست. شما می تونید با استفاده از این فایل استایل ، جاوا اسکریپت ( البته از جاهای دیگه مثل info. هم میتونید این کارها انجام بدید)
و از همه مهم تر بازنویسی و گسترش رفتارهای پیشفرض هسته دروپال ، ماژول های توسعه داده شده یا تنظیمات پیشفرض قالب پایه.
این هم لیست هوک های که میتونید برای بازنویسی ازشون استفاده کنید https://api.drupal.org/api/drupal/includes!module.inc/group/hooks/7

Template Files
هر نود توی دروپال از چندین تمپلپ فایل ساخته شده ، وقتی کسی از سایت بازدید میکنه این فایلها توسط دروپال کنار هم قرار داده میشه ،
برای مثال تمپلت html.tpl.php شامل ساختار های پایه HTML برای صفحات سایت رو در بر میگیره.
فایل node.tpl.php مربوط محتوای سایت (نودها) فایل block.tpl.php مربوط به بلاک ها region.tpl.php ناحیه های سایت ،
و خیلی از فایل های دیگه برای موارد مختلف. فقط این نکته رو در نظر داشته باشید ، شما زمانی هر یکی از این قالب های رو استفاده میکنید که بخواهید مقدار های پیشفرض رو
override کنید .

یک سری فایل های دیگه هم هستن ، فایل های استایل و جاوا اسکریپت ، یک نکته ای که در مورد این دو فایل وجود داره ، برای اضافه کردن فایل ها بهتره از فایل .info استفاده کنید
البته شما می تونید به صورت دستی تو فایل های تمپلت تون هم اضافه کنید (مشابه وردپرس) اما استفاده از روش اول کارایی بالاتری داره و کنترل بیشتر می تونید داشته باشید.
فایل هایی مثل اسکرین شات و لوگو و ایکن هم ضروری نیستن اما قرار بدید بهتره.

این هم لیست از متغیر های پایه که تو فایل های تمپلت میتونید ازشون استفاده کنید

$base_path: The base URL path of the Drupal installation. At the very least, this will always default to /.
$directory: The directory the template is located in, e.g. modules/system or themes/bartik.
$is_front: TRUE if the current page is the front page.
$logged_in: TRUE if the user is registered and signed in.
$is_admin: TRUE if the user has permission to access administration pages.
Site identity:

$front_page: The URL of the front page. Use this instead of $base_path, when linking to the front page. This includes the language domain or prefix.
$logo: The path to the logo image, as defined in theme configuration.
$site_name: The name of the site, empty when display has been disabled in theme settings.
$site_slogan: The slogan of the site, empty when display has been disabled in theme settings.
Navigation:

$main_menu (array): An array containing the Main menu links for the site, if they have been configured.
$secondary_menu (array): An array containing the Secondary menu links for the site, if they have been configured.
$breadcrumb: The breadcrumb trail for the current page.
Page content (in order of occurrence in the default page.tpl.php):

$title_prefix (array): An array containing additional output populated by modules, intended to be displayed in front of the main title tag that appears in the template.
$title: The page title, for use in the actual HTML content.
$title_suffix (array): An array containing additional output populated by modules, intended to be displayed after the main title tag that appears in the template.
$messages: HTML for status and error messages. Should be displayed prominently.
$tabs (array): Tabs linking to any sub-pages beneath the current page (e.g., the view and edit tabs when displaying a node).
$action_links (array): Actions local to the page, such as 'Add menu' on the menu administration interface.
$feed_icons: A string of all feed icons for the current page.
$node: The node object, if there is an automatically-loaded node associated with the page, and the node ID is the second argument in the page's path (e.g. node/12345 and node/12345/revisions, but not comment/reply/12345).
Regions:

$page['help']: Dynamic help text, mostly for admin pages.
$page['highlighted']: Items for the highlighted content region.
$page['content']: The main content of the current page.
$page['sidebar_first']: Items for the first sidebar.
$page['sidebar_second']: Items for the second sidebar.
$page['header']: Items for the header region.
$page['footer']: Items for the footer region.​

aalireza439

کاربر فعال وب مسترها
کاربر فعال
لایک‌ها
7,670
این رو هم بگم دروپال فریمورک های قالب از پیش نوشته داره ، دارای امکانات کاملی هست ، کمتر کسی قالب رو از پایه مینویسه اکثرا از همین فریمورک ها استفاده میکنن.
لیست محبوب ترین ها https://www.drupal.org/project/project_theme

mohsenshahbazi

همکار بازنشسته
کاربر فعال
لایک‌ها
3,825
درسته
به ایمیل ارسال نمیشه
تو همون هاست آپلود میشه
ولی فرمتش شکسته میشه :)
اگه میشکنه 4تا نقطه با یه اسلش بزار توش .. دیگه نمیفهمه :D فقط مگه این که پرمیشن اجرا رو از فلدر فایل های آپلود برداشته باشه .

MOHAMMAD026_1

مدیر بخش ویژه وب مستر
مدیر انجمن
لایک‌ها
8,690

MR-S

Registered User
لایک‌ها
7,679

ozil20

Registered User
لایک‌ها
565
سلام دوستان گرامی
به تصویر زیر توجه نمایید
58031713650215996011.jpg

ملاحظه نمودید
حالا چگونه این اخطار رو رفع کنم؟
کسی نبود کمک کنه؟

MOHAMMAD026_1

مدیر بخش ویژه وب مستر
مدیر انجمن
لایک‌ها
8,690

aalireza439

کاربر فعال وب مسترها
کاربر فعال
لایک‌ها
7,670
اینجا چه خبره همه پکیج DVD میفروشن ، من هم برم یک پکیج بزنم دیسکوگرافی موزیک های الکترونیکیم رو برای فروش بزارم.:android06:

MR-S

Registered User
لایک‌ها
7,679
کسی نبود کمک کنه؟
آدرس اون پیج رو کامل بده.
نظر من اینه که به خاطر اون ارور 404 این پیج ریدایرکت میشه به یه صفحه دیگه از سایتت ( مثلا پیج اصلی سایت ) اینم به خاطر اونه.

منظورمو رسوندم؟:D این و اون و...

Mohammad_Vazin

Registered User
لایک‌ها
1,190

این پورتال 31 تیر ماه ارتقا داده شده به پورتال جدید یک سری سرورها رو هم سر و سامون دادیم از 1 مرداد این پورتال تا 22 همون ماه پرونده اشت معلق شد چون پورتال های جدید در دسترس هستند.

ببخشید دیر ج میدم بیمارستان بودم خودم.

دوستان خیلی حیاطیه لطفاً راهنمایی کنید و نظرون رو بگید
من الان از نت مخابرات استفاده میکنم ، برای یه خط تلفن دیگم میخوام ای دی اس ال بگیرم و قید این مخابرا رو هم بزنم
شرکت شاتل رفتم ، چون تو مرکز مخابراتی جا نیست گفته شاید تا 6 ماه هم نوبت نرسه چند نفری تو نوبت هستن
نمایندگی آسیا تک هم از آشناهای دوستمه رفتیم به دفتر نمایندگی ، خدایی گفتم میتونست بازاریاب خوبی بشه :general707: خوب پرزنت میکرد :D
گفت مام جا کم داریم اما 20 روزه سرویس رو بهم میدن اگه از سرویس های ماهانه بالای 20 تومن استفاده کنم منم گفتم ماهی 10-15 گیگ مصرف خانگی فقط برا وبگردی دارم کف کرد :D
گفتم از 2 مگ مخابرات استفاده میکنم بهم پیشنهاد کرد که از 512 اونا استفاده کنم
برا تست سرعت دانلود ، از سایتهای دانلود 1-2 تا فایل دانلود کرد تا برام نشون بده
با سرعت 128 کم کمش 200 کیلوبایت سرعت دانلود بود روی سرور های خارجی و بر روی سایتهایی که روی سرور آسیا تک قرار دارن تا 1مگ هم سرعتش میرفت ،
اگه اینجوری باشه واقعا فوق العاده هست میگفت ما پهنای باند سرویس های حجمی رو روی 10 مگ میبندیم اگه هم خطتتون نویزش اجازه بده بالاتر هم امکانش هست
گفتم برا من مهم پایداریه وگرنه بخوام ارزون دربیاد رو همین مخابرات میمونم ، درمورد پایداری هم و قطع نشدن هم تضمین 100% داد و گفت اگه قطعی داشته باشی پول سرویست رو از جیبم برمیگردونم :general707:
حالا بنظرتون من 6 ماه هم با این مخابرات سر کنم و از شاتل بگیرم و یا برم رو آسیا تک !!!!!؟؟؟؟
دوستانی که تجربه استفاده از این دو شرکت و دارن یه راهنمایی بکنن .
خدایی از مخابرات و قطعی و پشتیبانی ضعیفشون دیگه خسته شدم :(

@Mohammad_Vazin
@MOHAMMAD026_1
@miladgraph
@MihanV
و بقیه دوستان آشنایان و بستگان

تو رو خدا هر کاری میکنید فقط خواهشاً بیش از یک ماهه نخرید فکر میکنید قیمت کمتریه اما ماه به ماه بدید اعصابتون راحت تره و اینکه مخصوصاً تو آسیاتک میتونید ارتقا بدید دائم
مثلاً اول ماه 128 یک گیگ میخرید
10 روز بعد میبینید استفاده شما یک گیگ بیشتره
به جای اینکه هزینه 3600 یک گیگ رو بدید حدود هزینه 20 روز که 700-800 تومنه میکنید 2 گیگ که در در کل زیر 7 هزار براتون در میاد خود 128 1 گیگ 6 هزار تومانه
مثلاً این رو بررسی کنید سرویسهای 200 گیگ 10 مگ هم هست :دی

بستگی داره چی بخواید . بنده با مشترکی صحبت کردم که ایشون فقط ب 128 کیلو سرویس 300 دانلود داشتند برای آسیاتک و تمام سرویس دهنده ها به صرفه هست که
مشترک سرویس حجمی رو روی پورت 2 مگ و بالاتر بذارند چون در ازای دانلود بیشتر و وبگردی بیشتر سود میکنند

MOHAMMAD026_1

مدیر بخش ویژه وب مستر
مدیر انجمن
لایک‌ها
8,690
@Mohammad_Vazin
سرویس مناسب دانلود شبانه، داریم؟ (فقط شبانه میخوام دان کنم)
چون ساعت های دانلود شبانه آسیاتک زیاد جالب نیست
از طرفی هم مجبورم برم رو آسیاتک :(

Fereydoon74

Registered User
لایک‌ها
747
دوستان این پیام از طرف اقا ایمان یوزر clipchi هست
@clipchi :
مرورگر کرومم کلا پاک شده بعد پسورد بعضی از فروما و ... رو فراموش کردم یکیشم همین پی تی چه جوری می تونم به مدیرا بگم که پسوردم رو برام میل کنن ؟ ( در ضمن ایمیلی که باهاش عضو شدم رو هم پسوردش یادم نیست )

------
به یاری این دوست فراموش کار خود بشتابید :D
پست بدین میاد میخونه فقط نمیتونه پست بده:)

بالا