برگزیده های پرشین تولز

سلام روشهای پولدار شدن تو ایران بگین تا بقیم بتونن پولدار بشن

deremel400

Registered User
لایک‌ها
3,759
نه داداش اتفاقا مشکل فرد نیست القاات جامعه ، مدرسه ، خانواده و ترس سربازی واسه یکی تو اوج شور جوونی و 17 18 سالگی و ... کلی از بچه ها رو به دانشگاه کشونده . هدف گذاری های دولتی بوده 100% به ویژه در این چندین سال گذشته
بعد اون هزاران نفری که نرفتند دانشگاه با دیپلم رفتند سربازی اینها از مریخ اومدند یا اونها بی خانواده بودند ؟؟؟؟؟؟؟؟؟یا اینکه کشش تحصیلی نداشتند؟؟؟؟؟؟
بحث را اصلا سیاسی بهش نگاه نکنید مشکل حداقل 50ساله که وجود داره تفکرات سیاسی مختلفی رفتند و اومدند اما هنوز مشکل پابرجا است .بابا بزرگ منم به بابام 40سال پیش می گفته برو بشین درس بخون دکتر بشو همون زمان سربازی هم بوده .وضعیت سربازها از حالا بدتر نبوده باشه بهتر هم نبوده
پس مشکل اجتماعی ،فرهنگی است که این مشکل فرهنگی ناشی از عدم اصلاح فردی است . و برفرض هم سیاسی باشه
افراد سیاسی از همین جامعه در اومدند و اون فرد خودش را اصلاح نکرده و امروز شده یک آفت جامعه

Vahid-gtx

Registered User
لایک‌ها
101
بعد اون هزاران نفری که نرفتند دانشگاه با دیپلم رفتند سربازی اینها از مریخ اومدند یا اونها بی خانواده بودند ؟؟؟؟؟؟؟؟؟یا اینکه کشش تحصیلی نداشتند؟؟؟؟؟؟
زمانی که من رفتم دانشگاه (سال84) دقیقا بچه هایی که نکشیدند (یا درسی یا پولی) راست رفتند سربازی ، یعنی مجبور شدند برن .

Vahid-gtx

Registered User
لایک‌ها
101
دقیقا همینه.باید دید که توانایی در شخص هست یا خیر.هرکسی نمیتونه توی هر کاری موفق بشه.باید ببینه چیکار میتونه بکنه.
اونا هم پیشنهاد دادن ولی قبلش باید فکر بشه , سبک سنگین بشه و بعد دست به کار زد .
اگه کسی به آقای x بگه 100 میلیون بده آخر سال 200 میشه , آیا آقای x باید سریع پول رو بهش تحویل بده؟! قطعا جواب منفیه.
به نظر من پیمانکاری ساختمان خوبه و من هیچ وقت سمت پیمانکاری دولتی نخواهم رفت . چون با بررسی هایی که کردم میتونم از پس مورد اول بر بیام ولی دولتی نه تجربه دارم و نه رابطه.پس دنبالش نمیرم تا زمانی که بتونم این کار رو بکنم.
حالا یکی ممکنه بیاد بگه من شرکت پیمانکاری زدم و پروژه های پیمانکاری دولتی انجام میدم و کارمم خوبه و راضیم ولی پیمانکاری ساختمان بلد نیستم و نتونستم کاری در اون زمینه بکنم.این تفاوت ناشی از تفاوت من و ایشونه و کاملا هم طبیعیه
پس نتیجه میگیریم کسی که میخواد کاری رو شروع کنه باید تجربه,تخصص,رابطه,پشتیبان,سرمایه و ... داشته باشه و لنگیدن هر کدوم از اینا میتونه منجر به شکست بشه
گر چه برخی جا ها یک تفکر موازی نداشتیم ، ولی بینش زیبایی در این بحث ها دارید و نقد زیبا ، و امید بخش صحبت میکنید .

afshin5

Registered User
لایک‌ها
1,548
سلام ببخشید یه دفعه پریدم وسط حرفاتون
ولی باور کنید دیگه زمانه عوض شده
نمیشه
حتی یه درآمد خوب داشت چه برسه میلیاردر شدن
من میخوام یه کاری رو راه بندازم یه کم تحقیق میکنم تا میبینم .یکی میخواد بیاد بیرون، مثل یه آبه سرد میریزن روم
مثلا mdf یکی رو دیدم میخواست کله وسایلشو بفروشه
زنگ زدم گفتم چرا مگه نمیگن خوبه، گفت کارش دائمی نیست یه دفعه میبینی 3 ماه بیکاری
یا حتی فست فود که همه میگن ماهی 1و نیم درآمد داره دیدم یکی میخواد کل وسایل رو بفروشه بره

من نمیخوام میلیاردر بشم ولی میخوام یه درآمد منطقی داشته باشم
حتی به ماهی 1و نیم هم راضیم
واقعا موندم باید چیکار کنم رشته ما دیگه (دستور رسیده) استخدام نمیکنن
شما نظرتون چیه؟ چیکار کنم؟
این سوال منم هست اتفاقا همین الان تو خیابون فکر میکردم چه کاری شروع کنم هر کاری میخوام انجام بدم وقتی یه تحقیق و پرس جو میکنم آخرش میبینم نمیشه البته هستند افرادی که تو همون مشاغل خوب کار میکنند اما همه اینطوری نیستند منم میترسم یه کاری شروع کنم نگیره انوقت کل سرمایه که دارم از بین بره بخاطر همین ترجیح میدم دنبال کارهای باشم که تخصصی باشه و سرمایه نخواد البته این جور کارها هم همیشگی نیست و سخت گیر میاد

viphyip

Registered User
لایک‌ها
495
همه کارها زمان بیکاری داره و زمان سود دهی
باید وقت کار بخوبی کار کنید و طوری برای مشتری کار انجام بدهید که شما را ناخواسته معرفی کنند و اگر در مورد خاصی صحبتی شد بگویند برو پیش فلانی یا با این شماره تماس بگیر کارش خوب و .... در واقع وقتی شما کاری را به درستی انجام بدهید پس می تونید ادامه بدهید و اغلب اوقات کار دارید
حالا اگر کسانی رو می بینید که دارن جمع می کنن چند علت خاص داره :
1- پشت کار ندارند
2- کار خوبی ارائه نمی دهند
3- دنبال کار دیگری می خواهند بروند که فکر می کنند درآمدش بیشتر و زحمت کمتری دارد ( که اغلب مردم دنبال کار کمتر هستند ) ولی نمی دونن که کار کردن لذت بخش
البته ممکن است موارد دیگر نیز باشه که این موارد فکر می کنم جزو اصلی ترین ها باشه

حالا اگر فکر می کنید که کاری را می توانید به بهترین نحوه انجام بدهید که مشتری راضی باشه حتی اگر قیمت بالاتری هم بدهید مشتری شما بیشتر شده و در مقابل درآمد شما بیشتر می شود

khunires

مدیربخش کاروسرمایه *فروشنده معتبر
مدیر انجمن
لایک‌ها
4,947
784ufd5egykbfxtc6bri.png

فقط یک چیز دارم بگم! هرکسی هم خواست اثباتش میکنم چون برای تک تک خوانندگان این پست حرفام در طول دوره زندگیشون اثبات شده هست!

حاضرم قسم بخورم هرکسی که پولدار نیست تقصیر خودشه و نه کسی دیگه!
چون: نمیخواد،میگه نمیشه،میگه نمیتونم،میگه بدبختم،میگه ندارم،میگه بلد نیستم،میگه سخته،میگه حالشو ندارم،میگه اینکار ماله من نیست،میگه عرضه ندارم،میگه جنم ندارم!!!!

پولدار شدن: جسارت میخواد،عرق ریختن میخواد،فشار جسمی و روحی میخواد،عشق به حق میخواد،دنیایی علم میخواد،عاشق بودن میخواد،دانایی میخواد،وقت میخواد،زمزمه شب و روز ثروتمند هستم میخواد!

اگر قرار بود 7 میلیارد آدم همه پولدار بودن زمین تعریف دیگه ایی داشت!!!

پس پولدارهارو دزد نخونید! پولدارهارو سارق ندونید! پولدارهارو مال مردم خور نشمارید! پولدار نشدنتون رو تقصیر دولت ندونید! پولدار نشدتون رو تقصیر پدر و جد خودتون ندونید!!!
اگر پولدار نیستید و به علایق خودتون به واسطه پول نمیرسید مقصر خودتون هستید! براش تلاش کنید! دنیای که توش هستید دنیای مهربوی و لطف نیست! همه چیز روی این کره خاکی خشک و بی روح و جنگ طلبه! ولی خوب راهکارهایی هم داره که با سمج بودن به دست میاد! پول فقط سمت کسی میره که اون فرد صداش میکنه!

95% ثروتمندای جهان خودساخته بودن! یعنی از صفر و پوچی شروع کردن! هیچکسی هم کمکشون نکرد! نه پدر نه مادر! خودشون سالهای سال تلاش کردن! منتهی ما ایرانیا کارو عار میدونیم! پس اگر قصد پولدار شدن دارید فقط باید تلاش کنید! به هرچیزی که میتونید چنگ بزنید تا علم و راهکارهای کسب سرمایه،تولید سرمایه،ذخیره سرمایه،افزایش سرمایه!

اینم بگم! یک راهی که 10 میلیون نفر رفتن نتیجه ایی نداده بازم شما به شیوه ایی دیگه برید! نه به همون شیوه! به نوعی دیگه همون رو دوباره انجام بدید! ولی عاشق کارتون باشید نه اینکه یه سایت بزنم حالا ببینیم چی میشه! یه سایت بزنم حالاااااا پول هاستو جور میکنم! یه سایت بزنم آآآآآ بچه ها سایت دارن من ندارم!!! همه چیز با برنامه،علم،عشق!

کاری به مسائل مذهبی ندارم چون اعتقادات متفاوته! از پایین تا بالا! ولی به طور کلی من به وضوح قدرت و پشتیبانی خدارو در تک تک ثانیه های زندگیم حس کردم و به اون ایمان دارم! همونطور که تک تک ثروتمندای بزرگ دنیا اولین و آخرین اعتقادشون خداست و همیشه از حضورش سر میز شام! هنگام کار! هنگام خوشحالی و ناراحتی تشکر میکنن!

یادتون باشه! شاکر بودن از خدا نیست! از جسم و تلاش خودتونه و خدا فقط حامی!

موفق باشید دیگه فایده ایی نداره! بجاش باید بگیم: دیدگاهتون نو..;)

afshin5

Registered User
لایک‌ها
1,548
پولدار شدن بخشیش به تلاش خود فرد برمیگرده و بخش دیگرش به استعدادها و توانایی های فرد توانایی های ادما گاهی با هم اختلاف فاحشی داره مثلا کسی استعداد بالایی داره میره یه جراح قلب میشه و تو تمام دنیا جراحی انجام میده نقطعه مقابلش هم هست عوامل متعددی دخیل هستند و نمیشه تنها از یک زاویه نگاه کرد

Vahid-gtx

Registered User
لایک‌ها
101
من میخوام یه کاری رو راه بندازم یه کم تحقیق میکنم تا میبینم .یکی میخواد بیاد بیرون، مثل یه آبه سرد میریزن روم

نم میترسم یه کاری شروع کنم نگیره انوقت کل سرمایه که دارم از بین بره بخاطر همین ترجیح میدم دنبال کارهای باشم که تخصصی باشه و سرمایه نخواد
خوب واسه اینکه خیلی از موضوع اصلی تاپیک دور نشیم من هم یکم برم تو فاز مثبت ، یه چند تا پیشنهاد خام برا اینکه مجبور نشیم با سرمایه زیاد شروع کنیم :
من یه مدت که واسه طرح های خودم به مرکز رشد و فن آوری می رفتم ، میدیدم طرف واسه یه کاری که از سود و زیانش مطمئن نیست دنبال ساخت سوله 500 تومنیه ، و یه خط تولید 1 میلیاردی ، یعنی دو صفحه اول بیزینس پلنش رو که میخوندی اونو راحت پشت میله های زندون میتونستی تصور کنی ، اما ...
در جواب دوستمون
viphyip همیشه اونی که بعد یه مدت جمع میکنه تو کارش چه در کمیت کارش چه در کیفیت کارش مشکلی وجود نداره ، مشکل تو عدم پیش بینی درست آینده و نحوه رویارویی با چالشهاس ، بعضی وقتا مشکل اینجاست طرف با وام 30% شروع به کار میکنه ، ولی کسب و کارش نمیتونه بازدهی لازم رو برای پوشش این سود بانکی داشته باشه ، یا خیلی از کارها و تولیدات نیاز به یک دوران گذار تا رسیدن به سود دارن و ...
من خودم تو شهرمون با یکی از دوستام پیش نویس یه طرحی رو با عنوان _ به اشتراک گذاری و شناسایی منابع در ... - رو تهیه کردیم و جلسات خوبی هم گذاشتیم که البته نهایتا با هدف نهایی فاصله زیاد داشتیم ، ما چی گفتیم ، ما گفتیم وقتی فنی و حرفه ای بهترین کارگاه MDF رو در سطح شهرستان با بهترین تجهیزات داره و در سال تنها یه دوره 3 ماهه از این تجهیزات داره بکارگیری میشه ، چرا یکی نیاد هم در بحث آموزش کار آموزان و هم در بحث استفاده اقتصادی این کار گاه رو اجاره کنه ، الان یکی از دوستام دنبال اجاره اونجاست یعنی یه کارگاه که بدون سولش یه چیزی حدود 200 تجهیزات داره ، با هزینه برق و همه 400 تا 700 اجاره میکنه ...
یا تازه تو این چند ساله کلی کارگاه و کارخونه تعطیل و ورشکست شدن و صاحباشون لنگ دو زار اجاره ....
خوب شما می تونید برید واحد رنگ اونجا رو اجاره کنید و از صنایع فلزی ها و کارگاه های کوچیک دیگه شهرتون بخواید که این خدمت رو از شما بگیرند .
داخل یه واحد تولیدی رفتم دستگاههای خم غول پیکری داشت ، که به دلیل قدیمی بودن از رده خارج شده بودن ، ولی راسته کار ساخت بدنه اطاق بار کامیونه بود و از اطاق سازها و ماشین ساز ها می شد سفارشات خوبی بگیری (کارگاه رو طرف فروخت وگرنه میرفتم تو کارش)
یکی از بچه های فروم یه جایی گیر داده بود به خیار شور ، باز هم با گرون شدن میوه و ... واحد های مربا و ترشی درشون رو بستن ، شما میتونید برید از واحد های بسته بندی و سورت و شستشون استفاده کنید .
یه کار دیگه که من دیدم خوب میتونه درآمد داشته باشه و از زیرساختهای واحد های دیگه میشه استفاده کرد ،عرقیات هست که با توجه به گونه های گیاهی خاص منطقه خودتون میتونید عرقیات شفا بخش زیادی رو تولید وحتی انحصاری کنید ...
و هزاران مورد دیگه که الان ذهن دیگه یاری نمیکنه ...
البته قبل استفاده از این ظرفیتها باید دید که اون واحد در رهن بانکی چیزی نباشه ...
به امید روزی که همه ی ما یه کسب و کار توپ بزنیم ...

parviz_r

کاربر فعال بخش کار و سرمایه
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
17,895
ثروتمندان تازه به دوران رسیده در ایران
این تصاویر نشان‌دهنده زندگی افرادی خاص و در شرایطی است که عموم مردم تحت فشار تحریم‌های سخت اقتصادی غرب هستند، ولی به نظر می‌رسد، به ‌رغم مشکلات اقتصادی و تورم وحشتناک ایران در سال‌های اخیر، ثروت نزد عده‌ای که در بازار سیاه و فساد اقتصادی دستی دارند، همواره در حال افزایش بوده است.
یکی از کاربران به فینگلیش نوشته است: «ما این صفحه را ایجاد کردیم تا نشان دهیم زندگی در ایران همیشه بد نیست».

هرچند این حساب‌های اینستاگرام واقعی هستند، ایده آن‌ها کپی شده از صفحات غربی و به ویژه صفحه بچه پولدارهای اینستاگرام (Rich Kids of Instagram) است که در سال ۲۰۱۲ به موفقیت رسید و حتی به شکل یک کتاب نیز در‌آمد.

Vahid-gtx

Registered User
لایک‌ها
101
اونایی که میبینی این کار ها رو میکنن یه چیزی به نام پول بیکار دارن که من و تو نداریم واگه رفت هم بره مهم نیس براش
برای مایی که به هزار بدبختی 50 میلیون جمع کردیم نمیشه بگیم رفت که رفت تازه اونم تو این وضع اقتصادی
من این چیزایی رو که گفتم واسه اونایی بود که می گفتند 100 یا 200 سر مایه داریم ، اونم به قول شما پول بیکار
الان به نظر من از صفر شروع کردن یعنی از 200 300 شروع کردن ... درست مثل دمای صفر مطلق که میگن -273 درجه است

Vahid-gtx

Registered User
لایک‌ها
101
برگردیم به "خوب شما می تونید برید واحد رنگ اونجا رو اجاره کنید و از صنایع فلزی ها و کارگاه های کوچیک دیگه شهرتون بخواید که این خدمت رو از شما بگیرند "
آخه مزایده واگذار میشه توی مزایده خودتون میدونید که یا از قرارداد های زمان قاجار بدتر یا پ پ پ
کاش میشد متن یه مزایده که چند هفته پیش رفتم دنبالش براتون میزاشتم تا بخونید

، شما میتونید برید از واحد های بسته بندی و سورت و شستشون استفاده کنید .
میگم شما نقش بهداشتو فراموش کردی؟ مامور میفرسته دهنت سرویس میشه چون مجوز نداری
تازه همچین جاهایی که میگید یک در یک میلیونه

بعدش گکجا میخوای تریش هاتو بفروشی؟
دکه آماده میخوای بخری؟ مجوزش چی؟ میتونی ماهی مثلا 6 میلیون اجاره مجوز دکه بدی؟ (اجاره مجوز فقط)

،عرقیات هست که با توجه به گونه های گیاهی خاص منطقه خودتون میتونید عرقیات شفا بخش زیادی رو تولید وحتی انحصاری کنید ...
مجوز میخواد کافی شروع کنی ،تا فهمیدن اتحادیه میاد دنبالت مگه یواشکی کار کنی که اونم دیگه جای تبلیغ نداری

یه چیزه کلی مجوز مغازه میخواد مغازه اجارش بسیار بالاست ،بعد میتونی کاره تو راه بندازی حالا بشین حساب کن چطور میخوای ریسک کنی تازه اگه بگیره
یه چیزی که هست اینه که واقعا شروع کار برای بچه های شهر های بزرگ به واسطه ی هزینه های اولیه بالا تقریبا غیر ممکن و سخت هستش ، من چون خودم بچه شهرستانم اینا رو گفتم ، (گر چه اگه سرمایه داشته باشی و شروع به کار کنی تو شهر بزرگ باز دهی بیشتری داره و خیلی از هزینه ها مثه هزینه های حمل و نقل مواد و محصول و غیره سرشکن هس ) ،
تو شهر های کوچیک هنوز گرفتن خیلی مجوز ها راحت تره یا چون بیکاری نمودش بیشتره با دو بار ررفتن پیش فرماندار و شهردار و گریه زاری میتونی مجوز ها رو بگیری یا اونا رو چند ماهی مجاب کنی و البته مسئولای شهرستانی خیلی جاها ترسو تر و حافظه کارترند و هر بخشنامه ای رو مو به مو انجام میدن
ولی در رابطه با واحد رنگ منظورم کاملا بخش خصوصی بود .
در رابطه با واحد های سورت و بسته بندی و عرقیات ، اینا معمولا قبلا یه مجوز هایی رو گرفتن با همونا باید یه کاریش کرد (گفتم تو شهرستان ها گر چه گیر های بیخود هست ولی راحت تر برخی کتر ها قابل انجامه )
بحٍث سرمایه اولیه هم که ......

viphyip

Registered User
لایک‌ها
495
viphyip همیشه اونی که بعد یه مدت جمع میکنه تو کارش چه در کمیت کارش چه در کیفیت کارش مشکلی وجود نداره ، مشکل تو عدم پیش بینی درست آینده و نحوه رویارویی با چالشهاس ، بعضی وقتا مشکل اینجاست طرف با وام 30% شروع به کار میکنه ، ولی کسب و کارش نمیتونه بازدهی لازم رو برای پوشش این سود بانکی داشته باشه ، یا خیلی از کارها و تولیدات نیاز به یک دوران گذار تا رسیدن به سود دارن و ...
فرمایشات شما درست ولی این دلیل نمی شه که بشینیم و دست روی دست بزاریم اگر اینطور باشه دیگه هیچ کس نباید دست به هیچ کاری بزنه من خودم چند بار زمین خوردم ولی دوباره سعی کردم پس این دلیل نمی شه که بخاطر این کار نکنیم باید سعی و تلاش کرد

davodmg

Registered User
لایک‌ها
1,311
سلام ببخشید یه دفعه پریدم وسط حرفاتون
ولی باور کنید دیگه زمانه عوض شده
نمیشه
حتی یه درآمد خوب داشت چه برسه میلیاردر شدن
زنگ زدم گفتم چرا مگه نمیگن خوبه، گفت کارش دائمی نیست یه دفعه میبینی 3 ماه بیکاری
یا حتی فست فود که همه میگن ماهی 1و نیم درآمد داره دیدم یکی میخواد کل وسایل رو بفروشه بره

من نمیخوام میلیاردر بشم ولی میخوام یه درآمد منطقی داشته باشم
حتی به ماهی 1و نیم هم راضیم
واقعا موندم باید چیکار کنم رشته ما دیگه (دستور رسیده) استخدام نمیکنن
شما نظرتون چیه؟ چیکار کنم؟
رشته شما عمرانه ؟

این سوال منم هست اتفاقا همین الان تو خیابون فکر میکردم چه کاری شروع کنم هر کاری میخوام انجام بدم وقتی یه تحقیق و پرس جو میکنم آخرش میبینم نمیشه البته هستند افرادی که تو همون مشاغل خوب کار میکنند اما همه اینطوری نیستند منم میترسم یه کاری شروع کنم نگیره انوقت کل سرمایه که دارم از بین بره بخاطر همین ترجیح میدم دنبال کارهای باشم که تخصصی باشه و سرمایه نخواد البته این جور کارها هم همیشگی نیست و سخت گیر میاد
ترس = عدم پیشرفت
شما خوب تحقیق کن و اگه در خودت میبینی ( نه تنبلی , تخصص منظورمه ) استارت بزن.به امید خدا میگیره

ببین من با یه سری نظراتی که قبلا دادی موافق بودم مثلا مثال برنامه پایش رو زدی و چیزی که خیلی ها نگاه کرده بودن و نگرفته بودن رو گرفته بودی
یادمه سال پیش یا چند سال پیش ریس یه کارخونه بزرگ تنقلات و شیرینی رو آورده بودن اسم شرکت رو نمیگم ولی همتون میشناسیدش از بس بزرگ شده
طرف میگفت من از صفر شروع کردم و این چیزا خوب جالب ولی که اصلا نمیگفت اون موقع که اون شروع کرده بوده این همه شرکت شیرینی و تنقلات داشتیم اداره درست درمونی نداشتیم توی دهه 60 بعضی اداره ها مثلا سازمان انتقال خون دیپلم میگرفته نیرو نبوده حالا کسی میومده نظارت کنه اصلا صنف داشتیم!

حالا اگه راس میگه راه بندازه!!!!
بنظرم مجری باید میپرسید مثلا پسرتو بفرس از صفر شروع کنه بیینم موفق میشه یا نه !!! ما تو برنامه پایش منتظر میمونیم بیینیم چی میشه

دوستان عزیزان خواستن توانستن نیست اگه شرایط نباشه اصلا خواستنم هم میشه آرزو
شما یادتون میاد که مجوز های یه سری شغلا رو به چه کسایی میدادن حالا اونا پول دستشونه

برگردیم به "خوب شما می تونید برید واحد رنگ اونجا رو اجاره کنید و از صنایع فلزی ها و کارگاه های کوچیک دیگه شهرتون بخواید که این خدمت رو از شما بگیرند "
آخه مزایده واگذار میشه توی مزایده خودتون میدونید که یا از قرارداد های زمان قاجار بدتر یا پ پ پ
کاش میشد متن یه مزایده که چند هفته پیش رفتم دنبالش براتون میزاشتم تا بخونید

، شما میتونید برید از واحد های بسته بندی و سورت و شستشون استفاده کنید .
میگم شما نقش بهداشتو فراموش کردی؟ مامور میفرسته دهنت سرویس میشه چون مجوز نداری
تازه همچین جاهایی که میگید یک در یک میلیونه

بعدش گکجا میخوای تریش هاتو بفروشی؟
دکه آماده میخوای بخری؟ مجوزش چی؟ میتونی ماهی مثلا 6 میلیون اجاره مجوز دکه بدی؟ (اجاره مجوز فقط)

،عرقیات هست که با توجه به گونه های گیاهی خاص منطقه خودتون میتونید عرقیات شفا بخش زیادی رو تولید وحتی انحصاری کنید ...
مجوز میخواد کافی شروع کنی ،تا فهمیدن اتحادیه میاد دنبالت مگه یواشکی کار کنی که اونم دیگه جای تبلیغ نداری

یه چیزه کلی مجوز مغازه میخواد مغازه اجارش بسیار بالاست ،بعد میتونی کاره تو راه بندازی حالا بشین حساب کن چطور میخوای ریسک کنی تازه اگه بگیره

اونایی که میبینی این کار ها رو میکنن یه چیزی به نام پول بیکار دارن که من و تو نداریم واگه رفت هم بره مهم نیس براش
برای مایی که به هزار بدبختی 50 میلیون جمع کردیم نمیشه بگیم رفت که رفت تازه اونم تو این وضع اقتصادی

اینا هست که برای آدم سخته اینا هس که آدم میترسه اینا هس که آدم سرد میشه
یادمه میخواستم بیرونبر راه بندازم اجاره مغازه ها رو دیدم ترسیدم کمتر از 150 متر میگفت مجوز نمیدیم
یه مغازه 150 متری خودتون حساب کنید چقدر اجارش میشه ..... کلا بیخیال شدم
قسمت آخر پستتون گفتید که کمتر از 150 متر نمیدن.البته من آشنا نیستم ولی روی حساب حرف شما , 150 متر که نباید مغازه باشه.بیشتر (شاید 99%) اصلا مغازه نیستن و زیرزمین و یا یه واحد هستن.البته ممکنه مغازه باشه ولی زیرش آشپزخونست.فکر کنم منظورشون اینه که آشپزخونتون زیر 150 متر نباید باشه.چون اگه قرار باشه 150 متر مغازه بگیری (توی تهران) حداقل 4 میلیارد باید پول مغازه بدی که با همین پول میشه 1000 تا کار بهتر و با سود بیشتر انجام داد.شاید سود سالانه پولتون به 5% هم نرسه!
ثروتمندان تازه به دوران رسیده در ایران
این تصاویر نشان‌دهنده زندگی افرادی خاص و در شرایطی است که عموم مردم تحت فشار تحریم‌های سخت اقتصادی غرب هستند، ولی به نظر می‌رسد، به ‌رغم مشکلات اقتصادی و تورم وحشتناک ایران در سال‌های اخیر، ثروت نزد عده‌ای که در بازار سیاه و فساد اقتصادی دستی دارند، همواره در حال افزایش بوده است.
یکی از کاربران به فینگلیش نوشته است: «ما این صفحه را ایجاد کردیم تا نشان دهیم زندگی در ایران همیشه بد نیست».

هرچند این حساب‌های اینستاگرام واقعی هستند، ایده آن‌ها کپی شده از صفحات غربی و به ویژه صفحه بچه پولدارهای اینستاگرام (Rich Kids of Instagram) است که در سال ۲۰۱۲ به موفقیت رسید و حتی به شکل یک کتاب نیز در‌آمد.
من اینستا عضو نیستم و نمیتونم نظری در این باره بدم چون ندیدم ولی میتونم بگم که نما نما کردن و پز دادن با پول و دارایی کاملا اشتباهه و اگه این کار رو کرده باشن نشون دهنده عقل ناقصشونه.
اینکه با این تورم وحشتناک میتونن این کارارو بکن دلیل بر هوش نیست.ممکنه 50 میلیاردشون 40 میلیارد شده باشه و هنوز پولدار باشن ولی اونی که 10 میلیون داره داراییش 0 شده و یا حتی بدهکار! واقعا نمیدونم چی باید در موردشون بگم:confused: خدا شفاشون بده:D

davodmg

Registered User
لایک‌ها
1,311
یه چیزی که هست اینه که واقعا شروع کار برای بچه های شهر های بزرگ به واسطه ی هزینه های اولیه بالا تقریبا غیر ممکن و سخت هستش ، من چون خودم بچه شهرستانم اینا رو گفتم ، (گر چه اگه سرمایه داشته باشی و شروع به کار کنی تو شهر بزرگ باز دهی بیشتری داره و خیلی از هزینه ها مثه هزینه های حمل و نقل مواد و محصول و غیره سرشکن هس ) ،
تو شهر های کوچیک هنوز گرفتن خیلی مجوز ها راحت تره یا چون بیکاری نمودش بیشتره با دو بار ررفتن پیش فرماندار و شهردار و گریه زاری میتونی مجوز ها رو بگیری یا اونا رو چند ماهی مجاب کنی و البته مسئولای شهرستانی خیلی جاها ترسو تر و حافظه کارترند و هر بخشنامه ای رو مو به مو انجام میدن
ولی در رابطه با واحد رنگ منظورم کاملا بخش خصوصی بود .
در رابطه با واحد های سورت و بسته بندی و عرقیات ، اینا معمولا قبلا یه مجوز هایی رو گرفتن با همونا باید یه کاریش کرد (گفتم تو شهرستان ها گر چه گیر های بیخود هست ولی راحت تر برخی کتر ها قابل انجامه )
بحٍث سرمایه اولیه هم که ......
دقیقا استارت کار در شهرستان آسون تره ولی خوب نه هر کاری.مثلا توی شهرستان بری کافی شاپ بزنی آخر سال باید جمع بکنی.یا رستوران و فست فود اونقدر ها درآمد نداره.به نظر من این مشکل از عدم تقسیم ثروت به طور تقریبا یکسان در کشوره.مثلا ثروت ساکنین یک منطقه از تهران چندین برابر یک شهر یا شهرستانه!خوب این باعث میشه که نشه هر سرمایه گذاری توی هر شهرستان کرد.برای کسب و کار های کوچیک عالیه.

Vahid-gtx

Registered User
لایک‌ها
101
فرمایشات شما درست ولی این دلیل نمی شه که بشینیم و دست روی دست بزاریم اگر اینطور باشه دیگه هیچ کس نباید دست به هیچ کاری بزنه من خودم چند بار زمین خوردم ولی دوباره سعی کردم پس این دلیل نمی شه که بخاطر این کار نکنیم باید سعی و تلاش کرد
بابا به خدا من نمیگم دست رو دست بگذارید ، من نمیگم استارت نزنید ، من نمیگم خونه بشینید ، خودمم گفتم رو کارای مختلف پیگیرم و این کار هایی رو هم که میشه انجام داد رو گفتم >
چه بسا زمین خوردن شما رو حساب بی برنامگی بوده رو حساب بد شروع کردن بوده ، بعدش هم بابابابابا شکست خوردنم شرایط می خواد ، مثلا یه نمونه کوچک من پدرم قلبش ضعیفه یکی دو تا سکته رو رد کرده ، من تو یه شهرستان هستم همه هم همه رو میشناسند ، شکست می خورم سریع میفهمه ، میشه مکافات ...
من میگم الان داریم پیشنهاد کار واسه پولدار شدن میدیم تو این تاپیک خوب اون موانع رو هم بهش بگیم ، مثلا وقتی من میگم عرقیات خوبه و از زیر ساختهای صنایع کوچیک دیگه و صنایهع غذایی دیگه میشه استفاده کرد ، چه قشنگ کاربر azadiazadi چه خوب میگه که آقا پس مجوزاش چی ، پخشش چی (درسته یک 1.5لیتری عرق نعنا 4500 هست ولی 2000 تومن رو پخش و مغازه دار برمیداره) ، خوب هر کسی اینجا راههای عبور از موانع رو بگه ...
این اصلا درست نیست که بگیم این کار خوبه طرف با یک سرمایه کوچیک و وام شروع کنه ، و با سر بخوره زمین
همیشه زمین خوردن به صفر رسیدن نیست ، زمین خوردن اینه که شروع به کار میکنی واسه100 زار که نداری کارگاتو و کارگرتو بیمه نمیکنی بعد 10 سال میری زندان ...
من اگه یه جا موج منفی میدم واسه اینه که دوستم رفت دنبال تولید لوله فشار قوی .... زندان .... اون چیزی که اون میگفت زندان پر از این آدمایی که بدون برنامه ، یا با صفر شروع کردن ، یا ... اومدن کسب و کار و ...
بانک و طلبکار باهاتون شوخی نداره
به قول یکی از دوستالم میگف ضایعه بگن فلانی با 10000تومن ورشکست شد ...
به نظر من پولدار شدن اصلا ارزش نداره 10 سال جوونیتو بری زندان ...
پس بیاید پیشنهاد های خوب و یا تجارب خوب که مانع از شکست در کار هست رو به اشتراک بگذاریم و پیشنهاد های خام من و خودتون رو پخته کنیم ، اینطوری احتمال شکست به 0 میرسه ...

Vahid-gtx

Registered User
لایک‌ها
101
راستی آقای davoodmg مثلا شما یه جا در مورد لودر و خاور گفته بودی آیا شروع کردید ؟
یا اینکه مثلا از مینی لودر ها اطلاعی ندارید فکر میکنم برای بار برداری و یا کار های کوچک به دلیل انعطاف پذیری در آمد خوبی داره ... و حتی شهرداری ها هم خیلی دنبالشن واسه اجاره کاری ...

بالا