برگزیده های پرشین تولز

پرسش و پاسخ هاي سوالات و مشكلهاي سخت افزار

drak knight

Registered User
لایک‌ها
83
خب چرا با افزایش ولتاژ مشکل حل میشه؟ قبلا تا یک هفته پیش این مشکل رو نداشتم.

AMD.POWER

مدیر بخش کامپیوتر
مدیر انجمن
مدیر انجمن
لایک‌ها
23,611
خب چرا با افزایش ولتاژ مشکل حل میشه؟ قبلا تا یک هفته پیش این مشکل رو نداشتم.
مشکل یک دفعه پیش میاد . خروجی ها پاور همه حساب شده است . یک چیزی استاندارد یا نیست . وقتی استاندارد نباشه میشه مثل پر کردن کپسول گاز مایشن با سیلندر گاز . شاید تا یک مدت مشکلی پیش نیاد ولی یهویی صداش در میاد

AMD.POWER

مدیر بخش کامپیوتر
مدیر انجمن
مدیر انجمن
لایک‌ها
23,611
الان صد در صد مشکل من از پاوره؟
در حال حاضر احتمال داره با استفاده از تبدیل به قسمت تغذیه کارت گرافیکتون صدمه زده باشید . باید با یک پاور که برق 6 پین داره تست کنید .

Ali Subi

Registered User
لایک‌ها
588
سلام
پاور رو عوض کردم با rm 750 کورسیر.
وقتی سیستم روشن یا خاموش میکنم پاور یه صدای تق میده. طبیعیه؟ از کجا بفهمم فنش روشنه یا نه؟!! یه کابلی هست به اسم c link از روی پاور به کجا ها باید وصل بشه؟ یه 3 پینه که به فن مین وصل میشه فک کنم 2 پینش به کجا باید بخوره؟!
این پاور برای کراس 2 تا r6 270x oc گیگابایت کافیه؟ اگز r9 280x oc بخام کراس کنم بازم جواب میده؟

AMD.POWER

مدیر بخش کامپیوتر
مدیر انجمن
مدیر انجمن
لایک‌ها
23,611
سلام
پاور رو عوض کردم با rm 750 کورسیر.
وقتی سیستم روشن یا خاموش میکنم پاور یه صدای تق میده. طبیعیه؟ از کجا بفهمم فنش روشنه یا نه؟!! یه کابلی هست به اسم c link از روی پاور به کجا ها باید وصل بشه؟ یه 3 پینه که به فن مین وصل میشه فک کنم 2 پینش به کجا باید بخوره؟!
این پاور برای کراس 2 تا r6 270x oc گیگابایت کافیه؟ اگز r9 280x oc بخام کراس کنم بازم جواب میده؟

برای اتصال به دستگاه مونیتورینگ کرسیر هست که بصورت جداگانه بفروش میره .بله کافیه .در کل برای چک کردن میزان مصرف با محاسبه گر واتاژ مورد نیاز استفاده کنید .

Ali Subi

Registered User
لایک‌ها
588
corsairlink_white.png

برای اتصال به دستگاه مونیتورینگ کرسیر هست که بصورت جداگانه بفروش میره .بله کافیه .در کل برای چک کردن میزان مصرف با محاسبه گر واتاژ مورد نیاز استفاده کنید .
اها پس نمیشه کاریش کرد... ممنون.
اون تقی که گفتم طبیعیه یا نه؟ موقعی که برق وصل یا قطع میشه اون صدا رو میده مثل توی مدار اومدن یا خارج شدن یه قطعه الکتریکی هست. تو فروم های خارجی سرچ زدم نوشته بودن که صدای کلیک مانندی که موقع خاموش و روشن شدن میاد طبیعیه شما هم تایید میکنید؟
برای 2تا 290x oc چه طور؟ جواب میده بازم؟ cpu رو با 8350 تعویض میکنم در اینده بقیه قطعات همین میمونن.

AMD.POWER

مدیر بخش کامپیوتر
مدیر انجمن
مدیر انجمن
لایک‌ها
23,611
اها پس نمیشه کاریش کرد... ممنون.
اون تقی که گفتم طبیعیه یا نه؟ موقعی که برق وصل یا قطع میشه اون صدا رو میده مثل توی مدار اومدن یا خارج شدن یه قطعه الکتریکی هست. تو فروم های خارجی سرچ زدم نوشته بودن که صدای کلیک مانندی که موقع خاموش و روشن شدن میاد طبیعیه شما هم تایید میکنید؟
برای 2تا 290x oc چه طور؟ جواب میده بازم؟ cpu رو با 8350 تعویض میکنم در اینده بقیه قطعات همین میمونن.
بله طبیعی هست . جای نگرانی نیست . برای اضافه کردن هر قطعه ای باید با محاسبه گر توان پاور محاسبه کنید . برای دو تا 290x به نظر من احتیاج به یک پاور 850 تا 1000 وات هست .

Ali Subi

Registered User
لایک‌ها
588
بله طبیعی هست . جای نگرانی نیست . برای اضافه کردن هر قطعه ای باید با محاسبه گر توان پاور محاسبه کنید . برای دو تا 290x به نظر من احتیاج به یک پاور 850 تا 1000 وات هست .
تشکر و سپاس.
بهترین محاسبه گر وات مصرفی چی هست؟
ممنون میشم لینک بدید.

cutebox68

Registered User
لایک‌ها
115
سلام من حدودا 2 هفته است که کارت گرافیک ASUS R9 270X خریدم و درایور 14.9 رو نصب کردم، بعد از چند دقیقه که صفحه تو محیط ویندوز ثابت میمونه یا هنگام پخش فیلم یک یا چند پرش تو تصویر بوجود میاد مثل اینکه صفحه پلک میزنه ولی تا بحال تو بازی مشکلی نداشتم فقط تو محیط ویندوزه، میخواستم ببینم این مشکل از کارت گرافیکه منه یا از درایور کاتالیسته؟ ممنون میشم پاسخ بدین. سیستم: Giga H97 GAMING/Intel Core i5 4460/kingstone hyprex fury 2*4 Gb/Green 700W HP/ASUS R9 270X DC2TOP/

Done

Registered User
لایک‌ها
168
سلام من حدودا 2 هفته است که کارت گرافیک ASUS R9 270X خریدم و درایور 14.9 رو نصب کردم، بعد از چند دقیقه که صفحه تو محیط ویندوز ثابت میمونه یا هنگام پخش فیلم یک یا چند پرش تو تصویر بوجود میاد مثل اینکه صفحه پلک میزنه ولی تا بحال تو بازی مشکلی نداشتم فقط تو محیط ویندوزه، میخواستم ببینم این مشکل از کارت گرافیکه منه یا از درایور کاتالیسته؟ ممنون میشم پاسخ بدین. سیستم: Giga H97 GAMING/Intel Core i5 4460/kingstone hyprex fury 2*4 Gb/Green 700W HP/ASUS R9 270X DC2TOP/
سلام
به نظرم شما اول یه ویندوز نصب کن بعد همون درایور جدید رو نصب کن احتمال خیلی زیاد مشکل حل بشه

Done

Registered User
لایک‌ها
168
دوستان کسی تا حالا مودم ADSL تعمیر کرده؟
یه مودم 8151N دارم که آنتن دهی وای فاش داغونه متاسفانه گارانتیش تمام شده دوتا خازن بود عوض کردم با یه ترازیستور که به نظر مشکلش حل شد و آنتن دهی خوبی پیدا کرد در حین استفاده بودم که یهو مودم هنگ کردش و الان به بدبختی آنتن میده و اطلاعات رو ارسال میکنه و اینم بگم Lan هیچ مشکلی نداره الان شکی که دارم روی یه آی سی هستش که به ترانزیستوره وصل میشه الان ترانزیستور یه صدای ریز میده عکس رو هم میذارم اما آیا کسی وارده؟

cutebox68

Registered User
لایک‌ها
115
سلام
به نظرم شما اول یه ویندوز نصب کن بعد همون درایور جدید رو نصب کن احتمال خیلی زیاد مشکل حل بشه
والا تو ویندوز 7 که نصب کرده بودم همچین مشکلی نبود، ویندوز 8.1 رو دوباره نصب کردم بازم این مشکل بوجود اومده، چند جا خوندم کارتهای سری جدید R9 AMD این مشکلو دارن و احتمالا با آپدیت جدید این مشکل برطرف میشه ولی من به خاطر اینکه مطمین بشم گفتم اینجا مطرح کنم. ممنون از لطفتون

Done

Registered User
لایک‌ها
168
والا تو ویندوز 7 که نصب کرده بودم همچین مشکلی نبود، ویندوز 8.1 رو دوباره نصب کردم بازم این مشکل بوجود اومده، چند جا خوندم کارتهای سری جدید R9 AMD این مشکلو دارن و احتمالا با آپدیت جدید این مشکل برطرف میشه ولی من به خاطر اینکه مطمین بشم گفتم اینجا مطرح کنم. ممنون از لطفتون
خواهش پس با این حساب تا درایور 15 صبر کنید یا ویندوز 7 استفاده کنید

javadmousavi1994

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
1
سلام دوستان
من داشتم با کامپیوتر کار میکردم که یهو خاموش شد. پاورم رو تعویض کردم و یه پاور نو خریدم . الان این پاور رو که وصل کردم یه چراغ power و. Reset روی مادربوردم هست که دارن چشمک میزنن و با زدن دکمه روی کیس کامپیوتر روشن نمیشه . حتی فن هم تکون نمیخوره.
مادربوردم asus p7p55d deluxe و پاور هم green 530watt
مشکل از کجا ست؟ ممنون میشم کمک کنین

Ali Subi

Registered User
لایک‌ها
588
سلام.
به تازگی رم هام رو با باس 2133 تغییر دادم. مینم این باس رو فقط در حالت اور یا xmp میشناسه سیستم بی مشکل داره کار میکنه. اما تو تسک منجر تب رم این شکلیه
Untitled.jpg
چرا نوشته 4 گیگ؟ اون بالا چرا 8 گیگه اما در دسترسش 4 گیگه؟!
البته این رم ها ونگنس پرو هستن و نشد طبق دفترچه تو اسلاتی که توصیه کرده بود بزارم یعنی به جای dimm های 2 و 4 که دوال میشن توی 3و 4 هستن چون کولر باید باز بشه. دلیلش همینه یا مشکل دیگه ای هست؟

flintlockwood

Registered User
لایک‌ها
33
سلام یه سوال راجب رم دارم
مادربرد من چهارتا اسلات رم داره که الان دوتا رم 4 کینگستون باس 1600 روشه و به صورت دوال کار میکنه (دوتا اسلات مشکی داره دوتا آبی) الان دوتا مشکیها پر هستن مادربردم هم 1155 هستش
حالا یدونه رم 4 دیگه لنگه واسه خودم گیراوردم میخواستم ببینم اگه اینم بگیرم بندازم تو اسلات سوم (یکی از آبی ها ) بازم اون حالت دوال چنل رم هام باقی میمونه !؟؟

Ar@sh

Registered User
لایک‌ها
9
سلام
من یه دی وی دی رایتر فیلپس دارم که حدود 4 سال پیش گرفتم.
کلا کار خاصی باهاش انجام ندادم. تو این مدت شاید 50 تا دی وی دی هم باهاش رایت نشده.
الان یه سری از سی دی ها و دی وی دی ها رو نمیخونه.
احتمالا هدش مشکلی چیزی داره.

ایا ارزش تعمیر داره یا بهتره ادم یه نو بخره ؟

Ali Subi

Registered User
لایک‌ها
588
سلام.
به تازگی رم هام رو با باس 2133 تغییر دادم. مینم این باس رو فقط در حالت اور یا xmp میشناسه سیستم بی مشکل داره کار میکنه. اما تو تسک منجر تب رم این شکلیه
مشاهده پیوست 702426
چرا نوشته 4 گیگ؟ اون بالا چرا 8 گیگه اما در دسترسش 4 گیگه؟!
البته این رم ها ونگنس پرو هستن و نشد طبق دفترچه تو اسلاتی که توصیه کرده بود بزارم یعنی به جای dimm های 2 و 4 که دوال میشن توی 3و 4 هستن چون کولر باید باز بشه. دلیلش همینه یا مشکل دیگه ای هست؟
توی مشخصات سیستمم من میزنه 8 گیگ رم و قابل استفاده 4 گیگ؟!! مشکل چیه؟

بالا