برگزیده های پرشین تولز

آشنايي مختصر با دوره آموزشي خدمت سربازي

spartaqus

Registered User
لایک‌ها
11
آموزشی کجا بودی ؟؟ بچه کجا بودی ؟؟ مدرک تحصیلیت چی بود ؟

ssamir70

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
15
بچه ها امروز واکسنو نوش جان کردم:D
فهمیدم چرا بعضیا میگن 1یا2 واکسن
حسابم باز کردم
صبحم تاریخ اعزاام پرسیدم گفتن 1/12
الانم از دکتر اومدم
فردا برم اشاالله تتمومه؟
مدرک چی میخواد؟
همونایی که تو دفترچه نوشته.مثل کارت ملی و شناسنامه و کپی هاشون.عکس.برگه معاینات اولیه.برگه واکسیناسیون.گواهی فراغت از تحصیل از آخرین جایی که مدرک گرفتی.
بله اگر مدارکت آماده باشه تمومه.همونجا بهت برگه سبز رو میده.( البته خیلی هم سبز نیست ولی تاریخ اعزامتو توش مینویسه.)
ضمنا ((برگه شماره 1 - برگه وضعیت )) که در داخل دفترچه هست رو هم باید پر کنی.اولین فرم هست که تو دفترچه هست.
فردا با همه ی مدارک و دفترچه برو پلیس +10.
و یه توصیه : از تمام صفحات مدارکت مثل برگه معاینه اولیه ، برگه واکسیناسیون ، گواهی فراغت از تحصیل و برگه سبز و در آینده برگه سفیدت و در طول زندگی هر مدرک یا کارتی که داری ، یه کپی بگیر و برای خودت نگه دار.و اگر میتونی با گوشی هم ازشون عکس بندازی و نگه داری هم خیلی خوبه.
ایشالا جای خوبی میوفتی

jalali2007

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
تورو خدا یکی کمکم کنه من دفترچه پست کردم ولی چون دکتر نوشته بود معاینه پزشکی برای معافیت باید برم معاینه ولی مطمئنم معاف از رزم هستم الان بهم تاریخ ندادن یعنی تاریخم بعد از کمسیون مشخص میشه خواهشا امیدی هست اسفند بیوفتم دفترچه 15 ابان پست کردم کمک کنید بچه ها ممنون
خواهشا کمکم کنید

ahrad

Registered User
لایک‌ها
4,010
تورو خدا یکی کمکم کنه من دفترچه پست کردم ولی چون دکتر نوشته بود معاینه پزشکی برای معافیت باید برم معاینه ولی مطمئنم معاف از رزم هستم الان بهم تاریخ ندادن یعنی تاریخم بعد از کمسیون مشخص میشه خواهشا امیدی هست اسفند بیوفتم دفترچه 15 ابان پست کردم کمک کنید بچه ها ممنون
هنوز نرفتی معاینه؟اگه دیپلمه باشی احتمالش زیاده اینور سال اعرام بشی

jalali2007

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
نه ارشدم برگه معاینه نیومده ؟ جطور میاد با پست یا خودم برم بگیرم ؟

ahrad

Registered User
لایک‌ها
4,010
نه ارشدم برگه معاینه نیومده ؟ جطور میاد با پست یا خودم برم بگیرم ؟
اه کارت خیلی سخت میشه!چون من امروز پرسیدم تاریخ اعزام 1/12 میزدن.
منم یه جاهایی میشد که برم دنبال معافی اما دیدم نهایتش معاف از رزم بدن شما نمیدونم مشکلت تا چه حده اما برو پلیس+10 بگو برگه پزشکی رو گم کردم واگه بتونی بری یه پزشک دیگه حله

jalali2007

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
تقاضای معاینه پزشکی برای **** وظیفه ارسال کرده دیگه نمیشه

spartaqus

Registered User
لایک‌ها
11
منم امروز همه مدارک رو پست کردم 1 اسفند اعزام
دفترچه رو هم دادن به هم باید نگه داریمش ؟؟

The Blind Owl

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
72
من تا امروز ۱۸ ماه و ۲۲ روز خدمت کردم. دیگه آخراشه.
درباره مشکل دوستمون که بالاتر گفته به نظرم زیاد خودتونو درگیر معافیت از رزم نکنید. من تو وزارت دفاع خدمت می کنم و حداقل اینجایی که من هستم معاف از رزم بودن هیچ مزیت خاصی نداره جز اینکه کف درجه رو بهتون میدن(در مورد اونایی که مدرک تحصیلیشون از دیپلم بیشتره)
تو آموزشی هم میتونید از طریق بهداری اون مرکز اقدام به دریافت معاف از رزمی(از نوع پادگانیش. و نه دفترچه ای) کنید که تو کارتتون هم آِورده نمیشه(هرچند فکر کنم تو کارتای جدید کلا این مساله ذکر نمیشه)
اگه معاف رزم باشید از تمرین رژه معاف هستید. از بعضی از پست ها هم معاف هستید و پست های ساده تر (مثلا پست آسایشگاه ) بهتون میدن
ولی کارهای نظافتی و خدماتیتون تو دوره اموزشی بیشتره یکم.

مسائلی که گفتم مربوط به سربازهای وزارت دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح هست و ممکنه در ارگان های دیگه شرایط فرق کنه.(هرچند بعید میدونم)

در رابطه با تاریخ اعزام شما میتونید تاریخ اعزامتونو زودتر یا دیرتر بندازید. دیرتر انداختنش بسیار دشوار هست و باید از ۲۰ جا نامه و... بیارید ولی در مورد دوستمون که مایلن زودتر بیفتن اصلا کار خاصی نداره و **** وظیفه همیشه آمادگی داره تا شمارو زودتر روانه خدمت کنه. من خودم قرار بود تیر اعزام بشم ولی تعجیل زدم و اردیبهشت اعزام شدم.
فقط به دوستانی که امریه دارن یا از قبل در رابطه با محل خدمتشون هماهنگی کردن اصلا تعجیل و این چیزارو توصیه نمی کنم چون یه جور فرایند بازتقسیم هست تقریبا و احتمال داره سازمان خدمتیتون عوض بشه.

نکته بعدی اینه که جدیدا دیده شده بین کسایی که تازه اعزام میشن(به خصوص لیسانس و فوق لیسانس) که از تاریخ مدرک گرفتنشون کمتر از یکسال گذشته و قانونا غایب محسوب نمیشن وقتی از طریق پلیس +۱۰ برگه ثبت درخواستشون صادر میشه توش ۹۰ روز غیبت ثبت شده. اگر متصدی بخش **** وظیفه پلیس +۱۰ گفت این ارور سیستمی هست و خودشون درست می کنن و این حرفا اصلا توجه نکنید و به همراه مدرکتون و اون برگه و نامه دانشگاه حتما به خود سازمان **** وظیفه مراجعه کنید چرا که غیبتی که ثبت شه به این راحتی برداشته نمیشه و از روزی که برین تو خدمت باید با خواهش و التماس یک یا دو سومشو بخشش بگیرید و به جز موارد خاص (مثل امسال که توسط ***** و فرماندهی کل قوا بخشیده شد) معمولا باید یکی دو ماه یا حتی بیشترشو بکشید. این موضوع واسه دو نفر از همخدمتی های من پیش اومده واسه همین گفتم دوستان دقت کنن.

Last edited:

spartaqus

Registered User
لایک‌ها
11
کسانی که حین خدمت هستن میشه بگند با مدرک لیسانسشون درجه چی هستن ؟؟چون مثل این که درجه ها رو کم کردن شنیدم به لیسانس استوار یکم میدن یا دوم
قبلا ستوان 3 میدادن !

mohammad2284

Registered User
لایک‌ها
123
تو نزاجا گروهبان 1 و به بعضيا همون ستواني ميدن.
الان پسرام دارن پا ميکوبن :دي

Shahr0kh

Registered User
لایک‌ها
36
این امریه گرفتن چطوری هستش میشه ما ها هم امریه بگیریم من تازه دانشگاه و موم کردم تو کارایه تصویه هستو و بعد تصویه میرم پلیس +10 لطفا راهنمایی کنید :(

نمی خوام سخت بگذره و می خوام تو شهر خودم باشم ...

بدبختی ما اینه بابامونم 3 ماه جبه داره ::general210:

بالا