برگزیده های پرشین تولز

میکرو کنترلر

MohammadPWM

Registered User
لایک‌ها
510
وقتی داری از پورت چیزی رو می خونی باید به جای پورت بنویسی پین
یعنی:
if pinb.0=0 then waitms 20

بله دوست عزیز وقتی داری از پایه میکرو چیزی رو میخونی باید pin کنی البته این تو زبان c است

regedit021

Registered User
لایک‌ها
141

MohammadPWM

Registered User
لایک‌ها
510

e21_tex

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
7
سلام خدمت دوستان
من تمام جزواتی که طی چند سال جمع آوری کردم رو تو یه وب سایت آپلود کردم تا همه ازش استفاده کنن!
خوشحال میشم به این مرکز دانلود سری بزنید و انتقادات و پیشنهادات خودتون رو مطرح کنید.
http://elecshare.com/forumdisplay.php?fid=120

soroosh_cz

Registered User
لایک‌ها
1,153
کار با بلوتوث سخته؟ پروژه ی پایانی دارم، ارتباط میکرو به موبایل اندرویدی... از طریق بلوتوث همه اش رو کار کردم فقط کار با USART رو هنوز یاد نگرفتم.

zohre.shirazi

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
6
آقای سروش برای تکمیل اطلاعاتت با 0711-2357009 تماس بگیر . آقای دکتر سلیمی تو این مورد اطلاعات خوبی میتونن بهتون بدن .

amir995

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
141
سلام داداش
من یه مداری میخوام بسازم که میخوام چراغ 100 وات رو میکرو از ساعت 6 عصر اتومات روشن کنه و ساعت 9 شب اتومات خاموش کنه
و خاموش شدنش یدفه قطع نکنه برق رو یعنی ساعت 9 چراغ اروم اروم خاموش بشه مثل دیمر
والا خیلی جاها دنبالش گشتم نتونستم چیزی پیدا کنم میشه کمکم کنید خیلی نیازش دارم فقط تو برنامه نویسیش و اون قسمت که میکرو چجور قراره با برق کار کنه موندم ممنون

Bahadorgamer

Registered User
لایک‌ها
97
سلام
میخوام یه ساعت آنالوگ با زبون c بنویسم.مشکلم روی حرکت عقربه هاست.چه طور باید واسه عقربه ها برنامه بنویسم؟ آیا دستوری برای glcd داریم که مثلا یه خط با اندازه مشخص رو با زاویه ای که بهش میدیم بکشه؟

mhsnrah

Registered User
لایک‌ها
41
سلام داداش
من یه مداری میخوام بسازم که میخوام چراغ 100 وات رو میکرو از ساعت 6 عصر اتومات روشن کنه و ساعت 9 شب اتومات خاموش کنه
و خاموش شدنش یدفه قطع نکنه برق رو یعنی ساعت 9 چراغ اروم اروم خاموش بشه مثل دیمر
والا خیلی جاها دنبالش گشتم نتونستم چیزی پیدا کنم میشه کمکم کنید خیلی نیازش دارم فقط تو برنامه نویسیش و اون قسمت که میکرو چجور قراره با برق کار کنه موندم ممنون
درود

شما باید یک دیمر با ترایاک درست کنی که به مرور نور رو کم کنه.
قبلا مورد مشابهی کار کردم اگر پیدا کردم اینجا می‌زاریم.

mhsnrah

Registered User
لایک‌ها
41
سلام
میخوام یه ساعت آنالوگ با زبون c بنویسم.مشکلم روی حرکت عقربه هاست.چه طور باید واسه عقربه ها برنامه بنویسم؟ آیا دستوری برای glcd داریم که مثلا یه خط با اندازه مشخص رو با زاویه ای که بهش میدیم بکشه؟
درود

بسته به میکرویی که استفاده کردی یا میتونی جدول نقاط رو بزاری داخل فلش میکرو یا فرمول سینوسی بنویسی نقاط رو حساب کنی.

Bahadorgamer

Registered User
لایک‌ها
97
درود

بسته به میکرویی که استفاده کردی یا میتونی جدول نقاط رو بزاری داخل فلش میکرو یا فرمول سینوسی بنویسی نقاط رو حساب کنی.
سلام.
میکرو atmega32 استفاده میکنم.جدول نقاط فکر نمیکنم راه مناسبی باشه البته اگر تنها راه نباشه. فرمول هم دارم فکر میکنم ولی هنوز به نتیجه ای نرسیدم.

Sent from my GT-I9305

Bahadorgamer

Registered User
لایک‌ها
97
سلام.
میکرو atmega32 استفاده میکنم.جدول نقاط فکر نمیکنم راه مناسبی باشه البته اگر تنها راه نباشه. فرمول هم دارم فکر میکنم ولی هنوز به نتیجه ای نرسیدم.

Sent from my GT-I9305
سلام
تا یه جاهایی پی رفتم.برای حرکت عقربه ها از فرمول های مثلثاتی استفاده کردم که برای عقربه ها مختصات x,y تولید کنن.برای ثانیه شمار و دقیقه شمار مشکلی ندارم و بدرستی جواب میده فقط مشکل من اینه که میخوام عقربه ی ساعت شمار هم با گذشت زمان کم کم حرکت کنه مثل ساعت واقعی.من برای ساعت شمار این طور تعریف کردم که با گذشت هر دقیقه به اندازه 1/60 ساعت گام برداره.اما وقتی توی پروتیوس برنامرو اجرا میکنم می بینم که ساعت شمار اصلا حرکتی نمی کنه و جاش قفل شده.میخوام بدونم آیا مشکلی توی منطق برنامه من هست یا پروتئوس جواب نمیده؟ آیا امکان داره به خاطر کوچک بودن مقیاس میکرو نتونه بدرسی محاسبات رو انجام بده؟

آیدوغموش

Registered User
لایک‌ها
203
سلام دوستان اگه کسی طرح یا پیشنهادی برای ساخت میکرو کنترل داره ما میتونیم به صورت نانو یا میکرو تا حدودی بسازیم هرکسی پیشنهادی داشته باشه خوشحال میشیم و اگه طرح جالبی باشه میتونیم شراکتی کار کنبم

Last edited:

pooooo

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
سلام خدمت همه دوستان....من واسه درس میکرو کنترلر دانشگاه یه پروژه دارم ولی نمیدونم از کجا شروع کنم...عکس پروژه رو آپ کردم.
خواهشا اگه کسی میتونه منو راهنمایی کنه .ممنون
Project.png

.:kamran:.

Registered User
لایک‌ها
95
سلام

این که میکرو در محیط صنعتی نویز میگیره دقیقا در چه محیطی هست ؟ بنده میخواهم از یک میکرو در یک محیطی تقریبا شبه صنعتی استفاده کنم ، حالا نمیدونم نویز میگیره یا نه ! و آیا راهی برای از بین برئت نویز هست ؟

mhsnrah

Registered User
لایک‌ها
41
سلام
اندروید Android کنترل هوشمند ریموت خانه وایرلس wifi bluetooth بی سیم smart
این که میکرو در محیط صنعتی نویز میگیره دقیقا در چه محیطی هست ؟ بنده میخواهم از یک میکرو در یک محیطی تقریبا شبه صنعتی استفاده کنم ، حالا نمیدونم نویز میگیره یا نه ! و آیا راهی برای از بین برئت نویز هست ؟
درود
در مورد استفاده از میکرو در محیط های صنعتی و پرنویز، نکاتی وجود دارد که در صورت رعایت آن در اکثر قریب به اتفاق موارد مشکلی برای استفاده از میکروکنترلر وجود ندارد. برای مقابله با تاثیر نویز روی میکرو ابتدا باید به این مسئله توجه کنیم که منشا نوبز تاثیرگذار روی میکرو از چه عواملی می تواند ناشی شود که 3 عامل عمده را می توان ذکر کرد:
1- نویزی که از راه منبع تغذیه وارد می شود و عملکرد میکروکنترلر را مختل میکند.
2- نویزی که قطعات متصل به میکروکنترلر تولید می کنند و به پایه های ورودی و خروجی آن تزریق می کنند.
3- نویز تشعشعی که با القای میدان های الکترومغناطیس در کار میکروکنترلر اختلال ایجاد می کند.
برای خنثی سازی این عوامل می توان به راهکارهای مختلفی متوسل شد که برخی از آنها در اینجا ذکر می شود:
1- انتخاب مارک معتبر میکرو که در کشور و کارخانه با grade بالا تولید شده باشد.
2- استفاده حتی الامکان از پکیج های SMD که معمولا نسبت به نوع DIP آن از نظر عملکرد وضعیت بهتری دارند.
3- قرار دادن EMI Filter + VDR و حداقل یک خازن 100nF و با ولتاژ 400v در ورودی تغذیه در حالتی که تغذیه از برق شهر یا ژنراتور یا مانند آن تامین می شود.
4- در صورت استفاده از یک منبع تغذیه سوئیچینگ باید طراحی منبع تغذیه به گونه ای باشد که تمهیدات لازم برای مقابله با شرایط نویزدر آن وجود داشته باشد.
5- در صورت استفاده از تغذیه خطی:
الف- ولتاژ خروجی ترانس تغذیه نباید برای ولتاژ 220 ولت محاسبه شود، بلکه باید شرایطی که تغذیه تا حد 180 ولت یا کمتر هم افت می کند در نظر گرفته شود. به این منظور باید خروجی ترانس در حدود 20% بزرگتر از مقدار معمول آن قرار داده شود.
ب- در خروجی پل دیود باید خازن الکترولیت با مقدار کافی و مارک معتبر به موازات یک خازن حداقل 470nF قرار داده شود و از قرار دادن خازن های چینی بی کیفیت خودداری شود.
ج- رگولاتور باید بصورت دو مرحله ای باشد. مثلا ابتدا یک 7812 و بعد یک 7805
د- در خروجی رگولاتورها یک خازن 1000uF به موازات یک خازن 10u/Tantalium به موازات یک خازن 100nF قرار داده شود. به منظور جلوگیری از سوختن رگولاتورها به دلیل وجود خازن 1000uF (در هنگام خاموش شدن مدار)، یک دیود معکوس باید بین ورودی و خروجی آن قرار داده شود.
6- دیودهای زنر از نوع Fast و با ولتاژی اندکی بزرگتر از ولتاژ تغذیه باید در خروجی تغذیه های 5 و 12 موازی شود.
7- بین تغذیه میکرو کنترلر و تغذیه خروجی رگولاتور باید یک فیلتر LC با مقدار مناسب قرار داده شود. مقدار سلف در حد کمتر از 1mH و خازن از نوع 10uF Tantalum و به موازات آن 100nF Multi Layer باشد. مقاومت اهمی سلف نباید به حدی باشد که افت قابل توجهی روی آن ایجاد شود. جریان قطعات جریان کش مانند 7segment نباید از این تغذیه تامین شود و باید به قبل از سلف متصل شود.
8- ایزوله کردن ورودی و خروجی های میکروکنترلر از منابعی که می توانند نویز را به پورتهای آن تزریق کنند.
9- قرار دادن یک صفحه زمین در زیر میکروکنترلرهای SMD در طراحی PCB
10- طراحی کاملا اصولی PCB با توجه به منابع موجود و تقسیم ستاره ای GND به گونه ای که جریان یک بخش روی بخش های دیگر اثر نگذارد.
11- استفاده از کریستال خارجی و فعال کردن فیوزبیت CKOPT و یا اسیلاتور خارجی با طراحی معتبر.
12- فعال کردن Watch dog Timer
13- فعال کردن Brown out detection و انتخاب سطح ولتاژ پائین تر برای این حفاظت
14- استفاده از یک خازن 1nF در ورودی وقفه های خارجی فعال
15- قرار دادن خازن های 100nF در نقاط مختلفی که دور از تغذیه اصلی قرار دارند و جریان کشی دارند، اعم از IC ها و تغذیه LCD و 7segment و ...
16- توجه به اتصال AVcc حتی در صورتیکه از ADC استفاده نشود و قرار دادن یک خازن 100nF در ورودی Vref در شرایطی که ولتاز خارجی به آن اعمال نمی شود.
17- اتصال تمام پایه های GND و Vcc در میکروهایی که چند پایه در این مورد وجود دارد.
18- قرار دادن Pull up خارجی و عدم اکتفا به Pull up داخلی برای ورودی هایی که باید این مقاومت در آنها فعال باشد.
19- در صورت وجود نویزهای تشعشعی شدید، قرار دادن یک صفحه یا محفظه فلزی برای محافظت از میکروکنترلر و اتصال آن به زمین.
20- وجود اتصال Earth در کاربردهای برق صنعتی

maryami0

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
10
شرکت یو پی اس PowerWare (پاورور)
درباره شرکت یو پی اس پاورور
« ایتون» یک شرکت مدیریت انرژی با فروش ۲۲٫۶ میلیارد دلار در سال ۲۰۱۴ می‌باشد. ایتون راه حل‌هایی ارائه می‌کند که با آنها خریدار می‌تواند انرژی الکتریکی، هیدرولیکی و مکانیکی را با بازده، پایداری و امنیت بیشتر بهتر مدیریت کند. ایتون تقریبا ۱۰۲۰۰۰ کارمند دارد که محصولات را در بیشاز ۱۷۵ کشور به مصرف کننده عرضه می‌کنند.

به خاطر قوانین محوری که ما اجرا می‌کنیم، ایتون در ایجاد و نگهداری رابطه قوی با خریدار بسیار موفق است. ما از محصولات تولید شده برای خدمات و پشتیبانی خریداران اختصاصی خودمان تشخیص می‌دهیم که چه چیزی برای شما اهمیت بیشتری دارد.

ایتون یک شرکت برجسته جهانی در زمینه کیفیت انرژی، راه حلهای مدیریت انرژی ذخیره شده و دسترسی مطلوب ۹ ثانیه با اقتصاد دیجیتالی امروز با زیرمجموعگی پاورور می‌باشد. راه حلهای پاورور شامل وسیعترین محدوده کیفیت محصولات و خدمات می‌باشد:

• سیستمهای انرژی بی‌وقفه (یو پی اس).
  • سیستم انرژی DC
  • نرم افزار مدیریت
  • خدمات کامل

این ماموریت ما برای دادن این اطمینان به خریداران است که با مشکلات انرژی (برق)، سیستم آنها، اطلاعاتشان و عملکرد آن از بین نمی‌رود. این اعتماد با بیش از ۴۰ سال عملکرد خوب با دانش عمیق از برنامه‌های مصرف کنندگان، نوآوری مداوم و خدمات جهانی به وجود آمده است.

راه حلهای پاورور به وسیله کاربران یو پی اس و صادرات صنعتی برای داشتن بیشترین تعداد خریدار و رضایت آنها برای اثبات بینش بسیار بالای پاورور در میان همه تولیدکنندگان یو پی اس شناسایی شده است.

با رسیدن به رتبه ۱ در بازار جهانی یو پی اس بالای ۵kVA و رتبه ۲ در ۵۰۰۰VA یا پایینتر، محصولات و خدمات پاورور اعتماد خریدتاران را در سراسر جهان جلب کرده‌اند.

با وجود همه محصولات ما، ایتون برای موفقیت‌های بعدی در تولید و توسعه راه حلها همچنان تلاش می‌کند. رتبه کیفیت انرژی ما برای نیازهای تخصصی خریداران، کامل کردن راه حلهای کنونی ویا جدید ورسیدن به راه حلهای کامل طراحی شده است.

منبع: http://ups-iran.com

سوابق بیمه - یوپی اس - یو پی اس - سئو - گالری عکس

بالا