برگزیده های پرشین تولز

پرسش و پاسخ هاي سوالات و مشكلهاي سخت افزار

AMD.POWER

مدیر بخش کامپیوتر
مدیر انجمن
مدیر انجمن
لایک‌ها
23,611
بایوس رو با برنامه radeon bios editor میتونی ادیت کنی و دور فن رو تنظیم کنی در بایوس

drak knight

Registered User
لایک‌ها
83
از چند جا و چند نفر پرسیدم همه میگن این طبیعیه ک با توجه ب دما سرعت فن کم زیاد میشه یا از حرکت وایمیسه. درست میگن؟ من ب همشون گفتم این مدل کارت همچین تکنولوژی ای نداره.

AMD.POWER

مدیر بخش کامپیوتر
مدیر انجمن
مدیر انجمن
لایک‌ها
23,611
از چند جا و چند نفر پرسیدم همه میگن این طبیعیه ک با توجه ب دما سرعت فن کم زیاد میشه یا از حرکت وایمیسه. درست میگن؟ من ب همشون گفتم این مدل کارت همچین تکنولوژی ای نداره.
طبیعی هست . ولی میتونید تغییرات بدید با بایوس ادیتور /برای کنترل فن هم از نرم افزار سافایر trixx استفاده کنید

Last edited:

barbod227263

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
53
سلام
به نظرتون بهترین آنتی ویروس برای لب تاب سونی وایو با 4 گیگ رم و سی پی یو Core 2 du 2.2 چه آنتی ویروسی هست که رم و سی پی یو لب تاب رو زیاد درگیر نکنه و سرعت و هم پایین نیاره ؟

AMD.POWER

مدیر بخش کامپیوتر
مدیر انجمن
مدیر انجمن
لایک‌ها
23,611
سلام
به نظرتون بهترین آنتی ویروس برای لب تاب سونی وایو با 4 گیگ رم و سی پی یو Core 2 du 2.2 چه آنتی ویروسی هست که رم و سی پی یو لب تاب رو زیاد درگیر نکنه و سرعت و هم پایین نیاره ؟
میتونید از AVAST FREE استفاده کنید .

reza76622201

کاربر حرفه ای سخت افزار
لایک‌ها
3,630
سلام
دوست عزیز اگر میبینید یک آنتی ویروس رم و پردازنده رو زیاد درگیر می کنه دلیل بر بدی اون نیست. هر چقدر شما امنیت بیشتری بخواهید تنظیمات سخت گیرانه تری رو توی هر آنتی ویروس انجام بدید و هر چه این تنظیمات سخت گیرانه تر باشند , رم و پروسس بیشتری می برن. هر آنتی ویروسی رو نصب کنید اگر تنظیماتش رو روی Low یا حداقل بزارید شاید خیلی خیلی کم اثرش رو روی رم و چروسس ببینید.
در هر صورت اینکه بخوایم آنتی ویروسها رو با هم مقایسه کنیم و یک نتیجه کلی بگیریم به نظر من منطقی نیست.
بر اساس تجربه بنده اگر سیستم شما خیلی قوی باشه و کانفیگ خیلی بالایی داشته باشه بهترین و امن ترین آنتی ویرس Norton Antivirus هستش و نرمال ترین آنتیویروس روی تنظیمات Medium (توجه داشته باشد منظورم تنظیمات پیش فرض نیستش) بنا به تجربه من Kaspersky هستش.

barbod227263

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
53
دوست عزیز اگر میبینید یک آنتی ویروس رم و پردازنده رو زیاد درگیر می کنه دلیل بر بدی اون نیست. هر چقدر شما امنیت بیشتری بخواهید تنظیمات سخت گیرانه تری رو توی هر آنتی ویروس انجام بدید و هر چه این تنظیمات سخت گیرانه تر باشند , رم و پروسس بیشتری می برن. هر آنتی ویروسی رو نصب کنید اگر تنظیماتش رو روی Low یا حداقل بزارید شاید خیلی خیلی کم اثرش رو روی رم و چروسس ببینید.
در هر صورت اینکه بخوایم آنتی ویروسها رو با هم مقایسه کنیم و یک نتیجه کلی بگیریم به نظر من منطقی نیست.
بر اساس تجربه بنده اگر سیستم شما خیلی قوی باشه و کانفیگ خیلی بالایی داشته باشه بهترین و امن ترین آنتی ویرس Norton Antivirus هستش و نرمال ترین آنتیویروس روی تنظیمات Medium (توجه داشته باشد منظورم تنظیمات پیش فرض نیستش) بنا به تجربه من Kaspersky هستش.
والا فکر میکنم لب تابم ویروس گرفته
چون توی قسمت نرم افزارها میرم نرم افزار خاصی باز نیست که سی پی یو و رم و درگیر کنه
ولی داغه لب تاب ...
گفتم انتی ویروسم و عوض کنم شاید خوب شه

reza76622201

کاربر حرفه ای سخت افزار
لایک‌ها
3,630
چون توی قسمت نرم افزارها میرم نرم افزار خاصی باز نیست که سی پی یو و رم و درگیر کنه
ولی داغه لب تاب ...
اول سیستم عاملتون رو از نو نصب کنید(فرمت کامل پارتیشن ویندوز و نصب). بعد آنتی ویروس نصب و قبل از نصب هرگونه نرم افزار یا باز کردن سایت اینترنتی آن را آپدیت کنید و سپس کل سیستم رو با آنتی ویروس اسکن کنید.

AMD.POWER

مدیر بخش کامپیوتر
مدیر انجمن
مدیر انجمن
لایک‌ها
23,611
ولی داغه لب تاب ...
با AVIRA RESCUE CD یکبار اسکن کنید و بعد AVAST رو نصب کنید .

barbod227263

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
53
با AVIRA RESCUE CD یکبار اسکن کنید و بعد AVAST رو نصب کنید .
در مورد AVIRA RESCUE CD و نحوه کارکردن باهاش کمی توضیح میدین ؟
آیا به صورت CD هست یا میتونم دانلود هم بکنم از وبسایت ها ؟

AMD.POWER

مدیر بخش کامپیوتر
مدیر انجمن
مدیر انجمن
لایک‌ها
23,611
در مورد AVIRA RESCUE CD و نحوه کارکردن باهاش کمی توضیح میدین ؟
آیا به صورت CD هست یا میتونم دانلود هم بکنم از وبسایت ها ؟
بله دانلود میکنید بصورت فایل ایزو هست . رایت میکنید سیستم رو باهاش بوت میکنید و شروع به اسکن و ویروس یابی میکند .
http://www.avira.com/en/download/product/avira-rescue-system

Hamidreza23

Registered User
لایک‌ها
4,509

AMD.POWER

مدیر بخش کامپیوتر
مدیر انجمن
مدیر انجمن
لایک‌ها
23,611
بله میشه با فلش هم بوت کرد .

barbod227263

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
53
بله دانلود میکنید بصورت فایل ایزو هست . رایت میکنید سیستم رو باهاش بوت میکنید و شروع به اسکن و ویروس یابی میکند .
http://www.avira.com/en/download/product/avira-rescue-system
4 تا گزینه میاد موقع بوت
دقیقا اسم شون یادم نیست
ولی اولی رو میزنم یه صفحه سفیدی میاد و 3 دقیقه حالت لود شدن داره و سپس بالای همون صفحه علامت چرخ ظاهر میشه که میتونی shut down رو انتخاب کنی
گزینه دوم رو که کیزنی همون صفحه سفید میاد و 15 دقیقه حالت لود داره و تمام که شد Enter رو میزنی و خودش ریستارت میشه
گزینه 3 نوشته روی مموری کار میشه ... که یه صفحه آبی مثل صفحه برنامه نویسی میاد و شروع به پر شدن درصد لود میکنه ... که شدیدا لب تاب توی این مرحله داغ میکنه .و.. که وسطاش ترسیدم به گرافیکم آسیب برسونه قطعش کردم
گزینه 4 هم نوشته Hardwre فکر کنم ... که اصلا امتحانش نکردم

به نظرتون کدوم و باید انتخاب میکردم !

AMD.POWER

مدیر بخش کامپیوتر
مدیر انجمن
مدیر انجمن
لایک‌ها
23,611
4 تا گزینه میاد موقع بوت
دقیقا اسم شون یادم نیست
ولی اولی رو میزنم یه صفحه سفیدی میاد و 3 دقیقه حالت لود شدن داره و سپس بالای همون صفحه علامت چرخ ظاهر میشه که میتونی shut down رو انتخاب کنی
گزینه دوم رو که کیزنی همون صفحه سفید میاد و 15 دقیقه حالت لود داره و تمام که شد Enter رو میزنی و خودش ریستارت میشه
گزینه 3 نوشته روی مموری کار میشه ... که یه صفحه آبی مثل صفحه برنامه نویسی میاد و شروع به پر شدن درصد لود میکنه ... که شدیدا لب تاب توی این مرحله داغ میکنه .و.. که وسطاش ترسیدم به گرافیکم آسیب برسونه قطعش کردم
گزینه 4 هم نوشته Hardwre فکر کنم ... که اصلا امتحانش نکردم

به نظرتون کدوم و باید انتخاب میکردم !
این راهنمای کار با دیسک نجات آویرا
http://www.avira.com/en/support-for-home-knowledgebase-detail/kbid/267

barbod227263

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
53
من متوجه نمیشم چرا هر چند وقت که از ویندوزم و ریکاوری و مجدد نصب میکنم سرعت سیستمم میاد پایین و داغ میکنه و سرعت فن بالا میره صدا میده ....
ویندوزم 7 اورجیناله
لب تاب هم سونی وایو FW
و هر چند وقت مجبور میشم دوباره ریکاوری کنم و از نو نصب بشه ویندوزم تا روبراه بشه لبتابم
واقعا هم نرم افزار کمی نصب میکنم ... ولی بعد مدتی کم کم درگیری لب تاب زیاد میشه و داغ میکنه در صورتی که رم یا سی پی یو با برنامه خاصی درگیر نیست وقتی از task manager نگاه میکنم
به نظرتون باید چیکار کنم -_-
این Avira هم که گفتین من هر کار میکنم مثل صفحه زیر که در راهنما فرمودین نمیرسم و قثط یه صفحه سفیده که وسطش نوشته Avira ... در واقع آیکون هایی که در عکس هست رو نمیبینم اصلا
dv86m10ngvvf.png

AMD.POWER

مدیر بخش کامپیوتر
مدیر انجمن
مدیر انجمن
لایک‌ها
23,611
من متوجه نمیشم چرا هر چند وقت که از ویندوزم و ریکاوری و مجدد نصب میکنم سرعت سیستمم میاد پایین و داغ میکنه و سرعت فن بالا میره صدا میده ....
ویندوزم 7 اورجیناله
لب تاب هم سونی وایو FW
و هر چند وقت مجبور میشم دوباره ریکاوری کنم و از نو نصب بشه ویندوزم تا روبراه بشه لبتابم
واقعا هم نرم افزار کمی نصب میکنم ... ولی بعد مدتی کم کم درگیری لب تاب زیاد میشه و داغ میکنه در صورتی که رم یا سی پی یو با برنامه خاصی درگیر نیست وقتی از task manager نگاه میکنم
به نظرتون باید چیکار کنم -_-
این Avira هم که گفتین من هر کار میکنم مثل صفحه زیر که در راهنما فرمودین نمیرسم و قثط یه صفحه سفیده که وسطش نوشته Avira ... در واقع آیکون هایی که در عکس هست رو نمیبینم اصلا
dv86m10ngvvf.png

این راهنمای خود آویرا هست . من خیلی با این نرم افزار کار میکنم . خیلی هم خوب جواب گرفتم . شما avast free نصب کنید . نرم افزارهای اپتیمایز کمکی هم نصب نکنید .

ehsanservat

Registered User
لایک‌ها
2,509
دستان من میخوام یه مینی PC بگیرم چه ویندوزی چه اندرویدی
فقط میخوام خروجی VGA و حتما AV داشته باشه
قیمتشم مناسب باشه

بنظرتون خوبه بخرم؟ از کجا بخرم که مناسب باشه قیمتش؟

%D9%85%DB%8C%D9%86%DB%8C-%D9%BE%DB%8C-%D8%B3%DB%8C-%DA%86%D9%87%D8%A7%D8%B1-%D9%87%D8%B3%D8%AA%D9%87-%D8%A7%DB%8C-rk3188-%D8%A8%D8%A7-2%DA%AF%DB%8C%DA%AF-%D8%B1%D9%85-%D9%88-8%DA%AF%DB%8C%DA%AF-%D9%81%D9%84%D8%B4%D8%AE%D8%B1%D9%88%D8%AC%DB%8C-av%D9%BE%D9%88%D8%B1%D8%AA-lan-mk908-cs918-rk-42.jpg

بالا