برگزیده های پرشین تولز

بهترین فیلمی که تا حالا دیدین

d0wnload

Registered User
لایک‌ها
40

raskho99

Registered User
لایک‌ها
208
million dollars baby اینم اگه ندیدید ببینید
1 فیلمم هست سبکش کلا با اینا فرق داره 1کم آدم شکنجه روحی میشه :D
من دوسش داشتم X_X
i spit your grave
ممنون هر ۲ تا رو دیدم شماره دو I Spit On your Grave رو هم دبدم

md70

Registered User
لایک‌ها
2,539
ممنون
فقط این ۲ تا رو ندیدم Eraserhead 1977 -Blue Velvet 1986
فیلمایی که گذاشتین معروفن :)
بین فیلمایی که گذاشتین به اینا علاقه بیشتری نشون دادم :)
The Departed
Once Upon A Time in West
Lost Highway
Downfall

بیشتر دنبال فیلمایی هستم که قهرمان ندارن
مثل
Following
American Beauty

ببینید این فیلما به نظرم توی ژانر خودشون بهترینن، مثلا خیلی سخت بشه توی ژانر گانگستری فیلمی بهتر یا حتی مشابه عناوینی مثل رفقای خوب و پدرخوانده و روزی روزگاری در آمریکا و ... پیدا کرد و الا فیلمای مشابه بی کیفیت خیلی زیاده.

منم American Beauty و فیلمای درام مشابه که لایه های عمیقی رو دارن خیلی دوست دارم، یکی از بهترین فیلمایی بوده که تا حالا دیدم اتفاقا خیلی هم دنبال عناوین مشابه ش گشتم اما تا الان که چیز خوبی پیدا نکردم.

این سبک سورئال رو فکر کنم خیلی علاقه دارم میتوند بیشتر معرفی کنید؟

سوررئال به معنای فراواقعیت هست، یک سبک هنریه که فک کنم اوایل قرن بیستم در فرانسه ایجاد شد که بتدریج هم وارد ادبیات شد هم نقاشی و هم سینما، تاکید اصلی این ژانر نمایش و بروز خواسته ها و تمایلات پنهان و مدفون شده در ضمیر ناخودآگاه شخص و نگاه به جهان پیرامون ازین دریچه هست مثلا یک فیلم سورئال ممکنه در واقع نمایش و کنکاش ضمیرناخودآگاه شخصیت اصلی فیلم باشه البته نه لزوما تمام صحنه های فیلم، در واقع یکی از چالش های اصلی این سبک فیلم ها تشخیص واقعیت از فراواقعیت ها هستش که مستلزمه اینه که چندبار فیلمو ببینید.
به همین خاطر در این سبک هنری مثلا در نقاشی ها یا فیلم ها شما مکررا صحنه هایی رو می بینید که منطقی نیست ، عجیب غریبه، به لحاظ خط زمانی با صحنه قبل متفاوته و در واقع با داتش خودآگاه شما جور در نمیاد، دقیقا مثل خواب که گاها اتفاقاتی کاملا غیرمنطقی درش رخ میده اما در عالم رویا شما متوجه این مسئله نمیشید! یا مثلا ممکنه در عالم رویا یک نفر خودش رو در حال انجام معاشقه یا رابطه جنسی با شخص دیگری ببینه که در واقعیت حتی به ذهنش هم خطور نکرده!، این تمایل جنسی به اون شخص در واقع در ضمیر ناخودآگاه شخص مدفونه که گاهی در عالم رویا خودش رو در قالب خواب نشون میده.
سورئالیست ها معتقدن خود واقعی و به اصطلاح خالص را باید در ضمیر ناخودآگاه شخص جستجو و پیدا کرد، همه ما در ضمیر ناخودآگاهمون امیال و خواسته هایی داریم که ممکنه به دلایلی هیچ گاه به زبون نیاریمش و معمولا سرکوبش می کنیم و حتی گاهی ازش خبر هم نداریم !
این مثلا چند نمونه از نقاشی های بسیار زیبا مبتنی بر این سبک هنریه:

departure-of-the-winged-ship.jpg
edge-of-the-earth-37-50.jpg

اگه دنبال فیلم های سورئال هستید بدون معطلی باید برید سراغ سینمای اروپا بالاخص فرانسه و آثار کارگردان هایی مثل لوییس بونوئل ( مثلا سگ اندلسی و ... ) ، بعضی کارای برگمان ( پرسونا ، توت فرنگی های وحشی ، مهر هفتم ) و تارکوفسکی ( Stalker ) و ... از سینمای نوین هالیوود هم من فقط دیوید لینچ رو میشناسم که کارای خیلی خوبی تو این ژانر داره

در کل این زانر نیازمند علاقه زیاده و الا یه بیننده که اصلا نمیدونه سورئال چیه میشینه این سبک فیلمارو میبینه آخرش هیچی نمیفهمه میگه عجب فیلم چرت و بی سروتهی بود !
توصیه میکنم اگه علاقه مندید بارها و بارها فیلمای این ژانرو ببینید و نقدا و ریویو هاش رو هم بخونید تا به فهم بیشتر فیلم کمک تون کنه مطمئن باشید هربار از دیدن فیلم بیشتر لذت می برید و نکات جدیدتری پیدا می کنید!!

Last edited:

raskho99

Registered User
لایک‌ها
208
ببینید این فیلما به نظرم توی ژانر خودشون بهترینن، مثلا خیلی سخت بشه توی ژانر گانگستری فیلمی بهتر یا حتی مشابه عناوینی مثل رفقای خوب و پدرخوانده و روزی روزگاری در آمریکا و ... پیدا کرد و الا فیلمای مشابه بی کیفیت خیلی زیاده.

منم American Beauty و فیلمای درام مشابه که لایه های عمیقی رو دارن خیلی دوست دارم، یکی از بهترین فیلمایی بوده که تا حالا دیدم اتفاقا خیلی هم دنبال عناوین مشابه ش گشتم اما تا الان که چیز خوبی پیدا نکردم.

سوررئال به معنای فراواقعیت هست، یک سبک هنریه که فک کنم اوایل قرن بیستم در فرانسه ایجاد شد که بتدریج هم وارد ادبیات شد هم نقاشی و هم سینما، تاکید اصلی این ژانر نمایش و بروز خواسته ها و تمایلات پنهان و مدفون شده در ضمیر ناخودآگاه شخص و نگاه به جهان پیرامون ازین دریچه هست مثلا یک فیلم سورئال ممکنه در واقع نمایش و کنکاش ضمیرناخودآگاه شخصیت اصلی فیلم باشه البته نه لزوما تمام صحنه های فیلم، در واقع یکی از چالش های اصلی این سبک فیلم ها تشخیص واقعیت از فراواقعیت ها هستش که مستلزمه اینه که چندبار فیلمو ببینید.
به همین خاطر در این سبک هنری مثلا در نقاشی ها یا فیلم ها شما مکررا صحنه هایی رو می بینید که منطقی نیست ، عجیب غریبه، به لحاظ خط زمانی با صحنه قبل متفاوته و در واقع با داتش خودآگاه شما جور در نمیاد، دقیقا مثل خواب که گاها اتفاقاتی کاملا غیرمنطقی درش رخ میده اما در عالم رویا شما متوجه این مسئله نمیشید! یا مثلا ممکنه در عالم رویا یک نفر خودش رو در حال انجام معاشقه یا رابطه جنسی با شخص دیگری ببینه که در واقعیت حتی به ذهنش هم خطور نکرده!، این تمایل جنسی به اون شخص در واقع در ضمیر ناخودآگاه شخص مدفونه که گاهی در عالم رویا خودش رو در قالب خواب نشون میده.
سورئالیست ها معتقدن خود واقعی و به اصطلاح خالص را باید در ضمیر ناخودآگاه شخص جستجو و پیدا کرد، همه ما در ضمیر ناخودآگاهمون امیال و خواسته هایی داریم که ممکنه به دلایلی هیچ گاه به زبون نیاریمش و معمولا سرکوبش می کنیم و حتی گاهی ازش خبر هم نداریم !
این مثلا چند نمونه از نقاشی های بسیار زیبا مبتنی بر این سبک هنریه:

مشاهده پیوست 841157
مشاهده پیوست 841183

اگه دنبال فیلم های سورئال هستید بدون معطلی باید برید سراغ سینمای اروپا بالاخص فرانسه و آثار کارگردان هایی مثل لوییس بونوئل ( مثلا سگ اندلسی و ... ) ، بعضی کارای برگمان ( پرسونا ، توت فرنگی های وحشی ، مهر هفتم ) و تارکوفسکی ( Stalker ) و ... از سینمای نوین هالیوود هم من فقط دیوید لینچ رو میشناسم که کارای خیلی خوبی تو این ژانر داره

در کل این زانر نیازمند علاقه زیاده و الا یه بیننده که اصلا نمیدونه سورئال چیه میشینه این سبک فیلمارو میبینه آخرش هیچی نمیفهمه میگه عجب فیلم چرت و بی سروتهی بود !
توصیه میکنم اگه علاقه مندید بارها و بارها فیلمای این ژانرو ببینید و نقدا و ریویو هاش رو هم بخونید تا به فهم بیشتر فیلم کمک تون کنه مطمئن باشید هربار از دیدن فیلم بیشتر لذت می برید و نکات جدیدتری پیدا می کنید!!
واقعا ممنون خیلی خوب معنی سورئال رو رسوندید
مثلا Lost Highway رو چند بار دیدم و باز بیشتر شد علاقم برای دیدن این فیلم و سبک سورئال
در نهایت ممنون منم هر چی گشتم توی این سبک اکثرا فرانسوی بودن همنطور که گفتین واقعا این سبک عالیه
تشکر فراوان.

Epitome

Registered User
لایک‌ها
1,121
واقعا ممنون خیلی خوب معنی سورئال رو رسوندید
مثلا Lost Highway رو چند بار دیدم و باز بیشتر شد علاقم برای دیدن این فیلم و سبک سورئال
در نهایت ممنون منم هر چی گشتم توی این سبک اکثرا فرانسوی بودن همنطور که گفتین واقعا این سبک عالیه
تشکر فراوان.
یه فیلمسازی هست به نام آلخاندرو خودوروفسکی
سورئال های معرکه ای داره

raskho99

Registered User
لایک‌ها
208
یه فیلمسازی هست به نام آلخاندرو خودوروفسکی
سورئال های معرکه ای داره
در مورد فیلم El Topo توی نت خیلی شنیدم دربارش
میشه بهنرین فیلم هاش رو معرفی کنید؟

Epitome

Registered User
لایک‌ها
1,121
در مورد فیلم El Topo توی نت خیلی شنیدم دربارش
میشه بهنرین فیلم هاش رو معرفی کنید؟
من فقط دوتا از فیلمهاشو دیدم هر دو عالی بودن
The Holy Mountain و Santa Sangre
چند تا دیگه از فیلماشو دارم هنوز فرصت نشده ببینم. El Topo رو تعریفشو زیاد شنیدم
یدونه هم جدیدا ساخته اونم فک کنم فیلم خوبی باشه

Epitome

Registered User
لایک‌ها
1,121
این فیلم رو هم اگه ندیدید حتما ببینید:

Naked Lunch

faust-naked-lunch.jpg

sina 893

Registered User
لایک‌ها
200
بدون هیچ شک و شبهه ای ترمیناتور ۲... فوق العادست
سی چل باری فیلم رو دیدمش هنوزم خسته نشدم... م

poorya0014

Registered User
لایک‌ها
200
آقا این‌جا کسی فیلم "اسب تورین" رو دیده؟
این دوستمون راجع به سورئال حرف زد. این فیلم رو اگه کسی دیده دوست دارم یه صحبتی راجع بهش بکنیم.

differentboy1994

کاربر فعال موبایل و اسمارت فون ها
کاربر فعال
لایک‌ها
2,260
میشه خنده دار ترین فیلمایی که دیدین را به ترتیب الویت معرفی کنید؟
ممنون

raskho99

Registered User
لایک‌ها
208
American Psycho 2000
نقش آفرینی Christian Bale و فیلم نامش قشنگه
با اینکه از Christian Bale زیاد خوش نمیاد :D واقعا عالی بازی میکنه گفتم کسی عشق این بازیگر هست شاید ندیده باشه
توی تریلوجی بتمن افتضاح بازی میکنه نظر شخصیمه :general602:
فیلم The Machinist 2004 هم قشنگه با The Fighter 2009

raskho99

Registered User
لایک‌ها
208
فیلمی که درام عمیق یا فیلم نامه واقعا قابل نقد نداشته باشه به درد توجه کردن نمیخوره
مثلا تریلوجی کمدی Austin Powers برای حواس پرتی خوبه میشینی باهاش پاپ کرن میخوری :D بعد میدونی پاکش میکنی آهنگ میریزی :)

poorya0014

Registered User
لایک‌ها
200
من همین الان یه فیلم گیشه‌ای در ژانر کمدی دیدم خیلی باحال بود.بعضی وقت‌ها فیلم‌های گیشه‌ای هم بد نیستن
اسمش "باکره ۴۰ ساله" یا 40 year old virgin" بود. تمش هم مردی رو نشون می‌ده که تا ۴۰ سالگی رابطه جنسی نداشته و دوستانش سعی دارن یه کار کنن که اون با زن‌ها رابطه برقرار کنه.

raskho99

Registered User
لایک‌ها
208
این فیلم رو هم اگه ندیدید حتما ببینید:

Naked Lunch

مشاهده پیوست 841585
وقت نشد بپرسم این فیلم هم سورئال؟

با تشکر از جناب md70 عزیز که خیلی کمک کردن به بنده و جناب Epitome همینطور
توی فیلم های سورئال به کمک شما دو عزیز ۵ کاگردان / نویسنده برجسته رو معرفی کردین تمام فیلم های برترشون رو دانلود کردم مخصوصا برگمن که فیلم هاش بیشتر بود و نزدیک ۳ تا فیلم رو دیدم تا الان البته هر کدومو ۳ بار
Ingmar Bergman
Alejandro Jodorowsky
Luis Buñuel
Andrei Tarkovsky
David Lynch
برای دوستان دیگه هم گذاشتم که علاقه دارن با اجازه از شما
دو بزرگوار من انگلیسیم خوب نیست چه برسه به فرانسه و اسپانیایی
لطفی که میخواستم بکنید اینه که اگه کاردگردن دیگه ای هم هست معرفی کنید چون فیلما رو گرفتم فکر کنم ۱۰۰ هزار تومن هزینه اینترنت کردم :D

poorya0014

Registered User
لایک‌ها
200
وقت نشد بپرسم این فیلم هم سورئال؟

با تشکر از جناب md70 عزیز که خیلی کمک کردن به بنده و جناب Epitome همینطور
توی فیلم های سورئال به کمک شما دو عزیز ۵ کاگردان / نویسنده برجسته رو معرفی کردین تمام فیلم های برترشون رو دانلود کردم مخصوصا برگمن که فیلم هاش بیشتر بود و نزدیک ۳ تا فیلم رو دیدم تا الان البته هر کدومو ۳ بار
Ingmar Bergman
Alejandro Jodorowsky
Luis Buñuel
Andrei Tarkovsky
David Lynch
برای دوستان دیگه هم گذاشتم که علاقه دارن با اجازه از شما
دو بزرگوار من انگلیسیم خوب نیست چه برسه به فرانسه و اسپانیایی
لطفی که میخواستم بکنید اینه که اگه کاردگردن دیگه ای هم هست معرفی کنید چون فیلما رو گرفتم فکر کنم ۱۰۰ هزار تومن هزینه اینترنت کردم :D
حاجی ایول مایه‌داریا! ۱۰۰ تومن مال ۴ ماه من بود! تازه ما گاهی اوقات با بچه‌ها فیلم‌های خاک‌برسی هم می‌دیدیم... :)

raskho99

Registered User
لایک‌ها
208
حاجی ایول مایه‌داریا! ۱۰۰ تومن مال ۴ ماه من بود! تازه ما گاهی اوقات با بچه‌ها فیلم‌های خاک‌برسی هم می‌دیدیم... :)
نه بابا علاقه میکشونه دیگه بعد با ۱۰۰ هزار تومن تعرفه هایی که ISP های ایران دارن فیلمای یک یا دو تا از کارگردانای بزرگو میتونستم دانلود کنم از دانلود رایگان شبانه استفاده کردم با هزار شوق ساعت ۲ شب بیدار میموندم مطمین بشم دانلود راگان انجام میده
میدونی که شبا سرعتو کم میکنن قطع وصلی داره هزار تا بانبول توی روز که به اینترنت وصل میشم میرم سایت ISP میگه هیچ مشکلی نداره و اصلا نداره فقط داره پول میخوره :D
واقعا علاقه نداشتم از ۲ شب تا ۷ صبح بیدار نمیموندم داستانا پیش آمد برام دیگه ظهر مودم میذاشتم توی یخچال بماند که چیا پیش آمد تعریف کنم از خنده میمیری
فیلم های خاک برسی چیه حاجی؟!

AMD.POWER

مدیر بخش کامپیوتر
مدیر انجمن
مدیر انجمن
لایک‌ها
23,611
از جدیدترین فیلمهایی که دیدم و خوشم اومد میتونم از Inherent Vice نام ببرم .

بالا