برگزیده های پرشین تولز

پرسش و پاسخ هاي سوالات و مشكلهاي سخت افزار

AMD.POWER

مدیر بخش کامپیوتر
مدیر انجمن
مدیر انجمن
لایک‌ها
23,611
4dfc344da05e95cc24708e1853e3d8b0.jpg

ممنون بابت زحمتی که میکشید
من که چیزی به اون صورت متوجه نشدم این عکس از دفترچه مادربرد ممنون میشم بیشتر راهنمایی کنید و اگر به همین صورت باشه مشکلی پیش نمیاد؟
خیر مشکلی نیست همانطور که قبلا عرض کردم و جای نگرانی نیست .

reza76622201

کاربر حرفه ای سخت افزار
لایک‌ها
3,630
4dfc344da05e95cc24708e1853e3d8b0.jpg

ممنون بابت زحمتی که میکشید
من که چیزی به اون صورت متوجه نشدم این عکس از دفترچه مادربرد ممنون میشم بیشتر راهنمایی کنید و اگر به همین صورت باشه مشکلی پیش نمیاد؟
سلام. کاملا مشخصه. این اتصال دهنده(Jumper) رو روی مادربوردتون پیدا کنید. این لینک دفترچه مادربورد شما در قالب فایل PDF هستش:
http://download.asrock.com/manual/G41M-VS3.pdf
صفحه 19 این فایل رو مشاهده بفرمائید.
اینم تصویرمادربوردتون:
ASR_H81M-GL_01.png

باید روی بوردتون بگردید و این پین سه تایی رو پیدا کنید و اون بستی(جامپر) که روی پین 1 و 2 هستش رو دربیارید و روی پین 2 و3 بزارید.
اما حتی اینکار رو هم نکنید مشکلی براتون پیش نمیاد.

A1C1E

Registered User
لایک‌ها
4,545
سلام. کاملا مشخصه. این اتصال دهنده(Jumper) رو روی مادربوردتون پیدا کنید. این لینک دفترچه مادربورد شما در قالب فایل PDF هستش:
اینم تصویرمادربوردتون:
ASR_H81M-GL_01.png

باید روی بوردتون بگردید و این پین سه تایی رو پیدا کنید و اون بستی(جامپر) که روی پین 1 و 2 هستش رو دربیارید و روی پین 2 و3 بزارید.
سمت چپ باتریه

afshin.khan

Registered User
لایک‌ها
140
اینم تصویرمادربوردتون:
ASR_H81M-GL_01.png

سپاسگزارم دوست عزیز بابت وقتی که صرف کردین

mercedes62

کاربر حرفه ای سیستم عامل
لایک‌ها
941
سلام
یه لپتاپی داریم که ویندوزش رو حدود 2 هفته پیش عوض کردم.از دیروز تا حالا موقع خاموش کردن روی صفحه شاتینگ دان میمونه.و حتما باید با کلید پاور خاموشش کنم.سرویس کرده مارو،اگه میشه بفرمایید چکارش کنم
دوست عزیز درایور کارت گرافیکتون رو نصب کردید؟درست و کامل نصب شده؟

Sent from my ASUS_Z00AD using Tapatalk

hamidreza f

Registered User
لایک‌ها
150
دوست عزیز درایور کارت گرافیکتون رو نصب کردید؟درست و کامل نصب شده؟

Sent from my ASUS_Z00AD using Tapatalk
درایور کارت گرافیک اوکی بود،با سیستم ری استور همه ی درایور ها رو پاک کردم یه بار دیگه نصب کردم درست شد.در هر حال ممنون از راهنماییتون

alireza771

همکار بازنشسته
لایک‌ها
2,869
سلام . مجددا مزاحم شدم . بابت همون سیستمم که همیشه ارور A2 میداد و گهگاه کد ارور 99 و 53 میداد
سیستمو همونطور که فرمودید بردم گارانتی سازگار
گفتند مشکل از برده و برد رو کاملا تعویض کردند با نو
روش ویندوزم نصب کردند و تست کردند که مشکلی نداشته باشه ( طبق گقته خودشون )
با تیپاکس برام فرستادن
وقتی روشنش کردم اروری نداد . سیستم رو چک کرد مادربرد و آخرش کد A0 داد ( که ظاهرا کد خطا محسوب نمیشه ) ولی تصویری رو صفحه نیومد
الان مادربرد در واقع هیچ اروری نمیده ولی تصویر نداره !!
من نمیدونم چرا دچار بدترین مشکلی که نسبت بهش فوبیا دارم میشم همه اش !! اونم اینکه سیستم تصویر نده
خواهشا کمک کنید
زنگ زدم سازگار کارشناسش گفت بردو عوض کردم و همه چی اوکی بود. گفت باتری رو در بیارو دوباره جا بزنو Cmos رو کلیر کن و دوباره روشن کن و اینکارا ولی بازم تصویر نمیتونم بگیرم
مشکل از کجاس !!؟ ایندفعه بدون هیچ اروری تصویر ندارم !!! کابل HDMI رو چک کردم . سالمه . یعنی یه سرشو به لپتاپم میزنم و سر دیگه رو به مانیتور تصویر دارم ولی با همون کابل رو سیستم دسکتاپ خیر !!
من دیگه هنگ کردم رسما. طلسم شده این سیستم

AMD.POWER

مدیر بخش کامپیوتر
مدیر انجمن
مدیر انجمن
لایک‌ها
23,611
با کابل dvi تصویر بگیرید . هم گرافیک آنبرد رو چک کنید هم گرافیک pcie

alireza771

همکار بازنشسته
لایک‌ها
2,869
با کابل dvi تصویر بگیرید . هم گرافیک آنبرد رو چک کنید هم گرافیک pcie
تونستم تصویر بگیرم ، یعنی تصویر به صورت رندوم میاد !! بعضی وقتا میاد . بعضی وقتا نمیاد . و البته با همون کد A0
رو تصویر همچین متنی ظاهر میشه و البته با نویز بالا !!
میگه F1 رو بزن که ستینگ بایوس ریکاور شه ولی وقتی F1 رو میزنم هیچ اتفاقی نمیفته و تصویر میره و دیگه نمیاد
جالبه وقتی کارت گرافیک رو با دستم یه میل تکون میدم نویزا عوض میشه ( تفاوت عکس بالا و پایین )
1.jpg
2.jpg

AMD.POWER

مدیر بخش کامپیوتر
مدیر انجمن
مدیر انجمن
لایک‌ها
23,611
تونستم تصویر بگیرم ، یعنی تصویر به صورت رندوم میاد !! بعضی وقتا میاد . بعضی وقتا نمیاد . و البته با همون کد A0
رو تصویر همچین متنی ظاهر میشه و البته با نویز بالا !!
میگه F1 رو بزن که ستینگ بایوس ریکاور شه ولی وقتی F1 رو میزنم هیچ اتفاقی نمیفته و تصویر میره و دیگه نمیاد
جالبه وقتی کارت گرافیک رو با دستم یه میل تکون میدم نویزا عوض میشه ( تفاوت عکس بالا و پایین )
مشاهده پیوست 852204
مشاهده پیوست 852205
این الان گرافیک داخلی cpu هست یا گرافیک pcie

AMD.POWER

مدیر بخش کامپیوتر
مدیر انجمن
مدیر انجمن
لایک‌ها
23,611

alireza771

همکار بازنشسته
لایک‌ها
2,869
به گرافیک مادربرد وصل کنید . انگار گرافیکتون مشکل داره .
آخه با گرافیک مادربوردم همین نوع تصویرو دارم . یعنی با گرافیک مادربردم کیفیت تصویر همینجوری میشه . با نویز زیاد و اخطار مبنی بر اینکه دکمه F1 رو بزنید . و وقتی F1 رو میزنم تصویر سیاه میشه و دیگه اتفاقی نمیفته
هر بار که تصویر میاد کیفیت نویزا فرق داره . گاهی اوقات وسط صفحه نویز داره . گاهی اوقات بالا و پایین و گاهی اوقات تمام صفحه مثل الان
کارشناس سازگار میگفت حتی ویندوزم نصب کرده و چند بار ریستارت کرده و حتی بایوس برام آپدیت کرده و مشکل نداشته !! به من که رسید دوباره اینجوری شد !! منتهی فرقی که کرده دیگه اون خطاهای سابقو نمیده ! بدون خطا بی تصویر شده

AMD.POWER

مدیر بخش کامپیوتر
مدیر انجمن
مدیر انجمن
لایک‌ها
23,611
آخه با گرافیک مادربوردم همین نوع تصویرو دارم . یعنی با گرافیک مادربردم کیفیت تصویر همینجوری میشه . با نویز زیاد و اخطار مبنی بر اینکه دکمه F1 رو بزنید . و وقتی F1 رو میزنم تصویر سیاه میشه و دیگه اتفاقی نمیفته
هر بار که تصویر میاد کیفیت نویزا فرق داره . گاهی اوقات وسط صفحه نویز داره . گاهی اوقات بالا و پایین و گاهی اوقات تمام صفحه مثل الان
کارشناس سازگار میگفت حتی ویندوزم نصب کرده و چند بار ریستارت کرده و حتی بایوس برام آپدیت کرده و مشکل نداشته !! به من که رسید دوباره اینجوری شد !! منتهی فرقی که کرده دیگه اون خطاهای سابقو نمیده ! بدون خطا بی تصویر شده
یعنی با هر دو گرافیک نویز دارید ؟
اگر اینطوری باشه . زیاد خوشایند نیست . احتمال خرابی cpu شما وجود داره .
این کار رو با دقت انجام بدید .
رم ها رو تک به تک تست کنید .
یعنی دو تا رم رو وصل نکنید . ممکنه به خاطر رم سیستم هم باشه . هر دفعه یکی از رم ها روی اسلات 1 بگذارید .

alireza771

همکار بازنشسته
لایک‌ها
2,869
یعنی با هر دو گرافیک نویز دارید ؟
اگر اینطوری باشه . زیاد خوشایند نیست . احتمال خرابی cpu شما وجود داره .
این کار رو با دقت انجام بدید .
رم ها رو تک به تک تست کنید .
یعنی دو تا رم رو وصل نکنید . ممکنه به خاطر رم سیستم هم باشه . هر دفعه یکی از رم ها روی اسلات 1 بگذارید .
آقا واقعا ممنون
ایندفعه اینکارا رو کردم تصویر داد ! بالاخره تصویر گرفتم ! البته با گرافیک آنبرد !! تصویر واضح اومد. اینم عکسش !
پس فعلا مشکل از گرافیک شد . درسته ؟ حالا چه چیزایی ممکنه باعث بشه اینجوری شه ؟ ممکنه ایراد از کابل برقش باشه ؟ یا ایراد از سوکت HDMI ؟ چون کارشناس تهران میگفت گرافیکت مشکل نداشت وقتی سیستمت دست ما بود

CameraZOOM-20150829165744284.jpg

AMD.POWER

مدیر بخش کامپیوتر
مدیر انجمن
مدیر انجمن
لایک‌ها
23,611
آقا واقعا ممنون
ایندفعه اینکارا رو کردم تصویر داد ! بالاخره تصویر گرفتم ! البته با گرافیک آنبرد !! تصویر واضح اومد. اینم عکسش !
پس فعلا مشکل از گرافیک شد . درسته ؟ حالا چه چیزایی ممکنه باعث بشه اینجوری شه ؟ ممکنه ایراد از کابل برقش باشه ؟ یا ایراد از سوکت HDMI ؟ چون کارشناس تهران میگفت گرافیکت مشکل نداشت وقتی سیستمت دست ما بود

مشاهده پیوست 852209
گرفیک روی اون یکی اسلات pcie بگذارید ببینید تصویر درسته ؟
پاورتون چی هست ؟

بالا