برگزیده های پرشین تولز

پرسش و پاسخ هاي سوالات و مشكلهاي سخت افزار

AMD.POWER

مدیر بخش کامپیوتر
مدیر انجمن
مدیر انجمن
لایک‌ها
23,611

aaasssssddd

Registered User
لایک‌ها
73
هم جلو امتحان کردم هم پشت ! پشت کمتر قعط و وصل میشه !
usb 2.0 یا usb 3.0؟ منظورتون رو متوجه نشدم

فایل های ضمیمه

• 234.png
    234.png
    21.2 KB · نمایش ها: 4

AMD.POWER

مدیر بخش کامپیوتر
مدیر انجمن
مدیر انجمن
لایک‌ها
23,611

r119f

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
2
سلام
یه مشکلی دارم وقتی نرم افزار یا بازی نصب میکنم چراغ هارد تا آخر نصب یکنواخت روشنه سرعتم یکم میاد پایین یه مشکل دیگم هست وقتی کامپیوترو روشن میذارم برای 2 3 دقیقه بی استفاده میمونه بازم چراغ هارد روشن میشه حدودا 7 یا8 دقیقه یکنواخت روشنه بعضی موقع هام که چراغش روشنه میشه فن پاور با آخرین سرعت کار میکنه کارت گرافیکم یه صدایی میده مثل اینکه بازی با آخرین تنظیمات بازی کنم وقتی ماوسو تکون بدم خوب میشه اگه کسی میدونه مشکل از کجاست راهنمایی کنه
من خودم فک کردم شاید مشکل از هارده عوضش کردم ولی درست نشد

AMD.POWER

مدیر بخش کامپیوتر
مدیر انجمن
مدیر انجمن
لایک‌ها
23,611
سلام
یه مشکلی دارم وقتی نرم افزار یا بازی نصب میکنم چراغ هارد تا آخر نصب یکنواخت روشنه سرعتم یکم میاد پایین یه مشکل دیگم هست وقتی کامپیوترو روشن میذارم برای 2 3 دقیقه بی استفاده میمونه بازم چراغ هارد روشن میشه حدودا 7 یا8 دقیقه یکنواخت روشنه بعضی موقع هام که چراغش روشنه میشه فن پاور با آخرین سرعت کار میکنه کارت گرافیکم یه صدایی میده مثل اینکه بازی با آخرین تنظیمات بازی کنم وقتی ماوسو تکون بدم خوب میشه اگه کسی میدونه مشکل از کجاست راهنمایی کنه
من خودم فک کردم شاید مشکل از هارده عوضش کردم ولی درست نشد
حتما سیستم را بصورت بوتیبل با avira rescue cd اسکن کنید .

Ar@sh

Registered User
لایک‌ها
9
عرض کردم خدمت شما باید عوض بشه .
راه دیگری نیست . این فن ساده نیست . هیت سینک بزرگی دارد که برای این gpu کافیه .

امروز که دیدم باز داره صدا زیاد میده. با gpu-z تست گرفتم.
در حالی که دمای کارت تقریبا ثابته. یه لحظه دور فن ش میره روی 1000 دوباره میاد پایین . تو عکس زیر کالا مشخص کردم.
عکس:
http://up.persianscript.ir/uploadsmedia/8150-6-.jpg

مشکل چیه؟ از خود فن هست یا چیپی چیزی مورد پیدا کرده؟

عرض کردم خدمت شما باید عوض بشه .

سلام
همون V95 که فرمودید رو خریدم.
روی خود کارت سوکت سه پین نداره. برای همین زدم به مادر بورد.
ولی تو furmark کوچک ترین فشاری که به کارت میاد در عرض کمتر از یک دقیقه، دمای کارت به حدود 90 درجه میرسه که تست رو خودم قطع میکنم.
با هدسینک و فن خودش تو اوج فشار 10 دقیقه ای ماکزیمم به 75 میرسید.......

با نرم افزار هم که تست میکنم دور فن رو حدود 2000 نشون میده. به نظرتون مشکل از چیه که انقدر داغ میکنه ؟
ممکنه سوکت مادربورد رو اشتباه زده باشم ! یا قلق خاصی چیزی نداره این کولر ؟

Last edited:

Business plan

کاربر فعال کسب درآمد از اینترنت
کاربر فعال
لایک‌ها
14,026
دوستانی که ال ای دی دارن. ال ای دی هم مثل ال سی دی روش خط میوفته یا مثل شیشه محکمه؟

AMD.POWER

مدیر بخش کامپیوتر
مدیر انجمن
مدیر انجمن
لایک‌ها
23,611
سلام
همون V95 که فرمودید رو خریدم.
روی خود کارت سوکت سه پین نداره. برای همین زدم به مادر بورد.
ولی تو furmark کوچک ترین فشاری که به کارت میاد در عرض کمتر از یک دقیقه، دمای کارت به حدود 90 درجه میرسه که تست رو خودم قطع میکنم.
با هدسینک و فن خودش تو اوج فشار 10 دقیقه ای ماکزیمم به 75 میرسید.......

با نرم افزار هم که تست میکنم دور فن رو حدود 2000 نشون میده. به نظرتون مشکل از چیه که انقدر داغ میکنه ؟
ممکنه سوکت مادربورد رو اشتباه زده باشم ! یا قلق خاصی چیزی نداره این کولر ؟
خمیر سیلیکون زدید ؟ خمیر سیلیکون قبلی رو پاک کنید خمیر خوب مثل z5 دیپ کول بزنید . دما کاهش پیدا میکنه .

AMD.POWER

مدیر بخش کامپیوتر
مدیر انجمن
مدیر انجمن
لایک‌ها
23,611

AMD.POWER

مدیر بخش کامپیوتر
مدیر انجمن
مدیر انجمن
لایک‌ها
23,611
بله رو لبتابم گیر داره باید چند بار در بیارم و بزنم تا جواب بده و این پیامو میده
خوب مشکل از کابل usb موس هست . میشه کابل موس usb دیگه رو با این موس عوض کرد .

aaasssssddd

Registered User
لایک‌ها
73
خوب مشکل از کابل usb موس هست . میشه کابل موس usb دیگه رو با این موس عوض کرد .
الان من باید چی کار کنم ! کابل موسو از نوکش که هویه شده تو موس باید جدا کرد ؟ یا چند سانت بالاتر از محل موس ببیرمش و یه سیم یو اس بی از جایی گیر بیارم بزنم بهش ؟

AMD.POWER

مدیر بخش کامپیوتر
مدیر انجمن
مدیر انجمن
لایک‌ها
23,611
الان من باید چی کار کنم ! کابل موسو از نوکش که هویه شده تو موس باید جدا کرد ؟ یا چند سانت بالاتر از محل موس ببیرمش و یه سیم یو اس بی از جایی گیر بیارم بزنم بهش ؟
بهتره از یک موس که مشکل داره ولی کابلش سالم . کابل بردارید و به این لحیم کنید . چون محل قطعی سیم رو پیدا کردن فکر کنم برای شما سخت باشه .

Ar@sh

Registered User
لایک‌ها
9
خمیر سیلیکون زدید ؟ خمیر سیلیکون قبلی رو پاک کنید خمیر خوب مثل z5 دیپ کول بزنید . دما کاهش پیدا میکنه .

بله تو خود جعبه کولر خمیر داشت. همه چیز رو پاک کردم و از خمیر خودش زدم.
ولی به محض اینکه تو فشار میزارم میره رو 90 درجه و ار ترس سوختن کارت قطع میکنم که نسوزه........

AMD.POWER

مدیر بخش کامپیوتر
مدیر انجمن
مدیر انجمن
لایک‌ها
23,611
بله تو خود جعبه کولر خمیر داشت. همه چیز رو پاک کردم و از خمیر خودش زدم.
ولی به محض اینکه تو فشار میزارم میره رو 90 درجه و ار ترس سوختن کارت قطع میکنم که نسوزه........
اون خمیر کیفیت لازم رو ندارد . من از این فن زیاد بستم و عالی جواب گرفتم . خمیر خوب باشه دما رو به خوبی پایین نگه میدارد .

Ar@sh

Registered User
لایک‌ها
9
اون خمیر کیفیت لازم رو ندارد . من از این فن زیاد بستم و عالی جواب گرفتم . خمیر خوب باشه دما رو به خوبی پایین نگه میدارد .

باز فردا من خمیری که همین الان برای cpu هست و به کارت قدیمی زدم و داره کار میکنه به اون میزنم و با اونم یه تست میگیرم. ولی بعید میدونم خمیر سیلیکون انقدر تاثیر داشته باشه .
این رو به محض انکه میزارم فشار انگار کلا فن و هیتسینک وجود خارجی نداره. کمتر از 1 دقیقه طول میکشه برسه به 90 درجه.
بازم تاکید میکنم که خود کارت سوکت سه پین نداره و من سیم فن رو به خود مادربرد میزنم مستقیما.
این تاثیری قلقی تنطیمی چیزی نداره ؟

AMD.POWER

مدیر بخش کامپیوتر
مدیر انجمن
مدیر انجمن
لایک‌ها
23,611
باز فردا من خمیری که همین الان برای cpu هست و به کارت قدیمی زدم و داره کار میکنه به اون میزنم و با اونم یه تست میگیرم. ولی بعید میدونم خمیر سیلیکون انقدر تاثیر داشته باشه .
این رو به محض انکه میزارم فشار انگار کلا فن و هیتسینک وجود خارجی نداره. کمتر از 1 دقیقه طول میکشه برسه به 90 درجه.
بازم تاکید میکنم که خود کارت سوکت سه پین نداره و من سیم فن رو به خود مادربرد میزنم مستقیما.
این تاثیری قلقی تنطیمی چیزی نداره ؟
این خنک کننده سینک نسبت بزرگی دارد اگر خوب با سطح gpu تماس برقرار بشه . دما نباید اینقدر بالا بره

Ar@sh

Registered User
لایک‌ها
9
این خنک کننده سینک نسبت بزرگی دارد اگر خوب با سطح gpu تماس برقرار بشه . دما نباید اینقدر بالا بره

خود گارانتی فن میگه این کولر به درد این کارت نمیخوره. و نباید برای اون کارت این نصب بشه. ( جواب گو نیست این کولر برای 5770 ریدون)
خودشون میگن V4600 باید بگیرم.........

بالا