برگزیده های پرشین تولز

کلوب هواداران منچستر یونایتد

plsboy

Registered User
لایک‌ها
21,502
بسلامتی خوشحالم بهتون خوش گذشته.
یعنی ما که اینجا حرص میخوریم طرفدار تیم نیستیم؟
سرمربی:بچه ها همگی بپرید تو چاه
طرفدارا: چیکار کنیم؟ بپریم؟ خب اره دیگه سرمربیه حتما دانشش از ما بیشتره !
شرمنده علی خان ولی اینکه همش میگید چون سرمربی تیمه باید ازش حمایت کنیم واقعا مسخرس! من و شما جوجه اردک که نیستیم انسانیم درک داریم. خودمون داریم وضعیتو میبینم. فکر کنم شما تعداد بازی هایی که از فصل پیش تا الان دیدید به 20 نرسه. خواهش میکنم وقت بذارید 15 تا بازی رندوم از فصل پیش و بازی های این فصلو کامل ببینید اگر کوچک ترین تغییری تو عملکرد این تیم دیدید من دیگه دهنمو میبندم و در مورد فن خال نظر نمیدم! دیگه هر مربی با دیدن دو تا بازی یونایتد میدونه چطوری تیمو متوقف کنه
این حرفا از شما که طرفدار قدیمی فوتبالید بعیده. خب شما که میگید از فلان سال طرفدار تیم هستید حتما باید متوجه تغییرات تاکتیکی که رئیس تو طول بازی اعمال می کرد شده باشید.تعویض های طلاییش تغییر تاکتیک و جای بازیکنا فشار اوردن به بازیکنا تو طول بازی (یکی از مسائلی که چندین بار ما رو از باخت و تساوی نجات داد) حتی عملکرد دفاعی تیم (نمونش بازی مقابل رئال که همه میدونستیم از لحاظ کیفیت بازیکن ما نصف رئال هم قدرت نداریم ولی رئیس جوری بازی رئالو بسته بود که تا قبل از اخراج نادرست نانی رئال هیچ کاری نتونست بکنه)
حتی همین فن خال هم یکی دو بار با تغییر تاکتیک از بی تاکتیکی به سیستم علی اصغری تونست بازیشو در بیاره!
اتفاقا ارسنال بازیشو با تاکتیک برد . ونگر به خوبی تیمو انالیز کرده بود و دقیقا میدونست از کجا به ما صدمه بزنه.
فوتبال الان پیچیده تر از اینی هست که شما میفرمایید. بازم میگم خواهشا بازیا رو اگر وقت دارید کامل ببینید و سطحی هم به بازی نگاه نکنید. نه من و نه شما اهل شرط بندی و ... نیستیم که فقط نتیجه برامون مهم باشه. من به شخصه فوتبالو میبینم که ازش لذت ببرم. دلیل اینکه طرفدار یونایتد شدم اون روحیه جنگندگی و تسلیم ناپذیری تیم بود. اون هیجان وصف ناپذیری که با حملات دیوانه وار به حریف ایجاد میشد. این تیم مفلوک هیچی برای گفتن نداره و این منو عذاب میده.
----------
خیلیا به مویس خرده میگرفتن که وقتی تیم عقب هست دستشو میگیره جلو صورتش و تسلیم میشه .این عکسو دوباره میذارم(مربوط به دیروز نیست ولی قیافش دقیقا همین شکل بود)
مشاهده پیوست 866069
در حین زدن پست بودم که این پست رو زدی و فقط یه لایک کافی نبود، باید حضورا تشکر میکردم...:D
واقعا این تیم مفلوک هستش، ونگر تو 15 دقیقه تمام مشکلات(ببخشید گوشه ای از مشکلات) تیم رو به رخ فن خال کشید(کارایی که رئیس با ونگر میکرد رو یاد گرفته)، تیمش رو طوری پر کرده بود و چیده بود که تو 15 دقیقه کار 90 دقیقه رو تمام کردن، دوره فوتبال علی اصغری خیلی وقت هستش که تمام شده(حتی تو ایران) که شما بیاید فلینی رو بیارید تو زمین که یکی بکشه زیرش تا فلینی بتونه سر بزنه یا موقعیت گل بسازه واستون...
تفاوت طرفدار با صندلی ورزشگاه هم کاملا مشخص هستش...

Last edited:

mehrdad201

همکار بازنشسته
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
17,805
من نمیدونم چرا گیگزی نمیاد لب خط با این بازیکنها کمی صحبت کنه ؟

Old Ali

کاربر افتخاری موسیقی
لایک‌ها
3,530
اول از همه تشکر می‌کنم برای جواب‌ها یا نقطه‌نظرهای متینی که دادید. اگرچه اغلب مخالف من بودند اما اصلا ما می‌نویسیم که نظرهای متفاوت مطرح بشود. یاد یکی از برنامه‌های پرگار افتادم که موضوعش "زن در سینمای ایران" بود و مهمانان شهره آغداشلو، سوسن تسلیمی و شبنم طلوعی بودند. چندین بار آغداشلو در تایید حرف تسلیمی نکته‌ای را اضافه کرد و بالاخره تسلیمی گفت اینجوری نمیشه. شما باید مخالفت کنی. اصلا آمدیم این‌جا که نظرهای متفاوت طرح بشه. این که نمیشه همه‌اش همدیگه رو تایید کنیم

یک چیز دیگه رو هم بگم. افشین جان من متاسفانه دیگه خیلی شانسش رو ندارم که بازی‌های زیادی رو ببینم :(. ساعت بازی‌ها به برنامهء زندگی من نمی‌خوره و تلویزیونم هم بازی رو پخش نمی‌کنه. ولی اصولا صحبت‌هایی که کردم، با دیدن و یا ندیدن بازی تغییری نمی‌کنه و بحث کلی‌تری هست.

من در خیلی زمینه‌ها اختلاف‌نظر اساسی دارم با عقیدهء برخی بچه‌های خیلی فعال.
با کم‌تحملی و بد و بیراه گفتن به مربی (که تازه منجر به استعمال دخانیات بشه، اونم زیاد :mad:) مخالفم. بخصوص با میلاد در مورد فنخال و جایگاهش مخالفم. به نداشتن برنامه در بازی اعتقاد ندارم. و همهء این‌ها بر اساس بازی‌هایی هست که دیدم و بیش از اون بر اساس تصورم در مورد فوتباله به طور کلی.
چند تا تصویر در ذهنم دارم که ترجیح میدم بجای جواب‌هام، این تصاویر رو بازسازی کنم:
1. چند سال پیش یک تیمی از ما هشت تا گل خورد. تیم لیگ سه نبود، مال همین لیگ برتر بود. مربی‌ی لیگ برتری که هشت تا بخوره چیزی جز یک مربی بدردنخور، ابله یا کله‌پوک نیست. اسمش تو ذهنم بود، آها یادم اومد: آرسن ونگر
2. یک مربی اتریشی بود که رفت به هلند و در کشوری که بعد از گاو، صادرکنندهء مربی فوتباله، شد مربی تیم ملی. بیشتر به شوخی شبیه بود. تازه اون جانشین رینوس میشل افسانه‌ای شده بود و تیم قبلا نایب قهرمان جهان شده بود و توقعات ازش عظیم بود. اما در آستانه جام جهانی، کاپیتان تیمش حاضر نشد با تیم بره به ارژانتین. میگفتن این بازیکن جای سه نفر بازی میکنه و جای پنج نفر فکر. اسمش؟ آها. اسمش آشناست: یوهان کرایف. تیم رفت به آرژانتین با یک شوک عظیم. اما باز هم تونست نایب قهرمان بشه اونم در فینالی که همهء زمین و زمان دست بدست دادند تا میزبان قهرمان بشه. بعد همین مربی رفت و هامبورگ رو قهرمان اروپا کرد. بعد از اون هامبورگ خواب قهرمانی کشور رو هم نمی‌بینه. آخرش هم اسم ورزشگاه ملی وین رو کردن به نامش. اسمش بود ارنست هاپل.
خوب که چی؟
اینو یادم رفت بگم. این آقا نه تنها از روی نیمکت تکون نمی‌خورد، بلکه حتی یک عضلهء صورتش هم حرکت نمی‌کرد. نه میشد فهمید خوشحاله، ناراحته، عصبیه، مرده. هیچ‌کس هم بهش نمی‌گفت چرا از رو نیمکت پا نمیشی سر داور داد بزنی؟ اونم داوری که تو فینال جام‌جهانی غش که چه عرض کنم، اون طرفی بیهوش شده بود.
3. شهر منچستر یک تیم آبی داشت که یک‌دفعه پول ریختن توش و کلی بازیکن خرید. اما شخصیت قهرمانی مال تیم رقیبش بود. اما تیم اصلی شهر با کلی اهن‌وتلپ، شیش تا از این جوجه‌ها خوردن. و عجیب‌تر این که کسی یک اردنگی به مربی تیم قرمز نزد که آبرو و حیثیت تیم رو به باد داده. تیم همیشه برنده، نتونسته بود از پس این تیم بربیاد و اونم با این فضاحت. عجب مربی بی‌مصرفی. اسمش؟ کسی یادش هست اسمش چی بود؟

دوستان نازنینم، مربیگری فوتبال روش‌های مختلفی داره. روش یک مربی موفق، وحی منزل نیست. همیشه هم جواب نمیده. آیا ونگر هشت تایی، دیروز استاد شده بود؟ نه ونگر همیشه استاد بوده حتی همون وقت که هشت تا خورد. سر الکس بزرگترین می‌مونه حتی وقتی شیش تا خورد. و هاپل یک اسطوره است حتی وقتی از جاش جم نمی‌خورد. با این کارش هم نمی‌خواست بگه من آدم مهمی هستم.

batoobato

کاربر قدیمی پرشین تولز
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
6,557
اول از همه تشکر می‌کنم برای جواب‌ها یا نقطه‌نظرهای متینی که دادید. اگرچه اغلب مخالف من بودند اما اصلا ما می‌نویسیم که نظرهای متفاوت مطرح بشود. یاد یکی از برنامه‌های پرگار افتادم که موضوعش "زن در سینمای ایران" بود و مهمانان شهره آغداشلو، سوسن تسلیمی و شبنم طلوعی بودند. چندین بار آغداشلو در تایید حرف تسلیمی نکته‌ای را اضافه کرد و بالاخره تسلیمی گفت اینجوری نمیشه. شما باید مخالفت کنی. اصلا آمدیم این‌جا که نظرهای متفاوت طرح بشه. این که نمیشه همه‌اش همدیگه رو تایید کنیم

یک چیز دیگه رو هم بگم. افشین جان من متاسفانه دیگه خیلی شانسش رو ندارم که بازی‌های زیادی رو ببینم :(. ساعت بازی‌ها به برنامهء زندگی من نمی‌خوره و تلویزیونم هم بازی رو پخش نمی‌کنه. ولی اصولا صحبت‌هایی که کردم، با دیدن و یا ندیدن بازی تغییری نمی‌کنه و بحث کلی‌تری هست.

با کم‌تحملی و بد و بیراه گفتن به مربی (که تازه منجر به استعمال دخانیات بشه، اونم زیاد :mad:) مخالفم. بخصوص با میلاد در مورد فنخال و جایگاهش مخالفم. به نداشتن برنامه در بازی اعتقاد ندارم. و همهء این‌ها بر اساس بازی‌هایی هست که دیدم و بیش از اون بر اساس تصورم در مورد فوتباله به طور کلی.
چند تا تصویر در ذهنم دارم که ترجیح میدم بجای جواب‌هام، این تصاویر رو بازسازی کنم:
1. چند سال پیش یک تیمی از ما هشت تا گل خورد. تیم لیگ سه نبود، مال همین لیگ برتر بود. مربی‌ی لیگ برتری که هشت تا بخوره چیزی جز یک مربی بدردنخور، ابله یا کله‌پوک نیست. اسمش تو ذهنم بود، آها یادم اومد: آرسن ونگر
2. یک مربی اتریشی بود که رفت به هلند و در کشوری که بعد از گاو، صادرکنندهء مربی فوتباله، شد مربی تیم ملی. بیشتر به شوخی شبیه بود. تازه اون جانشین رینوس میشل افسانه‌ای شده بود و تیم قبلا نایب قهرمان جهان شده بود و توقعات ازش عظیم بود. اما در آستانه جام جهانی، کاپیتان تیمش حاضر نشد با تیم بره به ارژانتین. میگفتن این بازیکن جای سه نفر بازی میکنه و جای پنج نفر فکر. اسمش؟ آها. اسمش آشناست: یوهان کرایف. تیم رفت به آرژانتین با یک شوک عظیم. اما باز هم تونست نایب قهرمان بشه اونم در فینالی که همهء زمین و زمان دست بدست دادند تا میزبان قهرمان بشه. بعد همین مربی رفت و هامبورگ رو قهرمان اروپا کرد. بعد از اون هامبورگ خواب قهرمانی کشور رو هم نمی‌بینه. آخرش هم اسم ورزشگاه ملی وین رو کردن به نامش. اسمش بود ارنست هاپل.
خوب که چی؟
اینو یادم رفت بگم. این آقا نه تنها از روی نیمکت تکون نمی‌خورد، بلکه حتی یک عضلهء صورتش هم حرکت نمی‌کرد. نه میشد فهمید خوشحاله، ناراحته، عصبیه، مرده. هیچ‌کس هم بهش نمی‌گفت چرا از رو نیمکت پا نمیشی سر داور داد بزنی؟ اونم داوری که تو فینال جام‌جهانی غش که چه عرض کنم، اون طرفی بیهوش شده بود.
3. شهر منچستر یک تیم آبی داشت که یک‌دفعه پول ریختن توش و کلی بازیکن خرید. اما شخصیت قهرمانی مال تیم رقیبش بود. اما تیم اصلی شهر با کلی اهن‌وتلپ، شیش تا از این جوجه‌ها خوردن. و عجیب‌تر این که کسی یک اردنگی به مربی تیم قرمز نزد که آبرو و حیثیت تیم رو به باد داده. تیم همیشه برنده، نتونسته بود از پس این تیم بربیاد و اونم با این فضاحت. عجب مربی بی‌مصرفی. اسمش؟ کسی یادش هست اسمش چی بود؟

دوستان نازنینم، مربیگری فوتبال روش‌های مختلفی داره. روش یک مربی موفق، وحی منزل نیست. همیشه هم جواب نمیده. آیا ونگر هشت تایی، دیروز استاد شده بود؟ نه ونگر همیشه استاد بوده حتی همون وقت که هشت تا خورد. سر الکس بزرگترین می‌مونه حتی وقتی شیش تا خورد. و هاپل یک اسطوره است حتی وقتی از جاش جم نمی‌خورد. با این کارش هم نمی‌خواست بگه من آدم مهمی هستم.
با حرف های علی عزیز از اینکه هر کسی مدل خاص خودش رو داره موافقم ولی من از شما و سایر هوادارن ونگال یک سوال دارم اینکه شما یک نکته رو اشاره کنید که ونگال به تیم اضافه کرده باشه یک چیزی که به طور مشخص با حضور ونگال به تیم اضافه شده باشه و بتونیم اون رو دست آورد حضور ونگال بدونیم

به غیر از داستان نقل و انتقالات که خوب نمیشه اون رو به شکل مستقیم به مربی مربوط دونست چه دست آورد تاکتیکی به این تیم میشه نسبت داد تا به اینجای کار ؟؟؟
خوب مثلاْ کیروش وقتی وارد تیم شد بعد از مدتی ساختار دفاعی تیم تغییر کرد به دنبال مقایسه ونگال با کسی نیستیم اتفاقا مشکل همینجاست خود شخص ونگال چه چیزی رو به تیم اضافه کرده؟؟؟

plsboy

Registered User
لایک‌ها
21,502

خوب که چی؟

ببین علی جان، قبول دارم که تفکر مربی ها کاملا با هم متفاوت هستش، این جمله خیلی جالب بود مربی ها ...!!!!
شما ببین که چه مربی تا حالا تو منچستر با چه سبکی و چه شیوه ای موفق بوده؟؟؟ مشکل اینجاست که رئیس مدت زیادی رئیس بوده و نمیشه اونقدر مقایسه انجام داد در این مورد...
من سابقه ای از هنر این آقا ندیدم تا حالا، 100 بار هم لیست افتخاراتش رو گذاشتم، اوردن یه اسم بعنوان مصداق دلیل بر درست بودن نیستش علی جان، اگه اینجوری بود که باید میگفتیم که فن خال بارسارو پوکوند، پس به هیچ وجه نباید دیگه مربی تیم دیگه ای میشد...
مشکل اینجاست که شما هنوز فکر میکنید فوتبال با 20 سال پیش فرقی نداشته، الان فوتبال تقریبا مثل یه دانش شده برای مربی ها و حتی بازیکنان توی زمین، چیزی که تو فوتبال ایران وجود نداره و همه از توی کوچه و خیابون پیداشون میشه بدون اینکه هیچ چیزی از پایه های فوتبال رو بدونن...
اگه کرویف رو میتونی بیاری برای ما بازی بکنه یا مسی و رونالدو، بسم الله... که بتونیم با گذاشتن فن خال روی نیمکت بعنوان مترسک و هنر رونالدو و مسی تیم نتیجه بگیره، که باز هم مطمئن هستم که مسی و رونالدو رو هم نابود میکنه این بشر...
همه میدونیم و همه میگن که رئیس چند سال آخرش مشکلات زیادی داشت و به تیم انطوری که قبلا میرسید، نمیرسید، گرچه من تمام اون نتیجه رو به از دست دادن گزینه های خرید توسط مدیران باشگاه نسبت میدم و نه رئیس...
فصلی که بازی 6-1 باختیم فکر میکنم همون فصلی بود که با تفاضل گل قهرمانی رو به سیتی دادیم در لحظات آخر، ولی باید گفت که بازی بعدی هم رئیس از خجالت سیتی در اومد...
ولی در کل، اصلا بحث این نیست که چه اتفاقی در تاریخ افتاده، هیچ وقت هیچ کس هیچ چیزی در این مورد نگفته، همه دارن میگن که فن خال هیچ کاری برای این تیم نکرده و عرضه انجام کاری رو هم نداره و قبل از اینکه وضع طوری نشده که دیگه هیچ وقت نشه جمعش کرد، باید از دستش خلاص شد...
باید بگم که همین ماتا که بیشتر از 20 بازی برای منچستر در اورده تو این 2 فصل، در تقریبا 8-7 بازی اول فصل پیش روی نیمکت بود و هنر فن خال داشت خودش رو نشون میداد که نتایج ضعیف و اعتراض و حرفهای روزنامه ها و طرفداران باعث شد که ترکیب تیم عوض بشه، بازیکنهای تو ترکیب درست انتخاب بشن و تیم بالاخره تونست به بازی های کوالیفیکیشن برسه، همه این اتفاقات خوب، مسببشون اطرافیان تیم بودن و نه شخص شخیص فن خال...
یه سر زدم به این سایت و اینو دیدم و حسابی خندیدم:
Losers.JPG
یه برنامه زنده هم بزنن واسش تو لالیگاسیما...:eek:
اگه یه تیم بود که 4تا طرفدار داشته باشه هم خوب بود...:D:D:D
در جواب مهرداد خان باید بگم که دلیلش ساده هستش که چرا گیگز هم چیزی از خودش نشون نمیده، چون به این باور رسیده که ارزش نداره خودش رو برای این بابا خراب کنه...

Last edited:

Old Ali

کاربر افتخاری موسیقی
لایک‌ها
3,530
چون خیلی طولانی شده، تو یک پست دیگه مینویسم.
آقا مهرداد و حسین عزیز اشاراتی داشتند در مورد برنامهء تیمی. من بدون شک معتقد نیستم که تیم خیلی خوب بازی می‌کنه و یا خیلی چشم‌نوازه بازی‌هاش. در بسیاری موارد موافق این ایراد هستم و حرف افشین خیلی به دلم چسبید که گفت من که دنبال شرطبندی نیستم که نتیجه برام اصل باشه.

اما صادقانه باید گفت که حتی زیباترین بازی‌ها هم وقتی رضایت رو به قلب ماها میاره که با برد همراه باشه. به همین دلیل صادقانه میگم که آخرین فصل سر الکس (و حتی فصل قبلش) تیم اصلا زیبا بازی نمی‌کرد. گاهی بازی‌های زیبایی می‌دیدیم اما در مجموع تعداد بازی‌های خسته‌کننده اصلا کم نبودند. اما الان این رو به خاطر نمیاریم چرا که برنده و موفق بودیم.
در عوض همین امسال من چند بازی واقعا زیبا از تیم دیدم. جنگنده، باتکنیک و البته پیروز. و این کمال بی‌انصافیه که این بازی‌ها به دلیل خلاقیت ماتا و مارتیال و ممفیس خوب از آب در اومده باشن و بازی‌های بعدی (که یا خوب نبود و یا باختیم) به این خاطر باشه که مربی بلد نباشه از ماتا و ممفیس بازی بگیره. این میشه منطق "ز هر طرف که شود کشته سود اسلام است". یعنی همهء چیزهای خوب ربطی به این آدم بدعنق، خودخواه، عوضی و تموم‌شده نداره و برعکس.

بقول زنه تو فیلم قیصر: حالا این تاکتیک تاکتیک که میگن چی هست؟ بقیه داستان به شکل تئاتری رادیویی اجرا می‌شود.
سوال: مثلا یک تاکتیک سانتر است.چکار می‌کنید؟
جواب: برای این تاکتیک. یک بازیکن که سرعت خوبی داره در یکی از جناحین نفوذ می‌کنه و تا جایی که ممکنه به موازات خط دروازه توپ رو ارسال می‌کنه و یک نفر هم با سر میزنه به سمت دروازه.
سوال: آیا ما چنین کاری را در تیم‌های دیگر می‌بینیم؟
جواب: به شرط داشتن کسی که بتواند سانتر کند و کسی که بتواند سر بزند، بله. تقریبا همهء تیم‌ها هم چنین بازیکنانی دارند.
سوال: ما قبلا هم از این تاکتیک استفاده می‌کردیم؟
جواب: فراوان. دیوید بکهام یکی از بهترین‌ها بود و اتفاقا آدم قد بلند آنچنانی نداشتیم اما چون سانتر دقیق بود، کول یا یورک گل می‌زدند. هر بازی صدتا سانتر داشتیم. یکی دوتایش هم گل میشد و می‌بردیم. البته روش‌های دیگری هم داشتیم و باز هم گل می‌زدیم.
سوال: الان چنین بازیکن‌هایی داریم؟
جواب: بله والنسیا به خوبی حریف مقابل را جا میگذارد اما سانترش خیلی دقیق نیست. یانگ هم خیلی سرعتش خوب است.
سوال:چه کسی سر میزند؟
جواب: معمولا فلاینی اما رونی هم سرزن خوبی است. الان می‌توانیم روی جهش ممفیس هم حساب کنیم هر چند هنوز زیاد داخل محوطه نمی‌شود.
سوال: اما مروان فلاینی مهاجم نیست. آیا شما احمق هستید یا اینکه از سیستم علی‌اصغری بدون رعایت حق کپی‌رایت متعلق به پروین و وردستش قلعه نویی تقلید می‌کنید؟
جواب: فلاینی در تیم ملی بلژیک کلی گل با سر زده. و در مواقع ضروری ما هم از او همین کار را می‌خواهیم. من آن آقایان را نمی‌شناسم ولی این سیستم تقریبا در همهء دنیا شناخته شده است. قسم می‌خورم. فرقش این است که کیفیت پاس گوش‌ها فرق دارند. بکهام در سطح جهانی بود والنسیا نه. اما نسبتی از سانترش به نتیجه می‌رسد.
سوال: وقتی والنسیا نمی‌تواند درست سانتر کند چرا به این کار ادامه می‌دهید؟ پس شما احمق هستید. چانه نزنید؟
جواب: به جان نوه‌هایم این کار را نمی‌کنیم. از همان جناح مثلا والنسیا به ماتا پاس میدهد او هم نفوذ می‌کند و یا با حرکت عرضی یا پاس تودر، موقعیت حمله می‌سازد. این یک تاکتیک دیگر است.
سوال: اگر روز روز ماتا نباشد چه؟ میمیرید؟
جواب: پس ممفیس را برای چه داریم؟ او حرکت‌های نفوذی می‌کند. دفاع را به هم میریزد و شوت‌های ناگهانی میزند. شوت‌هایش دقیق و سنگین است. این تاکتیک هم می‌تواند نتیجه بدهد.
سوال: و اگر نداد؟
جواب: مارتیال می‌تواند با حرکات پا به توپ داخل محوطه خطر ایجاد کند. دریبل بزند یا کرنر بگیرد. خوب این هم یک برنامهء دیگر است. مگر بقیه تیم‌ها کار دیگری می‌کنند. سانتر می‌کنند، حرکات پا به توپ می‌کنند. پاس نفوذی می‌دهند. کرنر می‌زنند. نزدیک محوطه جریمه خطا می‌گیرند تا از ضربات ایستگاهی استفاده کنند.
سوال: شما که این‌همه برنامه دارید پس چرا همیشه برنده نمی‌شوید؟ راستش را بگویید.
جواب: تیم‌های دیگر هم همین کارها را میکنند. ما کیفیت کارمان ثابت نیست. این چیزی است که به زمان نیاز دارد. ضمن اینکه یک نفر تاکتیک‌های من را لو داده. اسمش اصلان است. می‌خواهد سیگار بکشد من را بهانه کرده.
سوال: واقعا شما مغزتان خشک شده. مگر ندیدید که بعضی تیم‌ها نقشهء پلنگ سیاه را اجرا می‌کنند.
جواب: این کدام نقشه است؟
سوال: هفت نفر حمله می‌کنند. دو نفر به هوا می‌پرند و سیزده بار مثل شمارهء جک‌پات در هوا می‌چرخند. بعد توپ به یک نفر دیگر که از پشت دروازه حریف به هوا پریده می‌رسد و او توپ را به سمت دروازه خودی شلیک می‌کند ولی همان موقع نفر هشتم با حرکت اسلوموشن توپ را میزند. دروازه‌بان ده‌ها متر در هوا شنا می‌کند اما توپ می‌رود داخل دروازه.
جواب: آها سوباسا را می‌گویید. راستش داریم تمرین می‌کنیم اما این رونی از بس چاق شده روی هوا نمی‌ماند. میفتد زمین.
سوال: پس اعتراف میکنید که تاکتیکی ندارید.
جواب: بله (با شرمندگی سرش را پایین میاندازد)
سوال: آخرین سوال. در آن دفتر چه می‌نویسید؟
جواب: به اد نمی‌گویید؟
سوال: نه.
جواب: راستش حوصله بازی را که ندارم. برای نوه ام نقاشی می‌کشم ضمنا از زیر دفترم، با موبایل با زنم چت می‌کنم.
در این لحظه میلاد و افشین با جلیقه‌های انفجاری به وسط صحنه می‌پرند و پرده می‌افتد.

dreamypixy

کاربر فعال بخش فوتبال
کاربر فعال
لایک‌ها
12,610
علی جان واقعا از پستهایی که گذاشتی لذت بردم و فکر کنم خودتم بدونی که من تو تیم خودت هستم از لحاظ طرز فکر. اصلان هم تو تیم ما بود ولی رفت تو تیم افشین و میلاد :(
بنظر من سوای از بحث تاکتیکی مهمترین دست آورد فن خال پاکسازی عالی تیم بود. واقعا بازیکنان متوسط و بعضا نیمکت پر کن رو فروخت و بازیکنان اغلب جوان و خیلی خوبی رو به تیم اضافه کرد و واقعا تیم خوبی در اختیار مربی بعد از خودش قرار میده کاری که در بارسا و بایرن هم کرد.

Last edited:

plsboy

Registered User
لایک‌ها
21,502
چون خیلی طولانی شده، تو یک پست دیگه مینویسم.
آقا مهرداد و حسین عزیز اشاراتی داشتند در مورد برنامهء تیمی. من بدون شک معتقد نیستم که تیم خیلی خوب بازی می‌کنه و یا خیلی چشم‌نوازه بازی‌هاش. در بسیاری موارد موافق این ایراد هستم و حرف افشین خیلی به دلم چسبید که گفت من که دنبال شرطبندی نیستم که نتیجه برام اصل باشه.

اما صادقانه باید گفت که حتی زیباترین بازی‌ها هم وقتی رضایت رو به قلب ماها میاره که با برد همراه باشه. به همین دلیل صادقانه میگم که آخرین فصل سر الکس (و حتی فصل قبلش) تیم اصلا زیبا بازی نمی‌کرد. گاهی بازی‌های زیبایی می‌دیدیم اما در مجموع تعداد بازی‌های خسته‌کننده اصلا کم نبودند. اما الان این رو به خاطر نمیاریم چرا که برنده و موفق بودیم.
در عوض همین امسال من چند بازی واقعا زیبا از تیم دیدم. جنگنده، باتکنیک و البته پیروز. و این کمال بی‌انصافیه که این بازی‌ها به دلیل خلاقیت ماتا و مارتیال و ممفیس خوب از آب در اومده باشن و بازی‌های بعدی (که یا خوب نبود و یا باختیم) به این خاطر باشه که مربی بلد نباشه از ماتا و ممفیس بازی بگیره. این میشه منطق "ز هر طرف که شود کشته سود اسلام است". یعنی همهء چیزهای خوب ربطی به این آدم بدعنق، خودخواه، عوضی و تموم‌شده نداره و برعکس.

بقول زنه تو فیلم قیصر: حالا این تاکتیک تاکتیک که میگن چی هست؟ بقیه داستان به شکل تئاتری رادیویی اجرا می‌شود.
سوال: مثلا یک تاکتیک سانتر است.چکار می‌کنید؟
جواب: برای این تاکتیک. یک بازیکن که سرعت خوبی داره در یکی از جناحین نفوذ می‌کنه و تا جایی که ممکنه به موازات خط دروازه توپ رو ارسال می‌کنه و یک نفر هم با سر میزنه به سمت دروازه.
سوال: آیا ما چنین کاری را در تیم‌های دیگر می‌بینیم؟
جواب: به شرط داشتن کسی که بتواند سانتر کند و کسی که بتواند سر بزند، بله. تقریبا همهء تیم‌ها هم چنین بازیکنانی دارند.
سوال: ما قبلا هم از این تاکتیک استفاده می‌کردیم؟
جواب: فراوان. دیوید بکهام یکی از بهترین‌ها بود و اتفاقا آدم قد بلند آنچنانی نداشتیم اما چون سانتر دقیق بود، کول یا یورک گل می‌زدند. هر بازی صدتا سانتر داشتیم. یکی دوتایش هم گل میشد و می‌بردیم. البته روش‌های دیگری هم داشتیم و باز هم گل می‌زدیم.
سوال: الان چنین بازیکن‌هایی داریم؟
جواب: بله والنسیا به خوبی حریف مقابل را جا میگذارد اما سانترش خیلی دقیق نیست. یانگ هم خیلی سرعتش خوب است.
سوال:چه کسی سر میزند؟
جواب: معمولا فلاینی اما رونی هم سرزن خوبی است. الان می‌توانیم روی جهش ممفیس هم حساب کنیم هر چند هنوز زیاد داخل محوطه نمی‌شود.
سوال: اما مروان فلاینی مهاجم نیست. آیا شما احمق هستید یا اینکه از سیستم علی‌اصغری بدون رعایت حق کپی‌رایت متعلق به پروین و وردستش قلعه نویی تقلید می‌کنید؟
جواب: فلاینی در تیم ملی بلژیک کلی گل با سر زده. و در مواقع ضروری ما هم از او همین کار را می‌خواهیم. من آن آقایان را نمی‌شناسم ولی این سیستم تقریبا در همهء دنیا شناخته شده است. قسم می‌خورم. فرقش این است که کیفیت پاس گوش‌ها فرق دارند. بکهام در سطح جهانی بود والنسیا نه. اما نسبتی از سانترش به نتیجه می‌رسد.
سوال: وقتی والنسیا نمی‌تواند درست سانتر کند چرا به این کار ادامه می‌دهید؟ پس شما احمق هستید. چانه نزنید؟
جواب: به جان نوه‌هایم این کار را نمی‌کنیم. از همان جناح مثلا والنسیا به ماتا پاس میدهد او هم نفوذ می‌کند و یا با حرکت عرضی یا پاس تودر، موقعیت حمله می‌سازد. این یک تاکتیک دیگر است.
سوال: اگر روز روز ماتا نباشد چه؟ میمیرید؟
جواب: پس ممفیس را برای چه داریم؟ او حرکت‌های نفوذی می‌کند. دفاع را به هم میریزد و شوت‌های ناگهانی میزند. شوت‌هایش دقیق و سنگین است. این تاکتیک هم می‌تواند نتیجه بدهد.
سوال: و اگر نداد؟
جواب: مارتیال می‌تواند با حرکات پا به توپ داخل محوطه خطر ایجاد کند. دریبل بزند یا کرنر بگیرد. خوب این هم یک برنامهء دیگر است. مگر بقیه تیم‌ها کار دیگری می‌کنند. سانتر می‌کنند، حرکات پا به توپ می‌کنند. پاس نفوذی می‌دهند. کرنر می‌زنند. نزدیک محوطه جریمه خطا می‌گیرند تا از ضربات ایستگاهی استفاده کنند.
سوال: شما که این‌همه برنامه دارید پس چرا همیشه برنده نمی‌شوید؟ راستش را بگویید.
جواب: تیم‌های دیگر هم همین کارها را میکنند. ما کیفیت کارمان ثابت نیست. این چیزی است که به زمان نیاز دارد. ضمن اینکه یک نفر تاکتیک‌های من را لو داده. اسمش اصلان است. می‌خواهد سیگار بکشد من را بهانه کرده.
سوال: واقعا شما مغزتان خشک شده. مگر ندیدید که بعضی تیم‌ها نقشهء پلنگ سیاه را اجرا می‌کنند.
جواب: این کدام نقشه است؟
سوال: هفت نفر حمله می‌کنند. دو نفر به هوا می‌پرند و سیزده بار مثل شمارهء جک‌پات در هوا می‌چرخند. بعد توپ به یک نفر دیگر که از پشت دروازه حریف به هوا پریده می‌رسد و او توپ را به سمت دروازه خودی شلیک می‌کند ولی همان موقع نفر هشتم با حرکت اسلوموشن توپ را میزند. دروازه‌بان ده‌ها متر در هوا شنا می‌کند اما توپ می‌رود داخل دروازه.
جواب: آها سوباسا را می‌گویید. راستش داریم تمرین می‌کنیم اما این رونی از بس چاق شده روی هوا نمی‌ماند. میفتد زمین.
سوال: پس اعتراف میکنید که تاکتیکی ندارید.
جواب: بله (با شرمندگی سرش را پایین میاندازد)
سوال: آخرین سوال. در آن دفتر چه می‌نویسید؟
جواب: به اد نمی‌گویید؟
سوال: نه.
جواب: راستش حوصله بازی را که ندارم. برای نوه ام نقاشی می‌کشم ضمنا از زیر دفترم، با موبایل با زنم چت می‌کنم.
در این لحظه میلاد و افشین با جلیقه‌های انفجاری به وسط صحنه می‌پرند و پرده می‌افتد.
:D:D:D:D:general304::general304::general304::general304:
داستان نویس خوبی میشی علی جان اگه ترشی نخوری...:D
خوب من هم مثل افشین به شما میگم که بازی های تیم رو بیشتر نگاه کنی و فقط صحنه های گل رو نگاه نکنی یا هایلایت های گل رو در حقیقت و فوتبال تیم رو در 90 دقیقه نگاه کنی، در غیر اینصورت شرمندتم، هیچ شکلی حرفات قابل قبول که چه عرض کنم، حتی قابل تامل هم نیستن...
حرکت از جناحین؟؟؟
دوستان اگه دیدن تو 2 سال اخیر به من هم یاد آوری کنن، البته یکی یادم میاد، حرکت پارسال مک نر روبروی یادم نمیاد کدوم تیم!!!!!!
امسال این یانگ هم حتی مثل پارسال نتونسته بره کنار، شاو بدبخت داشت یه کارایی میکرد اول فصل که به فنا رفت، تازه اگه به حرکت از کناره ها بود که دیماریا بهترین بازیکن حال حاضر دنیا هستش از این نظر، ولی چرا فروخته شد و حالا تو PSG هم داره به اوجش برمگیرده و ما گیر کردیم با یه بچه ای به اسم دیپای که از اول فصل فقط زورچپونی خواسته انجام بده، نمیدونم...فقط یه بازی درست کرد که اون هم تو کوالیفیکیشن جلوی یه تیم بدبخت بود، شوت هم که نزده تا حالا، ببخشید یک دوتا زد که به زور به خط دروازه میرسیدن...
مارسیال، عالی بوده... فقط جایی نگید، چون تمام گل هایی که زده غیر اونی که به لوزرها زد، دقیقا یک شکل بودن و به گفته حتی خود فن خال هم شانس همراهشون بوده که توپ اتفاقی جلوی پای مارسیال افتاده...
ماتا؟؟؟
100 درصد بهترین بازیکنمون بوده و بهترین پاسهارو داده، ولی هیچ جایی نخوندم و ندیدم که کسی بگه فن خال پاس تو عمق دادن رو به ماتا یاد داده؟؟ یا شاید هم این رو هم مثل چیزای دیگه ای که به خودش نسبت میده، گفته؟؟؟ البته که حتما گلی که با پاس ماتا به وولفسبورگ زدیم در تمرینات بسیار پیشرفته فن خال انجام شده بود، اگه ماتارو از این تیم میگرفتیم، الان پایینتر از چلسی بودیم...
و اما فلینی...
این پسر اونقدری که واسه ما امتیاز اورده تو 2 سال گذشته، رونی یا هیچ بازیکن دیگه ای نتونسته امتیاز بیاره (ماتا به کنار)، چرا؟؟؟
خیلی بازیکن با تکنیک یا پا به توپی هستش؟؟ خیلی پاسهای تاپی میده؟؟ خیلی سرعت بالایی داره؟؟
اما من دلیل اصلی موفقیت این بچه رو در تصمیمات درستش تو جایگیریش و قدرت بدنیش میبینم، نه تاکتیک و نه چیز دیگه ای، کلا فکر میکنم واسه ما 2 گل با ضربه سر زده و بقیه رو با پا زده... خیلی جالب هستش، نه؟؟؟ مشخص میکنه که همین تاکتیک علی اصغری هم جواب اصلا نداده...
برسیم به تاکتیکهای، نه ببخشید ترکیبهای خنده دار در خط دفاعی این بابا... بلیند!!!!!!!!!! دیگه ادامه نمیدم...گذاشتن دارمین سمت چپ و بازی ندادن به روخو و جونز به کنار...
فکر میکنم اینهارو هم باید مثل پارسال تو گوشش بخونن تا انجام بشه...
تازه اگه قرار باشه که مثل پارسال همه چیز رو بهش بگن، که یه سول واسم پیش میاد: نقش سرمربی چی هستش؟؟؟ علف سرخرمن؟؟؟؟؟؟؟
این اسم بازیکنهایی که اوردم، مشکل از بازیکنها نیست، مشکل از ترکیب و شیوه بازی هستش که مربی ازشون میخواد...
علی جان واقعا از پستهایی که گذاشتی لذت بردم و فکر کنم خودتم بدونی که من تو تیم خودت هستم از لحاظ طرز فکر. اصلان هم تو تیم ما بود ولی رفت تو تیم افشین و میلاد :(
بنظر من سوای از بحث تاکتیکی مهمترین دست آورد فن خال پاکسازی عالی تیم بود. واقعا بازیکنان متوسط و بعضا نیمکت پر کن رو فروخت و بازیکنان اغلب جوان و خیلی خوبی رو به تیم اضافه کرد و واقعا تیم خوبی در اختیار مربی بعد از خودش قرار میده کاری که در بارسا و بایرن هم کرد.
معین جان همه ما داشتیم مینالیدیم از داشتن بازیکنهایی مثل کلورلی و اوانز و اندرسون، که مشخص میکنه که این آقا هتر نداشته که اینهارو رد کرده بهمراه وودی...
این حرف تیم بعدی رو ساخته هم اصلا قابل قبول نیست، چون چندین بار حتی طرفدارهای بارسا و بایرن اومدن تو همین کلوب گفتن که تیمشون رو نابود کرده و بعداز اون تازه شروع کردن به ساختن تیمشون و کاملا تیمهاشون رو عوض کردن...
تازه همین الان هم بهترین، مهمترین، اصلی ترین بازیکن های تیم، مربوط به زمان قبل از فن خال هستن...
ماتا، دخیا، شاو، یانگ، رونی، اسمالینگ، جونز، فلینی، هررا...
بازیکنهایی رو که هم که از جوانان و تیم دوم به تیم اصلی اومدن رو هم تقریبا همه رو داره نابود میکنه یا رد کرده جای دیگه، خودت لیستشون رو بهتر میدونی...
خریدهاش رو هم که بخوام لیست کنم، جای گریه دارن:
والدز، بلیند، دیماریا، رومرو، روخو، دیپای، دارمین، اشنیدرلین، شواینی، مارسیال و قیمت فضایی، قبول دارم که خرید دارمین و اشنیدرلین، میتونن خریدهای خوبی باشن، ولی کی بود که اینارو ندونه؟؟ تازه آماری بگیریم از نسبت خریدهای موفق به ناموفقش...

Last edited:

batoobato

کاربر قدیمی پرشین تولز
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
6,557
در مجموع من فکر نمیکنم ونگال تا پایان قراردادش عوض بشه البته‌اون مدعیه‌ که یکسری‌ خریدها برای آینده انجام شده خوب نگاهی به بازیکنهای جوان میکنیم بی راهم نمیگه چیزی که باید در نظر گرفت سن افرادی مثل دپای و مارتیاله باید صبر کرد و‌ دید در اینده چه اتفاقی میفته ولی با هزینه ای که برای تیم‌ شده در کوتاه مدت هم میشه انتظار‌ نتیجه داشت مثلا شواینی برای اینده خریداری نشده به شخصه با این اوضاع اگر این‌ فصل سهمیه مستقیم بگیره راضیم نه میشه گفت اون عالیه نه میشه گفت مزخرف کامله پس می ارزه که کمی صبر کرد

Old Ali

کاربر افتخاری موسیقی
لایک‌ها
3,530
جای شکرش باقیه که خوانندگان وبلاگ بدبختم، اینطرف‌ها پیداشون نمیشه. فکر کنم تنها عنصر نفوذی، اصلان باشه. الان دیگه پیام‌های خوانندگانم داره به فحش تبدیل میشه که: بابا کشتی ما رو از بس منتظر نوشته تازه هستیم.
آخه عملا هر دو ماه هم تو وبلاگم چیزی نمی‌نویسم و همه منتظرن. اگر بیان اینجا، می‌فهمن سرم کجا گرمه ;)
هر کسی مدل خاص خودش رو داره
هدفمم از اولین نوشتهء امروز مروری بود به نگاه‌هایی از این جنس:
آبرومون رفت، فلانی الاغه چون این‌جوری نتیجه گرفته. یا فلانی خیلی باهوشه چون ایضا... چرا از رو نیمکت پا نمیشه چون میخواد بگه من فلانم.
البته من خیلی موافق کار سر الکس بودم و فکر می‌کنم که بی‌تاثیر هم نیست. اما این روش درست مثل ***** ارکستر می‌مونه. کسانی که با حرارت و حرکات شدید بدنی ***** می‌کنند طوری که مثلا به شیوهء ***** لئونارد برنستاین می‌گفتند کروگرافیک کنداکتینگ. در مقابل کسانی بودند که کمترین حرکات را به چوب *****‌شان می‌دادند و در هر دو گروه بزرگ‌ترین رهبران و گوش‌نوازترین اجراها وجود دارد. بنابراین حرکات آن رهبران در ارکستر و در کنار زمین، تعیین‌کنندهء نتیجه نیست. ولی هر کدام روشی را انتخاب کرده‌اند که به نتیجه برسند. این پسند آن‌هاست.
اشاره کنید که یک چیزی که به طور مشخص با حضور ونگال به تیم اضافه شده باشه. مثلاْ کیروش وقتی وارد تیم شد بعد از مدتی ساختار دفاعی تیم تغییر کرد
قیاس کیروش و فوتبال ایران با فوتبال سطح اول دنیا قیاس مع‌الفارقه. ما اونقدر مشکل داریم که جا برای کار مربیان خیلی زیاده و دقیقا کارشون و اثرشون به چشم هم خواهد اومد. پس مثال شما را کنار می‌گذارم.

بجایش از شما می‌پرسم دستاورد تاکتیکی مرحوم تیتو ویلانو در بارسلونا چه بود؟ تیم قبلا چه می‌کرد (یا نمیکرد) که بعد تغییر کرد؟ یا مثلا دستاورد آنجلوتی در میلان پس از کاپلو چه بود؟ نحوهء سانتر تغییری کرده بود. یا روش ضربهءکاشته زدن را عوض کرد؟
واقعا می‌خواهم منظورتان را بفهمم. در چنین سطوحی، اثر مربیان محدود به نکاتی مثل چیدمان، انضباط یا ایجاد محیط دوستانه است. البته داشتیم برخی تاکتیک‌های خاص که فقط مربیان خاص (مثل آریگو ساکی یا زدنک زمان) بدنبالش می‌رفتند و گاه حتی موجب شورش بازیکنان هم می‌شدند.

خلاصه کنم من فکر نمی‌کنم بشود جواب سوال شما را داد. اصلا فوتبال دنیا آنقدر به هم نزدیک شده که عناصر کوچک (اما متعدد) دارند تعیین کننده نتایج می‌شوند.
فرق چلسی آورام گرانت با مورینیو چیست؟ یا لیورپول قبل از راجرز و با راجرز؟تغییری که پلگرینی در سیتی بوجود آورد چه بود؟
حتما فرق‌هایی دارند. فرق‌هایی مهم و اساسی. این را بازیکنان و عوامل رختکن به خوبی خواهند گفت، اما من، به عنوان ناظر از دور، جوابی ندارم.

ضمنا حماقت پایان‌ناپذیر لیورپول، با تعویض راجرز ادامه پیدا کرد. نه آنجلوتی (که خیلی می‌پسندمش) و نه یورگن کلوب (که مربی جالبی است اما نه برای منچستر) نخواهند توانست در لیورپول کاری بکنند. تا زمانی که تیم نتواند هویت خودش را پیدا کند، به جایی نخواهد رسید. همان هویتی که بعد از رفتن سرالکس دچار تزلزل شده و با صبر صبر صبر و استفاده از مربیانی که هویت‌ساز هستند (به نظر من فنخال) می‌شود پی‌ریزی این هویت انجام بشود.

اگر پنج سال هم جام نگیریم ولی مسیر بازساخت هویت را پی بگیریم؛ موفق خواهیم شد. وگرنه لیورپول را ببینید. بارها شنیده‌ام که: وای اگر دو سال به اروپا نرویم نابود خواهیم شد. هوادارها می‌روند. اسپانسرها لغو می‌کنند.
این قصه‌ها را بریزید دور. لیورپول همینقدر سال جامی نگرفته و هواداران اصلی‌اش را حفظ کرده. آنفیلد خالی شده؟ هواداران ژله‌ای هم تعیین کننده اصلی نیستند. هوادارش را دارد ولی نتیجه نمی‌گیرد؟ به این فکر کنید که چرا؟

مهم‌ترین راه برای فرار از پدیدهء لیورپولی شدن، پرهیز از روش‌های میلاد عزیزم (با همهء حسن‌نیتش) است.

Last edited:

batoobato

کاربر قدیمی پرشین تولز
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
6,557
البته من مثال کیروش رو علی جان در مورد خود یونایتد زدم و اینکه وقتی کیروش به تیم اضافه شد خیلی ها میگفتن سرالکس دستیار جدیدش باعث شده که تیم روون بازی نمیکنه ولی بعدها نتیجه اش رو دیدیم.....منظور من فوتبال ایران نبود...
در مورد مثال هایی که زدید مورینیو معروفه وقتی به تیمی میره ساختار دفاعی اون تیم رو دستخوش تغییر میکنه و مورینیو همیشه روشهای خاص خودش رو برای خودش داشته میتونم شما رو در مورد هر مثالی که زدید به هزاران متنی که نوشته شده ارجاع بدم
علی جان میفهمم شما به عنوان یک هوادار دوست داری پشت سر تیم بایستی و این قابل احترامه اما نمیتونم قبول کنم که نمیشه در مورد دست آوردهای تاکتیکی مربیان در تیم های مختلف حرفی زد همون کیروشی که مثال زدم وقتی به عنوان کمک مربی وارد تیم شد در مورد تغییری که در ساختار و نوع فوتبال تیم ایجاد کرد کلی قلم فرسایی شده که البته یکسری اول کار خیلی به اون تغییر روند به علت حضور کیروش ایراد میگرفتند که در نهایت جواب داد....
فوتبال رو جزییات تشکیل میده شما حق دارید ولی این رو باید قبول کرد تیمهای فاتح همیشه نقاط قوت بارزی داشتند مثلاً در مورد تیم 2008 خودمون انتقال سریع و نابودکننده از فاز دفاع به حمله و ساختار دفاعی اون تیم همه رو شگفت زده کرده بود یا اگر بپرسم نقاط قوت آلمان 2014 چی بود یا بارسای سال گذشته چه نقاط قوتی داشت اونوقت جواب دادن به این سوال ها سخت نیست حالا سوال من اینه نقاط قوت بارز تیم ونگال چیه؟ شما برای پیدا کردن نقاط قوت در منچستر فعلی باید ذره بین دستت بگیری ....من نمیگم که تمام مشکلات امروز رو ونگال ایجاد کرده ولی برای پیدا کردن نقاط قوت در این تیم در حال حاضر باید ذره بین دست بگیرید.....این تیم آنقدر متوسطه که شما برای جواب دادن به سوال من شکل سوال رو زیر سوال بردی ولی اگر از یک هودار مونیخ بپرسی نقاط قوت تیم شما چیه فکر نمیکنم خیلی فکر کنه و سوال رو متوجه نشه...

Last edited:

hamed599

Registered User
لایک‌ها
2,677
یعنی این اشتباه خیلیا هست دوست من بارسا رو فن خال ترکوند چنتا بازیکن خوبی که داشت فروخته شد و هرچی هموطن داشت اورد دو مربی بعد از فن خال اومدن تیم و نتونستن جمع کنن تا ریکارد اومد کلا تاکتیک تیم و بیشتر بازیکن ها عوض شدن پس اینکه بگیم پایه تیم رو این ریخته اشتباه محض هست بار اول حداقل دو تا لالیگا رگفت که تازه اونم مدیون تیمی بود که رابسون ساخته بود

Old Ali

کاربر افتخاری موسیقی
لایک‌ها
3,530
چقدر خوب که توضیح روشنگری دادید. من اصلا متوجه منظور شما در مورد کیروش و منچستر نشدم:).

تیم منچستر فعلی تیم بسیار متوسطی هست که با خرید ستاره، درست نخواهد شد. این تیم مشکل بحران انتقال رو داره و چون از اساس داره دوباره ساخته میشه، اصلا نمی‌تونیم بگیم تغییری که مربی ایجاد کرد چیه.
چرا یک چیز رو می‌تونم بگم. تیم بجز در دروازه و ماتا، در همهء خطوط ماهیتا تغییر کرده. تقریبا بازیکن‌های شاخص در همهء خطوط جدید هستند. رونی رو نه در حمله و نه در پشت حمله بازیکن درجه یک نمی‌بینم. افتی که مدت‌هاست شروع شده البته. در جلو، مارتیال و ممفیس آیندهء هجومی ما هستند. شواینی و اشنایدرلین و هررا اساس هافبک ما خواهند بود و دارمیان در دفاع. این‌ها شاخص ها هستند و میبینید که بجز هررا، همه جدید هستند و یا تازه در ترکیب اصلی جا گرفته‌اند. ما در واقع یک تیم جدید داریم که باید بتدریج صیقل بخوره و خواهد خورد. و این چیزی است که در آینده از آن صحبت خواهد شد. معمارش هم نورچشم افشین، اسمشو نبر هست! :cool:
توضیح شما خیلی خوب به من میگه که حرف بی‌راهی نزدم. بهترین دستیاری که منچستر داشته، کیروش بوده. پس چرا در زمان خودش کلی ایراد ازش گرفته شد؟ چون تغییراتی داشت صورت می‌گرفت و این تنها با گذر زمان دیده شد. و بالای سر کیروش کی بود؟ یا خدا! دیگه فرمانده قوی‌تر از اون که نداشتیم.

الان تیم داره پوست میندازه، اصلا از پوست‌ اندازی گذشته، و یک جفت پلاتین تو پاهاش کار گذاشتن، دادن دست خشک شده‌اش رو تو فیزیوتراپی دوباره راه بندازن و کلی آنتی بیوتیک هم دادن بهش که عفونت‌هاش خشک بشه. این وسط کم سلیقگی کردن و یک جراحی زیبایی دماغ و سیلیکون لب (دیماریا و فالکائو) هم رو مریض اجرا کردند.

مثالی هم که از مورینیو زدید (وای من از نوشتن اسمش هم حالم بد میشه) جالبه. البته حرف‌تان کاملا درسته. اما همین مربی و قصهء دفاع مستحکمش و با همان بازیکنان، در شروع یکی از بدترین نتایج رو بدست آورده. آیا معنیش این است که دستاوردش کاذب بوده؟ حتما نه. چلسی هم باید تغییر کنه. هر چند من مورینیو را این‌کاره نمی‌بینم.

من فقط یک نوشتهء دیگر (که در حکم وصیت‌نامه‌ام هست) خواهم نوشت در جواب حرف‌های میلاد. بعد دیگه باید برم سراغ وبلاگم. چون قول دادم تا پست جدیدم رو ننویسم، تخته بازی نکنم. که خوب قول سنگینیه.:D

Last edited:

plsboy

Registered User
لایک‌ها
21,502
مهم‌ترین راه برای فرار از پدیدهء لیورپولی شدن، پرهیز از روش‌های میلاد عزیزم (با همهء حسن‌نیتش) است.
اتفاقا شما دارید رویه لیورپولی شدن رو انجام میدید، یعنی ولش کن، خودش خوب میشه...
شخصیت داره میده به تیم ما؟؟؟ خدا نکنه که بازیکنها بخوان از این شخصیت بگیرن، شخصیت تیم مارو تو بازی با سوانسی، بازی یا آیندهوون دیدیم، برد رو با باخت عوض کردن و نتونستن به بازی برگردن دقیقا حرفی که افشین جان داره میزنه، یعنی مربی علف سرخرمن نشسته رو نیمکت و بیخیال هستش، بازیکنها هم بیخیال هستن تو زمین، شخصیت تیم یعنی کاری که ونگر با منچستر کرد تو 20-15 دقیقه از ابتدای بازی، که بعداز اون کلا 2تا موقعیت گل داشتیم در 90 دقیقه...
شخصیت تیمی ما الان شده: 1 بازی ببر با فلاکت، 1 بازی مساوی کن با فلاکت، بازی بعدی رو هم ببازی ایرادی نداره، چون فن خال بهونه برای باخت داره، یا بازیکن ها و یا زمین چمن و یا داور...
1.5 سال تحملش کردیم، تا نیم فصل نه تا آخر فصل هم تحملش میکنیم، ولی آخر فصل نمیگم که نظرتون عوض میشه، چون غیرممکن به نظر میرسه و احساس میکنم که (ببخشید) یه جور لجبازی شده، مثل اعتقادی که به مویس دارین...
گفتم که مشکوکم به طرفداریتون!!!!:D
وصیت نامه چرا؟ باشیم با هم غزل خداحافظیش رو میخونیم...:general711:
بازیکن جدیدی که به تیم معرفی کرده، مارسیال و دیپای بودن دیگه؟؟
اعتقاد نداری که شواینی و اشنیدرلین و دارمین بازیکنهایی بودن که فن خال به تیم اورده؟؟ چون خندم میگیره...
میخوام گربه رو دم هجله(حجله) بکشم که بعدا نگید که فن خال ساخته، چون گریم میگیره...
چرا یک چیز رو می‌تونم بگم. تیم بجز در دروازه و ماتا، در همهء خطوط ماهیتا تغییر کرده. تقریبا بازیکن‌های شاخص در همهء خطوط جدید هستند. رونی رو نه در حمله و نه در پشت حمله بازیکن درجه یک نمی‌بینم. افتی که مدت‌هاست شروع شده البته. در جلو، مارتیال و ممفیس آیندهء هجومی ما هستند. شواینی و اشنایدرلین و هررا اساس هافبک ما خواهند بود و دارمیان در دفاع. این‌ها شاخص ها هستند و میبینید که بجز هررا، همه جدید هستند و یا تازه در ترکیب اصلی جا گرفته‌اند. ما در واقع یک تیم جدید داریم که باید بتدریج صیقل بخوره و خواهد خورد. و این چیزی است که در آینده از آن صحبت خواهد شد. معمارش هم نورچشم افشین، اسمشو نبر هست! :cool:
اصلا قبول ندارم، شاید ابتدای فصل پیش درست بود این قضیه که نتایج اسف باری داشت تیم و خود فن خال به گریه افتاد و دست از لجبازی برداشت و ترکیب خنده دار 2-5-3 برداشت و برگشت به همون ترکیب رئیس(که البته خیلی طول کشید تا دست از لجبازیش برداره)، دقیقا ترکیب رئیس با این تفاوت که ماتا وجود نداشت و نانی اونجا بازی میکرد که جاش با ماتا عوض شد، نکنه بازی دادن جونز و اسمالینگ و اوانز ترکیب جدید هستن؟؟ یا والنسیا در دفاع راست؟؟ یا کریک در وسط زمین یا یانگ در وینگ چپ؟؟؟ یا رونی بعنوان بازیکن پشت مهاجم؟؟؟ نکنه یادتون رفته که ولبک رو پارسال چجور رد کرد که فالکائو رو اورد که یک فاجعه شد و بعداز بازی دادن رونی به عناون مهاجم اصلی که جواب نداد اصلا، الان دقیقا برگشته به همون ترکیب رئیس، یعنی ولبک جلو و رونی پشت سر اون، احتیاجی نیست که بگم ماتا جای نانی داره بازی میکنه و دیپای جای یانگ یا در حقیقت گیگز، شاو داره جای اورا بازی میکنه و والنسیا جای خودش، دارمین هم بعداز 4-3 بازی خوب واقعا ضعیف شد... نمیدونم که دوستان از خودشون میپرسن که چرا هر بازیکنی به میاد زیر نظر این بشر، اینقدر ضعیف میشه بعداز یه مدت کوتاهی؟؟؟ دیماریا، روخو، هررا(نیست شدن این دوتا، بخاطر مشکلاتی که فن خال باهاشون پیدا کرده)، دخیا، رونی، فن پرسی، دیپای، دارمین، جونز و ...
نکته جالب این هستش که بعداز 1 سال و اندی تو سر خودمون زدن، دقیقا برگشتیم به ترکیب زمان رئیس ولی تیم اینقدر ضعیف و بی برنامه بازی میکنه!!!!! چرا؟؟؟ احتیاجی به گفتن نیست...
ترکیبهای مسخرش باعث افت شدید همه بازیکنها میشه...
ترکیب فوتبال این نیست که شما فقط بازیکنهارو بچینی تو زمین و بگی تو دفاع راست هستی و تو دفاع میانی و تو مهاجم، چیزی که مطمئن شدم و با اطمینان میگم که فن خال نمیفهمه...
حدودا 1 سالی هستش که میخوام این رو بگم ولی با خودم میگم که نه بچه ها ناراحت میشن، ولی خوب مثل اینکه راه دیگه ای نیست:
تیم داره پوست میندازه، کاملا صحیح هستش، با رفتن رئیس باید یه سری تغییرات تو رویه مدیریت باشگاه و تیم داری انجام میشد که باز خدارو شکر یه چیزایی داره اتفاق میوفته، ولی مهمترین چیزی که باید اتفاق بیوفته یه انقلاب در هواداران این تیم هستش، در حقیقت یه پوسته اندازی در تفکراتشون که مربی میدونه چه کار داره میکنه و باید بهش اطمینان کامل داشت...
طرز تفکری که باعث میشه اعتراض و اعلام نظر در طرفدار ایجاد بشه، رو باید به این طرفدارها اورد و گرنه که لیورپول که سهل هستش، میشیم یه تیمی بدتر از لوزرها...
دلم نمیخواد بگم، ولی لوزرها هم تو 15 سال اخیر 2 بار به فینال CL رسیدن، با اینکه این همه میگیم که هیچی نیستن...

Last edited:

Mehdiwol

Registered User
لایک‌ها
20,249
دوستان بی خیال این بحث های سنگین و طولانی!
تفاوت نظرات وجود داره و اجتناب ناپذیره , فوتبال هم بیشتر یه ورزش نسبی هست تا منطقی بعضی وقتها نتایجی نه فقط برای ما بلکه برای خیلی از تیمها اتفاق می افته که با هیچ عقل سلیمی سازگار نیست فعلا بر نکته ی مهم تر که وجه مشترکمون هست "منچستری بودن" تکیه کنیم
این بحث ها رو تا آخر فصل هم ادامه بدید و سعی کنید همدیگه رو توجیه کنید چیزی تغییر نمی کنه در حال حاضر تنها چیزی که از دستمون برمیاد اینه بشینیم و ببینیم چی پیش میاد

batoobato

کاربر قدیمی پرشین تولز
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
6,557
زمانی که کیروش به عنوان کمک مربی شروع به کار کرد خیلی ها ایراد گرفتن و خیلی ها گفتن باید صبر کرد ولی اون زمان ۴۰۰ میلیون خرج تیم نشده بود تیم به یک تغییراتی در حال حاضر احتیاج داشت و یکسری بازیکن به تیم آورده شد که در کوتاه مدت هم نتیجه بگیریم یکسری بازیکن هم گرفته شد برای آینده خوب این تا به اینجای کار هیچ اشکالی درش نیست ولی این بازی که در حال حاضر تیم ونگال داره بازی میکنه راضی کنند نیست اشکالی نداره خوب صبر میکنیم ولی چشممون رو روی واقعیت نبندیم و بگیم روز به روز داریم بهتر میشیم یا این تیم داره بهترین بازیها رو میکنه چون واقعا چه از لحاظ آماری و چه بصری این تیم بهترین بازیها رو نمیکنه و حتی خود ونگال هم که خدای اعتماد به نفسه معتقده این تیم باید پیشرفت کنه و ایده آل نیست ولی دوستان ذوب در ولایت ونگال که منظورم البته علی عزیز نیست معتقد هستند که این تیم بهترین بازیها رو داره میکنه باید در یک نقطه ای قبول کرد این تیم ایده آل نیست و بعد از قبول این دو راه میمونه یک تغییر که خودم در این مقطع خیلی این رو عاقلانه نمیبینم حداقل تا آخر فصل و دوم صبر کردنه ولی صبر کردنی که واقعا همراه با تغییر باشه و اوضاع تیم روز به روز بدتر نشه......

dreamypixy

کاربر فعال بخش فوتبال
کاربر فعال
لایک‌ها
12,610
دوستان عزیز جدای از بحث سر مربی فقط خواستم یه چیزی اینجا روشن بشه و اون پولی است که در زمان مربیگری فن خال در نقل و انتقالات هزینه شده چون چندین بار شنیدم که گفته شده با 300 میلیون خرج تیم این شده یا با 400 میلیون هزینه! من میزان خرید و فروش رو از سایت transfermarket بدست آوردم که مربوط به هزینه نقل انتقالات یونایتد در سالهای 2014-2015 و 2015-2016 هستش که فنخال مربیمون شده.
این لینک نقل و انتقالات 2015-2016:
http://www.transfermarkt.co.uk/manc...rein/985/plus/?saison_id=2015&pos=&detailpos=

این عکس میزان هزینه های 2015-2016:
2015-2016.jpg

که بر اساس اطلاعات سایت مذکور میزان هزینه ای که صرف خرید بازیکن شده برابر است با: 97.79 میلیون پوند
و میزان درآمد باشگاه از فروش بازیکناش برابر است با: 71.58 میلیون پوند
پس در نتیجه کل پولی که در سال 2015-2016 هزینه شده برابر است با: 26.21 میلیون پوند

این عکس میزان هزینه های 2014-2015:
2014-2015.jpg

که بر اساس اطلاعات سایت مذکور میزان هزینه ای که صرف خرید بازیکن شده برابر است با: 136.75 میلیون پوند
و میزان درآمد باشگاه از فروش بازیکناش برابر است با: 34.76 میلیون پوند
پس در نتیجه کل پولی که در سال 2015-2016 هزینه شده برابر است با: 101.99 میلیون پوند

پس کل پولی که فن خال در این دو سال حضورش در یونایتد برای خرید بازیکن هزینه کرده برابر است با: 128.2 میلیون پوند

dreamypixy

کاربر فعال بخش فوتبال
کاربر فعال
لایک‌ها
12,610
ضمنا این عکس رو هم بذارم بد نیست. هزینه باشگاه لیورپول تحت هدایت راجرز هستش که در 4 سال حضورش در لیورپول 292 میلیون پوند خرید داشته، 186 میلیون پوند فروش داشته و میزان 106 میلیون پوند باشگاه لیورپول هزینه کرده و نتیجه اش رو هم داریم میبینیم.
9k.jpg
پ.ن: این پست رو اصلا برای کل کل نزدم و صرفا خواستم بگم که همه باشگاهها دارن هزینه میکنن و از طرفی یونایتد تنها سه ساله که بعد از رفتن فرگی سیاستش رو تغییر داده تا تیم بازسازی بشه و در آینده ممکنه باز به سیاست قبلی و استفاده بیشتر از بازیکنان آکادمی روی بیاریم.

AslanSalarkia

همکار بازنشسته
لایک‌ها
22,271
یه نکته بدی که به وجود اومده و امیدوارم فقط من اینجوری باشم و بقیه نه اینه که واقعاً دیدن بازی های تیم لذتی نداره!
من که اصن حوصلم نمیاد بشینم بازیای تیمو ببینم! و این خودش اوج فاجعس دیگه!
درسته نتایجو دنبال میکنم و همه اخبارو حواسم هست، ولی انقد بد بازی میکنه این تیم با این مربی اصلاً جذابیتی نداره برام بشینم بازیا رو ببینم!
شاید باورتون نشه وقتی آرسنال اونجوری تو 20 دقیقه تیمو از هم پاشید تو اوج ناراحتی دلم خنک شد!
که بر عکس بازی کند و بی روح یونایتد ون حال که فس فس فس فقط توپو اینور اونور میکنن با یه بازی فوق العاده روون و سریع و پاسای هدف دار (برعکس ما) فوتبال یاد ون حال دادن!

بالا