برگزیده های پرشین تولز

تاپيك جامع رفع مشكلات هارد ديسك

takesh

Registered User
لایک‌ها
4,325
بستگی به وضعیت هارد بعد از تعویض برد داره . تا برد عوض نشه نمیشه گفت نیاز به ریکاوری داره یا نداره /

برای جایگرین کردنش چیا رو باید ملاک بزارم ؟

مدل . فریمور هم مهمه ؟ سری ساخت ؟

AMD.POWER

مدیر بخش کامپیوتر
مدیر انجمن
مدیر انجمن
لایک‌ها
23,611
برای جایگرین کردنش چیا رو باید ملاک بزارم ؟

مدل . فریمور هم مهمه ؟ سری ساخت ؟
برد یکی باید باشه دقیقا یکی باید باشه . ایسی فریم ویر برد خراب با برد جدید تعویض میشه .

amirirani

Registered User
لایک‌ها
28
سلام
من یه هارد یه ترا رو سیستمم هست که با برنامه های نشاندهنده سلامت هارد کار نمیکرد(درواقع سیستم smart کار نمیکرد یا سوخته بود)
حالا چند روزه یه هارد 3 ترا آبی وسترن خریدم اما وارد برنامه HD Tune Pro میشم تب هیلت نشون نمیده عین هارد قبلی.
خیلی نگرانم یعنی هارد 3 ترا آبی که سه روزه خریدم مشکل داره. تورو خدا راهنمایی کنید.
عکس ها هم از تب های دو تا هارد میندازن.هارد یه ترا هیتاچی ویندوز روش نصبه و سه پارتیشن داره.این هارد جدیدم هم دو پارتیشن داره.

فایل های ضمیمه

• 1.png
    1.png
    81.7 KB · نمایش ها: 10
  • 2.png
    2.png
    34.5 KB · نمایش ها: 8
  • 3.png
    3.png
    21.2 KB · نمایش ها: 7
  • 4.png
    4.png
    21.1 KB · نمایش ها: 7

AMD.POWER

مدیر بخش کامپیوتر
مدیر انجمن
مدیر انجمن
لایک‌ها
23,611
سلام
من یه هارد یه ترا رو سیستمم هست که با برنامه های نشاندهنده سلامت هارد کار نمیکرد(درواقع سیستم smart کار نمیکرد یا سوخته بود)
حالا چند روزه یه هارد 3 ترا آبی وسترن خریدم اما وارد برنامه HD Tune Pro میشم تب هیلت نشون نمیده عین هارد قبلی.
خیلی نگرانم یعنی هارد 3 ترا آبی که سه روزه خریدم مشکل داره. تورو خدا راهنمایی کنید.
عکس ها هم از تب های دو تا هارد میندازن.هارد یه ترا هیتاچی ویندوز روش نصبه و سه پارتیشن داره.این هارد جدیدم هم دو پارتیشن داره.
در این تاپیک شات با برنامه hd senitel از قسمت overview قابل قبوله . اصلا شات های hdtune رو بررسی نمیکنم .

amirirani

Registered User
لایک‌ها
28
ممنون از شما با این برنامه بگیرم؟
به نظرتون خرابه هارد

amirirani

Registered User
لایک‌ها
28
بله برنامه ای که گفتید نسخه پرتابلشو نصب کردم بعد وارد شدن این خطا اومد!
ممکنه به علت مشکل در هارد اول این خطا داده شده باشه .همچین به علت مشکل در هارد اوا در برنامه hd tune هم تب رو نشون نده؟
ممنون از شما دوست عزیز

فایل های ضمیمه

• afa.png
    afa.png
    38.6 KB · نمایش ها: 11

AMD.POWER

مدیر بخش کامپیوتر
مدیر انجمن
مدیر انجمن
لایک‌ها
23,611
نسخه پرتابل چرا .

amirirani

Registered User
لایک‌ها
28
بله درستن فرمودین مشکل از برنامه بود نسخه نصبیشو نصب کردم کار کرد.
عکس ها رو از دوتا هاردم میفرستم.ممنون

فایل های ضمیمه

• 10.png
    10.png
    83.1 KB · نمایش ها: 16
  • 11.png
    11.png
    92.8 KB · نمایش ها: 13

AMD.POWER

مدیر بخش کامپیوتر
مدیر انجمن
مدیر انجمن
لایک‌ها
23,611
بله درستن فرمودین مشکل از برنامه بود نسخه نصبیشو نصب کردم کار کرد.
عکس ها رو از دوتا هاردم میفرستم.ممنون
هاردها همانطور که مشخص هست در سلامت کامل هستند .

amirirani

Registered User
لایک‌ها
28
ممنون از شما ولی جالبه با برنامه های دیگه کار نمیکرد.
اون هارد یه تراخیلی صدا میده تصمیم دارم بفروشمش فقط میخوام بدونم چه طوری باید هارد رو پاک سازی کنم که خریدار نتونه اطلاعاتشو برگردونه؟پارتیشن سه تا رو یکی کنم هارد هم چند بار فرمت کنم نابود میشه دیتا؟
ممنون از شما

AMD.POWER

مدیر بخش کامپیوتر
مدیر انجمن
مدیر انجمن
لایک‌ها
23,611
ممنون از شما ولی جالبه با برنامه های دیگه کار نمیکرد.
اون هارد یه تراخیلی صدا میده تصمیم دارم بفروشمش فقط میخوام بدونم چه طوری باید هارد رو پاک سازی کنم که خریدار نتونه اطلاعاتشو برگردونه؟پارتیشن سه تا رو یکی کنم هارد هم چند بار فرمت کنم نابود میشه دیتا؟
ممنون از شما
با برنامه زیر به عنوان هارد دوم وصل کنید و هارد رو باهاش LLF کنید
http://hddguru.com/software/HDD-LLF-Low-Level-Format-Tool/

amirirani

Registered User
لایک‌ها
28
Ok ممنون
یعنی اول یه هارد بخرم و روش ویندوز بریزم بعد این هاردو بدون ویندوزش کنم که به عنوان هارد دوم بشه.
ممنون از راهنماییتون

farzan981

Registered User
لایک‌ها
61
سلام
من سه تا هارد داشتم هر سه seagate barracuda بودند دوتاشون 2 ترا و یک 500 گیگ که ویندوزم روش بود من همیشه وضعیت هاردهارو چک میکنم هر دو هارد 2 ترا سالم بودند و هارد 500 گیگ مشکل داشت و بعدم شروع کرد ارور S.M.A.R.T دادن در ابتدای بوت سیستم.
تا بالاخره یه دفعه ویندوز بالا نیومد و من هم با سی دی ویندوز ریکاوری کردم بوتش رو و درست شد ولی بعد متوجه شدم که اون دو تا هارد 2 ترا شناخته نمیشند و حتی در بایوس اثری ازشون نیست یکی دو جا بردم نشون دادم اینهارو ولی جواب درست بهم ندادن که میشه درستشون کرد یا نه.
الان هم بیشتر میخوام بدونم چی باعث شده این دو تا هارد که سالم بودن اینجوری بشند ولی اون هارد 500 گیگ هنوز کار میکنه بعد چند ماه با اون ارور.

AMD.POWER

مدیر بخش کامپیوتر
مدیر انجمن
مدیر انجمن
لایک‌ها
23,611
سلام
من سه تا هارد داشتم هر سه seagate barracuda بودند دوتاشون 2 ترا و یک 500 گیگ که ویندوزم روش بود من همیشه وضعیت هاردهارو چک میکنم هر دو هارد 2 ترا سالم بودند و هارد 500 گیگ مشکل داشت و بعدم شروع کرد ارور S.M.A.R.T دادن در ابتدای بوت سیستم.
تا بالاخره یه دفعه ویندوز بالا نیومد و من هم با سی دی ویندوز ریکاوری کردم بوتش رو و درست شد ولی بعد متوجه شدم که اون دو تا هارد 2 ترا شناخته نمیشند و حتی در بایوس اثری ازشون نیست یکی دو جا بردم نشون دادم اینهارو ولی جواب درست بهم ندادن که میشه درستشون کرد یا نه.
الان هم بیشتر میخوام بدونم چی باعث شده این دو تا هارد که سالم بودن اینجوری بشند ولی اون هارد 500 گیگ هنوز کار میکنه بعد چند ماه با اون ارور.
مشخصات سیستم و پاورتون
از تبدیل برق برای وصل کردن برق ساتا استفاده کردید .

farzan981

Registered User
لایک‌ها
61
مشخصات سیستم و پاورتون
از تبدیل برق برای وصل کردن برق ساتا استفاده کردید .
سلام
power corsair hx750
mb: Asus Maximus iv extreme
نه از تبدیلی استفاده نکردم کابل خود پاورو رو مستقیم به هارد میزنم

AMD.POWER

مدیر بخش کامپیوتر
مدیر انجمن
مدیر انجمن
لایک‌ها
23,611
سلام
power corsair hx750
mb: Asus Maximus iv extreme
نه از تبدیلی استفاده نکردم کابل خود پاورو رو مستقیم به هارد میزنم
باید خروجی های پاورتون مخصوصا روی 3.3 و 12 ولت چک بشه . خرابی هارد عموما به دلیل ایراد در پاور سیستم هست . چون این قطعه به ولتاژ کم یا زیاد و نوسان حساس هست .

skyeagle

کاربر فعال سخت افزار و عکاسی
کاربر فعال
لایک‌ها
611
با سلام
دوستان هارد اکسترنال 2 ترا وسترن آداپتوری دارم متاسفانه داشت فایل پخش میکرد سیستم هنگ کرد و مجبور شدم لپ تاپ رو خاموش کنم بعدش دیگه هارد رو نمیشناسه چراغش روشن میشه اما تو مای کامپیوتر نمیاد
یه اشتباه کردم هارد رو از داخل قابش درآوردم با پورت ساتا به سیستم وصل کردم که تصویر زیر رو نشون داد در دیسک منیجر
البته متوجه شدم هاردهایی که با پورت یو اس بی کار میکنند قابل شناخت توسط ساتا نیستن ( این موضوع رو از ایران هارد کلینیک پرسیدم )
hdd.jpg
ممنون میشم راهنماییم کنید چیکار کنم
اطلاعاتش زیاد مهم نیست الان خودش برام مهمه

AMD.POWER

مدیر بخش کامپیوتر
مدیر انجمن
مدیر انجمن
لایک‌ها
23,611
برنامه minitool پارتشین ویزارد را نصب کن . ابتدا هارد از داینامیک به بیسیک تغییر بده . apply کن . اگر اوکی شد که هیچ اگر نشد پارتشین ریکاوری رو بزن درست میشه .

skyeagle

کاربر فعال سخت افزار و عکاسی
کاربر فعال
لایک‌ها
611
با سلام
ممنون برنامه رو نصب کردم
اما متاسفانه کماکان پارتیشن ها رو نمیشناسه و تو لیست نمیاره که بتونم کاری انجام بدم

متاسفانه سایت وسترن هم بسته شده و با فیلتر شکن میرم نمیتونم برنامه SES و دانلود کنم فکر کنم با اون برنامه بشه مشکل رو رفع کرد البته از سایتهای دیگه برنامه رو گرفتم اما در سایت وسترن حجم برنامه رو 280 مگ زده اما وقتی دانلود میشه چند کیلوبایت بیشتر نیست

بالا